مطالب مرتبط:
پیامد منطقه ای توافق امارات-رژیم صهیونیستی برای انتقال نفت از طریق خط لوله ایران
امارات و رژیم صهیونیستی گذرگاه دریایی بین بندر جده و بندر ایلات
خیانت آل سعود به جهان اسلام|رژیم صهیونیستی در تدارک احداث خط دریایی «ایلات - جده»
سفیر سابق رژیم صهیونیستی: پیروزی ترامپ بر تهدید حزب الله لبنان بر اسراییل می افزاید
اسلام ستیزی شتاب دهنده افول گریزناپذیر آمریکا و رژیم صهیونیستی
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 آبان 1399 ساعت 19:002020-10-26بين الملل

همکاری مشترک امارات و رژیم صهیونیستی برای سرقت اموال ایران!


اشکلون در زمان پهلوی، به عنوان سرمایه گذاری مشترک 50-50 درصدی ایران با اسراییل ایجاد و در ذیل آن، شرکت Eilat Ashkelon در سال 1968 به عنوان سرمایه گذاری مشترک برای انتقال نفت خام از خلیج فارس به اتحادیه اروپا تأسیس شد.

- پس از انقلاب، اسراییل این شرکت را به صورت یک طرفه ملی کرد و در سال 2016 دادگاهی در سوییس اسراییل را محکوم به پرداخت حدود 1.

2 میلیارد دلار غرامت به ایران کرد، اما حالا امارات برای این پروژه وارد مشارکت با صهیونیست ها شده است.

" " به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ روزنامه شرق نوشت: اواسط هفته گذشته در دیدار مقامات اسراییلی و اماراتی، یک تفاهم نامه الزام آور به امضا رسید که معامله ای بر سر یک پروژه نفتی مشترک بین ایران و اسراییل در زمان پهلوی دوم بود؛ معامله ای که می توان از آن به عنوان معامله بر سر اموال مسروقه ایران یاد کرد.

ماجرا از آن قرار است که خط لوله ایلات-اشکلون در زمان محمدرضا پهلوی، به عنوان سرمایه گذاری مشترک 50-50 درصدی با اسراییل ایجاد و در ذیل آن، شرکت Eilat Ashkelon در سال 1968 به عنوان سرمایه گذاری مشترک برای انتقال نفت خام از خلیج فارس به اتحادیه اروپا تأسیس شد.

پس از انقلاب، اسراییل این شرکت را به صورت یک طرفه ملی کرد و در سال 2016 دادگاهی در سوییس اسراییل را محکوم به پرداخت حدود 1.

2 میلیارد دلار غرامت به ایران کرد، اما اسراییل با بهانه اینکه قوانینش اجازه تبادل مالی و معامله با دشمن را نمی دهد، از پذیرش رأی استنکاف کرد.

کوروش احمدی، کارشناس ارشد مسائل بین الملل در گفت وگو با شرق از دید حقوق بین الملل به ماجرا می نگرد و خبر می دهد که این خط لوله به استناد اخبار موجود، فعال بوده و اسراییل باید سهم ایران را از هرگونه معامله و سرمایه گذاری در این خط لوله، به صورت جداگانه بپردازد.

از سویی این خط لوله تا اندازه ای برای اسراییل اهمیت دارد که برای هر فردی که در اسراییل به افشای اطلاعاتی درباره شرکت Eilat Ashkelon بپردازد، 15 سال حبس در نظر گرفته است.

روسیه در سال 2003 برای انتقال نفت خام خود از دریای سیاه به بندر اشکلون و از آنجا به بندر ایلات و ارسال به شرق و جنوب آسیا و با هدف دورزدن کانال سوئز و مسیر طولانی تر دورزدن آفریقا، با اسراییل وارد مذاکره می شود، اما هیچ داده ای درباره آنکه آیا این مذاکره به نتیجه رسیده است، وجود ندارد.

احمدی در این گفت وگو تأکید دارد: انعقاد تفاهم نامه الزام آور با امارات در هفته گذشته، باید مورد رسیدگی از سوی مقامات ایران قرار گیرد، مشارکت امارات در این قضیه در حکم مشارکت و معامله اموال مسروقه است.

به عقیده من، ایران باید شدیدا به امارات به خاطر این قضیه اعتراض کند .

این کارشناس بین المللی همچنین درباب پیگیری حقوقی ایران درباره این خط لوله می گوید: در مورد سرمایه گذاری ای که ایران در اسراییل در 1968 انجام داده، معتقدم ایران باید این مسئله را پیگیری کند و احیانا امیدوارم این موضوع به قضایای مرتبط با مسئله شناسایی اسراییل ربط داده نشده باشد.

50 درصد این تأسیسات جزیی از اموال مردم ایران و بخشی از بیت المال است و اگر گفته شده باشد که ما چون اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم، حاضر نیستیم دعوایی علیه اش اقامه کنیم، درست نیست.

مسائل عدم شناسایی اسراییل به جای خودش درست است، اما در این قبیل امور می توان با حفظ موضع اقدام حقوقی لازم را انجام داد .

درحال حاضر ایران هنوز در این خط لوله سهیم است.

ایران چه واکنشی باید داشته باشد؟ ایران در این رابطه از اسراییل شکایت کرده و در چند دهه گذشته، موضوع را پیگیری کرده است.

اسراییل بعد از انقلاب اسلامی، سهم ایران از شرکت خط لوله ایلات اشکلون (EAPC) را مصادره کرد، درحالی که این شرکت توسط ایران و اسراییل ایجاد شده بود.

ایران در این رابطه دعوایی اقامه کرد و حتی دادگاه فدرال در سوییس در 2016 به نفع ایران رأی داد، اما اسراییل تحت این عنوان که قوانینش اجازه تبادل مالی و معامله با دشمن را نمی دهد، از پذیرش رأی استنکاف کرد.

ایران نمی تواند اموال اسراییل را در ازای این حکم دادگاه، در سایر کشورها مصادره کند؟ این یک پروسه دشوار است.

مصادره اموال اسراییل در جاهای دیگر معمولا نیازمند حکم دادگاه های ملی است و وارد شدن در این دعوا چیزی نیست که به راحتی امکان پذیر باشد؛ یعنی به سختی می توان در ازای طلبی که ایران از یک کشور دارد، حکم مصادره اموالش را در کشور دیگری گرفت.

این کار شاید شدنی نباشد؛ به ویژه آنکه این یک دعوای حقوقی است و نه یک دعوای کیفری.

اما ایران بارها در برخی دادگاه ها محکوم شده و اموالش نیز در سایر کشورها به مصادره درآمده است.

چطور نمی شود اموال اسراییل را در ازای حکم یک دادگاه مصادره کرد؟ در ارتباط با انفجار در آرژانتین، دادگاه های آرژانتین احکامی را علیه ایران صادر کردند، اما آن موضوع به عنوان یک دعوای کیفری و ادعایی که به ایران یا گروه های نزدیک به ایران نسبت داده شده، پیگیری شده است.

در این قبیل موارد، دادگاه های آمریکا احکامی با ادعاهای مرتبط با اقدامات تروریستی صادر کرده اند و وکلایی نیز با انگیزه مالی بسیار بالا به دنبال اموالی می گردند تا برای اجرای حکم آن اموال را مصادره کنند.

در قضیه آمیا در آرژانتین هم می دانیم که کار به مصادره اموالی از ایران نکشیده است.

دعوای ما با اسراییل یک دعوای حقوقی است نه کیفری.

دعواهای کیفری ابعاد حکومتی قوی دارد و تحت شرایطی برخی کشورها با تصویب قوانینی این دعواها را در حوزه صلاحیت دادگاه های داخلی هم قرار داده اند و شاکیان خصوصی هم هستند که با سماجت پیگیری می کنند و شرایط کاملا متفاوت است.

ایران در ارتباط با اسراییل حکم دادگاه سوییس را گرفته است.

دادگاه فدرال سوییس رأی به نفع ایران داده و اسراییل را محکوم به پرداخت نزدیک به 1.

2 میلیارد دلار به اضافه سود کرده است.

سود بستگی دارد به اینکه اصل پول با چه تأخیری پرداخت شود و سود زمان پرداخت حساب می شود؛ اما وزیر دارایی اسراییل به قانونی در اسراییل استناد کرده که معامله با دشمن را ممنوع می کند و گفته به استناد این قانون نمی توانیم پولی به ایران پرداخت کنیم.

متأسفانه رأی دادگاه سوییس هم ضمانت اجرا ندارد.

این محکومیت در ازای پول نفتی است که در زمان پهلوی دوم معامله شده بود و روابط برقرار بود.

در واقع این پول نفت است نه شراکت.

پول نفت را ندادند و حال به دولت کنونی ربط می دهند؟ در سال 1968 شرکت خط لوله ایلات - اشکلون تأسیس شد که شرکت مشترک 50-50 بین ایران و اسراییل بود.

بعد از انقلاب دو، سه سالی هم ظاهرا این شرکت فعال بود و نفت ایران از طریق همین خط لوله منتقل می شد تا اینکه متوقف شد و اسراییل سهم ایران در این شرکت و در این خط لوله را مصادره کرد.

این شرکت متعلق به اسراییل است و خصوصی نیست و جالب آنکه انتشار اخبار درباره این شرکت هم طبق قانون مصوب مجلس اسراییل ممنوع است.

اگر در اسراییل کسی اخبار عملیات این شرکت را منتشر کند، مطابق قانون با خطر تا 15 سال زندان مواجه می شود؛ یعنی شرکتی است که به لحاظ امنیتی برای اسراییل مهم است و معاملاتش هم به همین ترتیب، یعنی دسترسی به اطلاعاتش هم ممکن نیست.

شاید یک دلیل این وضع این باشد که می خواهند اطلاعات تراکنش های مالی این شرکت در دادگاه علیه شان استفاده نشود.

اتفاقا هفته گذشته، کنست (پارلمان اسراییل) این قانون را تمدید کرد.

این قانون مربوط به این شرکت خاص است؟ این قانون مشخصا درباره این شرکت است و در آن تصریح شده که انتشار اخبار و درزدادن اطلاعات درباره این شرکت تا 15 سال زندان دارد.

به هر حال وقتی اسراییل سهم ایران را مصادره کرد، ایران با تأخیرها و تردیدهایی دعوای حقوقی علیه اسراییل اقامه کرد.

نمی دانم رقمی که در رأی دادگاه سوییس ذکر شده، آیا شامل پول نفتی است که در زمان توقف مشارکت ایران در مخازن شرکت در اسراییل موجود بوده یا شامل سهم ایران در ساخت خط لوله نیز می شده است.

این شرکت، در دو بندر ایلات و اشکلون، تأسیساتی دارد که تا 23 میلیون بشکه نفت را می توانند ذخیره سازی کنند و حتما در زمان مصادره، بخشی از نفت ایران در این مخزن ها بوده است.

این رأی ظاهرا جدا از سهم 50 درصدی ایران در تأسیسات این شرکت است و اگر در 40 سال گذشته، اسراییل از این تأسیسات بهره برداری کرده باشد، به عنوان بهره برداری از سهم ایران قاعدتا 50 درصد سود حاصله قانونا متعلق به ایران است.

آیا این بهره برداری صورت گرفته است؟ این خط لوله در این مدت فعال بوده است.

البته به خاطر ممنوعیت انتشار اطلاعات، درباره عملیات شرکت اطلاع زیادی در دست نیست.

در سال 2003 روسیه وارد مذاکره با اسراییل شده بود برای انتقال نفت از دریای سیاه به بندر اشکلون و از آنجا به بندر ایلات و ارسال به شرق و جنوب آسیا.

انتقال از طریق این خط لوله برای روسیه بسیار به صرفه تر از این بوده که کشتی ها آفریقا را دور بزنند یا از کانال سوئز بگذرند، چون گذشتن از کانال سوئز هزینه زیادی دارد؛ بنابراین تأسیسات در این مدت فعال بوده، اما نمی دانیم چه نفتی را منتقل می کرده است.

نکته دیگری که فعال بودن این شرکت را تأیید می کند، مربوط به خبری است که حدود شش سال پیش منتشر شده است.

در سال 2014، پنج میلیون لیتر نفت از این لوله نشت کرده و یک ریزورت تفریحی (اقامتگاهی برای تفریح و استراحت در تعطیلات) در اسراییل را آلوده می کند و موجب جنجالی در اسراییل می شود.

این خبر که از معدود اخبار منتشرشده درباره فعالیت این خط لوله است، شاهد مثالی است حاکی از فعال بودن این خط لوله در این مدت.

با این اوصاف تکلیف شکایت ایران از اسراییل چه می شود؟ درباره سرمایه گذاری که ایران در اسراییل در 1968 انجام داده، معتقدم ایران باید این مسئله را پیگیری کند و احیانا امیدوارم این موضوع به قضایای مرتبط با مسئله شناسایی اسراییل ربط داده نشده باشد.

50 درصد این تأسیسات جزیی از اموال مردم ایران و بخشی از بیت المال است و اگر گفته شده باشد که ما چون اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم، حاضر نیستیم دعوایی علیه آن اقامه کنیم، درست نیست.

مسائل عدم شناسایی اسراییل به جای خودش درست است، اما در این قبیل امور می توان با حفظ موضع، اقدام حقوقی لازم را انجام داد؛ همان طور که در سازمان ملل ما ضمن اعلام تحفظ درباره شناسایی اسراییل، به قطع نامه هایی که حاکی از شناسایی این رژیم است و در آن مطالبات مردم فلسطین مطرح شده، رأی مثبت می دهیم.

اگر به این عنوان در یک قضیه مالی علیه اسراییل وارد دعوا نشویم، قضیه به نفع اسراییل رقم می خورد و ما از حقوقمان محروم می شویم.

درباره امارات چطور؟ ایران و امارات روابط تجاری بالایی داشتند.

واکنش ایران در برابر امارات چه باید باشد؟ شرکت اماراتی که طرف اسراییل است، کنسرسیوم MED-RED Land Bridge Ltd است که با مشارکت چند شرکت دولتی اماراتی ایجاد شده است.

در مراسم امضای موافقت نامه مربوطه (یا به قول خودشان یادداشت تفاهم الزام آور)، وزیر دارایی امارات هم حضور داشته است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و چند نفر از دیگر مقامات اماراتی هم بوده اند.

در واقع دولت امارات مستقیما در این رابطه مسئول است و باید پاسخ گو باشد.

این اقدام امارات، در حکم مشارکت در اموال مسروقه است؛ یعنی خط لوله ای را که ایران 50 درصد هزینه هایش را در 60 سال قبل متحمل شده، امروز دولت امارات و یک شرکت دولتی اماراتی وارد معامله درباره آن با شرکت یا دولتی شده که این اموال ایران را مصادره کرده است.

قطعا امارات می داند که ایران حق خود را پیگیری کرده و حداقل یک رأی از یک دادگاه در سوییس درباره آن وجود دارد و اسراییل به آن تمکین نمی کند.

امارات اطلاع دارد که سابقه این شرکت و معامله چه بوده و مشارکت امارات در این قضیه در حکم مشارکت و معامله اموال مسروقه است؛ به عقیده من، ایران باید شدیدا به امارات به خاطر این قضیه اعتراض کند.

چرا از طرف ایران واکنشی نمی بینیم؟ باید از مقامات بپرسید.

یک شرکت اماراتی با شرکتی که اموال ایران را مصادره کرده، مشارکت می کند و این معامله مشخصا برای استفاده از تأسیساتی است که نیمی از آن متعلق به ایران است.

بنا بر صحبت های شما، روسیه هم برای مشارکت با این شرکت وارد مذاکره شده بود.

روسیه در سال 2003 وارد مذاکره با اسراییل شده بود، اما اینکه این مذاکرات به نتیجه رسید یا نه اطلاعی ندارم.

شاید به نتیجه رسیده باشد و قانونی که اشاره کردم مانع انتشار اطلاعات در این رابطه شده باشد.

گفته شده که بیش از یک میلیارد دلار از اسراییل بر سر تمام روابطی که آن زمان داشتیم، طلبکار هستیم.

در این زمینه هم هیچ پیگیری حقوقی ای نشده است؟ همیشه مطرح بوده که ایران از اسراییل بابت مراودات قبل از انقلاب، مطالباتی داشته است.

به هرحال ایران مطالباتی بابت روابط همه جانبه با اسراییل در زمان رژیم سابق دارد، اما از جزییات آن مطلع نیستم.


کلید واژه ها: اسراییل - ایران - سرمایه گذاری - مشترک - معامله - امارات - صهیونیست - رژیم صهیونیستی - اتحادیه اروپا - سرمایه - زمان - صهیونیست ها - روزنامه شرق - پروژه - اموال - پهلوی - تفاهم نامه - اواسط هفته - صهیونیستی - خلیج فارس - پهلوی دوم - شرکت - نامه - اسراییلی - اتحادیه - میلیارد - روزنامه - یک طرفه - نفت خام - خط لوله

آخرین اخبار سرویس:
پژوهشگاه رویان در میان 10 مؤسسه برتر تحقیقات ناباروری و فناوری های کمک باروری جهان

کاخ سفید از افزایش کرونا و ناتوانی سیستم بهداشتی آمریکا خبر داد

تصویب قطعنامه سازمان ملل در تایید حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی

امیدواریم استرالیا اقدام های بیشتری برای ایجاد ثبات در منطقه آسیا-اقیانوسیه انجام دهد

پوشش ویژه مهمانداران هواپیما در زمان کرونا +عکس

ترامپ احتمالاً وزیر دادگستری آمریکا را اخراج می کند

پژوهشگاه رویان در میان 10 مؤسسه برتر جهان قرار گرفت

تصمیم ایوانکا ترامپ برای ادامه فعالیت های سیاسی در آینده

پایگاه صهیونیستی: اسراییل آماده بازگشایی سفارتخانه خود در بحرین است

حقوقدانان ژاپنی در پی محاکمه آبه به دلیل ولخرجی هستند

پژوهشگاه رویان در میان 10 مؤسسه برتر تحقیقات ناباروری و فناوری های کمک باروری جهان

«والا»| تل آویو تا پیش از پایان ماه دسامبر سفارت در بحرین را افتتاح می کند

بازتاب ترور شهید فخری زاده در رسانه های یونان

خیز نیروهای یمن برای آزادی نهایی مأرب؛ ریاض مخالف راهکار توافقی است

مانور جنگنده های صهیونیستی بر فراز آسمان لبنان در ارتفاع بسیار پایین

محکومیت یک هواپیماربا در مالت

استخدام کارشناس منابع انسانی و مسئول دفتر در یگانه اندیش سرمایه در تهران

تصویب قطعنامه سازمان ملل در تایید حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی

احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ

روزهای سیاه کرونایی در آمریکا،ترامپ و پمپئو در حال برگزاری جشن کریسمس

درخواست مایکل فلین از ترامپ برای برگزاری مجدد انتخابات

آمریکا دیپلمات هایش را از عراق خارح می کند

خروج ماری جوانا از لیست مواد مخدر سازمان ملل

مهمترین عناوین روزنامه های مالزی و جنوب شرق اسیا

استاد دانشگاه کویت: فرماندهان نظامی آمریکا می دانند که قادر نیستند در نبرد با ایران پیروز شوند/شمارش معکوس افول امپراطوری آمریکا آغاز شده است

(فیلم) دستگیری 3 تن از عناصر تروریست ضد انقلاب

ثروتمندترین افراد به تفکیک هر کشور

ناتو روسیه را بزرگترین تهدید نظامی برای امنیت خود نامید

پهپاد حزب الله وارد حریم فلسطین اشغالی شد

کارنامه جوخه ترور اورشلیم: 2 هزار و 700 عملیات ترور درسطح جهان/ اسراییل همکار «انیشتین» را هم به قتل رسانده است!

استولتنبرگ: متحدان ناتو برای افزایش حمایت ها از اوکراین و گرجستان آماده هستند

اتهام زنی جدید دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران

استولتنبرگ: متحدان ناتو برای افزایش حمایت ها از اوکراین و گرجستان آماده هستند

پهپاد حزب الله وارد حریم فلسطین اشغالی شد

الجزیره| قطر و عربستان به توافق مقدماتی برای پایان دادن اختلافات نزدیک شدند

حمایت رژیم صهیونیستی از ترور فخری زاده

رییس جمهوری اسبق فرانسه بر اثر کرونا درگذشت

کسی فکر نمی کرد ایران در جنگ 3 ساله مقاومت کند

تاکیدوزیر خارجه انگلیس بر تداوم حمایت لندن از ناتو

رسانه صهیونیستی: قبل از پایان 2020 سفارت اسراییل در بحرین افتتاح می شود

درخواست آمریکا از عربستان برای گشودن حریم هوایی به روی قطر

اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه مقابل دوربین ها واکسن کرونا می زنند

هشدار مقام امنیتی عراقی درباره حملات «گرگ های تنهای داعش»

تحت فشار قراردادن بایدن برای انتخاب وزیر دفاع آمریکا

احضار آبه شینزو به دادگاه

کشف گورستان اسلامی در اسپانیا + عکس

دعوت مقام آمریکایی به جامعه بین الملل برای تروریستی خواندن حزب الله

دفاع نخست وزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان

آمریکا: تلاش چین برای نفوذ در دولت آتی بایدن شتاب گرفته است

فشار آمریکا به عربستان برای گشودن حریم هوایی به روی قطر

آمریکا دیپلمات های خود در عراق را کاهش می دهد

تحت فشار قراردادن جو بایدن برای انتخاب وزیر دفاع آمریکا

نظامیان صهیونیست 3 فلسطینی را بازداشت کردند

محدودیت های سفر اعضای حزب کمونیست چین به آمریکا اعلام شد

اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه واکسن کرونا را می زنند

نظامیان صهیونیست 3 فلسطینی را بازداشت کردند

یورش صهیونیست های شهرک نشین به مسجدالاقصی

عکس تیرباری که شهید فخری زاده را ترور کرد

«الحریری» پس از پایان کنفرانس پاریس پیشنهاد خود برای تشکیل کابینه را به «عون» می دهد

آمریکا دیپلمات هایش را از عراق خارح می کند

ادامه تجاوزات نیروهای ترکیه و آمریکا درخاک سوریه

استقبال سفیر روسیه از تصمیم بایدن برای بازگشت به برجام

ابراز نگرانی الجزائر از وضعیت صحرای غربی

اوباما، بوش و کلینتون داوطلبانه واکسن کرونا را می زنند

ترامپ پیش از ترک قدرت فرمان عفو تعدادی از محکومان را صادر می کند

مواضع متعارض قالیباف درباره برجام | سال 96 موافق؛ امروز مخالف! / فیلم

تعداد دیپلمات های آمریکا در عراق کاهش می یابد

جو بایدن در کتابش در مورد سردار سلیمانی چه نوشته است؟ + عکس

ژنرال ارشد آمریکایی خواستار بازنگری در اولویت های بودجه پنتاگون شد

راز کنترل کرونا در چین و پاسخ به شایعات از زبان یک خبرنگار چینی

دعوت مسؤول آمریکایی از جامعه جهانی برای «تروریستی» خواندن حزب الله لبنان

ترامپ 2024 برمی گردد؟

پژوهشگاه رویان در میان 10 مؤسسه برتر جهان قرار گرفت

افشای انتقال شاهزاده بازداشتی به یک مکان سری

بلومبرگ: عربستان و قطر به یک توافق نزدیک شده اند

استقبال دبیرکل سازمان ملل از پیشرفت در مذاکرات صلح افغانستان

کنار گذاشتن مجارستان و لهستان راه حل اتحادیه اروپا برای فرار از بن بست بودجه ای

بایدن: با کنار زدن ترامپ از قدرت، کار مفیدی انجام دادم

افزایش رقابت چین و آمریکا در آفریقا در دولت بایدن

اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب درباره ایران

ترامپ در کاخ سفید از نامزدی خود برای انتخابات 2024 گفت

مجمع عمومی سازمان ملل مجددا بر سوری بودن جولان اشغالی تأکید کرد

عربستان: تاسیسات نفتی آرامکو در جازان دچار نقص فنی شد

دعوت مسؤول آمریکایی از جامعه جهانی برای تروریستی خواندن حزب الله لبنان

احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ

موضعگیری دوباره دبیر کل اتحادیه عرب علیه ایران

آمریکا: تلاش چین برای نفوذ در دولت آتی بایدن شتاب گرفته است

فلسطین: جامعه جهانی محصولات تولیدی شهرک های صهیونیستی را تحریم کند

مذاکره داماد ترامپ با بن سلمان برای آشتی محدود با قطر / هدف: قطع درآمد 100 میلیون دلاری ایران در سال با باز شدن حریم هوایی عربستان بر روی هواپیمایی قطر

خبرگزاری فرانسه: 900 جنگجوی سوری در حال بازگشت از آذربایجان هستند / ترکیه 2580 سوری را به جنگ قره باغ فرستاده بود؛ 293 نفر از آن ها جان باخته اند

انتخابات آمریکا؛ درخواست مشاور امنیتی پیشین ترامپ برای بر گزاری مجدد انتخابات، ادعای بی نظمی در شمارش آرا فیلادلفیا

درخواست مشاور امنیتی پیشین ترامپ برای بر گزاری مجدد انتخابات

آمریکا: تلاش چین برای نفوذ در دولت آتی بایدن شتاب گرفته است

(فیلم) افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

پرواز ارتفاع پایین جنگنده های صهیونیستی در آسمان لبنان

دفاع نخست وزیر استرالیا از عملکرد نظامیان خود در افغانستان

منبع آمریکایی: واشنگتن نیمی از کارکنان و دیپلمات های خود را از بغداد خارج می کند

در اوج آماده باش ارتش صهیونیستی؛ پهپاد حزب الله وارد حریم فلسطین اشغالی شد

عربستان و قطر در آستانه توافق اولیه برای پایان دادن به بحران خلیج فارس

یورش شهرک نشین ها به مسجد الاقصی

همکاری مشترک امارات و رژیم صهیونیستی برای سرقت اموال ایران!

همکاری مشترک امارات و رژیم صهیونیستی برای سرقت اموال ایران!