مطالب مرتبط:
جای پارک را چند می خری؟
خودکشی کارگردان معروف تئاتر در مقابل وزارت فرهنگ اردن
​سهامداران «سیمان صوفیان» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
حکم جایگزین برای شکارچی متخلف / تعمیر وسایل نقلیه به جای چهار ماه حبس
سینما ماشین به تئاتر می رسد؟
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:052020-09-22سياسي

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است


محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که «کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟» می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، - " محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

درصورتی که یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر و نظارت کیفی است.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، در روزهایی که بسیاری احتمال می دهند کرونا آینده بسیاری از فعالیت های جمعی را دچار تغییرات بنیادین کند، تئاتر با چنگ و دندان به حیاتش ادامه می دهد و در تلاش است تا اعتماد از دست رفته مخاطبان را به فضای بسته سالن ها برگرداند.

محمدرضا غریب زاده (نمایشنامه نویس، کارگردان و پژوهشگر) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به شرایط جدید، از ضرورت اتخاذ راهکارهایی دائمی برای مخاطب شناسی و شناسایی تهدیدها و ظرفیت های تئاتر برای مواجهه با هر نوع بحران احتمالی می گوید.

اجرای تئاتر در دوره کرونا با شرایطی که هنوز مخاطب به اندازه کافی به فضای تئاتر اعتماد نکرده است، دشواری های خود را دارد.

در چنین شرایطی نقش خوانان اسفیکسیا با ماسک روی صحنه آمدند.

فکر می کنید تئاتر باید خود را با شرایط جدیدش هم خوان کند؟ خانم مینوی اسفیکسیا را 8 سال پیش نوشته که البته به شکلی نبود که اکنون خوانش شد؛ با پژوهشی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که روی ابعاد روحی و روانی انسان معاصر کار کنیم و در ادامه چهار نماینده از چهار قشر آسیب پذیر جامعه را انتخاب کردیم؛ یک انسان معتاد به الکل، معتاد به مواد مخدر، یک سارق و یک قاتل که دچار اتفاقات و دگرگیسی ذهنی می شوند.

نام کار به معنای فلج مغزی است و این افراد قسمت درک و درایت مغزشان را از دست داده اند؛ قوه تشخیص کار خوب و بد را از دست داده و نمی دانند کاری که انجام می دهند اشتباه است.

منتها وجه دیگری را هم از این ماجرا نشان می دهیم که این قشر از آدم ها از دیگران تنها تر و آسیب پذیر ترند گرچه خودشان با حضورشان به جامعه آسیب زده اند اما از همه بیشتر خودشان آسیب دیده اند؛ نباید فکر کنیم یک قاتل یا فرد الکلی، آدم متفاوتی است.

نه، او از همین جامعه است که قوه تشخیص خود را از دست داده و باعث شده این اتفاقات برای او رخ دهد.

از سویی این نمایشنامه، گریزی به دوره کودکی این آدم ها دارد که این ها در زیر لایه های متن کاملاً مشخص است.

بخش عمده ای از دیالوگ های خود را به صورت تصویری و در سکوت و خفا و تنها با کارهایشان بیان می کنند.

این ها در مکانی قرار دارند که گازهای گلخانه ای وجود دارد و به دلیل حاصل خیز بودن زمین آنجا هستند بنابراین ماسک به صورت دارند که هم بتواند در این فضا زندگی کنند و هم کسی مانند آدم عادی یا پلیس کاری به کارشان نداشته باشد.

بازیگران این اثر فارغ التحصیلان آکادمی پانیذ هستند که سال ها کار کرده اند و همگی بین 19 تا 22 سال سن دارند.

از طرفی، مواجهه من با مخاطب تئاتر اینطور است که فکر می کنم هر کاری یک زمانی دارد.

یعنی باید در زمانی که مختص آن است تمرین و به اجرا برسد و ربطی به کرونا ندارد.

فکر می کنم ما برای اینکه نخواهیم در مسیر فرهنگ قرار بگیریم همیشه توجیهات و بهانه هایی داشته ایم که الان این بهانه، کروناست.

می توانستیم راه ها و ایده های تازه را امتحان کنیم و با شناسایی ذائقه مخاطب در شرایط عادی و بحرانی، نیازسنجی کنیم.

برای این کار می توانیم از طریق سایت های فروش بلیت و مانند آن نظرسنجی کنیم.

شاید خیلی ها که در شرایط عادی با حضورشان در سالن های تئاتر از آن حمایت و سرمایه گذاری می کردند از ترس بیماری، دیگر نیستند اما قشر دیگری مثل نوجوان ها الان بیشتر از قبل در سالن ها حضور دارند.

یعنی معتقدید کرونا تاثیری بر حضور مخاطب در سالن تئاتر نداشته؟ به نظر من کرونا هیچ تاثیری روی شکل یا ذائقه مخاطب نگذاشته است.

از میان گروه تئاتربین های حرفه ای، ممکن است برخی در ابتدا گارد داشته باشند که شاید پروتکل های بهداشتی در سالن ها رعایت نشود اما در ادامه به عنوان یک مخاطب، برای حضور در سالن های تئاتر احساس نیاز می کنند.

هرچند که بر اساس تجربه شخصی ام می گویم رده سنی مخاطب عمده نمایش ها زیر بیست سال است؛ نسل جدید مخاطب، خیلی جسورتر از مخاطبانی است که وارد دوره جوانی یا حتی میانسالی شده اند و بیشتر هم از آثار روی صحنه استقبال می کنند.

از طرفی، مقوله بیماری برای ما که تجربه شکل سنتی تر زندگی را داشته ایم جدی تر از متولدان دهه های 70 و 80 است.

از سوی دیگر، نگاه این نسل نسبت به مقوله فرهنگ و هنر متفاوت تر است.

متفاوت یعنی جدی؟ جدی بودن و عدم توقف برای دیدن یک اثر هنری؛ هنر می تواند برایشان یک غذای روح باشد.

پس علت کاهش چشم گیر میانگین مخاطبان تئاتر در دوره کرونا، چیست؟ به نظر من بخش عمده این مشکل به عدم مدیریت و درایت سالن داران برمی گردد که انگار رغبتی برای تبلیغات بیشتر ندارند و به روشن بودن چراغ سالن بسنده می کنند و برای همین در یک تغییر رویه، به تعامل با گروه ها رسیده اند.

راهکارهایی در این فضا به ذهنم می رسد که یکی از آنها تعداد اجراست.

من با مدیران سالن های مختلف و با کارشناسان و هنرمندان درباره این مساله صحبت کرده ام و معتقدم تعداد اجرای سی شبه می تواند آسیب زننده باشد.

چون گروه ها تلاش می کنند تمام سی شب را اجرا کنند؛ نفس گروه ها بسته به نفس تماشاگر است و اگر شبی تماشاگری به سالن نیاید (که بهترین آثار هم می توانند دچارش شوند) کار دچار افول می شود.

اگر هر نمایشی که به صحنه می رود، بروکراسی اداری اش کوتاه تر شود و بتواند حداکثر در یک ماه مجوز اجرا بگیرد و بعد هر تئاتر بین 5 تا 7 نوبت اجرا برود و از یک ماه قبل پیش فروش بلیتش را آغاز کرده و سولد آوت شود، همان تعداد اجرا می تواند برایش کافی باشد.

تئاتری در تماشاخانه ای خصوصی 30 اجرا رفت که تنها چهار، پنج شب آن تماشاگر داشت، در صورتی که در دوره کرونا می توانست یک هفته روی صحنه باشد تا تماشاگرانش در همین مدت به سالن بیایند و طبق این زمان بندی و برنامه منسجم، سالن پر می شد و اداره کل هنرهای نمایشی هم می توانست فضا و شرایط بهتری برای هنرمندان نوظهور فراهم کند و از طرفی با توجه به تعطیلی چند ماهه سالن ها از اسفند تا تیر، تعداد بیشتری از آثار فرصت اجرا پیدا می کردند.

الان بسیاری از هنرمندان چون احساس می کنند کرونا ادامه دار است، اجرای تئاتر را جزو ضروریات تلقی نمی کنند و به طور مثال برای اجرای بهمن ماه از الان دچار اضطراب و تحت فشارند و نوبت اجرایشان را کنسل می کنند.

به طوری که در همین چند ماه، شاهد بودیم که تنها در یک تماشاخانه، هفت گروه از اجرا انصراف دادند.

اما تعداد آثار روی صحنه هم به طور چشم گیری کاهش یافته است.

خب به همان نسبت تعداد مخاطب هم کاهش می یابد.

برای همین، کاهش تعداد روزهای اجرا هم به سود سالن است و هم گروه اجرایی.

این یکی از راه هایی است که از طریق آن می توانیم مخاطبان را با ذائقه های گوناگون به سالن بیاوریم تا گروه ها هم رغبت بیشتری برای تولید دوباره آثارشان پیدا کنند.

برای تولید یک اپرا با آن حجم از تعداد نوازنده و بازیگر، شش ماه تمرین می کنند و اثر را سه شب اجرا می کنند اما با تکمیل تمام ظرفیت سالن.

سوای این، ما هیچ مرجع و منبعی برای ساماندهی مخاطبان و همچنین هنرمندان تئاتر نداریم.

کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند تا بتوانیم انواع نمایش ها را در سالن ها بر اساس نوع مخاطبی که دارند دسته بندی کنیم.

در نهایت، از این مدل راهکارها زیاد است اما چون افراد به شکل اتوبوسی وارد حوزه کاری خود می شوند و علاقه ای به ایجاد تغییرات اساسی و اصلاح جریاناتی در راستای مخاطب شناسی و تولید آثار ندارند، کار به همان منوال است و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر به عنوان یک بسته هنری است؛ کسی که می تواند کارشناس سالن، منتقد و تحلیل گر، تهیه کننده هنری و ایده پردازی و ناظر کیفی باشد.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم که با وجود اینکه احترام شان واجب است، اغلب دیدگاه های گسترده ای نسبت به تئاتر نسل جوان ندارند.

نقش ناظر نباید صرفا به این محدود شود که به جزییاتی در نمایش گیر بدهد، بلکه باید ایده های پیش برنده به یک تئاتر بدهد.

یک کلونی ساخته اند که همان ها هم بر کار کودک و نوجوان نظارت می کنند و هم بازبینی آثار تئاتر تجربی و کلاسیک را انجام می دهند.

فکر نمی کنم در هیچ کجای دنیا نهاد یا بخشی با عنوان نظارت و ارزشیابی بر تئاتر در دولت وجود داشته باشد؛ اگر هم چنین وظیفه ای باشد به خود سالن نمایشی واگذار شده است.

دراماتورژ در سالن، می تواند بازبینی کیفی اثر را به عهده بگیرد و در صورت تایید او، مجوز اجرا در سالن صادر شود.

اما در ایران، دولت چنین نقشی را از سالن گرفته است؛ نسبت به سالن دار بی اعتماد است، به هنرمند بی اعتماد است و نیت خوانی می کند، از آن سو با سخت گیری و نبود ایده پیش برنده کیفیت آثار را تنزل می دهد، بعد ما باید کلاه مان را از شادی بالا هم بیاندازیم! فکر می کنم با این شرایط، تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است.

برای خروج از این وضعیت که به یک بحران هم خلاصه نمی شود، چه باید کرد؟ همه این ماجراها بهم مرتبط اند و روی هم تاثیر مستقیم دارند و باید سازوکاری کوتاه مدت و پر بازخورد را برای آن در نظر بگیریم؛ یکی از روش ها این است که فضای اشتراکی مان را در اجراها از مثلا یک کارگردان در هر ماه به 4 برسانیم.

دوم اینکه بحث اجرای آنلاین را جدی تر دنبال کنیم؛ در برخی کشورها، تئاتر زنده اجرا می شود و هم زمان پخش آنلاین هم دارد.

چرا کمپانی های تئاتر اروپا تعطیل نشد؟ چون دولت یا نهادی این اختیار را به آنها داده که با کمک ایده پردازان برای روزهای بدتر از این هم برنامه ریزی کنند که اینطور دچار آسیب نشوند.

ضرورت دارد مرجعی برای مخاطبان و برای هنرمندان داشته باشیم تا فضایی برای تعامل و صحبت و همکاری شکل بگیرد.

در چنین شرایطی است که می توان چراغ تئاتر را به درستی روشن نگه داشت.


کلید واژه ها: تئاتر - مدیران ارشد - صداوسیما - بازنشسته - محمدرضا - تماشاگر - مدیران - تهران - نظارت - آسیب شناسی - غریب - ارشد - زاده - پرسش - پاسخ - سوال - تغییرات - خبرنگار - مخاطبان - فعالیت - احتمال - یکی از - توسعه - جامعه - گزارش - خصوصی - دولتی - آینده - بررسی - همیشه

آخرین اخبار سرویس:
تحقق اجرای قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان های کشور پس از 8 سال

طرح یک فوریتی تامین کالا های اساسی در دستور کار هفته آتی مجلس

تبریک تولد خواجه امیری به سبک بابک جهانبخش/ عکس

شماره جدید افق حوزه منتشر شد

ساماندهی ورودی شهر از سمت مغان با اولویت انجام شود

نمایشگاه توانمندی ها و معرفی مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی فارس

بررسی گزارش هشت کمیسیون تخصصی در دستور هفته آتی مجلس

قرارگاه جهادی مقابله با کرونا بسیج دانشجویی آذربایجان غربی دوباره آغاز به کار کرد

تحریم کالاهای فرانسوی از سوی کشورهای اسلامی

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

ولایت مدار دلسوز انقلاب هیچ گاه فریب نمی خورد

حجت الاسلام مروی: روح کالبد آستان قدس رضوی بنیاد پژوهش های اسلامی است

اعمال مذهبی مشترک به تقویت روابط همسران کمک می کند

تجمع روحانیون در محکومیت هتک حرمت پیامبر رحمت - ساوه

همکاری نظامی محور دیدار رییس جمهور ازبکستان و وزیر دفاع ملی ترکیه

امت اسلامی طرح اسلام ستیزانه فرانسه را بی پاسخ نخواهند گذاشت

«کرونا» اقامه نماز جمعه این هفته کرمانشاه را تعطیل کرد

قدردانی ناظر مجلس در شورای عالی بورس از دستگاه قضا| ابلاغ دستورالعمل رسیدگی و ساماندهی پروند ه های بازار سرمایه تصمیم بجا و منطقی بود

وزارت امور خارجه جواب محکمی به سخنان هتاکانه «مکرون» بدهد

انسداد هزار و 141 ﺣﻠﻘﻪ ﭼﺎه ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز بدون تشکیل پرونده قضایی در خراسان رضوی/ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﭘﺴﻤﺎﻧﺪﻫﺎی ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻣﺸﻬﺪ ﻣﻘﺪس با ورود دادستانی

3 نکته مهم پیرامون فضایل نهفته در ولادت «پیامبر اکرم(ص)» و هفته وحدت اسلامی

تبریک تولد خواجه امیری به سبک بابک جهانبخش/ عکس

سی و چهارمین دوره کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی افتتاح شد

نه بایدن وارد جنگ با ایران می شود نه ترامپ

در رابطه با وحدت بین شیعه و سنی چه روایاتی داریم؟

لزوم بررسی 67 لایحه دولتی ارائه شده به مجلس

انتخابات آمریکا؛ چه کسی برای مذاکره بهتر است؟

آغاز هفته وحدت بر مسلمانان جهان مبارک باد

اعلام برنامه های فرهنگی و هنری ویژه هفته وحدت در کیش

جراحی های متعدد شیخ اصلاحات | حسین کروبی از عفونت چشم پدرش خبر داد | چه کسی کروبی را جراحی کرد؟ 

جدول پخش برنامه های رادیوی شبکه دنا

محکومیت هتک حرمت پیامبر رحمت با تجمع روحانیون در ساوه

توییت سید عباس عراقچی پس از دیدار با علی اف

شرایط دریافت وام ازدواج برای فرزندان بازنشستگان+ جزییات

واکنش مکارم به هتاکی رییس جمهور فرانسه

برداشت زعفران در استان گلستان

طرح مشکلات امور قرآنی کشور در کمیسیون برنامه و بودجه

همدلی و وحدت امت اسلامی ؛ زمینه ساز موفقیت های بزرگ

پیام رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان فرانسه در پی اظهارات توهین آمیز رییس جمهور فرانسه درباره پیامبر اعظم (ص)

جلیلی، نزدیکترین فرد به کرسی ریاست جمهوری

واکنش خانم مجری معروف به اهانت به پیامبر اکرم (ص) + عکس

طرز تهیه کیک خیس یخچالی خانگی

عملکرد قوه مجریه در ماه های پایانی عمر دولت/علیخانی: امید چندانی به بهبود اوضاع نیست/ کریمی: بی انگیزگی همه جا را فرا گرفته است

نماز جمعه این هفته در 49 شهر استان فارس اقامه نمی شود

اولین مدیر پخش رادیو پس از انقلاب درگذشت

شکوه پیامبر خوبی ها از دیدگاه شرق شناسان غربی

پیام ائمه جمعه شیعه و سنی اردبیل به مناسبت هفته وحدت

درگذشت فرمانده ارشد ارتش به علت ابتلا به کرونا

تجهیز مردم به سواد رسانه ای ناظر بر پدافند غیر عامل است

تقدیر سرلشکر فیروز آبادی از نوجوانترین فرمانده کشور

اجرای مراسم با پول بیت المال و ضد مصوبات ستاد کرونا/انتخابات آمریکا و انتخابات ایران 1400! ‏/دو روی سکه مسئولیت دولت در قبال سرمایه بورسی مردم‎ ‎

«مهارت خانه» فرصتی برای مهارت افزایی طلاب

فیلم | همخوانی قرآن نوجوانان یزدی

انتقاد امام جمعه کاشان از اسراف بیش از حد در کشور / باید به سبک اسلامی برگردیم

جدول پخش برنامه های سیمای شبکه دنا

میزان تاثیر دانشگاه در حل مشکلات مردم سنجیده شود

حل مساله کرونا نیازمند تصمیمات قاطع حاکمیتی است

«مهارت خانه» بستری برای مهارت افزایی طلاب

صفحه اول روزنامه های پنجشنبه 8 آبان 99

وزارت بهداشت اگر در مبارزه با کرونا موفق بود که آمار فوتی ها دوباره رکورد نمی شکست

مدیر حوزه علمیه فارس از دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بازدید کرد

امت اسلام باید صبور باشد، وحدت و تقریب خود را حفظ نماید و از الطاف الهی مایوس نگردد

رصد تحرکات دشمن توسط سامانه های پدافندی ارتش

عدم برگزاری نمازجمعه در 21 شهرستان فارس

نامه رییس حماس به 5 هزار شخصیت؛ وحدت، هدفی راهبردی است

هوای مشهد سالم است

معتادان متجاهر جمع آوری و مرکز ماده 16 راه اندازی شود

عملکرد ضعیف دولت و وزارت راه علت نابسامانی در بازار مسکن

درگذشت فرمانده ارشد ارتش به علت ابتلا به کرونا +عکس

رأی الکترال انتخابات آمریکا چیست و چه اهمیتی در انتخابات دارد؟

ضرورت راه اندازی فن بازارها در استان سمنان/ تعامل با دانشگاه ها تقویت شود

استقبال جمهوری آذربایجان از طرح ابتکاری ایران

40 قرارگاه به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کاشان تشکیل می شود

سپاه برای محرومیت زدایی در مناطق محروم زنجان برنامه ویژه دارد

دوازدهم ربیع الاول، آغاز هفته وحدت

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به هتاکی رییس جمهور فرانسه / اگر عقل سیاسی داشتید خود را با جهان اسلام درگیر نمی کردید

برگزاری غیرحضوری جلسات در استان اردبیل

قالیباف به کرونا مبتلا شد؛ آیا حق با روحانی بود؟

میزان تاثیر دانشگاه در حل مشکلات مردم سنجیده شود

توهین به پیامبر اسلام (ص) توهین به همه مسلمانان و ادیان است

تصاویر| رونمایی از دستاوردهای جدید ارتش

تمایل ایران به حفظ روابط دوستانه با آذربایجان و ارمنستان

افراطی ها خواهان پیروزی ترامپ هستند/مردم از سیاست مداران تکراری خسته شدند

خبر جدید از همسان سازی حقوق بازنشستگان + فیلم

از نیروهای بسیجی در بازرسی بازار استفاده می شود

همدلی و وحدت امت اسلامی؛زمینه ساز موفقیت های بزرگ

همت بلند قرارگاه های جهادی کاشان برای شکست کرونا/رزمایش لشگریان محمد(ص)، حافظان سلامت اجرایی می شود

جو بایدن: ترامپ یک شارلتان حقه باز است

نسبت تعداد فوتی های کرونا در ایران بیشتر از سایر کشورها

جهان در آستانه تحولات بزرگ

دولت های اسلامی با فشار بر دولت فرانسه جلوی تکرار این گونه جسارت ها را بگیرند

فرمانده سپاه کردستان: سپاه 3.5 میلیارد تومان بسته معیشتی بین مردم توزیع کرد

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره کوروش و مدیریت جهان! | نه می گویم ذوالقرنین است نه پیغمبر اما ...

رایزنی ایران برای پایان جنگ قره باغ

برگزاری بزرگترین مولودی خوانی کشور به وسعت ایران/ پخش زنده هفدهمین یادواره شمس قریشی از شبکه ملی

کنایه کیهان به روزنامه اصلاح طلب شرق

امیر قاسم جلیلوند از مقامات ارشد ارتش در اثر کرونا درگذشت

حربه تقلب ،ترامپ را در کاخ سفید نگه می دارد؟

خروج شهرداری سی سخت از ریل حاشیه پردازی/نمونه ای از جهاد عمرانی با تفکر قرارگاهی+تصاویر

فعال سیاسی بوشهر: توهین و تخریب زمینه ساز هرج و مرج در جامعه است

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است