مطالب مرتبط:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: فقط ایرانی ها می توانند فشارهای حداکثری را تحمل کنند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: فقط ایرانی ها می توانند فشارهای حداکثری را تحمل کنند
هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند
هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند/آخرین خبر از جزییات طرح کالابرگ
حزب کمونیست چین درصدد تقویت امنیت ملی
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 8 آبان 1399 ساعت 17:302020-10-29سياسي

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند


عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ کشوری در جهان با این فشار تحریمی روبرو نبوده است اظهار داشت: هر مهمان خارجی که به ایران می آید باور نمی کند کشور ما با این تحریمهای سخت روبرو است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه 7 آبان با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه ی سعادت آباد رادیو تهران درباره امنیت ملی و شفافیت سازی مواردی را مطرح کرد.

طرح شفافیت، اولین طرح ارائه شده به مجلس یازدهم عمویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شفافیت در کلیت مباحث حکمرانی چقدر در خدمت امنیت ملی و یا تعارض با آن با توجه به اصل هشتم قانون اساسی دخیل است؟ اظهار داشت: شفافیت در واقع یک امر لاینفک و پیگیری آن جزو شعارهای مجلس یازدهم است.

طرح شفافیت جزء اولین طرح های ارائه شده به مجلس و رییس مجلس از اولین امضا کننده های این طرح بود.

عمویی افزود: شفافیت آثار زیادی دارد.

یکی از مهمترین آثار آن رفع تعارض منافع است و به مردم اجازه می دهد تا عملکرد نماینده های منتخب را نظارت کرده و مطالبه گر خواسته های خود باشند.

تمامی این عوامل باعث می شود تا نماینده بتواند عملکرد خود را به صورت دقیق و شفاف به اطلاع مردم برساند و علاوه بر آن تحت تأثیر جریانهای نفوذگر قرار نگیرد.

از این جهت شفافیت به طور کلی یک موضوع پذیرفته شده است و ما باید بر روی جزییات آن تمرکز کنیم؛ اما بعضی از موضوعات به خودی خود حساسیت برانگیز هستند.

به طوری که اطلاعاتی رد و بدل می شود که منافع ملی کشور را در بردارد و شفاف سازی این موارد و استماع آن توسط کشورهای رقیب می تواند خطرآفرین باشد.

ما در کمیسیون امنیت ملی تا جای ممکن تلاش می کنیم تا این شفاف سازی را به نحو احسن انجام دهیم؛ اما برخی از مسائل شامل ابعاد خاص امنیتی و اطلاعاتی می شود و به واسطه ارتباط کمیسیون امنیت ملی با وزارت اطلاعات و نهادهای نظامی، از نظر بیان برخی موضوعات محدودیت داریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تحریم های حداکثری بر مردم ایران به ویژه غذا و دارو و اقدامات مجلس شورای اسلامی گفت: این مساله در چارچوب کمیسیون امنیت ملی دنبال می شود و حداقل یک جلسه میزبان رییس سازمان غذا و دارو و سرپرست وزارت صمت بوده و مسائل مربوط به امنیت غذایی و دارویی مردم را دنبال کرده ایم.

همچنین در هفته های گذشته میزبان جناب قالیباف، رییس سازمان بورس بوده ایم و این مسائل را از نگاه امنیتی پیگیری می کنیم.

گفت و گوهایی در این قالب رد و بدل شده است.

ما مطالبات خود را به نمایندگی از مردم مطرح کردیم و درتلاشیم تا نقش نظارتی خود را به نحو احسن ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 97 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود گفت: نیمی از داروهای وارداتی دارای نمونه های تولید داخلی هستند؛ اما برخی بیماران به دلیل تمایلات شخصی و یا تشخیص پزشکی اقدام به تهیه نمونه خارجی می کنند.

تنها یک و نیم درصد از داروهای مورد نیاز کشور نیاز به واردات دارند.

امروزه امکان دسترسی به فرمولاسیون داروهای جدید فراهم است و شرکت های داخلی در بازه زمانی این داروها را با کیفیت لازم تولید می کنند.

ما سعی در تولید این داروها در کشور داریم تا بتوان از طریق تولید داروهای با کیفیت نیازهای کشور را برطرف کنیم،؛ اما واقعیت این است که آمریکایی ها یک فشار حداکثری را برای ایران اعمال کردند که اگر ملتی مانند ایران نبود، نمی توانست با این فشارها مقاومت کند.

عمویی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ کشوری در جهان با این فشار تحریمی روبرو نبوده است اظهار داشت: هر مهمان خارجی که به ایران می آید باور نمی کند کشور ما با این تحریمهای سخت روبرو است.

ما می دانیم که در شرایط سختی قرار داریم؛ اما با همه اینها حداقل نیازهای مردم تامین می شود و امیدواریم با تلاش بیشتر به اهداف بهتری دست پیدا کنیم.

امیدواریم جزییات طرح کالابرگ تا قبل از زمستان تصویب شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح کالابرگ توسط نمایندگان مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: طرح تامین کالاهای اساسی روزچهارشنبه 7 آبان تصویب شد و امیدواریم جزییات این طرح نیز تا قبل از فرا رسیدن زمستان به تصویب برسد.

بخشی از جامعه در حال حاضر دچار آسیب و ناتوانی و در معیشت خود دچار مشکل شده است و از دولت انتظار می رود تا حداقل های نیاز زندگی مردم را تضمین کند.

ایران مایل به حفظ روابط دوستانه خود با دو کشور آذربایجان و ارمنستان است عمویی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه موضع کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مناقشه قره باغ با توجه به امنیت ملی ایران چیست؟ گفت: حدود یک ماه از آغاز درگیری ها بین ارمنستان و آذربایجان می گذرد و ما از روز اول نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده ایم.

از طرف کمیسیون به ماموریتی برای بازدید از مناطق مرزی آذربایجان شرقی رفتیم .

واقعیت این است که این درگیری ها آثار خاصی را بر مردم استان آذربایجان در مرز ارس داشته است.

موارد متعددی از سقوط راکت در مرزهای ایران به دلیل خطای محاسباتی مشاهده شده است.

مرز باریک و سهل الوصول ارس بین ایران و جمهوری آذربایجان واقع شده است که بسیاری از مردم در این مناطق در زمین های خود به کشاورزی می پردازند و می توانند با چشم غیر مسلح مناطق درگیری را مشاهده کنند.

این مسائل باعث ایجاد نگرانی شده که البته با اعتراض مرزبانی، وزارت امور خارجه به این مسئله ورود کرده است؛ اما تا به حال مشکلی حل نشده است.

وی افزود: متاسفانه بخشی از بار زراعتی مردم کشاورز به دلیل نیاز به برخی ماشین های کشاورزی و موانع امنیتی بر روی زمین باقی مانده است و حتی برخی کشاورزان به جمع آوری محصول به صورت دستی اقدام کرده اند؛ اما مسائل تنها به اینجا ختم نمی شود و ما ارتباطات سیاسی و مردمی نزدیکی با این دو کشور داریم.

مردم آذری و اقوام ارمنی ساکن ایران تعلقات خاصی به این دو کشور دارند و ایران مایل به حفظ روابط دوستانه خود با دو کشور است.

ترور سردار سلیمانی توسط وزارت امور خارجه و قوه قضاییه پیگیری می شود نماینده مجلس یازدهم درباره مطالبه مجلس از اقدامات وزارت امور خارجه در پی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این مسئله طی جلسه ای با دکتر ظریف مطرح شد.

دو دستگاه قوه قضاییه از طریق برگزاری دادگاه ها و وزارت امور خارجه از طریق مسائل بین المللی می توانند این مسئله را پیگیری کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه این اتفاق در خاک عراق رخ داده و در این ترور ناجوانمردانه شهید ابومهندس هم به شهادت رسیده است، مسئولان عراقی نیز می توانند خواستار پیگیری این قتل و ترور باشد.

کریستین لاگارد گزارشگر سازمان ملل در حوزه قتل های سازمان یافته در گزارش آخرش در ژنو به این مسئله ترور شهید سلیمانی اشاره کرد و قاطعانه از زاویه سازمان ملل این موضوع را محکوم کرده و اعلام داشته آمریکایی ها مرتکب جنایت شدند و این مسئله ظرفیت های حقوقی خاصی را برای ایران ایجاد می کند.

ما دائما در حال پیگیری این مسئله و اجرای نقش نظارتی خود هستیم تا بتوانیم شاهد حرکت وزارت خارجه در مسیر درست باشیم.

پیگیری اتحاد مجالس کشورهای اسلامی علیه توهین به پیامبر اسلام(ص) وی در انتها در پاسخ به اینکه واکنش مجلس در هم افزایی با مجالس کشورهای اسلامی در توهین خصمانه دولت فرانسه به ساحت پیامبر اکرم(ص) و موضع مکرون چه بوده است؟ اظهار داشت گفت: واکنش ما در مجلس بسیار جدی بوده و بیانیه ای توسط تمامی نمایندگان مجلس به امضا رسیده است.

این مسئله همچنین از جنبه عضویت مجلس شورای اسلامی در اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی نیز این امر پیگیری می شود و امیدواریم این موضع مشترک بین مسلمانان جهان به زودی به نتیجه برسد تا فرانسوی ها را از مسیر اشتباهی که می روند بازداریم.


کلید واژه ها: کمیسیون امنیت ملی - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی - امنیت ملی - کمیسیون امنیت - مجلس شورای اسلامی - امنیت - کمیسیون - شورای اسلامی - سیاست خارجی - کمیسیون امنیت ملی مجلس - تحریم - شفافیت - مجلس - ایرانیان - عمویی - تحریم ها - خارجی - ایران - حداکثری - اسلامی - فشار - رادیو تهران - مجلس یازدهم - سیاست - شورای - سعادت آباد - تحمل - کشور - چهارشنبه - پخش زنده

آخرین اخبار سرویس:
پیام تسلیت سردار کارگر به مناسبت شهادت «محسن فخری زاده»

پیام رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پی شهادت محسن فخری زاده

بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در محکومیت ترور شهید محسن فخری زاده

امنیت و توسعه اولویت برنامه های نیروی دریایی ارتش باشد

ایادی استکبار جهانی منتظر انتقام سخت خون شهید فخری زاده باشند

ناسا مشکل دارد و ماموریت ماه به موقع محقق نخواهد شد

مراسم ختم مجازی برای شهید فخری زاده

مشاور رهبری: حفاظت از فخری زاده در سطح بالا بود

جمع سرایی شاعران محفل ادبی فیض در شهادت محسن فخری زاده

تصاویر کمتر دیده شده از شهید محسن فخری زاده

واکنش نمایندگان مجلس به ترور «محسن فخری زاده»

پیام رییس رسانه ملی در پی ترور شهید فخری زاده

تعطیلات یک هفته ای دستگاه های دولتی تهران ابلاغ شد

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی

نشست هماهنگی مسئولین تیم عملیاتی معاونت بهداشت و سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد

دیدِ کم سبب لغو پرواز تهران- خرم آباد

پیام تسلیت آیت الله جنتی در پی شهادت دکتر فخری زاده

راهکارهایی برای بازگرداندن حس بویایی + اینفوگرافیک

ساکن مسقط عمان با 480 گربه + عکس

روایت متفاوت صالحی از مسئولیت حساس و ابعاد مرتبه علمی و هسته ای شهید فخری زاده

سرنوشت مبهم عوامل ترور دانشمندان هسته ای

محدودیت های کرونایی درخوان هشتم

خانه قرآن در نیروگاه اتمی بوشهر راه اندازی می شود

پیام تسلیت آیت الله فاضل لنکرانی در پی ترور شهید فخری زاده

تشدید محدودیت های کرونایی در استان مرکزی/ ادارات شهرستان های قرمز تعطیل شد

آیت الله جنتی: انتقام سخت می گیریم

تصاویر آرشیوی و دیده نشده از شهید محسن فخری زاده

ادارات خوزستان تا پایان هفته تعطیل نیستند

یادبود شهید فخری زاده مجازی برگزار می شود

میدان آبسرد به نام شهید فخری زاده نامگذاری شد

تجمع طلاب و مردم قم در اعتراض به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده

تجمع گروهی از مردم مشهد مقابل دفتر نمایندگی وزارت خارجه/ تاکید بر پیگیری پرونده ترور «شهید فخری زاده»

مدیران حق ندارند ساعت کاری را تغییر دهند/ طرح شهید سلیمانی تا پایان کرونا باید ادامه داشته باشد

بسیج رسانه: از همه سلایق برای نبرد رسانه ای بهره می گیریم

بازیگر زن جنجالی در سال «هزار و سیصد و غم»/ عکس

جنایت علیه علم، این بار ترور محسن فخری زاده

رییس صدا و سیما در پی ترور دانشمند هسته ای پیام تسلیتی صادر کرد

ببینید | به ترور شهید فخری زاده پاسخ محکمی خواهیم داد

ادارات کرمان تعطیل نیست/محدودیت ها همچنان ادامه دارد

چشم انداز بازی های رایانه ای در کشور

ساماندهی 48 نقطه فوق بحران فاضلاب اهواز /تمام دستگاه های ستاد بحران به حالت آماده باش درآمده اند

در مواجهه با عوامل تروریستی مشکوک چه باید کرد؟ /چند هشدار وزارت اطلاعات

شهید فخری زاده نقش موثری در تامین امنیت و سلامت مردم ایران داشت

ادارات مالیاتی شهرهای قرمز تعطیل شد

فریدون عباسی: هدف ترور دانشمندان ایجاد رعب در جامعه علمی کشور است

همکاری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه و ارتش

همسر شهید فخری زاده: همسرم آن گونه که رهبر انقلاب پروش دادند برای مملکت زحمت کشید

ملت ایران تسلیم مستکبران عالم نخواهد شد

میدان اصلی شهر آبسرد بنام دانشمند شهید فخری زاده

سردار سلیمانی خطاب به شهید فخری زاده: من نوکر شما هستم، من را شفاعت کن

30 دی ماه؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره خدمت رضوی

پاسخ قاطعانه به خباثت های دشمن پیگیری شود

واکنش رییس پارلمان ترکیه به ترور شهید فخری زاده

محل شهادت فخری زاده به نام این دانشمند نام گذاری شد

تجمع دانشجویان و مردم مقابل مجلس در محکومیت ترور شهید فخری زاده

اصولگرایان از پیش برنده هستند یا منتظر ظهور یک خاتمی دیگر در خرداد 1400 باشیم؟

آزادی 41 زندانی جرایم غیر عمد در کرمانشاه

حمله ببری که شیشه را ندید

پژمانفر: مجلس به دنبال به صفر رساندن بازرسی های آژانس است

انتقام سخت، هشدار رییس مجلس خبرگان رهبری به مسببین ترور

نقد غیرروشمند ترکاشوند درباره تفسیر المیزان

روایت رییس قوه قضاییه از طراحان و حامیان ترور شهید فخری زاده

استورجن: اسکاتلند در آستانه تاریخ سازی است

دبیر شورای مدارس علوم دینی اهل سنت، شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت

3 کوهنورد در کوه بلقیس مفقود شدند

شناسایی محله به محله، مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان +فیلم

ترور شهید فخری زاده خللی در اراده راسخ ملت ایران وارد نمی کند

پاسخ قاطعانه به خباثت های دشمن پیگیری شود

محدودیت های کرونایی در ساوه

خروج 87 شهر از وضعیت قرمز کرونا

ربیعی: متجاوز قطعا تنبیه خواهد شد، اما نه در زمین بازی که او تعریف می کند

ترور دانشمند هسته ای حاصل باور غلط دشمن در پیشرفت علمی انقلاب است

شهید مجید شهریاری از تولد تا شهادت | جنایتی که بعد از 10 سال تکرار شد!

جمع آوری بیش از 350 لاشه پرنده از سطح تالاب میقان

ترور دانشمند هسته ای حاصل باور غلط دشمن در پیشرفت علمی انقلاب است

تمدید مهلت شرکت در جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

داروی گیاهی ترک اعتیاد در انتظار صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت

احیای 12 هزار واحد تولیدی به همت بنیاد برکت

سعید بیابانکی به «دست در دست» می رود

اگر فضای بسیجی در دستگاه قضایی حاکم شود، دیگر کسی جرأت نمی کند از رشوه و پارتی بازی و ناحق کردن حق حرف بزند/ مردم باید امنیت را در پرتو احکام صادر شده از قضات لمس کنند

رییس دستگاه قضا: تاوان سختی در انتظار جنایتکاران ترور شهید فخری زاده است

حقوقدانان بسیجی کرمانشاه خواستار پیگیری حقوقی ترور «شهید فخری زاده» در مجامع بین المللی شدند

شهادت فخری زاده نشانه مجاهدپروری انقلاب اسلامی

بازیگر زن جنجالی در سال «هزار و سیصد و غم»/ عکس

تصاویر | حضور وزیر دفاع در منزل شهید فخری زاده

دانشمند شهید محسن فخری زاده

برجام در سایه ترور

ضرورت توجه به نیاز های جامعه پرستاری در بحران کرونا

برگزاری گفت و گوی زنده اینستاگرامی پگاه

پیام امام جمعه زابل در پی ترور شهید «محسن فخری زاده»

فرزند شهید «فخری زاده»: استکبار جهانی از خون شهید هزار برابر بیشتر باید بترسد

حرکت علمی و دفاعی کشور با شهادت فخری زاده متوقف نمی شود

شهید فخری زاده معمار زیر ساخت پدافند هسته ای کشور بود

ترور دانشمندان ایرانی نشان از ضعف ذاتی و مفرط دشمن است

این صدای زنان شهر من است

آزمون وکالت به تعویق افتاد

اولین مهرواره قرآنی طاها” آغاز به کار کرد

نامه پرستاران به روحانی درباره مشکلات و مطالبات/ شهادت 30 پرستار با کرونا در آبان

آغاز شناسایی عناصر تروریستی شهید فخری زاده

یک گام دیگر به سوی تعطیلی کامل

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند