مطالب مرتبط:
پوتین: روسیه موفق شد نخستین واکسن کرونا را به ثبت برساند
پوتین: روسیه موفق شد نخستین واکسن کرونا را به ثبت برساند
داروی معروف کرونا از سیستم دارویی ایران حذف شد | ورود 2 داروی جدید به پروتکل درمانی کووید-19
تمدید ثبت نام وام کرونا تا یک ماه دیگر
تمدید زمان ثبت نام وام کرونا / نحوه ثبت نام وام کرونا
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 مهر 1399 ساعت 10:402020-09-23دانش

ملایر به دنبال ثبت نخستین داروی کرونا


کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری شهرستان ملایر به فلسفه به وجود آمدن پارک های رشد و فناوری اشاره کرد و گفت: این پارک ها ارتباط بین صنعت و دانشگاه را برقرار می کنند و زیر مجموعه وزارت علوم و معاونت علمی فناوری هستند.

- مظفر عسگری در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه این پارک ها در مراکز استان ها مستقر بوده و شعبات آنها مراکز رشدی هستند که در سطح شهرستان ها مشغول به فعالیت اند، تصریح کرد: این مراکز رشد همان فعالیت های پارک علم و فناوری را انجام می دهند و با راه اندازی آنها در شهرستان ها همه پتانسیل موجود در مراکز استان واقع نخواهد شد، از طرفی حمایت ها در کل استان پخش شده و رفت و آمد به مراکز استان کمتر می شود.

وی مخاطبان پارک های علم و فناوری را عموم مردم عنوان کرد و افزود: مخاطبان ما فقط دانشگاهیان نیستند و تمام قشرهای جامعه از جوان تا مسن را شامل می شود، در واقع ایده ای که می تواند درآمد و اشتغال ایجاد کند، مهم است.

عسگری با اشاره به اینکه همه ایده ها ملاک عمل ما نیست، خاطرنشان کرد: مخاطب ما طرح های نوآورانه است یعنی طرح نمونه مشابه نداشته باشد یا اگر دارد، هایتک باشد که شرکت های محدودی آن را انجام دهند و هم اینکه طرح از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد.

کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری در ادامه اظهار کرد: ممکن است فردی طرحی را داشته باشد اما توانایی علمی آنالیز آن را نداشته باشد، پس ابتدا طرح های ارائه شده توسط اساتید دانشگاهی از نظر علمی، اقتصادی، نوآورانه بودن و هایتک بودن کارشناسی می شوند.

عسگری به تخصیص بودجه برای پارک های علم و فناوری از سمت وزارت علوم اشاره و خاطرنشان کرد: وظیفه پارک ها و مراکز رشد با توجه به استفاده از هزینه های بیت المال حمایت از طرح هایی است که اشتغالزا باشد، مانع از خروج ارز شود، اقتصاد مبتنی بر دانش تولید کند و نفعش به کشور برسد.

وی به حمایت های همه جانبه پارک ها و مراکز علم و فناوری از صاحبان طرح و ایده اشاره و مطرح کرد: این حمایت ها شامل حمایت های تخصصی علمی، معنوی، فنی، مالی، روش های بازاریابی، معافیت های گمرکی، مالیاتی و عوارض و مالکیت فکری می شود و چون امکان سرقت ایده ها در همان مراحل اولیه وجود دارد ما صاحبان طرح و ایده را تشویق به ثبت اختراع در همان گام اول می کنیم همچنین با برگزاری دوره های تخصصی فرد را توانمند می کنیم تا بتواند مالکیت طرح خود را حفظ کند و به مرحله تولید و تجاری سازی برساند.

عسگری به حمایت های معنوی مراکز رشد اشاره و تصریح کرد: فرد صاحب ایده و طرح یک فرد گمنام است که با حمایت های مرکز دارای اعتبار می شود و می تواند از برند پارک برای حل مشکلات پیش رو استفاده کند.

کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری ملایر شرکت های دانش بنیان را کلید حل مشکلات کشور دانست و ادامه داد: پس از تأیید نهایی طرح، فرد می تواند با کمک و حمایت این مراکز شرکت دانش بنیان تأسیس و طرح خود را تجاری سازی کند.

نداشتن ساختمان، اصلی ترین مشکل مرکز رشد شهرستان ملایر وی کمبود فضای تخصیص داده شده به مرکز رشد و فناوری شهرستان ملایر را اصلی ترین مشکل مرکز عنوان و اظهار کرد: با اینکه مرکز رشد، تنها مرکز حمایت از نخبه ها و صاحبان ایده در شهرستان است اما سوله یا ساختمان مستقلی برای راه اندازی کارگاه ها و فعالیت آن ها نداریم در حالیکه نخبگان و صاحبان ایده سرمایه های شهرستان هستند و نیاز به حمایت دارند بنابراین از مسئولان استانی و شهرستانی درخواست عاجزانه برای حل این مشکل را داریم.

کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری از پذیرش بیش از 60 طرح و ایده از سال 89 تاکنون در شهرستان ملایر خبر داد و گفت: ما در سطح شهرستان طرح هایی داشتیم که ایران را جزء پنج کشور صاحب فناوری کرده است؛ به طور مثال یکی از طرح هایی که در مرکز رشد ملایر به مرحله ثبت اختراع رسیده و نیاز به کمک و حمایت برای رسیدن به مرحله تجاری سازی دارد، تولید قیری با 12 برابر طول عمر بیشتر نسبت به قیرهای معمولی و مقاومت بالا در برابر سرما و گرما است که نیاز به حمایت شهرداری و اداره راه و شهرسازی دارد.

وی همچنین به طرح تولید شتاب دهنده صنایع هایتک خودرو اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشور هیچ گامی به منظور راه اندازی یک شتاب دهنده هایتک خودرو برداشته نشده است، ما یک شرکت توانمند را شناسایی و در مرکز رشد مستقر کردیم، این شرکت با انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه ملایر از دانشجویان برای پیاده سازی طرح ها استفاده خواهد کرد و تسهیلات مورد نیاز را نیز مرکز رشد در اختیار آنها قرار می دهد و با راه اندازی این شتاب دهنده ما می توانیم شعار دانشگاه کار آفرین را به مرحله اجرا درآوریم.

طرح هایی در زمینه صنایع تبدیلی انگور وی به راه اندازی مرکز نوآوری انگور و کشمش در دانشگاه ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز به منظور استقرار طرح های مرتبط با انگور، کشمش و صنایع وابسته در دانشگاه مستقر شده تا از حمایت های پژوهشکده انگور که قوی ترین مرکز تحقیقات در زمینه انگور است، استفاده کند.

عسگری ادامه داد: یکی از طرح هایی که براساس نیاز شهرستان در زمینه صنایع تبدیلی انگور در دست بررسی است، تولید کربنات پتاسیم است که کشاورزان از آن به منظور خشک کردن انگور و تهیه کشمش استفاده می کنند اما در حال حاضر به علت وارداتی بودن این محصول و قیمت بالای آن، کشاورزان از کربنات سدیم استفاده می کنند که سمی است و سبب قرمز شدن انگور می شود.

کارشناس مسئول مرکز رشد و فناوری ملایر به برگشت خوردن اکثر محصولات صادراتی کارخانه های کشمش در سال گذشته اشاره کرد و افزود: به علت استفاده از سدیم کربنات توسط کشاورز، این محصولات برگشت خورده و خسارات زیادی را به کشور وارد کرده است پس به دلایل گفته شده این طرح با نوآوری های موجود توسط دستگاه الکترولایزر می تواند نتایج خارق العاده ای در زمینه تولید کربنات پتاسیم ارائه دهد اما در حال حاضر با مشکلات بانکی مواجه شده و نیازمند حمایت های استانی برای رفع مشکل است.

عسگری کاهش بازار صادرات شیره انگور را مشکلات بهداشتی در پروسه تولید آن مطرح و تأکید کرد: استفاده از خاک شیره در پروسه پخت، این محصول را غیربهداشتی و صادرات آن را با مشکل مواجه می کند بنابراین یکی از ایده های مطرح شده در این مرکز استفاده از فیلتر به جای خاک شیره است که مشکل بهداشتی این محصول را در کارگاه های تولید شیره برطرف می کند و در حال حاضر در مرحله نیمه صنعتی است.

وی در پایان به طرحی در زمینه درمان بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: یکی از ایده هایی که در زمینه درمان بیماری کرونا در این مرکز در حال بررسی است، تولید یک داروی مهندسی با همراهی دانشگاه ملایر است که تا به حال نیمی از مسیر را طی کرده و امیدواریم با اجرایی شدن آن، نخستین داروی کرونا را در ملایر ثبت کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: فناوری - پارک ها - علم و فناوری - شهرستان - پارک - استان - پارک های علم و فناوری - شهرستان ها - مراکز رشد - پارک علم و فناوری - مرکز رشد و فناوری - دانشگاه - مخاطبان - مراکز استان ها - فعالیت - معاونت علمی - داروی کرونا - ملایر - دانشگاهیان - راه اندازی - وزارت علوم - مرکز رشد - استان ها - گفت و گو - پتانسیل - کارشناس - نخستین - معاونت - برقرار - ارتباط

آخرین اخبار سرویس:
وزارت علوم، توهین وقیحانه مجله شارلی ابدو را محکوم کرد

دانشگاه لرستان در بین برترین های رتبه بندی تایمز

دانشگاه لرستان در بین برترین های رتبه بندی تایمز قرار گرفت

4 شهر دیگر در جمع شهرهای بحرانی آذربایجان شرقی

تولید نانو غذا برای بیماران گاستروکتومی

به حضور نودانشجویان در دانشگاه نیاز نیست

تولید نانو غذا برای بیماران گاستروکتومی از سوی محققان مازندرانی برای نخستین بار در دنیا

جهان اسلام در برابر اهانت رییس جمهور فرانسه خواهد ایستاد/ مسائل منطقه قفقاز باید از طریق سیاسی و دیپلماتیک حل و فصل گردد

تولید نانو غذا برای بیماران گاستروکتومی برای نخستین بار در مازندران

شخصیت شناسی افراد با نحوه عکس سلفی گرفتن!

روبات روباه با قابلیت پرواز+ فیلم

ابلاغ شیوه نامه راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد

ثبت نام غیرحضوری دانشجویان جدیدالورود دانشگاه فردوسی مشهد

شیوه نامه راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ

جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد

شیوه نامه راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ

رتبه نخست آزمون ورودی دانشگاه هندی به یک غیرمسلمان رسید

شیوه نامه راه اندازی و بهره برداری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

دانشگاه بار فرهنگی و فرهنگ سازی جامعه را به دوش می کشد

ثبت نام از دانشجویان جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه خیام از 12 آبان آغاز می شود

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان سوابق تحصیلی پیام نورتمدید شد

جزییات ثبت نام و ارسال مدارک تحصیلی به واحدهای دانشگاه آزاد اعلام شد

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی

کهکشان عجیبی که حاصل برخورد 2 کهکشان دیگر است

گاوصندوق در دل تاریخ، از معبد فرعون تا خانه های شما

همایش ملی قرآن و انگاره های علوم زیستی به همت دانشگاه علوم کشاورزی ساری برگزار می شود

اطلاعیه دانشگاه آزاد به واحد های دانشگاهی برای نام نویسی

اعلام چگونگی ارسال مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد/نحوه صدور معافیت تحصیلی مشمولان

گردهمایی واحدهای فناور و شرکت های بازرگانی در پنجمین جشنواره نانو

عنکبوت هایی که گوش ندارند، ولی می شنوند

ثبت نام حضوری در دانشگاه فردوسی مشهد انجام نمی شود

کشف ویژگی عجیب شنوایی در عنکبوت های تارافکن

کرسی علمی هنجار سه گانه تولید محتوا برگزار می شود

کشف سیاره ای سرگردان در فضا

ترم تحصیلی ورودی های جدید دانشگاه خلیج فارس آغاز شد

تشریح جزییات ثبت نام و ارسال مدارک تحصیلی در دانشگاه آزاد

دوران آموزش سنتی به اتمام رسیده است / برگزاری ترم تحصیلی دانشجویان نوورود به صورت مجازی

ارائه راهکار نوین تخمین بار رسوب معلق با استفاده از پردازش تصاویر سطح جریان آب

جزییات چگونگی ارسال مدارک ثبت نام به واحدهای دانشگاهی محل پذیرش/ نحوه صدور معافیت تحصیلی مشمولان

جزییات ثبت نام و ارسال مدارک تحصیلی در دانشگاه آزاد/ نحوه صدور معافیت تحصیلی مشمولان

اطلاعیه دانشگاه آزاد به واحد های دانشگاهی برای نام نویسی

ابداع رباتی که به انسان خیره می شود

رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان اعلام شد

چاپ بیش از 40 مقاله دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در مجلات معتبر

تهیه 500 عدد ماسک توسط کارکنان سمای دانشگاه آزاد اسلامی آباده

شهریه پذیرفته شدگان ارشد علامه اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خیام و شرکت مدیریت دارایی های فیزیکی پمکو امضا شد

محدودیتی برای حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر نداریم

کشف اولین سیاره مشابه زمین در منطقه قابل سکونت ستاره

جایگاه اول دانشگاه آزاد در حوزه مهندسی مکانیک دنیا

ارتقای نشریه آموزش و ارزشیابی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به رتبه «ب»

شخصیت والای پیامبر اسلام با اهانت انسان های سخیف گزندی نمی بیند

ترم مهر برای همه دانشجویان الکترونیکی است

فراخوان شرکت های دانش بنیان برای ساخت دستگاه اکسیژن ساز

تصاویر/ دیدار هیئت امنای مدرسه عالی مطالعات اسلام و غرب با آیت الله اعرافی

وحدت به معنای حفظ مذهب همراه با سرمایه گذاری روی مشترکات مذاهب است

ثبت نام ورودی های جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه به صورت غیرحضوری

لزوم نگاه نو به بخش فرهنگی دانشگاه ها با بهره گیری از ظرفیت های آموزشی

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد

فارغ التحصیلی نخستین دانشجوی دکتری مهندسی مواد و متالورژی از دانشگاه آزاد اسلامی کرج

امیدی برای حیات با کشف 300 میلیون سیاره جدید!

امیدی برای حیات با کشف 300 میلیون سیاره جدید!

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد علوم پزشکی خراسان شمالی آغاز شد

رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان اعلام شد

جذب آتش نشان در تهران فقط با قبولی در آزمون عِلمی و عَملی

از کدام دانشگاه های جهان می توان پذیرش تحصیلی رایگان گرفت؟

مسابقه ی مجازی نونوگرام برگزار می شود

نامه 32 مرکز استانی بسیج اساتید کشور به رییس دانشگاه آزاد

دانشگاه کردستان براساس رتبه بندی تایمز در صدر کشور قرار گرفت

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه چیست؟

دانشگاه کردستان در جدیدترین رتبه بندی تایمز در صدر کشور قرار گرفت

رشته معماری با هنر، مهارت و استعداد ارتباط ناگسستنی دارد

طراحی برنامه تغذیه و تمرین با هدف چربی سوزی برای بانوان

بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری ملایر برای انجام دومین مرحله طرح مشاوره تحصیلی نیرو می پذیرد

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون پیام نور تمدید شد

کهکشان مارپیچی که حاصل برخورد 2 کهکشان دیگر است

تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور

عنکبوت هایی که بدون گوش می شنوند!

درخشش دانشگاه بیرجند در بین دانشگاه های برتر جهان

دانشگاه لرستان در میان برترین های رتبه بندی «تایمز» قرار گرفت

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان بدون آزمون پیام نور تمدید شد

تمدید مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور

تأثیر «آموزش و رزمایش» برای مقابله با کرونا/ باید مقابل حوادث زیستی آمادگی بیشتری داشته باشیم

نامه 32 مرکز استانی بسیج اساتید کشور به رییس دانشگاه آزاد

دانشگاه باید به نیازهای صنعت و جامعه پاسخ دهد

زندگی در ماه به روایت «راهنمای مسافران کهکشان»

مهلت ثبت نام وام های دانشجویی در نیم سال جاری

عوامل بروز شادی در اسلام کدام هستند؟

برگزاری وبینار کارگاه سلامت جسم و روان

بیان دغدغه های رتبه برتر کنکور دکتری برای ادامه تحصیل و اشتغال

اذعان وزارت علوم به شکاف زیاد بین دانشگاه های خوب و ضعیف تر در آموزش مجازی | الکترونیک شدن آموزش در دانشگاه ها پس از کرونا

ترم مهر برای همه دانشجویان الکترونیکی است/ ترم آینده حضوری خواهد بود

آقای طهرانچی؛ در اصلاح بخشنامه غیر منصفانه افزایش حق مدیریت ها در واحد های دانشگاهی پیشگام شوید

کسب جایگاه نخست جهان در حوزه مهندسی مکانیک از سوی دانشگاه آزاد

رویداد کارآفرینی دانشجویان دختر استان های خراسان رضوی، شمالی و سمنان برگزار شد

درخواست 32 مرکز استانی بسیج اساتید کشور برای لغو مصوبه افزایش حق مدیریت های واحدهای دانشگاه آزاد

300میلیون سیاره قابل سکونت وجود دارد

دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه نخست جهان در حوزه مهندسی مکانیک را کسب کرد

کسب رتبه اول تولیدات علمی کشور در سال 2020 و رتبه 71 جهانی توسط دانشگاه آزاد اسلامی

ملایر به دنبال ثبت نخستین داروی کرونا

ملایر به دنبال ثبت نخستین داروی کرونا