مطالب مرتبط:
طرح دولت ترامپ برای غیرقابل بازگشت کردن تحریم های ایران در صورت پیروزی بایدن
گزارش وال استریت ژورنال از مسیر دشوار بایدن برای لغو تحریم ها
گزارش وال استریت ژورنال از مسیر دشوار بایدن برای لغو تحریم ها
طرح دولت ترامپ برای غیرقابل بازگشت کردن تحریم های ایران در صورت پیروزی بایدن
چگونه ترامپ می تواند در عین باختن انتخابات مانع بازگشت بایدن به برجام شود؟
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 15:402020-10-24بين الملل

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت


ایرنا- کارشناسان حاضر در میزگرد «واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران» می گویند دموکرات ها شدیدترین تحریم های ضدایرانی را وضع کردند.

- " تهران- ایرنا- کارشناسان حاضر در میزگرد واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران می گویند دموکرات ها شدیدترین تحریم های ضدایرانی را وضع کردند.

به گفته این کارشناسان، حتی در صورت ورود جو بایدن به کاخ سفید و اشتیاق وی برای بازگشت به برجام، او با هدف گرفتن امتیازات بیشتر از تهران، عجله ای در لغو تحریم ها نخواهد داشت.

10 روز دیگر تا سیزدهم آبان ماه و موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا زمان باقی است؛ انتخاباتی که نتیجه آن می تواند معادلات و مناسبات کاخ سفید را با جهان دستخوش تغییر و تحول کند.

یکی از مسائلی که این روزها محافل علمی و رسانه ای ایران را به خود درگیر کرده، مناسبات تهران و واشنگتن در دولت آینده آمریکا است که با دو سناریوی مشخص یعنی انتخاب مجدد دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر و در مقابل، سناریوی دوم یعنی تکیه جو بایدن رقیب دموکرات بر کرسی ریاست جمهوری قابل ارزیابی است.

اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا با توجه به اهمیت این موضوع میزگردی با عنوان واکاوی انتخابات آمریکا و پیامدهای آن بر جهان و ایران با حضور فواد ایزدی استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و دیاکو حسینی تحلیلگر ارشد مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار کرد .

بخش دوم و آخر این میزگرد در ادامه می آید: ایرنا: در زمینه بحران سوریه، پس از انتخابات آمریکا باید منتظر چه جهت گیری از طرف کاخ سفید بود؟ حسینی: در زمینه سوریه باید گفت که جهت گیری واشنگتن تابع استراتژی های کلان است.

آمریکا تمایلی به درگیر شدن در مشکلات کشورها و موضوعاتی که برای کشورش حیاتی نیست، نخواهد داشت.

در صورت پیروزی بایدن، در ارتباط با ایران ، وی احتمالاً بازگشت به برجام را در دستور کار خود قرار داده و همزمان رابطه با اروپا را بهبود خواهد بخشید.

همچنین ارتباط آمریکا با روسیه بدتر از پیش خواهد شد.

بازگشت بایدن به برجام به سادگی صورت نمی پذیرد چرا که حتماً آمریکا از فشار حداکثری که ترامپ در زمینه برجام ایجاد کرده است، نهایت بهره را خواهد برد.

آمریکا این استفاده را خواهد کرد تا مطمئن شود، ایران حاضر خواهد بود درباره موضوعاتی که نقص برجام قلمداد شده و امروزه بسیاری از آمریکایی ها روی برطرف کردن آن توافق دارند، تن دهد.

موضوعات مربوط به منطقه و مذاکرات موشکی از جمله این مسائل است.

تا زمانی که چنین اطمینانی به دست نیاید، تصور نمی شود که بایدن عجله ای برای پیش قدم شدن در زمینه اجرای مجدد برجام داشته باشد.

اگر آمریکایی ها به این نتیجه برسند با تغییر دولت در ایران ممکن است آنچه که با ایران مذاکره شده است تضعیف شده و تضمینی برای اجرای آن نباشد، ممکن است صبر کنند تا تکلیف انتخابات ایران روشن شود.

به هر حال می توان مطمئن بود که بایدن اشتیاق لازم برای بازگشت به برجام را دارد.

دوم، وی عجله ای برای لغو تحریم ها نخواهد داشت و سوم این که درخواستی مبنی بر گفت و گوهای منطقه ای و موشکی بدون تردید در دستور کار بایدن خواهد بود.

حسینی: بازگشت بایدن به برجام به سادگی صورت نمی پذیرد چرا که آمریکا از فشار حداکثری که ترامپ در زمینه برجام ایجاد کرده است، نهایت بهره را خواهد برد.

ایرنا: در صورت پیروزی ترامپ سرنوشت تحریم ها چگونه خواهد بود؟ حسینی: اگر ترامپ رییس جمهور آینده آمریکا باشد، فشار حداکثری را همچنان ادامه خواهد داد.

آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که اگر ایران در حال حاضر تن به مذاکره نمی دهد، امیدوار است که بایدن رییس جمهور شده و این موضوع در مسیر دیگر جریان یابد.

در صورتی که ایران از پیروزی ترامپ اطمینان حاصل کند، تهران برای مذاکرات مربوط به برجام پیشقدم خواهد شد.

این موضوعی بود که اخیراً الیوت ابرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران صراحتا به کریستین امانپور گزارشگر سی.

ان.

ان گفت.

در صورت پیروزی بایدن در هفته های نخست تعدادی از تحریم ها به صورت نمادین لغو خواهد شد تا بایدن علاوه بر به وجد آوردن متحدان خود در جهان، به ایران نشان دهد که طرفدار دیپلماسی و مذاکره است.

البته، تا اواخر پاییز سال آینده هیچ مذاکره جدی میان ایران و آمریکا شکل نخواهد گرفت.

ایرنا: فرضیه ای که توضیح دادید بیشتر در ارتباط با پیروزی بایدن بود اما ترامپ پیش تر اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات، اولین تماس ایران برای مذاکره در همان هفته های نخست اتفاق می افتد.

حسینی: سیاستی که اعلام می شود با آن چیزی که در حقیقت اتفاق می افتد کاملا متفاوت است.

به طور قطع گرایش ها و جهت گیری بایدن به سمت مذاکره با ایران خواهد بود اما احتمال نمی رود جزییات آن به گونه ای تهیه شود که برای ایران رضایت بخش باشد.

با فرض پیروزی بایدن، سنا احتمالاً همچنان در دست جمهوری خواهان خواهد بود و این باعث می شود همان دو قطبی که در زمان اوباما وجود داشت، تکرار شود؛ موضوعی که موجب شد تا اوباما برای به نتیجه رسیدن برجام کنگره را دور بزند.

بایدن این را می داند که هر توافقی با ایران بدون جلب حمایت جمهوری خواهان به همان سرنوشت برجام دچار خواهد شد.

بنابراین زمانی را نیاز دارد، تا بتواند در این دو قطبی شدید، جمهوری خواهان را متقاعد کند تا از توافق با ایران حمایت کنند.

این پروژه با وجود کشمکش های شدیدی که در درون آمریکا وجود دارد، زمان بر خواهد بود.

ایرنا: در صورت رخداد هر یک از این دو سناریو به نظر شما بهترین رویکردی که ایران می تواند نسبت به این مساله داشته باشد چیست؟ ایزدی: نکته اول پرداختن به این موضوع است که چرا میان جمهوری خواهان و دموکرات ها اختلاف نظر درباره ایران وجود دارد.

نقدی که دموکرات ها به ترامپ دارند مربوط به این نیست که با خروج وی از برجام اقدامی غیراخلاقی صورت گرفته است؛ بلکه آنان به این موضوع نقد دارند که ترامپ نقشه راه مشخصی نداشت و با خروج از توافق، تنها تحریم های اقتصادی را به عنوان اهرم فشار مورد استفاده قرار داد.

به عقیده آنان خروج آمریکا از توافق موجب شد تا ایران بتواند خارج از چارچوب های تعیین شده فعالیت داشته باشد.

دموکرات ها در نظر داشتند که آمریکا از برجام خارج نشود و این توافق را گروگان بگیرد.

به عبارت دیگر از آن به عنوان اهرم فشار استفاده کرده و در زمان های ضروری اعلام کند که اگر ایران فعالیت های خود را محدود نکند، آمریکا از برجام خارج خواهد شد.

دموکرات ها و جمهوری خواهان درباره محدودسازی فعالیت های ایران هم نظرند، فقط روش آنها برای چگونگی ایجاد محدودیت ها برای جمهوری اسلامی متفاوت است.

نباید فراموش کرد که بیشترین تحریم ها در دوره اول ریاست جمهوری اوباما علیه ایران وضع شد.

دموکرات ها مواضعی مشابه جمهوری خواهان دارند اما در اعلام مواضع خود هوشمندانه تر عمل می کنند.

ایزدی: اگر تمایل ایران برای مذاکره به موضوعی برجسته تبدیل شود، به نفع منافع ملی نخواهد بود.

به این دلیل که برجام اهرم فشاری در دست طرف مقابل است و نباید به گونه ای رفتار شود که آمریکایی ها احساس کنند، جمهوری اسلامی نسبت به آن ضعف دارد.

دموکرات ها بر این باورند که در زمان ریاست جمهوری ترامپ ایران رها شد و در صورت به قدرت رسیدن مجدد دموکرات ها، این حزب بهتر می تواند ایران را مدیریت کند.

آنان همچنین از دستاوردهای ترامپ به نفع خود استفاده خواهند کرد.

صرف نظر از اینکه کدام یک از نامزدهای انتخاباتی در آمریکا پیروز خواهد شد بازه زمانی 6 ماهه از اوایل بهمن تا خرداد سال آینده چشم اندازی است که آمریکا در انتظار انتخابات ریاست جمهوری ایران خواهد بود.

مقامات ایالت متحده آمریکا این برآورد را دارند که قوه مجریه ایران همچون قوه مقننه در اختیار اصولگرایان قرار گیرد.

این بازه زمانی 6 ماهه برای هر دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بنابراین هر دو تلاش می کنند تا در این زمان باقی مانده تا انتخابات ایران، به نتیجه ای حداقلی دست یابند.

در ایران نیز تمایلاتی برای مذاکره با آمریکا وجود دارد.

چراکه روحانی سرمایه گذاری زیادی روی برجام و سیاست خارجی فعلی داشته است.

بنابراین وی علاقه مند است تا این موضوع قبل از به پایان رسیدن زمان دولت به نتیجه ای مثبت بی انجامد.

البته چند نکته وجود دارد که باید به آن توجه داشت: اول اینکه اگر تمایل ایران برای مذاکره به موضوعی برجسته تبدیل شود، به نفع منافع ملی نخواهد بود.

به این دلیل که برجام اهرم فشاری در دست طرف مقابل است و نباید به گونه ای رفتار شود که آمریکایی ها احساس کنند، جمهوری اسلامی نسبت به آن ضعف دارد.

بلکه باید طوری رفتار شود که آمریکا احساس کند ایران برجام را رها کرده و بیشتر نگاه به شرق در جمهوری اسلامی برجسته شده است.

بنابراین صحبت علنی از مذاکره با آمریکا به نفع کشور نیست.

این امر نشان می دهد که سیاست فشار حداکثری جواب داده است.

حسینی: نخست اینکه اگر ایران برای انجام مذاکره با آمریکا ابراز تمایل داشته باشد، چندان تفاوتی در تصمیم آمریکا نخواهد داشت؛ آمریکا اطلاعات لازم در رابطه با ایران را به صورت دقیق و جزیی دارد.

مقامات آمریکا می دانند که اقتصاد ایران به چه وضعیتی دچار شده است.

میزان تورم را بررسی می کنند و معضلات اجتماعی را زیر نظر دارند.

به نظر می رسد، هر دو جناح در آمریکا به خوبی می دانند که ایران کاملاً برای گفت وگو و به اتمام رساندن این وضع اقتصادی آماده است.

جمع بندی آمریکایی ها شاید این است که ایران نمی تواند چهار سال آینده را نیز با این وضع اقتصادی ادامه دهد.

به جای این موضوع ایران باید روی اینکه چه مطالباتی در حوزه منطقه ای می تواند از آمریکا داشته باشد، تمرکز کند.

خط قرمز ما برای گفت و گو پیرامون سیاست منطقه ای یا برنامه های موشکی باید کاملاً روشن و شفاف باشد.

این خط قرمز تا وقتی است که ما به ازای امتیازهای درخواست شده از ایران، رفع تحریم ها باشد نه امتیازهای متقابلی که شکل مقبولی از موازنه قدرت را احیا کرده و امنیت ایران را در صورت ها و اشکال مشروع تامین کند.

حسینی: ایران در منطقه دست بالا را دارد.

از طرفی، بایدن و ترامپ هر دو تمایل دارند تا تعهدات نظامی آمریکا را در این منطقه از جهان کاهش دهند چرا که هیچ منافع حیاتی در خاورمیانه ندارند.

تنها موضوعی که آمریکا را به این بخش از جهان می کشد، اسراییل و لابی قوی این کشور در آمریکا است.

ما موشک را برای دفاع از ایران در برابر تهدید های منطقه ای نیاز داریم یعنی در برابر فروش بی مهار تسلیحات آمریکا به کشورهای منطقه و همینطور پایگاه های نظامی آمریکا در اطراف ایران.

سیاست های تهاجمی اسراییل هم خطر روشنی برای ایران است.

اگر چارچوب گفتگوهای احتمالی، تمام این نگرانی های ما را پوشش دهد برای مثال محدودیت فروش تسلیحات تهاجمی به کشورهای منطقه، برچیدن برخی از پایگاه های آمریکا و اعمال محدودیت های دیگری بر شدت و گستره حضور نظامی آمریکا و البته پایان دادن به حمایت بی قید و شرط از سیاست های تهاجمی اسراییل ،عضویت این رژیم در ان پی تی و ارائه تعهداتی در خصوص دست برداشتن از رفتارهای خرابکارانه، جاسوسی و حملات سایبری به نهادهای بین المللی و .

می توان کلیت مذاکرات را پذیرفت؛ هرچند که رسیدن به نتیجه در این مذاکرات، موضوع دیگری است.

ایران می تواند در ازای دستیابی به موضوعاتی که نام برده شد، به عنوان نمونه بپذیرد که برد موشک های خود را تا میزانی کاهش دهد.

ایران می تواند خط قرمزها را انعطاف پذیرتر کرده و مطالبات خود را از اسراییل گرفته تا یمن مطالعه و روی میز مذاکره درباره آنها بحث کند.

ایران در منطقه دست بالا دارد.

از طرفی، بایدن و ترامپ هر دو تمایل دارند تا تعهدات نظامی آمریکا را در این منطقه از جهان کاهش دهند چرا که هیچ منافع حیاتی در خاورمیانه ندارند.

تنها موضوعی که آمریکا را به این بخش از جهان می کشد، اسراییل و لابی قوی این کشور در آمریکا است.

در حقیقت بایدن تمایل دارد تا با ایران به توافقی آبرومندانه برسد و سپس بتواند مسائل اصلی خود را که همان چین در آسیای شرقی و مسائل داخلی آمریکا است، حل و فصل کند.

بنابراین می توان گفت که آمریکا تمایل زیادی به توافق با ایران دارد اما به شکلی که بتواند در فضای داخلی از این توافق دفاع کند.

در داخل ایران نیز باید این انعطاف ذهنی وجود داشته باشد که اگر پیشنهاد مذاکره درباره موضوعات منطقه ای صورت گرفت، برخورد شدیدی نسبت به آن انجام نشود؛ چرا که در این صورت این تصور شکل خواهد گرفت که ایران نیتی تهاجمی در منطقه دارد و حتی به دخالت در منطقه نیز متهم خواهد شد.

باید توجه داشت که چگونه می توان عدم مذاکره با آمریکا را برای مردم ایران که از تحریم های اقتصادی به شدت خسته شده اند، توجیه کرد.

باید این هنر و آمادگی وجود داشته باشد که پیش از درخواست آمریکا ایران درخواست خود را روی میز مذاکره قرار دهد.

جمهوری اسلامی نخستین کشوری بود که طرح صلح در یمن را ارائه داد.

در زمینه سوریه و اسراییل و فلسطین نیز این ایران بود که پیشنهادات صلح را مطرح می کرد.

بنابراین ایران چیزی برای پنهان کردن ندارد.

گاهی تصور می شود که به دلیل عمق دشمنی ایران و آمریکا و سابقه طولانی از توطئه های پیاپی، اساساً امکان رسیدن به توافق بین ایران و آمریکا به ویژه در زمینه های نظامی وجود ندارد.

اما آمریکا و اتحاد شوروی با یک دشمنی به مراتب عمیق تر که مقیاس آن سراسر جهان بود، نمونه های فراوانی از توافق بر اساس موازنه داشته اند.

حتی امروز روسیه و آمریکا که همچنان به هم بی اعتمادند و به رغم بدعهدی های آمریکا و اتهامی که در همین رابطه به روسیه زده می شود، از تلاش برای توافق های متوازن دست نمی کشند.

برای مثال آنها در معاهده آسمان های باز که اخیراً آمریکا از آن خارج شد توافق کرده بودند که هواپیماهای جاسوسی آمریکا و روسیه با اطلاع قبلی، بر فراز کشور مقابل به پرواز در آید تا هر کشور توان تسلیحاتی کشور مقابل را رصد کند.

آنان برای این اقدام مدت زمان تعیین کرده بودند، به این ترتیب که دو روز پیش از انجام بازرسی ها باید به کشور مقابل اعلام می کردند که چه زمانی و چند ساعت این بازرسی ها صورت خواهد گرفت تا مانعی در این زمینه وجود نداشته باشد.

دو قدرت هسته ای که دشمن یکدیگر بودند برای راستی آزمایی دست به چنین توافقی زدند.

شاید چنین ابتکاری که البته در تاریخ بی نظیر است، در مورد ما و کشورهایی که با آنها اختلاف داریم، مطلوب و امکان پذیر نباشد اما درسی که می توانیم از این تجربه های تاریخی بگیریم، این است که می توان ابتکارهای دیگری را برای راستی آزمایی در خصوص تعهدات امنیتی و نظامی که حساسیت بسیار بالایی دارند، در نظر گرفت.

می توان نهاد ناظری را تعریف کرد که در سطح منطقه ای فعالیت داشته باشد.

نهادی که مورد تایید کشورهای منطقه ای باشد و فقط کشورهای منطقه عضو آن باشند.

به نظر می رسد که آمریکا و اسراییل باید از این موضوع ترس و واهمه داشته باشند چرا که ایران برخلاف آنها چیزی برای پنهان کردن ندارد.

ایرنا: زمانی می توان در مذاکرات توازن برقرار کرد که به لحاظ قدرت نیز میان طرفین موازنه وجود داشته باشد اما زمانی که در پیش روی ایران ابرقدرتی وجود دارد که از تمام امکانات برخوردار است، چگونه می توان این توازن را برقرار کرد؟ حسینی: باید توجه داشت که بحث توافق میان ایران و آمریکا بر سر کشورهای منطقه نیست بلکه موضوع، توافق ایران با کشورهای منطقه است.

آمریکا تنها به دنبال این است که مطمئن شود، متحدانش توانسته اند با ایران به توافقی دست یابند که امنیت آنان نیز فراهم شده باشد.

بعلاوه، ما قبلاً با این به اصطلاح ابرقدرت، توافقی را به سرانجام رساندیم که دولت ترامپ به این ادعا که آمریکا فریب خورده و زیان دیده، از آن خارج شد.

در واقع ابرقدرتی با همه امکاناتی که به آن اشاره دارید، ظاهراً در یک توافق سیاسی فریب خورده است.

نه آمریکا تغییر کرده و نه ایران.

ایرنا: یکی از استراتژی های آمریکا در دوره ترامپ، چالش آینده آمریکا با چین و شرق دور است.

به همین دلیل آمریکا نیروهای خود را به تدریج از خاورمیانه خارج کرد.

اگر این استراتژی همچنان ادامه داشته باشد، فکر می کنید که امکان وجود دارد در دولت آینده ترامپ یا بایدن فشار بر ایران کاهش یابد؟ حسینی: اشتیاق بایدن برای خروج نظامیان آمریکا از خاورمیانه امری انکار ناپذیر است؛ رویکردی که رسیدگی به مسائل داخلی آمریکا و همچنین توجه بیشتر به چین وشرق دور از جمله دلایل عمده آن است.

این موضوع ها اما الزامی برای خروج نظامیان از خاورمیانه ایجاد نمی کند.

این مسئله نباید ما را به این نتیجه نادرست برساند که به صرف اشتیاق آمریکا برای ماجراجویی نظامی کمتر و یا علاقه به کاهش تعهدات نظامی در فراسوی آبها، الزاماً رخدادن جنگ میان ایران و آمریکا در آینده نامحتمل است.

جنگ ها به دلیل اشتباه محاسباتی و یا تصادف های غیرقابل پیش بینی هنوز اتفاق می افتند و در آینده هم محتملند.

همه این موضوع ها به شرایط و نحوه کنار آمدن ایران و آمریکا با یکدیگر بستگی دارد.

مسئله فشار اقتصادی موضوع دیگری است.

اگر آمریکا آمادگی کمتری برای استفاده از نیروی نظامی داشته باشد، به این معنی است که باید آمادگی بیشتری برای استفاده از ابزارهای اقتصادی و سیاسی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کند.

آمریکا مجموعاً شاید احساس می کند که همچنان می تواند به کمک تحریم و منزوی کردن بلحاظ سیاسی، به تلاش خود برای آنچه تهدید ایران می نامد، ادامه دهد.

ایرنا: طی چند روز گذشته ترامپ سه موضوع مهم را مطرح کرده است.

نخست اینکه نمی گذارد آمریکا در اختیار سوسیالیست ها قرار گیرد؛ دوم اینکه اعلام کرد که بیشتر از آبراهام لینکن به کشور خدمت کرده است و سوم اینکه نخستین تماسی که پس از پیروزی انتخابات دریافت می کند، از طرف ایران خواهد بود؛ به نظر شما آیا این موضوعات در حد شعارهای پوپولیستی است یا واقعا ترامپ این اقدامات را انجام خواهد داد؟ ایزدی :باید از تجارب عراق دوره صدام و لیبی در دوره قذافی نسبت به انعطاف بیش از حد در برابر آمریکا درس گرفت تا این مسیر به جنگ ختم نشود.

همچنین اینکه آمریکایی ها حمله نظامی به عراق و افغانستان داشتند اما هنوز نتوانستند به ایران حمله کنند، یک دلیل بیشتر ندارد و آن توانمندی نظامی کشور است.

به این معنی که اگر سطح قدرت نظامی ایران به اندازه افغانستان یا عراق دوره صدام بود، قطعاً آمریکا به ایران حمله می کرد.

همان طور که این کار را با همسایه های ایران انجام داد.

توانمندی نظامی ایران می تواند برای آمریکا مشکلات جدی ایجاد کند.

هر نوع محدودیتی که در این زمینه پذیرفته شود، قطعاً می تواند به توانمندی نظامی کشور صدمه وارد کند.

از طرف دیگر، اینکه با هواپیماهای جاسوسی بر فراز آسمان کشور پرواز کنند، امری ناصحیح است و آمریکا اخیراً از این توافق با روسیه نیز خارج شد.

این موضوع ها به هیچ عنوان قابلیت تحقق ندارند.

آمریکایی ها بازرسی هایی شبیه زمان برجام خواهند داشت همانگونه که ایران به آنان اجازه بازرسی می داد اما آمریکا مجدداً اجازه بازرسی از مکان های دیگر را می خواستند.

تندروهای آمریکا و نتانیاهو به این دلیل از برجام نفرت داشتند که این توافق زمین بازی را برای آنان برهم زد و به آنها فهماند که ایران در این دام نخواهدافتاد.

به این ترتیب استراتژی مبنی بر اینکه ایران یک خطر بزرگ جدید به نام ایرانِ هسته ای است با اجرای برجام از بین رفت حسینی: نکته نخست اینکه مقایسه کردن لیبی و عراق با ایران شکل خودتحقیری دارد زیرا ممکن نیست وضع ایران به این کشورها تبدیل شود.

جمهوری اسلامی اکنون جمعیتی 80 میلیونی و پویا دارد و با این قدرت به هیچ عنوان سرنوشتی این چنینی نخواهد داشت.

اگر ایران را با روسیه قبل از پوتین مقایسه کنید باز جای تامل دارد.

باید توجه داشت، آنچه برای ایران امنیت می آفریند در درجه اول پشتیبانی مردم از نظام و سیاست های نظام است.

این پشتیبانی به هر دلیلی از بین برود، صدها و هزاران موشک نیز نمی تواند برای کشور امنیت ایجاد کند.

روزی که اتحاد شوروی از هم پاشید، این کشور بزرگترین زرادخانه هسته ای جهان را داشت و جزو قویترین نیروهای نظامی جهان بود.

به گونه ای که 10 درصد GDP این کشور صرف بودجه نظامی می شد اما چون حمایت مردم خود را از دست داد، امنیتش نابود شد.

امنیت در درجه اول نباید به موشک و ابزار نظامی وابسته باشد بلکه این ها ابزار های مکمل برای تامین امنیت محسوب می شوند.

امنیت هر کشوری با مردم آن تعیین می شود.

باید دید مسیری که طی می شود به جلب رضایت اکثریت مردم ایران کمک کرده و می کند یا خیر.

آیا آنان را مرفه تر و سعادتمند تر می کند یا خیر .

اگر سیاستمداران احساس کنند که در این مسیر پیش نمی روند، باید احساس خطر کرده و نگران باشند.

اتفاقاً بلایی که سر عراق و لیبی آمد این بود که منابع مالی این کشور ها خالی شد.

لیبی و عراق چیزی برای از دست دادن نداشتند و پس از اینکه منابع مالی این کشورها تهی شد به راحتی ظرف چند هفته از هم پاشیدند.

به نظر می رسد برنامه اصلی شماری از آمریکایی های تندرو خوشحال خواهند شد که ایران تحت هر شرایطی از دیپلمای امتناع کند تا بهانه ای برای تداوم تحریم کشورمان و خالی کردن منابع مالی کشور داشته باشند.

تندروهای آمریکا و نتانیاهو به این دلیل از برجام نفرت داشتند که این توافق زمین بازی را برای آنان برهم زد و به آنها فهماند که ایران در این دام نخواهد افتاد.

به این ترتیب استراتژی مبنی بر اینکه ایران یک خطر بزرگ جدید به نام ایرانِ هسته ای است با اجرای برجام از بین رفت.

به همین دلیل نتانیاهو، بن سلمان و تندروهای آمریکایی همچون جان بولتون را به خشم واداشت.

نباید از واژه برجام برای تحقیر تلاش های سیاستمداران استفاده کرد.

برجام در ذات خود دارای هوشمندی بود که منجر شد، آمریکا اگر به دنبال لغو آن است، خود را در عالم رسوا کند؛ رسوایی که با دستان ترامپ به وقوع پیوست.

ایران باید آماده باشد تا با زبان حقوق بین الملل، دیپلماسی و عرف متعارف در جهان با آمریکا درباره موضوعاتی که احساس می کنیم نگرانی مشترک دو طرف است، وارد مذاکره شود.

این یک نگرانی مشترک است.

ایران نیز نگران و پایگاه های نظامی آمریکا در خلیج فارس است.

حضور آمریکا در خلیج فارس تهدیدی برای امنیت ملی کشور محسوب می شود و ایران تنها دو راه برای رفع این تهدید پیش رو دارد: نخست اینکه با زور و ابزار نظامی آمریکا را وادار به خروج از منطقه کند که البته بسیار پرهزینه و احتمالا ناممکن است.

راه حل بهتر اما این است که با دیپلماسی این تهدید را به شکلی و تا جای ممکن کاهش دهد.

باید در نظر داشت که آمریکا به راحتی از هر توافقی می تواند خارج شود.

این کشور حتی می تواند از سازمان ملل نیز خارج شود.

تنها دلیل آن نیز ابرقدرت بودن این کشور است.

کشوری که قدرت اقتصادی شماره یک جهانی است با بودجه نظامی بالغ بر 800 میلیارد دلار به ندرت محدود و مهار می شود .

این ذات ابرقدرت ها است.

ایرنا: پس از جنگ جهانی دوم به نظر شما چه کشوری در سیاست های تقابلی با آمریکا توانست موفق شود تا بتوان به عنوان الگو از آن یاد کرد؟ آیا با وجود اینکه جمهوری اسلامی ایران اکنون در وضعیت بسیار نامناسب از نظر اقتصادی قرار دارد باز هم می تواند به عنوان الگوی مقاومت در برابر آمریکا قرار گیرد؟ به نظر شما میان سیاست مذاکره و مقاومت، ایرانیان تا چه زمانی باید مقاومت را ادامه دهند؟ ایزدی: مذاکره تنها باید زمانی صورت پذیرد که شرایط بعد از انجام مذاکره به مراتب بهتر از قبل از آن شود.

تجربه ای که با آمریکا وجود دارد این است که وضعیت بعد از مذاکرات به مراتب بسیار بدتر از قبل از گفت و گوها بود.

زیرا پس از انجام توافق تحریم ها بیشتر شد، فروش نفت و توانمندی ایران نیز به شدت کاهش یافت.

اکنون هیچ تغییری در سیستم حکومتی آمریکا مشاهده نمی شود.

در نتیجه تکرار توافق همچون گذشته نتیجه مناسبی در پی نخواهد داشت.

فرهنگ ایرانی از دیرباز با تعامل و همدلی همراه بوده در حالی که فرهنگ آمریکایی اینگونه نیست و اگر طرفی برای انجام مذاکره پیشگام شود، آن را به معنای ضعف طرف مقابل در نظر گرفته و با اعمال فشار تلاش می کنند، امتیاز بیشتری را در گفت وگوها دریافت کنند.

از این رو، پیشنهاد می شود تا با آمریکا با فرهنگ خود آنها گفت به گفت وگو بپردازیم.

به طور قطع جمهوری اسلامی ایران الگوی موفقی در زمینه مقاومت در برابر آمریکا است چرا که ایران نه تنها در برابر آمریکا مقاومت کرد بلکه همزمان پیشرفت هایی نیز داشته است.

البته در این مسیر با سختی هایی نیز مواجه بوده ایم.

درست است که در ایران فقر هست اما این موضوع در کشورهای دیگر و حتی همپیمانان آمریکا نیز وجود دارد.

شرایط موجود این گونه است که ایران با وجود سختی هایی که با آن مواجه است اما از توانمندی های بسیاری نبز بهره مند است.

ایزدی: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مخالف مذاکره نبوده است و هر زمانی که امید کوچکی نسبت به نتیجه رایزنی وجود داشته، دولت های ایران تلاش خود را برای دستیابی به نتیجه به کار بسته اند.

حسینی: زمانی که آمریکا از پیمان آی.

ان.

اف خارج شد، روسیه بلافاصله اعلام کرد که برای دستیابی به توافق جدید مجددا آماده مذاکره با آمریکا است.

گاهی برخی تصور می کنند، مذاکره به این معنی است که مشکلات فراروی کشور ها به سرعت حل و فصل شود اما باید دانست که دیپلماسی و توافق بخشی از سیاست خارجی کشور ها و ابزار فشار بر طرف مقابل است؛ حتی اگر عمر این توافق ها محدود باشند.

هدف توافقی که به دست می آید این نیست که اختلافات را برای همیشه به اتمام برساند، بلکه هدف آن است که هر کشور مزیت نسبی خود را پیدا کند و به محض از میان رفتن آن، به دنبال پیدا کردن مزایای جدیدی باشد که از مذاکرات و توافق های بعدی بدست می آیند.

همه کشورها در دنیایی که منافع و قدرت بطور نامتوازنی توزیع شده، ناگزیر از تکرار و تکرار دیپلماسی هستند.

این بدان معنی نیست که تحت هر شرایطی باید توافق کنیم اما لازم است که از آمادگی کافی برای بکار انداختن دیپلماسی در جایی که امکان حصول به نتیجه نسبتاً قابل قبول وجود داشته باشد، برخوردار باشیم.

ایزدی: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مخالف مذاکره نبوده است و هر زمانی که امید کوچکی نسبت به رایزنی وجود داشته، دولت های ایران تلاش خود را برای دستیابی به نتیجه به کار بسته اند.

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد زمانی باید مذاکره انجام شود که وضعیت نسبت به قبل بهبود یابد اما وقتی که ایران تجربه های متعددی در زمینه بدتر شدن شرایط با گفت و گو با آمریکا را در تجربیات خود دارد، این یعنی اینکه نباید مجددا به سمت گفت و گو و رایزنی پیشگام شود.

تهران نباید برای مذاکره پیشگام شود چون این نتیجه ای جز فشار حداکثری آمریکا بر ایران نخواهد داشت.

دوم اینکه کشورمان باید در حوزه نظامی قدرتمندتر از پیش در صحنه جهانی حاضر شود و نکته سوم باید از تجربیات گذشته درس گرفت.


کلید واژه ها: تحریم های ضدایرانی - انتخابات - تحریم ها - انتخابات آمریکا - انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا - کارشناسان - ایران - انتخابات ریاست جمهوری - تحریم - آمریکا - کاخ سفید - مناسبات - دموکرات - بازگشت - جهان - میزگرد - ریاست جمهوری - لغو تحریم ها - سیزدهم آبان - بایدن - برجام - لغو تحریم - سفید - جو بایدن - آبان ماه - برگزاری - معادلات - جمهوری - یکی از - درگیر

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه گروه مینسک درباره توافق قره باغ

پای جاسوس ترامپ از دادگستری آمریکا بریده شد

سازمان همکاری شانگهای ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

انفجار در پادگان نیرو های ائتلاف سعودی در مأرب

انفجار در پادگان نیروهای ائتلاف سعودی

تمامی گلهای لاکازته در لیون مقابل متز

شکایت دولت آمریکا از شرکت فیس بوک

پای جاسوس ترامپ از دادگستری آمریکا قطع شد

اقدامات آمریکا و استرالیا ثبات جهانی را بر هم می زند

دیوید کوهن، گزینه احتمالی بایدن برای ریاست سازمان سیا

ترامپ و السیسی تحولات منطقه را بررسی کردند

نخست وزیر پیشین ترکیه، اردوغان را به خیانت متهم کرد

موضعگیری دوباره دبیر کل اتحادیه عرب علیه ایران

اقدام جدید آمریکا علیه ایران | تصمیم واشنگتن درباره زیرمجموعه شهید فخری زاده

نویسنده آمریکایی: آمریکا به درد رهبری جهان نمی خورد

مدیر ارتباطات کاخ سفید استعفا کرد

مدیر ارتباطات استراتژیک کاخ سفید استعفا داد

یونان خواستار الحاق قبرس به ناتو شد

سازمان همکاری شانگهای ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

مهاجرت 316 یهودی اتیوپیایی به فلسطین

اقدام جدید آمریکا علیه ایران | تصمیم واشنگتن درباره یکی از زیرمجموعه های شهید فخری زاده

سازمان شانگهای ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

دیدار مخفیانه وزیران خارجه اردن و رژیم صهیونیستی

وزیر خارجه لبنان: تلاش ها برای ایجاد توازن در کابینه الحریری ادامه دارد

غرب از تروریسم اسراییلی حمایت کرد

گل دوم رم به یانگ بویز با شوت دیدنی کالافیوری+ویدئو

گل دوم رم به یانگ بویز با شوت دیدنی کالافیوری

دیدار مخفیانه وزیران خارجه اردن و رژیم صهیونیستی

استعفای مدیر ارتباطات راهبردی کاخ سفید

آمریکا دیپلمات های خود را از عراق خارج می کند

خلاصه بازی آث میلان 4 سلتیک 2

پارلمان رژیم صهیونیستی برای چندمین بار رای به انحلال خود داد/دومینوی بی ثباتی در تل آویو

السیسی سفر قریب الوقوعی به پاریس دارد

توصیه سخنگوی وزارت خارجه به مقامات افغانستان

«ایلان ماسک» مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال 2026 رخ می دهد

ترکی الفیصل: دنبال رابطه با اسراییل نیستیم

نگاهی به آمار مبتلایان و تلفات جهانی کرونا، جایی برای درگیری سیاسی و ایدئولوژیک باقی نمی گذارد

وضعیت نوزاد آبدانانی مناسب نیست/ انتقال نوزاد به اهواز

فرانسه 76 مسجد را بازرسی می کند

ایلان ماسک مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال 2026 رخ می دهد

توصیه سخنگوی وزارت خارجه به مقامات افغانستان

رژیم صهیونیستی برای ساکنان فلسطین اشغالی هشدار سفر صادر کرد

هراس رژیم صهیونیستی از انتقام؛ تل آویو هشدار سفر صادر کرد

ترامپ از ویلیام بار انتقاد کرد

تجاوز های رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان باید پایان یابد

«دیوید کوهن» گزینه احتمالی بایدن برای ریاست سازمان جاسوسی سیا

تماس تلفنی ترامپ با رییس جمهور مصر

آخرین تحولات مربوط به همه گیری کرونا در جهان

پیوستن ده ها مزدور ائتلاف سعودی به نیروهای یمنی

آمریکا و استرالیا به دنبال برهم زدن ثبات جهانی هستند

دو سیاست اعمالی و اعلامی سعودی ها در قبال فلسطین

«دیوید کوهن» گزینه احتمالی بایدن برای ریاست سازمان جاسوسی سیا

التماس دیوید هیل به جامعه بین الملل برای تروریستی خواندن حزب الله

دو سیاست اعمالی و اعلامی سعودی ها در قبال فلسطین

گل اول آرسنال به راپیدوین با سوپرشوت لاکازته

گل اول آرسنال به راپیدوین با گل فوق العاده زیبای لاکازته+ویدئو

گزینه بایدن برای وزارت خزانه داری: مردم آمریکا برای به دست آوردن غذا دست و پا می زنند + فیلم

حمله به دموکراسی توسط ترامپ!

انتقاد فائوچی از تصمیم شتاب زده انگلیس در تایید واکسن آمریکایی

ترور پروفسور فخری زاده تله ای برای ایران بود!+ فیلم

زخمی شدن چند مسئول جنبش فتح در تیراندازی صهیونیست ها

گلزنی صیادمنش به لسترسیتی در لیگ اروپا

همه تروریست ها و مزدوران خارجی باید از محدوده قره باغ اخراج شوند

هشدار امنیتی رژیم صهیونیستی به اسراییلی ها در امارات و بحرین

موسیقی دانی که شنوایی خود را از دست داد

زخمی شدن چند مسئول جنبش فتح در تیراندازی صهیونیست ها

واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات الجبیر سعودی

صاحب نظرآذری: ایران از همکاری های منطقه ای بهره مند خواهد شد

ترکی الفیصل: عربستان به دنبال عادی سازی رابطه با اسراییل نیست

شمار نظامیان کشته شده جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ اعلام شد

حمله ترامپ به ویلیام بار به دلیل نیافتن شواهد تقلب

ترکی الفیصل: عربستان به دنبال عادی سازی رابطه با اسراییل نیست

اتحادیه اروپا: تغییر مواضع ایران در قبال برجام پس از ترور شهید دکتر فخری زاده امری محتمل است

گروه مینسک خواستار خروج تروریست ها از قره باغ شد

خرابه ای که به رییس جمهور بعدی می رسد!

آبرامز: بایدن باید از اهرم فشار تحریم ها علیه ونزوئلا استفاده کند

خشم بوداییان برمه از توهین دو گردشگر اروپایی به سرزمین مقدس پاگان

گزینه احتمالی بایدن برای ریاست سازمان سیا

هشدار مجدد به دفاتر خارجی رژیم صهیونیستی/ تصمیم شرم آور جدید حکام خائن بحرین

تغییر بزرگی در سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا ایجاد نمی شود

25 نفر دیگر از صفوف مزدوران ائتلاف سعودی جدا شدند

دیدار مخفیانه وزیران خارجه اردن و رژیم صهیونیستی در مرز اردن برای اولین بار

بایدن در اندیشه انتخاب یک «سزار» برای آسیا است

رییس سیا در دولت اوباما گزینه احتمالی بایدن برای هدایت این سازمان

ترکی الفیصل: دنبال عادی سازی رابطه با اسراییل نیستیم

اتحادیه اروپا: ایرانی ها حق دارند فکر کنند به آنها خیانت شده است

گل اول زوریا به لسترسیتی توسط الهیار صیادمنش

ترامپ از ویلیام بار به دلیل نیافتن شواهد تقلب انتقاد کرد

ترور فخری زاده صلح در منطقه را هدف قرار داده است

سفیر ایران در صنعاء: جنگ در یمن راه حل نظامی ندارد

رییس سیا در دولت اوباما گزینه احتمالی بایدن برای هدایت این سازمان

کرملین، تغیرسبک بازی در جنوب قفقاز

مدیر دیوانه کارمندش را به طرز وحشیانه ای کتک زد / فیلم

آمریکایی ها به بهبود رابطه با ایران در دوره ریاست جمهوری بایدن امیدی ندارند

درخواست گروه های اسلامی برای پیگیری گزارش مساجد کرایست چرچ

سخنگوی وزارت خارجه: برادران مسئول در افغانستان مراتب اقدامات بدخواهان باشند

مقاومت یمن عربستان را در تنگنا قرار داده است

دو سوم نظامیان فنلاندی از افغانستان خارج می شوند

بایدن در اندیشه انتخاب یک «سزار» برای آسیا است

پارلمان اسراییل در آستانه انحلال؛ ادامه بحران سیاسی

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت

بایدن مشتاق بازگشت به برجام است اما عجله ای برای لغو همه تحریم ها نخواهد داشت