مطالب مرتبط:
سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟
سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
درج نام مادر روی کارت های ملی منوط به اصلاح آیین نامه مصوب هیأت وزیران
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:402020-09-22سياسي

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟


​با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین کارگران، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، - " جی پلاس"، با گذشت نه ماه از ابلاغ آیین نامه هیات وزیران درباره تبصره یک ماده هفت قانون کار، هنوز خبری از اجرای این آیین نامه و نظارت بر اجرای آن نیست.

این موضوع شائبه تبلیغاتی و نمایشی بودن این ابلاغ را ازسوی تشکل های کارگری و نمایندگان کارگران برانگیخته است.

از سوی دیگر، کارگران درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات بر زمین مانده، قانونی و صریحی دارند.

مطالبه کارگران در خصوص هر دو تبصره نشان می دهد که امروز با افزایش افسارگسیخته میزان موقتی سازی کارگران در اقتصاد کشور، موضوع القای قانونی و واقعی موقتی سازی کارگران به کانون مطالبات کارگران و تشکل های کارگری در کشور تبدیل شده است.

اما این پدیده که امروز به یک بحران کارگری در کشور بدل شده، از کجا آغاز شد تا به وضع امروز کشید؟ شش خط قانون بحث ­برانگیز با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار در کشور، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین نیروهای کار، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده است و تمام دولت ها در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

ماده 7 قانون کار چیست و چه می گوید؟ طبق ماده 7 قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

اما این ماده، دو تبصره مهم نیز دارد که بیشتر دردسرها و مشکلات شغلی و معیشتی کارگران، از عدم اجرا درباره تبصره اولی و تفسیر نادرست درباره تبصره دومی نشات می گیرد.

اما این دو تبصره چه می گویند: تبصره یک: حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره دو: در کارهایی که طبع آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می شود.

طبق تبصره یک ماده هفت قانون کار که در سال 1369 به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید، مقرر شده است که دولت آیین نامه ای را درباره تعیین وضعیت کارگران با قراردادهای موقت یعنی کارگرانی که در مشاغل غیرمستمر و پروژه ای کار می کنند، صادر کند.

تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز به ضرورت دائمی شدن قرارداد کارگران در مشاغلی که ماهیت مستمر دارند، اشاره می کند.

اما بر سر این شش خط قانون و نیز کم و کیف اجرای آن، سه دهه است که کارگران و کارشناسان کار کشور در حال تلاش، مباحثه، مطالبه و اعتراض هستند.

با این حال، هنوز خبری از اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو نیست.

فوریت اجرایی: آیین نامه تبصره یک پس از تصویب قانون کار در جریان مجادلات طولانی در دهه شصت، از همان ابتدا مسئله تبصره یک این ماده یعنی تاخیر مکرر دولت ها در ابلاغ آیین نامه اجرایی آن منشا مناقشات فراوان شد به طوری که 29 سال طول کشید تا آیین نامه ای که قرار بود چندماه پس از تصویب قانون کار و درسال 1369 ابلاغ شود، نهایتا دست کم روی کاغذ در بهمن ماه سال 1398 ابلاغ شود.

یعنی کارگران نزدیک به سه دهه برای ابلاغ یک آیین نامه قانونی، تلاش، مطالبه و صبر کردند.

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار) در خصوص دلیل این تاخیر تقریبا سی ساله در ابلاغ یک آیین نامه ساده ولی مهم از سوی هیات وزیران به ایلنا می گوید: دلیل اصلی این تاخیر و پشت گوش اندازی دولت ها در تصویب و ابلاغ این آیین نامه در سه دهه اخیر، آن است که اگر این آیین نامه صادر می شد، آن وقت ابهام و گنگی در خصوص تمایز بین مشاغل مستمر و غیرمستمر تا حد زیادی از بین می رفت یعنی مشخص می شد که بالاخره چه شغلی مستمر است و چه شغلی غیرمستمر.

در نتیجه تکلیف کارگران و رابطه حقوقی آنها با کارفرمایان تا حد زیادی مشخص تر می شد.

کارفرمایان چون همیشه به دنبال استثمار کارگران بوده اند، در برابر ابلاغ این آیین نامه مقاومت می کنند و دولت ها نیز با آنها همراه هستند با این حال از اوایل دوره دوم روی کار آمدن دولت دوازدهم و با فشارهای روزافزون کارگران و افکار عموم، بحث تصویب آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در افواه و افکار عمومی می چرخید.

آنطور که گزارش ها نشان می دهد، در دوره وزیر کار سابق توافقی ضمنی بین نمایندگان رسمی کارگری و وزیر کار، در خصوص شروع ابلاغ این آیین نامه صورت می گیرد.

حبیبی در خصوص این توافق یا معامله با علی ربیعی می گوید: آقای ربیعی به ما قول داد که کمیته ای برای تصویب، ابلاغ و اجرای تبصره یک ماده هفت قانون کار، تشکیل شود.

بعد از روی کار آمدن دولت، این کمیته تشکیل شد که در آن، خود من و آقای علی خدایی به عنوان نماینده کارگران، آقای آهنی ها به عنوان نماینده کارفرمایان و نیز مسئولان وزارت کار حضور داشتند.

نهایتا این آیین نامه تهیه و به دولت ارائه شد.

سقف حداکثری که ما برای قرارداد موقت در مشاغل با ماهیت غیرمستمر در آن آیین نامه تعیین کرده بودیم، سه سال بود اما وقتی به دولت و هیات وزیران رفت، دولت آن را به چهار سال تغییر داد.

نهایتا ما نیز چون می خواستیم کار پیش برود، مخالفتی نکردیم اما نهایتا در دوره وزیر کار بعدی، یعنی آقای شریعتمداری، تقریبا همان آیین نامه ابلاغ شد.

هرچند هنوز انگار با اجرای آن فاصله داریم.

اما آیین نامه تصویب شده در خصوص تبصره یک چه می گوید؟ طبق این آیین نامه، از این پس در همه مشاغلی که ماهیت غیرمستمر دارند، اگر مدت زمان کار کارگر در آن واحد به چهارسال برسد، پس از آن، کارگر دائمی محسوب خواهد شد و باید مطابق با شرایط یک نیروی کار دائمی، با او برخورد کرد و از مزایای نیروی کار دائمی مندرج در قانون کار ازجمله بیمه بیکاری و غیره بهره مند خواهد شد.

آن طور که از نص این آیین نامه، اظهارات کارشناسان کار و نمایندگان مختلف کارگری برمی آید، از این پس کارگران شاغل در کارهایی از قبیل راهسازی، سدسازی و ساخت کارخانه پس از چهار سال کار، باید کارگر دائمی تلقی شوند.

اما حتی ابلاغ آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در زمستان 1398 هم نتوانست تاثیری روی اجرا و نظارت بر اجرای آن بگذارد، زیرا به نظر نمی رسد دولت و نهادهای نظارتی روابط کار، چندان تمایل و عزمی برای اجرای این آیین نامه داشته باشند.

فوریت قضایی: اصلاح تفسیر تبصره دو با این حال مشکلات کارگران فقط به تبصره یک ماده هفت قانون کار و تاخیر در ابلاغ آیین نامه هیات وزیران و عدم اجرا و نظارت بر آن محدود نمی شود.

کارگران درباره تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات و بحث های فراوانی دارند.

ریشه تاریخی مشکلات کارگران در خصوص تبصره دو نیز به دهه هفتاد شمسی برمی گردد.

ماجرا از آنجا شروع شد که در سال 1372 بخشنامه ای به شماره 35723 توسط وزارت کار صادر و به ادارات کار سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است که در صورت تمدید مدت قراردادهای کار مدت معین برای مدت معین دیگر، قرارداد کار نامحدود یا مستمر نخواهد بود.

در واقع، معنای این بخشنامه جنجالی سال 1372 آن بود که تمدید یک قرارداد موقت در مشاغل مستمر، به معنای دائمی شدن آن قرارداد نیست.

در همان سال، ابلاغ این بخشنامه، منجر به اعتراضات گسترده کارگران و کارشناسان و پژوهشگران روابط کار شد؛ اما در کمال شگفتی، در نهایت دیوان عدالت اداری در سال 1375، دادنامه 179 را صادر کرد؛ این دادنامه مستفاد از مفهوم مخالف تبصره 2 ماده 7 قانون کار، تصریح می کند که در صورت ذکر مدت در قرارداد، قرارداد موقت تلقی می شود و غیردائم خواهد بود.

از زمان ابلاغ این دادنامه تاکنون که نزدیک به 25 سال می گذرد، کارگران و نمایندگان کارگری همواره به نحوه تفسیر این رای توسط دیوان عدالت اداری معترض بوده اند.

آنها معتقدند این رای به وضوح کل قانون کار را از حیز انتفاع خارج کرده و اجازه موقتی سازی همه کارگران را صادر ساخته است.

در واقع به دلیل همین دادنامه 179، آرایش و شکل روابط کار در کشور طی کمتر از سه دهه کاملا عوض شد؛ به طوری که در اوایل دهه هفتاد، میزان قراردادهای موقت در کل کشور کمتر از 15 درصد بود و میزان قراردادهای دائمی تقریبا 85 درصد بود اما در عرض کمتر از سه دهه با همین دادنامه به ظاهر ساده، روابط کار در کشور زیر و رو شد؛ به طوری که طبق آمارهای رسمی هم اکنون 95 درصد قراردهای کار موقت است و چیزی کمتر از 5 درصد قراردادهای کار با گارگران، به طور دائمی بسته می شود.

به عبارت دیگر، این دادنامه 179، انقلابی در روابط کار به سود کارفرمایان و به زیان کارگران ایجاد کرد.

اعتراضات کارگران و کارشناسان کار طی این 25 سال به ابلاغ و اجرای این دادنامه همواره تداوم داشته است تا سرانجام در اسفندماه سال 1398 نامه ای از سوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران به ریاست جدید قوه قضاییه نوشته شد.

طبق این نامه، کارگران از ریاست قوه قضاییه خواستار اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 در خصوص دادنامه شماره 179 سال 1375 این دیوان شدند.

رییس قوه قضاییه نیز در همکاری با این نامه کارگران، موضوع را به دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ارجاع داده اند.

با ای حال هنوز دیوان عدالت اداری به این موضوع مورد مطالبه کارگران، رسیدگی نکرده است.

(تصویر این نامه در ذیل موجود است) اکنون اگر دیوان عدالت اداری در این خصوص به استیفای حقوق کارگران طبق قانون کار رای دهد، می توان گفت پس از 25 سال، کارگران به بخش کوچک اما مهمی از حقوق قانونی خود دست خواهند یافت.

به نظر می رسد مطالبه کارگران در خصوص بازنگری دیوان عدالت اداری درخصوص دادنامه 179 بر حق و قانونی است؛ زیرا اگر قرائت مفهوم مخالف درست باشد، آنگاه تبصره دو با تبصره یک در تناقض قرار خواهد گرفت.

در یک کلام، هرگونه تفاوت بین مشاغل مستمر و غیرمستمر از بین خواهد رفت و در واقع تمامی مشاغل در زمره مشاغل موقتی قرار خواهند گرفت؛ مسئله ای که بیش از دو دهه، منشا بسیاری از مشکلات و مضایق شغلی و معیشتی کارگران بوده است.

سه دهه نقض حق قانونی کارگران امروز تقریبا تمامی تشکل های کارگری رسمی و غیررسمی، نمایندگان کارگری، کارشناسان روابط کار، پژوهشگران اجتماعی و کلیت افکار عمومی، بر این دو مطالبه قدیمی، قانونی و همیشگی کارگران متفق القول هستند که اولا درخصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار یعنی اجرا و نظارت بر آِیین نامه مشاغل غیرمستمر، باید اراده لازم در دولت و ادارات کار به وجود آید.

ثانیا درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار، لازم است قوه قضاییه و دیوان عالی کشور بر مطالبه کارگران درخصوص ابطال یا اصلاح دادنامه 179 توجه کند و در رسیدگی به نامه کارگران تسریع ایجاد کند.

این در حالی است که امروز حتی در خصوص آیین نامه دولت در خصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار، به رغم ابلاغ این آیین نامه، به لحاظ اجرایی و نظارتی تحول خاصی صورت نگرفته است.

فتح الله بیات (رییس اتحادیه کارگران پیمانی و قراردادی کشور) در این خصوص می گوید: به رغم اعلام وزارت کار، هنوز آیین نامه دائمی شدن کارگران موقت اجرایی نشده است و دوستان ما در هیات های تشخیص و حل اختلاف ابلاغی در این خصوص دریافت نکرده اند.

سوال ما به عنوان نماینده کارگران این است که اگر آیین نامه ای تصویب و ابلاغ شده است، چرا اجرا نمی شود و بر آن نظارت صورت نمی گیرد؟ این درحالی است که حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفته است: پیش بینی می کنیم بیش از 2 میلیون کارگر غیرمستمر در کشور مشغول باشند که تمامی آنها مشمول این مصوبه جدید هیأت دولت خواهند شد.

اگر این مصوبه به درستی اجرا نشود، تمام هیأت های حل اختلاف کارگری موظف به رسیدگی به شکایات کارگران هستند.

در واقع با این شواهد، به نظر می رسد هنوز تفاوت بین حرف تا عمل مسئولین زیاد است.

به عبارت دیگر، در خصوص اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو، چشم بستن به حرکت از سوی دولت یا دستگاه قضا، بدون پیگیری و مطالبه گری کارگران، کاری از پیش نخواهد برد.

در این خصوص حسین حبیبی نیز می گوید: اگر دولت تصمیم به ابلاغ آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار گرفته است، باید آن را رسما در رادیو و تلویزیون و رسانه ها اعلام کند.

مهمتر از این، به هیات های تشخیص و حل اختلاف نیز این مصوبه را ابلاغ کند تا آن را اجرا کنند و خود نیز از طریق ادارات کار بر آن نظارت کند.

به هر حال به نظر می رسد کارگران در مقابل دولت و کارفرمایان تنها مانده اند و تا اطلاع ثانوی، فقط اتحاد کارگران برای تحقق این دو طلب قانونی، شاید بتواند این نهادها را به سمت پذیرش حق قانونی کارگران هدایت کند.


کلید واژه ها: کارگران - قانون کار - قانون - آیین نامه - مطالبات - اجرا - قانونی - آیین - ماده - نامه - کارگری - افسارگسیخته - تصویب قانون - هیات وزیران - کارفرمایان - موضوع - ابلاغ - نمایندگان - کشور - سازی - تشکل - زمین - تبلیغاتی - دولت - اعتراض - مطالبه - نمایشی - افزایش - اقتصاد - تصویب

آخرین اخبار سرویس:
چرا با وجود غیرحضوری بودن مدارس، دانش آموزان باید بیمه حوادث بپردازند؟

تصویری دیدنی از سردار سلیمانی در خارج از کشور

آیا حمایت پاپ از همجنس گرایان شگفت انگیز است؟

ترامپ: تنها راه باخت من در انتخابات تقلب گسترده است

وحیدی: توهین و هتک حرمت در فضای مجلس پسندیده نیست

وضعیت فوق حاد کرونا در الیگودرز/ ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شد

جامعه مدرسین: کالاهای فرانسوی را تحریم کنید

سرعت انقراض گونه های گیاهی و جانوری 10 برابر شده است

بازنشر/ صوت بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان اجرایی استان قم 5 آبان 89

وحیدی: توهین و هتک حرمت در فضای مجلس پسندیده نیست

یک نماینده مجلس دیگر هم نفتی شد!

وضعیت فوق حاد کرونا در الیگودرز/ ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شد

دولت برای موضع گیری قاطع در مقابل هتک حرمت به پیامبر اسلام (ص) تعلل نکند

شاخص های سلامت اداری در استان قزوین توسط دادستانی ارزیابی می شود

اسماعیلی: ویژگی های سند امنیت قضایی را تشریح کرد

جایگاه ادبیات کودک را به کارکرد آموزشی تقلیل ندهیم

سیاسی شدن اقتصاددان؛ اقتصادی شدن سیاستمدار!

رجایی نخست وزیرشد

سازمان بهزیستی کشوراعلام موجودیت کرد

صف های فوق العاده شلوغ انتخابات آمریکا در شهر نیویورک + عکس

تشکیل کمیته حقوقی از سوی شورای حکمای مسلمان برای شکایت از شارلی ابدو

کوهدشت تعطیل شد

قناعت، زمینه ساز رضایتمندی در زندگی و اعتدال در معیشت است

آیا پرونده ارز 4200 تومانی هم نوعی حیف و میل کردن بیت المال بوده است؟

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده وزیر اسبق مسکن و شهرسازی

برنامه ی قوه قضاییه برای پرونده ی کارت های بازرگانی و کارتن خواب ها و ارگان های مربوط به ارز و واردات و صادرات

تحقق رویای خودروهای خودران در مراحل پایانی

خطرناک ترین کشور ها برای کارگران کدامند؟

شهادت رییس شورای شهر الصنمین در درعا

مروری بر نظریه یک فیلسوف بریتانیایی؛ رابطه میان اخلاق و ادراک حسی چیست؟/ دو چهره طبیعت گرایی

فیلم / راه های ارتباط با امام زمان(عج) در بیان مدیر حوزه علمیه کاشان

روزانه 30 نفر به تعداد بستری های کرونایی در کردستان افزوده می شود

اهانت به پیامبر اسلام، نشانه شکست حامیان غربی گروه های تکفیری در مقابل اسلام است

چند پیشنهاد برای آقایانی که ریش کم پشت دارند

پاکستان از لیست خاکستری خارج نشد

شریعتی: آقای روحانی! تدبیرتان برای مسائل اقتصادی کدام است

گزیده روزنامه های 6 آبان 1399

پاکستان از لیست خاکستری خارج نشد

جلسات بی خاصیت مسئولان بورس

تکریم ارباب رجوع، مهمترین رکن در دستگاه قضایی

بعیدی نژاد: ملت و دولت علیه تحریم متحد هستند

تجمیع فرایندهای نظام مهندسی ساختمان یزد در سامانه سینا

کوهدشت تعطیل شد

واکنش شهرداری مشهد به ماجرای تندیس چوبی شجریان

تشکیل کارگروه بانوان در فرمانداری یزد برای توسعه اقدامات مقابله با کرونا

اطلاعیه سپاه خوزستان در محکومیت هتک حرمت پیامبر اسلام

بازخواست مدیران قبلی در صورت ترک فعل یا تضییع حقوق عامه

نجات 4 هزار اصله درخت و درختچه در کمربندی امام علی(ع)

افزایش 30 نفری بستری های روزانه کرونایی در کردستان /برخورد قضایی با تجمع ها در اماکن عمومی و خصوصی

خسروپناه به شبهه عبدالکریم سروش درباره دین و روحانیت پاسخ داد

دستیابی به جایگاه «حیات طیّبه» نیازمند معرفت ولی خداست

بعیدی نژاد: آمریکا یک قانون تحریمی را صد بار اجرا می کند

جدول پخش برنامه های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در روز سه شنبه ششم آبان 99

بورس و مسئولیت اجتماعی، سیاسی و اخلاقی سازمان حکمرانی

چرا فرانسه دست از اهانت به پیامبر(ص) برنمی دارد؟

پیامبر گرامی اسلام(ص) احترام به سایر ادیان را به ما آموخته اند

چهره مغموم «شهره سلطانی»/ عکس

باید انتقادها را مطرح کرد تا بتوان راه حل یافت

تصویر متفاوت حاج قاسم سلیمانی در یک کشور خارجی

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهور زیمبابوه کرد

علت قداست سرداب مشهور سامرا

بازخواست مدیران قبلی در صورت ترک فعل یا تضییع حقوق عامه

سیستم تماس اضطراری در حوزه خودروهای تجاری تعریف شد/ پیگیری هوشمند سازی خطوط ریلی

در یک بیانیه تاکید شده است؛ بدرفتاری ها را نمی توان با شعار دفاع از «آزادی بیان» توجیه کرد

ضرروت تهیه تاریخ شفاهی فعالیت قرآنی بانوان استان مرکزی / بهره گیری از توانایی بانوان مطلوب نیست

نیاز مبرم گفتمان انتظار به «نقشه راه» و «پشتیبانی رسانه»

نماینده مجلس بر تحریم کالاهای فرانسوی تأکید کرد

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

بعیدی نژاد: ملت و دولت ایران برای شکست سیاست تحریم آمریکا متحد هستند

از خاطره تلخ سقوط هواپیما تا آرزوی ایستادن بر فراز اورست...

نماینده مردم تهران بر اهمیت تشکیل ارتش بهداشت و درمان تاکید کرد

ایجاد شهرک گلخانه ای و پایانه گل و گیاه در شهرستان تبریز/ احیای دشت تبریز با انتقال آب از ارس

سخنان مهم رهبری درباره زرنگ بازی ترامپ

برگزاری جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در حرم رضوی

بعیدی نژاد: دولت آمریکا یک قانون تحریمی را صد بار اجرا می کند

پربازدیدترین اخبار سیاسی 5 آبان ایسنا

آمریکا وزیر و وزارت نفت ایران را در لیست تحریم قرار داد

رویای پسر ترامپ برای انتخابات 2024 آمریکا + عکس

واکنش جامعه مدرسین به حرمت شکنی رییس جمهور فرانسه / هتاکان را پشیمان خواهیم کرد / دولت های اسلامی کالاهای فرانسوی را تحریم کنند

واکنش شهرداری مشهد به ماجرای تندیس چوبی شجریان/ ساخت مجسمه باید به تایید شورای یادمان ها برسد

توافق پایِ دار!

3 کتابخانه عمومی در زنجان افتتاح می شود

فیلم/حقانی:حقوقی ها در انتظار گذر از انتخابات آمریکا هستند!/کدیور:بورس جای اصلاح بیشتر ندارد!

چوب حراج اینستاگرامی به خطِ قرمزهای «خانواده»/ چالشی که ذکر نامش هم حیا می خواهد؛ بفرمایید لایک!

برگزاری جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در حرم رضوی

سلامی: بایستی بر قلب مردم حاکم شد

ترتیل صفحه 525 قرآن کریم+فیلم و متن آیات

تصویری دیدنی از سردار سلیمانی در خارج از کشور

اتهامات مطرح شده علیه مورالس لغو شد

تکرار ادعاهای بی اساس پمپئو علیه ایران

ترامپ: تنها را ه باخت من در انتخابات تقلب است

مادر شهید والامقام امیـدوار سلحشوری به دیدار حق شتافت

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان تجلیل شد

پربازدیدترین اخبار سیاسی 5 آبان ایسنا

تصاویری متفاوت از رهبر معظم انقلاب

اظهارات مهم رییسی درباره پرداخت مهریه

اوقات شرعی ششم آبان در سمنان

نباید گرمخانه ها تبدیل به کانونی برای گسترش کرونا شوند

جزییات طرح تامین کالاهای اساسی

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تجلیل شد

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟