مطالب مرتبط:
حدیث فقیری گزارش تصویری| روایت 40 سال مقاومت مردم ایران در نمایشگاه هفته دفاع مقدس
امیری: دفاع مقدس نام آشناترین واژه در حماسه های عزت آفرین ایران است
هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی رشادت های 8 ساله مردم ایران است
همبستگی و اتحاد رمز پیروزی 8 سال دفاع مقدس بود
هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی رشادت ها و مقاومت مظلومانه 8 ساله ملت ایران است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:252020-09-22سياسي

بام نفتی ایران از هشت سال دفاع مقدس تا نبرد کرونایی


ایرنا - مردم شهرستان گچساران مشهور به بام نفتی ایران و دروازه ورود بسیاری از رزمندگان استان های جنوب و شرق کشور به استان خوزستان در دوران هشت سال دفاع مقدس ، - گچساران - ایرنا - مردم شهرستان گچساران مشهور به بام نفتی ایران و دروازه ورود بسیاری از رزمندگان استان های جنوب و شرق کشور به استان خوزستان در دوران هشت سال دفاع مقدس ،در سنگر حماسه و خون ایثارگری های ماندگاری از خود نشان دادند و این روزها در سنگری دیگر مشغول دفاع از سلامت ساکنان در برابر بیماری کووید 19 کرونا هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا،اگر بمباران تاسیسات نفتی و شهادت تعدادی از صنعتگران نفت و گاز گچساران تلخ ترین خاطرات روزهای مقاومت و خون در این شهرستان بود امروز هم پرپر شدن مدافعان سلامت برای آنان غمی سنگین است.

مادران گچسارانی در دوران دفاع مقدس خاطرات شنیدنی از بدرقه فرزندان خود برای اعزام به جبهه های جنگ تحمیلی در سینه دارند .

با وجود نگرانی های شدید برای حفظ روحیه رزمندگان نقل می پاشیدند و اسپند دود می کردند این روزها هم با وجود درک تهدیدهای کرونا برای پرسنل بهداشت و درمان، فرزندان خود را روانه بیمارستان ها می کنند تا در سنگر دیگری از هموطنان دفاع کنند.

تأسیسات حوزه نفتی بهره برداری 2 و 3 گچساران، بی بی حکیمه 1 و 2، پازنان 2 و گوره A- B- C و چند راهه گناوه در سال های 64 تا 66 ، 56 بار مورد حمله و بمباران هواپیماهای ارتش بعث عراق قرار گرفت.

امروز هم صنعتگران نفت و گاز با انجام خدمات مختلف برای مهار بحران کرونا مشارکت گسترده دارند.

دانش آموزان گچسارانی زمان جنگ تحمیلی مانند بسیاری از مناطق کشور هیچگاه لحظه های به صدا درآمدن آژیر قرمز و پناه بردن صدها کودک و معلم به سنگری با فضای کوچک و تاریک را از یاد نمی برند، امروز نیز دانش آموزان گچسارانی در غم از دست دادن خانم ازیتا نظری معلم گچسارانی بر اثر بیماری ویروس به سوگ نشسته اند.

شهروندان این دیار خوب به یاد دارند مساجد در دوران دفاع مقدس محل تجمع زنان برای پخت نان و بسته بندی آذوقه برای رزمندگان بود و این روزها هم این مکان های مقدس محل بسته بندی و توزیع کمک های مومنانه برای فعالان کسب و کارهای خسارت دیده از بیماری ویروس کروناست.

شهروندان این دیار غم انگیزترین روزهای عمر خود را زمستان سال 1364 و بهار سال 1365 می دانند، گچساران در آن روزها شاهد بیشترین خبر شهادت جوانانی از جنس شجاعت بود و حالا بهار و تابستان امسال گچساران شاهد جان باختن 36 شهروند بر اثر بیماری ویروس کرونا بوده است.

احساس مسئولیت اجتماعی یک شهروند گچسارانی با بیان اینکه احساس مسئولیت اجتماعی به زمان جنگ محدود نمی شود گفت:همان طور که در دوران دفاع مقدس مردم به کمک مسئولان جنگ را اداره می کردند امروز نیزسربلندی در آزمون مهار بحران کرونا نیازمند مشارکت همگانی است.

رویا محسنی افزود: خط مقدم دفاع مقدس این روزها در بیمارستان های محل بستری بیماران کرونایی است و همان طور که در زمان جنگ مردم برای رزمندگان آذوقه ارسال می کردند امروز هم با از خودمراقبتی به مدافعان سلامت کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای دفاع مقدس برخی از مردمان خونگرم گچساران ضمن ابراز همدردی با جنگ زدگان پذیرای آنان در خانه های خود شدند افزود: امروز هم باید هر کسی هر کاری ازدستش برمی آید انجام دهد تا از این گردنه سخت نیز عبور کنیم.

یکی دیگر از شهروندان ساکن گچساران با یادآوری خاطره پیرزنی که با آوردن وسایل خانه خود برای رزمندگان در اداره جنگ سهیم بود افزود: امروز نیز بسیاری از شهروندان با مشارکت در کمک های مومنانه در مهار بحران کرونا به یاری هموطنان خود شتافته اند.

محمد حسن زاده گفت: در جنگ تحمیلی پیروز شدیم چون همه ملت با هم همدل شدند و امروز هم در صورت همدلی می توانیم کرونا را شکست دهیم.

مشارکت کارکنان صنعت نفت در مهار بحران کرونا مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: پرسنل صنعت نفت این شهرستان همان طور که در دوران دفاع مقس 30 نفر از کارکنان خود را تقدیم دفاع از وطن کردند این روزها هم با خدمات مختلف برای مهار بحران کرونا تلاش می کنند.

هوشنگ صیدالی اظهار داشت: شرکت در کمک های مومنانه، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک و تجهیزات حفاظت شخصی بیمارستان ها از سوی مدافعان سلامت از تلاش های ستودنی کارکنان صنعت نفت گچساران برای مهار بحران کرونا بوده است.

وی گفت: تامین دستگاه های تب سنج ، خرید تجهیزات بیمارستانی ،تکمیل درمانگاه های مناطق عملیاتی و غربالگری کارکنان از خدمات شرکت نفت این شهرستان در روزگار کرونایی بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: ارسال ماشین آلات این شرکت برای ضدعفونی معابر در مناطق شهری و روستایی این شهرستان از دیگر اقدام های شرکت نفت این شهرستان در دوران بیماری کرونا بوده است.

صیدالی اظهار داشت:این شرکت براساس راهبرد های شرکت ملی نفت ایران و مناطق نفت خیز جنوب فعالیت خود را در زمینه مقابله با ویروس کرونا در سه اولویت نگهداشت ظرفیت تولید ، حفظ سلامت نیروی انسانی و همکاری با دستگاه های اجرایی و مسئولان محلی انجام می دهد.

صیدالی تصریح کرد:لغو جلسات غیر ضروری ،تاکید بر رعایت دستورالعمل ها و موازین بهداشتی ، نظارت بر فرایند طبخ غذا توسط کارشناسان بهداشت محیط، ضدعفونی سطوح و ظروف قابل استفاده در سالن های غذاخوری ، پایش نیروهای انسانی برای کنترل بیماری از دیگر اقدام های انجام شده برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: آموزش های مورد نیاز درباره کنترل این ویروس با توجه به دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از طریق تبلیغات محیطی ، بسترهای الکترونیکی و غیر الکترونیکی به کارکنان عملیاتی، خدماتی و مردم ،توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای اداره ایمنی و بهداشت و درمان صنعت نفت در خصوص نحوه خودمراقبتی و ضدعفونی و گندزدایی نیز انجام شده است.

صیدالی تصریح کرد: برای انجام مراقبت های فردی با تلاش بخش های مختلف شرکت بهره برداری نفت و گاز و بهداشت و درمان اقلام بهداشتی از قبیل الکل ، آب ژاول ، ماسک ،دستکش تهیه و در اختیار کارکنان قرار داده شد.

وی ادامه داد: فرودگاه گچساران که یکی از حساس ترین نقاط این شهرستان به صورت روزانه ضذعفونی وکار غربالگری مسافران نیز انجام می شود .

صیدالی تصریح کرد: فعالیت 2 اکیپ ایست بازرسی و غربالگری در مبادی ورودی و خروجی شهرستان به صورت شبانه روزی تا بیستم فروردین توسط نیروهای بسیج شرکت نفت و گاز ازدیگر خدمات انجام شده برای مهار این ویروس در گچساران بوده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی عابربانک های سطح تاسیسات شرکت و شهر،گندزدایی و ضدعفونی ادارات شهرستان ، نیروی انتظامی، دادگستری، زندان، فرماندارک انون بازنشستگان فرهنگیان ، مرکز توانبخشی بهزیستی ، هلال احمر ، بیمارستان شهید رجایی ، پلیس راه گچساران ، بانک های صادرات و رسالت و همچنین همکاری در تامین مواد ضدعفونی وسم پاش به تعدادی از روستاهای حوزه عملیاتی توسط نیروها از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شرکت به شمار می رود.

وی گفت: در شرایط کنونی باید با همدلی و خود مراقبتی همگام با مدافعان سلامت در امر مبارزه با ویروس کرونا تلاش کنیم تا هر چه زودتر با قطع زنجیره انتشار سلامت را به جامعه برگردانیم.

کمک های مومنانه فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت: از روز نیمه شعبان تاکنون بیش از هفت هزار بسته معیشتی شامل مواد غذایی در قالب کمک های مومنانه در این شهرستان بین نیازمندان توزیع شده است.

سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب اظهار داشت:این بسته های معیشتی شامل 10 کیلو برنج ، چهارکیلو گوشت مرغ ، 2 عدد روغن ، یک قوطی رب گوجه فرنگی ،2 بسته ماکارونی و 2 بسته حبوبات است که قیمت هر بسته 2 میلیون و 800هزار ریال است.

برنامه های هفته دفاع مقدس فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت: امسال به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های متنوعی در این شهرستان اجرا می شود.

علی اصغر نورایی نسب اظهار داشت: آذین بندی شهر و ساختمان های اداری با موضوع دفاع مقدس، تجلیل از رزمندگان اداره های از برنامه های پیش بینی شده این شهرستان در دفاع مقدس است.

وی بیان کرد:رژه خودرویی از فلکه فرودگاه به سمت گلزار در نخستین روز از هفته دفاع مقدس از برنامه های مهم پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس امسال بود.

نورایی نسب تصریح کرد: تجلیل از کادر پزشکی ، توزیع بسته های بهداشتی با وصیت نامه شهدا، توزیع نوشت افزار بین اقشار کم درآمد، برگزاری مسابقه وصیت شهید سلیمانی، اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا نیز از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.

وی افزود: با توجه به اینکه وضعیت شهرستان قرمز است، در زمینه آشنایی نسل جوان با دفاع مقدس، مصاحبه با فرماندهان آن دوره به صورت مجازی منتشر خواهد شد.

گچساران در دفاع مقدس 637 نفر جانباز بالای 25 درصد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

این شهرستان دارای 99 آزاده است که 2 تا هشت سال سابقه اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق دارند.

شهرستان گچساران با حدود 126 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد 360 شهید تقدیم دفاع از مرز و بوم کشورمان کرده است.


کلید واژه ها: هشت سال دفاع مقدس - دوران هشت سال دفاع مقدس - گچساران - دفاع مقدس - شهرستان گچساران - استان خوزستان - شهرستان - استان - دفاع - هشت سال - مقدس - رزمندگان - نفتی - نفت و گاز گچساران - ایران - دوران - ایرنا - دوران دفاع مقدس - خوزستان - بیماری کووید 19 - مدافعان سلامت - خاطرات - دروازه - تاسیسات نفتی - مشهور - سلامت - کرونا - جنگ تحمیلی - ایثارگری - کشور

آخرین اخبار سرویس:
سیره تقریبی فقهای فریقین نوشتاری از عبدالرحیم اباذری

صنوف یزد در هفته آینده فقط تا ساعت 16:30 مجاز به فعالیتند

لغو کنسرت ها در جزیره کیش

البرزی: دروس ارتباطاتی ما از پدیده های جدید رسانه ای عقب است

درخواست دستیار ویژه وزیر علوم از قوه قضاییه برای برخورد با مراکز جعل مدرک دانشگاهی

آخرین اخبار از واریز «یارانه جدید»/ زور مخالفت دولت می چربد یا اصرار مجلس؟

مکرون مسئول فتنه بین مسلمانان و مسیحیان

عراقچی: رویکرد جمهوری اسلامی ایران برقراری آتش بس در قره باغ است

برنامه های قزاقستان در دوره ریاست بر کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا

پویش «جُرم بزرگ» بار دیگر در فضای مجازی به جریان افتاد

اقدام تروریستی تنها کشتن شهروندان نیست، توهین به پیامبر اسلام هم هست

همایش مجازی حمایت از ساحت رسول اکرم(ص) برگزار می شود

بایدن: فلوریدا به من رای دهد، پیروز می شوم

مجمع روحانیون مبارز اجماع مورد نیاز اصلاحات را برقرار می کند؟

اجلاس روسای دیوان عالی کشورهای عضو شانگ های

اصناف متخلف در سنندج 10 روز پلمب می شوند

اموال و دارایی مجلسی ها ثبت می شود

رییس دیوان عالی کشور: ملت ایران در شدیدترین تحریم ها از سوی دولت های زورگو قرار دارد

نامه مجلس به وزارت امور خارجه

بازرسی اکیپ های نظارت بر اماکن عمومی در شیراز

فریاد «لبیک یا رسول الله» در شهرهای پاکستان طنین انداز شد

هفته وحدت فرصتی مغتنم برای اتحاد جهان اسلام در برابر اسلام ستیزی است

مهندسان بسیجی کرمانشاه توهین رییس جمهوری فرانسه را محکوم کردند

اموال و دارایی مجلسی ها ثبت می شود

تمدید شرکت در انتخابات شوراهای دانش آموزی تا پس فردا

عراقچی، ابتکار ایران برای آتش بس در قره باغ را به وزیر خارجه ارمنستان ارائه کرد

هفته ی وحدت فرصتی مغتنم برای اتحاد جهان اسلام در برابر اسلام ستیزی است

لزوم فعالیت هوشمندانه مراکز تحقیقاتی

«مکرون» مقصر اصلی وقایع فرانسه است/ مسلمانان برای بیان عقاید از خشونت استفاده نمی کنند

دولت های زورگو باید به اجرای عدالت وارد شوند

دوره همه چیزدانی تمام شده

احتمال کاهش جلسات علنی شورای شهر/تهران باید دو هفته تعطیل شود

واکنش یک مغازه دار ایرانی به اهانت ماکرون + تصویر

دیدار عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان

نقش آرای الکترال در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (فیلم)

54 هزار پایگاه مقاومت به پایگاه حافظان سلامت تبدیل شوند

تصویر | هماهنگی لباس ها و ماسک های نانسی پلوسی؛ روایتی از سال 2020

امامان جمعه اهل سنت خراسان اهانت به پیامبر را محکوم کردند

عراقچی، ابتکار ایران برای آتش بس در قره باغ را به وزیر خارجه ارمنستان ارائه کرد

برای رهایی از فساد به من رای دهید

افتتاح آموزشگاه علمی تخصصی شهید ورکش ناجا

وضع بحرانی کرونا ادامه دارد/ راه اندازی مجدد نقاهتگاه شاهرود

دستکاری دستگاه اکسیژن و مرگ 3 بیمار در ابهام

دعوت از هنرمندان و فعالان خوزستانی برای تولید آثار هنری در محکومیت توهین به پیامبر(ص)

تجمع دانشجویی در مقابل سفارت فرانسه

چرا آمریکاییان این قدر شیفته نظرسنجی های انتخاباتی هستند

اسماعیلی:3/5میلیون دانش آموز در کشور به شبکه های مجازی و شاد دسترسی ندارند/ضرورت توجه جدی مسئولان به آموزش و پرورش

راه اندازی شعبه 32 تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ

400 هکتار از زمین های ملی کهگیلویه وبویراحمد رفع تصرف شد

ابتلای یک عضو دیگر شورای شهر تهران به کرونا

رییس دیوان عالی کشور: ملت ایران در شدیدترین تحریم ها از سوی دولت های زورگو قرار داد

نامه 1000 استاد ایرانی به همتایان فرانسوی| نظاره گر عقبه منفعلِ سیاست مدارانِ بی اخلاق و منفعت جو نباشید

ماجرای انتشار تصاویر خصوصی ریحانه پارسا

افزایش محدودیت های کرونایی در ایلام/ وضعیت استان بحرانی است

فیلم| مشارکت سفیر ایران در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در یمن

هیات های مذهبی خراسان رضوی اهانت به پیامبر (ص) را محکوم کردند

حال و هوای خیابان های جنوب تهران قدیم + عکس

راه خاتم پیامبران(ص) با قدرت ادامه خواهد داشت

جهان اسلام مقابله با هتک حرمت پیامبر(ص) را از سازمان های بین المللی مطالبه کند

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات: اختیار «داده» باید از دستگاه ها سلب شود

ویژه برنامه پیامبر مهربانی ها برگزار می شود

وزیر علوم خواستار افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان آموزش عالی شد

پلمپ واحد های صنفی نقض کننده پروتکل های بهداشتی -شیراز

ابتکار: اگر روحانی نبود، فضای کشور امنیتی تر بود

بهره برداری از 35 طرح شهری در مشهد

بسیج دانش آموزی خراسان رضوی 5000 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می کند

علمای اهل سنت خراسان اهانت به پیامبر(ص) را محکوم کردند

هر نوع صید ترال ممنوع است

چرخه تولید بیماری کرونا با نهضت اجتماعی بیماریابیِ فعال، کم شود

رییس جمهور فرانسه مسیحی نماست، نه مسیحی

ویژه برنامه پیامبر مهربانی ها برگزار می شود

لزوم تغییرنگاه کالایی به اراضی ملی و انفال در استان

بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون بهداشت

اسوه حسنه؛ اخلاق گرایی رسالت پیامبر (ص) بود / علی (ع) حکومت را داد اما اخلاق را لگدمال نکرد/ علماء وظیفه دارند جامعه را به مسیر اخلاق نبوی برگرداندند؛عبدالحسین پهلوانی درگفت وگو با شفقنا

پانزدهمین اجلاس رؤسای دیوان عالی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای برگزار شد

اموال و دارایی مجلسی ها ثبت می شود

برنامه های دومین روز سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی

مجمع آسیایی روسای دیوان عالی کشورها برای پیگیری قضایی ترور سردار سلیمانی| پخش زنده از ایران پرس

رییس دیوان عالی کشور: اعضای سازمان همکاری های شانگهای، دولت های زورگو را به اجرای عدالت و احترام به مقررات بین المللی وادار کنند

هفته آینده؛ استقرار کارشناسان قوه قضاییه در مجلس برای ثبت اموال نمایندگان

عالم برجسته پاکستانی واز منادیان تقریب مذاهب اسلامی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

توسعه ناپایدار بزرگترین اجحاف در حق شهر ها است

اهانت به پیامبر(ص) نشانه اوج تزلزل غرب در مهار اسلام گرایی

باید قوانین متناقض را از سر راه حکمرانی فضای مجازی برداریم

توزیع 180 هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان سمنان

تعطیلی باغ رستوران های متخلف در شیراز

برگزاری سالگرد شهادت اولین شهید مدافع حرم درچه

ضرورت ایجاد اتحاد واقعی میان مسلمانان در هفته وحدت

طرح دکترین وحدت براساس قرآن و مهدویت / عالم نمایان استعماری و فتاوای اختلاف افکن + فیلم

جزییات جلسه اخیر مجمع روحانیون مبارز درباره انتخابات 1400

تداوم همکاری شرکت سنگ آهن با کادر درمان در موج سوم کرونا

درخواست نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه بررسی می شود

لزوم تعطیلی دو هفته ای تهران/ کمک رسانی محله به محله با کمک نیروهای جهادی، انتظامی و بسیج انجام می شود

نامه 1000 استاد ایرانی به اساتید دانشگاه های فرانسه / زخم زدن بر عواطف مسلمانان شایسته انکار است یا حمایت؟!

فهرست شرکت های توانمند فناوری اطلاعات نهایی شد

فارس من| پیشنهاد ارتقای میان جلگه به شهرستان در کمیته ها در حال بررسی است

دولت از نمایندگان توهین کننده به رییس جمهور شکایت کرد

ایجاد 58 دفتر پیشخوان دولت جدید در آذربایجان غربی

چگونه آرای الکترال تعیین می کند چه کسی رییس جمهور آمریکا شود؟ +فیلم

مردم نیوزیلند با «مرگ خودخواسته» موافقت کردند

بام نفتی ایران از هشت سال دفاع مقدس تا نبرد کرونایی

بام نفتی ایران از هشت سال دفاع مقدس تا نبرد کرونایی