مطالب مرتبط:
در بازار گوشت و مرغ چه می گذرد؟ / قیمت ها کاهش می یابد
آخرین وضعیت بازار مسکن پایتخت | شیب کاهشی معاملات ؛ قیمت مسکن در تهران
بررسی قیمت گوشت قرمز در بازار
قیمت انواع میوه، حبوبات، گوشت و مرغ در سمنان؛ دوشنبه 5 آبان ماه + جدول
اعلام قیمت جدید گوشت قرمز/ عرضه ویژه گوشت از روز شنبه
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 آبان 1399 ساعت 20:252020-10-26اقتصادي

خیز قیمت ها در بازار مواد پروتیینی | وضعیت بازار خرده فروشی انواع گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ


نرخ هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به 125 تا 145هزار، ران گوساله 122 تا 140هزار، مرغ تازه 25 تا 30هزار و هر شانه 30عددی تخم مرغ به 29 تا 33هزار تومان رسید.

- خیز قیمت ها در بازار مواد پروتیینی وضعیت بازار خرده فروشی انواع گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ" نرخ هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به 125 تا 145هزار، ران گوساله 122 تا 140هزار، مرغ تازه 25 تا 30هزار و هر شانه 30عددی تخم مرغ به 29 تا 33هزار تومان رسید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، با وجود وعده مسئولان تنظیم بازار برای افزایش عرضه انواع مواد پروتیینی به نرخ مصوب دولتی، در روندی معکوس؛ کاهش عرضه گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ زمینه افزایش قیمت این اقلام در بازار خرده فروشی را فراهم کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، قیمت مرغ و تخم مرغ که در چند هفته اخیر متاثر از مشکلات تامین نهاده های تولید سیر صعودی به خود گرفته بود، به دلیل افزایش نسبی تقاضا در تعطیلات پایان هفته گذشته و افزایش نرخ دام و مرغ زنده به اوج خود رسید.

اما این افزایش قیمت محدود به مرغ و تخم مرغ نبود و سازگرانی انواع گوشت قرمز گوسفندی، گوساله و گاوی نیز فشار مضاعفی را برمتقاضیانی تحمیل کرد که در مناقشه نرخ ارز تامین نهاده های تولید بین دولت و تولیدکنندگان ناگزیر به خرید این محصولات با قیمت بالاتر هستند.

گزارش میدانی خبرنگاران همشهری از بازار خرده فروشی انواع مواد پروتیینی حاکی از رکوردزنی نرخ و عرضه چند نرخی این اقلام در نقاط مختلف شهر تهران، بنابر کیفیت، محل عرضه و میزان تقاضای آن است به نحوی که دیروز هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به نرخ 125 تا 145هزار، ران گوساله به قیمت 122 تا 140هزار، مرغ تازه 25 تا 30هزار و هر شانه 30عددی تخم مرغ به 29 تا 33هزار تومان رسید.

این افزایش قیمت ها در حالی است که ستاد تنظیم بازار در مصوبه 23مهرماه خود قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ تازه را 20هزارو410 و هر شانه تخم مرغ 30عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد را حداکثر 31هزار تومان اعلام کرده بود.

نرخ مصوبی برای انواع گوشت قرمز اعلام نشده است.

رکوردزنی قیمت گوشت گوسفندی گوشت گوسفندی ازجمله اقلامی است که در 2هفته اخیر با رکورد زنی گرانی بیشترین افزایش قیمت را در بین مواد پروتیینی داشته و فعالان صنفی افزایش نرخ دام زنده سبک و سنگین را عامل این گرانی قلمداد می کنند.

قیمت هر کیلو دام سبک طی 2هفته گذشته قبل از التهابات بازار 40هزار، دام سنگین 35هزار، گوشت لاشه گوسفندی 82 تا 83هزار و لاشه گوساله 70هزار تومان بود.

دیروز اما قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی ایرانی به نرخ 125 تا 145هزار، سردست گوسفندی با استخوان 125 تا 145هزار، ران گوسفندی با استخوان و بدون دنبه به 145 تا 160هزار و ماهیچه با استخوان گوسفندی 161هزار تومان در خرده فروشی های سطح شهر به مردم عرضه شد.

همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت مغز ران گوساله به 122 تا 140هزار، سردست گوساله 115 تا 130هزار و نرخ هر کیلوگرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوساله و گوسفندی به 110 تا 122هزار تومان افزایش یافت.

این افزایش قیمت برای برخی انواع گوشت بسته بندی گوسفند و گوساله در فروشگاه های زنجیره ای به مراتب بیشتر از نرخ خرده فروشی آن در مغازه های سطح شهر بود.

هر کیلوگرم ران گوسفندی در برخی از این فروشگاه ها (اتکا) با قیمت 153هزار تومان نیز به مشتریان عرضه شد.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی نیز با بیان اینکه هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به قیمت 125 تا 130هزار تومان به دست فروشگاه می رسد که آنها نیز می توانند با 10درصد سود خرده فروشی این محصول را به فروش برسانند، گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل گرانی گوسفند زنده است به طوری که قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده یکباره از 44 تا 45هزار تومان به 57 تا 58هزار تومان افزایش یافته است.

علی‎اصغر ملکی با بیان اینکه به طور معمول از هر کیلو گرم گوسفند زنده نیم کیلوگرم گرم گوشت به دست می آید و طبیعی است که با افزایش قیمت گوسفند نرخ گوشت نیز در قصابی و فروشگاه ها افزایش یابد، افزود: از دو هفته قبل 12هزار تومان به قیمت گوسفند زنده اضافه شده و قیمت گوشت قرمز را نیز حدود 24هزار تومان بالابرده است.

با این حال رییس شورای تامین کنندگان دام با بیان اینکه به دلیل موجودی مناسب دام و کاهش تقاضای خرید، دلیلی برای افزایش قیمت گوشت وجود ندارد، گفت: با وجود آنکه میزان موجودی دام در کشور بالاست، اما دامداران به سبب جو روانی حاکم بر بازار و گرانی گوشت به دنبال عرضه دام با نرخ های بالا هستند.

منصور پوریان، افزود: باوجود پایین آمدن مصرف گوشت، قیمت گوشت گوسفند با نوساناتی در بازار روبه رو شده اما پیش بینی می شود که جو روانی گرانی گوشت طی روزهای آینده فروکش کند.

پرواز نرخ مرغ مرغ از دیگر اقلام پروتیینی است که سیر صعودی قیمت آن طی دو هفته گذشته متاثر از مناقشه نرخ ارز تامین نهاده های تولید تندتر شده و حتی خبرهایی مبنی بر عرضه مرغ با کارت ملی در برخی فروشگاه ها با وجود شیوع کرونا و الزامات رعایت فاصله گذاری اجتماعی منتشر شد.

بررسی قیمت خرده فروشی مرغ و تخم مرغ در مغازه های سطح شهر نیز نشان می دهد دیروز هر کیلوگرم مرغ تازه به نرخ 25 تا 30هزار تومان در مناطق مختلف شهر تهران به مشتریان عرضه شد و نرخ هر کیلوگرم گوشت ران مرغ به 23 تا 27هزار تومان افزایش یافت.

در بازار مرغ نیز شتاب گرانی در فروشگاه های زنجیره ای و محصولات بسته بندی بیش از مرغ فروشی های سطح شهر بوده به نحوی که حتی بسته بندی یک کیلوو 800گرمی ران بدون پوست مرغ تازه یکی از برندهای مشهور با قیمت 94هزارو140تومان به مشتریان عرضه شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه اکنون هر کیلو مرغ گرم در برخی مغازه های سطح شهر با نرخ 30هزار تومان عرضه می شود، گفت: اما متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده در مرغداری 19هزار تومان و مرغ آماده طبخ در خرده فروشی ها 24هزار تومان است.

محمد علی کمالی سروستانی با اشاره به اینکه قیمت خرده فروشی مرغ در سطح شهر تهران بنابرکیفیت و مکان عرضه متغیر است، افزود: بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد هر کیلو مرغ در مغازه ها تا 30هزار تومان نیز عرضه می شود.

او با بیان اینکه بازار نهاده های دامی نیز مانند قبل است، افزود: اکنون نرخ هر کیلو ذرت در بازار آزاد به 3هزارو600 تا 4هزار تومان و کنجاله سویا 13هزارو500 تا 14هزار تومان به مرغداران عرضه می شود.

اگرچه بنابر اعلام مسئولان پشتیبانی امور دام و وزارت جهادکشاورزی نهاده های دامی تامین شده، اما هنوز از گمرک ترخیص نشده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را 16هزارو300 تا 16هزارو400 تومان و هر کیلوگرم مرغ گرم را 22هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنا بر آمار مرغداران در 3 ماهه نخست سال به ازای فروش هر کیلو مرغ 3 تا 4هزار تومان و پس از آن حدود یک هزار تومان متحمل زیان شده اند.

قیمت تخم مرغ بالا ماند بررسی قیمت خرده فروشی تخم مرغ در بازار مصرف نیز نشان می دهد هر شانه 30عددی تخم مرغ در خرده فروشی های سطح شهر به قیمت 29 تا 33هزار تومان به فروش می رسد اما نرخ هر شانه تخم مرغ درشت شناسنامه دار و با کیفیت در برخی خرده فروشی ها به 35هزارتومان نیز افزایش یافته است.

در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز هر کیلوگرم تخم مرغ با قیمت 14هزارو200تومان و هر شانه 30عددی با وزن یک کیلو و 800گرم با قیمت 25هزارو500تومان فروخته می شود.

این روزها به دلیل افزایش قیمت انواع محصولات پروتیینی میزان عرضه مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز گوسفند و گاو در مراکز عرضه مستقیم نیز کاهش یافته و فاصله نرخ عرضه این اقلام با فروشگاه های سطح شهر در برخی مناطق به شکل گیری صف های خرید مشتریان منجر شده است.

رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران عرضه تخم مرغ به نرخ مصوب کیلویی 12هزارتومان را به تامین صددرصدی خوراک طیوربا نرخ ارز دولتی مشروط کرده و گفت: بسیاری از واحدهای مرغداری تعیین سهمیه نشده اند و بخشی از مرغداری ها نیز هنوز ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز خود را دریافت نکرده ومجبور هستند نهاده های مورد نیاز خود را از بازار آزاد با قیمت های بالا خریداری کنند.

ناصر نبی پور با بیان اینکه قیمت کنجاله سویا در بازار آزاد 14هزارو500تومان و ذرت 4هزارو400تومان است و نرخ سایر اقلام واکسن، دارو، ریزمغذی و کارتن نیز مرتب در حال افزایش است افزود:اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ در مرغداری 8 تا 9هزار تومان معادل شانه ای 16هزارو500 تا 17هزار تومان بوده که نسبت به ایام قبل از عید نرخ هر کیلو تخم مرغ 400 تا 500تومان رشد داشته است.

نبی پور افزایش تقاضای ناشی از قرنطینه خانگی، لغو سفرها و برقراری صادرات را ازجمله دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار دانست.

منبع: روزنامه همشهری
کلید واژه ها: مرغ و تخم مرغ - تخم مرغ - بازار - خرده فروشی - وضعیت بازار - گوشت - قیمت - فروشی - انواع - نهاده های تولید - کیلوگرم - قیمت ها - مواد - همشهری - افزایش - گوساله - تنظیم بازار - افزایش قیمت - تومان - گزارش - وضعیت - هفته اخیر - عرضه - نرخ مصوب - قیمت مرغ - مسئولان - مشکلات - تامین - تولید - تنظیم

آخرین اخبار سرویس:
زمان قرعه کشی 5 محصول ایران خودرو

تعطیلی ادارات هرمزگان فقط شامل مناطق قرمز بندرعباس است

صاحبان خودرو بیمه نامه های الکترونیکی دریافت می کنند

تیپ لب ساحلی ناجور بهنوش بختیاری+عکس

تداوم بازرسی و نظارت بر اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها/ پلمب 190 واحد صنفی متخلف در شیراز

تکلیف تعطیلی بانک ‎ها مشخص شد

استخدام کارشناس فروش آنلاین با حقوق توافقی و بیمه در تهران

استخدام مدیر تولید (رشته داروسازی) در یک کارخانه داروسازی در کرج

آغاز مطالعات بافت تاریخی نهاوند

استخدام 3 عنوان شغلی در خراسان رضوی

امهال حق بیمه سهم کارفرمایی کسب و کارهای حوزه گردشگری

خودرو، 30درصد در گرانی، ارزان شد!

استخدام 4 عنوان شغلی در تهران

استخدام تصویربردار و تدوینگر در توزیع ابزار آروا در تهران

تصمیمات جدید برای کنترل قیمت مرغ

ادامه روند کاهشی قیمت سکه و طلا

برخورد با تخلفات فروش مرغ باید در سایر استان ها هم انجام شود

دانشگاهیان در تدوین اطلس سرمایه گذاری استان مشارکت کنند

جرم کلاهبرداری با چک

استخدام کارشناس ارشد توسعه کسب و کار در شرکت تاکسی ماکسیم در بیرجند

شیوع بالای اختلالات اسکلتی عضلانی مرتبط با کار در ایران

مرغ دولتی در حال عرضه در بازار

دانشگاهیان در تدوین اطلس سرمایه گذاری استان مشارکت کنند

ورود جدی دستگاه قضا برای مهار گرانی ها

نگرانی از ادامه گسترش شیوع کرونا در پاکستان

گزیده های نفتی هفته

فرماندار پاکدشت: کشاورزان پاکدشتی جهش تولید را محقق کردند

شاخه های برف گرفته درختان را بتکانید

زمان قرعه کشی طرح فروش مشارکت در تولید ایران خودرو

بازار 20 میلیارد دلاری برق عراق برای ایران

قرعه کشی فروش مشارکت در تولید محصولات ایران خودرو فردا برگزار می شود

آخرین وضعیت از واردات انسولین

سکه به کانال 10 میلیون تومان برگشت ؛ جدیدترین قیمت ها | سکه چقدر حباب دارد؟

تولید سالانه 800 هزار تن محصول در دهلران

صاحبان خودرو بیمه نامه های الکترونیکی دریافت می کنند

آینده روشن پژوهش و نوآوری در استان همدان/تصویب 127 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق پژوهش و نوآوری

آبرسانی به هزار و 638 روستا در سال جاری

میزان ریزش قیمت طلا و سکه در هفته اخیر

جزییات شاغلان دوشغله و بیشتر در مشاغل مختلف

بورس کالا شیوه ای جذاب برای فروش املاک وزارتخانه است

نسیم مهربانی در لامرد

تصمیمات جدید برای کنترل قیمت مرغ

احیا، فعال سازی و توسعه 157 معدن از ابتدای سال 99

افزایش اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور

جریمه شبانه 51 هزار خودرو و پلمب بیش از 11 هزار واحد صنفی متخلف در شش روز محدودیت های کرونایی

بنیاد مستضعفان اجاره بهای آذر ماه املاک تجاری را دریافت نمی کند

جزییات پرداخت کمک هزینه کرونایی 100 هزار تومانی به خانوارها

هیوندای سانتافه چند؟

150 بسته معیشتی در ضیاء آباد توزیع شد

شرایط سفر بین شهری اعلام شد

چه زمانی دارا سوم عرضه می شود؟

خودروی برقی جدید موستانگ

بنیاد مستضعفان اجاره بهای املاک تجاری آذر ماه را دریافت نمی کند

گزارشی از تخلفات موسسات بورسی به دادستانی تهران ارائه نشده است

قیمت سکه و طلا در هفتم آذر+ جدول

توزیع گسترده مرغ منجمد در سراسر کشور با قیمت مصوب

تغییر هزینه آزمون آیلتس با نرخ دلار

امامان جمعه : دستگاه قضا با عوامل گرانی برخورد کند

4 روش برای جلوگیری از کاهش سهمیه سوخت

شرایط سفر بین شهری اعلام شد

بانک ها هفته آینده تعطیل نیستند 

استخدام 5 عنوان شغلی در کیان پرشیا در تهران

استخدام کارمند توسعه فروش در گروه سولیکو (کاله) در یزد

مهلت سه ماهه بازنشستگان تأمین اجتماعی برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی/ افزایش 34 میلیون تومانی تعهدات کرونایی

استخدام کارشناس فروش آقا با حقوق و مزایای عالی در تهران

استخدام کارشناس سفارشات با حقوق ثابت و بیمه در تهران

بنیاد مستضعفان اجاره بهای املاک تجاری آذر ماه را دریافت نمی کند

دارا سوم چه زمانی عرضه می شود؟

استخدام نماینده علمی و فروش در ژاک آندرل پارس در بوشهر

شرایط سفر بین شهری اعلام شد

آثار کسری بودجه در سفره مردم + جدول

قیمت نفت کاهش یافت

مهلت سه ماهه بازنشستگان برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی/ افزایش 34 میلیون تومانی تعهدات کرونایی

بنیاد مستضعفان اجاره بهای آذر ماه املاک تجاری را دریافت نمی کند

راه اندازی مرکز بازسازی خودرو های آمبولانس قطب جنوب غرب کشور+عکس

اقدامات ضدکرونایی بانک ها در دوران پاندمی

وقتی مردم پای کارباشند / جزییات محدودیت های کرونایی

موبایل بخریم یا نه؟

سکه به کانال 10میلیون تومان برگشت

بارش های چهارمحال و بختیاری به 70 میلیمتر رسید

جریمه 500 هزار تومانی 240 خودرو در دورود

70 فروند لنج در سواحل مکران صید با قلاب انجام می دهند

خودرو 30 درصد ارزان شد

جریمه شبانه 51 هزار خودرو و پلمب بیش از 11 هزار واحد صنفی متخلف در شش روز محدودیت های کرونایی

چراغ قرمز پلیس به ناوگان جاده ای

تصاویر| ازدحام جمعیت در بازار ماهی «فریدونکنار»

سکه به کانال 10 میلیون تومان برگشت

جریمه 51 هزار خودرو در محدودیت های شبانه

تبانی فروشگاه ها و شرکت های بسته بندی حبوبات برای گران فروشی/ وقتی کشاورز و مصرف کننده باهم ضرر می کنند

نیاز فوری ناوگان اتوبوسرانی به کمک برای تأمین منابع نوسازی

کشت محصولات پاییزه در خاش به افزون بر سه هزار هکتار رسید

پرواز های ممنوعه چارتری همچنان گران تر از بقیه

کمک 315 میلیون تومانی مردم خراسان شمالی در تهیه نان نیازمندان

بیش از 90 درصد اصناف لواسانات محدودیت های کرونایی را رعایت می کنند

تامین منابع مالی طرح معیشتی با کاهش حقوق های نجومی

شرایط جدید واردات خودرو

بارش های چهارمحال و بختیاری به 70 میلیمتر رسید

وارد موج چهارم کرونا می شویم؟

بیش از 90 درصد اصناف لواسانات محدودیت های کرونایی را رعایت می کنند

استخدام مدرس در یک موسسه معتبر آموزشی در اصفهان

خیز قیمت ها در بازار مواد پروتیینی | وضعیت بازار خرده فروشی انواع گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ

خیز قیمت ها در بازار مواد پروتیینی | وضعیت بازار خرده فروشی انواع گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ