مطالب مرتبط:
دستور رییسی درباره شرکت کشت و صنعت مغان: فهرست کلیه اراضی، اموال و داراییهای شرکت احصا و گزارش کارشناسی آن ارائه شود
6 دستور رییس قوه قضاییه در اردبیل درخصوص شرکت کشت و صنعت مغان
تلاش های شائبه برانگیز استاندار اردبیل در قامت مدافع تمام عیار خریدار فعلی شرکت کشت و صنعت مغان
6 دستور رییس قوه قضاییه درباره شرکت کشت و صنعت مغان
جلسه بررسی وضعیت واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در اردبیل+تصاویر
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 مهر 1399 ساعت 20:452020-09-24سياسي

ارزش گذاری مجدد اموال و دارایی های شرکت کشت و صنعت مغان


فهرست همه اراضی، اموال و دارایی های شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان احصا و به طور شفاف، کارشناسی و ارزش گذاری شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازمهر"، آیت الله سید ابراهیم رییسی عصر پنجشنبه در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان با بیان این نکته که واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان برای مردم شهر مغان و استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده است و رفع دغدغه مردم هدف ما است عنوان کرد: من نمی توانم به یک استان سفر کنم و نسبت به دغدغه مردم آن استان بی تفاوت باشم.

رییس قوه قضاییه ضمن انتقاد از عملکرد دولت ها در زمینه خصوصی سازی گفت: هیچ کسی در اهمیت اجرای اصل 44 قانون اساسی و رفع تصدی گری از دولت تردیدی ندارد و همه معتقد به شأن نظارتی دولت هستند اما واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نباید به معنای رها کردن آن شرکت ها و بخش خصوصی مالک شرکت ها باشد بلکه باید در راستای توانمندسازی آن ها جهت رونق تولید تلاش صورت گیرد.

آیت الله رییسی با بیان اینکه کشت و صنعت مغان نگین کشاورزی کشور تلقی می شود و طبیعتاً باید مورد توجه جدی مسئولان و مردم باشد گفت: متأسفانه نکاتی که باید در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان لحاظ می شد، مورد توجه قرار نگرفت و در زمان این واگذاری به اخطارهای صادره از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی و امنیتی و محلی توجه نشد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه باید در زمان این واگذاری، در مورد کشت استراتژیک در اراضی مغان و اشتغال زایی در این شرکت تضمینات لازم اخذ می شد گفت: در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نسبت به موضوع کارشناسی، هیأت واگذاری، نحوه مزایده و فرآیند واگذاری ابهامات و سوالاتی وجود دارد که قابل بررسی است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه اگر کشت و صنعت مغان در بورس عرضه شده بود، مشکلات کنونی وجود نداشت افزود: نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در هیأت مستشاری دیوان محاسبات مطرح است و مجلس نیز تحقیق و تفحص از آن را دنبال می کندT سازمان بازرسی کل کشور نیز گزارشاتی در رابطه با این واگذاری تهیه کرده است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه تصمیم گیری در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان و تعیین تکلیف واگذاری آن، باید با پیوست های امنیتی و اقتصادی و پیوست جهاد کشاورزی همراه باشد عنوان کرد: در این فرآیند باید در خصوص داشته های شرکت، کارشناسی دقیق و شفاف صورت گرفته و ارزش گذاری های مرتبط با آن ها به صورت روشن انجام پذیرد.

آیت الله رییسی همچنین با بیان اینکه هیأت داوری سازمان خصوصی سازی همچنان که از نامش بر می آید باید در قضیه واگذاری صورت گرفته در شرکت کشت و صنعت مغان با استناد به اسناد و ادله، داوری کند و تحت فشار هیچ مقام و مسئولی قرار نگیرد عنوان کرد: این هیأت در این فرآیند گزارش های سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و مسئولین محلی را مورد استناد دهد.

رییس قوه قضاییه همچنین با تاکید بر لزوم داوری در موضوع واگذاری کشت و صنعت مغان بر اساس عدل و حق افزود: فهرست کلیه اراضی، اموال و دارایی های شرکت احصا و گزارش کارشناسی آن ارائه شود.

اموال و دارایی های شرکت، به طور شفاف، کارشناسی و ارزش گذاری شود.

هیأت داوری به دور از فشارها و با در نظر گرفتن مصالح ملی و بیت المال، در خصوص تأیید یا ابطال قرارداد فعلی واگذاری بر اساس حق و عدل اظهار نظر کند.

قرارداد واگذاری، باید پیوست تخصصی کشاورزی و امنیتی داشته باشد.

هیأت مستشاری دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، در اظهار نظر نهایی خود تسریع کند.

سازمان بازرسی کل کشور در تمامی مراحل نسبت به رعایت قانون، نظارت موشکافانه و دقیق داشته باشد.

کشت و صنعت دارای قابلیت بزرگی برای توسعه اقتصادی و سیاسی کشور است آیت الله سید حسن عاملی نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از اقدامات رهبر معظم انقلاب دستور فعال شدن اصل 44 است و همه بر این واقفند که تصدی گری دولت جوابگو نیست.

وی افزود: مجموعه کشت صنعت مغان دارای قابلیت بزرگی است که می تواند برای توسعه اقتصادی و سیاسی کشور نقش ایفا کند که بنا به آمارهای رسمی یک هکتار از اراضی کشت و صنعت، 250 میلیون تومان محصول سیر برداشت شده و تمام آن به اروپا صادر شده که گویای قابلیت منحصر به فرد این مجموعه است.

عاملی ادامه داد: در قابلیت فردی که عهده دار مدیریت مجموعه شده، تردیدی نیست گروه های تخصصی در زیرمجموعه مدیریت فعال است که می توانند اداره کنند اما مسئله اصلی قیمت واگذاری است و این قیمت برابر با ظهور عدالت نیست و گره ی در افکار عمومی ایجاد شده است.

امام جمعه اردبیل گفت: برخی می گویند کسی حاضر نشده با قیمت بالاتر بخرد اما این مغایر نگاه آرمانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

پیشنهاد ما تغییر قیمت است و اگر مدیریت فعلی موافق تغییر قیمت باشد به خود آنها واگذار شود.

وی افزود: موضوع واقع شدن اراضی در مرز کشور و مسائل امنیتی مطلب دیگری است و هیچ ارتباطی به این موضوع ندارد، مطالبه دیگر این است که بخشی از محصولات مشروط به محصولات استراتژیک واگذار شود.

عاملی با اشاره به پایاب خداآفرین و بی توجهی به تعریف محصولات استراتژیک اظهار کرد: در آنجا موضوع تولید مشروط محصولات کشاورزی مطرح نشده است که دولت باید برای کالای غیر استراتژیک مالیات تعریف کند یا آب و برق یارانه دار ندهد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه با اعمال این دو مسئله ما مشکل دیگری در کشت و صنعت مغان نداریم بیان کرد: از سویی در صورت تغییر مدیریت باید امنیت منطقه تأمین شود چرا که کوچک ترین ناهنجاری اجتماعی از قلم دشمن رد نمی شود.

وی با بیان اینکه مساحت کشت و صنعت مغان 27 هزار هکتار است افزود: لزومی نداشت این قطعه یک جا به فروش برود و می شد در 4 قسمت با حفظ یکپارچگی فروخته شود.

مردم مغان خواستار ابطال کشت و صنعت / 13 هزار هکتار زمین مفقود است حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان اظهار کرد: ما نماینده مردم هستیم و مردم مغان و استان به جد خواستار لغو واگذاری ننگین کشت و صنعت مغان هستند.

وی با بیان اینکه در کشت و صنعت 13 هزار هکتار زمین مفقود شده است، افزود: با واگذاری کشت و صنعت مخالفتی نداریم اما با غارتگری مخالفیم و معتقدیم که کشت و صنعت مغان به قیمت بسیار ناچیز معامله شده و این پایمال کردن بیت المال و ظرفیت بالای استان است.

رییس مجمع نمایندگان اردبیل بیان کرد: فروش زمینی به مساحت بالغ بر 27 هزار هکتار بزرگ تر از مساحت کلانشهر شیراز است و فروش متری آن به قیمت فعلی اصلاً قابل قبول نیست.

ناصر عتباتی نیز در این جلسه با بیان اینکه واگذاری اول به دلیل عدم اهلیت فنی و پشت پرده فساد ابطال شد اظهار کرد: اگر اهلیت فنی برنده محرز بوده چقدر به نهادهای نظارتی زمان داده شده تا آن را بررسی کنند، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اعلام کرده این واگذاری از اساس مشکل دارد و زمان کارشناسی و اعتبار آن به اتمام رسیده اما مورد توجه قرار گرفته است.

رییس کل دادگستری اردبیل با بیان اینکه هم در اعتبار هم در تخصص بحث داریم و باید صورت حساب های سال 96 مبنا قرار می گرفت بیان کرد: نظارت دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات هم مورد بی توجهی قرار گرفته است و بنده دلیل اصرار رییس فعلی سازمان خصوصی سازی را نمی دانم.

عتباتی با تاکید به اینکه باید پرسید آیا حقوق بیت المال رعایت شده است افزود: هر چند نظرات استاندار را مدنظر قرار می دهیم اما باید روند واگذاری شفاف شده و در روند قانونی عملیاتی شود.

بیکار شدن 2700 کارگر در پی ابطال اکبر بهنام در این جلسه با بیان اینکه ما در روند واگذاری ورود نمی کنیم اما عملکرد مدیریت قابل دفاع است.

افزود: در پی ابطال 2700 کارگر بیکار می شوند و به جای ابطال بهتر است با چند شرکت سرمایه گذاری صحبت شود تا با طی این روند امنیت هم تأمین بشود.

استاندار اردبیل ادامه داد: برخی اظهار نظرها بی انصافی است و هر شایعه ای که از تهران به گوش می رسید با اعزام بازرس بررسی کردیم و حتی در صورت صحت یک مورد اجازه فعالیت به سرمایه گذار نمی دادیم اما مشخص می شد که شایعات صحت ندارد.

بهنام جو با انتقاد از نوع اجرای اصل 44 قانون اساسی بیان کرد: وقتی احتیاج به سرمایه گذاری داریم باید اصل 44 به این نحو باشد که تعهدات زمینه واگذاری را فراهم کند در حالی که در قالب اصل 44، فروش اموال می کنیم.

وی با تاکید مجدد به اینکه در روند واگذاری مداخله ندارد اما مدیریت جدید اهلیت خود را اثبات کرده و سال گذشته واحد نمونه شده است، افزود: اگر قرار است ابطال انجام شود جایگزینی آن باید مشخص شود.


کلید واژه ها: شرکت کشت و صنعت مغان - کشت و صنعت مغان - کشت و صنعت - شرکت - اموال و دارایی - آیت الله سید ابراهیم رییسی - مغان - خصوصی - شرکت ها - خصوصی سازی - بخش خصوصی - سید ابراهیم رییسی - صنعت - دولت - اصل 44 قانون اساسی - استان - دغدغه - واگذاری - رییس قوه قضاییه - احیای حقوق عامه - شرکت های دولتی - دامپروری مغان - ابراهیم رییسی - سازی - دارایی - مردم - استان اردبیل - آیت الله سید - توانمندسازی - سید ابراهیم

آخرین اخبار سرویس:
اصولگرایان حتی دیگر نادیده گرفتن تذکرات رهبری را توجیه نمی کنند!

انتقاد کیهان از رییس جمهور: روحانی چرا هنوز به هتاکی ماکرون اعتراض نکرده؟

حمایت احمدی نژادی ها از ترامپ

وزیر دفاع جمهوری قره باغ انفصالی (آرتساخ) به هلاکت رسید

ناامیدیِ جمعی از کارکرد صندوق بیمه بیکاری/ کوتاهی همه جانبه دولت ها در شناسایی بیکاران و اجرای اصل 29

باید از ظرفیت های فوق العاده گمرکات مرزی برای دور زدن تحریم ها استفاده کرد

قالیباف به کرونا مبتلا شد | رییس مجلس به قرنطینه رفت

فعالیت های تجاری در عصر کرونا نیازمند نقشه راه و توسعه ارتباطات مجازی

قالیباف از ابتلای خود به کرونا خبر داد

تست کرونای قالیباف مثبت شد

قالیباف از ابتلای خود به کرونا خبر داد

گزارش تسنیم از سریال دانشمند هسته ای| شهید شهریاری برای سریال صدایمان زد/ چه کسی نقش همسر آقا مجید را بازی می کند؟

یک شوخی جدی در زندگی احسان خواجه امیری!

هراس جریان اصلاحات از تکرار 84 در 1400

پرونده آخوندی روی میز دستگاه قضا ؟

در دفاع از آزادی بیان و علیه توهین به مقدسات

شکایت از کارمند بیمارستان بعد از مرگ 3 بیمار

6 شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت اعمال محدودیت های ویژه قرار گرفت

قالیباف کرونا گرفت

قالیباف هم کرونا گرفت!

در صورت پیروزی بایدن، آمریکا زیر سلطه جین خواهد رفت

محمد باقر قالیباف کرونا گرفت

قالیباف به کرونا مبتلا شد/ رییس مجلس قرنطینه شد

تقویم و اوقات شرعی چهارشنبه هفتم آبان ماه

صنایع مشکلات خود را با فناوران در میان گذاشتند/ برق پیشگام شد

نظام تقسیم بندی محلات از منظر قانون

جلسه مجمع روحانیون با خاتمی برای ورود به انتخابات 1400

جزییات تازه از مرمت ترک دوم گنبد مسجد شیخ لطف الله

چرا برگزاری جشن های غربی در ایران با استقبال روبرو می شود؟/باز شدن پای هالووین به شهرکرد

درد و تنهایی از ملزومات سالمندی نیست

محرومیت زدایی، هدفگذاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در قزوین

تکمیل هرم اشتغال در کشور با مثلث اقتصادی «رزم حسینی»

رییس جمهور در حکمی دکتر علیرضا رییسی را به عنوان «سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا»، منصوب کردند

سیاست های تحریمی آمریکا در مقابل ایران به بن بست رسیده است

قالیباف به کرونا مبتلا شد

قالیباف به کرونا مبتلا شد

قالیباف به کرونا مبتلا شد

جامعه روحانیت مبارز هنوز کاندیدای ریاست جمهوری خاصی ندارد

علیرضا رییسی به عنوان سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا منصوب شد

درج آگهی های عجیب در فضای مجازی/ برای اعتبار دادن به شما کتک می خوریم و پول می گیریم

نمکی انتصاب فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا را تبریک گفت

عکس پدر _ دختری «منوچهر هادی»

برپایی نمایشگاه کاریکاتور در اعتراض به فرانسه/ سکوت نمی کنیم

آغاز توانمندسازی زنان در حوزه «آی سی تی»

ادراک خطر و سواد کرونا

چرا اصولگرایان، صراحتا برخلاف نظر رهبر انقلاب عمل می کنند؟

ببینید | پاسخ خبرساز فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به حضور در انتخابات

کدام مقصرند؛ دولت یا صداو سیما؟

رییس مجلس به کرونا مبتلا شد

عکس پدر _ دختری «منوچهر هادی»

قالیباف به کرونا مبتلا شد

ترامپ: رسانه ها به اخبار پیرامون بایدن نمی پردازند

بیش از 200 جلد کتاب تخصصی مهدویت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خریداری شد

ببینید | انتقاد بخش خبری 20:30 از برنامه رائفی پور در مشهد

در دفاع از آزادی بیان و علیه توهین به مقدسات

بیانیه قاطبه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در محکومیت اقدام رییس جمهور فرانسه

تست کرونای قالیباف مثبت شد

اصل و اولویت در تصمیم گیری ها سلامت مردم است

پیامدهای خشم و غضب

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون زبان MSRT

«سند راهبردی قرآن» در انتظار حمایت شورای فرهنگ عمومی

تارنمای ستاد انتخاباتی ترامپ هک شد

ببینید | افشاگری جدید از پشت پرده عدم پاسخ آمریکا به سرنگونی پهپاد توسط ایران

حدیث روز | راهکار افزایش روزی

تست کرونای قالیباف مثبت شد

انتظار طرح های عقلانی از مجلس

برتری در سنای آمریکا با کدام حزب خواهد بود؟

شفافیت آرا نباید امنیت ملی کشور را به مخاطره بیاندازد

فرضیه های متعدد و احتمالی برای مقابله با کرونا در فرانسه

قالیباف به کرونا مبتلا شد

سکونت بیش از 24 هزار خانوار مددجو در مناطق محروم خراسان شمالی

رییس مجلس به کرونا مبتلا شد

سایت کمپین انتخابات ترامپ هک شد

شرایط سخت در انتظار پایتخت + جزییات

تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد

تفاوت بایدن و ترامپ در اهداف کلان آمریکا

توهین به اعتقادات آری، توهین به رییس جمهور نه؟! نقاب آزادی بیان/همدستی خودسر ها با کرونا/ انتظار طرح های عقلانی از مجلس!

شرح و تفسیر خطبه 115 نهج البلاغه

انباشت یک میلیون و 700 هزار تن نهاده دامی در بندر امام/ وضعیت نهاده های دامی کشور بهبود می یابد

توهین به اعتقادات آری، توهین به رییس جمهور نه؟! /همدستی خودسر ها با کرونا/ انتظار طرح های عقلانی از مجلس!

اهمیت ساختارهای محلی چیست؟

کره جنوبی به توافقات صورت گرفته برای آزادسازی اموال ایران عمل کند

ترامپ: پسرم فقط 15 دقیقه به کرونا مبتلا بود

فیلم| مسؤولان وزارت کار این صداها را می شنوند؟

اظهارنظر عجیب خانم پایداری چی در خصوص رییس جمهور شدن زنان

روایت حسن کامران از نفوذی های انفجار دفتر نخست وزیری

وزیر بهداشت به فرمانده قرارگاه عملیاتی ستادملی مبارزه با کرونا تبریک گفت

مدیرکل آژانس اتمی: همکاری با ایران را در سطح خوبی حفظ کرده ایم

تلاش «مریم کاویانی» برای امیدوار ماندن/ عکس

واکنش دوباره فکری با شایعه درگیری با وریا

پیگرد حقوقی محتوای ضدایرانی در شبکه های ماهواره ای معاند

اصرار مجلس بر اجرای طرح کمک حمایت معیشتی| پیگیری از طریق مجمع تشخیص در صورت لزوم

تلاش «مریم کاویانی» برای امیدوار ماندن/ عکس

تازه ترین ادعای کریمی قدوسی علیه دولت

جزییات طرح تأمین کالاهای اساسی

واکنش عضو شورای شهر تهران به افتتاح مجدد 6 کارخانه آلاینده سیمان در پایتخت

شفافیت سبب قضاوت منصفانه جامعه درباره عملکرد نمایندگان مجلس می شود

کارگر تا چه زمانی می تواند این شرایط را تحمل کند؟

تأمین امنیت پایدار مرزها خط قرمز ماست

هشدار محمود صادقی به اصلاح طلبان در خصوص تکرار یک اشتباه در انتخابات 1400

ارزش گذاری مجدد اموال و دارایی های شرکت کشت و صنعت مغان

ارزش گذاری مجدد اموال و دارایی های شرکت کشت و صنعت مغان