مطالب مرتبط:
طرح دولت ترامپ برای غیرقابل بازگشت کردن تحریم های ایران در صورت پیروزی بایدن
گزارش وال استریت ژورنال از مسیر دشوار بایدن برای لغو تحریم ها
گزارش وال استریت ژورنال از مسیر دشوار بایدن برای لغو تحریم ها
طرح دولت ترامپ برای غیرقابل بازگشت کردن تحریم های ایران در صورت پیروزی بایدن
چگونه ترامپ می تواند در عین باختن انتخابات مانع بازگشت بایدن به برجام شود؟
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 15:402020-10-24بين الملل

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت


ایرنا- کارشناسان حاضر در میزگرد «واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران» می گویند دموکرات ها شدیدترین تحریم های ضدایرانی را وضع کردند.

- " تهران- ایرنا- کارشناسان حاضر در میزگرد واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران می گویند دموکرات ها شدیدترین تحریم های ضدایرانی را وضع کردند.

به گفته این کارشناسان، حتی در صورت ورود جو بایدن به کاخ سفید و اشتیاق وی برای بازگشت به برجام، او با هدف گرفتن امتیازات بیشتر از تهران، عجله ای در لغو تحریم ها نخواهد داشت.

10 روز دیگر تا سیزدهم آبان ماه و موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا زمان باقی است؛ انتخاباتی که نتیجه آن می تواند معادلات و مناسبات کاخ سفید را با جهان دستخوش تغییر و تحول کند.

یکی از مسائلی که این روزها محافل علمی و رسانه ای ایران را به خود درگیر کرده، مناسبات تهران و واشنگتن در دولت آینده آمریکا است که با دو سناریوی مشخص یعنی انتخاب مجدد دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر و در مقابل، سناریوی دوم یعنی تکیه جو بایدن رقیب دموکرات بر کرسی ریاست جمهوری قابل ارزیابی است.

اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا با توجه به اهمیت این موضوع میزگردی با عنوان واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران با حضور فواد ایزدی استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و دیاکو حسینی تحلیلگر ارشد مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار کرد .

بخش دوم و آخر این میزگرد در ادامه می آید: ایرنا: در زمینه بحران سوریه، پس از انتخابات آمریکا باید منتظر چه جهت گیری از طرف کاخ سفید بود؟ حسینی: در زمینه سوریه باید گفت که جهت گیری واشنگتن تابع استراتژی های کلان است.

آمریکا تمایلی به درگیر شدن در مشکلات کشورها و موضوعاتی که برای کشورش حیاتی نیست، نخواهد داشت.

در صورت پیروزی بایدن، در ارتباط با ایران ، وی احتمالاً بازگشت به برجام را در دستور کار خود قرار داده و همزمان رابطه با اروپا را بهبود خواهد بخشید.

همچنین ارتباط آمریکا با روسیه بدتر از پیش خواهد شد.

بازگشت بایدن به برجام به سادگی صورت نمی پذیرد چرا که حتماً آمریکا از فشار حداکثری که ترامپ در زمینه برجام ایجاد کرده است، نهایت بهره را خواهد برد.

آمریکا این استفاده را خواهد کرد تا مطمئن شود، ایران حاضر خواهد بود درباره موضوعاتی که نقص برجام قلمداد شده و امروزه بسیاری از آمریکایی ها روی برطرف کردن آن توافق دارند، تن دهد.

موضوعات مربوط به منطقه و مذاکرات موشکی از جمله این مسائل است.

تا زمانی که چنین اطمینانی به دست نیاید، تصور نمی شود که بایدن عجله ای برای پیش قدم شدن در زمینه اجرای مجدد برجام داشته باشد.

اگر آمریکایی ها به این نتیجه برسند با تغییر دولت در ایران ممکن است آنچه که با ایران مذاکره شده است تضعیف شده و تضمینی برای اجرای آن نباشد، ممکن است صبر کنند تا تکلیف انتخابات ایران روشن شود.

به هر حال می توان مطمئن بود که بایدن اشتیاق لازم برای بازگشت به برجام را دارد.

دوم، وی عجله ای برای لغو تحریم ها نخواهد داشت و سوم این که درخواستی مبنی بر گفت و گوهای منطقه ای و موشکی بدون تردید در دستور کار بایدن خواهد بود.

حسینی: بازگشت بایدن به برجام به سادگی صورت نمی پذیرد چرا که آمریکا از فشار حداکثری که ترامپ در زمینه برجام ایجاد کرده است، نهایت بهره را خواهد برد.

ایرنا: در صورت پیروزی ترامپ سرنوشت تحریم ها چگونه خواهد بود؟ حسینی: اگر ترامپ رییس جمهور آینده آمریکا باشد، فشار حداکثری را همچنان ادامه خواهد داد.

آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که اگر ایران در حال حاضر تن به مذاکره نمی دهد، امیدوار است که بایدن رییس جمهور شده و این موضوع در مسیر دیگر جریان یابد.

در صورتی که ایران از پیروزی ترامپ اطمینان حاصل کند، تهران برای مذاکرات مربوط به برجام پیشقدم خواهد شد.

این موضوعی بود که اخیراً الیوت ابرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران صراحتا به کریستین امانپور گزارشگر سی.

ان.

ان گفت.

در صورت پیروزی بایدن در هفته های نخست تعدادی از تحریم ها به صورت نمادین لغو خواهد شد تا بایدن علاوه بر به وجد آوردن متحدان خود در جهان، به ایران نشان دهد که طرفدار دیپلماسی و مذاکره است.

البته، تا اواخر پاییز سال آینده هیچ مذاکره جدی میان ایران و آمریکا شکل نخواهد گرفت.

ایرنا: فرضیه ای که توضیح دادید بیشتر در ارتباط با پیروزی بایدن بود اما ترامپ پیش تر اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات، اولین تماس ایران برای مذاکره در همان هفته های نخست اتفاق می افتد.

حسینی: سیاستی که اعلام می شود با آن چیزی که در حقیقت اتفاق می افتد کاملا متفاوت است.

به طور قطع گرایش ها و جهت گیری بایدن به سمت مذاکره با ایران خواهد بود اما احتمال نمی رود جزییات آن به گونه ای تهیه شود که برای ایران رضایت بخش باشد.

با فرض پیروزی بایدن، سنا احتمالاً همچنان در دست جمهوری خواهان خواهد بود و این باعث می شود همان دو قطبی که در زمان اوباما وجود داشت، تکرار شود؛ موضوعی که موجب شد تا اوباما برای به نتیجه رسیدن برجام کنگره را دور بزند.

بایدن این را می داند که هر توافقی با ایران بدون جلب حمایت جمهوری خواهان به همان سرنوشت برجام دچار خواهد شد.

بنابراین زمانی را نیاز دارد، تا بتواند در این دو قطبی شدید، جمهوری خواهان را متقاعد کند تا از توافق با ایران حمایت کنند.

این پروژه با وجود کشمکش های شدیدی که در درون آمریکا وجود دارد، زمان بر خواهد بود.

ایرنا: در صورت رخداد هر یک از این دو سناریو به نظر شما بهترین رویکردی که ایران می تواند نسبت به این مساله داشته باشد چیست؟ ایزدی: نکته اول پرداختن به این موضوع است که چرا میان جمهوری خواهان و دموکرات ها اختلاف نظر درباره ایران وجود دارد.

نقدی که دموکرات ها به ترامپ دارند مربوط به این نیست که با خروج وی از برجام اقدامی غیراخلاقی صورت گرفته است؛ بلکه آنان به این موضوع نقد دارند که ترامپ نقشه راه مشخصی نداشت و با خروج از توافق، تنها تحریم های اقتصادی را به عنوان اهرم فشار مورد استفاده قرار داد.

به عقیده آنان خروج آمریکا از توافق موجب شد تا ایران بتواند خارج از چارچوب های تعیین شده فعالیت داشته باشد.

دموکرات ها در نظر داشتند که آمریکا از برجام خارج نشود و این توافق را گروگان بگیرد.

به عبارت دیگر از آن به عنوان اهرم فشار استفاده کرده و در زمان های ضروری اعلام کند که اگر ایران فعالیت های خود را محدود نکند، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

دموکرات ها و جمهوری خواهان درباره محدودسازی فعالیت های ایران هم نظرند، فقط روش آنها برای چگونگی ایجاد محدودیت ها برای جمهوری اسلامی متفاوت است.

نباید فراموش کرد که بیشترین تحریم ها در دوره اول ریاست جمهوری اوباما علیه ایران وضع شد.

دموکرات ها مواضعی مشابه جمهوری خواهان دارند اما در اعلام مواضع خود هوشمندانه تر عمل می کنند.

ایزدی: اگر تمایل ایران برای مذاکره به موضوعی برجسته تبدیل شود، به نفع منافع ملی نخواهد بود.

به این دلیل که برجام اهرم فشاری در دست طرف مقابل است و نباید به گونه ای رفتار شود که آمریکایی ها احساس کنند، جمهوری اسلامی نسبت به آن ضعف دارد.

دموکرات ها بر این باورند که در زمان ریاست جمهوری ترامپ ایران رها شد و در صورت به قدرت رسیدن مجدد دموکرات ها، این حزب بهتر می تواند ایران را مدیریت کند.

آنان همچنین از دستاوردهای ترامپ به نفع خود استفاده خواهند کرد.

صرف نظر از اینکه کدام یک از نامزدهای انتخاباتی در آمریکا پیروز خواهد شد بازه زمانی 6 ماهه از اوایل بهمن تا خرداد سال آینده چشم اندازی است که آمریکا در انتظار انتخابات ریاست جمهوری ایران خواهد بود.

مقامات ایالت متحده آمریکا این برآورد را دارند که قوه مجریه ایران همچون قوه مقننه در اختیار اصولگرایان قرار گیرد.

این بازه زمانی 6 ماهه برای هر دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بنابراین هر دو تلاش می کنند تا در این زمان باقی مانده تا انتخابات ایران، به نتیجه ای حداقلی دست یابند.

در ایران نیز تمایلاتی برای مذاکره با آمریکا وجود دارد.

چراکه روحانی سرمایه گذاری زیادی روی برجام و سیاست خارجی فعلی داشته است.

بنابراین وی علاقه مند است تا این موضوع قبل از به پایان رسیدن زمان دولت به نتیجه ای مثبت بی انجامد.

البته چند نکته وجود دارد که باید به آن توجه داشت: اول اینکه اگر تمایل ایران برای مذاکره به موضوعی برجسته تبدیل شود، به نفع منافع ملی نخواهد بود.

به این دلیل که برجام اهرم فشاری در دست طرف مقابل است و نباید به گونه ای رفتار شود که آمریکایی ها احساس کنند، جمهوری اسلامی نسبت به آن ضعف دارد.

بلکه باید طوری رفتار شود که آمریکا احساس کند ایران برجام را رها کرده و بیشتر نگاه به شرق در جمهوری اسلامی برجسته شده است.

بنابراین صحبت علنی از مذاکره با آمریکا به نفع کشور نیست.

این امر نشان می دهد که سیاست فشار حداکثری جواب داده است.

حسینی: نخست اینکه اگر ایران برای انجام مذاکره با آمریکا ابراز تمایل داشته باشد، چندان تفاوتی در تصمیم آمریکا نخواهد داشت؛ آمریکا اطلاعات لازم در رابطه با ایران را به صورت دقیق و جزیی دارد.

مقامات آمریکا می دانند که اقتصاد ایران به چه وضعیتی دچار شده است.

میزان تورم را بررسی می کنند و معضلات اجتماعی را زیر نظر دارند.

به نظر می رسد، هر دو جناح در آمریکا به خوبی می دانند که ایران کاملاً برای گفت وگو و به اتمام رساندن این وضع اقتصادی آماده است.

جمع بندی آمریکایی ها شاید این است که ایران نمی تواند چهار سال آینده را نیز با این وضع اقتصادی ادامه دهد.

به جای این موضوع ایران باید روی اینکه چه مطالباتی در حوزه منطقه ای می تواند از آمریکا داشته باشد، تمرکز کند.

خط قرمز ما برای گفت و گو پیرامون سیاست منطقه ای یا برنامه های موشکی باید کاملاً روشن و شفاف باشد.

این خط قرمز تا وقتی است که ما به ازای امتیازهای درخواست شده از ایران، رفع تحریم ها باشد نه امتیازهای متقابلی که شکل مقبولی از موازنه قدرت را احیا کرده و امنیت ایران را در صورت ها و اشکال مشروع تامین کند.

حسینی: ایران در منطقه دست بالا را دارد.

از طرفی، بایدن و ترامپ هر دو تمایل دارند تا تعهدات نظامی آمریکا را در این منطقه از جهان کاهش دهند چرا که هیچ منافع حیاتی در خاورمیانه ندارند.

تنها موضوعی که آمریکا را به این بخش از جهان می کشد، اسراییل و لابی قوی این کشور در آمریکا است.

ما موشک را برای دفاع از ایران در برابر تهدید های منطقه ای نیاز داریم یعنی در برابر فروش بی مهار تسلیحات آمریکا به کشورهای منطقه و همینطور پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران.

سیاست های تهاجمی اسراییل هم خطر روشنی برای ایران است.

اگر چارچوب گفتگوهای احتمالی، تمام این نگرانی های ما را پوشش دهد برای مثال محدودیت فروش تسلیحات تهاجمی به کشورهای منطقه، برچیدن برخی از پایگاه های آمریکا و اعمال محدودیت های دیگری بر شدت و گستره حضور نظامی آمریکا و البته پایان دادن به حمایت بی قید و شرط از سیاست های تهاجمی اسراییل ،عضویت این رژیم در ان پی تی و ارائه تعهداتی در خصوص دست برداشتن از رفتارهای خرابکارانه، جاسوسی و حملات سایبری به نهادهای بین المللی و .

می توان کلیت مذاکرات را پذیرفت؛ هرچند که رسیدن به نتیجه در این مذاکرات، موضوع دیگری است.

ایران می تواند در ازای دستیابی به موضوعاتی که نام برده شد، به عنوان نمونه بپذیرد که برد موشک های خود را تا میزانی کاهش دهد.

ایران می تواند خط قرمزها را انعطاف پذیرتر کرده و مطالبات خود را از اسراییل گرفته تا یمن مطالعه و روی میز مذاکره درباره آنها بحث کند.

ایران در منطقه دست بالا دارد.

از طرفی، بایدن و ترامپ هر دو تمایل دارند تا تعهدات نظامی آمریکا را در این منطقه از جهان کاهش دهند چرا که هیچ منافع حیاتی در خاورمیانه ندارند.

تنها موضوعی که آمریکا را به این بخش از جهان می کشد، اسراییل و لابی قوی این کشور در آمریکا است.

در حقیقت بایدن تمایل دارد تا با ایران به توافقی آبرومندانه برسد و سپس بتواند مسائل اصلی خود را که همان چین در آسیای شرقی و مسائل داخلی آمریکا است، حل و فصل کند.

بنابراین می توان گفت که آمریکا تمایل زیادی به توافق با ایران دارد اما به شکلی که بتواند در فضای داخلی از این توافق دفاع کند.

در داخل ایران نیز باید این انعطاف ذهنی وجود داشته باشد که اگر پیشنهاد مذاکره درباره موضوعات منطقه ای صورت گرفت، برخورد شدیدی نسبت به آن انجام نشود؛ چرا که در این صورت این تصور شکل خواهد گرفت که ایران نیتی تهاجمی در منطقه دارد و حتی به دخالت در منطقه نیز متهم خواهد شد.

باید توجه داشت که چگونه می توان عدم مذاکره با آمریکا را برای مردم ایران که از تحریم های اقتصادی به شدت خسته شده اند، توجیه کرد.

باید این هنر و آمادگی وجود داشته باشد که پیش از درخواست آمریکا ایران درخواست خود را روی میز مذاکره قرار دهد.

جمهوری اسلامی نخستین کشوری بود که طرح صلح در یمن را ارائه داد.

در زمینه سوریه و اسراییل و فلسطین نیز این ایران بود که پیشنهادات صلح را مطرح می کرد.

بنابراین ایران چیزی برای پنهان کردن ندارد.

گاهی تصور می شود که به دلیل عمق دشمنی ایران و آمریکا و سابقه طولانی از توطئه های پیاپی، اساساً امکان رسیدن به توافق بین ایران و آمریکا به ویژه در زمینه های نظامی وجود ندارد.

اما آمریکا و اتحاد شوروی با یک دشمنی به مراتب عمیق تر که مقیاس آن سراسر جهان بود، نمونه های فراوانی از توافق بر اساس موازنه داشته اند.

حتی امروز روسیه و آمریکا که همچنان به هم بی اعتمادند و به رغم بدعهدی های آمریکا و اتهامی که در همین رابطه به روسیه زده می شود، از تلاش برای توافق های متوازن دست نمی کشند.

برای مثال آنها در معاهده آسمان های باز که اخیراً آمریکا از آن خارج شد توافق کرده بودند که هواپیماهای جاسوسی آمریکا و روسیه با اطلاع قبلی، بر فراز کشور مقابل به پرواز در آید تا هر کشور توان تسلیحاتی کشور مقابل را رصد کند.

آنان برای این اقدام مدت زمان تعیین کرده بودند، به این ترتیب که دو روز پیش از انجام بازرسی ها باید به کشور مقابل اعلام می کردند که چه زمانی و چند ساعت این بازرسی ها صورت خواهد گرفت تا مانعی در این زمینه وجود نداشته باشد.

دو قدرت هسته ای که دشمن یکدیگر بودند برای راستی آزمایی دست به چنین توافقی زدند.

شاید چنین ابتکاری که البته در تاریخ بی نظیر است، در مورد ما و کشورهایی که با آنها اختلاف داریم، مطلوب و امکان پذیر نباشد اما درسی که می توانیم از این تجربه های تاریخی بگیریم، این است که می توان ابتکارهای دیگری را برای راستی آزمایی در خصوص تعهدات امنیتی و نظامی که حساسیت بسیار بالایی دارند، در نظر گرفت.

می توان نهاد ناظری را تعریف کرد که در سطح منطقه ای فعالیت داشته باشد.

نهادی که مورد تایید کشورهای منطقه ای باشد و فقط کشورهای منطقه عضو آن باشند.

به نظر می رسد که آمریکا و اسراییل باید از این موضوع ترس و واهمه داشته باشند چرا که ایران برخلاف آنها چیزی برای پنهان کردن ندارد.

ایرنا: زمانی می توان در مذاکرات توازن برقرار کرد که به لحاظ قدرت نیز میان طرفین موازنه وجود داشته باشد اما زمانی که در پیش روی ایران ابرقدرتی وجود دارد که از تمام امکانات برخوردار است، چگونه می توان این توازن را برقرار کرد؟ حسینی: باید توجه داشت که بحث توافق میان ایران و آمریکا بر سر کشورهای منطقه نیست بلکه موضوع، توافق ایران با کشورهای منطقه است.

آمریکا تنها به دنبال این است که مطمئن شود، متحدانش توانسته اند با ایران به توافقی دست یابند که امنیت آنان نیز فراهم شده باشد.

بعلاوه، ما قبلاً با این به اصطلاح ابرقدرت، توافقی را به سرانجام رساندیم که دولت ترامپ به این ادعا که آمریکا فریب خورده و زیان دیده، از آن خارج شد.

در واقع ابرقدرتی با همه امکاناتی که به آن اشاره دارید، ظاهراً در یک توافق سیاسی فریب خورده است.

نه آمریکا تغییر کرده و نه ایران.

ایرنا: یکی از استراتژی های آمریکا در دوره ترامپ، چالش آینده آمریکا با چین و شرق دور است.

به همین دلیل آمریکا نیروهای خود را به تدریج از خاورمیانه خارج کرد.

اگر این استراتژی همچنان ادامه داشته باشد، فکر می کنید که امکان وجود دارد در دولت آینده ترامپ یا بایدن فشار بر ایران کاهش یابد؟ حسینی: اشتیاق بایدن برای خروج نظامیان آمریکا از خاورمیانه امری انکار ناپذیر است؛ رویکردی که رسیدگی به مسائل داخلی آمریکا و همچنین توجه بیشتر به چین وشرق دور از جمله دلایل عمده آن است.

این موضوع ها اما الزامی برای خروج نظامیان از خاورمیانه ایجاد نمی کند.

این مسئله نباید ما را به این نتیجه نادرست برساند که به صرف اشتیاق آمریکا برای ماجراجویی نظامی کمتر و یا علاقه به کاهش تعهدات نظامی در فراسوی آبها، الزاماً رخدادن جنگ میان ایران و آمریکا در آینده نامحتمل است.

جنگ ها به دلیل اشتباه محاسباتی و یا تصادف های غیرقابل پیش بینی هنوز اتفاق می افتند و در آینده هم محتملند.

همه این موضوع ها به شرایط و نحوه کنار آمدن ایران و آمریکا با یکدیگر بستگی دارد.

مسئله فشار اقتصادی موضوع دیگری است.

اگر آمریکا آمادگی کمتری برای استفاده از نیروی نظامی داشته باشد، به این معنی است که باید آمادگی بیشتری برای استفاده از ابزارهای اقتصادی و سیاسی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کند.

آمریکا مجموعاً شاید احساس می کند که همچنان می تواند به کمک تحریم و منزوی کردن بلحاظ سیاسی، به تلاش خود برای آنچه تهدید ایران می نامد، ادامه دهد.

ایرنا: طی چند روز گذشته ترامپ سه موضوع مهم را مطرح کرده است.

نخست اینکه نمی گذارد آمریکا در اختیار سوسیالیست ها قرار گیرد؛ دوم اینکه اعلام کرد که بیشتر از آبراهام لینکن به کشور خدمت کرده است و سوم اینکه نخستین تماسی که پس از پیروزی انتخابات دریافت می کند، از طرف ایران خواهد بود؛ به نظر شما آیا این موضوعات در حد شعارهای پوپولیستی است یا واقعا ترامپ این اقدامات را انجام خواهد داد؟ ایزدی :باید از تجارب عراق دوره صدام و لیبی در دوره قذافی نسبت به انعطاف بیش از حد در برابر آمریکا درس گرفت تا این مسیر به جنگ ختم نشود.

همچنین اینکه آمریکایی ها حمله نظامی به عراق و افغانستان داشتند اما هنوز نتوانستند به ایران حمله کنند، یک دلیل بیشتر ندارد و آن توانمندی نظامی کشور است.

به این معنی که اگر سطح قدرت نظامی ایران به اندازه افغانستان یا عراق دوره صدام بود، قطعاً آمریکا به ایران حمله می کرد.

همان طور که این کار را با همسایه های ایران انجام داد.

توانمندی نظامی ایران می تواند برای آمریکا مشکلات جدی ایجاد کند.

هر نوع محدودیتی که در این زمینه پذیرفته شود، قطعاً می تواند به توانمندی نظامی کشور صدمه وارد کند.

از طرف دیگر، اینکه با هواپیماهای جاسوسی بر فراز آسمان کشور پرواز کنند، امری ناصحیح است و آمریکا اخیراً از این توافق با روسیه نیز خارج شد.

این موضوع ها به هیچ عنوان قابلیت تحقق ندارند.

آمریکایی ها بازرسی هایی شبیه زمان برجام خواهند داشت همانگونه که ایران به آنان اجازه بازرسی می داد اما آمریکا مجدداً اجازه بازرسی از مکان های دیگر را می خواستند.

تندروهای آمریکا و نتانیاهو به این دلیل از برجام نفرت داشتند که این توافق زمین بازی را برای آنان برهم زد و به آنها فهماند که ایران در این دام نخواهدافتاد.

به این ترتیب استراتژی مبنی بر اینکه ایران یک خطر بزرگ جدید به نام ایرانِ هسته ای است با اجرای برجام از بین رفت حسینی: نکته نخست اینکه مقایسه کردن لیبی و عراق با ایران شکل خودتحقیری دارد زیرا ممکن نیست وضع ایران به این کشورها تبدیل شود.

جمهوری اسلامی اکنون جمعیتی 80 میلیونی و پویا دارد و با این قدرت به هیچ عنوان سرنوشتی این چنینی نخواهد داشت.

اگر ایران را با روسیه قبل از پوتین مقایسه کنید باز جای تامل دارد.

باید توجه داشت، آنچه برای ایران امنیت می آفریند در درجه اول پشتیبانی مردم از نظام و سیاست های نظام است.

این پشتیبانی به هر دلیلی از بین برود، صدها و هزاران موشک نیز نمی تواند برای کشور امنیت ایجاد کند.

روزی که اتحاد شوروی از هم پاشید، این کشور بزرگترین زرادخانه هسته ای جهان را داشت و جزو قویترین نیروهای نظامی جهان بود.

به گونه ای که 10 درصد GDP این کشور صرف بودجه نظامی می شد اما چون حمایت مردم خود را از دست داد، امنیتش نابود شد.

امنیت در درجه اول نباید به موشک و ابزار نظامی وابسته باشد بلکه این ها ابزار های مکمل برای تامین امنیت محسوب می شوند.

امنیت هر کشوری با مردم آن تعیین می شود.

باید دید مسیری که طی می شود به جلب رضایت اکثریت مردم ایران کمک کرده و می کند یا خیر.

آیا آنان را مرفه تر و سعادتمند تر می کند یا خیر .

اگر سیاستمداران احساس کنند که در این مسیر پیش نمی روند، باید احساس خطر کرده و نگران باشند.

اتفاقاً بلایی که سر عراق و لیبی آمد این بود که منابع مالی این کشور ها خالی شد.

لیبی و عراق چیزی برای از دست دادن نداشتند و پس از اینکه منابع مالی این کشورها تهی شد به راحتی ظرف چند هفته از هم پاشیدند.

به نظر می رسد برنامه اصلی شماری از آمریکایی های تندرو خوشحال خواهند شد که ایران تحت هر شرایطی از دیپلمای امتناع کند تا بهانه ای برای تداوم تحریم کشورمان و خالی کردن منابع مالی کشور داشته باشند.

تندروهای آمریکا و نتانیاهو به این دلیل از برجام نفرت داشتند که این توافق زمین بازی را برای آنان برهم زد و به آنها فهماند که ایران در این دام نخواهد افتاد.

به این ترتیب استراتژی مبنی بر اینکه ایران یک خطر بزرگ جدید به نام ایرانِ هسته ای است با اجرای برجام از بین رفت.

به همین دلیل نتانیاهو، بن سلمان و تندروهای آمریکایی همچون جان بولتون را به خشم واداشت.

نباید از واژه برجام برای تحقیر تلاش های سیاستمداران استفاده کرد.

برجام در ذات خود دارای هوشمندی بود که منجر شد، آمریکا اگر به دنبال لغو آن است، خود را در عالم رسوا کند؛ رسوایی که با دستان ترامپ به وقوع پیوست.

ایران باید آماده باشد تا با زبان حقوق بین الملل، دیپلماسی و عرف متعارف در جهان با آمریکا درباره موضوعاتی که احساس می کنیم نگرانی مشترک دو طرف است، وارد مذاکره شود.

این یک نگرانی مشترک است.

ایران نیز نگران و پایگاه های نظامی آمریکا در خلیج فارس است.

حضور آمریکا در خلیج فارس تهدیدی برای امنیت ملی کشور محسوب می شود و ایران تنها دو راه برای رفع این تهدید پیش رو دارد: نخست اینکه با زور و ابزار نظامی آمریکا را وادار به خروج از منطقه کند که البته بسیار پرهزینه و احتمالا ناممکن است.

راه حل بهتر اما این است که با دیپلماسی این تهدید را به شکلی و تا جای ممکن کاهش دهد.

باید در نظر داشت که آمریکا به راحتی از هر توافقی می تواند خارج شود.

این کشور حتی می تواند از سازمان ملل نیز خارج شود.

تنها دلیل آن نیز ابرقدرت بودن این کشور است.

کشوری که قدرت اقتصادی شماره یک جهانی است با بودجه نظامی بالغ بر 800 میلیارد دلار به ندرت محدود و مهار می شود .

این ذات ابرقدرت ها است.

ایرنا: پس از جنگ جهانی دوم به نظر شما چه کشوری در سیاست های تقابلی با آمریکا توانست موفق شود تا بتوان به عنوان الگو از آن یاد کرد؟ آیا با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران اکنون در وضعیت بسیار نامناسب از نظر اقتصادی قرار دارد باز هم می تواند به عنوان الگوی مقاومت در برابر آمریکا قرار گیرد؟ به نظر شما میان سیاست مذاکره و مقاومت، ایرانیان تا چه زمانی باید مقاومت را ادامه دهند؟ ایزدی: مذاکره تنها باید زمانی صورت پذیرد که شرایط بعد از انجام مذاکره به مراتب بهتر از قبل از آن شود.

تجربه ای که با آمریکا وجود دارد این است که وضعیت بعد از مذاکرات به مراتب بسیار بدتر از قبل از گفت و گوها بود.

زیرا پس از انجام توافق تحریم ها بیشتر شد، فروش نفت و توانمندی ایران نیز به شدت کاهش یافت.

اکنون هیچ تغییری در سیستم حکومتی آمریکا مشاهده نمی شود.

در نتیجه تکرار توافق همچون گذشته نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت.

فرهنگ ایرانی از دیرباز با تعامل و همدلی همراه بوده در حالی که فرهنگ آمریکایی اینگونه نیست و اگر طرفی برای انجام مذاکره پیشگام شود، آن را به معنای ضعف طرف مقابل در نظر گرفته و با اعمال فشار تلاش می کنند، امتیاز بیشتری را در گفت وگوها دریافت کنند.

از این رو، پیشنهاد می شود تا با آمریکا با فرهنگ خود آنها گفت به گفت وگو بپردازیم.

به طور قطع جمهوری اسلامی ایران الگوی موفقی در زمینه مقاومت در برابر آمریکا است چرا که ایران نه تنها در برابر آمریکا مقاومت کرد بلکه همزمان پیشرفت هایی نیز داشته است.

البته در این مسیر با سختی هایی نیز مواجه بوده ایم.

درست است که در ایران فقر هست اما این موضوع در کشورهای دیگر و حتی همپیمانان آمریکا نیز وجود دارد.

شرایط موجود این گونه است که ایران با وجود سختی هایی که با آن مواجه است اما از توانمندی های بسیاری نبز بهره مند است.

ایزدی: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مخالف مذاکره نبوده است و هر زمانی که امید کوچکی نسبت به نتیجه رایزنی وجود داشته، دولت های ایران تلاش خود را برای دستیابی به نتیجه به کار بسته اند.

حسینی: زمانی که آمریکا از پیمان آی.

ان.

اف خارج شد، روسیه بلافاصله اعلام کرد که برای دستیابی به توافق جدید مجددا آماده مذاکره با آمریکا است.

گاهی برخی تصور می کنند، مذاکره به این معنی است که مشکلات فراروی کشور ها به سرعت حل و فصل شود اما باید دانست که دیپلماسی و توافق بخشی از سیاست خارجی کشور ها و ابزار فشار بر طرف مقابل است؛ حتی اگر عمر این توافق ها محدود باشند.

هدف توافقی که به دست می آید این نیست که اختلافات را برای همیشه به اتمام برساند، بلکه هدف آن است که هر کشور مزیت نسبی خود را پیدا کند و به محض از میان رفتن آن، به دنبال پیدا کردن مزایای جدیدی باشد که از مذاکرات و توافق های بعدی بدست می آیند.

همه کشورها در دنیایی که منافع و قدرت بطور نامتوازنی توزیع شده، ناگزیر از تکرار و تکرار دیپلماسی هستند.

این بدان معنی نیست که تحت هر شرایطی باید توافق کنیم اما لازم است که از آمادگی کافی برای بکار انداختن دیپلماسی در جایی که امکان حصول به نتیجه نسبتاً قابل قبول وجود داشته باشد، برخوردار باشیم.

ایزدی: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مخالف مذاکره نبوده است و هر زمانی که امید کوچکی نسبت به رایزنی وجود داشته، دولت های ایران تلاش خود را برای دستیابی به نتیجه به کار بسته اند.

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد زمانی باید مذاکره انجام شود که وضعیت نسبت به قبل بهبود یابد اما وقتی که ایران تجربه های متعددی در زمینه بدتر شدن شرایط با گفت و گو با آمریکا را در تجربیات خود دارد، این یعنی اینکه نباید مجددا به سمت گفت و گو و رایزنی پیشگام شود.

تهران نباید برای مذاکره پیشگام شود چون این نتیجه ای جز فشار حداکثری آمریکا بر ایران نخواهد داشت.

دوم اینکه کشورمان باید در حوزه نظامی قدرتمندتر از پیش در صحنه جهانی حاضر شود و نکته سوم باید از تجربیات گذشته درس گرفت.


کلید واژه ها: تحریم های ضدایرانی - انتخابات - تحریم ها - انتخابات آمریکا - انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا - کارشناسان - ایران - انتخابات ریاست جمهوری - تحریم - آمریکا - کاخ سفید - مناسبات - دموکرات - بازگشت - جهان - میزگرد - ریاست جمهوری - لغو تحریم ها - سیزدهم آبان - بایدن - برجام - لغو تحریم - سفید - جو بایدن - آبان ماه - برگزاری - معادلات - جمهوری - یکی از - درگیر

آخرین اخبار سرویس:
چین به کره ماه رسید/عکس

ماهیگیر خوش شانس با استفراغ نهنگ یک شبه پولدار شد! +عکس

بایدن رسما پیروز آرای الکترال شد

انتقال سازمان اسلامی تعطیل شده فرانسه به آمریکا

نماینده پوتین در روابط با سازمان های بین المللی منصوب شد

روزنامه مارکا| بیایید با اطمینان به جلو برویم

اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در آمریکای شمالی با حامی مهاجر

عکس/ نجات پیرزن 99 ساله از کرونا

حملات فیشینگ به زنجیره توزیع واکسن کووید 19

مقام یمنی: بر لزوم توقف حملات سعودی و لغو محاصره یمن تأکید داریم

عربستان صلح با اسراییل را گام مهم خواند

ترامپ دستور خروج نظامیان آمریکایی از سومالی را صادر کرد

مرحله سوم عملیات «وعده صادق» در شهر «بصره» عراق آغاز شد

مرحله سوم عملیات «وعده صادق» در شهر «بصره» عراق آغاز شد

صدرالحسینی: مردم یمن مقاوم و پیروز ایستاده اند

مشاور سابق ترامپ: بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست

تکذیب ادعای شهادت فرمانده ایرانی در سوریه

تصویربرداری پهپاد حزب الله از اراضی اشغالی

تکذیب ادعای ضرب و شتم مهاجران افغان

بعد از نیم قرن؛ پرچم چین در کره ماه نصب شد

روزنامه توتو| بیشتر از یک دربی

تحریم های آمریکا علیه چین

روزنامه گاتزتا| تله های خرس

بایدن رسما پیروز آرای الکترال شد/ شکایت تازه ترامپ در جورجیا

هشدار درباره سوء تغذیه و بحران گرسنگی در یمن

وزیر خارجه عربستان: توافق های صلح با اسراییل گام مهمی برای ثبات منطقه هستند

پمپئو: کارزار فشار حداکثری باعث انزوای سیاسی و اقتصادی ایران شد

اتحادیه اروپا؛ ترکیه را تحریم می کند

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|حملات سایبری؛ سومین عامل تهدید جامعه جهانی در آینده

فیلم/ واکنش مجری آمریکایی به ترور دانشمند ایرانی

بیش از 11 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه

اندونزی در آستانه عقد قرارداد خرید جنگنده های رافال فرانسه

حمله هوایی آمریکا به غیرنظامیان در جنوب افغانستان

توافق صلح با اسراییل در تقویت ثبات منطقه نقش دارد

مروری بر عناوین صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان

وزیر خارجه عربستان: توافق های صلح با اسراییل گام مهمی برای ثبات منطقه هستند

بایدن رسما آرای الکترال کالیفرنیا را گرفت/ شکایت تازه ترامپ در جورجیا

روزنامه های شنبه 15 آذرماه 99

شمار تلفات کرونا در آمریکا افزایش یافت

پرچم چین در کره ماه به زمین زده شد

فروش جنگنده های اف-35 به امارات ممکن است پیش از سوگند ریاست جمهوری بایدن انجام شود

تماس «السیسی» با مقامات فلسطینی و صهیونیستی برای از سرگیری مذاکرات سازش

روزنامه تایمز| شکاف را در نظر بگیر

بیانیه سفارت ایران در کابل در مورد ادعای ضرب و شتم اتباع افغانستانی

بایدن رسما آرای الکترال کالیفرنیا را گرفت/ شکایت تازه ترامپ در جورجیا

انعقاد قرارداد اف 35 با امارات احتمالا قبل ازتحلیف بایدن

ادامه ناامنی در میان اشغالگران قدس؛ درگیری شبانه یک افسر صهیونیست را راهی بیمارستان کرد

اندونزی در آستانه عقد قرارداد خرید جنگنده های رافال فرانسه

ترامپ اکثر نیروهای آمریکایی را از سومالی خارج می کند

اردوغان: امیدوارم فرانسه هرچه زودتر از شر ماکرون خلاص شود

ترامپ پس از شکست در انتخابات آمریکا اشتغالزایی را رها کرد

صعود سراسری بورسهای جهان

عربستان: پیشرفت گسترده ای در روند صلح با قطر حاصل شد

مانع تراشی تیم ترامپ در دیدار میان تیم انتقالی بایدن و مقامات پنتاگون

پیروزی بایدن در ایالت کالیفرنیا تایید شد

گوترش: ارمنستان و جمهوری آذربایجان مذاکرات درباره قره باغ را از سربگیرند

آرای الکترال بایدن به بیش از حد نصاب لازم رسید

از همت است هرکه به هر جا رسیده است

ترامپ دستور خروج اکثر نیروهای آمریکایی را از سومالی صادر کرد

ونزوئلا برای مذاکره با آمریکا شرط گذاشت

توجیه پنتاگون برای فروش میلیاردها دلار سلاح!

بایدن رسما آرای الکترال کالیفرنیا را گرفت/ شکایت تازه ترامپ در جورجیا

نفوذ پهپاد حزب الله لبنان به مناطق اشغالی فلسطین

ادعاهای بی اساس وزیر خارجه عربستان سعودی در خصوص ایران

پنتاگون مانع دسترسی تیم بایدن به آژانس های جاسوسی است

حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است

رایزنی های سیسی برای احیای مذاکرات صلح خاورمیانه

صفحه نخست برخی روزنامه های فارس پانزدهم آذر

امیر کویت: توافق برای حل بحران قطر موفقیت تاریخی است

طبیعت پاییزی اورامانات

تزلزل ترامپ

شکایت تازه ترامپ در جورجیا

فهمی هیناوی کیست + فیلم ترور فهمی هیناوی

عراق|دفع حمله تروریست ها به صلاح الدین/ دستگیری یک سرکرده داعشی در«بیجی»

ترامپ اکثر نیروهای آمریکایی را از سومالی خارج می کند

عکس: تیتر امروز روزنامه وطن امروز

وزیر خارجه سعودی: توافق صلح با اسراییل گامی مهم است

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 285 هزار و 550 نفر رسید

مونو اکسید کربن جان 18 معدنچی چین را گرفت

بایدن رسما آرای الکترال کالیفرنیا را گرفت/ شکایت تازه ترامپ در جورجیا

طبیعت پاییزی اورامانات

صفحه اول روزنامه های استان قم 15 آذر 1399

عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی باعث تفرق بیشتر کشورهای عربی منطقه خواهد شد

پیروزی قطعی جو بایدن در ایالت کالیفرنیا

آب گرفتگی شهر اهواز پس از چندساعت بارندگی

نخستین سرویس حمل ونقل سرد برای صادرات واکسن کرونا آماده شد

آخرین آمار جهانی کرونا/ رکوردزنی آمریکا با ابتلای 235000 نفر در 24 ساعت گذشته + جدول تغییرات

هنگام بروز آتش سوزی چه عکس العملی باید از خود نشان دهیم؟

پنتاگون: احتمال توافق فروش اف35 به امارات قبل از 20 ژانویه

صدور دستور خروج نیروهای ایالات متحده از سومالی/ تحریم های جدید واشنگتن علیه پکن/ تایید پیروزی کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کالیفرنیا

شمار صهیونیست های مبتلا به کرونا به بیش از 342 هزار نفر رسید

دلیل عجیب آبی ها در توجیه استفاده نکردن از تعویض های پنجم

انتقاد اتحادیه اروپا از اقدام آمریکا در تحریم پروژه «نورد استریم 2»

پرچم پنج ستاره و سرخ چین به ماه رسید

اردوغان: امیدوارم فرانسه هرچه زودتر از شر ماکرون خلاص شود

طفره کره جنوبی در پرداخت بدهی های خود به ایران

حمله هوایی آمریکا به غیرنظامیان در جنوب افغانستان

عناوین روزنامه های امروز اصفهان

عناوین برگزیده روزنامه های صبح امروز

از سرگیری اعتراضات در شهرهای عراق

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت