مطالب مرتبط:
نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟
اعلام شرایط انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران/آغاز ثبت نام از امروز
موتورسواران30درصد جانباختگان تصادفات درون شهری شرق استان تهران
اعلام شرایط انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران/آغاز ثبت نام از امروز
بررسی مشکلات کارگران «ماشین لنت تهران» با ورود دادستانی/ کارگران منتظر عملی شدن مصوبات شورای تامین هستند
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 10:402020-10-24سياسي

نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟


شورای شهر تهران در دوره پنجم در تلاش برای بهره برداری از ثمره اقداماتی است که حتی بذر آن را نیز در بازه زمانی بیش از سه سال نکاشته و فرصت طلایی خدمت را سوزانده و تنها منتظر است با پایان دوره فعالیتش از بهشت رانده شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آنا، معمولاً در ماه های پایانی عمر فعالیت در جایگاه هایی همچون شوراهای شهر که ادامه فعالیت گروهی از افراد در دوره بعدی منوط به رأی مردم است، تلاش می شود تا عملکردها در پایان دوره فعالیت بیش از همه به چشم مردم بیاید تا آن گروه بتواند در دوره بعدی هم شانس عرض اندام و جلب نظر رأی دهندگان را داشته باشد.

این در حالیست که چنین موضوعی در عملکرد مطرح و با آن مخالفت شد حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران کلیت این طرح را زیر سؤال برد و تلویحاً آن را غیرکارشناسی خواند.

* اصلاح ساختار؛ کار غیرکارشناسی که چماقی بر سر شهرداری شد حجت نظری در بخشی از نطق خود در جلسه علنی شورای شهر تهران که یکشنبه هفته قبل برگزار شد اصلاح ساختار شهرداری که وعده خودشان به مردم تهران بود را به چماقی تشبیه کرده که عامل بی ثباتی و تزلزل در عملکرد شهرداری تهران خواهد شد.

این عضو شورا در ادامه به بیان سؤالاتی در ارتباط با اصلاح ساختار پرداخت و عنوان کرد که آیا ما از پیش از شورا، در کنار هزاران مشکلی که برایش راهکار داشتیم، برای این یک مشکل هم راهکاری در ذهن مان بود؟ اگر بود و کار کارشناسی کرده بودیم، چرا این اندازه زمان برد تا نهایی شود؟ اگر کار کارشناسی کرده بودیم، چرا از ابتدای مسیر تا امروز این اندازه تغییر در آن مشاهده می کنیم؟ نظری همچنین به اجرای بخشی از این اصلاحات همچون حذف جایگاه قائم مقام ها و مشاوران از ساختار شهرداری اشاره و اذعان کرد که حذف قائم مقام ها و مشاوران از ساختار شهرداری که حدود دو سال پیش به انجام رسید، به گواه مطلعین هیچ صرفه جویی برای شهرداری درپی نداشت و اتفاقاً در برخی موارد، باعث افزایش هزینه و کاهش بهره وری نیز شده است.

* انتظار برداشت از درخت کاشته نشده توسط شورای شهری ها؟! این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش پایانی نطق خود موضوع اصلاح ساختار را به درختی تشبیه کرد که کاشته نشده است تا بتوان انتظار برداشت میوه از آن داشت و اذعان کرد که در این ماه های پیش رو، بهتر است به فکر چیدن میوه هایی باشیم که در این مدت سه سال و اندی درخت شان را کاشته ایم.

البته حجت نظری در ادامه صحبت های خود سخنی گفت که در پس آن تلاش کرد تا ضمن سرپوشی بر عملکردشان که هیج جای دفاعی ندارد به اعضای دوره بعدی شورا زخم زبان بزند؛ وی اینگونه گفت که نباید در مدت باقی مانده از عمر شورای شهر به جای میوه چینی، به فکر چینش میز و صندلی در اتاق هایی برای مدیران جدید باشیم.

احتمالاً این چند ماه مهم هم سپری خواهد شد تا فرصت های طلایی، به طلایی ها برسد.

* باید طلایی باشید تا فرصت های طلایی نصیبتان شود مشخص نیست نگرانی اعضای شورای شهر تهران از انتخابات ششم شورا در چیست که اینگونه بی محابا علم ضدیت با انتخابات پیش رو بلند کرده و برای کارهای نکرده خودشان هم منتظر ثمره و بهره برداری هستند؟ آنچه از اظهارات جوان ترین عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عملکرد بیش از سه سال دوره پنجم شورای اسلامی پایتخت می توان برداشت کرد اقدامات غیرکارشناسی و نسنجیده در این دوره از مدیریت شهری است که در ادامه به چند مورد دیگر از آنها اشاره خواهد شد: مسکوت ماندن پروژه واگذاری پادگان 06: یکی از مهم ترین اقدامات نسنجیده و کارشناسی نشده شورای شهر تهران که با وجود دریافت مصوبه شورای عالی شهرسازی و پس از برگزاری مراسم آغاز عملیات احداث بوستان ارتش و تبدیل پادگان 06 به فضای سبز شهری بود که با اعتراضات تنی چند از اعضای شورا پروژه ایجاد پارکی با وسعت 35 هکتار را مسکوت گذاشت.

مدیریت جزیره ای اعضای شورای شهر بر بخش های مختلف شهرداری: شاید یکی از ایرادات مهمی که به کارنامه شورای شهر پنجم وارد است دخالت آنان در مباحث اجرایی مدیریت شهرداری است که آنان را از جایگاه نظارتی به مبحث دخالت در کار شهرداری تنزل داده است.

در همین خصوص مرتضی طلایی عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی تفصیلی که با خبرگزاری آنا داشت اظهار کرده بود که مجموعه مدیریت شهری به یک مجمع الجزایری تبدیل شده که هر کدام از حضرات محترم عضو شورا حاکم بر یک یا دوتا از این جزایر هستند.

یعنی جزایر بین حضرات تقسیم شده و یکی از اشکالاتی که شهردار تهران نمی تواند کار را پیش ببرد به همین دلیل برمی گردد.

شهرداری که مدیرانش را جای دیگر برایش نصب کنند و جای دیگر برای انتصاب شان تصمیم گیری کنند، این شهردار نمی تواند کار کند و متأسفانه این موضوع اظهر من الشمس است.

هر جا که در شهرداری بروید می گویند این فلانی منتسب به آن عضو شورا است و این فلانی حق السهم آن عضو شورا است.

آغاز پروژه های نیمه کاره در ماه های آخر شورای پنجم: ارتقاء سیستم حمل و نقل عمومی همچون خرید اتوبوس، تکمیل خطوط نیمه کاره مترو و خرید واگن برای تأمین کسری قطار در متروی تهران از دیگر نقاط ضعف عملکردی مدیریت شهری در دوره پنجم است و آنچه اقدامات غیرکارشناسی آنها در حوزه حمل و نقل عمومی را بیش از پیش برملا می کند کلنگ زنی خط 10 متروی تهران است.

در حالی که بنا بر اذعان محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران قرار بود تا 50 درصد تجهیزات در این راستا از سوی دولت تأمین شود اما متأسفانه همچنان کریدور خطوط 6 و 7 مترو ساخته شده ولی تجهیز نشده است.

در حال حاضر بیش از 90 کیلومتر متروی تجهیز نشده داریم.

نکته جالب توجه این که با وجود پروژه های نیمه تمام در حوزه حمل و نقل مدیریت شهری آغاز به کار پروژه ای را کلنگ می زند که تکمیل آن به 10 الی 12 سال زمان نیاز دارد.

ناتوانی در دریافت سهم دولت در حمل و نقل عمومی پایتخت: از زمان روی کار آمدن شورای پنجم همواره همسو بودن مدیریت شهری و دولت به عنوان نقطه قوت به حساب می آمد که نمود آن حضور شهردار تهران در هیئت دولت بود؛ موضوعی که بیشتر شبیه یک نمایش بود و در این میان شهردار تهران حتی نتوانست سهم دولت از حمل و نقل عمومی پایتخت را دریافت کند.

این ناتوانی بارها در شوخی های مکرر رییس شورای شهر تهران قابل مشاهده است.

وی در آخرین جلسه شورای اسلامی شهر در مهر ماه 99 عنوان کرد که بارها شهرداری را ملزم کردیم که طلب هایش را از دولت وصول کند، اما به نظرم یک مقدار تعارفات وجود دارد و باید مسئولان شهرداری محکم تر رفتار کنند.

دولت یارانه های قبلی خود را پرداخت نکرده و حتی به شوخی گفتیم که بروید لحاف و تشک جلوی ریاست جمهوری و وزارتخانه ها بیندازید.

به نظر می رسد عملکرد شورای پنجم در ماه های پایانی دیگر سر و صدای خود اعضای شورای شهر را نسبت به عملکرد ضعیف و اقدامات کارشناسی نشده در مدیریت شهری درآورده و آنها را از هر اصلاح و تغییری ناامید کرده است.

از هم اکنون می توان حدس زد نگرانی شورای شهری ها که از زبان جوانترین عضو شورای شهر بیان شد از عملکرد دوره ششم شورا است که حتی اگر به روال معمول هم کار و تلاش کنند و هیچ فوق برنامه و طرح ضرب العجلی هم برای تهران نداشته باشند باز هم از عملکرد شورای شهر پنجم بهتر خواهد بود؛ عملکردی که حتی برای دوستان و هم مسلکانشان هم جای دفاعی باقی نگذاشته تا منتظر باشند عمر این شورا به سر آید.

بیان جمله فرصت طلایی برای طلایی ها در جلسه رسمی شورای شهر نشان می دهد دیگر امیدی به کار و تلاش در ماه های پایانی عمر شورای شهر پنجم وجود ندارد و باید چشم انتظار انتخابات 1400 برای انتخاب اعضای طلایی شورای شهر ششم باشیم.


کلید واژه ها: فعالیت - شورای اسلامی شهر تهران - دوره - عملکرد - شهر تهران - شورای شهر - مدیریت شهری تهران - خبرگزاری - تهران - پایان - شورای - شورای شهر تهران - شورای اسلامی - شوراهای شهر - بهره برداری - مدیریت شهری - طلایی - بازه زمانی - بعدی - گروه - شهری - تلاش - فرصت - مردم - حجت نظری - انتظار - اسلامی - مخالفت - مدیریت - اندام

آخرین اخبار سرویس:
محدودیت های کرونایی در استان کرمانشاه همچنان ادامه دارد

امام جمعه رشت: ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده نشان ضعف و زبونی دشمن است

رییس کل بنیاد مسکن فردا به خوزستان سفر می کند

مرحوم جعفرالهادی خدمات ویژه ای در مسیر مکتب اهل بیت(ع) در داخل و خارج داشت

واکنش علم الهدی به ترور محسن فخری زاده/ «خویشتنداری» یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!

حمید وکیلی آیین رونمایی از اثر هنری «شوق پرواز»

ساعت کار ادارات و بانک ها در اهواز اعلام شد

آغازمرحله دوم امدادرسانی ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق آبگرفته خوزستان+تصاویر

جزییات محدودیت های کرونایی جدید اعلام شد

روزانه5هزار غذا بین افراد آسیب دیده از باران دراهواز توزیع می شود

یه خمیازه بزرگ

امام جمعه همدان: شهید فخری زاده الگوی بارز شجاعت و ایثار برای نسل جوان خواهد بود

مراسم ختم مجازی پدر امام جمعه خرم آباد برگزار می شود

امام جمعه اصفهان: شهید «فخری زاده» در کشف واکسن کرونا تلاش زیادی کرد

ساعت کار ادارات و بانک ها در اهواز اعلام شد

تبعیض حقوقی در رسیدگی به تهمت و افتراها علیه شخصیت های نظام

علم الهدی جو بایدن را مقصر ترور شهید فخری زاده دانست

آغاز لایروبی بندر آستارا

آگاه سازی جامعه با ساخت سریال های امنیتی؛ موفق یا ناموفق؟

روزانه5هزار غذا بین افراد آسیب دیده از باران دراهواز توزیع می شود

همه کاره و هیچ کاره ایم/مناطق آزاد در دولت صاحب ندارند!

پایان بخشی از محدودیت های کرونایی پایتخت از 15 آذر

ببینید | نمادی از غرور ملی؛ معرفی دقیق موشک پرقدرت «ظفر»

آغاز مرحله دوم خدمت رسانی بنیاد احسان به آسیب دیدگان از آبگرفتگی در خوزستان

درگیری بامزه مرغ و اسب

آیت الله علم الهدی:شهادت شهید فخری زاده ماهیت برخی جریان های سیاسی را روشن کرد

وقتی حکم محکومیت جهانگیری اجرا نمی شود، او هم قانون را به تمسخر می گیرد

رویترز:ایران سه آبشار سانتریفیوژ پیشرفته در نیروگاه نطنز نصب خواهد کرد

کرمانشاه در هفته ای که گذشت

مطالبه گری نباید با نگاه جناحی و سیاسی همراه باشد

نماینده ولی فقیه در استان البرز: دشمن در تلاش است باورهای اساسی ما را با هر ابزاری از بین ببرد

کرمانشاه در هفته ای که گذشت

دروس سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در هفته آینده بصورت مجازی برگزارمی شود

همه کاره و هیچ کاره ایم/مناطق آزاد در دولت صاحب ندارند!

گرامیداشت شهادت دکتر فخری زاده در لبنان

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در حرم حضرت معصومه(ع) خاکسپاری شد

تاکید مقامات ایران و نخجوان بر گسترش همکاری های دو جانبه

علم الهدی: دیگر فضایی برای آشتی با غرب و آمریکا نمانده است

عدم پذیرش مدارک تحصیلی بدون استعلام در دستگاه ها

فارس می تواند قطب صنعت هوایی جنوب کشور باشد

پاسخ ندادن به جنایت ترور شهید فخری زاده تنش را بیشتر می کند

واکنش علم الهدی به ترور شهید فخری زاده/ «خویشتنداری»، یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!

مراسم گرامیداشت شهید فخری زاده یکشنبه برگزار می شود

امام جمعه مشهد: دشمن از دانشمندان و نوابغ ایرانی وحشت دارد

آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران برای استفاده از 3 سانتریفیوژ جدید در نطنز برنامه ریزی کرده است

رویترز به نقل از آژانس: ایران قصد نصب 3 سانتریفیوژ پیشرفته تر در نطنز دارد

معاون ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی: تلاش می کنیم ضمن هم افزایی دستگاه ها از هرگونه موازی کاری جلوگیری شود

بزرگداشت شهید فخری زاده توسط دانشجویان ایرانی مقیم مسکو

دانش و فناوری هسته ای مورد قهر و خشم دشمنان ملت ایران است

بازدید استاندار مرکزی از وضعیت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز / جمعه 14 آذر 99

مجلسی ها این روزها فقط به فکر انگیزه های انتخاباتی هستند

یک مقام ارشد آمریکایی: برای پیوستن دوباره به برجام تلاش می کنیم

امام جمعه مشهد: دشمن از دانشمندان و نوابغ ایرانی وحشت دارد

منتخب تصاویر امروز جهان- 14 آذر

شهادت شهید فخری زاده، ماهیت برخی جریان های سیاسی را روشن کرد

برگزاری سومین جلسه کارگروه نمایشگاه سیار مشترک راه ابریشم

داوطلبان خدوم کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا

آیت الله درچه ای مبارزه با خرافات را وظیفه خود می دانست

نحوه بی صدا کردن دائمی چت ها در واتس اپ

رییس شورای عالی استانها: بند هایی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده درآمد های شهرداری ها را با خطر جدی مواجه می کند

داوطلبان خدوم کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا

واکنش اهالی هنر به ترور شهید دکتر فخری زاده/فخری زاده افتخار ایران بود

شهادت شهید فخری زاده، ماهیت برخی جریان های سیاسی را روشن کرد

تحلیل پشت پرده ترور دانشمند هسته ای ایران

نشست اعضای شورای قضایی چهارمحال و بختیاری با استاندار این استان برگزار شد

اجرای طرح شهید سلیمانی در حرم هلال بن علی (ع)

سخنگوی شورای شهر تهران: محدودیت های کرونایی پایتخت ادامه یابد

بررسی وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی

جوانان انقلابی ادامه دهنده راه شهیدان هسته ای

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست

آمار کرونا در ایران و جهان/اینفوگرافیک

سعید جلیلی: بند 5 برجام، دلیل انفجار در نطنز شد

تصویری حیرت انگیز از مزارع چای در هند! + عکس

سخنگوی شورای شهر تهران: محدودیت های کرونایی پایتخت ادامه یابد

همراهی خوب مردم در اجرای طرح شهید سلیمانی

استاندار کرمان: فرمانداران برش شهرستانی سند سازگاری با کم آبی را اجرایی کنند

قبر مارادونا در بوشهر! + عکس

رویترز به نقل از آژانس ادعا کرد: ایران قصد نصب 3 سانتریفیوژ پیشرفته تر در نطنز دارد

آژانس: ایران قصد دارد تعداد بیشتری سانتریفیوژ پیشرفته در تأسیسات نطنز نصب کند

به دنبال تفکیک «سنجش» از «پذیرش» در فرایند کنکور هستیم

آقایان و خانم های سلبریتی، یادمان نمی رود مردم را تنها گذاشتید!

امامان جمعه کشور تاکید کردند: شهید فخری زاده جمع بین علم و اخلاق و مظهر تعامل دین و حوزه و دانشگاه بود

چگونه خود را از وسوسه‏ شیطان برهانیم؟

تقویت روحیه انقلابی ملت، لازمه غلبه بر فتنه های پیش رو است

رویترز به نقل از آژانس: ایران قصد نصب 3 سانتریفیوژ پیشرفته تر در نطنز دارد

ویدئو | سفیر ایران در یونسکو خواستار محکوم کردن ترور دانشمند ایرانی شد

همشهری TV | اینجا تاریخ ورق می خورد

آمریکا و اروپا مورد اعتماد نیستند و مذاکره با آنها نتیجه بخش نیست

نماینده نیشابور: جهانگیری منفصل از خدمت است

کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

مجلس راه تعامل عزتمندانه با دنیا را هموار کرد

شبکه ای که مطالبه گر نباشد هویت ندارد

حجت الاسلام ابوترابی فرد: دانش و فناوری هسته ای مورد قهر و خشم دشمنان ملت ایران است

رونمایی از کتاب «لغت نامه تفسیری قرآن کریم» در حرم مطهر حضرت معصومه(س)

روایتی ازایثار بسیجیان، از دیروز تا امروز

کارگران هنوز مشغول حفر چاهند!

سفیر ایران و رییس مجلس عالی نخجوان بر گسترش همکاری ها تاکید کردند

نامه ایران به سازمان جهانی بهداشت درباره ترور شهید فخری زاده

2 هزار عدد بذر بلوط در ارتفاعات مهاباد کاشته شد

نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟

نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟