مطالب مرتبط:
15 میلیون دانش آموز ایرانی در 110 هزار مدرسه تحصیل می کنند
تحصیل رایگان 700 دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی مازندران
264 میلیون کودک 6 تا 17 سال در دنیا از تحصیل محرومند/ عدم دسترسی 220 هزار دانش آموز تبعه خارجی به «شاد»
15 میلیون دانش آموز ایرانی در 110 هزار مدرسه تحصیل می کنند
راهیابی دانش آموز اهوازی به مرحله دوم اردوی آمادگی تیم ملی رشته ژیمناستیک
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 09:552020-10-24اجتماعي

دو هزار و 610 دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند


رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، گفت: سال تحصیلی 99-98 از سوی وزارت آموزش و پرورش آمار پنج هزار و 18 نفر دانش آموز ثبت نام نشده در مدارس استان اصفهان اعلام شد، - تعداد دو هزار و 610 نفر بازماندگان از تحصیل شناسایی شدند و آموزش مجازی به 38 بیمار صعب العلاج در دستور کار قرار گفت.

علیرضا سلطانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا"، در خصوص شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی گذشته، اظهار کرد: بازماندگان از تحصیل به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه لازم التعلیم های پایه اول و گروه دیگر ترک تحصیل کرده ها هستند که هر سال اسامی این دو گروه دانش آموز از طریق وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل استان ها اعلام می شود که چه تعداد دانش آموز با مشخصات تعیین شده در استان دارند که در مدارس ثبت نام نشدند.

وی با بیان اینکه مطابق آمار اعلام شده وزارت آموزش و پرورش این اسامی در سامانه سناد در استان ها مورد بررسی قرار می گیرد، اضافه کرد: در استان اصفهان هم در سامانه سناد همه موارد را مورد بررسی قرار می دهیم که چه تعداد از این دانش آموزان در مدارس ثبت نام کردند و چه تعداد هنوز مراجعه ای برای ثبت نام نداشته اند.

ثبت نام نشدن پنج هزار و 18 نفر دانش آموز در سال تحصیلی 99-98 رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، تصریح کرد: مطابق آمار سال تحصیلی 99-98 مشخصات تعداد پنج هزار و 18 دانش آموز از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان اصفهان اعلام شد که این تعداد در مدارس ثبت نام نشدند و باید آنها را شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: سازمان های بهزیستی، شهرداری، کمیته امداد، بهداشت، پست و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با سازمان آموزش و پرورش در شناسایی و جذب این دانش آموزان برای تحصیل، تعامل و همکاری لازم را دارند تا کودکی از تحصیل باز نماند.

به گفته سلطانی، مشخصات این تعداد دانش آموز ثبت نام نشده در مدارس را در سامانه سناد مورد بررسی قرار دادیم و از تعداد پنج هزار و 18 نفر دانش آموز تعداد دو هزار و 610 نفر آنها شناسایی شدند.

از تعداد دو هزار و 610 نفر دانش آموز تعداد 488 نفر در سامانه سناد ثبت و مشغول به تحصیل هستند.

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، گفت: تعداد هزار و 208 نفر از دانش آموزان کودک استثنایی بودند، کودکانی که متأسفانه به دلایل مختلف، تحت آموزش پذیری در مدارس عادی و استثنایی نبودند که این افراد مورد پیگیری قرار گرفتند و با اعلام اسامی آنها و تعامل سازمان بهزیستی تحت بررسی هستند و به زودی گزارش این برنامه به دست آموزش و پرورش خواهد رسید.

سلطانی با بیان اینکه از آمار ارائه شده دو هزار و 610 نفر دانش آموز تعداد 270 نفر در داخل کشور مهاجرت کرده و در استان های دیگر ساکن شدند، افزود: در حقیقت از استان اصفهان خارج شدند و تعداد 441 نفر از این دانش آموزان به خارج از کشور مهاجرت داشتند و اصلاً در مدارس ایرانی ثبت نام نکردند.

وی با تاکید بر اینکه 46 نفر از این دانش آموزان کوچ نشین و از عشایر بودند، گفت: در واقع این دانش آموزان به استان دیگری کوچ کردند و باید وضعیت تحصیل آنها در همان استانی که کوج کردند مورد پیگیری قرار گیرد.

البته آموزش و پرورش استان اصفهان نیز پیگیر است که اگر این دانش آموزان به اصفهان بازگشتند حتماً آنها را به چرخه آموزش وارد کند.

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، خاطرنشان کرد: 38 نفر از این دانش آموزان بیماری صعب العلاج داشتند که طی جلسه ای با سازمان بهداشت قرار بر این شد که اسامی این افراد به آموزش و پرورش اعلام شود تا از طریق مدارس به صورت مجازی تا حد ممکن و در توان مدارس ارائه آموزش ها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه هفت نفر از این تعداد به دلیل فقر مالی خانواده نتوانستند ادامه تحصیل دهند، اظهار کرد: البته با درایت مدیر کل آموزش و پرورش و معاونت آموزش ابتدایی استان اصفهان، کارگروهی زیر مجموعه مجمع خیران مدرسه ساز تشکیل شده است و آنها حامیان دانش آموزان بازمانده از تحصیل هستند.

سلطانی ادامه داد: اسامی این دانش آموزان را ارائه کردیم تا در صورت مشکل از نظر وسایل، تجهیزات و موارد مالی به وسیله خیران این کارگروه مورد حمایت قرار گرفته و بتوانند وارد چرخه آموزش شوند و از تحصیل بازنمانند.

وی تاکید کرد: این تعداد قبلاً 13 نفر بودند و پنج نفر از آنها جذب تحصیل شدند و برای هفت نفر باقی مانده هم برنامه ریزی هایی شده تا به زودی وارد چرخه آموزش شده و جذب تحصیل شوند.

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، گفت: طی جلسه ای با استانداری، ابلاغ نامه نگاری به فرمانداران در دستور کار قرار گرفت و استاندار اصفهان هم به طور جدی پیگیر این قضیه در مناطق و نواحی هستند و با ابلاغ نامه به فرمانداران به عنوان رییس شواری آموزش و پرورش مناطق و نواحی هدف نهایی این است تا همت کاملی روی قضیه صورت گیرد و همه دانش آموزان بازمانده از تحصیل بتوانند جذب آموزش شوند.

عدم شناسایی دو هزار و 408 نفر دانش آموز ثبت نام نشده سلطانی با تاکید بر اینکه آمار ارائه شده بازمانده ها از تحصیل استانی است و سپس شهرستان به شهرستان این آمارها مشخص شده و مورد بررسی قرار می گیرد، تصریح کرد: در این بررسی های تعیین می شود که هر شهرستان چه تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل داشته و چه تعداد لازم التعلیم به مدرسه نرفتند.

با تفکیک این آمارها به طور مجزا بازماندگان از تحصیل برای هر منطقه و ناحیه مشخص شده و سپس به رؤسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق با توجه به دبیری شورای آموزش و پرورش اعلام می شود تا این موضوع به کمک دستگاه های مختلف مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت هایی که به تازگی انجام گرفته است همکاری با سپاه صاحب الزمان (ع) برای شناسایی این دانش آموزان است، اظهار کرد: با توجه به اینکه آمار شناسایی شده دانش آموزان بازمانده از تحصیل تعداد دو هزار و 610 نفر آنالیز شده بودند و از سویی تعداد دو هزار و 408 نفر دانش آموز هنوز به وسیله هیچ دستگاهی شناسایی نشدند در حالی که اسم آنها از ثبت احوال برای آموزش و پرورش آمده است اما هنوز در سیستم سناد ثبت نشدند، طی جلسه ای با سازمان سپاه صاحب الزمان (ع) اسامی این دانش آموزان برای شناسایی به این بخش ارائه شده است.

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، تاکید کرد: باید ابتدا این دانش آموزان شناسایی شوند که گام های خوبی در این راستا برداشته شده است.

طی تعامل با سپاه صاحب الزمان (ع) و بسته شدن تفاهم نامه ای، نیروهای بسیج اعلام آمادگی بررسی خانه به خانه برای شناسایی این دانش آموزان را کردند تا در این زمینه به آموزش و پرورش کمک کنند که هر چه زودتر این گروه از بازماند گان از تحصیل جذب شده و در واقع از آموزش عقب نمانند.


کلید واژه ها: دانش آموز - آموزش و پرورش - بازماندگان از تحصیل - وزارت آموزش و پرورش - تحصیل - بازمانده از تحصیل - آموزش - دانش آموزان بازمانده از تحصیل - شناسایی - دانش - سال تحصیلی - گروه - بازمانده - اعلام - استان - وزارت - رییس اداره آموزش - پرورش - ثبت نام - هزار - اصفهان - استان اصفهان - آموزش مجازی - دانش آموزان - مدارس استان - مدارس - رییس اداره - دستور کار - ترک تحصیل - آمار

آخرین اخبار سرویس:
دانشجویان از تجربه آموزش مجازی می گویند

دانشجویان از تجربه آموزش مجازی می گویند

درد دل های دانشجویانِ خارجی حاضر در ایران در روزگار ویروسی

رفع انسداد خط انتقال 400 میلی متری فاضلاب در شهر دوگنبدان

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 14 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

عکس های برگزیده حیات وحش هفته

هشدار محیط زیست پردیس نسبت به ورود فاضلاب مسکن مهر به سد ماملو

هشدار محیط زیست پردیس نسبت به ورود فاضلاب مسکن مهر به سد ماملو

دانش آموزان کدام استان ها بیشتر درگیر اعتیاد هستند

خروجی شهر قزوین از جمعه 14 آذر مسدود می شود

خروجی شهر قزوین از جمعه 14 آذر مسدود می شود

روزهای تحصیل در ایام کرونا زیر ذره بین دانشجویان/ از خانه نشینی تا قطع ارتباط در کلاس آنلاین

محدودیت تردد شبانه در کرمان

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 14 آذر

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 14 آذر

ردپای خرس قهوه ای در منطقه گردشگری مارمیشو ارومیه

بارش برف و باران در راه های البرز

هشدار هواشناسی درباره بارش برف و باران در 9 استان

آموزش درست کردن پاستا با سس پنیر و سیر سوخاری

هشدار نسبت به بازگشایی های شتابزده در تهران

جریمه 3500 خودرو در طرح محدودیت های قزوین

مدرسه تلویزیونی ایران؛ برنامه های درسی جمعه 14 آذر

جریمه 3500 خودرو در طرح محدودیت های قزوین

هشدار هواشناسی به بارش برف و باران در 9 استان

ترخیص موتورسیکلت های رسوبی توقیفی در خراسان رضوی ادامه دارد

هشدار مدیریت بحران خراسان جنوبی برای بارندگی های هفته آینده

کام تلخ دانش آموزان روستایی از نابسامانی اینترنت

جدول زمانی آموزش تلویزیونی جمعه 14 آذر ماه

یک قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات مارمیشوی ارومیه مشاهده شد

اهدا زمین برای ساخت مسکن مددجویان در بهشهر

احتمال وقوع بارندگی های شدید و روان آب در خراسان جنوبی | آماده باش کامل نیروهای امدادی و عملیاتی

اطلاعیه ناجا درباره انتشار فیلم اهانت به برادران افغانستانی

همه مسیرهای شهرستان فیروزکوه لغزنده و ناایمن است

همه مسیرهای شهرستان فیروزکوه لغزنده است

ریزش دیوار بهشت محمدیِ سنندج رویِ خودروها

از سرگیری فعالیت مراکز تعویض پلاک

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش جمعه 14 آذر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 14 آذر 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

بارش برف و باران در راه های البرز

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو در لرستان

لزوم توجه به معلولان در شرایط کرونایی

بازگشایی مراکز شماره گذاری تهران و شهرهای زرد و نارنجی از شنبه

ادامه بارش ها در سطح استان سمنان

تمدید طرح ترافیکی ممنوعیت های آمد و شد وسایل نقلیه در استان ایلام

پیش بینی بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس/ هشدار آبگرفتگی معابر در برخی استان ها

عکس جالب از مهر مادری در سمور آبی

طبیعت پاییزی - سنندج

دیدار استاندار گلستان با سه کارمند بیمارستان صیاد گرگان

ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزان مددجوی تنکابنی

تمدید محدودیت تردد شبانه خودروهای پلاک شخصی

تصاویر | مدفون شدن خودروها بر اثر ریزش دیوار بهشت محمدی سنندج

جدول برنامه های درسی دانش آموزان برای جمعه 14 آذر

مدفون شدن خودروها بر اثر ریزش دیوار بهشت محمدی سنندج

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 14 آذر 99 از شبکه آموزش و 4 سیما

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 14 آذر

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 14 آذر

راه اندازی نخستین کارگاه پرورش مرغ در بمپور

فقط غرب البرز بارانی می شود

مدرسه تلویزیونی ایران ؛ 14 آذر

برنامه درسی جمعه 14 آذر مدرسه تلویزیونی

جمعه ها مدرسه تلویزیونی دایر است/ برنامه درسی 14 آذر دانش آموزان

ادامه بارش ها در سطح استان

بارش برف از شنبه در آذربایجان شرقی

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان جمعه 14 آذر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 14 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

مدرسه تلویزیونی ایران ؛ روز جمعه

از سرگیری فعالیت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در استان اصفهان

تداوم محدودیت تردد شبانه در تبریز بسته به تصمیم ستاد کرونا است

مناسب سازی ایستگاه راه آهن رشت برای معلولان

بارش برف امشب در جاده هراز

از سرگیری فعالیت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در استان اصفهان

تداوم محدودیت تردد شبانه در تبریز بسته به تصمیم ستاد کرونا است

اطلاعیه ناجا در پی انتشار فیلم اهانت به برادران افغانستانی

وجود 26 مدرسه خاص جسمی حرکتی در کشور

محدودیت های منع تردد شبانه ادامه دارد

از سرگیری فعالیت مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک اصفهان

جانِ تازه بر کوچه های کهنه

کلنگ احداث مجهزترین مدرسه خیرساز دانش آموزان با نیازهای ویژه در تبریز بر زمین زده شد

وجود 26 مدرسه خاص جسمی حرکتی در کشور

کلنگ احداث مجهزترین مدرسه خیرساز دانش آموزان با نیازهای ویژه در تبریز بر زمین زده شد

از سرگیری فعالیت مراکز تعویض پلاک

کاوش سازه آبی در بزرگترین سد دوره هخامنشی

از سرگیری فعالیت مراکز تعویض پلاک

آیین نمادین توزیع تبلت دانش آموزی در اهواز

هشدار هواشناسی نسبت به بارش برف و باران در 9 استان

فیلم: خشک شدن آب بند عبدل آباد بجنورد

آخرین وضعیت ترافیکی خیابان های کلانشهر اصفهان

نخستین «بوتیک هتل» در شت

153 هزار دانش آموز خوزستانی فاقد گوشی و تبلت هستند

برخی از جاده های خراسان رضوی لغزنده و بارانی است

153 هزار دانش آموز خوزستانی فاقد گوشی و تبلت هستند

روایت تصویری تسنیم از مدفون شدن خودروها بر اثر ریزش دیوار بهشت محمدی سنندج

سونوگرافی بچه فیل آسیایی را تماشا کنید

ممنوعیت تردد شبانه وسایل نقلیه هفته آینده در قم ادامه دارد

صیادان به دریا نروند؛ هوا خراب است

نیازمندان از نان متبرک رضوی بهره مند می شوند

محمد مهدی پور عرب قدم زدن زیر باران پاییزی

ورود سامانه بارشی به فارس

حمایت های بهداشتی و رصد مستمر نیم میلیون دانش آموز اتباع خارجی

بازگشایی راه های روستایی در مهاباد

دو هزار و 610 دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند

دو هزار و 610 دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند