مطالب مرتبط:
از واکنش به ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا تا پرخاشگری ترامپ و بایدن به یکدیگر در مناظرات انتخاباتی/نگاهی به خطبه های دو امام جمعه
نتیجه انتخابات آمریکا برای ما نفع و ضرری ندارد
واکسن کرونا ابزار نامزدهای انتخابات آمریکا برای کسب پیروزی
بایدن برنده آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد
حبس نفس بازار طلا در آستانه انتخابات آمریکا
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 10:002020-10-24سياسي

نگاهی به سناریوهای احتمالی پس از انتخابات آمریکا: جنگ داخلی، جنگ خارجی یا کودتا


آمریکا مسائل و مشکلات زیادی برای حل و فصل پیش رو دارد و جنگ پس از انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، دور از ذهن نیست.

- " " به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران، بسیاری بر این باورند روند برگزاری انتخابات کنونی آمریکا در تاریخ این کشور بی سابقه است و ممکن است مسیر آینده این کشور را نیز برای دهه ها تغییر دهد.

ترامپ مدت هاست که بر طبل تقلب می کوبد و سیستم انتخاباتی کشورش را فاسدترین در جهان می نامد او بارها گفته است که پیروز قطعی انتخابات است و اگر شکست بخورد، حتما تقلب شده است.

کاندیدای دموکرات ها نیز پیروزی خود را حتمی می داند.

در شرایطی که دو قطبی سیاسی در کشور به شدت تشدید شده است.

هزاران راست افراطی نژادپرست و البته مسلح طرفدار ترامپ نیز وارد میدان شده اند تا مانع تقلب احتمالی از سوی طرفداران به قول خودشان جوی خواب آلو و هیلاری حقه باز شوند.

اکثر این شبه نظامیان مسلح سابقه شرارت و آشوب های مسلحانه را در پرونده خود دارند.

برخی از این گروه ها صراحتا گفته اند، اگر ترامپ ببازد در کشور انقلاب می شود و این آخرین انقلاب خواهد بود.

در حالی که رییس جمهور آمریکا به طور فزاینده ای تاکید می کند که نتیجه انتخابات 3 نوامبر(13 آبان) را نخواهد پذیرفت، و در عین حال، هیلاری کلینتون به طور عمومی به بایدن هشدار داده که در صورت نزدیک بودن شمارش آرا، نتیجه انتخابات را قبول نکند، یک جنگ داخلی گسترده در آمریکا می تواند قریب الوقوع باشد.

از سوی دیگر دموکرات ها نگرانند ترامپ در صورت شکست در انتخابات حاضر به پذیرش انتقال مسالمت آمیز قدرت نباشد.

شاخص های کافی از هر دو کارزار انتخاباتی آمریکا وجود دارد که نشان می دهد خشونت، گزینه ای برای هر دو طرف است.

ممکن است استدلال شود که آمریکا در حال حاضر با توجه به تعصب نژادی آشکار علیه شهروندان سیاه پوست در یک جنگ داخلی است.

نتایج نظرسنجی ها بر اساس یافته های نظرسنجی یوگاو ، نیمی از آمریکایی ها انتظار دارند شاهد افزایش خشونت ها در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور باشند.

این مطالعه این فکر را ایجاد می کند که احتمال دارد جنگی داخلی در آمریکا رخ دهد که یکی از عوامل اصلی آن، راست گرایان افراطی، هستند.

درگیری که از قبل در جریان بود، ممکن است به خشونت گسترده تبدیل شود.

نظرسنجی یوگاو نشان می دهد که 56 درصد آمریکایی ها از افزایش شدید خشونت ها و درگیری ها پس از انتخابات این کشور هراس دارند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده از حدود 2000 رای دهنده، 47 درصد از این افراد عنوان کردند که با این ایده که انتخابات آمریکا به احتمال زیاد منصفانه و صادقانه است، مخالف هستند.

اندکی بیش از نیمی از آنها، یعنی 51 درصد به طور کلی در مورد اینکه چه کسی به عنوان رییس جمهور قانونی آمریکا انتخاب می شود، نظری ندارند.

یک کارشناس می ‎گوید این نتیجه، ترسناک ترین نظرسنجی است که تاکنون با آن مرتبط بوده ام؛ هم چپگرا ها و هم راستگرایان مجهز به اسلحه هستند .

بر اساس نظرسنجی دیگری که توسط ایندیپندنت انجام شده، آمریکا همانند انبار باروتی از هواداران دوآتشه است و تقریبا سه چهارم آمریکایی ها نگران آشوب ها و خشونت های بعد از روز انتخابات اند.

براساس نظرسنجی مشترک جی.

ال پارتنرز و ایندیپندنت از هر چهار رای دهنده، سه نفر یعنی 72 درصد، از خشونت های پس از انتخابات اظهار نگرانی زیاد یا نسبتا زیاد کرده اند.

شرکت جی.

ال پارتنرز از طرف ایندیپندنت مامور نظرسنجی از رای دهندگان آمریکا شد و با 1034 نفر در سراسر آمریکا تماس گرفت.

بیش از 70 درصد طرفداران هر دو رقیب ریاست جمهوری گفته اند که از این موضوع نگران اند.

نگرانی ها در میان حامیان ترامپ بالاتر است به طوری که 77 درصد گفته اند بیم راه افتادن خشونت و آشوب دارند.

از میان طرفداران بایدن 73 درصد اظهار نگرانی کرده اند.

چنین ترسی ظاهرا ارتباط مستقیم به این نگرانی آمریکایی ها دارد که تا 4 نوامبر معلوم نخواهد شد چه کسی از رقابت ریاست جمهوری برنده بیرون آمده است.

بیش از دو سوم کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند (68 درصد) گفته اند که از روشن نبودن نتایج انتخابات خیلی یا تا اندازه ای نگران هستند.

ترامپ بارها از پاسخ به سوالاتی که پرسیدند آیا نتیجه انتخابات را قبول می کند و تضمین می کند که انتقال قدرت با آرامش انجام شود، طفره رفته است.

در عین حال، هیلاری کلینتون به طور عمومی به بایدن هشدار داده که در صورت نزدیک بودن شمارش آرا، نتیجه انتخابات را قبول نکند.

در عین حال ممکن است رای ها خیلی سریع بازخوانی شوند، و هر دو طرف اعلام پیروزی کنند و عناصر افراطی هر دو طرف مسلح به خیابان ها بروند.

تقریبا قطع به یقین است که بلافاصله پس از انتخابات، حوادث بیشتری در مورد کشتن شهروندان سیاه پوست توسط پلیس های سفید پوست رخ خواهد داد؛ این کار باعث ریختن بنزین در جهنمی می شود که از قبل به راه افتاده بود.

انتخابات، آزادانه یا عاری از مداخله نیست نتایج نظرسنجی ظاهرا به نگرانی دیگری که در میان مردم شایع است نیز ارتباط دارد: انتخابات، آزادانه یا عاری از مداخله نیست.

66 درصد نظرسنجی شوندگان پس از آن که ترامپ ماه ها در بوق و کرنا کرده که رای گیری پستی به صورت انبوه به اندازه رای غیابی که به صورت درخواستی صورت می گیرد ضمانت ندارد، چنین نگرانی هایی دارند.

اظهارات جنجالی اخیر ترامپ درباره گروه های تندرو در صورت شکست ترامپ در انتخابات، بازوهای وی برای برهم زدن بازی و شروع یک جنگ مسلحانه یا جنگ داخلی احتمالی گروه های شبه نظامی هستند.

دموکرات ها از اظهارات اخیر ترامپ درباره گروه های تندرو سفیدپوست نظیر پراود بویز (پسران مغرور) که ایجاد خشونت کرده اند، ابراز نگرانی کرده اند.

ترامپ روز 30 سپتامبر مدعی شد چیز زیادی در مورد این گروه نمی داند، در حالی که شب قبل از اولین مناظره وقتی از او خواسته شد چنین گروه هایی را محکوم کند، از اعضای این گروه خواست عقب بایستند و آماده باشند.

این اظهارات یکی از برجسته ترین لحظات در مناظره بود.

کریس والاس مجری مناظره از ترامپ پرسید آیا مایل است گروه های شبه نظامی و تندروهای سفید پوست را محکوم کند ؟ رییس جمهور گفت: مایلم این کار را بکنم.

اما در عوض بحث اعتراضات جان سیاه پوستان مهم است را پیش کشید و افزود تقریبا هرچه پیش می آید از جناح چپ است نه جناح راست… من خواهان آرامش هستم.

والاس و بایدن هر دو در یک لحظه ترامپ را تحت فشار گذاشتند که گروه پراود بویز و گروه های دیگر را محکوم کند.

رییس جمهور طفره رفت و بعد گفت پراود بویز، عقب بایستید و آماده باشید.

اما بگذارید به شما بگویم، بگذارید به شما بگویم، کسی باید کاری در مورد آنتیفا و چپ گرا ها بکند زیرا این مشکل از جناح راست نیست، این مشکل از جناح چپ است.

اعضای پراود بویز ، که بعضی از آنها در اعتراضات تبعیض نژادی به صورت مسلح حاضر شدند، از اظهارات ترامپ در مناظره استقبال کردند.

تمرینات نظامی گروه های شبه نظامی و تدارک اعتراضات گروه های شبه نظامی در سراسر مرکز و شمال غربی آمریکا در حال افزایش عضوگیری هستند و گفته می شود که در مناطق دور افتاده تمرین ها و آموزش های نظامی در جریان است.

رییس جمهور آمریکا در بین گروه های نژادپرست و به شدت مسلح آمریکا پایگاه اجتماعی بسیار گسترده ای دارد و آنها نیز ظاهرا پذیرفته اند که ترامپ پیروز انتخابات خواهد بود و اگر در این انتخابات بایدن برنده شود، قطعا تقلبی صورت گرفته است.

ترامپ و جمهوری خواهان به علت احتمال تقلب انتخاباتی دموکرات ها، قصد دارند در روز رای گیری هزاران نفر از شبه نظامیان هوادار خود را به شعب اخذ رای اعزام کنند.

این افراد تلاش می کنند تا شواهدی مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کشف و مستندسازی کنند.

این افراد تصاویر و ویدئو هایی را جمع آوری خواهند کرد که جمهوری خواهان بتوانند از آنها در راستای تایید ادعای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات استفاده کنند.

در عین حال، اعتراضات در صورتی که رییس جمهور از نتیجه انتخابات راضی نباشد، همین الان هم در سراسر آمریکا برنامه ریزی شده است.

ائتلافی به نام حفاظت از نتایج مدعی است آماده اجرای 250 راهپیمایی است که از لاس وگاس تا فلوریدا انجام می شوند.

این ائتلاف ادعا کرده نماینده صدها گروه و دارای 10 میلیون عضو است.

شان الدریج به خبرگزاری فرانسه گفت: در سیاست آمریکا خیلی عجیب است که نگران این موضوع باشیم که آیا رییس جمهور در قدرت نتایج انتخابات را می پذیرد و روند انتقال قدرت را به آسانی انجام می دهد.

ما باید خاطرجمع شویم که هر فشار مفسدانه ای که ترامپ برای پایین کشیدن نتایج انتخابات وارد می آورد، با پاسخ سریع مردم آمریکا مواجه خواهد شد که خواستار شمارش تک تک آرا و احترام به نتایج معتبر نهایی هستند.

یک گروه دموکراسی خواه نیز اظهار نگرانی هایی کرده است.

مرکز عدالت برنان در بیانیه ای اعلام کرد: با نزدیک شدن به روز انتخابات، ترامپ به طور فزاینده تهدیداتی کرده است که موجب هراس رای دهندگان شده است.

او ابتدا موضوع اعزام نیروی انتظامی یا استفاده از گارد ملی را برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی در حوزه های رای گیری پیش کشید.

رییس جمهور قبلا هم از اختیارات خود در بحث انتظامی سوءاستفاده کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است: قوانین فدرال و ایالتی اعزام هرگونه نیروی نظامی، انتظامی یا کمیته به حوزه های رای گیری را که موجب وحشت رای دهندگان یا دخالت در هر امر نامربوط به حفظ آرامش در زمان برگزاری انتخابات می شود، به وضوح ممنوع کرده است.

مهم است که از اظهارات ترامپ همان برداشتی شود که منظورش بوده؛ نه فقط فراخوان برای اقدام غیرقانونی، بلکه تلاش برای سرکوب رای دهندگان.

مردم نباید به دل خود وحشت راه بدهند.

آغاز جنگ خارجی برای جبران شکست برخی از تحلیل گران آمریکایی ادعا می کنند که در صورت احساس خطر ترامپ از شکست در انتخابات، وی به اقدام نظامی علیه یکی از کشور های خاورمیانه دست خواهد زد.

این پیش بینی تحلیل گران آمریکایی بر این اساس است که تاریخ صده اخیر آمریکا نشان داده است که رییس جمهوری که در حین جنگ باشد در این کشور تغییر نکرده است.

این در حالی است که برخی جمهوری خواهان را متهم می کنند که در زمان بوش پسر از این مساله سوء استفاده شده است.

رجوع به دیوان عالی جورج دبلیو بوش کاندیدای جمهوری خواه و ال گور ، کاندیدای دموکرات، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2000 رقابت بسیار تنگاتنگی داشتند.

نتیجه انتخابات در ایالت فلوریدا برای این انتخابات تعیین کننده بود و آرای دو کاندیدا در این ایالت اختلاف کمی داشت.

در نهایت دیوان عالی آمریکا با ورود به این مساله پیروز انتخابات را تعیین کرد.

حال مرگ قاضی روث بیدر گینزبرگ یک جای خالی را در دیوان عالی کشور باز می کند که ترامپ برای پر کردن آن عجله خواهد کرد و احتمالا فرآیندهای منظم و قانونی را دور می زند که این خود جای بحث دارد.

با این حال، اگر ترامپ شکست بخورد شاید دیوان عالی این کشور نتواند مسئله را از طریق رسمی و قانونی حل و فصل نماید و در نهایت اردوکشی خیابانی نتیجه این دوره از انتخابات را تعیین کند.

پیش بینی نیویورک تایمز توماس فریدمن روزنامه نگار مطرح آمریکایی و ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز که یکی از منتقدان سرسخت ترامپ است، در رابطه با جنجال های اخیر بر سر احتمال اقدام ترامپ در عدم تحویل دادن مسالمت آمیز قدرت به برنده انتخابات ریاست جمهوری از جمهوری خواهان به دلیل عدم مخالفت و نایستادن در برابر رییس جمهور انتقاد کرد و گفت: ما به طور قطع و یقین یک انتخابات مناقشه برانگیز خواهیم داشت مگر اینکه ترامپ برنده شود.

از سویی نیویورک تایمز گزارش داد که مقامات نظامی آمریکا نگرانند دونالد ترامپ از ارتش برای سرکوب اعتراضات ناشی از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره مورد توجه سایر دولت ها نیز قرار گرفته است.

با این حال پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 ، شرایط کمی متفاوت تر از قبل برای خود آمریکا و دیگر دولت ها تغییر کرد.

در طول این مدت و پس از روی کار آمدن این رییس جمهور جمهوری خواه، اتفاقات بی سابقه ای در این کشور و در جهان افتاده است.

شیوع ویروس کرونا در جهان و عملکرد ضعیف وی در آمریکا به زعم سایر مقامات این کشور، اعتراضات دامنه دار در این کشور که در 100 سال گذشته تاریخ این کشور بی سابقه بوده، عملکرد ضعیف دیپلماتیک ترامپ که به انزوای آمریکا در شورای امنیت و سازمان ملل انجامید و تشدید رقابت ها و تنش های سیاسی و نظامی با سایر دولت ها، از عمده ترین دلایلی است که حساسیت های انتخابات آتی را نه تنها برای مردم آمریکا بلکه برای دیگر دولت ها بیش از پیش اهمیت بخشیده است، چرا که حضور مجدد این رییس جمهور در آمریکا می تواند باعث افزایش تنش ها در عرصه بین الملل و حتی در داخل آمریکا نیز شود.

گفتنی است اولین جنگ داخلی آمریکا بین سال های 1865 تا 1961 بین ایالت های جنوبی و شمالی به وقوع پیوسته است.


کلید واژه ها: انتخابات - انتخابات ریاست جمهوری - آمریکا - کشور - طرفدار - تقلب - ریاست جمهوری - شبه نظامیان - ترامپ - پیروز - طرفداران - مسلح - حل و فصل - برگزاری - نظامیان - دموکرات - دو قطبی - هزاران - مشکلات - پیروزی - افراطی - جمهوری - گزارش - تغییر - سیاسی - تاریخ - کودتا - میدان - خارجی - تشدید

آخرین اخبار سرویس:
پربازدیدترین اخبار سیاسی 13و14 آذر ایسنا

سفرهای لاکچری رزمندگان در دوران جنگ!+ عکس

20 هزار نفر جوان جویای کار در صف انتظار اداره کار منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

کشور در تمام امور علمی و تولیدی نیازمند حرکت جهادی است

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در قم تشییع شد

پیکر حجت الاسلام جعفر الهادی در قم تشییع شد

قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها؛ متضمّن منافع ملی/ دولت نقدهایش را در نشست های تخصصی بگوید

واکنش نشریه دفتر رهبر انقلاب به مصوبه برجامی مجلس

نظر بایدن درباره حضور ترامپ در مراسم تحلیف

مراسم ختم مجازی ابوی امام جمعه خرم آباد برگزار می شود

حمایت از افراد مبتلا به ایدز و خانواده های آنان ضروری است

ضربه ها و پیمان شکنی های دشمنان باید مقابله به مثل شود

مسوولان اجازه ندهند بحران آب تکرار شود

کشور در تمام امور علمی و تولیدی نیازمند حرکت جهادی است

چرا ایران بعد از 15 سال به عضویت شانگهای در نیامد؟

یزدی خواه: مشاور رییس جمهور توهمات خود را مطرح می کند

در زندان رجایی شهر چه می گذرد + تصاویر

دهمین مرحله کمک های مومنانه در مصلای ورامین برگزار شد

استفاده از «مانکن زنده» این بار در کرمانشاه +عکس

اقدام ویژه دادگاه عمومی بروات کرمان برای ارتقاء نظم و امنیت پایدار و حفظ حقوق عامه

بانک ها و طلبکاران ملاحظه کسبه و بازاری ها را بکنند

امام جمعه همدان: شهید فخری زاده الگوی نسل جوان این سرزمین است

پربازدیدترین اخبار سیاسی 13و14 آذر ایسنا

اینتل مجموعه پردازنده های Atom و Xeon خود را به TSMC واگذار می کند

روایت تسنیم از پروژه ساخت هتلی که میانه راه فروخته شد/ مردم منوجان همچنان بدون پارک + تصاویر

این ادعای ترامپ نیز رد شد!

مسابقات «برخط» قرآن کارکنان پایور و خانواد ه های ودجا

نقش رژیم صهیونیستی در شهادت شهید فخری زاده غیرقابل انکار است/ پیشرفت های هسته ای و موشکی کشور تعطیل بردار نیست

برنامه جدی مجلس و دولت برای عرضه کامل فولاد در بورس کالا

آخرین تصاویر از محل شهادت شهید فخری زاده یک هفته پس از واقعه

چهارمین جهادگر حوزه سلامت کردستان به شهادت رسید

فخری زاده قطب حرکت دانشمندان در عرصه دفاعی بود

بازگشایی محدود مساجد و اماکن زیارتی از فردا

مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان خلبانی هواپیمای «اف 4» برگزار شد

تولد تا شهادت «حاج قاسم» کتاب شد

ترور شخصیت ها نشانه ضعف دشمن در برابر قدرت ایران است

بازگشت آدولف هیتلر (+عکس)

لزوم پرداخت بموقع حقوق کارگران/ تاخیر در پرداخت ظلم است

انتقاد از کاهش اختیارات شوراها در تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده

ظریف: بایدن، حُسن نیت خود را نشان دهد

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه در اصفهان

توزیع بسته معیشتی و بهداشتی در سقز

امام جمعه قم: مسئولان باتدبیر مشکلات کشور را برطرف کنند

مروری بر زندگی شهید «امیرحسین آقاخانی»

کردستان چهارمین شهید جهادگر حوزه سلامت را تقدیم کرد

غربی ها فکر متوقف ساختن پیشرفت ایران را از ذهن خود بیرون کنند

واعظی: بندهایی تصویب کرده اند که مانع رفع تحریم است

در شرایط کرونایی شرکت در تشییع جنازه و ختم نه ثواب دارد، نه ارزش / چرا بیمارانی که هر روز جان می دهند را نمی بینیم؟

سفرهای لاکچری رزمندگان در دوران جنگ!+ عکس

واکنش دادستان ایلام به گزارش «تسنیم»؛ مسئله کوتاهی در درمان و صدور گواهی فوت نوزاد 2ماهه فوراً رسیدگی می شود

شاید دبیرخانه شورای امنیت ملی یواشکی با مجلس هماهنگی کرده باشد | بندهای مانع رفع تحریم در مصوبه مجلس | کاش این مجلس فقط با دولت مخالف بود

پیام تسلیت آیت اللّه نوری همدانی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین جعفر الهادی

انتقاد از کاهش اختیارات شوراها در تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده

دستاورد سفرهای رییس قوه قضاییه به استان های البرز و یزد

ثبت نام دومین طرح نهضت های مطالعاتی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

سهل انگاری در محدودیت ها باعث اوج کرونا می شود / دولت از کم درآمدها باید حمایت کند

حدیث امام علی (ع) درباره دوست خوب

ورود دادستان ایلام به ماجرای فوت و زنده شدن کودک 2 ماهه آبدانانی

اعدام برجام در مجلس

غریب آبادی: آژانس بی قید و شرط ترور شهید فخری زاده را محکوم کند

آماده شدن کویت برای برگزاری اولین انتخابات در دوره امیر جدید

رونمایی از 352 واحد مسکونی در حال ساخت مددجویان استان تهران

ادارات استان همدان هفته آینده با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند

واکنش روسیه به فراخوان تحریم انتخابات ونزوئلا

واکنش ابوالقاسمی به اظهارات حجت الاسلام دانشمند درباره تصدیق تلاوت + فیلم

بررسی دلیل تأخیر در انتخابات هیئت مدیره اتحادیه قرآنی یزد

خارج شدن 2 شهرستان استان از وضعیت قرمز

ادامه محدودیت های کرونایی در خوزستان/ مشاغل گروه یک و 2 اجازه فعالیت دارند

قانون اقدام راهبردی مجلس، مطابق با قانون اساسی است

غربی ها فکر متوقف ساختن پیشرفت ایران را از ذهن خود بیرون کنند

مطالبه گری و انعکاس صدای مردم رسالت صداوسیمای مرکز آبادان

بورل:کسانی هستند که منافع شان در برقرار نماندن برجام است/ایرانی ها حق دارند حس کنند به آن ها خیانت شده است

بهبود حال آیت الله مصباح یزدی نسبت به روزهای گذشته

استفاده از «مانکن زنده» این بار در کرمانشاه/ اینجا کرمانشاه است یا تل آویو+عکس!

وقف مشارکتی قرآنی در یزد آغاز شد

مجلس با شجاعت، ملت را از ذلت برجام رها کند

رزمایش احسان/ توزیع 400 بسته بهداشتی در حاجی آباد

سفیر ایران در یونسکو خواستار محکوم کردن ترور دانشمند ایرانی شد

توزیع 10 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خوزستان

موج همدلی و ایثار به همت بانوان جهادی

توزیع 10 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خوزستان

زاخارووا: تلاش برای تضعیف انتخابات ونزوئلا، حفظ بی ثباتی است

تلاش مجلس برای حذف دخالت دولت در تعیین دستمزد کارگران

749 میلیارد تومان سرمایه گذاری در پروژه های اقتصاد مقاومتی جنوب استان کرمان انجام شد

یونسکو ترور فخری زاده را محکوم کند

خاوازی: برای تامین نهاده های دامی و دانه های روغنی به خارج وابسته ایم

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در دیدار دو پاپ + عکس

ترور شخصیت ها اراده دانشمندان ایرانی برای پیشرفت را قوی تر می کند

هشدار؛ دوچرخه های عمومی هوشمند عامل انتقال کرونا هستند

بندر امامی ها خواهان ورود قوه قضاییه و سازمان بازرسی کشور جهت شناسایی و مجازات مقصران آب گرفتگی این شهر شدند

واعظی: موضع ما نسبت به امریکا با روی کار آمدن بایدن تغییر نمی کند

پایان کابوس 8 ساله قاتل کرمانی

جزییات محدودیت های کرونایی جدید اعلام شد

انسجام اجتماعی نیاز ضروری جامعه امروز ماست

محمدرضا عیوضی، خواننده پاپ، کرونا گرفت

پیکر آیت الله الهادی در حرم حضرت معصومه(س) آرام گرفت

شهرستان قرمز در استان خوزستان نداریم/ محدودیت های ترافیکی اهواز همچنان ادامه دارد

لایروبی بندر آستارا برای پهلوگیری کشتی های بزرگ آغاز شد

تأکید بر ممنوعیت فعالیت سیاسی نیروهای آستان های مطهر در همایش کربلا

هیچ کس حق ممانعت و انکار مجازات تروریست ها را ندارد

نگاهی به سناریوهای احتمالی پس از انتخابات آمریکا: جنگ داخلی، جنگ خارجی یا کودتا

نگاهی به سناریوهای احتمالی پس از انتخابات آمریکا: جنگ داخلی، جنگ خارجی یا کودتا