مطالب مرتبط:
کیش، کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران
کیش، کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران
کیش، کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران
کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران
نتایج انتخابات کانون های دانشگاه تهران اعلام شد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 آبان 1399 ساعت 19:402020-10-26سياسي

کیش کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران می شود


در مراسم امضای تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه تربیت مدرس، طرفین بر همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی در کیش با هدف تبدیل این جزیره به هاب علمی و دانشگاهی منطقه تاکید کردند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر" به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، طی تفاهم نامه ای که با امضای غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس به امضا رسید، طرفین بر همکاری های گسترده و متنوع علمی، آموزشی، پژوهشی و نوآورانه در منطقه آزاد کیش با هدف تبدیل این جزیره به هاب علمی و دانشگاهی منطقه تاکید کردند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در این دیدار با ابراز خرسندی از رویکرد مبتکرانه کیش در طراحی ساز و کارهای خردمندانه برای نیل به توسعه پایدار گفت: دانشگاه تربیت مدرس از سال 1361 با ماموریت تامین نیروی مدرس دانشگاه های کشور در شرایطی که بخاطر تغییرات سیاسی، خلا استاد در دانشگاه ها محسوس بود، تشکیل شد و در 4 دهه گذشته از رشد و توسعه بسیار خوبی برخوردار شده است.

محمدتقی احمدی افزود: این دانشگاه پس از فراز و فرودهای فراوان و خط شکنی های حساب شده، اکنون در جایگاه علمی مطلوبی در داخل و خارج کشور قرار گرفته و به لحاظ اتکا به توان و استعدادهای داخل، توانسته نور امیدی در میان جوانان کشور ایجاد نماید.

وی در ادامه افزود: با دستیابی به بسیاری از ماموریت ها و اهداف و تلاش ها، اکنون مراحل به بار نشستن فناوری ها و ایده های نوآورانه را دنبال می کنیم و در این مسیر تجاری سازی شماری از طرح ها و برنامه ها را دنبال می نماییم.

به گفته رییس دانشگاه تربیت مدرس، پارک علم و فناوری دانشگاه نیز با اجرای طرح های بسیار خلاقانه و اثربخش، مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته و برنامه های کلان ملی را تعقیب می نماید.

وی با اشاره به این که تا کنون 35 هزار نفر فارغ التحصیل در تحصیلات تکمیلی داشته ایم و اکنون 10 هزار نفر در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری در این دانشگاه به تحصیل مشغولند، گفت: در حال حاضر مباحث مرتبط با توسعه روابط بین الملل، حوزه های بین رشته ای، همکاری های شبکه ای با دانشگاه های داخل و خارج، خودکفایی و اتکاء به توان داخلی در حوزه مدیریتی و تامین بودجه و ارتقا کارآمدی و کیفیت در امور دانشگاه را به عنوان سرفصل های کاری دنبال می کنیم.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از تعامل با بخش دانشگاهی به عنوان یکی از بخش های پیشران کشور گفت: کیش، جزیره و منطقه کوچکی از ایران عزیزمان است که طرح ها و اتفاقات بزرگی را در دستور کار قرار داده و نتایج آن یکی یکی به ثمر خواهد نشست.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در حال حاضر با تمامی دانشگاه های مطرح و به نام کشور به همکاری روشمند رسیده ایم و بنا داریم با تعریف زمینه های همکاری مشترک و بهره گیری از ظرفیت های مشترک و مورد علاقه طرفین، این جزیره زیبا را به قطب و هاب علمی منطقه خلیج فارس و خاورمیانه تبدیل کنیم.

وی با اشاره به فعال شدن دانشگاه های کشور در کیش گفت: با یاری از این مراکز تولید دانش و نیز سایر مراکز علمی و تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین سایر پهنه ها و نواحی نوآوری و فناوری کشور که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راهبری می شود، اتفاق عظیمی در آینده برای کیش رقم خواهد خورد.

غلامحسین مظفری با اشاره به لزوم آینده نگری و آینده پژوهی در فعالیت های کلان گفت: درخواست ما از همه این مجموعه ها این است که صرفا به دنبال موضوع آموزش نباشند و کارکردهای تازه ای را با اتخاذ رویکردهای نو برای فعالیت در کیش مد نظر قرار دهند.

به عنوان مثال، کشور ما به دلیل برخورداری از سواحل طولانی، امکان استفاده بسیار زیادی از ظرفیت دریا و منابع لایتناهی آن دارد و با اتکا به آن می تواند خود را از اقتصاد وابسته به نفت رها کند و ما در این زمینه هرچقدر کار کنیم، باز کم است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با مساعدت دانشگاه ها، کیش به کانون تعامل دانشگاه های کشور تبدیل شده است و ما در ادامه قصد داریم با ایجاد یک دانشگاه بین المللی، بعد تازه ای به فعالیت ها بدهیم.

این دانشگاه، دانشگاهی خصوصی خواهد بود که سازمان منطقه آزاد کیش و سایر دانشگاه های مطرح از موسسان و سهامداران آن خواهند بود و بخش خصوصی نیز بخش غالب را خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه گفت: دانشگاه بین المللی جدید، علاوه بر دانشگاه های داخل، با همکاری دانشگاه منتخب خارجی که بر اساس ضوابط و بررسی های کارشناسی انتخاب خواهد شد، شکل می گیرد و بر آن است تا توجه بین المللی را برای تاثیرگذاری کشور به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، راه اندازی برج نوآوری کیش و استقرار شماری از شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و سایر شتاب دهنده ها را از توفیقات بدست آمده دانست و گفت: برخی از شرکت های دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی و خدمات نفت و گاز صادرات خوبی دارند و این روند باید تقویت شود.

چرا که کشور بطور جدی نیازمند رشد فعالیت های نوآورانه است و کیش بهترین و مستعدترین پایلوت برای طی مسیر در این زمینه است.

غلامحسین مظفری، با اشاره به این که تغییر رویکرد در منطقه آزاد کیش از واردات کالا به صادرات کالا و خدمات دانش بنیان، از اتفاقات مهمی است که با جدیت هرچه بیشتر دنبال می شود، گفت: کیش دروازه ایران به سمت جهان و دروازه جهان به سمت ایران است و ما همه زیرساخت ها را برای تبدیل کیش به جزیره خلاق، نوآور و دانش محور مهیا کرده ایم.

عادل آذر عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز در این جلسه گفت: خوشحالیم که با مساعدت و اشتیاق دو طرفه، جلسه امضای تفاهم نامه با طرح مضامین تازه برگزار شده است.

وی افزود: منطقه آزاد کیش در2 سالی که از مدیریت دکتر مظفری می گذرد، شاهد اتفاقات بسیار خوبی بویژه در بسط همکاری های علمی و پژوهشی با مراکز تولید علم بوده و تقریبا با تمام دانشگاههای به نام کشور، توافق و تفاهم همکاری دارد و این مساله قطعا در آینده برکات خود را نمایان می سازد.

به گفته این استاد دانشگاه، دانشگاه تربیت مدرس با کادر علمی و ظرفیت های بسیار زیادی که دارد، پس از امضای این تفاهم نامه، بسترهای همکاری مشترک را تعریف و عملیاتی می نماید.

ناصر آخوندی، عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه گفت: برای نیل به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز کیش و برنامه 3 ساله در دوران مدیریت دکتر مظفری، برنامه ریزی دقیقی برای تامین مالی طرح های کلان و زیرساختی و ایجاد رونق در اقتصاد کیش به کار گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر 30 هزارمیلیارد تومان طرح عمرانی در بخش دولتی و خصوصی در کیش در دست انجام است که معادل یک سوم بودجه عمرانی کشور است و از بابت تامین مالی به موقع طرح ها، پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به پیش قدمی منطقه آزاد کیش در اتصال به بازار سرمایه و انتشار اوراق صکوک برای تامین بخشی از نیاز مالی تکمیل ترمینال عظیم مسافربری کیش گفت: تبدیل شدن کیش به هاب مالی منطقه هدف دور از دسترسی نیست و این مهم در آینده محقق می شود.

ناصر آخوندی در ادامه از طرح راه اندازی بورس بین الملل با محوریت کیش و ایجاد زمینه های جدید برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت و پزشکی که مورد تاکید مدیرعامل سازمان است، خبر داد.

پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نیز گفت: رونق کسب و کارهای نوپا که ذیل هوشمند سازی کیش صورت می گیرد، از دغدغه ها و علاقمندی های جدید سازمان منطقه آزاد کیش است.

برای این منظور و حسب دیدگاه دکتر مظفری، زمینی به مساحت 64 هکتار برای واگذاری به شرکت های دانش بنیانی که به مرحله تولید محصول برسند و نیز واحدهای دانشگاهی برای ورود شرکت های مورد نظر اطز طریق پارکای علم و فناوری اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه جزیره کیش، دومین جزیره بزرگ خلیج فارس است،افزود: بخش خصوصی پرتوان و قدرتمند کیش، می تواند از سفارش دهندگان طرح های پژوهشی و فناورانه باشند و برای این منظور باید فعالیت شرکت ها تبیین و معرفی شود.


کلید واژه ها: دانشگاه تربیت مدرس - سازمان منطقه آزاد کیش - دانشگاه - منطقه آزاد کیش - سازمان منطقه آزاد - رییس دانشگاه تربیت مدرس - منطقه آزاد - تربیت مدرس - منطقه - رییس دانشگاه - تربیت - مدرس - تفاهم نامه - سازمان - آزاد - علمی - امضای تفاهم نامه - غلامحسین مظفری - محمدتقی احمدی - پژوهشی - امضا - رییس - همکاری - مدرس دانشگاه - توسعه پایدار - روابط عمومی - جزیره - هیات مدیره - رییس هیات - بین الملل

آخرین اخبار سرویس:
قم در ایام وفات حضرت معصومه(س) سیاه پوش می شود

ناراحتی برخی گروه ها از شکست ترامپ به دلیل انتخابات ریاست جمهوری 1400 است/ آمریکا به تعهداتش عمل کند، مذاکرات در قالب 1 + 5 ادامه خواهد یافت

مه شدید پنج پرواز شامگاه سه شنبه اهواز را باطل کرد

سپاه الغدیر و دادگستری یزد تفاهم نامه همکاری نوشتند

چرا سیاسیون ما جرزنی می کنند؟

یادتان می آید بسیاری را خس و خاشاک نامیدند؟

نقش تعامل مثبت والدین با کودکان در تربیت صحیح آنها

صفحه اول روزنامه های چهارشنبه 5 آذر 99

26 مرکز نیکوکاری در تربت حیدریه راه اندازی می شود

افتتاحِ 12 واحد مسکونی ویژه مددجویان

مراسم خرافی برای بچه دار شدن زنان نازا!

استخدام مسئول دفتر آقا با حقوق و مزایا در البرز

اهدای خون مهمترین تیتر روزنامه های چهارشنبه اصفهان

محور بجنورد-میامی-تهران کلنگ زنی می شود

وظیفه روحانیون در بحران کرونا امیدبخشی به مردم است

توضیحات همتی درباره جلسه شورای هماهنگی اقتصادی

پیچیده ترین عملیات آبی خاکی جهان چگونه انجام شد؟

آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد

طرح شفافیت آرای نمایندگان هفته آینده در دستور صحن قرار می گیرد

توضیحات جدید درباره خبر منع نامزدی قالیباف و امکان مذاکره اصولگرایان با آمریکا

حماس: کرانه باختری نیازمند مقاومت است

دکل های ناموزون بام ها  نماد ناهماهنگی است/ خرده فروشی را پایان یافته بدانید

در ایام کرونا کودکانتان را منزوی نکنید،مشکل روانی پیدا می کنند

تلاش ناکام علیه روحانی به کف خیابان رسید؟

توزیع 6 هزار بسته معیشتی بین آسیب دیدگان از کرونا در خواف

محور بجنورد-میامی-تهران کلنگ زنی می شود

توزیع 6 هزار بسته معیشتی بین آسیب دیدگان از کرونا در خواف

بودجه را برای مردم می نویسند یا علیه مردم؟!

وظیفه روحانیون در بحران کرونا امیدبخشی به مردم است

افتتاح نخستین قرارگاه حافظان سلامت محله در شاهرود

پیشنهاد یک اصولگرا به قالیباف و رییسی درباره انتخابات 1400

صداهای ماندگار عرصه دوبله در یک قاب/ عکس

مدیرکل بازرسی استانداری: 286 واحد صنفی متخلف در کرمان تعطیل شد

استخدام مسئول دفتر در موسسه غیر دولتی حمایت از کودکان بی پناه کمک در تهران

آیا می توانیم در قنوت نماز به زبان فارسی دعا کنیم؟

لایحه جنجالی «امنیت جامع» بالاخره در مجلس فرانسه رای آورد؛ منع انتشار تصویر پلیس

رضایی و قالیباف، از دهقان حمایت می کنند؟

کاهش 33 درصدی جمعیت کیفری شهرستان زرند

رشد جامعه با ارتقای سطح علمی صورت خواهد گرفت

معیشت 5میلیون بیکار معطل اقدام کمیته ویژه

جاده مهریز به دهستان تنگچنار به تامین بودجه ملی نیاز دارد

انتخابات و کرونا در آسیا 

زنبور سوخاری بهتر و مفید تر از مرغ سوخاری است!!

درخواست راهپیمایی «استیضاح رییس جمهوری» در قم | چه کسانی متولی برگزاری راهپیمایی هستند؟

مجلس بودجه را برای مردم می نویسد یا علیه مردم؟

عدم تساهل دینی یا نژادپرستی؛ کدام بیشتر به تعصب ورزی می انجامد؟

صداهای ماندگار عرصه دوبله در یک قاب/ عکس

تصاویر| درخشش کرم های شب تاب

محسن رضایی، شمخانی و قالیباف، از حسین دهقان حمایت می کنند؟

روحیه جهادی در تفکر بسیجی؛ از دفاع 8ساله تا مهار کرونا

هفت کاری که نباید اول صبح انجام داد

دستاوردهای پیچیده ترین عملیات نظامی ایران +تصاویری از آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی

آگهی استخدام رشته حقوق و الهیات - استخدام امروز 5 آذر 99

فیلم| بانوی فرمانده که خود را خادم می داند

عزم همگانی مسوولان زنجانی برای مقابله با حوادث طبیعی

تلاش قرارگاه جهادی امام رضا(ع) برای محرومیت زدایی در چهارمحال وبختیاری

مرمت آثار تاریخی، نیاز امروز پشتوانه فردا

اقدام و تمایلی برای راه اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج دیده نمی شود

نایب رییس مجلس: دانشمندان جوان ایرانی واکسن ملی کرونا را به زودی تولید می کنند

ژیلا امیرشاهی در طبیعت برفی +عکس

کدام هتل ها به نقاهتگاه بیماران کرونایی تبدیل می شوند؟ / میزان اجاره به توافق مالکان و دانشگاه های علوم پزشکی بستگی دارد/ قزوین پیشتاز است

خاطره قیام 5 آذر گرگان از زبان روحانی که بر جنازه‎های شهدای این روز نماز خواند/ روایت قیام 5 آذر گرگان از زبان مرحوم آیت‎الله طاهری‎گرگانی

تکذیب یک ویدئو درباره بیماران مبتلا به کرونا

خطوط راهنمای تدوین برنامه هفتم

تمام پیمانکاران مناطق آزاد ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند/ شرکت های خاطی پلپ می شوند/ کارگران شکایات کاری خود را در اداره کار ثبت کنند

آگهی استخدام حسابدار - 5 آذر 99

تعداد زیادی از کارگاه ها مستعد حوادث کوچک و بزرگ هستند/ ضرورت نظارت دادگستری بر ایمنی و بهداشت کارگران بدون مشخصات

انتقاد از سازمان پر حاشیه: از جشن بیعت مشهد تا عکس میرحسین موسوی

استخدام امروز اصفهان - 5 آذر 99

دستاوردهای پیچیده تری عملیات نظامی ایران +تصاویری از آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی

تعامل ضامن اقتدار ملی

مجادله دولت و مجلس بر سر یارانه معیشتی

تعامل ضامن اقتدار ملی

درخواست راهپیمایی «استیضاح رییس جمهوری» در قم

واکنش به ادعای عجیب رییس صدا و سیما

هفت کاری که نباید اول صبح انجام داد

معیشت 5میلیون بیکار معطل اقدام کمیته ویژه

پس لرزه های طرح مجلس برای ممنوع الخروجی مسئولان نظام

تلاش قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در چهارمحال وبختیاری برای محرومیت زدایی

مجری که سراغ اجرای برنامه های دیگر نرفت/ مجری که فقط یک برنامه را اجرا کرد

قدر فرصت تحریم هوشمندانه را بدانیم!

روایتی از تفاوت جمهوری خواهان و دموکرات ها

جامعه ای که به امنیت و سلامت بها ندهد

پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان با کار خود ادامه می دهد

سلفی سپند امیرسلیمانی با علی ضیا + عکس

تکرار کابوس گاودانه در موگر/آنچه شهید طیب از مسؤولان خواست اما عملی نشد+فیلم و تصاویر

بسیجیان در هر عرصه ای آماده کمک رسانی و خدمت هستند

بسیجیان در هر عرصه ای آماده کمک رسانی و خدمت هستند

خط و نشان محور مقاومت فسلطین به متجاوزان

به امید گشایش ازطرف بیگانگان نباشیم

کارهایی که اول صبح نباید انجام دهید

آیت الله سیستانی بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف و آزادانه تاکید دارند

هشدار جدی طلال ناجی به متجاوزان

استخدام کارشناس تولید محتوا در گروه بزرگ ژنرال در تهران

محسن رضایی ،شمخانی و قالیباف، از حسین دهقان حمایت می کنند؟

توضیحات همتی درباره جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با رهبرانقلاب

طلال ناجی: هر تجاوزی به محور مقاومت در های جهنم را برایشان خواهد گشود

دست روی دست گذاشتن، تحریم ها را موثر می کند

پیشنهاد کاندیداتوری فائزه هاشمی برای 1400

کارآفرینی راهی برای خروج کشور از چرخه بیکاری

کیش کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران می شود

کیش کانون تعامل دانشگاه های مطرح ایران می شود