مطالب مرتبط:
فلسطین، عادی سازی روابط با اسراییل و کرونا سه بلای امروز امت اسلام است
فلسطین، عادی سازی روابط با اسراییل و کرونا سه آزمون سرنوشت ساز امت اسلام است
عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت است/آمریکا و اسراییل از کرونا خطرناکترند
واکنش قالیباف به عادی سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با اسراییل
دولت آمریکا در ماجرای کرونا ضعف مدیریتی خود را به نمایش گذاشت/ لکه ننگ عادی سازی روابط بر پیشانی حکام عرب
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 8 آبان 1399 ساعت 15:252020-10-29بين الملل

ضعف همبستگی امت اسلام به عادی سازی روابط با اسراییل منجر شد


ایرنا- نخست وزیر سابق عراق گفت: اگر پیش از این بین برخی کشورها و رژیم صهیونیستی روابطی مستقیم برقرار بود، ضعف همبستگی میان امت اسلام به آن ها جرأت داد که این سازش و عادی سازی روابط را علنی کنند.

- " تهران- ایرنا- نخست وزیر سابق عراق گفت: اگر پیش از این بین برخی کشورها و رژیم صهیونیستی روابطی مستقیم برقرار بود، ضعف همبستگی میان امت اسلام به آن ها جرأت داد که این سازش و عادی سازی روابط را علنی کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه فرهنگی ایرنا نوری المالکی روز پنجشنبه با ارسال یک پیام ویدیویی به مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: رویداد خطرناکی که روندی ذلت بار به شمار می رود، سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

اگر بین این کشورها و رژیم صهیونیستی پیش از این روابطی مستقیم برقرار بود، ضعف همبستگی میان امت اسلام به آن ها جرأت داد که این سازش و عادی سازی روابط را علنی کنند تا پس از آن سفرها و دیدارهای رسمی آغاز شود و همچنین توافقنامه های اقتصادی و امنیتی به امضا برسد.

وی اضافه کرد: این کشورها همچنین راه را برای رژیم صهیونیستی هموار خواهند کرد تا بیش از پیش در بافت به هم پیوسته امت اسلام در زمینه های اقتصاد، سیاست، اجتماع و امنیت رسوخ و نفوذ کند.

در کنار این رژیم، در راستای اجرای این سیاست نفوذ و روند ذلت بار، کشورهای بزرگی قرار دارند که ترس بزرگ آن ها یکپارچگی امت و ظهور حالت های جهادی در محور مقاومت و ممانعت بود.

نوری المالکی افزود: ای مسلمانان! ای مردان علم و فکر! ای رهبران! دشمنان به انتظار شما نمی نشینند تا بحران هایتان را معالجه کنید، بلکه به این بحران ها خواهند افزود.

کرامت امت اسلام و رسول اکرم (ص) امانتی بر گردن شماست.

پس به سوی احیاء قدرت امت و وحدت آن روی آورید و با طایفه گرایانی که دستان اشرار، آنها را به حرکت در می آورد به مخالفت برخیزید.

وی ادامه داد: برای ایستادن کنار مردان و ملت های مقاومت و همچنین آن تعداد از کشورهای این محور که در طلیعه آنها جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و تمامی جنبش ها و احزاب مقاومت در امتداد حضور امت اسلام، کمر همت ببندید، بدون آنکه فرقی میان مذاهب و میان اهل تسنن و شیعیان گذاشته شود.

همه ما در برابر یک مسؤولیت واحد قرار داریم.

اگر ما در خصوص وظیفه خود در قبال امت و رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم کوتاهی کنیم، خداوند از ما نخواهد گذشت.

نخست وزیر سابق عراق افزود: این اجلاس امسال در شرایطی برگزار می شود که چالش ها در برابر ما حالت صعودی به خود گرفته است؛ رییس جمهور فرانسه این روزها از طریق اهانت به پیامبر (ص) به دنبال کسب وجهه برای خود است.

او در این راستا، برای ما ادعای کذب آزادی بیان، دموکراسی و کذب آنچه را که انقلاب متمدنانه فرانسه نامیده می شود، تاکید و تکرار می کند که به اخلاقیات و اقدامات داعش و افراط گرایان طعنه می زند.

وی افزود: ما سخنان رییس جمهور فرانسه را محکوم کرده و از ملت ها و دولت هایی که اندکی از اسلام برایشان باقی مانده است، دعوت می کنیم که مواضع سیاسی، رسانه ای و اجرایی برای پاسخ به این استهزاء و اهانت به احساسات امت اسلام اتخاذ کنند.

کارهای خداپسندانه مسلمانان روسیه در سال کرونایی شیخ راویل عین الدین رییس اداره امور دینی مسلمانان روسیه از سال 2020 به عنوان سالی یاد کرد که مردم مسلمان روسیه با وجود ویروس کرونا بیش از هروقت دیگر به انجام کارهای خداپسندانه پرداختند و به مستمندان کمک کردند.

وی ضمن ارسال یک پیام ویدیویی به مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: فراگیری ویروس کرونا، بشر امروز را با مسائل و چالش های بسیاری از جمله مسائل اقتصادی، اجتماعی، علمی و سیاسی درگیر کرده است اما همه ما امروز به این درک رسیده ایم که مساله اصلی کرونا یک مسئله اخلاقی است.

این که رفتار ما در مواجهه با این مساله چگونه است و چه ویژگی های انسانی در شرایط بحرانی دستخوش تغییر می شود.

وی افزود: این دوران و سختی ها و تغییر رفتارها نشان دهنده این است که ما درون یک آزمون بزرگ انسانیت و اخلاقی قرار داریم.

رفتار فردی و اجتماعی ما در این بحران همانند شاخصی برای ادامه راه زندگی ما خواهد بود.

از این رو باید نهایت دقت را در رفتار خود در شرایط بحرانی و فوق العاده داشته باشیم.

شیخ راویل عین الدین با بیان این که هر یک از ما تاکنون به این پرسش های بنیادی فکر کرده است که ما به عنوان یک عضو از جامعه برای حل این مشکل بزرگ چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ تصریح کرد: آیا انسان امروز توانایی این را دارد که با تغییرات گسترده اجباری در روند عادی زندگی و شرایط بحرانی و بلاتکلیفی عقل سلیم خود را حفظ کند؟ صبر پیشه کند و بخشنده باشد و به اعمال خیر خود ادامه دهد؟ وی اضافه کرد: اگر شرایط بحرانی نتوانسته باشد قدرت تصمیم گیری عاقلانه و اخلاقی ما را مختل کرده باشد و برعکس ما را برای کمک و محبت مصمم تر کرده باشد باید خوشحال باشیم، چرا که خداوند اراده کرده تا ما را از میان بحران ها عبور دهد و از ما انسانی قوی تر برای دوران آینده بسازد.

همه ما می دانیم که این سختی ها می گذرد و آنچه می ماند رفتار و کردار انسان ها در این دوران بحرانی و شرایط خاص است.

رییس شورای مفتیان روسیه یادآور شد: ما انسان هایی هستیم که به یاری خدا در هر لحظه و مکان اعتقاد راسخ داریم و از این رو در دوران بحرانی از امید و رحمت خداوند به هیچ وجه غافل نیستیم.

چراکه دین و باور همانند پشتیبانی محکم برای ما قدرت روحانی و اعتقادی می آورد و در این شرایط است که هر انسان به میزان توانایی و قدرت خود می بایست به دیگران کمک کند و کار خیر را فراموش نکند تا نیازمندان جامعه که در شرایط ضعیف تری هستند، از بین نروند.

وی ادامه داد: قشرهای ضعیف جامعه در این روزها دوران سختی را می گذرانند.

آن هایی که شغل و معیشت روزانه خود را از دست داده اند نباید از رحمت خداوند قطع امید کنند و این امر با اراده خداوند و کمک دیگر انسان ها محقق می شود.

رییس اداره امور دینی مسلمانان روسیه با تاکید بر این که قدرت ما در دعا و ایمان است، گفت: تسلی یافتن ما در کمک به دیگران و حمایت مستمندان است، بدون در نظر گرفتن این که آن ها پیروان چه دین و مذهبی هستند.

سال 2020 به عنوان سالی در تاریخ ثبت خواهد شد که موضوع مرکزی آن بیماری واگیردار کرونا است.

اما این سال در روسیه برای مسلمانان به سالی تبدیل شد که بیش از هروقت دیگر به انجام کارهای خیر و خداپسندانه پرداختند.

مسلمانان به همه مستمندان از جنبه های مختلف خورد و خوراک و کمک هزینه مالی کمک کردند و در قالب گروه های داوطلبانه به کمک پزشکان و پرستاران شتافتند.

وی اضافه کرد: یادمان هست که برخی سیاستمداران تا قبل از فراگیری کرونا، مردم گوشه و کنار دنیا را از فجایع جهانی، جنگ سوم جهانی و اتفاقاتی نظیر آن می ترساندند، آن ها فراموش کرده بودند که چه کسی دنیا را ساخته است و چه کسی صاحب زمین ها و آسمان ها است.

آن ها فقط از برنامه های خود حرف می زدند، اما خداوند هم برای بشریت و زندگی انسان برنامه دارد.

رییس شورای مفتیان روسیه گفت: به نمایندگی از طرف جمعیت 25 میلیونی مسلمانان روسیه از مجمع جهانی تقریب مذاهب بابت سازماندهی و برگزاری این کنفرانس کمال تشکر را دارم.

شما موفق شدید علی رغم تمامی محدودیت ها و مشکلات امروزی این کنفرانس را به نحو شایسته ای برگزار کنید.

این کنفرانس فرصت بسیار خوبی را ایجاد کرده تا همه اعضا به بحث و بررسی در مورد مهمترین مسائل امت اسلامی و بشریت امروز بپردازند و بتوانند راه حل های عملی برای مشکلات امروز امت اسلامی مطرح کنند.

کسانی که فلسطین را معامله می کنند، دشمنان خدا هستند شیخ مهدی بن احمد الصمیدعی طی یک پیام ویدیویی که برای سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ارسال کرده، اظهار داشت: مساله فلسطین رها شد و دشمنان خدا به معامله فلسطین و داد و ستد آن پرداختند و امروز جامه حیا برداشته شده و خیلی ها بی غیرت و بی آبرو شدند و حتی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را آشکار و علنی کردند و متاسفانه بسیاری از مسلمانان نسبت به این امر سکوت کرده و تماشاگر هستند.

وی ادامه داد: در توصیف مسلمانان آمده است که آن ها اگر اصل همکاری را محقق کنند خداوند متعال برای آن ها دژی مستحکم می سازد و آن ها یک بدن خواهند بود.

همه این ها نشان می دهد که همکاری میان مسلمانان واجب است و این مساله لازمه زندگی است و در جنبه های مختلف زندگی مسلمانان که بر پایه نیکی و تقوا است، متجلی می شود.

از آیات قرآن کریم مشخص می شود تنها با همبستگی اسلامی امور و مسائل میان بندگان خداوند عملیاتی می شود، منافع آن ها محقق می گردد، به اتحاد خواهند رسید و دشمنان از آن ها هراسان خواهند شد.

این متفکر جهان اسلام تأکید کرد: شکی نیست که مساله همبستگی اسلامی از مهمترین واجبات دین اسلام می باشد و در آیات قرآن کریم و احادیث پیامبر اکرم(ص) به طور صریح اشاره شده است که همبستگی اسلامی میان مسلمانان و دولت ها و ملت ها از مهم ترین واجباتی است که باید عملی شود؛ چرا که به مصلحت همگان است و برای دین آن ها و حل مشکلاتشان و وحدت میان خود علیه دشمن مشترکشان لازم است.

وی افزود: همبستگی شامل امر به معروف و نهی از منکر، دعوت به سوی خداوند متعال، راهنمایی مردم به سمت سعادت و نجات، اصلاح مسائل دنیوی و اخروی آنان، آموزش افراد، یاری رساندن به مظلومان و درماندگان، مبارزه با ستمگران و مفسدان، پاسداری از امنیت و راه های ارتباطی بین مسلمانان و فراهم آوردن حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی میان مسلمانان می شود که همه این ها در راستای تحقق منافع مشترک دینی و دنیایی است.

شیخ الصمیدعی اظهار داشت: همچنین همبستگی، اصلاح امور مسلمانان، پایان دادن به درگیری های مسلح میان آنان و مبارزه با ستمگران را شامل می شود و این مساله عمل به دستورات الهی است که می فرماید: از خدا پروا دارید و با یکدیگر سازش نمایید.

وی یادآور شد: مساله ای که همه باید در این دعوت نیک و الگوی حسنه در راه پاسداری از ارزش ها و جان ها و تاریخ این امت به آن توجه داشته باشند این است که ما باید با یک دیگر همکاری داشته باشیم و در حال حاضر، این همکاری میان مسلمانان در برخی امور دنیوی و اخروی قابل تحقق است.

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از امروز (پنجشنبه) مصادف با 12 ربیع الاول به صورت مجازی با سخنرانی آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

قرار است بیش از 167 شخصیت برجسته جهان اسلام از 47 کشور و همچنین 120 سخنران داخلی به صورت وبیناری پیرامون موضوع های کنفرانس به ویژه همکاری های اسلامی در مواجهه با مصایب و بلایا با رویکرد کرونا سخنرانی کنند.


کلید واژه ها: عادی سازی روابط - رژیم صهیونیستی - صهیونیستی - روابط - امت اسلام - همبستگی - کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی - نخست وزیر سابق - اسلام - عادی سازی روابط با اسراییل - برقرار - مستقیم - کشورها - نخست وزیر - کنفرانس بین المللی - سازی - رژیم - عادی - ایرنا - مراسم افتتاحیه - سازش - میان - نوری المالکی - پیام ویدیویی - وحدت اسلامی - بین المللی - افتتاحیه - نخست - عراق - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
آغاز دور چهارم نشست کمیته تدوین قانون اساسی سوریه در ژنو

کشته شدن مغز متفکر حملات غزنی بدست نیروهای افغان

اعتراف ترسناک یک داعشی: گردن زدن برایم سرگرمی است!

مورخ اسراییلی: وقت آن رسیده نتانیاهوی شکست خورده به خانه اش برگردد

اتحاد هواداران جانی دپ برای خریدن عطر دپ

پرواز گسترده جنگنده های صهیونیستی بر فراز مناطق مختلف لبنان

مورخ اسراییلی: وقت آن رسیده نتانیاهوی شکست خورده به خانه اش برگردد

کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد ارتش افغانستان بر اثر انفجار

همکاری اروپا با دولت بایدن در راستای احیای برجام

توییت های سه گانه وزارت خارجه آمریکا علیه «فاطمیون»

دو برابر شدن قتل های خانگی زنان در انگلیس

بیانیه شورای روابط خارجی اروپایی درباره بازگشت دولت بایدن به برجام

نخست وزیر اتیوپی کشتار غیرنظامیان در «تیگرای» را تکذیب کرد

7 کشور اروپایی خواستار آزادی فعالان زن زندانی در عربستان شدند

7 کشور اروپایی خواستار آزادی فعالان زن زندانی در عربستان شدند

آشفتگی در ریاض پس از آزادی پایگاه نظامی «ماس» / فرار سعودی ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب

بومی سازی والو های استراتژیک در مجتمع فولادسبا

نشانه هایی از اثرگذاری محدودیت ها در خراسان جنوبی

عربستان سعودی به چه می اندیشد؟

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

بلاتکلیفی اوپک پلاس برای تعیین رقم کاهش عرضه در 2021

خون شهدای هسته ای پایه های کشور را مستحکم تر می کند

پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی در حریم هوایی لبنان

تاکید مقامات ازبکستان و مالزی بر گسترش همکاری بین مراکز اسلامی

اتحادیه اروپا به ارتقای روابط ترانس آتلانتیک بعد از ترامپ می پردازد

همکاری اروپا با دولت بایدن در راستای احیای برجام

پرونده ویژه| کارنامه سیاه موساد در ترور دانشمندان هسته ای-2/ دانشمندان مصری

اعتصاب گسترده کارکنان شرکت آمازون در آلمان

گزینه های احتمالی جو بایدن برای ریاست سیا

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

فائوچی: شاهد موج های متعدد کرونا در آمریکا خواهیم بود

آیا حریم هوایی عربستان به روی هواپیماهای اسراییلی بسته شده است؟

کمین آمریکا و اسراییل برای دانشمندان مسلمان

پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی در حریم هوایی لبنان

تشکیلات خودگردان تصمیمی برای مقابله با رژیم صهیونیستی ندارد

پرس تی وی: سلاح به کار رفته در ترور شهید فخری زاده ساخت اسراییل است

در حمله خمپاره ای به بادغیس؛ یکی از فرماندهان ارشد ارتش افغانستان کشته شد

اتحادیه اروپا به ارتقای روابط ترانس آتلانتیک بعد از ترامپ می پردازد

افشای همکاری موساد و کشورهای اروپایی در پناه دادن به جنایتکاران جنگی

بیانیه شورای روابط خارجی اروپایی درباره بازگشت دولت بایدن به برجام

مسلمانان نپال ظلم و تبعیض علیه مسلمانان اویغور را محکوم کردند

لبنان|رقابت پنهان برادران «حریری» در صحنه سیاسی

کویت روادید مسافران ورودی به این کشور را تا 9 ماه آینده تمدید نمی کند

کابینه رژیم صهیونیستی توافق همکاری علمی با امارات را تصویب کرد

بهار عربی نمرده است

خبرنگار نیویورک تایمز: ترور بخشی از تلاش برای تحریک ایران است/ امیدوارم عقل در دوران بایدن بر آمریکا حاکم شود

رژیم اسراییل|حزب گانتس در آستانه فروپاشی قرار گرفت

وزیر صهیونیست: هنوز زود است با تیم بایدن درباره ایران صحبت کنیم

ترس رژیم صهیونیستی از انتقام ایران

بایدن آسیب دید/ ترامپ: زود خوب شو!

وزیر مهاجران افغانستان از تلاش برای کاهش هزینه های کنسولی خبر داد + فیلم

روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین و فشار برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی

گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 در ژانویه رونمایی خواهد شد

رییس کارکنان کاخ سفید در دولت اوباما، وزیر ترابری بایدن می شود

آمریکا و اسراییل در کمین دانشمندان مسلمان

انتقاد رهبر کره شمالی از وضعیت اداره اقتصاد کشور

هدف قرار گرفتن اتاق عملیات مشترک سعودی ها

انتقال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به حومه استان الحسکه

مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد

هشدار تخلیه در پی فوران آتشفشان در اندونزی

هشدار تخلیه در پی فوران آتشفشان در اندونزی

چین 4 تن را در رابطه با هنگ کنگ تحریم می کند

هشدار به افزایش قربانیان کرونا در آمریکا

بیانیه شورای اروپا درباره بازگشت بایدن به برجام

پسر نتانیاهو مخالفان پدرش را داعشی خواند!

شورای روابط خارجی اروپا درباره بازگشت دولت بایدن به برجام بیانیه صادر کرد

آمریکایی ها مانع از دستیابی عراق به تسلیحات پیشرفته می شوند

واکنش معنادار کشورهای عربی به chr(034)ترور شهید فخری زادهchr(034)!

نتانیاهو به قاهره سفر می کند

مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی به تعویق افتاد

مرکز ویکتور روسیه: احتمالا همه گیری کرونا سال آینده پایان یابد

تعویق مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرز دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی

حازم قاسم: تشکیلات خودگردان، تصمیمی برای مقابله با رژیم صهیونیستی ندارد

دریافت گزارش های اطلاعاتی و معرفی اعضای بیشتری از دولت بایدن

کوشنر به عربستان و قطر می رود

ترامپ وزارت دادگستری و اف بی آی را به اطلاع از تقلب ادعایی متهم کرد

آغاز دور چهارم مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه

یک اشتباه آزمایشگاهی و مثبت شدن تست کرونای صدها نفر در انگلیس

رسانه چینی: کرونا پیش از ووهان در کشورهای دیگر شیوع یافته بود

درخواست رییس جمهوری ارمنستان از دولت برای استعفا

کشته شدن فرمانده پلیس یک شهرستان هرات بدست طالبان

بازداشت دو سودانی در مرز فلسطین اشغالی

تجاوز جنگنده های صهیونیستی به آسمان لبنان

دومین هیأت بحرینی به تل آویو می رود

انتقاد روزنامه نگار صهیونیست از رویکرد تروریستی رژیم اشغالگر

چین 4 تن را در رابطه با هنگ کنگ تحریم می کند

وزیر خارجه سوییس ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

انتقاد از موج اعدام ها در آمریکا

یمن| سازمان ملل خواستار توقف تنش ها در «الحدیده» شد

افزایش شدید بیماران کرونایی در فلسطین اشغالی

محمد مهدی پور عرب تجمع دانشجویان در محکومیت ترور شهید محسن فخری زاده در البرز

واکنش تحلیلگر آمریکایی به ترور دانشمند هسته ای و دفاعی ایران

سخنگوی وزیر خارجه اوباما وارد کاخ سفید شد

بایدن تیم ارتباطی کاملا زنانه تشکیل داد

(فیلم) انفجار خودروی بمبگذاری شده در افغانستان

واکنش معنادار کشورهای عربی به ترور شهید فخری زاده !

یمن|اختلاف زودهنگام عربستان و منصورهادی درباره تشکیل دولت برآمده از توافق ریاض

ادعا و اظهارات وقیحانه وزیر اسراییلی درباره ترور شهید فخری زاده

مقاومت اقتصادی و 2 پیش نیاز توأمان

ضعف همبستگی امت اسلام به عادی سازی روابط با اسراییل منجر شد

ضعف همبستگی امت اسلام به عادی سازی روابط با اسراییل منجر شد