مطالب مرتبط:
لحظه بلند شدن دود غلیظ از واحد آروماتیک پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) + فیلم
خوزستان|حریق پتروشیمی بندر امام خمینی تحت کنترل است/ علت حادثه هنوز مشخص نشده است
سامانه بازارگاه نیازمند اصلاح است|دپوی یک میلیون و 600 هزار تُن ذرت در بندر امام خمینی (ره) |تأثیر کشف میدان گازی ترکیه در صادرات گاز ایران
واکنش کومان به اظهارات تند پیکه در آستانه ال کلاسیکو
تفاهم نامه همکاری شرکت ذوب آهن اصفهان و کمیته امداد امام خمینی (ره)
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 10:252020-10-24سياسي

واکنش تند امام خمینی(ره) به قانونی که یک آدم کم مغز به مجلس برد


حسنعلی منصور از کارگزاران آمریکاگرایی رژیم پهلوی در دهه 1340 به شمار می آید که سعی داشت سبک زندگی آمریکایی را در ایران ترویج کند.

او قانون کاپیتولاسیون را برای تصویب به مجلس برد که با واکنش تند امام خمینی (ره) روبه رو شد.

- خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: حسنعلی منصور فرزند رجبعلی منصور از اعضای اولیه لژ بیداری ایرانیان و از عناصر درجه اول شبکه اردشیر ریپورتر بود.

پدرش یک بار در آخرین ماه های حکومت رضا شاه قبل از شهریور 1320 و بار دوم در سه ماهه اول 1329 سمت نخست وزیری ایران را برعهده داشت.

حسنعلی منصور در سال 1302 خورشیدی در تهران متولد شد، تحصیلات ابتدایی را در تهران گذارند، در سال 1321 به دریافت دیپلم از دبیرستان فیروز بهرام نائل آمد، در سال 1324 موفق به دریافت لیسانس از دانشکده فنون دانشگاه تهران شد و در همان سال به خدمت وزارت امور خارجه در آمد.

وی در اکثر ادارات سیاسی این وزارتخانه و نیز نمایندگی ایران در لندن، پاریس، رم و اشتوتگارت خدمت کرد.

آخرین مقام وی در وزارت امور خارجه در سال 1326 ریاست اداره چهارم سیاسی (اداره آمریکا") به ایران مشغول بود.

گفته می شود که منصور در یکی از ماموریت های ثابت خود در خارج از کشور در سال 1324 یک بار به جرم قاچاق ارز یا مواد مخدر به همراه امیر عباس هویدا که از دوستان نزدیک وی بود، تحت تعقیب پلیس فرانسه قرار گرفته است.

اسناد و مدارک موجود در پلیس فرانسه، پلیس سوییس و پلیس بلژیک به ویژه مقالات چاپ شده در روزنامه های پاریس در فوریه 1947 حکایت از آن می کند که حسنعلی منصور و امیرعباس هویدا به اتهام قاچاق طلا و ارز دست کم یک بار به وسیله پلیس فرانسه دستگیر شده و پس از احراز هویت دیپلماتیک به سفارت ایران اعزام و به عنوان عنصر نامطلوب از فرانسه اخراج شدند.

روزنامه های ایران مانند روزنامه چپ گرای مردم ، روزنامه راست گرای کیهان و هفته نامه انتقادی مرد امروز به تفصیل موضوع قاچاق کارکنان سفارت ایران در پاریس را در بهمن ماه 1325 به چاپ رساندند و دولت را تحت فشار قرار دادند.

تکذیب در تکذیب! انوشیروان سپهبدی، شوهرخاله هویدا این موضوع را تکذیب کرد، اما دولت فرانسه با اخراج منصور و هویدا از فرانسه تکذیب دولت ایران را تکذیب کرد و در دهه 50 که هویدا با عنوان نخست وزیر ایران به فرانسه سفر کرد و مورد استقبال رسمی قرار گرفت نیز، بعضی از جراید فرانسه به این واقعه ناخوشایند و پرونده مختومه قاچاق هویدا که به علت مصونیت سیاسی او بدون اقدام مانده بود، اشاره کردند.

در سال 1329 شمسی که محسن رییس وزیر امور خارجه شد، منصور را که خواهرزاده اش بود به سِمَت رییس دفتر وزیر امور خارجه گماشت و در سال 1330 در کابینه مستعجل دو ماهه حسین علاء رییس دفتر او بود که پس از شروع زمامداری دکتر مصدق برای مدت کوتاهی رییس دفتر نخست وزیر وقت شد.

پس از مدتی وی به وزارت امور خارجه" بازگشت، لیکن در سال 1334 که حسین علاء به نخست وزیری رسید ریاست دفتر وی را برعهده گرفت.

مدتی نیز هنگام سفارت پدرش در ترکیه، زیر عنوان عضو ارشد سفارت خدمت می کرد و در این مقام با امیرعباس هویدا که او نیز در ترکیه خدمت می کرد، همکار بود.

آقازادگی در زمان پهلوی پس از اینکه علی منصور از ترکیه به ایتالیا انتقال یافت، پسرش را همراه برد؛ ولی امیرعباس هویدا در ترکیه باقی ماند و چندی بعد بین او و سرلشکر ارفع سفیرکبیر جدید ایران در ترکیه بر سر عدم حضور مرتب هویدا در سفارتخانه و لاابالی گری او برخورد شدیدی پیش آمد.

ارفع به هویدا فحاشی کرد و هویدا که مقام اول سفارت پس از سفیر را عهده دار بود به ایران بازگشت و پس از مدتی از وزارت امور خارجه" به شرکت ملی نفت ایران انتقال یافت.

حسنعلی منصور در سال 1336 هنگام نخست وزیری دکتر اقبال قائم مقام دبیر شورای عالی اقتصاد شد و یک سال بعد (1337) دبیرکل این شورا شد و تا سال 1341 علاوه بر دیگر مشاغل خود این سمت را که با معاونت نخست وزیر نیز ملازم بود، حفظ کرد.

منصور در 9 آبان 1338 به سمت وزیر کار و در 10 بهمن همان سال به سمت وزیر بازرگانی در دولت دکتر اقبال منصوب شد و تا شهریور 1339 که دولت اقبال استعفا کرد، در این سمت باقی بود.

در اوایل اردیبهشت 1340 با راهنمایی های پدرش جمعیت کانون مترقی را با شرکت عناصر تحصیل کرده وابسته به اردشیر ریپورتر و تحصیل کردگان آمریکا" که تعدادی از آنها عضو شورای عالی اقتصاد بودند، تشکیل داد.

مؤسسان این جمعیت عبارت بودند از: محسن خواجه نوری (مدیرعامل سازمان بیمه های اجتماعی)، منوچهر شاهقلی (متخصص جراحی پلاستیک و وزیر بهداری بعدی)، فتح الله ستوده (مهندس برق ماشین، استاد دانشگاه صنعتی و وزیر پست و تلگراف بعدی) و امیرعباس هویدا (عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت) وزیر دارایی بعدی و نخست وزیر 13 ساله.

کانون مترقی که حدود 200 نفر از تحصیل کردگان یی در اجرای نظریات روستو ـ کندی بود که نخستین بار توسط دکتر علی امینی در سال 1338 مطرح شد.

مردی که عاشق درست کردن حزب بود وی در صدد بود که با همکاری گروهی از دوستان خود و با هماهنگی جبهه ملی یک حزب سیاسی بزرگ تأسیس کند و نام های ایران جوان، ایران کهن و یا ایران نوین را برای آن درنظر گرفته بود.

اما ظاهرا این طرح آمریکا"یی را در ایران رواج دهد.

گفته می شود که متوسل شدن به منصور برای این امر در اصل توسط شاپور ریپورتر و اسدالله علم و کلنل گرانیان یاتسویچ (مستأجر خانه منصور و رییس سازمان سیا در ایران ) ریخته شد.

هدف مؤسسان و اعضای کانون مترقی، کسب قدرت از طریق مجلس و حمایت از لوایح شش گانه طرح معروف به انقلاب سفید بود.

کانون مترقی در انتخابات دوره بیست و یکم مجلس شورای ملی در دوران نخست وزیری اسدالله علم فعالانه شرکت کرد و موفق شد که چهل نماینده راهی مجلس کند و با اعمال فشار راک ول وزیر مختارآمریکا" به علم و توصیه های او، منصور از رده های پایین رأی آورندگان بالا کشیده شد و در صدر فهرست نمایندگان تهران قرار گرفت.

منصور که از اوایل سال 1341 مدیرعامل شرکت بیمه ایران بود، پس از افتتاح مجلسین در 14 مهر 1342 رهبری اکثریت در مجلس دوره بیست و یکم را که از نمایندگان گروه مترقی تشکیل می شد بر عهده گرفت و ظاهرا سودای ریاست مجلس را داشت ولی در این امر موفق نشد.

حسنعلی منصور چندی بعد در 25 آذر 1342 حزب ایران نوین را جایگزین گروه مترقی کرد و خود دبیرکلی آن را برعهده گرفت.

این حزب در ساختمانی واقع در ابتدای خیابان تخت جمشید مستقر شد و روزنامه ندای ایران نوین را راه انداخت و قرار شد نقش نافرجام و به ثمر نرسیده حزب ملّیون دکتر اقبال را در سال 1339 که با آبروریزی و فضاحت به دلیل تقلب در انتخابات تابستانی کنار گذارده شده و خود به خود منحل شده بود، اجرا کند.

از همان زمان صحبت نخست وزیری وی به میان آمد، تا اینکه در 17 اسفند همان سال پس از استعفای امیراسدالله علم، مامور تشکیل کابینه شد و برای اولین بار نسبت به انتصاب وزیران کم سابقه در کابینه خود اقدام کرد.

از جمله آنان می توان از امیرعباس هویدا وزیر دارایی و جمشید آموزگار وزیر بهداری نام برد که در سیاست آتی کشور نقش های مهمی را ایفا کردند.

نطق تاریخی امام خمینی در اعتراض به کاپیتولاسیون مجلس شورای ملی در 22 اسفند 1342 به اتفاق آرا به کابینه منصور رای اعتماد داد.

در این کابینه بود که برای اولین بار وزارتخانه های جدیدی به نام های اطلاعات (جایگزین اداره کل انتشارات و رادیو)، آبادانی و مسکن، آب و برق و فرهنگ و هنر به وجود آمد و منصور وزیرانی برای آنها به مجلس معرفی کرد.

در آن زمان امام خمینی به دنبال وقایع 15 خرداد 1342 در تهران، تحت نظر بود و روحانیت به طور کلی در برابر اقدامات شاه و برنامه موسوم به انقلاب سفید موضع گیری کرده بود.

به همین علت منصور در آغاز زمامداری خود رویه ملایمی در برابر روحانیت در پیش گرفت و در فروردین 1343 شمسی ابتدا امام خمینی را آزاد کرد و ایشان در میان استقبال چشمگیر مردم به قم عزیمت کردند.

لیکن تصویب لایحه اعطای مصونیت سیاسی به مستشاران نظامی آمریکا" (کاپیتولاسیون) که در تاریخ 3 مرداد 43 در مجلس سنا و در تاریخ 21 مهر 43 در مجلس شورای ملی صورت گرفت، باعث شد که روحانیت بلافاصله عکس العمل نشان داده و امام خمینی در تاریخ 4 آبان 1343 طی نطقی در قم به این عمل دولت اعتراض کرده و آن را ناقض حق استقلال و حاکمیت ملی کشور شمردند و ضمن آن اضافه کردند که: اگر نفوذ روحانیون باشد تو دهن این دولت می زند، تو دهن این مجلس می زند.

وکلا را از مجلسین بیرون می ریزد.

اگر نفوذ روحانیون باشد نمی گذارد که عده ای به اسم وکیل بر ملت تحمیل شده، بر سرنوشت مملکتی حکومت کنند.

اگر نفوذ روحانیون باشد نمی گذارد یک دست نشانده آمریکا"یی این غلط ها را بکند.

از ایران بیرونش می کنند.

  این نطق عکس العمل شدید دولت را در پی داشت و باعث شد که دولت منصور در تاریخ 13 آبان همان سال نسبت به بازداشت و تبعید امام خمینی به ترکیه اقدام کند و همین امر مقدمات حذف منصور را با فتوای آیت الله میلانی فراهم آورد.

از اقدامات مهم دولت منصور تصویب لایحه دریافت 200 میلیون دلاری وام از آمریکا" در 9 آبان 43، خرید 6 هزار تن گندم از شوروی در 9 آذر و افزایش بهای بنزین در دی ماه همان سال بود.

باید گفت که حسنعلی منصور برای نخستین بار در تاریخ مشروطیت ایران اولین دولت متکی به اکثریت پارلمانی را به وجود آورد.

دولت وی حدود ده ماه و نیم دوام داشت.

مرگ سانسورچی با گلوله های یک انقلابی منصور، سانسور بسیار سختی بر مطبوعات برقرار کرد و تمام نشریاتی که از دوران نخست وزیری دکتر امینی از آزادی نسبی برخوردار شده بودند، به دوران قبل از سال 1340 بازگردانده شدند.

منصور برای رساندن سخنرانی های توخالی خود به مردم دستور داد که بلندگوهایی در میدان ها نصب کنند و تمام مراسم کنگره ها و مراسم حزبی را که از رادیو پخش می شد از آن بلندگوها منعکس شود.

67 روزنامه یومیه و هفتگی تهران در زمره جرایدی بودند که خود را وابسته به حزب معرفی می کردند و حزب کمک هایی از نظر بودجه و کاغذ به آنها می کرد.

در محل حزب و شعب آن در تهران و شهرستان ها هر هفته جلساتی تشکیل می شد و کمیته ها و کمیسیون هایی به مباحث فرعی و بی اهمیت می پرداختند.

حزب مزبور پس از منصور، دبیرکل هایی چون هویدا، عطاالله خسروانی، دکتر منوچهر کلالی و دکتر فریدون مهدوی به خود دید که نتوانستند انتظارات شاه را برآورده کنند.

  ساعت ده صبح روز اول بهمن 1343 هنگامی که حسنعلی منصور در مقابل ورودی مجلس شورای ملی از اتومبیل پیاده می شد، هدف گلوله فردی به نام محمد بخارایی، از اعضای گروه مؤتلفه اسلامی (ادامه دهندگان راه فداییان اسلام) قرار گرفت.

سه گلوله به شکم، مثانه و گلوی او شلیک شد.

علت موقعیت ضارب در این بود که پاسبانان محافظ منصور در دو اتومبیل سواری پیشاپیش اتومبیل او حرکت می کردند و جلوی مجلس پیاده شده و از او مسافتی دور بودند.

وی بلافاصله به بیمارستان پارس منتقل شد و 6 جراح آمریکا"یی، فرانسوی و انگلیسی برای معالجه منصور به تهران دعوت شدندو شاه و فرح نیز در بیمارستان از منصور عیادت کردند.

با این همه، حسنعلی منصور روز 6 بهمن درگذشت.

مرگ وی توسط مقام های رسمی اعلام شد و امیرعباس هویدا وزیر دارایی به نخست وزیری منصوب شد.

منصور در سال 1338 با فریده امامی، دختر امامی خویی و خواهر لیلا امامی خویی که بعدها همسر هویدا شد، ازدواج کرد و از وی دارای یک پسر به نام احمدعلی و پسر دیگری شد.

ساواک: حسنعلی منصور، آدم کم مغز و بی لیاقتی بود اسناد ساواک، نام حسنعلی منصور را در لیست اعضای فراماسونری یعنی لژ پهلوی و از همایون، نشان می دهد و مأموران ساواک در گزارش های خود حسنعلی منصور را علاقه مند به زن و مقام، بی توجه به پول و قمار، فاقد لیاقت و شایستگی، متواضع ولی بی شخصیت، کم مغز، بی تجربه، عزیز بی جهت ولی رازدار توصیف کرده اند.

وی به زبان فرانسه مسلط بود و با زبان های انگلیسی و آلمانی آشنایی داشت.

منصور نمونه کامل جوانان وابسته به ساختار هیات حاکمه بود که بدون استحقاق کافی و بدون داشتن مایه علمی و مدیریتی، صرفا به اتکای نسبت خانوادگی خود پله های ترقی را به سرعت و یکی پس از دیگری پیمود و با وابسته نشان دادن خود به خارجیان به مقامات حساس رسید.

منصور بخش قابل ملاحظه ای از دوران کوتاه نخست وزیری خود را به شرکت در تظاهرات و دمونستراسیون های حزبی و ادای سخنرانی های کسالت آور در مراسم مزبور می گذراند و قصد داشت نقشی مانند رؤسای احزاب آمریکا" و فرانسه و انگلستان و حداقل ترکیه را ایفا کند؛ در حالی که حزب سازی باید طبیعی و جوشیده از خواست ها و نیازهای مردمی باشد و نه حسب الامری و از بالا.

حزب ایران نوین یکی از بدترین، بی فایده ترین و اختاپوسی ترین احزاب دولتی بود که پس از منصور هم رشد آن به صورت بی در و پیکر و افسارگسیخته ادامه یافت و مشتی مردمان جاه طلب و فرصت جو در آن گرد آمدند و پست ها و مقامات را میان خود تقسیم کردند و حتی بر آخرین نماد حکومت مشروطه یعنی نمایندگی مجلس شورای ملی هم به صورت انحصاری دست گذاشتند.

ادغام احزاب بی خاصیت در یک حزب بی خاصیت تر حزب ایران نوین پس از حدود 12 سال که از تأسیس آن گذشت بی فایده و مزاحم تشخیص داده شد و شاه در اسفندماه 1353 در یک مصاحبه مطبوعاتی در رادیو تلویزیون انحلال آن و سه حزب دیگر یعنی مردم ، پان ایرانیست و ایرانیان و نیز کانون ناسیونالیست ها را اعلام داشت و قرار شد همه در حزب واحد جدیدی  به نام رستاخیز که بی هویت تر و بی فایده تر از احزاب قبلی بود، ادغام شوند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: منصور - امام خمینی - حسنعلی - تهران - ایران - وزارت امور خارجه - امام خمینی(ره) - خبرگزاری فارس - دانشگاه تهران - کاپیتولاسیون - خمینی - واکنش - قانون - امور خارجه - نخست وزیری - رژیم پهلوی - کارگزاران - سبک زندگی - دبیرستان - مجلس - خبرگزاری - ایرانیان - آمریکایی - امام - در ایران - دانشگاه - دانشکده - خورشیدی - ابتدایی - تحصیلات

آخرین اخبار سرویس:
رأی دیوان عدالت دلیل حذف تعیین سقف 7 برابری حقوق بازنشستگان

دشمنان بدانند انتقام شختی در انتظار آنها است

محور پر تصادف خوی ایواوغلی تکمیل می شود

طرح غربالگری محله ای کرونا در ایلام اجرا می شود

نامه پرستاران به رییس جمهور درباره مشکلات و مطالبات

بسیج سازندگی 2887 طرح طی هفته بسیج در سراسر کشور اجرا کرد

پیام تسلیت مدیرعامل بانک ملت به مناسبت شهادت دکتر محسن فخری زاده

فیلم | طواف پیکر شهید فخری زاده در حرم مطهر حضرت معصومه (س)

فردا در «مهاباد» اردستان عزای عمومی اعلام شد

اوج ارادت زوج خوزستانی به حاج قاسم در 99/9/9 با پیوند شهدایی+فیلم

تسلیت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان در پی ترور شهید محسن فخری زاده

اوج ارادت زوج خوزستانی به حاج قاسم در 99/9/9 با پیوند شهدایی

روند تحقیقات مربوط به ترور فرماندهان پیروزی در بغداد ادامه دارد

محسن رضایی به دولت روحانی: اجرای پروتکل الحاقی متوقف و دسترسی بازرسان آژانس محدود شود

کتاب «زایو» به چاپ هجدهم رسید

جایی که کودکان به رسمیت شناخته می شوند

آغاز طرح جهادی جواد الائمه(ع) بیمه کوثر

«طرح میثاق خدمت»؛ میثاقی میان نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مردم

متن کامل طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها

زندگینامه: اسماعیل قاآنی (1336-)

تبدیل پی دی اف PDF به ورد WORD+راهکار ساده

دشمنان بدانند انتقام شختی در انتظار آنها است

تاکید رییس جمهور بر ارتقای تعامل دولت با مجلس

عکسی از شهید فخری زاده در محافل علمی

همکاری خواننده پاپ با پسرش برای اولین بار

جزییاتی جدید از شیوه عملیات ترور شهید فخری زاده

محور پر تصادف خوی - ایواوغلی تکمیل می شود

عکس/ تجمع امت انقلابی تبریز در اعتراض به ترور شهید محسن فخری زاده

ثبت اشیاء تاریخی زنجان در جام

گزینه های ترامپ پس از کاخ سفید

ببنید و فقط بخندید

تصاویر/ نشست اعضای «یاوران سلامت» حوزه علمیه کردستان

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان: مردم قوه قضاییه را پناهگاه خود می دانند

آخرین وضعیت محافظ شهید فخری زاده بعد از ترور آبسرد

طرح جهادی جواد الائمه(ع) بیمه کوثر

خبر برادر محافظ شهید محسن فخری زاده از زنده بودن برادرش: جراحی او موفقیت آمیز بود

عهد دانشجویان برای ادامه راه شهید دکتر فخری زاده + فیلم

روحانی دستور پی گیری لازم برای مقابله با اقدامات ناامن کننده را صادر کرد

میراث فرهنگی در خطر تخریب و نابودی

الگوی جامع ارزشیابی کیفیت آموزشی طراحی می شود

دورکاری ادارات در شهرستان بهارستان

جمع آوری 80 معتاد در سطح اسلامشهر

ترور فخری زاده حمله ای تروریستی با هدف تحریک تهران بود

سزارین نابهنگام زمینه ساز افزایش خطای پزشکی است

کمال خرازی: پاسخ قاطعی به عاملان شهادت فخری زاده خواهیم داد

بازتاب ترور شهید فخری زاده در روزنامه های امروز دنیا

دستگاه های اجرایی با پیمانکاران کم کار برخورد قانونی کنند

حناچی به دلیل بوی بد تهران تذکر گرفت

سزارین نابهنگام زمینه ساز افزایش خطای پزشکی است

حناچی به دلیل بوی بد تهران تذکر گرفت

توزیع 500 پرس غذای گرم از موقوفات امامزاده باقر(ع) کرمانشاه

زن ها، شیرها، روباه ها؛ زنانگی به روایت فکوهی

پرونده اکبر طبری در دیوان عالی کشور به کجا رسید؟

فعالیت مجدد ایستگاه هواشناسی در شهر آب پخش

اجرای پروژهای زیرساخت بدون پرداخت یک ریال ازمنابع دولتی/شرکت پروژه ها به داد دولت میرسند؟

تسلیت ظریف در پی درگذشت حجت الاسلام شهیدی

دل نوشته جمعی از سینماگران خطاب به شهید محسن فخری زاده

صفحات مجازی منتسب به فرماندهان سپاه جعلی است

تفاهم نامه آموزش سواد رسانه ای در خراسان جنوبی امضا شد

وداع با پیکر مطهر شهید محسن فخری زاده در حرم امام خمینی(س)

در جلسه غیرعلنی مجلس در مورد ترور شهید فخری زاده چه گذشت؟

گفتگو با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشور

برای انتقام گیری سردار دلها و شهید فخری زاده صف بسته ایم

عهد دانشجویان برای ادامه راه شهید دکتر فخری زاده

رفع محدودیت زوج و فرد برای دفاتر ثبت ازدواج در 99.9.9

دستور رییس جمهور در پی ترور شهید فخری زاده

یادداشت/ ضرورت بازنگری جدی به چگونگی وقف و اداره موقوفات در جامعه ایران

مرحوم حجت الاسلام شهیدی نمادی از خدمت برای جامعه ایثارگری بود

ترور فخری زاده حمله ای تروریستی با هدف تحریک تهران بود

حداقل سیلی ایران به آمران ترور فخری زاده، توقف داوطلبانه پروتکل الحاقی است

تاریخ برای هیچ تروریستی هورا نمی کشد

ثبت شرکت فوری و ارزان در نیک پارس

پیام تسلیت مدیرعامل بانک ملت به مناسبت شهادت دکتر محسن فخری زاده

مرحوم حجت الاسلام شهیدی نمادی از خدمت برای جامعه ایثارگری بود

قالیباف: قفل هایی که به صنعت هسته ای زده شده بود باز خواهد شد

بررسی کارنامه شهدای دانشمند ترور در شبکه چهار سیما

بهره برداری از «شبکه های اچ دی سیما» رسما آغاز شد

مشکلات اقتصادی فرصت تحریف واقعیت نظام اسلامی را مهیا کرده است

ترور شهید «فخری زاده» منفعتی برای دشمن نخواهد داشت

الگوی جامع ارزشیابی کیفیت آموزشی طراحی می شود

تفاهم نامه آموزش تخصصی سواد رسانه ای در خراسان جنوبی امضا شد

روابط و دیپلماسی فرهنگی ایران و اتیوپی بررسی شد

آیا واکسن های تولیدی توان ریشه کنی کرونا را دارند؟

آغاز زندگی زوج جوان کرمانی در تاریخ 99.9.9 از جوار مزار حاج قاسم + تصاویر

پیام تسلیت وزیر اقتصاد درپی شهادت مظلومانه دکتر محسن فخری زاده

همسر شهید هسته ای مهمان امشب «دست در دست» می شود

10 داده اطلاعاتی در مورد ترور محسن فخری زاده/ ادعای یکی از فعالان گروه تروریستی الاحوازیه

کتاب معرفی شهدای فرهنگی استان قم به زودی تدوین می شود

برگزاری دوره های مجازی «صوت الحسن» از سوی مهد قرآن اصفهان

شهادت دانشمند ایرانی سند مظلومیت مردم ایران

دل نوشته جمعی از سینماگران خطاب به شهید محسن فخری زاده

سینماگران خطاب به شهید فخری زاده: کاش به قدر بدخواهان می شناختیمت

واکنش ها در پاکستان به ترور شهید فخری زاده

دانشجویان اصفهان در محکومیت ترور دانشمند هسته ای تجمع کردند

مشکلات اقتصادی فرصت تحریف واقعیت نظام اسلامی را مهیا کرده است

بیانیه «انجمن صنفی مدیران رسانه» در محکومیت ترور دانشمند هسته ای شهید «محسن فخری زاده»

تفاهم نامه سازمان فضای مجازی بسیج با تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

ترور شهید «فخری زاده» منفعتی برای دشمن نخواهد داشت

سخنگوی شورای تهران از عدم احداث یادمان شهید سردار سلیمانی گلایه کرد

کارآمدی باید با اهداف سنجیده شود / مشکلات اقتصادی ارتباطی به کارآمدی فقه ندارد

واکنش تند امام خمینی(ره) به قانونی که یک آدم کم مغز به مجلس برد

واکنش تند امام خمینی(ره) به قانونی که یک آدم کم مغز به مجلس برد