مطالب مرتبط:
پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود
یک نمونه از برگزاری صحیح مراسم ختم در اسدآباد و احترام به حقوق شهروندان
ابتکار: زنان کارآفرین در شرایط کرونا نیاز به حمایت و تقویت بیشتر دارند
اصلاح ساختار حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاه آزاد در آینده نزدیک/ارائه تسهیلات به اساتید دانشگاه آزاد
شرایط سختی در عرصه مقابله با ویروس کرونا وجود دارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 آبان 1399 ساعت 09:452020-10-25دانش

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود


محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: - " دانشجوی پرستاری دانشگاه تهران گفت: پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند و قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود، اما متأسفانه .

محمد علی محتشم مرام، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه تهران و عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون مسئله کرونا و مقابله با آن گفت: تقریبا هشت ماهی است که درگیر کرونا هستیم و فراز و فرودهایی را در این مدت تجربه کردیم.

اوایل که بحث کرونا در کشور جدی شد ما بحث کمبود تجهیزات را داشتیم ولی چیزی که آن زمان خوب داشتیم رسیدگی و همیاری همگانی بود که داشتند کمک می کردند به این امید که زودتر قضیه جمع شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه محدودیت ها برداشته شد خیلی از گروه های داوطلب و کارهای گروه خیرین کم شد و کادر درمان تنها تر شدند و همانطور که می بینید اینکه این تنهایی بیشتر حس شده و دیده اید که فراخوان های مختلف داده اند که از نیروهای جهادی و.

برای کمک درخواست داده اند دارد مطرح می شود.

محتشم افزود: پرستاران در خط مقدم و اول خط هستند و درحال حاضر هم بچه های کمک پرستاری به کمک آمده اند، پرستاران از همان ابتدا مطالباتی داشتند قرار بود که آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر از آن ها برقرار شود اما متأسفانه این اقدامات انجام نشد و دائما با امیدهایی که با آن ها داده شد این که مطالباتتان پرداخت می شود، البته برخی از این مطالبات هم پرداخت شد اما اینکه بخواهند دائم بگوییم که همه آن ها به مطالباتشان رسیدند نه اینطوری نبود.

ما در این چندوقت یکسری پیام هایی را دیدیم در کانال های صنفی که همکاران از کارانه هایی که برایشان واریز می شود گله دارند.

کارانه ای که چهل هزار تومان، هشت هزار تومان، دویست هزار تومان کارانه.

کارانه هایی که واقعا ارزش کار را ندارد و در حال حاضر کارانه فوق العاده کرونا را برای آنها بین سی تا پنجاه هزار تومان می ریزند.

وی افزود: پرستارانی که این روزها در بیمارستانها مشغول کارند در شرایط سختی قرار دارند.

اگر روزی یک فرد نوعی در این موقعیت قرار بگیرد آن زمان متوجه سختی این شرایط با وجود لباس های به شدت گرمی که تن شان است و ماسکی که حرف زدن و نفس کشیدن را سخت می کند، می شود.

در کنار همه این ها به هرحال پرستار زندگی دارد که مرد چه زن مادر یا پدر خانواده هستند و دغدغه خانواده را دارد و دغدغه ابتلای خودش و خانواده ش را از همه این ها بیشتر دارد و در ذهنش این است که الان من در این بخش کار می کنم خانواده ام درگیر شوند چه می شود؟! یا اینکه من خودم مریض شوم دو هفته باید به استعلاجی بروم و کارهایی را که می خواهم انجام دهم چه می شود با این وضعیت گرانی!این دانشجوی پرستاری ادامه داد: مهم ترین دغدغه پرستاران اینروزها درآمد و حقوق شان است.

همه پرستاران با جان و دل کار می کنند اما متاسفانه آنطور که باید هنوز رسیدگی انجام نشده است خیلی از بچه ها از این که نیروی شرکتی هستند ناراضی هستند، از اینکه نیروی قراردادی هستند ناراضی هستند، رسمی نشدن هایشان، خیلی ها از شهرستان هنوز قرادادهای روزه را با آن ها می بندند.

بسیاری از پرستاران مشکلاتی دارند و نیاز به رسیدگی دارد، البته یکسری کارهای مقطعی انجام شده است که من جلوتر می گویم ولی این ها قاعدتا کافی نیست و کارها باید ریشه ای انجام شود و در کنار این ها بچه ها نیاز به روحیه هم دارند، در بیمارستان های مختلف، کارهایی که دارند انجام می دهند، قاعدتا همه آن ها نیاز به روحیه دارند برای فعالیت و این روحیه وقتی برایشان ایجاد می شود که ببینند به فکرشان هستند.

وی افزود:اخیرا آقای قالیباف بیمارستان امام خمینی (ره) رفته و از نزدیک با کادر درمان صحبت کرد، این کار قطعا کمک بسیاری به روحیه کادر درمان می کند و به اینکه پرستاران آن بخش دیدند که یک نفری آمده است و به هرحال گوش شنوا است.

چه اثر کند یا نکند گوش شنوا است و این کار خیلی در روحیه شان اثر می گذارد که بدانند یکی به فکر ما است و یک جایی صحبتهایشان مطرح می شود.

محتشم با اشاره به وضعیت بیمارستان ها گفت: تا الان در بیمارستان های استان تهران کمبود اساسی نداشته ایم.

در بیمارستانی که من خودم هستم تجهیزات وجود دارد اعم از دستکش، لاتکس و ماسک و در اختیار همه قرار می گیرد، البته فراوان نیست ولی تا حدی که بخواهد نیاز را برطرف کند وجود دارد.

من از شهرستان ها شنیدم یکسری خبرها است که آنجا خیلی کم تجهیزات داده می شود، حتی شنیدم یک دانه ماسک سه لایه را می دهند برای یک شیفت و این خیلی برای کادر درمان آنجا می تواند خطرناک باشد چه پزشک، چه پرستار و چه بچه های خدمات.

کمبود به آن معنا در بیمارستان های شهر تهران نیست و اینکه بخواهیم بگوییم تجهیزات نباشد و موردی در آن باشد من لااقل در بیمارستان محل فعالیت خودم چیزی ندیدم.

وی افزود: درباره مزیت هایی که در این دوران برای پرستاران در نظر گرفته شده است باید بگویم که بستگی به محل خدمت فرد دارد، به صورت مقطعی در همان بیمارستانی که بنده هستم تغییرهایی انجام شد وکارت هدیه به آن ها داده شد، اما این ها صرفا یک مقدار حکم مسکن را داشت و درمان قطعی نیست.

برای روحیه بچه ها نیاز است در آینده برای پرسنل حقوق و مزایای بالاتر در نظر گرفته شود، این کاری است که باید برایشان انجام شود اینکه فردی بخواهد برود در بخشی که تعداد زیادی بیمار کرونایی وجود دارد کار کند ساده نیست و واقعا سخت است اینکه بخواهد دائم نگران این باشد که خودش مبتلا نشود و اگر مبتلا شود چه می شود از کار می افتد و عواقبی که بعدا برای آن فرد خواهد داشت بیشتر از مزایایی است که برایشان درنظر گرفته شده خواهد بود.

در هرصورت تا تشکر می کنیم از بزرگواران و مردمی که زحمت کشیده اند به هرنحوی تقدیرشان را نشان دادند.

من اخیرا در یک بیمارستانی سمت ورامین رفته بودم دیدم تجهیزاتی که ارسال شده بود برخی از آن ها از کمک های مردمی بود و روی کمک های مردمی نوشته بودند که این اهدایی مردم است.

مردم دارند کمک می کنند که کار پیش رود وگرنه مزیت خاصی برای بچه ها در نظر گرفته نشده است یا شاید هم من چیزی ندیدم یا نشنیدم، به هرحال پرسنل هنوز هم ناراضی هستند و خیلی تمایل ندارند به این نوع فعالیت و توصیه ای هم که من دانشجو دارند این است که چرا آمدی و رشته پرستاری را انتخاب کردی و ادامه می دهی؟ محتشم ادامه داد: نکته ی دیگری که در دوران کرونا وجود دارد، حضور نیروهای جهادی بوده است.

نیروهای روحانی، بسیجی ، مذهبی و غیر مذهبی هر طیف آدمی که بود واقعا در این مدت خیلی کمک کردند و یکسری از این کمبودها را خیلی از این افراد پوشش دادند، به هرحال ما در بیمارستان از همان ابتدا قرار شد که بیماران کرونایی همراه نداشته باشند و هنوز هم اینطوری است و خیلی از کارهای این ها را بچه های جهادی انجام دادند و واقعا حضور آن ها در بیمارستان یک کمک بزرگی بود برای رفع سنگینی از دوش بچه های کادر درمان، چون اگر آن ها نبودند حتی دیگر غذا دادن به مریض را باید پرستار یا کمک پرستار انجام می داد، حضور بچه های داوطلب باعث شد که این ها تحت عنوان همیار سلامت بتوانند فعالیت بزرگی را کنند و واقعا کمک کنند الان در بیمارستان امام خمینی (ره) و بهارلوی دانشگاه علوم پزشکی تهران که دانشگاه بنده هم است، من با آنها در تماس هستم واقعا الان در بیمارستان این موج سومی است که آمده اند تا قبل از این خیلی پرسنل می پرسیدند و چون می دانستند من با این بچه ها در ارتباط هستم می پرسیدند که چه زمانی به کمک ما می آیند و الان که آمده اند واقعا همه مجدد روحیه خوبی گرفته اند، اینکه بار کاری شان سبک تر شده است و واقعا نباید حضور این افراد ندید گرفته شود، خیلی کمک کردند، خیلی تلاش ها شد که این ها سازماندهی شوند، افراد مختلف زحمت کشیدند آموزش های تخصصی به این ها در حوزه کمک بهیاری داده شد و تا این حدود سعی شد که این بچه ها انقدری که می توانند کمک کنند به کادر درمان و اینکه این موضوع هرچه زودتر بخواهد ریشه کن شود.


کلید واژه ها: دانشگاه تهران - دانشگاه - دانشجو - تهران - بسیج دانشجویی - رشته پرستاری - پرستاری - کرونا - پرستاران - دانشجویی - خبرگزاری - محمد علی - خبرنگار - آزمون استخدامی - مقابله - گفتگو - محتشم - قرار - رشته - بسیج - محمد - استخدامی - قرار بود - برقرار - همیاری - رسیدگی - همگانی - آزمون - درگیر - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
راز جدیدی از مثلث برمودا برملا شد

موافقت با حضور چهار ناظر در ساخت و ساز های استان تهران

سکس نرمال چند دقیقه طول میکشد؟

مهلت ارسال ایده به مسابقه «ایده های برتر دانشجویی در مواجهه با چالش های دوران پساکرونا» اعلام شد

نحوه حضور کارکنان دانشگاه آزاد در هفته آینده

حدود 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400 ثبت نام کردند

حدود 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400 ثبت نام کردند

نحوه حضور کارکنان دانشگاه آزاد در هفته آینده/ اولویت دورکاری با افراد دارای بیماری زمینه ای

پنجمین گردهمایی «گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور» برگزار می شود

پنجمین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور برگزار می شود

پیام تسلیت دانشگاه تهران در پی درگذشت دکتر برات زنجانی

بهاره رهنما از جواهرات گرانقیمت و لاکچری اش رونمایی کرد/عکس

رییس دانشگاه یزد نماینده وزارت علوم در استان شد

جزییات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر

نحوه فعالیت دانشگاه صنعتی شریف از فردا 15 آذر

جمعه////مهلت ارسال ایده به مسابقه «ایده های برتر دانشجویی در مواجهه با چالش های دوران پساکرونا» اعلام شد

جزییات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر اعلام شد/فردا آخرین مهلت ثبت درخواست

جزییات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر اعلام شد/فردا آخرین مهلت ثبت درخواست

کتاب پژوهش کیفی؛ راهنمای طراحی و کاربست منتشر شد

اعلام نحوه فعالیت دانشگاه علم وصنعت

دیگر نگران کثیف شدن خودرو در روز های بارانی نباشید / از کشف عامل چاقی تا حرکت زمین به سمت سیاهچاله راه شیری

نحوه فعالیت دانشگاه علم وصنعت در روزهای آتی

نحوه فعالیت دانشگاه علم وصنعت در روزهای آتی

اینکه دانشجو تا چه حد پژوهش کند، بستگی به خود او هم دارد

اینکه دانشجو تا چه حد پژوهش کند، بستگی به خود او هم دارد

تقویم آزمون های علوم پزشکی 1400 اصلاح شد / از تمدید ثبت نام فراگیر پیام نور تا اعلام پذیرفته شدگان رشته های خاص کنکور 99

انعقاد قرارداد پژوهشی شرکت گاز فارس و دانشگاه آزاد شیراز

پذیرش بدون کنکور در رشته های کم متقاضی ارشد 99 به زودی شروع می شود

سه گانه اسرارآمیز گردشگری منطقه آزاد قشم

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

کنایه معنادار به یک ادعا درباره شهید فخری زاده

نحوه حضور کارکنان واحدها و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

دکتر برات زنجانی درگذشت

جهادگران بسیجی دزفول به مردم مناطق محروم این شهرستان خدمت کردند

جرم مرموز فضایی کشف شده در مدار زمین 

کنایه معنادار رسول جعفریان به یک ادعا درباره شهید فخری زاده /آنچه در قم درباره طب، نجوم و فیزیک می گویند را جدی نگیرید

سند فرهنگی استان بوشهر 80 درصد پیشرفت کرده است

دانشگاه قم نماینده وزارت علوم در استان قم شد

امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه تبریز با دو هفته تاخیر شروع می شود

تخمین زمان احتمال انفجار ناگهانی خورشید

افتتاح بخش ویروس شناسی آزمایشگاه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

استاد پیشکسوت دانشگاه تهران درگذشت

طرح جامع مجازی راه مهندسی در استان همدان افتتاح می شود

استاد برات زنجانی درگذشت

برات زنجانی استاد دانشگاه تهران درگذشت

آمار نهایی داوطلبان دکترا اعلام شد

برات زنجانی درگذشت

صاحبان مشاغل کیش باید گواهینامه صلاحیت دریافت کنند

بازگشایی مرزهای تاجیکستان و ازبکستان بر روی شهروندان دو کشور

گروه جهادی راویان ولایت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لرستان از روستای چم تکله بازدید کرد + عکس

آمار نهایی داوطلبان دکتری اعلام شد

آمار نهایی داوطلبان دکتری اعلام شد

مهلت ارائه درخواست دانشجویان خوارزمی برای فرصت مطالعاتی 22 آذر ماه پایان می یابد

دانشگاه ها ظرفیت تداوم آموزش های غیرحضوری پس از کرونا را دارند

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره ابهامات طرح شبکه ملی اطلاعات توضیح دهد

دانشگاه ها ظرفیت تداوم آموزش های غیرحضوری پس از کرونا را دارند

مهلت ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر فردا 15 آذر ماه پایان می یابد

تمدید مهلت ثبت نام دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

راز جدیدی از مثلث برمودا برملا شد

فرهاد آییش با همسرش + عکس

«برات زنجانی» نویسنده و نظامی پژوه درگذشت

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی به مناسبت روز دانشجو

سرقت در روز روشن/ شماره 4 نشریه دانشجویی «طنین عدالت» منتشر شد

قبولی در آزمون کارشناسی ارشد  و دکتری 1400  از رویا تا واقعیت !

قبولی در آزمون کارشناسی ارشد  و دکتری 1400  از رویا تا واقعیت !

آیا کنکور دکتری و کارشناسی ارشد حذف می شود؟

طراحی سرگرمی «داستان دست ها» برای ناشنوایان

حمایت دانشگاه شیراز از اعضای هیئت علمی جوان

پیروزی فرنگی کاران دانشگاه آزاد مقابل قم

ثبت نام 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400

آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران 21 آذرماه برگزار می شود

پژوهشگاه رویان در میان 10 مؤسسه برتر جهان قرار گرفت

دانشگاه خوارزمی جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار می کند

رونمایی از 30 استاندارد دارویی جدید تا پایان سال

ثبت نام 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400

ثبت نام 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400

ثبت نام 180 هزار نفر در کنکور دکتری 1400

منتخب تصاویر امروز جهان- 13 آذر

دانشگاه آزاد: افزایش شهریه ها رشد منطقی داشته است

معرفی دانشگاه سیه نا

بومی سازی روغن موتور هواپیماهای سبک در کشور

معرفی دانشگاه سیه نا

گردهمایی دانشجویان شیرازی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز برگزار می شود

بهاره رهنما از جواهرات گرانقیمت و لاکچری اش رونمایی کرد/عکس

دانشگاه خوارزمی جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار می کند

دانشگاه خوارزمی جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار می کند

مسابقه کتابخوانی «هنر شفاف اندیشیدن» ویژه دانشجویان برگزار می شود

دانشگاه قم نماینده وزارت علوم در استان شد

افتتاح دفتر کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه مازندران

تمدید مهلت نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی در سامانه نقل و انتقال

دانشگاه قم نماینده وزارت علوم در استان شد

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود