مطالب مرتبط:
گرانی فزاینده، بازار برنج کشور را تهدید می کند
ثبت سفارش برنج باز شد
پهلوگیری کشتی با 31هزار تن برنج در بندر شهید رجایی
افزایش 200 درصدی قیمت برنج خارجی از ابتدای امسال
تخلیه 30 هزار تن کالای اساسی برنج در بندر بوشهر
-241 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 15:302020-10-24اقتصادي

احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج


معاون فنی گمرک با انتقاد صریح از لفاظی برخی دستگاه ها در مسیر ترخیص کالاهای رسوبی، نسبت به احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج هشدار داد.

- معاون فنی گمرک با انتقاد صریح از لفاظی برخی دستگاه ها در مسیر ترخیص کالاهای رسوبی، نسبت به احتمال فاسدشدن ۲۰۰هزار تن برنو هشدار داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار به نقل از تسنیم، آن طور که مقامات دولتی می گویند در زمان حاضر بیش از 3.

5 میلیون تن کالای اساسی، بیش از 3.

7 میلیون تن کالای غیراساسی غیرکانتینری و نزدیک به 100هزار تی.

ای.

یو.

کانتینر کالای اساسی و غیراساسی در بنادر و گمرکات کشور رسوب کرده است.

برنج وارداتی رسوبی در گمرکات کشور به بیش از 200 هزار تن می رسد که در حال فاسد شدن هستند.

این رسوب کالا در گمرکات و بنادر کشور، بارها و بارها مسئولین را به واکنش یا موضع گیری واداشته است تا جایی که روحانی، رییس جمهور، چندین بار تأکید بر ترخیص کالاهای موجود در بنادر و گمرکات نموده و حتی از عبارت هفتاد خوان گمرک در راستای تشریفات گمرکی استفاده نموده؛ بارها جهانگیری، معاون اول رییس جمهور با تشکیل جلسات متعدد بر لزوم تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و ضروری در بنادر و گمرکات کشور تأکید نموده است.

حتی موضوع به اینجا ختم نشده و این مسئول بلندپایه دولت با اکیپی از مسئولین وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط برای بررسی موضوع به صورت میدانی به استان هرمزگان سفر کرده و مصوبات سفر مهم معاون اول رییس جمهور برای اجرا به کلیه دستگاهها ابلاغ شده است لیکن به گفته فعالان تجاری و اقتصادی، صاحبان کالاهای اساسی و متصدیان واحدهای تولیدی، این مصوبات تاکنون خروجی مطلوبی نداشته است، به همین منظور و با توجه به اینکه اجرای تمامی مصوبات و مقررات ابلاغی در خصوص کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرکات، در گمرک متبلور می شود، گفتگویی با مهرداد جمال ارونقی ــ معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران داشتیم تا بتوانیم جواب صریحی برای سؤالاتمان دریافت کنیم و ببینیم این قصه پرغصه رسوب کالا در گمرکات کشور تا کی ادامه خواهد یافت.

موجودی کالاها در بنادر و گمرکات کشور تسنیم: به عنوان مقام مسئولی که بیش از سایر مسئولان دولتی، در این خصوص گزارش ارائه کرده اید، اولین سؤال این است که در زمان حاضر چه میزان کالا در بنادر و گمرکات کشور موجود است؟ ــ ارونقی: قبل از توضیح در این خصوص جا دارد از توجه شما به این موضوع تشکر کنم.

مطابق آمار واصله از مراجع ذی ربط، در زمان حاضر، بیش از 3.

5 میلیون تن کالای اساسی فله، بیش از 3.

7 میلیون تن کالای غیراساسی غیرکانتینری و بیش از 30 هزار کانتینر حاوی کالاهای اساسی و غیراساسی در بنادر و گمرکات کشور موجود است.

تسنیم: ولی آمار دریافتی ما تعداد کانتینرها را بیش از 100 هزار کانتینر نشان می دهد، این تناقض را چگونه پاسخ می دهید؟ ــ ارونقی: بله، آمار شما درخصوص کلیه کانتینرهای موجود در بنادر و گمرکات در تمامی رویه های گمرکی از جمله ترانزیت، ورود موقت، صادرات، واردات و.

صحیح هست؛ اما تعداد کانتینرهای پُر وارداتی در بنادر و گمرکات کشور بالغ بر 30 هزار باکس کانتینر هست که البته این تعداد هم رقم کمی نیست! رسوب چندین ماهه کالاهای اساسی و چندین هزار کانتینر در گمرکات تسنیم: برخی از فعالان تجاری و صاحبان کالا اعلام می کنند چند ماه از تاریخ تخلیه کالاهایشان می گذرد و گمرک هیچ اقدامی درخصوص ترخیص کالاهایشان به عمل نیاورده است، این ادعا درست است؟ ــ ارونقی: این که برخی از کالاها چند ماه در بنادر و گمرکات دپو شده است درست است.

بالاخره تمامی کالاهایی که تخلیه شده اند دارای قبض انبار هستند و تاریخ تخلیه کالا در این سند قید شده است، به راحتی می توان مدت ماندگاری کالاها را از این سند متوجه شد و اما اینکه گمرک نسبت به ترخیص این کالاها اقدام نکرده هم معلوم است.

گمرک صرفاً درخصوص کالاهایی که کد رهگیری بانک مرکزی داشته باشند می تواند و اختیار دارد اجازه ترخیص صادر کند مگر اینکه کالاهایی مثل دارو با حداقل اسناد از گمرک ترخیص شوند.

ترخیص کالاها از گمرک با رویه اعتباری و بدون انتقال ارز تسنیم: مصوبه 24 تیرماه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصریح به ترخیص کالاها به صورت اعتباری و بدون انتقال ارز کرده بود، شنیده ها حاکی است گمرک از ترخیص کالاها به صورت اعتباری یا بدون انتقال ارز جلوگیری کرد و این مصوبه اجرایی نشد، آیا این خبر درست است؟ ــ ارونقی: نه خیر، اصلاً صحت ندارد.

درخصوص ترخیص کالاهای اساسی به صورت اعتباری و بدون ارائه کد رهگیری بانک، از سوی گمرک، به حد کافی اطلاع رسانی شد، اما استقبالی نشد.

انتظار نداشته باشید کسی که کالای اساسی را در حجم بالا به صورت اعتباری وارد و در بندر دپو کرده، به صِرف یک مصاحبه گمرک و بدون تعیین تکلیف تأمین ارز، از گمرک ترخیص کند؛ درخصوص ترخیص مواد اولیه و نهاده های تولید به صورت بدون انتقال ارز نیز که تصریح مصوبه بود، گمرک اعلام آمادگی کامل نمود؛ حتی بنده در جلسات، مسئولیت ترخیص کالا از محل ماده 38 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات را به عهده گرفتم، اما متأسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته از سوی گمرک، اجرایی نشد.

توجه کنید طبق مصوبه سال 97 هیئت وزیران، ترخیص کالا به صورت بدون انتقال ارز هم منوط به تأیید منشأ ارز از سوی بانک مرکزی شده است.

گمرک حتی اعلام آمادگی کرد بدون کد بانک هم نسبت به ترخیص اقلام اقدام کند تا مصوبه اجرایی شود؛ اما هیچ دستگاهی قبول نکرد این موضوع را تصریح و مکتوب کند.

نتایج غیرملموس مصوبات سفر معاون اول رییس جمهور به استان هرمزگان تسنیم: درخصوص اجرای مصوبات سفر معاون اول رییس جمهور، گمرک توانست اقدامی کند یا خیر؟ فکر می کنید این مصوبات هم مانند مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بی نتیجه به بوته فراموشی سپرده می شود یا اقدامی هم صورت می پذیرد؟ البته این مورد را هم توجه کنید هنوز بعد از یک ماه اتفاق خاصی نیفتاده است! ــ ارونقی: ببینید، در مصوبه سفر اشاره نشده است که گمرک نسبت به ترخیص کالا اقدام کند، تصریح شده هر دستگاه باید چه کاری انجام بدهد.

گمرک حتی قبل از ابلاغ مصوبات سفر فراخوان داد و همه صاحبان کالاهایی که کالاهایشان قبل از 5 مهرماه سال جاری در بنادر و گمرکات بود، اعلام آمادگی و نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام کردند.

بیش از 5 هزار درخواست به گمرک ایران واصل شد و لیست این اقلام در فرمتی که درنظر گرفته شده بود تحویل وزارت صمت داده شد.

کار تنظیم این لیست ها توسط گمرک، حتی در روزهای تعطیل تا پاسی از شب ادامه پیدا کرد و تاکنون 8 فقره لیست با ارزش کالاهای بیش از 800 میلیون دلار تحویل وزارت صمت داده شد.

وزارت صمت هم این لیست ها را پالایش کرده و تحویل بانک مرکزی داده است.

هر دستگاه باید گزارش کار خود را در این راستا برای تنویر افکار عمومی منتشر کند.

با الفاظ بازی نکنیم تسنیم: قبلاً هم از طرف شما فراخوان داده شد و لیست ها به مراجع مختلف ارسال شد ولی بعد ارسال لیست ها اتفاقی نیفتاد، به عبارت دیگر کالای اساسی یا نهاده های تولید به صورت بدون انتقال ارز ترخیص نشد.

البته درخصوص مصوبات سفر معاون اول رییس جمهور هم درجریان هستید که برای این کالاها کد تخصیص صادر شده است، یعنی این کالاها این بار ترخیص می شوند؟ ــ ارونقی: هرکسی کوچکترین دستی بر آتش تجارت دارد رویه را می داند؛ اولاً ــ برای ورود هر کالایی نیاز به ثبت سفارش در وزارت صمت است.

ثانیاً ــ بعد این اقدام، بانک مرکزی باید منشأ ارز این ثبت سفارش ها را تأیید کند.

زمانی که این دو مرجع از طریق سامانه جامع تجارت به هم اتصال دارند چه لزومی به دادن فراخوان و تکمیل لیست توسط منِ گمرک هست؟ آیا لیست ثبت سفارش ها را این دو مرجع یعنی وزارت صمت و بانک مرکزی ندارند؟ یعنی صمت با توجه به مراجعات روزانه نمی داند چه کالاهایی ترخیص نشده اند؟ یا بانک مرکزی نمی داند برای کدام ثبت سفارش ها هنوز کد رهگیری صادر نشده است؟ به نظر من نباید با الفاظ بازی کنیم، در این جنگ اقتصادی تمام عیار، که صاحب کالایی با پذیرش هرنوع ریسکی می تواند کالایی را اعتباری یا غیراعتباری خریداری کند و به بنادر یا گمرکات کشور حمل کند، بعد از رسیدن کالا به بندر گرفتار بازی با الفاظ صف تخصیص و صف تأمین و اولویت و صف تشریفات گمرکی و صف ترخیص می شود و این کار زیبنده نیست! بارها گفته ام "به جای اینکه صاحبان کالا را از حقوق مکتسبه شان محروم کنید روند تجارت کشور را اصلاح کنید".

روزی نیست مدیرعامل شرکت تولیدی یا کالای اساسی به گمرک مراجعه نکند و التماس نکند تا پیگیر ترخیص کالاهای وارده باشیم، این موضوع اصلاً زیبنده نیست که در سال جهش تولید ، تولیدکننده ها مستأصل باشند.

بهتر است خودتان تحقیق کنید تا آنچه را می گویم لمس کنید.

درباره لیست ها، باز هم گمرک قبول مسئولیت کرد، لیست ها را جمع کرد و به وزارت صمت فرستاد، حالا باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد؟ علی الاصول با این مصوبات نباید هیچ کالای مشمول مصوبه ای مشکل ترخیص داشته باشد.

واردات برنج آزاد شد اما برنج های رسوبی هنوز در گمرک هستند تسنیم: اخیراً طبق مصاحبه شما اعلام شد که ممنوعیت فصلی برنج به پایان رسید و از دیروز صاحبان کالای برنج می توانند نسبت به اظهار کالاهای خود به گمرک اقدام کنند.

طبق گفته اتحادیه مربوطه و صاحبان کالا، بیش از 200 هزار تن برنج وارداتی از سال گذشته در گمرکات کشور دپو شده اند، با لغو ممنوعیت برنج، آیا این برنج های رسوبی ترخیص خواهند شد؟ ــ ارونقی: برنج های رسوبی مشکل ممنوعیت فصلی نداشتند که با لغو این ممنوعیت، اجازه ترخیص پیدا کنند.

طبق مصوبات تنظیم بازار این برنج ها حائز شرایط ترخیص بودند و لیکن هنوز کد رهگیری بانک برای این برنج ها صادر نشده است.

هر زمان کد رهگیری صادر شد، گمرک نسبت به ترخیص این برنج ها اقدام خواهد کرد؛ البته گمرک، مجوزهای قانونی معتبر را دوباره مطالبه خواهد کرد و امیدوارم برنجی در طول این مدت فاسد نشده باشد! گمرک برای ترخیص درصدی هیچ اختیاری ندارد تسنیم: آقای ارونقی، بالاخره گمرک می توانست در این مدت نسبت به ترخیص درصدی کالاهای اساسی و نهاده های تولید اقدام کند، مصوبات فراقانونی نیز به همین موضوع اشاره کرده اند.

آیا تسهیلات ترخیص درصدی که گمرک مدام از آن حرف می زند، در حد یک شعار است؟ ــ ارونقی: نه خیر شعار نیست؛ اولاً ــ شما مصوبه ای پیدا کنید که به گمرک اختیار ترخیص درصدی از کالاهای در صف تخصیص ارز را داده باشد بنابراین علی رغم اینکه بارها و بارها این اختیار را درخواست کرده ایم تا کنون منتج به نتیجه نشده است.

ثانیاً ــ مصوبه شورای عالی امنیت ملی تصریح بر این دارد که کالاهای در صف تأمین ارز قابلیت ترخیص از گمرک به صورت درصدی دارند.

اما این که کالا در صف تخصیص ارز است یا در صف تأمین ارز را باید بانک های عامل اعلام کنند.

براساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک های عامل از صدور هرگونه نامه مبنی بر اینکه کالاها در صف تأمین ارز هستند منع شده اند و این امر باعث شده است گمرک نتواند کالایی را به صورت درصدی ترخیص کند.

گمرک تنها از ظرفیت ماده 42 قانون امور گمرکی استفاده و کالاهایی را به صورت درصدی و بدون کد رهگیری بانک ترخیص کرده است.

تسنیم: همه کالاها را؟ یا کالاهای خطوط تولید و کالاهای اساسی را؟ ــ ارونقی: فقط کالاهای مربوط به خودروسازی ایران خودرو و سایپا را با تقاضا و درخواست وزیر محترم صمت و موافقت رییس کل گمرک ایران، همین طور بذر و سموم و کود به درخواست وزیر جهاد کشاورزی و دارو و مواد اولیه دارویی به درخواست وزیر بهداشت و با حداقل اسناد.

اگر مستند دارید ارائه کنید تا برخورد کنیم تسنیم: ولی بعضی از مراجع اعتقاد دارند صاحبان برخی از کالاهایی که مشکلی برای ترخیص ندارند، عمداً کالاهای خود را در بنادر و گمرکات دپو کرده اند تا قیمت این کالاها در بازار داخلی افزایش پیدا کند، این ادعا را تا چه حد قبول دارید؟ ــ ارونقی: اولاً ــ اعلام کردید ادعا، پس وظیفه مدعی است که ثابت کند چنین است.

ثانیاً ــ هیچ آدم عاقلی در این وضعیت چنین کاری نمی کند و اگر شما مستندی دارید ارائه کنید تا بررسی و پاسخ داده شود.

به نظر من هیچ کالای اساسی و تولیدی در بنادر و گمرکات به این منظور دپو نشده اند.

شاید صاحب کالای اساسی به من سیستم دولتی اعتماد لازم را ندارد و درصدد است تا اول تأمین ارز صورت پذیرد و بعد کالای خود را ترخیص کند اما شما مدارکی ارائه کنید که علی رغم تأمین ارز کالای اساسی، یا علی رغم صدور کد رهگیری بانک برای نهاده های تولید، کالا هنوز در گمرک خاک می خورد تا در بازار داخلی گران تر شود، اگر چنین باشد که اصلاً این موضوع مصداق احتکار است به شرط اینکه اثبات شود، البته به نظر می رسد طرح این موضوع بیشتر به بهانه می ماند تا یک دلیل ثبوتی و اثباتی! تسنیم: از وقتی که در اختیار ما قرار دادید تشکر می کنم.

ـــ ارونقی: من هم از طرح سؤالات صریح از جانب شما تشکر می کنم.

امیدوارم بررسی میدانی و مصاحبه ای نیز با صاحبان کالاها علی الخصوص بخش خصوصی داشته باشید تا صحت و سقم عرایض مشخص شود و این پیگیری ها به زودی منتج به نتیجه شود.


کلید واژه ها: کالا - کالای اساسی - هزار - گمرک - اساسی - رسوب - احتمال - گمرکات - رسوب کالا در گمرکات - فاسد - ترخیص - بنادر - کانتینر - دستگاه - کشور - میلیون - انتقاد - برنج - برنج وارداتی - هشدار - معاون - مسیر - دولت - وارداتی - مسئولین - مقامات - نزدیک - گزارش - دولتی - واکنش

آخرین اخبار سرویس:
تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری

لزوم عرضه مرغ در فروشگاه های منتخب علاوه بر میادین میوه و تره بار

فولاد در بورس کالا خریدار ندارد

مجوز واردات محصولات پتروشیمی برای تنظیم بازار!

حذف رانت فولادی ها در بورس کالا با ابلاغ شیوه نامه جدید

کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن در آبان 99

باید ریسک بازار سرمایه به مردم عادی گوشزد شود

گزارش مربوط به معاملات عملیات بازار باز

تحقق برنامه های جهش تولید در مازندران

اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

اعلام نتیجه بیست و ششمین مرحله حراج اوراق بدهی دولتی

توسعه صادرات رنگ با تقویت برندسازی و تجهیز زیرساخت ها

سکوت شبانه خیابان های همدان

توسعه شبکه ریلی ، محور توسعه اقتصادی آذربایجان غربی

در آخرین روز کاری هفته سکه و دلار ارزان ماند

کشت دانه روغنی کلزا در400 هکتار از زمین های کشاورزی ایرانشهر

دستور دادستان شهرستان میانه مبنی بر پیشگیری از قاچاق چوب

مرغِ امروز غاز است/وقتی بانک مرکزی بازار را آشفته می کند

لزوم بازگرداندن وظایف حاکمیتی شرکت دخانیات

مهمترین عناوین روزنامه های ترکیه

عرفانیان: فضای مجازی همچون چاقویی دو لبه است/کاهش سرانه مطالعه قابل انکار نیست

کاهش 30 درصدی قیمت خودرو/ مشتری در بازار نیمه تعطیل نیست

توزیع نامناسب امکانات در محله های منطقه 21

ورودی مرغ به تهران 15 برابر می شود

افزایش بیش از 40 درصد قیمت روغن موتور مجاز نیست

وخامت حال بیش از 104 هزار بیمار کرونا در جهان

آماده سازی سامانه نمایشگاه مجازی کتاب در دستور کار خانه کتاب

استخدام رییس حسابداری با حقوق ثابت و بیمه در تهران

استخدام انباردار در شرکت تجارت گستر آریسا در البرز و تهران

تسهیل روند ترخیص و تامین مواد اولیه با مصوبه ستاد اقتصادی دولت

استخدام کارشناس بازرگانی داخلی با حقوق و بیمه در تهران

استخدام کارشناس فروش آقا در قم

پرداخت هزینه 450 میلیون دلاری بانک کردیت سوییس

استخدام کارشناس فروش در شرکت پارسا نوین پیشرو هزاره سوم در تهران

ساخت 500 مجتمع خدمات بین راهی جدید در راه های کشور

محدودیتی که تعطیلی به همراه نیاورد/ موبایل های بازار شاید تا اواخر آذر ماه جوابگو باشد!

استخدام تکنسین نصب و تعمیرات لوازم خانگی آقا در البرز

استفاده بیش از 85 درصد مسافرین ناوگان اتوبوسرانی مشهد از ماسک

ثبت علامت تجاری بدون اخذ مجوز امکان پذیر شد/ کاهش زمان استعلام کسب وکارها از دستگاه ها

مسیر احداث منازل روستای زاچ و داربست جاسک هموار شود

استخدام حسابدار و کارمند در گروه تولیدی بنیاد برق در تهران

خودرو 30 درصد ارزان شد

معافیت حق بیمه کارفرمایان در صورت انتقال کارگاه ممکن شد

کاهش 30 درصد قیمت خودرو/ مشتری در بازار نیمه تعطیل نیست

بهره برداری از خط نهم انتقال گاز تا پایان آذر/ پایداری شبکه گاز افزایش می یابد/ مشترکان پر مصرف گاز جریمه می شوند

بورس محل امنی برای سرمایه گذاری است؟

آخرین خبر از زمان ارائه داراسوم

خورش خرفه

گزارش انجمن جهانی فولاد از افت تولید جهانی و رشد تولید ایران

مردم در محاصره گرانی

پرهیز از خام فروشی و تامین نیاز های داخل، اولویت پتروشیمی هاست

مسیر احداث منازل روستای زاچ و داربست جاسک هموار شود

تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

قیمت جهانی نفت امروز 99/09/07

خودرو، 30درصد در گرانی، ارزان شد!

رقابت مواد غذایی با آمار مبتلایان کرونا در روند صعودی

تامین مواد اولیه مورد نیاز از روش های مختلف ثبت سفارش

بیدار شدن اقتصاد خفته با رونق ساخت و ساز مسکن

در جلسه معاون اقتصادی روحانی درباره شیوه نامه جدید بازار فولاد چه گذشت؟

رخت سپید بر تن اردبیل

شیوع بالای اختلالات اسکلتی عضلانی مرتبط با کار در ایران

تولید بیش از 566 هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال

تلفات ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 2300 نفر در روز رسید

تغییر روند حضور کارکنان | آیا تعطیلی هفته آینده برای همه است؟

ضوابط منع استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری پایتخت اصلاح می شود

شروط تحقق بودجه بدون نفت

قابل توجه کسب و کارهای دریافت کننده پیامک جعل نماد اعتماد الکترونیکی

ضوابط منع استقرار صنایع در شعاع 120 کیلیومتری پایتخت اصلاح می شود

ریزش یک معدن طلای زیمبابوه؛ احتمال مرگ 30 معدنچی

رزمایش مومنانه حقوقدانان بسیجی گلستان / 14 زندانی امروز آزاد شدند

تحقق پروازهای انفرادی با حداکثر سرعت در بالاترین ارتفاع / BMW به لباس های بتمن جامه عمل پوشاند

ضوابط منع استقرار صنایع در شعاع 120 کیلیومتری پایتخت اصلاح می شود

رعایت 90 درصدی محدودیت ها توسط ادارات و سازمان ها در بویراحمد

تسهیل در تردد مدیران و کنترل کرونا در کارخانه های ساوه مطلوب است

کمک 250 هزار فرانکی صلیب سرخ برای خرید دستگاه اکسیژن

چگونه موسسات اعتباری مجوزدار را بشناسیم؟

استخدام بازاریاب با مزایا در شرکت سبز داروی سپاهان در خراسان رضوی

استخدام کارشناس ارشد توسعه کسب و کار در شرکت تاکسی ماکسیم در دزفول

استخدام کارشناس ارشد توسعه کسب و کار در شرکت تاکسی ماکسیم در شاهرود

لزوم تقویت صادرات کالاهای تولیدی

2 روش برای تشخیص تقلبی نبودن گارانتی لوازم خانگی/ سازمان حمایت: شرکت های گارانتی کننده ارزیابی و رتبه بندی می شوند

سهام آسیا اقیانوسیه با جهش سود صنعتی چین نوسان کرد

زعفران کاران از بدعهدی دولت در خرید حمایتی پارسال شاکی اند

گزارش تسنیم|تبدیل فرصتِ ارزانی به تهدیدِ گرانی با «افتضاح مدیریت»/ کشاورزی ایران 1 وزیر دارد یا 6 وزیر؟

ضرورت شفاف سازی اجرای قانون پایانه های فروشگاهی

توافق بر سر تولید سالانه بیش از 100 میلیون دوز واکسن کرونای روسیه در هند

لزوم عرضه مرغ در فروشگاه های منتخب علاوه بر میادین تره بار

خرید و فروش خودرو در فضای مجازی قانونی یا غیرقانونی؟

822 مورد جدید مرگ ناشی از کرونا در ایتالیا

افتتاح 10 واحد مسکن مددجویان در رشت

تمرکز 50 درصدی جهاد کشاورزی مشهد بر حفظ کاربری اراضی 

تمرکز 50 درصدی جهاد کشاورزی مشهد بر حفظ کاربری اراضی 

توزیع بیش از20 هزار بسته حمایتی

توسعه شبکه ریلی ، محور توسعه اقتصادی آذربایجان غربی

تخریب 375 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی کرج

جهش کیفیت در رسانه ملی/HD شدن 12 شبکه تلویزیون

173 درصد از برنامه های زکات در استان محقق شد

شناسایی تونل هفت متری در پشت بازار طلا فروشان عجب شیر

حمایت از مشاغل خانگی با «شهروند کار»

کمک 250هزار فرانکی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اکسیژن

احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج

احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج