مطالب مرتبط:
مصاحبه آزمون دکتری سال 99 دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز به صورت حضوری برگزار می شود
زمان و نحوه مصاحبه آزمون غیرحضوری دکتری علوم پزشکی +جزییات
آزمون تعیین سطح مدرسان اهل سنت خراسان جنوبی برگزار شد
آیین ورودی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید ستاری برگزار شد
آیین ورودی دانشجویان جدید دانشگاه شهید ستاری برگزار شد 
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 مهر 1399 ساعت 08:502020-09-26دانش

دانشگاه های سطح یک مصاحبه دکتری را چطور برگزار می کنند؟


ایرنا- حدود 42 هزار نفر برای انتخاب رشته در کنکور دکتری 99 مجاز شدند و بعد از پایان فرآیند انتخاب رشته و اعلام نتایج آن از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، - " تهران- ایرنا- حدود 42 هزار نفر برای انتخاب رشته در کنکور دکتری 99 مجاز شدند و بعد از پایان فرآیند انتخاب رشته و اعلام نتایج آن از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اکنون فرآیند مصاحبه دانشگاه ها با داوطلبان به صورت مجازی در حال انجام است.

در آزمون دکتری 99، تعداد 174 هزار و 466 نفر ثبت نام کرده اند.

کنکور دکتری 99 روز پنجشنبه 9 مرداد ماه در 60 شهر کشور و با رقابت بیش از 160 هزار نفر برگزار شد؛ فرآیند پذیرش داوطلبان این آزمون هم اکنون در مرحله مصاحبه مجازی اعضای هیأت علمی با داوطلبان دعوت شده به مصاحبه قرار دارد.

پس از برگزاری این آزمون، در نهایت حدود 42 هزار نفر برای انتخاب رشته مجاز شدند؛ بعد از پایان فرایند انتخاب رشته و اعلام نتایج آن از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فرایند مصاحبه دانشگاه ها با داوطلبان هم اکنون (اکثر دانشگاه ها از اواخر شهریور ماه تا اوایل مهر ماه) و به صورت مجازی در حال انجام است.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در مصاحبه دکتری استاد باید فرد را انتخاب کند، عنوان کرده است: دانشگاه ها و اعضای هیأت علمی به دنبال جذب دانشجوی با کیفیت دکتری هستند اما وزارت علوم هم به دانشگاه ها اعلام کرده است که باید تمام ظرفیت خود را در پذیرش دانشجوی دکتری تکمیل کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفته است: به عنوان مثال اگر رشته ای در دکتری 10 نفر ظرفیت پذیرش دارد و سال های گذشته فقط بخشی از این ظرفیت پر می شد اما امسال باید هر 10 ظرفیت تکمیل شود.

خاکی صدیق ادامه داد: دانشگاه ها بر حسب گروه های آموزشی، شرایط دانشکده ها، تعداد اعضای هیأت علمی و دیگر شرایطی که دارند، تراز را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کنند؛ بنابراین وزارت علوم برای تعیین تراز دانشگاه ها هیچ اقدامی انجام نمی دهد.

دانشگاه تهران؛ مصاحبه مجازی محمود نیلی احمد آبادی رییس دانشگاه تهران روز شنبه در مورد نحوه مصاحبه دکتری این دانشگاه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصاحبه عمده رشته ها و داوطلبانی که به مصاحبه دکتری دعوت می شوند، الکترونیکی خواهد بود.

زیرا سفر بین شهری دانشجویان و رفت و آمد آنها برای انجام مصاحبه دکتری در شرایط شیوع بیماری کرونا برای آنها مخاطره آمیز است.

به گفته وی، داوطلبان همچون سال های گذشته تمام مدارک و مقاله های خود را به صورت الکترونیکی آپلود می کنند و به صورت دقیق توسط اساتید بررسی می شود.

احمدآبادی افزود: مقاله ها باید در مجلات معتبر چاپ شود.

همچنین اساتیدی که برای مصاحبه حضور دارند، بسیار صاحب نظر هستند و حتما مقالات را بررسی می کنند و از نظر ما شرایط تفاوتی ندارد.

رییس دانشگاه تهران گفت: مصاحبه عملی و سنجش عملی تا 30 امتیاز و ارزیابی سوابق آموزشی پژوهشی و فناوری تا 20 امتیاز دارد.

همچنین تاریخ ارزیابی تخصصی مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی (Ph.

D)، از امروز شنبه 5 مهر تا روز چهارشنبه 9 مهر اعلام شده است.

دانشگاه علامه طباطبایی؛ برخورد با داوطلبان متقلب حسین سلیمی رییس دانشگاه علامه طباطبایی نیز به ایرنا گفت: مصاحبه دکتری دانشگاه کاملا آنلاین است و مصاحبه شفاهی اساتید با دانشجویان نقش بسیار مهمی در پذیرش آنها دارد.

وی در خصوص نحوه جلوگیری از تقلب در ارائه مقالات، گفت: مقالات و کارهای پژوهشی که دانشجویان ارائه می کنند، در سامانه های متفاوت همانندجو بررسی می شود و اگر در آن تقلبی وجود داشته باشد، به شدت برخورد می شود.

سلیمی افزود: این قانون نیز وجود دارد که حتی اگر بعد از اینکه داوطلبان به دانشگاه وارد شدند، مشخص شود مقالاتی که ارائه کرده اند تقلبی داشته است، پذیرش دانشجو ملغی می شود.

رییس دانشگاه علامه گفت: دانشگاه سامانه ای دارد که داوطلبان مدارک خود را در آن بارگذاری و اساتید مقالات را بررسی و همانندجویی می کنند.

دانشگاه علامه طباطبایی از امروز پنجم تا سیزدهم مهرماه سال جاری از متقاضیان مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری، طبق روز و ساعت اعلام شده در کارت آزمون، مصاحبه به عمل خواهد آورد.

دانشگاه صنعتی شریف؛ چاپ مقالات در مجلات معتبر محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف هم به ایرنا گفت: مصاحبه به صورت مجازی برگزار می شود و مقاله ها از طریق سامانه همانندجو بررسی می شود.

وی ادامه داد: مقاله ها باید در مجلات معتبر چاپ شده باشند و این مقالات بر مبنای معیارهای تعیین شده دانشگاه بررسی می شوند.

رییس دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: زمان مصاحبه دانشگاه 9 تا 14 مهر ماه است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ مصاحبه حضوری و مجازی احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر گفت: مصاحبه دکتری همچون گذشته است و دانشجویانی که امکان حضور در دانشگاه برای انجام مصاحبه را دارند، مصاحبه آنها حضوری انجام می شود اما دانشجویانی که شرایط حضور را ندارند، امکان مصاحبه مجازی برای آنها فراهم خواهد شد.

تصریح کرد: به طور کلی نیاز است برای مصاحبه دکتری شرایط حضوری نیز فراهم شود زیرا ممکن است داوطلب برای برقراری ارتباط استرس داشته باشد.

وی توضیح داد: مصاحبه مجازی برای دانشجویانی که خارج تهران هستند، گزینه مطلوبی است؛ زیرا برای برخی داوطلبان که برای مصاحبه دانشگاه های مختلف دعوت می شوند، بسیار دشوار است که در شرایط بیماری کرونا در زمان های متفاوت در دانشگاه ها حضور پیدا کنند.

مصاحبه دکتری دانشگاه امیرکبیر از اوایل مهر ماه آغاز می شود.

دانشگاه پیام نور؛ استفاده از سامانه مدد به گفته مسووان دانشگاه پیام نور، مصاحبه دکتری تمام معرفی شدگان به مصاحبه دکتری این دانشگاه هم به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

در این راستا مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور با راه اندازی سامانه "مدد" و با تاکید بر انجام بهینه مصاحبه علمی به صورت برخط، اقدام به برگزاری جلسات مصاحبه مجازی با حضور متقاضیان دوره دکتری و اعضای مصاحبه کننده، می کند.

دانشگاه علم و صنعت؛ حضور معاونان آموزشی دانشکده ها مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه علم و صنعت از 30 شهریور ماه آغاز شده و تا 13 مهر ماه ادامه دارد.

طبق اعلام این دانشگاه، پیش بینی شده است تا مصاحبه علمی آزمون دکتری در این دانشگاه برای دانشجویان به صورت مجازی و با حضور معاونان آموزشی و مدیر گروه ها در سطح دانشکده ها برگزار شود.

همچنین تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون علمی به منظور ارزیابی خوب داوطلبان و حفظ سلامت جسمانی آن ها اندیشیده شده است.

دانشگاه آزاد؛ مصاحبه در 32 هزار و 304 نفر رشته-گرایش بهروز طهماسب کاظمی رییس مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی نیز به ایرنا گفت: 29 هزار و 320 هزار داوطلب دکتری به مصاحبه دعوت شده اند.

با توجه به اینکه برخی از این افراد می توانند در چند رشته-گرایش مصاحبه شوند، به طور کلی در 32 هزار و 304 نفر رشته-گرایش مصاحبه انجام خواهد شد.

عنوان کرد: پس از انتخاب با کارت ورود به جلسه ای که در اختیار آنها قرار می گیرد، به واحد دانشگاهی مراجعه می کنند، احراز هویت شده و وارد یک اتاق می شوند اما اساتید به صورت مجازی مصاحبه را انجام می دهند.

رییس مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشجویان می توانند مدارک خود را با مراجعه به سامانه www.

azmoon.

org به صورت فایل پی دی اف بارگذاری کنند و اساتید این مدارک را در سامانه ارزیابی می کنند.

وی با بیان اینکه مصاحبه ها در 11 روز انجام می شود، تصریح کرد: زمان مصاحبه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از امروز پنجم تا 16 مهر ماه در کل کشور انجام می شود.

انتخاب 4 هزار داوطلب دانشگاه تربیت مدرس است محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در تشریح جزییات برگزاری مصاحبه دکتری این دانشگاه اظهار داشت: مصاحبه به صورت مجازی و از امروز پنجم تا 14 مهرماه در دانشگاه برگزار می شود.

وی افزود: هزینه ثبت نام 110 هزار تومان تعیین شده و 50 درصد نمره مربوط به آزمون است و 50 درصد دیگر شامل مجموع سوابق آموزشی پژوهشی و مصاحبه مجازی می شود.

کلباسی با پیش بینی اینکه حدود چهار تا چهار هزار و 500 داوطلب، دانشگاه تربیت مدرس را برای مصاحبه انتخاب کنند، ادامه داد: حجم کار بسیار بالاست و امیدواریم مشکلی در زیرساخت به وجود نیاید.

وی خاطرنشان کرد: ما تجربه مصاحبه مجازی با استعدادهای درخشان را داریم و امیدواریم مصاحبه دکتری با اصلاح برخی فرایندها در شرایط بهتری برگزار شود.

زمان مصاحبه دکتری سایر دانشگاه ها زمان انجام مصاحبه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی یکم تا 10 مهر ماه، دانشگاه خوارزمی پنجم تا 16 مهر ماه و دانشگاه الزهرا (س) 31 شهریور ماه تا هفتم مهرماه و به صورت مجازی است.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی از 30 شهریور تا 9 مهر ماه است اما برای داوطلبانی که در این تاریخ ثبت نام کرده و نتوانستند برای مصاحبه حضور پیدا کنند، این زمان تا 15 تمدید شده است.


کلید واژه ها: انتخاب رشته - انتخاب - کنکور دکتری 99 - سازمان سنجش آموزش - کنکور دکتری - اعلام نتایج - دکتری - داوطلبان - رشته - مصاحبه - فرآیند - سازمان سنجش - هزار - مجاز - دانشگاه ها - برگزار - آزمون - اعلام - پایان - کنکور - دانشگاه - اعضای هیأت علمی - مصاحبه دانشگاه - کشور - حدود - سازمان - آزمون دکتری - آموزش - مجازی - سنجش

آخرین اخبار سرویس:
چگونه می توانیم خصوصیات یک سیستم برهمکنش کننده را محاسبه کنیم؟

پیام تسلیت وزیر علوم به مناسبت در گذشت یک استاد

نقش تعیین کننده آثار دکتر توسلی در آموزش دانش آموختگان دانشگاهها

کوچک ترین قایق دنیا از تار مو هم باریک تر است

فیلم| تولید ماسک در دانشگاه آزاد شهرقدس

انتشار شماره جدید نشریه «حال خوش زمین»

تبلیغات چه بر سر روستاها آورد؟

ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری دانشگاه ایلام از امروز، هفتم آبان آغاز شد

فضای مجازی فرصتی برای تبلیغ فرهنگ نماز است

جزییات پرداخت هزینه سنوات دانشجویان دکتری

شرایط جدید صدور مجوز رشته-گرایش ابلاغ شد/ ساماندهی رشته ها براساس نیازهای منطقه

آیینه دقّ! / شماره 6 نشریه دانشجویی «دغدغه» منتشر شد

تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت نام غیرحضوری دانشجویان جدیدالورود در ایام کرونا/ توافق با شرکت ملی پست و سازمان نظام وظیفه

دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی به صورت مجازی برگزار می شود

عجیب ترین پدیده ها در طبیعت که تاکنون ندیده اید! (+عکس)

جزییات نحوه پرداخت شهریه دکتری دانشگاه آزاد

نحوه پرداخت شهریه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

باید در تنظیم بودجه به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی و دامی توجه شود

دانشگاه خواجه نصیربالاترین میزان اشتغال دانش آموختگان کشور را دارد/ توسعه اقتصادی و اجتماعی سرلوحه دانشگاه کارآفرین

شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تغییر کرد

دانشجویان دکتری از نیمسال 11 مشمول پرداخت هزینه می شوند

مشاور خوب کلید موفقیت در آزمون

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

تغییر برنامه ورود دانشجوهای جدید به دانشگاه ها/ تعویق اعلام نتایج کنکورهای امسال تقویم آموزشی دانشگاه ها را تغییر داد

«فیلتر سلولزی هوا» چه قابلیت هایی دارد؟/ اختراعی جذاب برای سرمایه گذاران + فیلم

سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کاشان

لوکاشنکو نسخه دانشجویان معترض را پیچید

حداد عادل: مکرون می کوشد با اهانت به مقدسات مسلمانان فرانسه را از فراموش شدن حفظ کند

الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو ابلاغ شد

پرونده کنکور 1400 بر اساس نظام جدید بسته شد/ زمان اعلام نتایج کنکور

شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تغییر کرد

لوکاشنکو نسخه دانشجویان معترض را پیچید

لوکاشنکو نسخه دانشجویان معترض را پیچید

بررسی همکاری های علمی بین ایران و چین در ستاد راهبری نقشه جامع علمی

لوکاشنکو نسخه دانشجویان معترض را پیچید

پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری ساماندهی می شود

پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری ساماندهی می شود

دوره های متنوع مدارس کسب وکار در دانشگاه شیراز برگزار می شود

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری دانشگاه بیرجند به صورت غیرحضوری انجام می شود

شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تغییر کرد

شیوه  جدید تعیین «ظرفیت پذیرش دانشجو» ابلاغ شددانشج

خبرهایی گوناگون از جای جای استان + فیلم

12 دانشگاه مطرح کشور تحت پوشش بیمه ای تجارت نو قرار گرفت

تمامی فرایند ثبت نام نودانشجویان دانشگاه قم به صورت مجازی خواهد بود

پذیرش 3 هزار و 157 دانشجو در دانشگاه پیام نور

تلسکوپ رصدخانه ملی ایران یکی از 5 تلسکوپ برتر دنیا است

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد

قصیده نبوی «برده» بررسی می شود

رونمایی از سامانه جلسات مجازی دانشگاه آزاد همدان

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد

نتایج دکتری آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور

دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ابلاغ کرد/ 8 کد رشته محل از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد منع شدند

هزینه خدمات آموزشی و بیمه دانشجویی قبول شدگان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

قبولی های دانشگاه علوم انتظامی امین در کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام نشد

ابلاغ دستورالعمل ثبت نام از قبولی های کنکور ارشد 99 به دانشگاه ها/ قبولی های دارای مغایرت معدل ثبت نام قطعی نشوند

نامگذاری ساختمان فنی مهندسی دانشگاه آزاد شهرقدس به نام شهدای مدافع سلامت

هزینه خدمات آموزشی و بیمه دانشجویی قبول شدگان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

سفارش تامین بیش از 100 نیاز پژوهشی به دانشگاه شریف

راهیابی چهار دانشجوی دانشگاه یزد به مسابقه قرآن و عترت کشور و چند خبر کوتاه از استان

شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تغییر کرد

تغییر شیوه پذیرش دانشجوی دکتری 99

نتایج دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

کمک به نخبگان کشور، زیرِ سایه نوبل ایرانی + فیلم

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99

دو محصول جدید یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی نوشیروانی رونمایی شد

شیوه پذیرش دانشجوی دکتری تغییر کرد

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری تا 10 آبان

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد

برگزاری هفتمین نشست شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی

پذیرش دانش پژوه در دوره های MBA و DBA موسسه بهار

ثبت نام قبولی های کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 7 آبان

شیوه جذب دانشجویان دکتری تغییر کرد

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نتیجه نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

بردگی مقدس / شماره 2 نشریه دانشجویی «قیام» منتشر شد

گیلان میزبان کنگره شهدای دانشجوی کشور شد

اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری تا 10 آبان ماه

نحوه برگزاری آزمون پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل کیش و ارس دانشگاه آزاد اعلام شد

نتیجه نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نخستین اتوبوس خودران مبتنی بر هوش مصنوعی راه اندازی شد

پرونده کنکور 1400براساس نظام جدید بسته شد/ زمان اعلام نتیجه کنکور سراسری

نتایج دکتری آزاد اعلام شد/ ثبت نام از 7 آبان

دانشگاه های سطح یک مصاحبه دکتری را چطور برگزار می کنند؟

دانشگاه های سطح یک مصاحبه دکتری را چطور برگزار می کنند؟