مطالب مرتبط:
سرلشکر باقری: اغراق گران به دفاع مقدس خدمت نمی کنند/ پذیرش قطعنامه یک موضوع دفعی و ناگهانی که به امام(ره) تحمیل شده باشد نیست
سرلشکر باقری: دفاع مقدس ثابت کرد شاید شروع جنگ با دشمن باشد اما پایانش با دشمن نیست
سرلشکر باقری: دستاوردهای چشمگیری در دفاع مقدس حاصل شد
سرلشکر باقری: بازدارندگی حاصل از دفاع مقدس بی نظیر است
امروز خدمت به مردم در تراز مجاهدت های دفاع مقدس است
-16 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 مهر 1399 ساعت 01:252020-09-26سياسي

باقری: اغراق گران به دفاع مقدس خدمت نمی کنند


سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح شامگاه شنبه در برنامه نگاه یک، اظهار داشت: جنگی بر ملت ایران تحمیل شد؛ جنگ پدیده شوم و نامناسبی است که انسان ذاتا نباید به آن علاقه داشته باشد به ویژه ملت ایران که دارای تاریخ بزرگی هستند و هیچگاه آغازگر جنگی نبودند؛ - که دارای تاریخ بزرگی هستند و هیچگاه آغازگر جنگی نبودند؛ جنگ هشت ساله هم یک جنگ تحمیلی بود و ما در حال دفاع بودیم.

ما جنگ ایران و عراق نداشتیم چرا با کسی سر جنگ نداشتیم.

دفاع مقدس در کنار همه آسیب هایی که در آن به ما وارد کرد و این آسیب را هنوز هم ملت ایران دچار آن هستند، اما دستاوردهای چشمگیری در آن حاصل شد.

** دفاع مقدس نقطه عطف تاریخ ایران است وی افزود: این دستاوردها ملی و برای کشور ما است.

از جنگ های ایران و روس هر کس به ایران تجاوز کرده، بخشی از آن را برده است و هیچکس جلودار بیگانه نبوده است و بعضا تا پایتخت هم آمده است و بخش هایی از سرزمین ما جدا شده است.

دفاع مقدس ما کاملا این را برعکس کرده است و سابقه تاریخی نشان می دهد که نقطه عطف دفاع مقدس است و همه کشور جمع شدند که در برابر صدام و حزب بعثی که به همه تسلیحات و تجهیزات مجهز شده بود، ایستادگی کنند و پیروزمندانه جنگ را این ملت خاتمه دادند.

سرلشکر باقری ادامه داد: ملت ایران در دفاع مقدس آموخت اگر چشم به دیگران نداشته باشد و روی پای خود بایستد، می تواند پیروز باشد.

بازدارندگی دفاع مقدس بی نظیر است و دیگر هرکسی بخواهد به ایران و ایرانی چپ نگاه کند، دفاع مقدس به او گوشزد می کند که شروع جنگ شاید با او باشد اما پایان آن با ملت ایران است و هزینه زیادی به آن دشمن تحمیل خواهد شد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه صنعت دفاعی ما صنعت خودکفایی است و ایده خودکفا داریم، گفت: ما کشوری هستیم که خودمان رهنامه و سیاست های دفاعی را تدوین و مشخص می کنیم.

این چیز کوچکی نیست و در جهان فقط 5-6 کشور این تفکر را دارند و بقیه کشورها مقلد هستند و تحت سیطره مستشاران نظامی هستند؛ این هم یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس است.

** اگر پشتیبانی آمریکا از رژیم صهیونیستی نباشد، فرو می پاشد وی ادامه داد: بر اساس آنچه ملت های منطقه در دفاع مقدس دیدند، اتفاقات فلسطین افتاد و امروز رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که در باریکه خود بماند و سه ماه است که شبانه روز در خانه نخست وزیر آنها تظاهرات است.

امروز اگر پشتیبانی آمریکا" از رژیم صهیونیستی نباشد، فرو می پاشد.

آنچه حزب الله در لبنان و انصارالله در یمن را شکل داده، دفاع مقدس است.

سرلشکر باقری گفت: دستاورد بزرگ دیگر این است که همه دنیا جمع شده بود ملت ایران را شکست دهد، اما آنها خود شکست خوردند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به چرایی طولانی شدن جنگ تحمیلی، عنوان کرد: ملت، رهبران و نظامیان ایران از جنگ استقبال نکردند، اما این جنگ تحمیل شد.

آمریکا" و جهان غرب مسیری را طی 2-3 قرن طی کرده بود تا به منابع انرژی در غرب آسیا دست پیدا کند و در حال غارت منابع ملت ایران با حکومت دست نشانده پهلوی بود که انقلاب اسلامی بساط آنها را به هم زد.

انقلاب اسلامی مبانی استحکام قدرت ملی را در پیش گرفت که به مذاق آمریکایی ها و غربی ها خوش نیامد.

از سویی عراق هم احساس شکست و بازندگی در معاهده الجزایر می کرد و صدام هم که با بلندپروازی ادعای رهبری جهان عرب را داشت با انتقال اسلحه به مناطق مرزی، ناامنی های عجیبی را در شهرهای ما ایجاد کرد و به این نتیجه رسید که باید یک تهاجم بزرگ را سازماندهی کند.

وی خاطرنشان کرد: 28 کشور پشتیبانی تسلیحاتی صدام را بر عهده داشتند و این ها همه انگیزه حمله به ایران را برای صدام فراهم کرد.

در داخل نیز بسیاری از مناطق کشورمان دچار درگیری هایی بود و نابسامانی هایی نیز در حوزه های مختلف مانند اقتصاد و نیروهای نظامی وجود داشت.

در نتیجه مجموعه ای از عوامل داخلی و خارجی دست به دست هم داد تا یک متجاوز را به سمت حمله به کشورمان ترغیب کند.

** پرداخت غرامت ایران در جنگ تا به امروز انجام نشده است سرلشکر باقری در خصوص طولانی شدن جنگ، اظهار داشت: نیروهای مسلح، رهبری و شورای عالی دفاع با دشمنی مواجه اند که متجاوز بودن و آغازگر بودن جنگ را نمی پذیرد و حتی هیچ اطمینانی هم به ما نمی دهند که او مجددا تجاوز نخواهد کرد چراکه بسیاری از نقاط مرزی از نظر جغرافیایی ما قابل دفاع نیستند.

اینجا فرماندهی جنگ تصمیم به ادامه تهاجم می گیرد تا دشمن متجاوز بودن خود را بپذیرد و غرامت ملت ایران را بپردازد.

تنها مقطعی که یک اطمینان اولیه ایجاد می شود، قطعنامه 598 است، اما هنوز هم دستاورد کافی را به ما نمی دهد که نهایتا جمهوری اسلامی با اندکی تاخیر آن را می پذیرد و در واقع ما اطمینان پیدا می کنیم از متجاوز شناخته شدن عراق بعنوان آغازگر جنگ و پرداخت غرامت که متجاوز بودن عراق اعلام شد اما پرداخت غرامت تا به امروز انجام نشده است.

** اغراق گران به دفاع مقدس خدمت نمی کنند رییس ستادکل نیروهای مسلح درباره تحریف دفاع مقدس از سوی برخی افراد و جریان ها، عنوان کرد: عده ای با تحریف، دروغ و حتی اغراق به دنبال کمرنگ کردن این فرهنگ هستند.

اغراق گرها هم خدمت نمی کنند و آنقدر موضوعی را بزرگ می کنند که وقتی کسی آن را می بیند، آن بخش درست آن را هم دروغ می کند.

از حدود 12 سال پیش حدود 68 پروژه تحقیقاتی تعریف شد و پیشکسوتان نیروهای مسلح و بخش های مختلف کشوری با نظارت های سخت علمی مشغول شدند که حاصل آن می تواند در اختیار پژوهشگران قرار بگیرد.

وی درباره تسهیل دسترسی ها به منابع درباره دفاع مقدس، گفت: به حدی انجام شده و حدی از آن هم در حال برنامه ریزی است.

سرلشکر باقری درباره شبهه ای که پیرامون پیروزی ایران در دفاع مقدس ایجاد می کنند، تصریح کرد: پیروزی در جنگ ها بر اساس اهداف دو طرف تعریف می شود؛ صدام اینطور تعریف کرده بودند که ما دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران یا تصرف خوزستان یا تصرف اروند هستیم؛ ما اینگونه تعریف کرده بودیم که اجازه جدا شدن یک وجب از خاکمان را نمی دهیم و به بازدارندگی می رسیم، در اینجا دنیا قضاوت می کند که چه کسی به اهدافش رسید.

** در دفاع مقدس دشمن را در رسیدن به اهدافش شکست دادیم رییس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به مثالی پیرامون پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه، گفت: چرا وینوگراد بعد از یک سال و نیم بررسی گفت، حزب الله پیروز جنگ بود؟ اسراییل تعریف کرده بود که حزب الله را نابود و رهبر آن را می کشم؛ اما اینجا حزب الله گفته بود با حداقل تلفات مقاومت را ادامه می دهم.

جنگ شروع شد و اسراییل بمباران را آغاز کرد، بمب کم آورد، آمریکا از انبارهای قطر به آنها بمب داد و انواع امکانات و حمایت سیاسی از آنها وجود داشت.

در این طرف میدان، روز اول حزب الله یک موشک زد و روز آخر 30 موشک زد.

در سمت اسراییل تا شهر حیفا تخلیه شد و چندین تانک و بالگرد آنها منهدم شد و اینجا همه دنیا گفتند که پیروز نبرد حزب الله است.

وی افزود: در دفاع مقدس ما هم طبیعی است در جاهایی با عدم توفیق مواجه بودیم، اما در کل میدان ما دشمن را شکست دادیم و آنها به اهداف خود نرسیدند.

** دولت نهایت کمک خود به جنگ را انجام نداد سرلشکر باقری درباره چرایی و چگونگی پذیرش قطعنامه و در پاسخ به این سوال که آیا قطعنامه به امام تحمیل شد، عنوان کرد: پذیرش قطعنامه یک موضوع دفعی و ناگهانی و اینکه به امام(ره) تحمیل شده باشد نیست؛ میزان پشتیبانی کشور از جنگ مشخص بود و 13 تا 14 درصد بودجه کشور را در اختیار جنگ می گذاشتند، اما در سمت عراق اینگونه نبود، عراق در آغاز جنگ 30 میلیارد دلار ذخیره ارزی داشت، حدود 70 میلیارد دلار کمک می گرفت و در پایان جنگ 100 میلیارد دلار بدهی داشت یعنی هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد دلار.

رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: اما در این طرف میدان، کل هزینه کرد ما چیزی حدود 20 میلیارد دلار است؛ این وضعیت پشتیبانی ما بود؛ به در سال 67 به جایی رسیدیم که برای جراحی مجروحمان نخ جراحی وجود نداشت و به این شکل امکان ادامه وجود نداشت.

اینکه آیا کشور و بخش دولتی حد نهایی کمک خود را کرد؟ من این را قبول ندارم و باید محفلی باشد که دولتی ها بیایند و بحث کنیم که آیا توان کشور در حمایت از جبهه همین بود یا نبود.

** پذیرش قطعنامه عقلانی ترین کار در مقطع تیرماه 1367 بود وی افزود: عقلانی ترین کار در مقطع تیرماه 1367 پذیرش قطعنامه است چراکه هیچ امتیاز بیشتری به ما نمی دادند و در توازن قوا در سمتی بودیم که با دیوانگی طرف مقابل و اقداماتی که در به کارگیری سلاح شیمیایی و دستیابی به سلاح هسته ای داشت، متضرر می شدیم و در آن مقطع حضرت امام با عقلانیت و تصمیم درست با پذیرش قطعنامه موافقت کردند.

سرلشکر باقری در پاسخ به سوالی پیرامون شبهه مطرح شده مبنی بر اینکه رزمندگان در سال های پایانی جنگ از رفتن به جبهه ها امتناع می کردند، اظهار داشت: در طول دفاع مقدس درحالی که جمعیت ایران 40 میلیون نفر بود، ما 5.

5 میلیون رزمنده داشتیم.

از این تعداد حدود 45 درصد بسیجی داوطلب است و 45 تا 50 درصد آن هم سرباز و 5 درصد آن هم کادر سپاه و ارتش است.

بیشترین اعزام ها را ما در سال های پایان جنگ داشتیم.

پس از نقض آتش بس و آغاز عملیات مرصاد، با فرمان حضرت امام آنقدر نیرو به جبهه آمد که لشگرها جا برای اسکان آنها نداشت.

یک ماه آخر جنگ اصلا کمبود نیرو وجود ندارد؛ اینگونه نیست که بگوییم مردم از دفاع استقبال نمی کردند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح به اشاره به شوق و اشتیاق جوانان در سال های اخیر برای حضور در سوریه و نبرد علیه تکفیری ها، عنوان کرد: بسیاری از جوانان به ما می گفتند که پیش سردار سلیمانی پارتی بازی کن که ما به سوریه برویم، زمانی که به شهید سلیمانی این موضوع را می گفتم، ایشان می گفت که من آنجا جا ندارم و اصلا قرار نیست از اینجا لشکرکشی کنیم و نیروی ایرانی ببریم.

وی با اشاره به حضور خودجوش و داوطلبانه جوانان و بسیجیان در حوادث طبیعی کشور ما مانند زلزله و سیل و یا بیماری به زیبایی هایی از جوانان بسیجی پی بردم که برایم تازگی داشت.

این جوانان کافی است فقط کسی به او بگوید چکار کند، هزینه را هم از جیب خود می دهد؛ ما حتی لباس اینها را نمی توانیم تامین کنیم و یا پول توجیبی آنها را هم نمی دهیم.

سرلشکر باقری درخصوص تعامل صنعت دفاعی کشور با دیگر بخش های صنعتی کشور با بیان اینکه آنچه در صنعت دفاعی اتفاق می افتد، پیچیدگی اش قابل قیاس با بخش های دیگر مانند صنعت خودرو، کشاورزی و صنایع این دستی نیست، خاطرنشان کرد: وقتی یک سامانه پدافندی مانند باور-373 را جوانان ما می سازند؛ فرآیند پروازی هدف و پرواز موشک و تداخل اینها و مسائل گوناگونی که دارد، قابل قیاس با خودرو نیست.

پیچیده ترین بخشی که در حوزه خودرو وجود داشت کامپیوتر آن بود که صنعت دفاعی ما قرار داد بست و امروز هم روزانه تحویل می دهد.

** عدم توفیق در اقتصاد و صنعت کشور به دلیل نگاه سیاسی است رییس ستادکل نیروهای مسلح پیرامون ریشه مشکلاتی که امروز در اقتصاد و صنعت کشور وجود دارد، گفت: معتقدم قدری از عدم توفیق به دلیل این است که نگاه سیاسی به موضوعات اقتصادی و معیشتی مردم وجود دارد.

تلاش برای حاکم شدن در دولت ها به شکل حزبی بدون دیدن واقعیات نیاز مردم، رفت و آمد اتوبوسی مدیران و جابجایی مکرر و نداشتن ثبات قدم در مسیر توسعه صنعتی و عدم اعتماد به جوانان و .

از جمله دلایل این موضوع است که نظرم بسیار بهتر از این می توان اداره کرد.

وی افزود: وضعیت موجود چیزی نیست که بگوییم نهایت توان ایرانی است.

نیروهای مسلح ماموریت اینگونه ندارند که بخواهند وارد این مسائل شوند، بعضا مدیران و فرماندهان به ما فشار می آورند که مثلا بگذارید وارد صنعت خودرو و دیگر صنایع کشور شویم، خب این نیروهای مسلح را از ماموریت خود دور می کند.

سرلشکر باقری درباره نفوذ منطقه ای ایران، اظهار داشت: ما روزی در حوالی اهواز از انقلاب و نظام و کشور دفاع می کردیم، اما الان جبهه کجاست؟ الان بحث سر این است که ایران در سوریه نباشد! یعنی توسعه حضور و نفوذ مرزهای امنیت ملی ما کاملا فراتر از مرزهای جغرافیایی رفته است و بحث سر این است که اگر نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه باشد چه تهدید متوجه رژیم صهیونیستی می شود.

رییس ستادکل نیروهای مسلح درباره توافق ننگین عادی سازی روابط رژیم های مرتجع منطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: امارات ظرفی یک تا دو سال گذشته پیغام های متعددی فرستاد و می گفت ما مثل عربستان نیستیم و قصد دوستی و کمک داریم.

البته ما نسبت به عربستان هم بر خلاف ادعای پادشاهشان برای ایجاد ارتباط مشکلی نداشتیم.

** اگر کشور دیگری به توافق ننگین سازش با صهیونیست ها بپیوندد نگاهمان را به او تغییر می کند وی ادامه داد: اما وقتی امارات آمد و این رابطه قبلی خود با صهیونیست ها را که در حد سرویس های اطلاعاتی و کشتن فلسطینی ها و کمک به مقابله با مردم یمن بود را علنی کرد این به معنای یک سفارت علنی و تعدادی پایگاه اطلاعاتی و عملیاتی علنی برای عملیات سایبری و روانی علیه ملت ایران است که این موضوع دیگر تفاوت با گذشته دارد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اینجا دیگر نگاه ما به آنها متفاوت می شود و اگر کشور دیگری هم به این توافق بپیوندد همین خواهد بود، گفت: اگر پای صهیونیست ها به این منطقه کشیده شود و اتفاقاتی بیافتد که امنیت ملی و دفاع ما دچار کوچکترین خدشه ای کند، ما به اینها بعنوان ارائه کننده پایگاه به خصم و دشمن نگاه می کنیم و همان برخوردی را با آنها خواهیم کرد که با دشمن آن برخورد را می کنیم.


کلید واژه ها: ایران - دفاع مقدس - ملت ایران - رییس ستادکل نیروهای مسلح - دستاوردها - ستادکل نیروهای مسلح - دفاع - سرلشکر محمد باقری - تاریخ - جنگ ایران و عراق - مقدس - جنگی - نیروهای مسلح - ایران و عراق - تاریخ ایران - باقری - محمد باقری - جنگ تحمیلی - چگاه - آسیب - نقطه عطف - بیگانه - جلودار - پایتخت - برنامه - ستادکل - پدیده - هیچکس - علاقه - تجاوز

آخرین اخبار سرویس:
نتیجه انتخابات آمریکا چه زمانی مشخص می شود؟

واکنش خواننده انقلابی به توهین به پیامبر اکرم(ص)

روزهای سیاه کرونایی همچنان ادامه خواهد داشت؟/ اگر آن یک میلیارد یورو پرداخت می شد!

حسن نژاد: تغییر فرماندار 2 شهرستان مازندران

فرصت سوزی مسئولان در مقابله با کرونا مشهود است/ خسارت های غفلت قابل جبران نیست

مجازات عوامل دخیل در پرونده ترور سردار سلیمانی را از دستگاه قضایی عراق مطالبه کرده ایم

راه اندازی کاروان وحدت در رادیو/ سفر به سیستان، کردستان و کرمانشاه

ترتیل صفحه 527 قرآن کریم+فیلم و متن آیات

پیام رهبر انقلاب خطاب به جوانان فرانسه

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره کوروش

در گفتگو با آکوچکیان؛ تلقی نادرست عبدالکریم سروش از وحی/متافیزیک نادیده گرفته می شود

علی اف در دیدار عراقچی: مرز های ایران و آذربایجان مرز برادری و دوستی خواهد بود

دو گرفتاری وزارت بهداشت در مقابله با کرونا؛ جیب خالی و کم زوری

سلامت مردم اولویت اول نظام است/استفاده ازظرفیت مساجدبرای خدمت

تبدیل کانون های مساجد لرستان به کارگاه های تولید ماسک

تخلفات ساختمان در روستاهای آستارا به مراجع ذیصلاح گزارش می شود

پاییز هزاررنگ رویایی در بوستون + عکس

ناامیدی که به عزّت می رسد

اوقات شرعی هشتم آبان در سمنان

تخلفات ساختمان در روستاهای آستارا به مراجع ذیصلاح گزارش می شود

رای اعتماد مجلس صربستان به نخست وزیر این کشور

دستاوردهای جامعه مهدوی به دنیا معرفی شود

اظهارات احمدی نژاد به مناسبت زادروز کوروش هخامنشی

بورس با سومدیریت چگونه پیشرفت کند؟

رهبر انقلاب خطاب به جوانان فرانسه: از مکرون بپرسید چرا تردیددر هولوکاست جرم واهانت به پیامبر آزاداست

دیدار و گفت وگوی عراقچی با رییس جمهور آذربایجان/ معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران باکو را به مقصد مسکو ترک کرد

روغن در کشور به وفور وجود دارد

تبدیل کانون های مساجد لرستان به کارگاه های تولید ماسک

گلایه یک نماینده مجلس از رییس جمهور

ّبرگزاری تجمع محدود 13 آبان با رعایت پروتکل ها در کاشان

دستاوردهای جامعه مهدوی به دنیا معرفی شود/ ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی

اسلام ناب محمدی به جهان صادر شده است

ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند

عراقچی باکو را به مقصد مسکو ترک کرد

آشوریان ارومیه اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند

نمازجمعه این هفته درشهرهای قرمزهرمزگان برگزار نمی شود

تشدید محدودیت های کرونایی در فارس

چه کسانی مشمول کوپن می شوند؟

توییت عراقچی پس از دیدار با علی اف

مرکز خدمات تخصصی پردیس فارابی دانشگاه تهران بازوی توانمند علمی دانشگاه

توزیع ماسک رایگان در حاشیه تبریز + عکس

مرکز نگهداری از گربه های متوفیان کرونا! + عکس

عراقچی باکو را به مقصد مسکو ترک کرد

اظهارات جدید محمود احمدی نژاد درباره کوروش /نه می گویم او ذوالقرنین است نه پیغمبر اما...

مراسم وداع با پیکر شهید راستگو در ساری برگزار شد

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می شود

وداع با پیکر شهید حسین راستگو در ساری

لوایح دولت قدیمی و در حوزه معیشت نیستند

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می شود

مراسم وداع با پیکر شهید راستگو در ساری برگزار شد

نازل شدن فرقان بر بنده خاص خدا

اسلام ناب محمدی به جهان صادر شده است

عراقچی ابتکار ایران برای توقف درگیری ناگورنو قره باغ را به رییس جمهور آذربایجان ارائه داد

نگاه مثبت جمهوری آذربایجان به طرح ابتکاری ایران

ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند

نماز جمعه این هفته در شهرهای قرمز هرمزگان برگزار نمی شود

واکنش مغازه دارِ ایرانی به توهین مکرون

ارایه طرح ابتکاری ایران برای پایان مناقشه قره باغ به آذربایجان

تشکیک در نتایج انتخابات آمریکا /ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند

واکنش امت اسلام در برابر اهانت فرانسه باید عقلانی باشد

ارائه طرح ابتکاری ایران برای پایان مناقشه قره باغ به آذربایجان

طرح ایران برای توقف درگیری ناگورنو قره باغ

علی اف در دیدار عراقچی چه گفت؟+جزییات

عراقچی: نگاه مثبت جمهوری آذربایجان به طرح ابتکاری ایران

تحقق اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان های کشور پس از 8 سال

مجلس مصمم به تصویب طرح تامین کالا های اساسی است

آشوریان ارومیه اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند

مرکز خدمات تخصصی پردیس فارابی دانشگاه تهران بازوی توانمند علمی دانشگاه

دبیرکل نُجَباء: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

دستور اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان های کشور پس از 8 سال

دبیرکل نُجَباء: آمریکا برای تجزیه عراق خیز برداشته است

نظرسنجی های آخر از انتخابات آمریکا+ اینفوگرافی

عراقچی باکو را به مقصد مسکو ترک کرد

کارگروه تخصصی ساماندهی مرنجاب در شهرداری آران و بیدگل تشکیل شد

علی اف: مرز ایران و آذربایجان، مرز برادری است

محدودیت های جدید کرونایی اعلام می شود

فعالیت فلافلی های زاهدان در روزهای کرونایی! + عکس

جو بایدن: من و همسرم رأی دادیم!

ارایه طرح ابتکاری ایران برای حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ به آذربایجان

کارگروه تخصصی ساماندهی مرنجاب در شهرداری آران و بیدگل تشکیل شد

جو بایدن رای خود را به صندوق انداخت

رسالت مهم شورای حل اختلاف برقراری و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

بیانیه انجمن مستقل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران پیرامون اهانت به پیامبر

علی اف: مرز ایران و آذربایجان، مرز برادری خواهد بود

دیدار عراقچی با رییس جمهوری آذربایجان

عراقچی ابتکار ایران برای توقف درگیری ناگورنو قره باغ را به رییس جمهور آذربایجان ارائه داد

نماز جمعه 9 آبان در هیچ نقطه ای از استان تهران اقامه نمی شود

دیدار عراقچی با رییس جمهوری آذربایجان (+عکس)

معنویت و استغفار انگیزه مقابله با کرونا را در مردم تقویت می کند

تصمیمات دولت برای رفع آلودگی های محیط زیستی و استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سوادآموزی

جو بایدن: من و همسرم رأی دادیم!

پیاو ویدیویی احمدی نژاد به مناسب روز جهانی کوروش بزرگ!

نماز جمعه 9 آبان در هیچ نقطه ای از استان تهران اقامه نمی شود

تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو به محمد رسول الله (ص) + عکس

حمله مرگبار ارمنستان به شهر برده آذربایجان + عکس

محدودیت های جدید کرونایی اعلام می شود

تحقق اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان های کشور پس از 8 سال

عراقچی طرح ابتکاری ایران برای قره باغ را به علی اف ارائه کرد

مسلمانان و مردم آزاده جهان پاسخ حرکت احمقانه مکرون را بدهند

عراقچی ابتکار ایران برای توقف درگیری ناگورنو قره باغ را به رییس جمهور آذربایجان ارائه داد

باقری: اغراق گران به دفاع مقدس خدمت نمی کنند

باقری: اغراق گران به دفاع مقدس خدمت نمی کنند