مطالب مرتبط:
نمایشگاه راه ابریشم دریایی با حضور ایران در چین گشایش یافت
خانیکی: «گفت وگوی تمدن ها» با استقبال جهانی مواجه شد اما ایران کمترین بهره را برد/ این ایده می توانست قوی ترین آلترناتیو برابر اندیشه های خشونت بار القاعده ای باشد
کابل به تجربه، دانش و تجهیزات شهرداری تهران و پیمانکاران خصوصی ایران نیازمند است
رسول پناه: همه چیز علیه فوتبال ایران است/قطر نمی تواند و نباید میزبان جام جهانی باشد
تیم ملی ایران، بازی های دوستانه و نگرانی دراگان اسکوچیچ
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 مهر 1399 ساعت 22:202020-09-24بين الملل

استقبال افغان ها از نخستین نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی ایران در کابل


ایرنا - نخستین نمایشگاه سه روزه فنی، مهندسی، مخابرات و خدمات شهری ایران در کابل پایتخت افغانستان با استقبال گرم بخش تخصصی و مقامات مربوطه مواجه شد.

- " کابل - ایرنا - نخستین نمایشگاه سه روزه فنی، مهندسی، مخابرات و خدمات شهری ایران در کابل پایتخت افغانستان با استقبال گرم بخش تخصصی و مقامات مربوطه مواجه شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، نمایشگاه فنی، تخصصی در بخش مهندسی خدمات شهری، مخابرات، برق و ساختمانی که از روز اول مهرماه آغاز و امروز پنجشنبه بکار خود پایان داد از سوی بازدیدکنندگان رضایت بخش ارزیابی شد.

بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل به ایرنا گفت که این نمایشگاه برخلاف موردهای قبلی که برای ارائه خدمات مهندسی، فنی، مخابرات و برق برگزار شده بود، بطور عمده در محور انتقال تکنولوژی است و ما به این نتیجه رسیدیم که خود شرکت های افغانستان و مردم این کشور هم باید توانمند شوند.

وی افزود: هرچه مردم و شرکت های افغانستان بیشتر توانمند شوند ما می توانیم بهتر با آنها ارتباط برقرار کنیم و این نمایشگاه، نمایشگاهی برای انتقال تکنولوژی و انتقال خدمات مهندسی است که صفحه جدیدی در روابط اقتصادی دو کشور بوجود خواهد آورد.

محمد مهدی جوانمرد قصاب رایزن بازرگانی ایران در کابل نیز به ایرنا گفت: انتقال دانش فنی و یکجا شدن شرکت های ایرانی و افغانی برای انجام خدمات فنی و مهندسی، آشنایی تجار دو کشور به توانمندی های خودشان نیتجه و دستاورد آن نمایشگاه سه روزه بوده است.

وی افزود: این نمایشگاه برای مردم عادی برگزار نشد، زیرا در آن کالای ایرانی به نمایش در نیامد و عرضه نشد بلکه یک نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی است که افراد صاحب نظر در آن شرکت کرده و از آن در سطحی خوبی بازدید کردند.

به گفته جوانمرد قصاب، سه وزیر، معاونان وزیر و شهردار کابل و افراد متخصص، دانشگاهیان و شرکت های بزرگ خدمات فنی مهندسی، گردشگری و شرکت های خدمات شهری از نمایشگاه دیدن کردند که می توان گفت برگزاری نمایشگاه بسیار رضایت بخش بود.

وی گفت که ما موفقیت این نمایشگاه را نه از نظر کمیتی بلکه از نگاه کیفیتی بررسی می کنیم که خیلی موفقیت آمیز بود و افراد مورد نظر در نمایشگاه حضور گسترده داشتند.

وی اظهار داشت : از آنجایی که این نمایشگاه در نوع خود نخستین نمایشگاه در کابل بود به همین دلیل از نتیجه مطلوب ها بسیار فاصله داریم و در این بخش با استقبال خوبی مواجه شدیم اما زمان لازم است تا بتوان نتیجه اصلی را بدست آورد.

جوانمرد قصاب گفت: 100 غرفه مشترک افغانستان و ایران در این نمایشگاه حضور یافته بودند که در مساحتی به اندازه یک هزار و 200 مترمربع آن را برگزار کرده بودند و این نمایشگاه از اول مهرماه تا سوم فعال بود و امروز ساعت چهار بعد از ظهر به کار خود پایان خواهد داد.

علی رضا صدر زاده رییس برگزاری نمایشگاه های بازرگانی و اقتصادی ایران در کابل نیز به ایرنا گفت که با توجه به چشم انداز صلح در افغانستان، فرصت سرمایه گذاری خوبی در این کشور مشاهده می شود که این سرمایه گذاری نیازمند زیرساخت است، به این معنی که نیازمندی های اولیه در بخش آب، برق خدمات شهری، سرسبزی و دیگر بخش ها خواهد بود.

وی گفت: به همین دلیل ما این نمایشگاه را بصورت تخصصی برنامه ریزی و در کابل برگزار کردیم که دانش و تکنولوژی را به مردم و دولت افغانستان عرضه کنند.

به گفته صدرزاده، تفاوتی که این نمایشگاه با نمایشگاه های دیگر دارد این است که در آنها ما کالای ایرانی را برای فروش و بازاریابی می آوردیم اما در این نمایشگاه وارد کردن دانش و تکنولوژی هدف بود.

تا با شرکت های افغانستان تولید مشترک داشته باشیم، زیرساخت های افغانستان را بسازیم که استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفت و شماری از وزیران، افراد متخصص و شرکت های مورد نظر از نمایشگاه دیدن کردند.

وی ابراز امیدواری کرد که دو طرف پس از پایان نمایشگاه موضوعات و تفاهمات انجام شده را پیگیری کنند تا منجر به پیشرفتی خوبی در روابط اقتصادی دو کشور گردد.

نعمت الله بارکزی رییس مطبوعاتی شهرداری کابل هم در این نمایشگاه حضور یافت و به ایرنا گفت که این نمایشگاه با ابتکار اتاق تجارت افغانستان و نهادهای خصوصی ایران با همکاری دو کشور برگزار شده و هدف آن خدمات شهری و مهندسی می باشد که بطور طبیعی شهرداری ها نقش اساسی خود را دارند.

وی گفت که شهرداری کابل و تهران غرفه های در این نمایشگاه ایجاد کرده و تمام خدمات که قرار است در آینده از طرف شرکت های خصوصی انجام شود با محوریت شهرداری های دو کشور انجام خواهد یافت.

به گفته بارکزی، شهرداری کابل دستاوردها و توانمندی های خود را در ابعاد فرهنگی، سرسبزی و دیگر بخش ها به نمایش گذاشته است و شهرداری تهران هم چنین کاری را انجام داده است.

وی گفت که از نمایشگاه استقبال خوبی صورت گرفته و دید و بازدیدهای رضایت بخش انجام شده و نشست های مشترک برگزار گریده است که در آخر ابراز امیدواری کرد که در پایان این نمایشگاه تبادل و تجارب خوبی بدست آوریم.

حمیدرضا فاتحی نیز از شرکت اپتین پارک در این نمایشگاه حضور یافته بود و گفت که این شرکت پارکینگ های مکانیزه تولید می کند و از برگزاری نمایشگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: ما انتظار داشتیم که تجار و تولیدکنندگان بیشتری حضور یابند که افراد و شرکت های که کار ساختمانی می کنند مراجعه کردند.

وی افزود: هرچند تاکنون قراردادی امضاء نکردیم اما با توجه به اینکه در نوع خود نخستین نمایشگاه بود از نتیجه آن راضی هستیم و در روزهای آینده امید است که قراردادهایی نیز امضاء شود.

ظاهر صباخور معاون امور بین الملل شهرداری تهران گفت: امروز روز آخر نمایشگاه تخصصی خدماتی، حمل و نقل است که تاکنون نشست های موفق و خوبی با مدیران شهری، شهردار هرات، کابل و معاونان آنها برگزار شده است.

وی افزود: در این نشست ها بیشتر نیازسنجی صورت گرفته و پتانسیل و ظرفیت های دو طرف را سنجش کردیم تا بتوانیم از دو طرف وضعیت همکاری را فراهم کنیم.

صباخور گفت که طی چند دهه جنگ در افغانستان شهرداری ها نتوانستند شاید و بایدهای خدمات شهری را ارائه کنند در صورتی که افغان ها لایق بهترین ها هستند.

وی تأکید کرد: ما در تلاش هستیم که پروژه های مشترک داشته باشیم و برگزاری این نمایشگاه اولین اقدام در این راستا بود و حضور شهرداری تهران در بخش های تخصصی خودش از جمله خدمات شهری آتش نشانی و دیگر بخش ها گام اول در شناسایی ظرفیت ها و نیازهای کلان شهرهای افغانستان بوده است.

میثم جلیلی از بخش خدمات برق نیز گفت که اسقبال بازدیدکنندگان خوب بود ما در بخش برق هستیم و انتظار داشتیم که وزیر انرژی و برق افغانستان و همچنین شرکت برشنا از این نمایشگاه دیدن کنند اما این اتفاق نیافتاد.

وی گفت با وجود اینکه اطلاع رسانی صورت گرفته بود اما آنها حضور پیدا نکردند و بازدیدکنندگان عادی رضایت بخش بود.

این نمایشگاه امروز ساعت 16 به وقت کابل به کار خود پایان داد و شرکت ها پس از این ساعت تفاهم های انجام شده را دنبال خواهند کرد تا بتوانند قراردادهای رسمی خود را امضاء کنند.


کلید واژه ها: نمایشگاه - مهندسی - خدمات شهری - مخابرات - افغانستان - خدمات - استقبال - کابل - افغان - ایران - ایرنا - نخستین - جمهوری اسلامی ایران - تخصصی - بازدیدکنندگان - بهادر امینیان - جمهوری اسلامی - پایتخت - شهری - مقامات - ارائه خدمات - روزه - ساختمانی - تکنولوژی - امینیان - پنجشنبه - ارزیابی - برگزار - مهرماه - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
دیپلمات آمریکایی: ایران مانع صلح در یمن است

واکنش ظریف به حمله تروریستی امروز در «نیس» فرانسه

هشدار علی اف به ارمنستان

پول های انتخاباتی ترامپ در ویسکانسین به سرقت رفت

پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح در قره باغ را باز کند

حمله تروریستی به بزرگ ترین پالایشگاه ونزوئلا

دیپلمات های ایرانی و روس درباره برجام گفتگو کردند

افشاگری تازه نیویورک تایمز علیه ترامپ

پول های انتخاباتی ترامپ در ویسکانسین به سرقت رفت

مسلمانان سراسر جهان می توانند مناسک حج عمره را ادا کنند

آذربایجان به ارمنستان درباره هدف قرار دادن خطوط نفت وگاز هشدارداد

آذربایجان به ارمنستان درباره هدف قرار دادن خطوط نفت وگاز هشدارداد

ظریف: حمله تروریستی در نیس را محکوم می کنیم

دیپلمات آمریکایی مدعی شد: ایران مانع صلح در یمن است

گل اول آرسنال به داندالک توسط انکتیا

کشته شدن 5 داعشی در فلوجه عراق

گل دوم آرسنال به داندالک توسط ویلوک

تاکید مقام روس بر حفظ برجام

علی اف به ارمنستان هشدار داد

عربستان: همه می توانند مناسک عمره را ادا کنند

تاکید مقام روس بر حفظ برجام

گل سوم آرسنال به دانداک با سوپر گل په په

گل دوم آرسنال به دانداک توسط ویلوک

مردم آمریکا از ترس اغتشاش، دست به اسلحه شدند/ خرید دستمال توالت قبل از انتخابات!

عطوان: مکرون، عامل اصلی تشدید خشونت ها در فرانسه است

عطوان: مکرون، عامل اصلی تشدید خشونت ها در فرانسه است

گل اول آرسنال به دانداک توسط انکتیا

خلاصه بازی آنتورپ 1 تاتنهام 0

عربستان: مسلمانان سراسر جهان می توانند مناسک حج عمره را ادا کنند

دیدار مقامات روسیه با بشار اسد

اعتراض رییس جمهور تونس به اقدامات ماکرون

حمله به منزل خطیب مسجد الاقصی

من و فرزندانم تهدید به قتل شده ایم

هشدار علی اف به ارمنستان

نظامیان صهیونیست به منزل خطیب مسجدالاقصی حمله کردند

وزارت خارجه روسیه: برجام محور دیدار عراقچی و ریابکوف بود

هشدار علی اف به ارمنستان

سوپرگل په په و گل سوم آرسنال به دانداک

مرکل و مخالفان ، از اعمال محدودیت ها تا دیکتاتوری کرونا

نظامیان صهیونیست به منزل خطیب مسجدالاقصی حمله کردند

سوپرگل په په و گل سوم آرسنال به دانداک+ویدئو

واکنش حماس به درج «اسراییل» در گذرنامه اتباع آمریکاییِ متولد قدس اشغالی

آمریکا نفت سرقتی در آب های آزاد را فروخت

رهبر حزب امت سودان به ویروس کرونا مبتلا شد

5 گل برتر مونشن گلادباخ برابر لایپزیش

برگزاری جلسه توجیهی برای مقامات ارشد آمریکایی به دنبال احتمال مورد حمله قرار گرفتن آن ها پس از ترور سردار سلیمانی

حملات تروریستی با چاقو در نیس فرانسه

جولان کرونا در ایالت های نبرد انتخاباتی آمریکا

مکر مکرون به خودش بازگشت/ حرکت های وقیحانه از ناکامی سیاسی است

آمریکا نفت سرقتی در آب های آزاد را فروخت

قدردانی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان از پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ

پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح را باز کند

عراقچی در ایروان: پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح در قره باغ را باز کند

توییتر حساب های کاربری فعالان فلسطینی را مسدود کرده است

واکنش ترامپ به حملات فرانسه

ترودو: عاملان حمله تروریستی نیس، اسلام را نمایندگی نمی کنند

ابتلای بیش از 47 هزار نفر به کرونا در فرانسه

جولان کرونا در ایالت های نبرد انتخاباتی آمریکا

مرکل و مخالفان ، از اعمال محدودیت ها تا دیکتاتوری کرونا

پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح را باز کند

انتخابات آمریکا؛ سایه روشن های نظرسنجی ها

اسلام ستیزی در فرانسه و معیارهای دوگانه دولت مکرون

تحریم و سیاست آمریکایی/1| واشنگتن چرا امتداد جنگ های خود را به حوزه اقتصاد می کشاند؟

باکو اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کرد

عراقچی وارد ایروان شد

وزارت خارجه انگلیس سفیر ایران را احضار کرد

فرستاده ویژه ایران و طرح صلح قره باغ

اعلام حمایت مسکو از عادی سازی روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی

عراقچی وارد ایروان شد

واکنش ترامپ به حملات فرانسه

شمار موارد فوتی بر اثر کرونا در آمریکا از مرز 220 هزار تن گذشت

آزادی بیان به سبک انگلیسی؛ تعلیق عضویت کوربین در حزب کارگر به دلیل مواضع ضد صهیونیستی

تأثیر شیوع کرونا بر عدم امنیت غذایی/ لزوم تدابیر ویژه برای ارتقای سیستم های غذایی

گزارش ها درباره تمایل قطر به عادی سازی روابط تحریک آمیز است/ حمایت دوحه از مقاومت لبنان و فلسطین

اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دوربرگردان تحریمها/ فرصت بی نظیر در انتظار ایران است

مکان های ترسناک در برخی کشورها+ تصاویر

انگلیس: سفیر ایران را احضار کردیم

تصویر ترامپ و بدل ملانیا دوباره جنجال بپا کرد +عکس

واکنش عجیب ترامپ به رهگیری یک هواپیما در آسمان +فیلم

نزدیک شدن نیروهای آذربایجانی به شهر شوشی در قره باغ

انگلیس سفیر ایران را احضار کرد

فلسطین و 64 امین سالروز کشتار کفرقاسم

مکرون عروسک خیمه شب بازی اسراییل است

فهرست کامل تحریم های جدید آمریکا علیه ایران | اشخاص و شرکت هایی که تحریم شدند

حمایت بوریس جانسون از فرانسه

نتانیاهو فروش جنگنده های اف-35 به امارات واکنش نشان داد

ترامپ 885 میلیون دلار یارانه را به امپراتوری املاک خود اختصاص داد

مخالفت دیوان عالی آمریکا با درخواست جمهوری خواهان

واکنش ظریف به حادثه «نیس» فرانسه

کاخ سفید کنگره را از تصمیم برای فروش اف-35 به امارات مطلع کرد

شرکت اپل، قاتل گوگل را طراحی می کند

رییس شورای مسلمانان اروپا: نباید از آزادی بیان علیه اسلام سوء استفاده شود/ مسلمانان فرانسه با حمله افراط گرایان روبرو هستند

ظریف: افراط گرایی تنها افراط گرایی بیشتر به همراه می آورد

آمریکا: محموله های سوخت مصادره شده از ایران را فروختیم

انگلیس سفیر ایران در لندن را احضار کرد

پوتین خواستار مشارکت ترکیه در گفتگو ها بر سر قره باغ شد

انگلیس: سفیر ایران را احضار کردیم

ببینید: آخرین تلاش های ترامپ و بایدن!

انگلیس سفیر ایران را احضار کرد

آغاز تحقیقات پلیس ایرلند درباره تحریکات اسلام ستیزان

استقبال افغان ها از نخستین نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی ایران در کابل

استقبال افغان ها از نخستین نمایشگاه فنی، مهندسی و خدماتی ایران در کابل