موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - طرح رتبه بندي معلمان - امانوئل مكرون رييس جمهور فرانسه - طرح رتبه بندي - باشگاه استقلال - فوتبال استقلال - كاپيتان تيم فوتبال استقلال - رييس جمهور فرانسه - كاپيتان استقلال - امانوئل مكرون - توله خرس - ميكال - سازمان مديريت صنعتي - جنبش الشباب - روزنامه آمريكايي نيويورك - وزارت امورخارجه ايران - شاخص اقتصاد - نقرس - فدارسيون فوتبال - آريزو 6 - رييس پژوهشكده باستان شناسي - هادي ملكشاهي - كادر فني تيم ملي فوتبال

مطالب مرتبط:
19 پایگاه خدمات مشاوره انتخاب رشته در زنجان به کنکوری ها خدمات می دهد
آغاز انتخاب رشته کنکور 99
انتخاب رشته 40دقیقه ای، 600 تا 2.5میلیون
آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری 99/ امکان انتخاب 150 کدرشته
انتخاب رشته کنکور 99 آغاز شد/ امکان انتخاب 150 کدرشته
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 مهر 1399 ساعت 14:152020-09-24دانش

کنکوری ها چگونه انتخاب رشته کنند؟


ما باید بدانیم که به چه دلیلی قصد ورود به دانشگاه داریم.

اهداف افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، بنابراین باید انتخاب های آنها نیز متفاوت باشد.

- ایسنا/خراسان رضوی یک مشاور تحصیلی گفت: ما باید بدانیم که به چه دلیلی قصد ورود به دانشگاه داریم.

اهداف افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، بنابراین باید انتخاب های آنها نیز متفاوت باشد.

امیر ارسلان آزمون در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهمترین موضوع در انتخاب رشته علاقه است، زیرا هر رشته ای که انتخاب می کنیم سختی های خود را دارد و اگر دانشجو علاقه ای به رشته خود داشته باشد، از پس سختی های آن برآمده و به دنبال فعالیت در آن رشته خواهد بود.

وی افزود: دانشجویانی را دیده ام که به دلیل عدم علاقه به رشته تحصیلی خود، یا پس از اتمام آن یا در میانه تحصیل از ادامه تحصیل در آن زمینه سر باز زده اند و قصد دادن کنکور مجدد را داشتند، این مسأله حتی برای رشته های پزشکی هم دیده می شود.

خیلی از اولیا یا خود دانش آموزان به دلیل وجود جوهایی در جامعه به دنبال انتخاب یک رشته می روند و در نهایت با این مسأله مواجه می شوند که این رشته اصلا به درد آنها نمی خورد.

استفاده از تست های روانشناسی برای شناخت بهتر روحیات این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه روحیات دانش آموزان موضوع مهمی در زمینه انتخاب رشته است ، بیان کرد: هر فرد شخصیت و روحیات خاص خود را دارد و در این زمینه تست های مختلف روانشناسی وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد.

یکی از تست های معروف در این حوزه تست MBTI است.

این تست بسیار معمول است و خیلی از سازمان های دنیا از این تست برای استخدام کارکنان خود نیز استفاده می کنند.

دانش آموزان با دادن این تست متوجه می شوند که روحیات و ویژگی های شخصیتی آنها با چه روحیاتی سازگار است و دانش آموزانی که با توجه به این تست انتخاب کنند، برای پیشرفت در مسیرشان بسیار کمک کننده است.

افراد با روحیات متفاوت باید انتخاب های متفاوتی نیز داشته باشند آزمون ضمن تاکید بر دانستن هدف از ورود به دانشگاه، خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم که به چه دلیلی قصد ورود به دانشگاه داریم.

اهداف افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، بنابراین باید انتخاب های آنها نیز متفاوت باشد.

برای مثال افرادی که قصد ورود سریع به بازارکار دارند با افرادی که قصد استاد دانشگاه شدن و انجام فعالیت های پژوهشی دارند، باید رشته های متفاوتی را انتخاب کنند و ما نمی توانیم با انتخاب یک رشته تاپ ضامن موفقیت افراد باشیم.

داوطلبانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید توجه کنند که رشته انتخابی آنها در خارج از کشور پر متقاضی باشد.

داوطلبانی که قصد فعالیت شغلی در ایران را دارند نیز باید در انتخاب رشته به نیازهای جامعه توجه کنند.

توجه به صنف خانوادگی در انتخاب رشته وی با اشاره به اینکه بحث ارتباطات خانوادگی نیز در انتخاب رشته اهمیت دارد، بیان کرد: خیلی از افراد صنف خانوادگی دارند، به این معنی که تعداد زیادی از افراد خانواده شان در یک حوزه خاص فعالیت می کنند.

دانشجویان باید در انتخاب رشته خود توجه کنند و تمام جوانب خروج از صنف خانوادگی خود را بسنجند زیرا برقراری ارتباط با صنفی که هیچ ارتباط و آشنایی با آن نداریم دشوار است.

دانشجویان باید بتوانند خود را با محیط جدید دانشگاهی وقف دهند این مشاور تحصیلی با تاکید بر اینکه مسأله مهاجرت تحصیلی و اقامت کوتاه مدت در شهرهای دیگر نیز موضوع با اهمیتی است، افزود: بحث مالی در این موضوع مطرح می شود و برخی دانشجویان به دلیل مسائل مالی ترجیح می دهند که در دانشگاه دولتی شهر دیگری تحصیل کنند تا هزینه تحصیل نپردازند.

درحالی که معمولا حضور در شهر دیگر مشکلات و مسائل مربوط به خود را دارد.

ازجمله وفق دادن فرد با محیط، دانشجویانی که برای تحصیل در این مقطع مهاجرت می کنند معمولا در سنین 18 سالگی هستند و در این شرایط با افراد، جوامع و فرهنگ های مختلف روبرو می شوند.

انطباق این افراد با محیط جدید ممکن است دشوار باشد بنابراین دانشجو باید از نظر شخصیتی با فرهنگ ها و مردم مختلف انطباق پیدا کند.

کلیشه های اشتباه جامعه در رابطه با دانشگاه های پیام نور و غیردولتی آزمون با تاکید بر تاثیر استفاده دانشجویان از خدمات مشاوره ای دانشگاه در انطباق با محیط، ادامه داد: دانشگاه های درجه یک و مطرح، مراکز مشاوره ای دارند و دانشجو باید از این فرصت استفاده کند تا در انطباق با محیط مسیر بهتری را طی کند.

در گذشته و بیش از 20 سال پیش دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری بوده است و این مسأله در حال حاضر صدق نمی کند.

در حال حاضر تمام کلاس های دانشگاه پیام نور به صورت حضوری برگزار می شود، با این تفاوت که حضور در کلاس های دانشگاهی اجباری نیست.

وی گفت: تصور اشتباه در رابطه با غیر حضوری بودن دانشگاه پیام نور موجب شده است که داوطلبان این دانشگاه را انتخاب نکنند.

درحالی که دانشگاه پیام نور هیات علمی، کارکنان و ساختمان های پیشرفته ای دارد و نسبت به برخی از دانشگاه های کوچک مانند دانشگاه های غیر انتفاعی و غیردولتی می تواند بهتر عمل کند، اما دانشجویان با تحت تاثیر قرار گرفتن تصورات اشتباه موجود در جامعه از انتخاب این دانشگاه سرباز می زنند.

برای مثال دانشجویان تصور می کنند با انتخاب یک دانشگاه دولتی، بازار کار بهتری پیدا می کنند.

این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه اشتغال و کاریابی به خود دانشجو برمی گردد نه دانشگاه فارغ التحصیل شده، بیان کرد: دانشجو می تواند از هر دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشد، اگر خود دانشجو تلاش بیشتری کند، مطالعه داشته باشد و اهل پژوهش باشد می تواند از دانشجویان دانشگاه های برتر پیشرفت بیشتری داشته باشد.

بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و زمانی که مشغول به کار می شوند متوجه خواهند شد که بسیاری از مواردی که فکر می کنند برای کارفرما با اهمیت است، برای آنها اهمیتی ندارد.

مسائلی که برای کارفرما اهمیت دارد تسلط فرد بر شغل خود، مطالب علمی و آیین نامه های مرتبط، تسلط بر زبان انگلیسی و تسلط بر نرم افزارهای مرتبط با شغل فرد است.

در رشته عمران تسلط بر آیین نامه های جهانی این رشته بسیار اهمیت دارد؛ همچنین در رشته برنامه نویسی نیز تسلط بر زبان های مختلف برنامه نویسی با اهمیت است.

آزمون خاطر نشان کرد: بحث های انجام شده برای دانشجویانی است که به تازگی فارغ التحصیل شدند.

در زمینه اشتغال و کاریابی برای افراد دارای سابقه کار، سابقه کاری و حوزه های فعالیت فرد اهمیت دارد.

برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند نیز مقالات علمی مسأله ای است که بسیار حائز اهمیت است.

اگر دانشجو از دانشگاه ضعیفی فارغ التحصیل شده باشد اما مقاله علمی ای داشته باشد که در ژورنال های بین المللی چاپ شده باشد برای دانشگاه های خارج کشور اهمیت بیشتری نسبت به تحصیل در دانشگاه تاپ در ایران دارد.

داوطلبان به دوره های تحصیلی و هزینه ای که هر دوره دارد توجه کنند وی اظهار کرد: داوطلب در انتخاب رشته ابتدا باید معیارها و اهداف خود را مشخص کند.

سپس باید به دوره های آموزشی روزانه، شبانه، بین الملل، آزاد و غیرانتفاعی و میزان شهریه ای که این دانشگاه ها دارند توجه داشته باشند.

داوطلبان دچار شایعات نشوند، برای مثال برخی از داوطلبان تصور می کنند که کلاس های درسی دوره های نوبت دوم یا شبانه در ساعات عصر برقرار می شوند، درحالی که تنها تفاوت دوره روزانه و شبانه در شهریه است.

داوطلب باید هدف، علاقه، بحث شهریه و زندگی در شهر غریب را مد نظر داشته باشد.

اشتباهات رایج انتخاب رشته داوطلبان کنکور آزمون با اشاره به اشتباهات رایج انتخاب رشته، بیان کرد: دانشجویان تصور می کنند در صورتی که جایگاه چینش رشته انتخابی در لیست انتخاب رشته تغییر کند، شانس قبولی آنها تغییر می کند.

این تصور اشتباهی است که در حدود 30 سال قبل درست بود.

در گذشته انتخاب رشته به این صورت بود که اگر رشته ای در لیست داوطلب اول نوشته می شد، با زمانی که در جایگاه دوم قرار می گرفت شانس قبولی متفاوتی داشت و شانس قبولی بر اساس جایگاه رشته تغییر می کرد.

در حال حاضر چنین نیست و بر اساس رتبه قبولی افراد انتخاب های فرد بررسی و قبولی وی تایید می شود، سپس به همین ترتیب انتخاب های نفرات بعدی بررسی می شود.

این مشاور تحصیلی گفت: در گذشته اما بر اساس رشته انتخاب ها صورت می گرفت به این صورت که بررسی می کردند افرادی را که برای مثال اولین رشته آنها پزشکی بوده است تا زمان تکمیل ظرفیت رشته و باتوجه به رتبه فرد انتخاب می شدند، سپس به سراغ رشته دیگری می رفتند.

بنابراین باید دانشجو بر اساس علاقه ای که دارد رشته های خود را مرتب کند.

این تغییر در پذیرش رشته های دانشگاهی در ابتدا در کنکور سراسری و سپس در دانشگاه آزاد انجام شد.

وی افزود: یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان داوطلبان انتخاب رشته براساس رتبه های قبولی سال گذشته است.

برای مثال بررسی می کنند که در سال گذشته با رتبه خود چه رشته های قبولی داشتند و در نتیجه به رشته های بالاتر و پایین تر توجهی نمی کنند.

درحالی که هرساله تغییراتی در مباحث مختلف مانند ظرفیت ها و رتبه داوطلبان رخ می دهد و اگر ما باتوجه به رتبه های سال گذشته انتخاب رشته کنیم ممکن است که رشته هایی را انتخاب نکنیم که ممکن است در آن ها قبول شویم.

بنابراین ما همیشه به داوطلبان توصیه می کنیم تا حتی رشته هایی که تصور می کنند اصلا قبول نمیشوند راهم انتخاب کنند.

اشتباه در قانون گذاری سازمان سنجش آزمون در رابطه با انتخاب رشته های روزانه ای که ممکن است قصد تحصیل در آن ها را نداشته باشیم اما امکان پذیرش در آن ها باشد، بیان کرد: این نوع انتخاب رشته نکته ای دارد، طبق قوانین سازمان سنجش اگر فردی در دانشگاه روزانه قبول شود ولی قصد تحصیل در آن را نداشته باشد، در سال بعد فرد به هیچ عنوان نمی تواند کنکور بدهد و این مسأله در خود دفترچه سازمان سجنش هم ذکر شده است.

درحالی که خود سازمان سنجش در این زمینه خود را دور زده و شما می توانید در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش، با بیان اینکه به صورت اشتباه انتخاب رشته کردید، درخواست خود را ثبت کنید.

در این زمینه حتی یک مورد هم رخ نداده است که درخواست کسی رد شود و به این صورت قوانین خود را نقض کرده اند.

عده ای از داوطلبان در صورتی که در چنین شرایطی قرار بگیرند گاها با تصور اینکه نمی توانند در سال آینده مجددا کنکور بدهند، از تحصیل بازمانده یا در دانشگاه و در رشته ای که به آن علاقه مند نیست مجبور به ادامه تحصیل می شود.

اشتباهات متداول داوطلبان دارای سهمیه این مشاور تحصیلی در رابطه با اشتباهاتی که داوطلبان دارای سهمیه دچار آن می شوند، گفت: برای تمام دانش آموزان رتبه ای در سهمیه نمایش داده می شود که این سهمیه اسامی متفاوتی دارد، مانند سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران 5درصد، ایثارگران 25 درصد، خانواده شهدا و رزمندگان.

دانش آموزان در این زمینه و در مقایسه رتبه های خود در سهمیه های متفاوت به اشتباه می افتند.

دانش آموزان باید توجه کنند که اگر رتبه آنها برای مثال 200 شده است، این رتبه با توجه به سهمیه ای که در آن قرار دارد است.

توجه به این نکته در زمان انتخاب رشته اهمیت بیشتری پیدا می کند و خیلی از داوطلبان باتوجه به رتبه خود در سهمیه و به اشتباه تصور میکنند که در رشته ای قبول می شوند درحالی که چنین نیست.

احتمال حذف سهمیه ها از سال 1400/ افزایش 30 درصدی ظرفیت دانشگاه ها وی ادامه داد: صحبت هایی در رابطه با حذف سهمیه ها از سال 1400 شده است که چندان قطعی نیست، اما این مسأله به این معناست که سال 1400 ما 30درصد افزایش ظرفیت در دانشگاه ها خواهیم داشت.

زیرا در حال حاضر 30درصد ظرفیت دانشگاه های کشور مخصوص ایثارگران است و به این معنا است که دانشجویانی که امسال کنکور دادند و قبول نشدند، اگر سال 1400 کنکور بدهند 30 درصد احتمال قبولی آنها افزایش پیدا می کند.

در این خصوص ما به داوطلبانی که رتبه های خیلی بدی ندارند و ممکن است در سال بعد در دانشگاه های ممتاز کشور قبول شوند توصیه می کنیم تا امسال انتخاب رشته نکنند.

همچنین به دانش آموزانی که سهمیه دارند توصیه می کنیم که امسال انتخاب رشته کنند، زیرا ممکن است رشته ای که امسال قبول شوند را سال بعد نتوانند قبول شوند.

عدم توجه داوطلبان به شایعات کنکور و موسسات آزمون با اشاره به اینکه داوطلبان به شایعات کنکور و دروغ هایی که موسسات می گویند توجه نکنند، گفت: بسیاری از موسسات در مشهد به صورت عامدانه دروغ می گویند و داوطلبان تصور می کنند که با مراجعه به این افراد احتمال قبولی آنها در رشته های تاپ افزایش پیدا می کند.

برای مثال برخی ادعا می کنند که با سازمان سنجش در ارتباط هستند و در صورت بروز مشکل در انتخاب رشته آنها اقدام به حل آن خواهند کرد، در صورتی که سازمان سنجش بارها اعلام کرده است که با هیچ مرکزی در ارتباط نیستند و هر دانشجویی می تواند بدون نیاز به موسسه خاصی و از طریق سایت سازمان سنجش و از طریق بخش سیستم پاسخگویی درخواست خود را ثبت کند تا بررسی شود.

دروغ دیگری که در بین این موسسات رواج دارد این است که بدون بیان اینکه فردی سهمیه داشته است، ادعا می کنند که جوری انتخاب رشته کرده اند که داوطلبی با رتبه 20 هزار پزشکی قبول شده است.

اشتباه شدن رتبه داوطلبان به دلیل هم ترازی در سال گذشته شایعه بوده است آزمون بیان کرد: در سال گذشته دروغ و شایعه ای رواج پیدا کرد مبنی بر اینکه، به دلیل هم ترازی به وجود آمده داوطلبان باید رتبه خود را در عددی ضرب کنند تا رتبه واقعی خود را بدست بیاورند، که این صحبت ها هم چیزی جز شایعه نیستند.

عده ای از مشاوران هستند که بدون اینکه هیچ صحبتی با داوطلب داشته باشند اقدام به انتخاب رشته برای وی می کنند.

درحالی که دانش آموزان باید از مشاوران خود در رابطه با رشته هایی که مناسب آنهاست مشورت بخواهند، تا بدانند که چگونه تصمیم گیری کنند.

داوطلبان در انتخاب رشته خود به پولی بودن خوابگاه ها در همه جا، انتخاب دانشگاه در محل سکونت خود و تمام توضیحات انتهای دفترچه توجه کنند.

انتقالی و تغییر رشته به سختی و به ندرت انجام می شود حتی برخی دانشگاه ها انتقالی یا تغییر رشته به هیچ عنوان ندارند.

متاهل بودن اگر بعد از ورود به دانشگاه باشد موجب می شود که دانشگاه به فرد انتقالی مهمان بدهند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انتخاب - رشته - متفاوت - انتخاب رشته - تحصیل - علاقه - دانشگاه - دانشجو - ادامه تحصیل - رشته تحصیلی - مختلف - کنکور - افراد - ورود - گفت وگو - فعالیت - آزمون - اتمام - موضوع - مشاور - پزشکی - میانه - ادامه - امیر - رضوی - کنیم

آخرین اخبار سرویس:
تناقض استفاده از برنامه های فیلترشده در سطح مسوولان

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 اعلام شد

ضرورت ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب

نتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

پروژه ساخت شتابگر ملی به زودی در کشور آغاز می شود

تناقض استفاده از برنامه های فیلترشده در سطح مسوولان

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج آزمون دکترای دانشگاه آزاد اعلام شد

رونمایی از سامانه جلسات مجازی دانشگاه آزاد اسلامی همدان

نتایج آزمون دکتری تخصصی 1399 دانشگاه آزاد اعلام شد

پرونده کنکور 1400براساس نظام جدید بسته شد/ زمان اعلام نتیجه کنکور

اعلام نتایج دکتری تخصصی 1399 دانشگاه آزاد اسلامی/ ثبت نام از فردا آغاز می شود

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

اعلام نتایج دکتری تخصصی 1399 دانشگاه آزاد

اطلاعیه برگزاری آزمون اختصاصی برای پذیرش دانشجو

نتایج انتخاب رشته داوطلبان دکتری آزاد اعلام شد/ثبت نام از 7 آبان

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

ابلاغ الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99 تا 10 آبان

جرثقیل موبایل تلسکوپی 55 تنی خاورمیانه رونمایی شد

نخستین دانشجوی دکتری زراعت دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر فارغ التحصیل شد

دعوت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد از علاقه مندان برای شرکت در نظرسنجی بازار سرمایه

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

امکان اعتراض داوطلبان آزمون ارشد تا 12 آبان

نحوه برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو در پردیس های بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نحوه حضور مدیران و کارکنان دانشگاه امیرکبیر تا 30 آبان ماه اعلام شد

طرح جامع مجازی «راه مهندسی» در دانشگاه های استان همدان اجرا می شود

رونمایی از سامانه جلسات مجازی در دانشگاه آزاد

شیشه رنگی نقطه عطفی بین معماری کلاسیک با معماری مدرن

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

ارتقای جایگاه بین المللی و رفع چالش ها و موانع مهم ترین هدف دانشگاه شهید بهشتی

مجله رادیویی کوی دانشجو روی آنتن شبکه رادیو جوان رفت

دانشگاه بین المللی خصوصی در کیش راه اندازی می شود

به دنبال نهادینه سازی ارتباط دانشگاه و صنعت هستیم/ بیش از 100 نیاز پژوهشی به دانشگاه شریف ارائه داده ایم

سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهور به کاشان

افزایش ارتباطات دانشگاه شهید بهشتی با اروپا در دوران کرونا

اعضای حقیقی هیات امنای دانشگاه سوره منصوب شدند

پیوستن به معاهده جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب برای ایران ضروریست

ثبت نام دانشجویان بدون آزمون در دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری تا 10 آبان ماه

شهروند خبرنگار | پیگیری مسیر پیاده رو کنار دانشگاه فرهنگیان

الگوی جدید تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو ابلاغ شد

وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران / اعمال 13 محدودیت به مدت یک هفته

واحدهای دانشگاه آزاد خوزستان ایجاد رشته پزشکی را مطالبه کنند

امکان اخذ تاییدیه برخط مدارک تحصیلی از وزارت آموزش و پرورش فراهم شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1399 در رشته های دانشگاه آزاد اسلامی

تسریع در تدوین اساسنامه خانه نخبگان/ استعدادهای برتر شناسایی شوند

مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان استعداد های دانشگاه تبریز اعلام شد + فایل pdf

آخرین جزییات اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99 دانشگاه آزاد اسلامی

دور دوم انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار می شود

امکان اعتراض داوطلبان آزمون ارشد فراهم شد

جزییاتی از سفر معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به هرمزگان

هم اندیشی هیئت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی چابهار با دانشجویان

موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در کسب مجوز ISO17025

فضای مجازی، محور اصلی فعالیت های بین المللی در دوران کرونا

حضور قوی در فضای بین الملل نشان توانمندی آموزش عالی ایران است

ابلاغ الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو

انتصاب روسای دانشکده های دانشگاه علم و فرهنگ

آخرین مهلت ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان دکتری علم و صنعت اعلام شد / شروع کلاس ها از 10 آبان

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از فردا

مجموعه های علمی به هیچ وجه نگاهشان رو به عقب نباشد

انتصاب سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

انتصاب روسای دانشکده های دانشگاه علم و فرهنگ

فردا؛ آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

رهایی تدریجی دانشگاه از بند جغرافیا در عصر کرونا

چاپ مقاله استادان در مجلات معتبر بین المللی ضروری است

فیلترینگ ناقص باعث شد بیش از 30 میلیون فیلترشکن اضافه شود

ساخت قایق های رباتیک خودران 2 نفره در دانشگاه ام.آی.تی

فیلترینگ ناقص 30میلیون فیلترشکن اضافه کرد

مرحله دوم رزمایش کمک های مؤمنانه در شهرستان میاندوآب اجرا شد

باید به شرایط کرونایی نگاه مثبت داشته و با رویکرد جدید فعالیت کنیم

امکان اعتراض داوطلبان آزمون ارشد فراهم شد

کشف مقادیر زیادی از آب در سطح ماه

دانشگاه آزاد اسلامی کاشان آماده راه اندازی سرای نوآوری اسانس

نگارش سالانه 100 استاندارد ملی در استان بوشهر

فضای دوم را نمی توان از آموزش و پرورش مستقل کرد

فیلترینگ ناقص باعث شد بیش از 30 میلیون فیلترشکن اضافه شود

کار بدنی سخت زوال عقل می آورد

خرید لوستر شیک برای یک خانه زیبا

کرونا دانشگاه های جهان را با «شکاف دیجیتالی» روبرو کرد

برنامه بازگشایی دانشگاه ها به کجا رسید؟

بسیاری از معضلات ناشی از رعایت نکردن استانداردهای رفتاری، اخلاقی و علمی است

اعلام نحوه ثبت اعتراض داوطلبان آزمون ارشد از نتایج

ثبت نام با پرداخت 50 در صد از شهریه ثابت در دانشگاه پیام نور اصفهان

18 خدمت به استارتاپ های مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی تعلق گرفت

انتقاد عاملی از حضور مسئولان در توییتر و شبکه های مجازی فیلتر شده

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از فردا

الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو ابلاغ شد

الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو ابلاغ شد

امکان اعتراض داوطلبان آزمون ارشد فراهم شد

ابداع ایمپلنت هوشمند برای بیماران آلزایمری

دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی به صورت مجازی برگزار می شود

کشف مقادیر زیادی از آب در سطح ماه

دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی به صورت مجازی برگزار می شود

دانشگاه تربیت مدرس یک دانشگاه بین المللی خصوصی در کیش ایجاد می کند

پویش جهادی 555 به همت گروه جهادی منتظران صالح دانشگاه علوم پزشکی البرز راه اندازی شد

وبینار «آشنایی با نوشتن مقالات علمی در مهندسی برق» برگزار می شود

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد 99 دانشگاه آزاد اسلامی

فیلترینگ ناقص باعث شد بیش از 30 میلیون فیلترشکن اضافه شود

کنکوری ها چگونه انتخاب رشته کنند؟

کنکوری ها چگونه انتخاب رشته کنند؟