مطالب مرتبط:
آشوبی: دلیل شکست استقلال ضعف تاکتیکی بود
10 دلیل مهم شکست استقلال مقابل پاختاکور
پرسپولیس با شکست السد صعود کرد/ گل دقایق پایانی بلای جان تیم ژاوی
نقش رزمندگان استان فارس در شکست حصر آبادان
سری A | اسپتزیا با شکست سنگین خانگی فصل را آغاز کرد
-54 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 مهر 1399 ساعت 20:402020-09-27پزشكي

بعد از شکست عشقی چه باید کرد؟


- شکست عشقی، جدایی و پایان یک رابطه عاطفی مسیر زندگی افراد را تغییر می دهد، در ابتدا ویرانگر و پایان همه چیز به نظر می رسد اما همه اش این نیست به گزارش سایت قطره و به نقل ازبهداشت نیوز ، سخت است تصور کنید کسی که باعث شکست عشقی شما شده و به معنای ساده تر دل شما را شکسته است توانسته باشد در مسیر زندگی به شما کمک کرده باشد اما کسانی که دل شما را می شکنند نیز به نحوی به شما کمک کرده اند.

بی دلیل نیست که بسیاری از بهترین و زیباترین ترانه ها و اشعار در دوران دلشکستگی و شکست عشقی نوشته شده اند و دلیلی وجود دارد که افراد بسیاری درونی ترین و شخصی ترین افکارشان را در هنگام از دست دادن رابطه های عاطفی شان به روی کاغذ آورده اند.

شکست عشقی، جدایی و پایان یک رابطه عاطفی مسیر زندگی افراد را تغییر می دهد.

جدایی دو روحی که به هم متصل بودند را از هم جدا می کند و هر یک از دو طرف به روح آزاد گذشته خود باز می گردند و بدین ترتیب فرد به یکباره احساس پوچی و نیستی همه جانبه ای خواهد کرد، یک حالت بیکاری شلوغ و سکوتی کر کننده.

جدایی از لحاظ عاطفی و جسمی ویرانگر است زیرا عشق تمام وجود انسان را در بر می گیرد.

بدون عشق نمی توان زندگی کرد، عشق چیز ساده ای نیست و جدایی نماد پایان یک دوره خوشایند از زندگی است.

جدایی بدین معناست که زندگی در معنای چند ساعت یا چند روز پیش دیگر وجود خارجی ندارد و این موضوع ترسناک و ویرانگر است.

وقتی که جدایی از معشوق رخ می دهد، احساس می کنید که دیگر چیزی برای زندگی کردن ندارید و این حسی است که بسیاری از ما تجربه آن را داشته ایم.

شکست عشقی تنها مربوط به یک حالت ذهنی و روانی نیست.

هنگام کنار آمدن با شکست عشقی و جدایی، افراد نشانه ها و عوارض فیزیکی این حالت را نیز تجربه می کنند، حالاتی مانند تغییر در اشتها، سر درد، درد بدن و حس کلی کسالت.

اما عوارض جانبی فیزیکی شکست عشقی چگونه رخ می دهند؟ مطالعه ای که در سال 2011 توسط عصب شناسان دانشگاه کلمبیا انجام شد به تشریح پدیده شکست عشقی منتهی شد.

شکست عشقی، جدایی و پایان یک رابطه عاطفی مسیر زندگی افراد را تغییر می دهد، در ابتدا ویرانگر و پایان همه چیز به نظر می رسد اما همه اش این نیست.

نتایج اسکن های مغزی شرکت کنندگانی که در شش ماه اخیر تصمیم به پایان دادن رابطه های عشقی شان گرفته بودند، نشان داد که درد فیزیکی و پایان یک رابطه عاشقانه هنگامی که پای چگونگی درک این شرایط توسط مغز به میان می آید رابطه تنگاتنگی با هم د ارند.

وقتی که به شرکت کنندگان عکسی از شریک عاطفی گذشته شان نشان داده شد، اسکن های مغزی آنان فعالیت هایی را در منطقه مشابهی از مغز نشان می داد که معمولاً هنگام درک درد فیزیکی به کار می افتاد.

بدین ترتیب، کاملاً منطقی است که قلبی شکسته ما را در حالت دفاعی قرار دهد.

در واقع مغز به ما می گوید که دردی که بعد از جدایی عاطفی و شکست عشقی تجربه می کنیم تنها در سرمان نیست.

از این رو هنگام تجربه پایان یک رابطه عاشقانه باید با خودمان بسیار صبور و مهربان باشیم.

آلفرد لرد تنیسون در سال 1850 شعری سرود که بخشی از آن چنین بود: بهتر است دوست داشت و آن را از دست داد تا اینکه اصلاً عشق را تجربه نکرد .

این قطعه شعر تنیسون بی دلیل معروف نشده است و این سوال را در ذهن کسانی که شکست عشقی را تجربه می کنند ایجاد کرده است: آیا واقعاً تجربه عشق و سپس از دست دادن آن بهتر از این است که اصلاً آن را تجربه نکرد؟ .

برای فردی که دلش شکسته، شاید پاسخ این سوال نه باشد از هر کسی که به سختی یا به تازگی شکست عشقی را تجربه کرده است سوال کنید و به شما خواهد گفت که ترجیح می دهد خاطرات گذشته اش را پاک کرده و به دورانی بازگردد که طرف عاطفی اش را نمی شناخت.

چرا؟ زیرا درد جدایی و شکست عشقی هنوز هم در گوش هایش طنین انداز شده، به قلبش تزریق شده، در سینه اش حفره ای ایجاد کرده و او دیگر نمی خواهد احساس خرد شدن و شکست کند.

حذف کردن شریک عاطفی گذشته ساده ترین و همزمان، دراماتیک ترین راه حل از نظر فرد است.

زمان تنها درمان و مرهم برای دل شکسته است زمان چیزی است که فرد را پس از شکست عشقی و جدایی درمان می کند، موضوعی که خنده دار به نظر می رسد زیرا وقتی که حس می کنید با از دست دادن کسی زیر بار نبودن او کمرتان خم شده، زمان پیش نرفته و انگار به طور کامل متوقف شده است.

اما به محض اینکه زمان قدرت های درمانگر خود را آغاز کند، تنها آن وقت است که می توانیم نیمه روشن و پر لیوان رابطه گذشته را ببینیم.

اگر چه پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد که کنار آمدن با شکست عشقی و پایان رابطه عاطفی چه مدت زمان می برد، هر زمانی که شخص به خود اختصاص دهد کمک کننده خواهد بود.

برای مثال بهتر است خود را با کارمان مشغول کنیم تا حواسمان از شکست عشقی پرت شود، تعاملمان با خانواده و دوستان را افزایش دهیم و به علایق و عادت های روزمره بیشتر بپردازیم و حتی می توانیم کسان جدیدی را پیدا کنیم که در فراموشی شکست عشقی و درمان دردهای مرتبط با آن به ما کمک کند.

اگر چه اولین روز بعد از پایان یک رابطه عاطفی ما را ترغیب می کند به این باور برسیم که دیگر هیچگاه زیبایی های یک رابطه عاشقانه را تجربه نخواهیم کرد و دیگر طلوع زیبای خورشید را نخواهیم دید، با گذشت زمان و در شرایطی که اولویت های ما از رابطه عاشقانه به چیزهای دیگر تغییر مسیر می دهند اما بالاخره دیر یا زود بار دیگر امیدوار شده و احساس می کنید که می توانید بار دیگر وارد رابطه عاطفی شده و اینبار موفق باشید.

برای شاد بودن و رضایت داشتن، شاید یک رابطه عاشقانه جدید در آینده ممکن باشد.

و وقتی که زمان گذشت و قلب ترمیم شد، شخص دل شکسته می توانید امید را در فصلی تازه از زندگی خود بیابد و ببیند.

برای کسی که به تازگی تنها شده، امید مهم ترین چیز است.

بعد از یافتن امید، می توانیم در نهایت در مورد اهمیت رابطه عاطفی گذشته مان در مسیر زندگی مان تعمق کرده و آن را درک کنیم.

در این مرحله پرسیدن سوال هایی از خودتان بسیار موثر و کمک کننده خواهد بود.

وقتی به این سوالات پاسخ دادید، خواهید فهمید که آن ها دیگر تنها سابق های شما نخواهند بود و کسانی هستند که به دلیلی در زندگی شما حضور داشته داشته اند.

برخی از این سوالات عبارتند از: در هنگام شروع رابطه عاشقانه که بودید و در پایان آن چه تغییراتی در شرایط و شخصیت شما ایجاد شده بود؟ آیا هنگامی که با شریک یا شرکای عاطفی گذشته تان بودید از لحاظ شخصیتی رشد داشتید؟ اگر پاسخ منفی است، چرا؟ چه چیزهایی در مورد شیوه برخورد و کنار آمدن با مشکلات و به خصوص مشکلات عاطفی و شکست عشقی یاد گرفته اید؟ آیا زمانی که با شریک زندگی تان بودید مهارت های ارتباطی تان تقویت شده بود؟ آیا زبان عشق و عاشقی تان را کشف کرده اید؟ چه چیزهایی در مورد شیوه مدیریت رابطه عاشقانه جدی یاد گرفته اید؟ آیا چیزهایی وجود داشت که می توانستید در آن ها عملکرد بهتری داشته باشید؟ بدون سرزنش کردن خود یا تمرکز و ماندن در اشتباهات گذشته، آیا چیزهایی وجود دارند که در مدت رابطه با شریک عاطفی سابقتان یاد گرفته و بتوانید از آن ها در روابط آینده تان استفاده کنید تا به یک شریک عاطفی بهتر تبدیل شوید؟ اگر از شما خواسته شود سه چیزی که از شریک عاطفی گذشته تان یاد گرفته اید را ذکر کنید، این سه چه چیزهایی خواهند بود؟ آیا شریک عاطفی گذشته تان باعث پیشرفت شما شد؟ آیا اطمینان و اعتماد به نفس را در شما تقویت کرد؟ آیا به شما یاد داد که به خودتان باور داشته باشید تا بتوانید روزی در آینده برای دیگران همان نقش را داشته باشید؟ آیا او کسی بود که به شما یاد داد چیزهای ساده، جزیی و بی ارزش را کنار بگذارید؟ شکست عشقی، جدایی و پایان یک رابطه عاطفی مسیر زندگی افراد را تغییر می دهد، در ابتدا ویرانگر و پایان همه چیز به نظر می رسد اما همه اش این نیست.

آیا شریک عاطفی گذشته تان باعث شد شما انسان بهتری باشید، اگر پاسخ بله است چگونه می توانید آن عادات و ویژگی ها را بدون او نیز ادامه دهید؟ هیچ چیز قطعی نیست.

حتی ازدواجی که 50 سال دوام داشته نیز در برابر جدایی ایمن نیست.

بسیار ضروری و حیاتی است که کوچک ترین اطلاعات و چیزهایی که در یک رابطه یاد گرفته ایم را برای پیشرفت و بهبود شخصیت خود به کار ببریم.

برای اینکه افراد مستقلی باشیم و بتوانیم به رشد و تعالی ادامه دهیم باید بیاموزیم- با یا بدون شریک عاطفی مان.

شرکای عاطفی ما کسانی هستند که وجودشان برای شادتر بودن و احساس رضایت بیشتر در زندگی است اما هدف از حضور آن ها کامل کردن مل یا ایجاد یک مجموع بی نقص نیست.

همه چیز به خودمان بستگی دارد.

و از طریق تفکر عمیق در مورد درس هایی که یاد گرفته ایم، می توانیم به آن شخصیت های منفرد اما کامل تبدیل شویم، بدون اینکه خود را درگیر این مسئله کنیم که شکست عشقی دیگری در آینده در انتظار ما باشد یا نباشد.

بدون شک روابط عاطفی گذشته شما به شکلی نقش مهمی در شکل گیری شخصیت کنونی شما داشته اند و به همین دلیل باید ممنون تک تک این افراد بوده و به چشم یک شکست به روابط گذشته خود نگاه نکنید.

باید ممنون تمامی لحظاتی که با شریک عاطفی گذشته تان گذرانده اید باشید و به این فکر کنید که همه ما آنقدر خوش شانس نیستیم که زمان کافی برای ترمیم دل شکستگی و فراموش کردن شکست عشقی را داشته باشیم.


کلید واژه ها: شکست عشقی - شکست - پایان یک رابطه - رابطه عاطفی - جدایی - زندگی - پایان - عاطفی - رابطه - افراد - مسیر - تغییر - از دست دادن - زیباترین - بهداشت - بهترین - گزارش - ترانه - آورده - نوشته - گذشته - اشعار - دوران - هنگام - آزاد - تصور - شخصی - روحی - کاغذ - نیوز

آخرین اخبار سرویس:
جولان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد و بی خیالی مردم/ از رقص و پای کوبی عروسی ها تا عدم رعایت پروتکل ها+فیلم

چگونه کووید 19 می تواند بر پسوریازیس تأثیر بگذارد؟

کرونا سیستم بهداشتی ایران را اشباع کرده است؟

کرونا 247 روز پس از ورود به ایران/ رکوردشکنی های تلخ پاییزی

سبک زندگی سالم یکی از عوامل تأثیرگذار روی سلامت روان است

روشی ساده برای تشخیص ابتلا به کووید-19

نیاز خونی در گیلان

همگام بودن با طبیعت و کائنات شرط اصلی در سلامت است / پرهیز اساس درمان است

چند توصیه برای مراقبت از پوست در سرما

مادران می توانند با مدیریت صحیح، سلامت خانواده را تضمین کنند

هنگام احساس خطر از مومو با 123 تماس بگیرید

اهدای عضو به شش بیمار زندگی دوباره بخشید

تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی مازندران به 681 نفر رسید

اگر درباره مومو حس خطر کردید، با این شماره تماس بگیرید

شباهت علائم مسمومیت گازی با سرماخوردگی

کمبود انسولین و بی توجهی مسئولین به ظرفیت ها/ چرا وزارت بهداشت به تیتک بی توجه است؟

شباهت علائم مسمومیت گازی با سرماخوردگی

کدام روش های درمانی برای کووید 19 موثر هستند؟

امیدواری شهردار مسکو به بهبود اوضاع و عدم نیاز به محدودیت های مضاعف

پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به کووید 19 چه زمانی موثر است؟

چرا کرونا در سفر خطرناک تر می شود؟ (فیلم)

تلخ ترین عارضه ابتلا به کرونا برای آقایان

دلیل و درمان دندان درد شب

10 واحد غذایی برتر استان یزد تجلیل شدند

اگر با خطر و اقدام عملی «مومو» مواجه شدیم، چه کنیم؟

مبتلایان به بیماری های غیرواگیر در معرض بیشترین خطر عوارض کرونا هستند

کادر درمان خسته و فرسوده شده اند/ هشدار نسبت به فرسودگی دستگاه های اکسیژن ساز و سی تی اسکن

تاثیر دیابت بارداری بر چاقی

موارد آلودگی به کرونا در مکزیک از 880 هزار نفر فراتر رفت

ببینید | عرضه رسمی آیفون 12 در اپل استور سیدنی

راهکار اصلی کنترل علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

شناسایی 53 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در هند

انتقاد به روند برگزاری انتخابات کمیته های ناظر بر نشریات دانشگاه های علوم پزشکی

تلخ همچون مرض قند

اجرای پویش مامان پزشک در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

چه کسانی بیشتر در معرض خطر کرونا هستند ؟

اختصاصی| تنهایی چطور منجر به دیابت نوع دوم می شود

آیا ویروس کرونا خطرناک تر شده است؟

از مهار درد سیاتیک تا خطر آلودگی صوتی

واکسنی که پیشرفت آلزایمر را کند می کند

گام دیگر دانشمندان در درمان نابینایی

تشخیص بیماری پارکینسون با یک آزمایش پوستی ساده

چند توصیه برای مراقبت از پوست در سرما

عرضه ماسک در داروخانه ها فقط با قیمت 1300 تومان

هنگام احساس خطر از مومو با 123 تماس بگیرید

آیا ویروس کرونا خطرناک تر شده است؟

هر داروی تبلیغ شده در فضای مجازی، بلافاصله از چرخه داروخانه ها خارج می شود

اعمال محدودیت های شدید کرونایی در 43 شهرستان+ جزییات

علامت شاخص سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا را بشناسیم

سازمان بهداشت جهانی: موج شیوع خطرناک تر کرونا در زمستان (فیلم)

هشدار حریرچی درباره فرسودگی تجهیزات بیمارستانی و مرخصی استعلاجی کادر درمان به دلیل کرونا

دندان مصنوعی، نگاهی کلی بر چیز هایی که باید بدانید!

تجهیزات پزشکی و درمانی به طور یکسان در شهرستان های اردبیل توزیع می شود

این داروی قدیمی برای درمان کرونا معجزه می کند

نگاهی به مهم ترین اخبار کرونایی قم در هفته گذشته

هر داروی تبلیغ شده در فضای مجازی، بلافاصله از چرخه داروخانه ها خارج می شود

آیا ویروس کرونا خطرناک تر شده است؟

آیا ویروس کرونا خطرناک تر شده است؟

ببینید | تصاویری زیرخاکی از اولین حضور زنده یاد خسرو شکیبایی در تلویزیون

ماجرای کمبود انسولین در کشور؛ آیا انسولین سهمیه بندی می شود؟

سرما برای پیشگیری از فراموشی

جزییات توزیع انسولین قلمی نوورپید در داروخانه های منتخب هرمزگان اعلام شد

​ظروف غذای کودکان لجباز خود را مرتب نکنید! / اجازه دهید خودشان آن ها را جمع کنند

حرکات اصلاحی، نوشداروی ناهنجاری های جسمانی

حرکات اصلاحی، نوشداروی ناهنجاری های جسمانی

پشت پرده مافیای دارو برای تولید نمکِ مضر

تخفیف شهریه برای ترم کرونایی دانشجویان علوم پزشکی

در دوران کرونا چقدر ورزش کنیم؟

کمبود ویتامین C و D احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می دهد

جایگزین های واکسن آنفلوانزا

آیا ویروس کرونا خطرناک تر شده است؟

شهرستان های بندرعباس، جاسک و کیش در وضعیت پرخطر

صدور کارت سوءتغذیه برای مادران باردار، شیرده و کودکان/ شارژ کارت از ماهی 100 هزار تومان تا 200 هزار تومان در هر دو ماه

ادعاهایی درباره کرونا؛ ویکس و کافور و خودزنی

آمار جان باختگان کرونا در مهاباد روی 161 نفر ثابت ماند

کاشان به موقوفه بهداشت و درمان نیاز مُبرم دارد

هشدار حریرچی: فرسودگی کادر درمان/ فقط با تغییر رفتار میتوانیم با کرونا مقابله کنیم

این داروها شما را چاق می کنند

راهکارهای طلایی برای تقویت قوای بدن و حفظ سلامتی

تولید مکمل نانویی زردچوبه برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن

کشف نقطه ضعف ویروس کرونا

از مهار درد سیاتیک تا خطرات آلودگی صوتی

هنگام احساس خطر از مومو با 123 تماس بگیرید

شاخص استفاده از ماسک در شهرستان اراک به حدود 90 درصد رسید

تشخیص سکته با کمک تلفن همراه

داروهایی که شما را چاق می کند

بیش از 30 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در برزیل

آیا در صورت ابتلا به کرونا باید با اورژانس تماس بگیریم؟

ساخت تب سنج غیر تماسی با دقت پزشکی بالا

توزیع انسولین در 140 داروخانه منتخب استان

برخورداری 100 هزار بیمار مزمن از خدمات تامین اجتماعی

10 روش برای آرامش ذهن

شرایط ورزش کردن در ایام کرونا

حریرچی هشدار داد: کادر درمان فرسوده و خسته شده اند

ابتلا به کرونا از مرز 600 نفر در مازندران گذشت

وضعیت خطرناک کرونا در دالاهو/ مردم یارسان «عید خاوندکار» برگزار نکنند

ببینید | مسافرت زیر سایه کرونا

بستن فاصله بین دندان ها بدون ارتودنسی

روایتی ناتمام از ماسک های شهر ما

جایگزین های مناسب واکسن آنفلوانزا در پاییز و زمستان

بعد از شکست عشقی چه باید کرد؟

بعد از شکست عشقی چه باید کرد؟