مطالب مرتبط:
موسساتی مثل موسسه آقای مصباح یا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه یا سازمان ارتباطات چه خروجی داشته اند که بودجه می گیرند؟
موسساتی مثل موسسه آقای مصباح یا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه یا سازمان ارتباطات چه خروجی داشته اند که بودجه می گیرند؟ این ها چند مشکل بزرگ از کشور را حل کرده اند؟ / چرا دبیرخانه مجمع تشخیص باید پژوهشکده داشته باشد؟ مگر آنجا سازمان برنامه است؟ / چرا دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی 50 هزار میل
کسب رتبه 38 موسسه صنایع غذایی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تامین 2200 میلیارد تومان بودجه غیرنقد برای خط 10 متروی تهران
بررسی نظرات نمایندگان در مورد طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون بودجه
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 آبان 1399 ساعت 19:102020-10-26سياسي

موسساتی مثل موسسه آقای مصباح چه خروجی داشته اند که بودجه می گیرند؟


امروز به لحاظ سیاسی، موسسات زیادی مانند موسسه آقای مصباح وجود دارد که از بودجه عمومی پول می گیرند.

اما چرا این اتفاق رخ می دهد؟ دلیل اصلی آن است که نمایندگان نخواستند یا نتوانستند این مساله را حل کنند.

- دیدارنیوز - ک کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه گفت: امروز به لحاظ سیاسی، موسسات زیادی مانند موسسه آقای مصباح وجود دارد که از بودجه عمومی پول می گیرند.

اما چرا این اتفاق رخ می دهد؟ دلیل اصلی آن است که نمایندگان دولت نخواستند یا نتوانستند این مساله را حل کنند.

شما اگر لوایح بودجه دولت را در همین سال های اخیر بررسی کنید، شاهد خواهید بود که این بودجه ها برای موسسات نیامده است ولی در اصلاح مجلس این موسسات به عنوان کمک قید شدند.

مهدی پازوکی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان اصلاحات ساختاری بودجه را عملیاتی کرد، گفت: اول از هرچیزی باید بگوییم که بودجه عبارت است از حساب دخل و خرج دولت.

یک بخش از بودجه به بخش درآمدی آن و بخش دیگر به هزینه آن اشاره دارد.

اصلاحات ساختاری در بخش درآمدی بودجه به این مفهوم است که منبع اصلی درآمد دولت باید اصلاح شده و بودجه جاری کشور فقط و فقط از محل درآمدهای مالیاتی اخذ شود.

این اقتصاددان ادامه داد: لذا باید سیستم مالیاتی ما تحت اصلاحات اساسی و ساختاری قرار بگیرد.

هرکسی که در این مملکت درآمد دارد از حرم آقا امام رضا علیه السلام گرفته تا مستخدم سایت خبری انتخاب اگر درآمدش از حدی که قانون مشخص می کند باید مالیات بدهد و اگر پایین تر است باید به کمیته امداد جهت دریافت کمک های مالی و غیرمالی معرفیش کنیم.

وی افزود: بنابراین برای آنکه سیستم مالیاتی در بخش درآمدی بودجه کارآمد بشود، ما نیازمند شفافیت اطلاعات هستیم.

ایران امروز بهشت سرمایه داران و دلالانی است که فرار مالیاتی دارند.

امروز براساس گزارش های رسمی چیزی حدود 50 درصد اقتصاد ایران از مالیات معاف است یا اصطلاحا معافیت مالیاتی دارند که این باید مورد تجدید نظر مجلس قرار بگیرد.

امیدواری من بر این است که مجلس انقلابی شعار ندهد و کار بکند و معافیت های مالیاتی را صفر کند.

معافیت های مالیاتی را صفر کنیدپازوکی خاطرنشان کرد: اگر یک سرمایه گذار قرار است در یک منطقه محروم سرمایه گذاری کند، ما نباید او را به کلی از پرداخت مالیات معاف کنیم.

بلکه لازم است او را برای یک بازه مشخص زمانی مثلا 5 سال یا کمتر و یا بیشتر از پرداخت مالیات معاف کرده و یا شامل تخفیف مالیات شود و سپس او را مجاب به پرداخت مالیات کنیم.

بحث دیگری که باید به آن توجه کرد، موضوع فرار مالیاتی است.

ایران امروز برای دلالان و واسطه گران و کلاهبرداران یک بهشت است، چراکه فرار مالیاتی در حد فوق تصور در ایران وجود دارد.

به گفته وی، نسبت مالیات به میزان تولید ناخالصی کشور چیزی حدود 7 تا 7.

5 درصد است.

اما این شاخص در ترکیه 20 درصد و در مالزی 21 و در کشورهای اسکاندیناوی 50 درصد است.

لذا یکی از ضروریات اصلاحات ساختاری بودجه، اصلاح در منابع درآمدی دولت است و مالیات باید منبع اصلی درآمد دولت باشد و پول نفت صرفا و صرفا به پروژه های غیرنفتی تعلق پیدا کند.

اتفاقا اصلاحات سازمان برنامه در سال 1327 برای بودجه بر این اساس بود که پروژه های زیربنایی و اساسی را از محل درآمد نفتی برای سرمایه گذاری های غیرنفتی انجام بدهد.

درآمدهای نفتی نباید صرف پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان و کارگران کرد و ما نیازمند اصلاحات در بخش درآمدی دولت هستیم و باید فقط مالیات منبع درآمدی دولت بشود.

سیستان بلوچستان مدرسه استاندارد ندارد ولی کلی دانشگاه داردپازوکی با تاکید بر اینکه دولت بعد از انقلاب اسلامی به شدت گسترش پیدا کرد و بزرگ شد، گفت: این گستردگی باعث شد تا مخارج دولت روز به روز افزایش پیدا کند.

ما امروز شاهد آن هستیم که در استانی مانند سیستان و بلوچستان خیلی از مدارس استاندارد نیست که تصاویر آن در شبکه های اجتماعی به وفور موجود است.

این در حالی است که ما در همین استان و همه شهرهای سیستان و بلوچستان دانشگاه داریم.

ما فقط کارخانه مدرک سازی گسترش دادیم.

دلیل این موضوع هم واضح است، چون نمایندگان حوزه های انتخابیه به دنبال مدرسه سازی نبودند بلکه دنبال دانشگاه سازی بودند تا شاید روزگاری در همان دانشگاه صاحب مقام و منصبی شوند.

وی افزود: البته اشاره من به دانشگاه های دولتی است.

دانشگاه های آزاد هرجا دلش خواست، دانشگاه بسازد ولی دانشگاه های دولتی در همه شهرهای کشور و حتی شهرهای درجه دوم و سوم هم شعب خودشان را تاسیس کردند.

مثلا در شهری مانند قم، 7 دانشگاه دولتی وجود دارد.

این مساله کمتر و بیشتر در سایر شهرهای کشور صدق می کند.

این درحالی است که ظرفیت دانشگاه های امروز کشور، از جمعیت ایران خیلی جلوتر است و ما باید به جای دانشگاه سازی و افزایش مخارج دولت ، دنبال ایجاد فضای اشتغال و درآمدزایی باشیم.

بیشتر بودجه پژوهشی در کشور هدر می روداین استاد دانشگاه همچنین با اشاره به اختصاص ردیف بودجه های کلان به برخی موسسات و پژوهشگاه های آموزشی و تحقیقاتی و مطالعاتی ناکارآمد، تصریح کرد: حداقل 50 درصد بودجه های پژوهشی در کشور ، هدر می رود.

مثلا پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی طی این 30 سال گذشته چه دستاوردهایی داشته و چندتا از مشکلات بزرگ کشور را توانسته برطرف کند؟ باید جلوی این هزینه ها گرفته شود.

البته دولت به تنهایی نمی تواند در این مساله موفق شود.

دولت در لایحه بودجه موسسه مصباح را نیاورده بود ولی مجلس اضافه کردپازوکی همچنین در پاسخ به این پرسش برخی موسسات و پژوهشگاه ها مانند موسسه امام خمینی(ره) وابسته به آقای مصباح یزدی چرا باید چنین ردیف بودجه هایی را دریافت کنند، گفت: امروز به لحاظ سیاسی، موسسات زیادی مانند موسسه آقای مصباح وجود دارد که از بودجه عمومی پول می گیرند.

اما چرا این اتفاق رخ می دهد؟ دلیل اصلی آن است که نمایندگان نخواستند یا نتوانستند این مساله را حل کنند.

شما اگر لوایح بودجه دولت را در همین سال های اخیر بررسی کنید، شاهد خواهید بود که این بودجه ها برای موسسات نیامده است ولی در اصلاح مجلس این موسسات به عنوان کمک قید شدند.

وی افزود: مثلا در زمینه زبان و ادب فارسی ، یک بودجه ای در سازمان ارتباطات اسلامی داریم، همزمان با این یک بودجه در وزارت علوم داریم که اساتید را به برخی کشورها می فرستند و توامان بودجه ای به یک بنیادی به نام سعدی که برای آقای حدادعادل است تخصیص پیدا می کند.

تمام این اقدامات برای یک سازمان و یک بودجه کافی است.

این اقتصاددان افزود: همچنین ما در ستاد انقلاب فرهنگی نیز شاهد هستیم که دبیرخانه اش 50 هزار میلیون تومان بودجه دریافت می کند.

مگر کار دبیرخانه ستاد انقلاب فرهنگی چیست که چنین بودجه ای باید دریافت کند؟ دبیرخانه مگر کارهای اداری و مالی انجام می دهد و اکثر اعضای اصلی آن یا عضو دولت و یا نماینده مجلس و معاونانی هستند که حقوقشان را از وزارت خانه ها یا قوای دیگر دریافت می کنند.

بنابراین این همه بودجه در سال های گذشته به چه دلیلی به چنین نهادی تعلق گرفته است؟ این استاد دانشگاه افزود: ما همین وضعیت را در مجمع تشخیص مصلحت نظام را شاهد هستیم.

این عجیب است که دبیرخانه یک مجموعه ای بخواهد پژوهشکده هم داشته باشد.

مگر این دبیرخانه سازمان برنامه و بودجه است که برای خودش یک پژوهشکده تاسیس کرده است؟ متاسفانه این دکان بازی ها در کشور زیاد شده است و شما فقط روی یک موسسه یا یک نام حساس نباشید.

دبیرخانه ستاد انقلاب فرهنگی امروز در سطح یک وزارتخانه شده است.

وی با انتقاد از اختصاص بخش زیادی از ردیف بودجه های دولتی به موسسات و پژوهشگاه ها، گفت: امروز پژوهشگاه های زیادی به اسم اسلام عزیز دایر شده اند که من اعتقاد دارم برخی افراد مستقل و برجسته به تنهایی از تمام این پژوهشگاه ها و موسسات فعالیت موثر و مفید برای اسلام داشته است.

این موسسات و پژوهشگاه ها هیچ خروجی خاصی ندارند.

تمام این موسسات هنوز تا امروز نتوانستند یک منبع یا کتابی را ارائه کنند که این منبع یا کتاب، یک مرجع مورد قبول جهانی برای اسلام شناسی و معارف و علوم اسلامی باشد.

پازوکی افزود: تمام این موسسات فرهنگی و پژوهشی که به اسم اسلام فعالیت می کنند، در این دوران چند نخبه و عالم مانند علامه طباطبایی به دنیای اسلام معرفی کردند؟ این اقتصاددان همچنین در پاسخ به این پرسش که ورای از بحث ردیف بودجه های دولتی ما شاهد بودجه ها و کمک های مالی چندباره از سمت و سوهای مختلف به برخی موسسات و پژوهشگاه ها هستیم و این در حالی است که باید این موسسات و پژوهشگاه ها به سمت استقلال مالی پیش بروند، تصریح کرد: متاسفانه چنین اتفاقاتی باعث شده که حتی بچه مسلمان ها و امثال ما که بچه انقلاب 57 بودیم، دیدمان تغییر کند و دیدمان نسبت به برخی رفتارها منفی شود.

متاسفانه واقعیت ها گفته نمی شود و هنوز برخی در کشور دچار توهم هستند.

وی افزود: شرایط امروز اقتصادی کشور برای افراد رانت خوار خیلی خوب است.

متاسفانه از دل این شرایط هیچ اتفاق خوبی رخ نخواهد داد.

بحث اصلاحات ساختاری بودجه به این دلیل است که اگر بودجه ای برای کاری صرف می شود، آن کار یا هدف یک خروجی روشن و مفید داشته باشد.

متاسفانه در بحث آموزش هم مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

ما یک علم داریم.

علم اقتصاد 2تا نیست.

علمی به نام علم اقتصاد اسلامی وجود خارجی ندارد.

نظام اقتصادی اسلام داریم ولی علم اقتصاد اسلامی نداریم.

ما چیزی به اسم اقتصاد مسیحی یا یهودی یا بودایی نداریم که اگر این چنین بود که توجیهی برای برپایی دانشگاه اصلا در هیچ جای دنیا وجود نداشت.

آقایان به دنبال فیزیک اسلامی هم رفتندپازوکی اظهارکرد: یک موسسه در قم وجود دارد که قبلا آکادمی بود که برای آقای آسید منیرالدین شیرازی بود و الان در تصاحب آقای میرباقری عضو محترم مجلس خبرگان رهبری است.

خروجی این موسسه طی این دوران چه بوده است؟ آنها دنبال فیزیک اسلامی هستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: یادم هست در دوران آقای احمدی نژاد در سازمان برنامه ما نشست مشترکی با این دوستان داشتیم.

من در آن جلسه به این آقایان گفتم که فیزیک، فیزیک است و ریاضی، ریاضی؛ شما چه موضوعی را تدریس می کنید؟ ما چیزی به اسم فیزیک اسلامی و کمونیستی نداریم.

دو دوتا همه جای دنیا ، چهارتاست.

این افراد سعی می کنند به هرچیزی یک صفت اسلامی بچسبانند.

این رفتارها نتیجه ای ندارد، جز آنکه باعث وهن ارزش های بزرگ و عزیز و مهم اسلامی می شود.

وی با بیان اینکه استقلال از دولت به پیشبرد اهداف موسسات آموزشی و پژوهشی بیشتر کمک می کند و دست آنان را در نقد دولت باز می گذارد، تصریح کرد: امروز بروید و ببینید که وضعیت پرداختی حقوق ها در برخی دبیرخانه ها چه وضعیتی دارد.

دبیرخانه ای مانند دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تا یک زمانی، 3 پژوهشکده داشت که با همین نقد و انتقادات رسانه ها تعدادش تقلیل پیدا کرد.

پازوکی با بیان اینکه امروز کشور را گران اداره می کنیم، گفت: دولت به تنهایی نمی تواند این مساله را حل کند.

دولت در جریان بودجه سال 99 ابتدا یک لایحه به مجلس داد که همین لایحه بعد از اصلاح نمایندگان، بیش از 20 درصد ردیف بودجه هایش افزایش پیدا کرد.

در واقع لایحه دولت چیزی حدود 484 هزار میلیارد تومان بود و مجلس این عدد را به 525 هزار میلیارد تومان رساند.

آن هم در شرایطی که درآمدهای نفتی به شدت کاهش پیدا کرده است و جالب است که دوستانی هنوز انتقاد دارند که چرا بودجه کاملا محقق نشده و کسری دارد! اگر به من بود، تمام سفرا را به تهران فرا می خواندماین اقتصاددان با طرح این موضوع که اگر از دستاوردهای بشری استفاده کنیم و با نگاه کارشناسی به مسائل نگاه کنیم، بسیاری از مسائل حل خواهد شد، تاکید کرد: اگر نظام تصمیم گیر کشور یعنی مدیران کلان کشور بر اساس نظام تصمیم سازی به تصمیم گیری بپردازند، خیلی از مسائل و مشکلات امروز ما حل می شود.

امروز شاید 20 درصد از مشکلات کشور منشا خارجی دارند که البته بخش مهمی از مشکلات را هم شامل می شود ولی مابقی مشکلات منشا داخلی دارند.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در امور اقتصاد بین الملل، گفت: اگر اقتصاد ایران بسته باشد که متاسفانه بسته است، باید دنبال منافع خودمان باشیم.

سیاست خارجی قطعا و باید در خدمت توسعه اقتصادی باشد.

ما چه دلیلی دارد که به وزارت خارجه پول بدهیم تا در جلسات بین المللی شرکت کند یا در خارج کشور نمایندگی و سفارت خانه ها را مدیریت کند.

اگر قرار است بشینند و کاری نکنند، خب برگردند.

امروز ایران در بیش از 60 کشور نمایندگی دارد که حقوق دلاری هم دریافت می کنند.

اگر قرار است تعاملی با جامعه جهانی نداشته باشیم، همگی را به تهران برگردانید.

وی افزود: سازمان ارتباطات امروز چه کاری برای گسترش ارزش های اسلام عزیز شدند که برایش بودجه دولتی دریافت می کنند؟ آیا عملکرد موفقی داشتند؟ هرگز.

من اگر جای حکومت بودم- چون دولت به تنهایی توانایی انجام این کار را ندارد-، صبح همگی سفرا و نمایندگان وزارت خارجه در خارج از کشور را به تهران فرا می خواندم.

همین طور در مساله وزارت ارتباطات این را حتما می گفتم که از ارزش های اسلامی چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور یک الگوی مناسب و درست بسازید تا مردم دنیا و اندیشمندان دنیا به حضور در ایران ترغیب شوند و از آنان دعوت کنیم.

باید تمام بودجه ها و مخارج غیرضروری حذف شوداین استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه ما امروز نیازمند یک قدرت تعقل و چاره اندیشی جدی هستیم و وگرنه در ادامه راه با مشکلات جدی تری مواجه خواهیم شد، گفت: امروز که درآمدهای کشور به شدت کاهش پیدا کرده است، ما باید جلوی مخارج غیرضروری و ردیف بودجه های غیرمرتبط و بدون خروجی را بگیریم.

چرا نهادی مانند مجلس هر روز در حال ساخت و ساز باید باشد که اگر همین جوری ادامه بدهد روزی این ساختمان به میدان شهدا هم می رسد.

دلیل اصلی این مشکلات به خاطر آن است که ما همه مخارج را از جیب دولت می دانیم.


کلید واژه ها: بودجه - موسسات - نمایندگان - موسسه - مصباح - کارشناس اقتصادی - استاد دانشگاه - توان - عمومی - اصلاح - اتفاق - امروز - دولت - دانشگاه - کارشناس - عملیاتی - اصلاحات - اقتصادی - لوایح - بررسی - استاد - مهدی - پرسش - شاهد - پاسخ - مجلس

آخرین اخبار سرویس:
نریمانی، یکه و تنها دعای توسل امشب جمکران را می خواند

آغاز تحولات اساسی در ساختار بازار سرمایه توسط کمیسیون اقتصادی

ارزیابی میدانی فرمانده سپاه استان سمنان از برنامه های بسیج در سرخه+ تصاویر

عباس عبدی: اگر ترسی از عملکرد نادرست خود ندارید اطلاعات آمار و مرگ های کرونا را منتشر کنید

استخدام منشی خانم آشنا به امور اداری و مسلط به کامپیوتر در تهران

هجدهمین انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول رسانه ها آغاز شد

80 درصد دانشجویان دانشگاه های برتر در رشته کامپیوتر و آی تی از کشور خارج می شوند

بسته خبرگرام خراسان شمالی

یگان های ضربت در زندان ها تشکیل می شوند/امنیت زندانیان باید تأمین شود

طرح ملی ایران قوی در 307 کانون در ایلام اجرا می شود

ویزیت رایگان جهادی ها در مناطق محروم به مناسبت هفته بسیج

برای گرفتن مجوز تردد به کجا مراجعه کنیم؟

 با عوامل مهم و کلیدی در انتخاب طراح سایت حرفه ای آشنا شوید!

انتقاد غریب آبادی از تحریم های یک جانبه و تاثیر آن بر مقابله با کرونا

تحویل پنج منزل مسکونی به مددجویان کبودراهنگ

الزامی برای ممنوعیت خروج مسئولین از کشور وجود ندارد/ طرح های خام مجلس یازدهم حیثیت کشور را می برد/ چرا باید مسئولین را ممنوع الخروج کنیم؟

فراگیری فرهنگ بسـیـج، رمـز بقـای انقلاب و مایـه پیشرفت کشـور

استخدام برنامه نویس بک اند مسلط به php در همدان

شاغلان حرفه ‎های سخت و زیان آور از چه حقوقی برخوردارند؟

مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه ها با حضور 69 نامزد آغاز شد

درخواست کارکنان آموزش عالی از دولت در بودجه سال آینده

اقدامات بسیج در مبارزه با کرونا «بحث روز» می شود

فعال سیاسی اصلاح طلب: عده ای مخالف خوشبختی ملت هستند

ساختار بازار سرمایه دچار تحولات اساسی می شود

تربیت جنسی صحیح را جدی بگیریم/ بررسی عوامل آسیب زا

استخدام راننده لیفتراک، نگهبان و اپراتور برق در اصفهان

اولین امام جمعه شهر باسمنج معرفی شد

استخدام راننده لیفتراک، نگهبان، کارگر و اپراتور برق در اصفهان

لزوم جذب مشارکت مردمی برای تجهیز و توسعه مدارس استان قزوین

انتقاد تند نماینده کوهدشت از عملکرد وزرات نیرو

برگزاری جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبری

سفیر ایران با وزیر کشاورزی یمن دیدار کرد

فلاحت پیشه: قیمت بازگشت به برجام را بالا نبرید

تسری و فرهنگ سازی بیمه در سطح جامعه جزو اولویت های مسئولان و فعالان اجتماعی قرار گیرد

فراگیری فرهنگ بسـیـج رمـز بقـاء انقلاب و مایـه پیشرفت کشـور

برکات شجره طیبه بسیج، حاصل دوراندیشی امام راحل است

6 کاندیدای نظامی انتخابات 1400؛ واکنش ها به ورود نظامیان به پاستور

تشریح اقدامات سازمان برنامه ریزی آموزشی در دوران کرونا

چهار هزار و 585 بازرسی کرونایی در قم

21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند

توزیع 300 بسته کمک معیشتی در لنده

تخریب 300 ساخت و ساز غیرمجاز در مشگین شهر

جامعه امروز ایران به تربیت شکلی و اندیشه ای هنر نیاز دارد

ولایت مهمترین تدبیر امام حسن عسکری (ع) برای عصر غیب بود

شعر افشین علاء برای چهره محبوب دهه 60/ قصه های راستگو به سر رسید

ابتکار: لایحه تأمین امنیت زنان جهت تصویب نهایی به دولت می رود

اوضاع نامناسب واردات نهاده های دامی؛از عوامل افزایش قیمت مرغ

ای کاش نظام مهندسی مقررات ملی را اجرا می کرد/ مهندسان باید حق الزحمه مناسب بگیرند

ترقی: اقدامات دولت هنوز برای مردم قابل لمس نیست/ سران اصلاحات مصمم به حمایت از نامزد نیابتی هستند

آغاز تحولات اساسی در ساختار بازار سرمایه توسط کمیسیون اقتصادی

ناگفته هایی از معلمی که می خواست با بال های کاغذی پرواز کند

توزیع بسته های کمک معیشتی ناجا به آسیب دیدگان کرونا تداوم دارد

اهدا لوح تقدیر ریاست محترم جمهور به شرکت کویرتایر به عنوان واحد نمونه ملی سال 1398

تبیین جامعه مهدوی مهم ترین رسالت منتظران در عصر غیبت

مراقب پیام های صوتی خود در شبکه های اجتماعی باشید

استخدام کارشناس امور مشتریان (ارتباط با مشتری) در گروه احسان در تهران

مؤسسات قرآن لرستان رتبه بندی می‎شوند

فرهنگ سازی امام حسن عسکری(ع) در اوج خفقان

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب برگزار می شود

سه کتاب از شهیدان صدر و مطهری

اختلاف مسلمانان راه دشمنان را برای رسیدن به اهدافشان راحت می کند/هیچ قدرتی بالاتر از قدرت اسلام نیست

انتخابات 2020 فاسد ترین انتخابات تاریخ آمریکاست

راه اندازی برنامه جهانی دیپ در ایران

شناسایی و ردیابی بیماران کرونایی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

همه مسئولان باید برای تامین معیشت مردم گام بردارند

تکریم رییس بنیاد ساری از چند خانواده شهید و ایثارگر

فراگیری فرهنگ بسـیـج رمـز بقـای انقلاب و مایـه پیشرفت کشـور است

تیم امنیت ملی و سیاست خارجی بایدن معرفی شد

کابینه بایدن گسست کیفی نه نمادین با دوران ترامپ نشان دهد

در چالش حفاظت از داده ها مشارکت کنید و حمایت شوید

رویداد های خبری سه شنبه 4 آذر ماه 99؛ مرکز لرستان

اصلاح بیش از 80 نقطه سیل خیز خراسان شمالی

تبعات جدید بلاتکلیفی یک قانون مالیاتی/اجرای مالیات بر ارزش افزوده متوقف شد + سند

پاییز هزار رنگ میشخاص- دکتر قیصر کشاورز

برخی آقایان باید دنیا را رها کنند و بچسبند به آخرت نه فقط به مردم بگویند!/ سخنان برخی روحانیون جای تعجب و حیرت دارد

انتقاد غریب آبادی از تحریم های یک جانبه و تاثیر آن بر مقابله با کرونا

الکترونیکی کردن خدمات در پویایی سازمان تأثیرگذار است

برگزاری مسابقه وصیت نامه شهید سلیمانی برای خواهران طلبه دورودی

پیام مدیرعامل موسسه ملل به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع)

انتقاد غریب آبادی از تحریم های یک جانبه و تاثیر آن بر مقابله با کرونا

انتقاد غریب آبادی از تحریم های یک جانبه و تاثیر آن بر مقابله با کرونا

محدودیت های کرونایی انتخاب بین بد و بدتر است / مشاغل گروه یک در بازارهای سرپوشیده مشمول تعطیلی می شوند

بررسی مسئولیت کیفری متصدی حراج 39 تومانی یا حراج کرونا

جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب برگزار خواهد شد

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: فراگیری فرهنگ بسـیج رمز بقای انقلاب و مایه ی پیشرفت کشور است

در صدد آوردن «لایحه مشارکت عمومی-خصوصی» به صحن هستیم/ می توانیم به نابسامانی در پروژ های عمرانی خاتمه دهیم

ابلاغ بخشنامه بازنشستگی همسران و فرزندان شهدا با استفاده از سنوات ارفاقی

معرفی شهدای روحانی مدافع حرم در یک کتاب

برگزاری جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبری

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب برگزار می شود

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت حجت الاسلام راستگو

این که ماسک نیست، پرده توری است

محدودیت های کرونایی انتخاب بین بد و بدتر است / مشاغل گروه یک در بازارهای سرپوشیده مشمول تعطیلی می شوند

وقوع سیلاب در ملارد با عملیات آبخیزداری و آبخوان داری کنترل شد

بیش از یک میلیون و 300 هزار شغل با مشکل دریافت بیمه بیکاری مواجه هستند/ صندوق بیمه بیکاری برای مواقع بحرانی در کشور تاسیس شود

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشت

استخدام نماینده علمی فروش با مزایا در خراسان رضوی

افتتاح کانال بسیج دانش آموزی در شبکه شاد مازندران/ برگزاری تریبون آزاد مجازی

جشنواره یوسف فرصتی برای خلق آثار ادبی در حوزه دفاع مقدس است

برخی آقایان باید دنیا را رها کنند و بچسبند به آخرت نه فقط به مردم بگویند!/ سخنان برخی روحانیون جای تعجب و حیرت دارد

موسساتی مثل موسسه آقای مصباح چه خروجی داشته اند که بودجه می گیرند؟

موسساتی مثل موسسه آقای مصباح چه خروجی داشته اند که بودجه می گیرند؟