مطالب مرتبط:
ضرورت توجه به الگوپذیری بیشتر از دفاع مقدس در گام دوم انقلاب
بازخوانی دفاع مقدس عزم ها را ذر گام دوم انقلاب راسخ تر خواهد کرد
نقش جوانان در گام دوم انقلاب/ خاطرات دوران دفاع مقدس بازخوانی شود
مهم ترین تجربه دفاع مقدس اثبات دشمنی قدرت های غربی با انقلاب اسلامی ایران است
هفته دفاع مقدس فرصتی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 10:402020-09-21سياسي

چگونگی تجدید تجربه موفق دفاع مقدس در گام دوم انقلاب


حوزه/ دفاع مقدس از تجربیات ناب و موفق گام اول انقلاب اسلامی است که درس آموزی و الگوپذیری از آن در گام دوم انقلاب اسلامی ضروری است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه"، دفاع مقدس از تجربیات ناب و موفق در گام اول انقلاب اسلامی است که درس آموزی و الگوپذیری از آن برای تحقق آرمان ها، اهداف و سرفصل های هفت گانه ی تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ضروری است.

در واقع، تجربه ی موفق دفاع مقدس در عین آنکه از مصادیق عمل به نظریه نظامند انقلاب اسلامی است، از مصادیق عمل به شعارهای فطری انقلاب اسلامی و میدان دادن به جریان انقلابی کشور است که در گام دوم نیز باید به عنوان سرمشقی مطمئن بدان توجه شود.

این تجربه از چند جهت حائز اهمیت اساسی است؛ اول آنکه این تجربه در شرایطی حاصل شد که کشورمان در مقابل ائتلافی از کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای در حال دفاع از خود بود و ثانیاً به لحاظ عوامل و متغیرهای مادی، تمام زمینه های لازم و تجهیزات کافی برای شکست دادن کشورمان در این رویارویی فراهم شده بود، اما در نهایت، تمام این تدارکات در مقابل نصرت های الهی و قدرت ایمان و اراده ی رزمندگان اسلام رنگ باخت.

بنابراین، ایران اسلامی در حالی توانست جنگ تحمیلی را در قالب دفاع مقدس به تجربه ای ماندگار و موفق تبدیل کند که کمتر کسی تصور می کرد این کشور بتواند در مقابل هجمه ی دشمنان، موجودیت، و بقای و ارزشهای والای خود را حفظ کند.

این جنگ، یک جنگ دفاعی بود.

جنگ دفاعی با جنگ تهاجمی فرق دارد؛ جنگ تدافعی و دفاعی، محل بروز غیرت و تعصب و وفاداری عمیق انسانها به آرمانهایی است که به آنها پایبند است.

مقام معظم رهبری 29/7/1385 شرایط امروز کشور با زمان دفاع مقدس مشابهت های زیادی دارد؛ اکنون نیز شاهد صف آرایی تمام عیار دشمن در مقابل نظام اسلامی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فضای مجازی و نفوذ اطلاعاتی هستیم.

بنابراین، در این شرایط باید با مبنا قراردادن تجربیات موفق دفاع مقدس و اجرایی کردن الگوی دفاع مقدس در حوزه های چندگانه ی مذکور، در مقابل دشمن، صف آرایی متناسب و بازدارنده ایجاد شود.

تجربه ی بیش از چهار دهه ای حیات جمهوری اسلامی نشان می دهد که این نظام، زایش ها و رویش هایی در دل بحران داشته است.

به عبارت دیگر، این نظام در طول حیات 42 ساله ی خود با انواع بحران های نظامی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و.

مواجه بوده و دستیابی آن به پیشرفت ها و نایل شدن به قله های افتخار در زمینه های مختلف با وجود شرایط پیچیده ی مذکور به وقوع پیوسته است.

دقت در ماهیت بحران ها و مسائلی که این نظام با آن روبرو بوده، نشانگر یک گذار از بحران های سخت مانند جنگ تحمیلی و مواجه شدن با جنگ ترکیبی؛ با تمرکز بر جنگ روانی، رسانه ای و جنگ اقتصادی، معیشتی است؛ بدین ترتیب که تهاجم عراق به میهن اسلامی، به شکل رویارویی نظامی تمام عیار، در دهه ی نخست حیات جمهوری اسلامی، مهمترین مسأله ی کشور بود.

از آن پس، تا حدود یک دهه آرامش و ثبات نسبی در کشور، در تیرماه 1378 غائله ای در کشور شکل گرفت که در فتنه ی 88 به تکامل رسید.

ماهیت این فتنه مبتنی بر شبهه افکنی، تردیدآفرینی و در یک کلام، جنگ باورها و اراده ها بود.

با این حال، با عبور پیروزمندانه ی نظام اسلامی از بحران های مذکور، بعد از فتنه ی 88 در شیوه ی رویارویی نظام سلطه با نظام اسلامی، تغییراتی اساسی ایجاد شد؛ بدین نحو که در کنار عملیات روانی – رسانه ای و تلاش برای ترویج نفرت و بی اعتمادی نسبت به نظام و مسئولان در جامعه، با اعمال تحریم های فلج کننده (Crippling sanctions) اقتصاد و معیشت مردم مورد هجوم ظالمانه قرار گرفت.

هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه ی زمانی نیست؛ گنجینه ی عظیمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه گذاری کند.

مقام معظم رهبری 24/6/1388 دفاع مقدس حداقل به چهار طریق در حفظ و ماندگاری انقلاب اسلامی تأثیر داشته است؛ تربیت نسل جوان و ارائه ی نسخه ای اطمینان بخش برای اداره کشور مبتنی بر ظرفیت های داخلی؛ جبهه به دانشگاه عظیم انسان سازی و پرورش فضیلت و معنویت در نهاد جوانان خداجو تبدیل شده بود.

شاید بتوان گفت که بیشترین تأثیر دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی را باید در این حوزه جستجو کرد؛ زیرا جوانانی که تازه انقلاب کرده و فاقد هرگونه تجربه و راه طی شده ای بودند، در دوران دفاع مقدس بود که در قامت فرماندهانی توانمند و تمدن ساز ظاهر شدند.

به بیان دقیق تر، دفاع مقدس اندوخته ی دانشی و عملی لازم را برای معتبر بودن اعتماد به ظرفیت های داخل کشور را فراهم کرد.

من مشتاقم که جوان های ما قصه ی جنگ تحمیلی هشت ساله را بدانند که چه بود.

این را بارها گفته ایم؛ افراد هم گفته اند و تشریح کرده اند؛ اما یک نگاه کلان به این هشت سال، با اطلاع از جزییاتی که وجود داشته است، خیلی برای برنامه ریزی آینده ی جوان در روزگار ما مهم است.

مقام معظم رهبری 8/8/1378 - شکوفایی ظرفیت های نهفته در کشور؛ دفاع مقدس از یک نگاه دیگر کارگاه عظیمی بود که استعدادها و ظرفیت های بالقوه ملت را باتوجه به شرایط اضطراری و تنگناهایی که با آن مواجه بودند، به میدان آورد و شکوفا ساخت؛ استعدادها و ظرفیت هایی که شاید در شرایط عادی هیچ گاه زمینه ای برای بروز و ظهور آنها وجود نداشت.

- ایجاد بازدارندگی دفاعی؛ در دفاع مقدس، قدرت بازدارندگی قابل توجهی برای نظام ایجاد شد و باتوجه به این مهم که پایه گذاری بخشی از توان دفاعی بازدارنده کنونی کشور مانند توانایی راهبردی دفاع موشکی، در دوره ی دفاع مقدس صورت گرفته که سایه ی جنگ از سر کشور برای همیشه کنار رفت.

یکی از برکات دفاع هشت ساله ما، همین پیشرفتهای علمی و تکنولوژیکی و ساخت دقیقترین ابزارهاست که با دست خالی و بدون هیچ سابقه ای آنها را به دست آوردیم و جزو موجودی ملت ایران شده است.

مقام معظم رهبری 29/6/1374 بهره گیری و استفاده از تجربه ی موفق دفاع مقدس در شرایط کنونی، منوط به تحقق این مواردی مهم است از جمله: تلاش برای روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی: این مهم از مهمترین راه حل های مشکلات داخلی موجود است.

درواقع، باتوجه به افزایش حجم و عمق مشکلات موجود و کم تحرکی و ضعف دولت فعلی در این راستا، ضرورت یک دولت جوان حزب اللهی، کاملا عیان است.

دولت جوان حزب اللهی؛ یعنی دولتی که براساس مبانی، الزامات و نیازهای انقلاب اسلامی در گام دوم آن، جهت گیری های سیاستی و برنامه ایِ انقلابی را با دقت، دغدغه و سرعت عمل بالا پیگیری می کند.

-اعتماد به جوانان در تداوم راهبرد مقاومت فعال، تجربه دفاع مقدس اساساً سرشار از الگوی موفق اعتماد به جوانان است؛ این تجربه، امروز باید در میان نخبگان و مسئولان سرمشق قرار گیرد.

در طول دفاع مقدس، جوانان هم در میدان رزم و در خطوط مقدم و هم در تدارکات و پشتیبانی جنگ، نقش محوری بر عهده داشتند؛ فرماندهان دسته اول و مشهور زمان دفاع مقدس همگی جوانانی بودند که سن آنها تا 25 سال بود، که برگ هایی زرین و ماندگار در تاریخ ایران خلق کردند که نمونه های آن را در تاریخ معاصر ایران نمی توان دید.

میدان دادن به جوانان و پرورش جوانانی خداجو، نترس، شجاع و البته بادرایت و محاسبه، فتح الفتوح دفاع مقدس بود.

مواظب باشید از مسأله ی دفاع مقدس که در این کشور اتفاق افتاد، غافل نشوید؛ کار بزرگی انجام گرفت.

آن جوانها مثل شماها بودند؛ اکثر این جوانهایی که در جنگ نقشهای مؤثر ایفا کردند، از قبیل همین دانشجوها بودند و خیلی هایشان هم جزو نخبه ها بودند.

دلیل نخبه بودنشان هم این بود که یک جوان بیست ودو، سه ساله فرمانده ی یک لشکر شد؛ آن چنان توانست آن لشگر را هدایت کند و آن چنان توانست طراحی عملیات را، که هرگز نکرده بود، بکند که نه فقط دشمنانی را که مقابل ما بودند متعجب کرد، بلکه ماهواره های دشمنان را هم متعجب کرد.

در شرایط کنونیِ کشور نیز، جوانان آماده ی جانفشانی، جهادی و انقلابی در گام دوم انقلاب اسلامی می باشند.

که البته حضور خودجوش عناصر مؤمن و انقلابیِ جوان در صحنه های مختلف امدادرسانی به سیل زدگان، زلزله زدگان، دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام) در عراق و سوریه و جهادگران و مدافعین سلامت و مشارکت گسترده در اجرای طرح مواسات و کمک های مؤمنانه، در کنار حضور موفقیت آمیز جوانان در رویدادهای متعدد علمی و پژوهشی کشور و کسب عناوین برتر علمی در میادین جهانی، نشانگر لزوم همین اعتماد است.

از همین رو مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز جوانان هستند.

مقاومت فعال با تشکیل هسته های نامتقارن برای رفع چالش ها و بن بست های ظاهری، در تجربه دفاع مقدس، نظام اسلامی تازه مستقر شده بود و هنوز تثبیت نشده بود، ایران به هیچ وجه آمادگی برای ورود به یک نبرد همه جانبه، آنهم در این مقیاس وسیع را نداشت.

با این وجود، اما آنچه در عمل رخ داد، عبور از این موانع و بن بست ها بود.

امروز کشور به فعالیت های قرارگاهی و هسته های مقاومت فعال در حوزه ی تولید فکر و محتوای عمیق و اثربخش نیاز دارد تا بتوان با ارائه ی محتوای فکری صحیح و انقلابی بر جنگِ نرمِ دشمن فایق آید.

در این زمینه، به نظر می رسد که نقطه ی کانونی باید با ابتکار عمل، تلاش برای گرفتن ابزار رسانه از دست دشمن باشد.

توجه به واقعیت هایی همچون، سه واقعیت انکار ناپذیر در ارتباط با شرایط کشور؛ اوّل عظمت و عزت ایران اسلامی، دوّم اقتدار جمهوری اسلامی و سوّم شکست ناپذیری ملّت ایران و پوشالی بودن ابهت استکبار جهانی.

اوّل عظمت ایران، دوّم اقتدار جمهوری اسلامی و سوّم شکست ناپذیری ملّت ایران.

اینها رجزخوانی نیست، شعار محض نیست، سخن توخالی مثل بعضی از شعارها و حرفهایی که بعضی دیگر میزنند نیست؛ اینها واقعیّاتی است که دشمنان ملّت ایران آرزو میکنند که ما اینها را ندانیم یا از آنها غفلت کنیم و گمان دیگری در مورد خودمان و کشورمان و ملّتمان ببریم؛ ولی این حقایق واضح تر از این است که کسی بتواند آنها را انکار کند.

مقام معظم رهبری 12/07/1397 آن عزتی، اعتماد به نفسی، احساس اقتداری که از ناحیه ی معنویت رزمندگان ما و جامعه ی اسلامی ما احساس شد و توانست آن حادثه ی عجیب و شگفت انگیز - یعنی پیروزی در دفاع مقدس و شکست نخوردن در مقابل تهاجم این همه دشمن - را رقم بزند، آن خصوصیات، آن خصلتها، برای ملت ما، برای کشور ما، یکی از بزرگترین نیازهاست.

مقام معظم رهبری 1388/06/24 - قاطعیت در اقدامات برای حل مشکلات: دفاع مقدس الگویی از عمل انقلابی و کارآمد در مقابل مسأله زمانه؛ یعنی جنگ بود.

از این رو، اکنون که مسأله ی عمده ی زمانه برای مردم عزیزمان، مسائل معیشتی است، اقدام جهادی، انقلابی، قاطع، سریع، مقتضی و متناسب برای حل مشکلات از یک سو و برخورد بدون مماشات و ملاحظه با اخلال گران و مفسدان از سوی دیگر نیز راه حل مفیدی است که می تواند به تزریق امید و اعتماد به جامعه منجر شود و ضمن خنثی سازی تحریم ها، سم پاشی های روانی جریان تحریف را نیز خنثی کند.

- حفظ وحدت و یکپارچگی: امروز حفظ وحدت و هم صدایی بویژه در میان سران قوا، مسئولان و نخبگان بسیار مؤثر است؛ زیرا به میزانی که انسجام نخبگانی در کشور حفظ و تقویت شود، امید و اعتماد مردم به حل مشکلات بیشتر می شود.


کلید واژه ها: انقلاب اسلامی - انقلاب - گام دوم انقلاب اسلامی - گام دوم انقلاب - اسلامی - دفاع مقدس - بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی - گام دوم - دفاع - بیانیه گام دوم انقلاب - مقدس - موفق - تجربیات - بیانیه گام دوم - کشورهای منطقه - کشور - مصادیق - ضروری - منطقه - خبرگزاری - کشورمان - انقلابی - بیانیه - آرمان - گزارش - اساسی - مطمئن - اهمیت - میدان - سرفصل

آخرین اخبار سرویس:
دولتی خوب است که سیاسی کار نکند

نماز جمعه در مسجد کاریا ترکیه پس از 75 سال اقامه می شود

شرح و تفسیر خطبه 118 نهج البلاغه

«رونالدو» از ظاهر جدیدش رونمایی کرد/ عکس

10 توصیه جدی برای گریز از کرونا

آخر هفته رنگی مجری محبوب/ عکس

دولتی خوب است که سیاسی کار نکند

برگزاری نماز جمعه در مسجد chr(034)کاریاchr(034) ترکیه پس از 75 سال

برگزاری نماز جمعه در مسجد کاریا ترکیه پس از 75 سال

مهمترین استراتژی استان ایلام برای توسعه، سرمایه گذاری است

احمد شیرزاد: اگر بایدن انتخاب شود به طور حتم سیاست آمریکا تغییر خواهد کرد/ شرط اول هر مذاکره ای احترام به ملت ایران است

خبرخوانی هفتگی دیدار: کرونا به قالیباف رسید، استعفا به رسول پناه

فعال سیاسی اصولگرا:کشور به همدلی و هماهنگی نیاز دارد

دیدار آدینه 20: ماهی بزرگ و تاریخ متفاوت ساکن برج بلند

مضامین اخلاقی و اگزیستنسیل قرآن (2)

فعال سیاسی اصولگرا:کشور به همدلی و هماهنگی نیاز دارد

لزوم توجه ویژه به نقشه راه و ریل گذاری بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه کلان راه کشور

راه های جلوگیری از هک تماس های تصویری

ترامپ: ما برنده انتخابات خواهیم بود

ضرورت فرهنگ سازی درباره پدافند غیرعامل

چرا نوجوانان به پوشیدن لباسهای عجیب و غریب علاقه دارند؟

وزیر آموزش و پرورش: بسیج دانش آموزی گامی مهم در تربیت دانش آموزان آرمانگراست

وزیر آموزش و پرورش: بسیج دانش آموزی گامی مهم در تربیت دانش آموزان آرمانگراست

تحلیلی بر ابتکار هوشمندانه رهبر انقلاب در مخاطب قراردادن جوانان فرانسه

تاکید سازمان ملل بر احترام متقابل تمامی ادیان

چرا نوجوانان به پوشیدن لباسهای عجیب و غریب علاقه دارند؟

پایان یک ایدئولوژی دیگر

توهین به مقدسات با اعلامیه جهانی حقوق بشر در تضاد است

5 عامل که آینده مستمری بگیران را تهدید می کند

حدیث نگاشت | حدیث نبوی

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به هتاکی رییس جمهور فرانسه

کنایه ضرغامی به سخنرانی روحانی در هیئت دولت

اقتصاد مقاومتی جامع ترین راهکار مقابله با تحریم ها و مشکلات اقتصادی است

آمریکایی ها نمی توانند روادید دیپلمات های ایران در سازمان ملل را لغو کنند

دلیل هراس غرب از اسلام / کدام قانون اجازه اهانت به یک میلیارد مسلمان را می دهد

تجربه مجازی و اما و اگرهایش

رییس سازمان پدافند غیرعامل: برای شکست کرونا باید رویکردی کنش گرایانه داشته باشیم

یوسفی: وجود وحدت و همدلی بین مسئولان قوا امری ضروری است

باید به استان ایلام رسیدگی ویژه شود

نقاط ضعف و قوت برگزاری مسابقات مجازی قرآن

درگذشت قاضی نیاز نقوی یک خسارت ملی برای پاکستان است

مهمترین استراتژی استان ایلام برای توسعه، سرمایه گذاری است

هر انسانی از هر دینی باید رو به کمال و پیشرفت حرکت کند

توسعه سرمایه گذاری، مهمترین استراتژی استان ایلام

تعطیلی نماز جمعه این هفته پیشوا

اثرگذاری محدودیت های کرونایی تا 2 هفته دیگر/لزوم افزایش تست ها و پیگیری موارد مثبت

لوایح دولت قدیمی و در حوزه معیشت نیستند

اهانت به دین اسلام ریشه در واهمه استکبار جهانی از مسلمانان دارد

یوسفی: وجود وحدت و همدلی بین مسئولان قوا امری ضروری است

برخی گزارشات قاچاق چوب کذب است/ ضرورت بهره گیری از ایده های نو برای حفاظت از منابع طبیعی

اثرگذاری محدودیت های کرونایی تا 2 هفته دیگر/لزوم افزایش تست ها و پیگیری موارد مثبت

درگذشت قاضی نیاز نقوی آسیب بزرگی برای حوزه های علمیه پاکستان است

آیا پیشینه جشن هالووین را می دانید؟!

آیا 67 لایحه مورد ادعای رییس جمهور ماهیت معیشتی دارند؟

وبینار رسانه، فضای مجازی و وحدت اسلامی برگزار شد

وحدت در سایه رحمهٌللعالمین را در ایکنا دنبال کنید

سیلی آبدار مردم یمن به رییس جمهور فرانسه +عکس

افتتاح دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین

پوشش بیمه سلامت برای 23 هزار نفر در دماوند

دبیرکل شورای علمای شیعه پاکستان درگذشت قاضی نیاز نقوی را تسلیت گفت

پاسخ استاد رحیم پور به 2 پرسش در ساحت شخصیت و تعالیم پیامبر اعظم(ص)

درخواست فوری برای تعطیلی دو هفته ای تهران

درخواست فوری برای تعطیلی دو هفته ای تهران برای مقابله با کرونا

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

پاریس پس از کمپین تحریم ها علیه کالاهای فرانسوی: دین و فرهنگ اسلامی بخشی از تاریخ ما است

روند کاهش جمعیت، تبعات نامطلوب امنیتی، فرهنگی و اقتصادی به همراه دارد

آمریکایی ها از تبعات رویارویی نظامی با ایران نگرانند/ دشمنان به حملات سایبری روی آورده اند

ابلیس فرانسه از سرنوشت سلمان رشدی عبرت بگیرد

فضای مجازی ظرفیت بی نظیری در همگرایی جهان اسلام ایجاد می کند

القاب و کنیه های امام موسی کاظم (ع)

اظهارات مکرون با هدف خدشه دار کردن چهره نورانی اسلام بود

پیام تسلیت مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان

استاد دانشگاه : رویاسازی و تغییر نگرش دو اصل مورد نیاز برای ساخت گفتمان وحدت است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: فقط ایرانی ها می توانند فشارهای حداکثری را تحمل کنند/عراقچی: در خصوص قره باغ با روسیه رویکرد مشترک داریم

لزوم الگوگیری از اربعین برای تحقق وحدت / مردم در هفته وحدت کجای کار هستند؟

مفتی اتیوپی بر ضرورت وحدت میان مسلمانان تأکید کرد

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

کشف شخصیت شناسی با استفاده از خال صورت!

معاون استاندار خوزستان: تکمیل طرح ورودی حادثه خیز گتوند- جنت مکان ضروری است

سپاه محافظه کار است!

عراقچی: پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح را میان باکو و ایروان باز کند

«خداشناسی قرآنی کودکان» در فضای مجازی منتشر شد

رویکرد ملی سازی فناوری های مدرن سایبری، در ایران اتفاق نیفتاده است/ بدون اشراف بر فرصت ها و تهدیدات تحول فناوری، نمی توانیم از حاکمیت خود دفاع کنیم/ برای حکمرانی اسلامی در فضای سایبری نیازمند تدوین مبانی فقهی آن هستیم

معاون استاندار خوزستان: تکمیل طرح ورودی حادثه خیز گتوند- جنت مکان ضروری است

پیام مدیر حوزه های علمیه به آیت الله حافظ ریاض

عراقچی: پیشنهاد ایران می تواند مسیر صلح را میان باکو و ایروان باز کند

تصاویر/ دیدار سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل با آیت الله اعرافی

فیلم | دعای سلامتی امام زمان(عج) با نوای مهدی ضیافتی

تراژدی مهاجرت خانواده کرد ایرانی به انگلستان/ نماینده مجلس: بیش از 1000 نفر در 5 ماه گذشته از سردشت مهاجرت کردند +فیلم و عکس

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

احمد نصیرپور، عکاس پیشکسوت درگذشت

ایلام دین بزرگی بر گردن کشور دارد/مهمترین استراتژی استان برای توسعه ایجاد سرمایه گذاری در استان

طرح | مقام والای پیامبر اکرم(ص) در بیان آیت الله فاطمی نیا

پشت پرده بازی های رایانه ای غربی؛ تلاش سازماندهی شده برای وارونه نمایی ارزش ها

استاندار خوزستان: بیمارستان آیت الله طالقانی(ره) آبادان امسال تکمیل می شود

فیلم | واکنش امام جمعه خوی به اهانت رییس جمهور فرانسه

نماهنگ | جمعه ها طبع من احساس تغزل دارد

استاندار خوزستان: بیمارستان آیت الله طالقانی(ره) آبادان امسال تکمیل می شود

دشمن از گسترش اسلام در اروپا وحشت دارد/عمل معکوس فرانسه در اجرای آزادی بیان

علیرضا شریعت فرماندار ویژه شهرستان آمل شد

چگونگی تجدید تجربه موفق دفاع مقدس در گام دوم انقلاب

چگونگی تجدید تجربه موفق دفاع مقدس در گام دوم انقلاب