مطالب مرتبط:
حضور 35 درصدی دانش آموزان خوزستانی در مدرسه / تعطیلی مدارس برعهده ستاد ملی کرونا
این دو اصل تنها راه پیشگیری از کرونا است
نقش استفاده از عینک در پیشگیری از کرونا؟
حضور 35 درصدی دانش آموزان خوزستانی در مدرسه / تعطیلی مدارس برعهده ستاد ملی کرونا
اجازه نمی دهیم کرونا سلامت دانش آموزان خوزستان را تهدید کند/ حضور در مدارس اجباری نیست
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 10:202020-09-21پزشكي

بایدها و نبایدهای پیشگیری از کرونا در مدارس/معاینه و تست رایگان کرونا در مراکز منتخب


مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در اصفهان از خانواده ها و دانش آموزان خواست آموزش غیرحضوری را در اولویت قرار دهند و گفت: - ایسنا/اصفهان مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در اصفهان از خانواده ها و دانش آموزان خواست آموزش غیرحضوری را در اولویت قرار دهند و گفت: برای رسیدگی به وضعیت افرادی که احتمالا در محیط مدرسه و یا در ارتباط با مدرسه بیمار می شوند، مراکز منتخب سلامت برای معاینه و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و انجام آزمایش رایگان، تعیین و به مدارس اعلام شده است.

رضا فدایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در اصفهان توصیه می کنیم معلمان و دانش آموزان هرچقدر می توانند به سمت آموزش های غیرحضوری بروند و آموزش های حضوری و تشکیل کلاس را به ضروری ترین مباحث که از نظر متولیان آموزش و پرورش امکان ارائه غیرحضوری آن وجود ندارد محدود کنند.

بهتر است دانش آموزان از ماسک پارچه ای استفاده کنند وی افزود: در مواردی که امکان ارائه آموزش غیرحضوری وجود ندارد و دانش آموزان ناگزیر باید به مدرسه بروند، حتما از ماسک استفاده کنند.

ماسک یک بار مصرف 3 تا 4 ساعت می تواند کارایی داشته باشد، بنابراین بهتر است از ماسک پارچه ای استفاده کنند تا بتوانند در پایان روز ماسک را بشویند و دوباره استفاده کنند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه بهتر است در صورت امکان هر دانش آموز یک اسپری یا ژل ضدعفونی کننده دست در کیف خود داشته باشند و در طول روز چندین بار دست های خود را ضدعفونی کنند، گفت: البته در مدارس هم باید محلول ضدعفونی کننده دست در حد نیاز دانش آموزان وجود داشته باشد.

جریان هوا در مدرسه و کلاس در گردش باشد وی با تاکید براینکه در کلاس های درس تا جایی که امکان دارد باید پنجره ها باز و جریان هوا در گردش باشد، ادامه داد: معلم و دانش آموز باید حتما در کلاس درس ماسک داشته باشند، ضمن اینکه مدت حضور در کلاس و مدرسه نیز به حداقل زمان ممکن کاهش پیدا کند.

فدایی توصیه کرد در مدارس یک اتاق جداگانه تعیین شود تا اگر دانش آموزی احساس کسالت کرد از جمع همکلاسی ها جدا شود و در اتاق استراحت کند تا خانواده اش به مدرسه مراجعه کرده و او را ببرند و افزود: خانواده ها توجه داشته باشند اگر فرزندشان احساس کسالت داشت و علائمی مثل سرفه، تب، بدن درد، گلودرد و امثال آن داشت به هیچ عنوان او را به مدرسه نفرستند و تلفنی به مدرسه اطلاع دهند.

تعیین مراکز منتخب سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مدارس وی با اعلام اینکه برای رسیدگی به وضعیت افرادی که احتمالا در محیط مدرسه و یا در ارتباط با مدرسه بیمار می شوند مراکز منتخب سلامت تعیین و آدرس این مراکز به مدارس اطلاع داده شده است، تصریح کرد: درصورتی که دانش آموزان، معلمان و یا کارکنان مدارس احساس کسالت کنند می توانند با دریافت معرفی نامه از مدرسه به مراکز تعیین شده مراجعه کنند تا ضمن معاینه و انجام آزمایش رایگان، درباره مدت حضور نیافتن در مدرسه و استراحت تصمیم گیری شود، همچنین گواهی بازگشت به مدرسه نیز در این مراکز باید صادر شود.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان، بازگشت دانش آموز بیمار به مدرسه را منوط به گذشت تاریخی دانست که در گواهی نامه نوشته می شود و افزود: مدیران مدارس باید سطوحی مانند نیمکت های مدرسه را که دانش آموزان در طول روز لمس می کنند، حداقل دوبار در روز با مواد ضدعونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت ضدعفونی کنند.

وی با اشاره به تعطیلی بوفه های مدارس، پیشنهاد داد: دانش آموزان اگر نیاز به خوراکی دارند از منزل ببرند، همینطور اگر بتوانند آب بسته بندی همراه داشته باشند بهتر از نوشیدن آب از شیرهای آب مدارس است، اگرچه شیرآلات مدارس هم باید به سمت پدالی شدن و ضدعفونی منظم برود.

سرویس های مدارس در اولویت ضدعفونی باشند فدایی ادامه داد: سرویس های بهداشتی مدارس نمی تواند تعطیل باشد ولی باید در اولویت ضدعفونی قرار بگیرند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه معلمان و کادر مدارس اگر احساس کسالت کردند نباید به مدرسه بروند، تصریح کرد: معلمان و کارکنان مدارس مثل دانش آموزان باید با معرفی مدرسه به مراکز منتخب سلامتی که اعلام کرده ایم مراجعه کنند و معاینه شوند تا در صورتی که نیاز به انجام آزمایش و یا خدمات درمانی دارند به آنها ارائه شود.

سطل های زباله پدالی و درب دار در محیط مدرسه و کلاس های درس وی اضافه کرد: سطل های زباله در محیط مدرسه و کلاس های درس باید پدالی و درب دار باشد تا ماسک و دستمال در این سطل ها انداخته شود و به هیچ وجه در محیط مدرسه رها نشود چون می تواند باعث آلودگی شود.

فدایی با اشاره به نگرانی والدین دانش آموزان از رفت و آمد به مدرسه، اظهار کرد: شیوه نامه های بهداشتی برای سرویس های مدارس تدوین و ارسال شده است.

براین اساس رانندگان سرویس های مدارس آموزش دیده اند و درصورتی که علائم بیماری را داشته باشند باید سرویس را تعطیل و به خانواده ها اعلام کنند، تا هوا سرد نشده شیشه های ماشین باید از دو سمت در حد مقدور باز باشد تا هوا به گردش دربیاید، حتما در داخل سرویس از ماسک استفاده کنند و ضدعفونی فضای داخل ماشین به نحوی که آموزش داده شده حتما رعایت شود.

انجام تست رایگان کرونا از دانش آموزان و معلمان دارای علائم مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با تاکید براینکه اگر دانش آموزی دچار هر کدام از علائم شایع کرونا شد به مراکز منتخب سلامت مراجعه کند، گفت: این مراکز آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به دانش آموزان، معلمان و کارکنان مدارس هستند و پس از معاینه، تست رایگان پی سی آر از آنها گرفته می شود، درحالی که تا پیش از این تست رایگان پی سی آر شامل دانش آموزان بدون بیماری زمینه ای نمی شد، اما در حال حاضر تجدیدنظر شده است.

فدایی خاطرنشان کرد: اگر در یک فضای آموزشی هر کدام از افراد از دانش آموز تا کادر آموزشی و سرایدار مدرسه دچار علائم شدند مراکز منتخب خدمات رایگان به آنها ارائه می دهند تا اگر مورد مثبتی وجود دارد زودتر بتوانیم از سرایت بیماری جلوگیری کنیم.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان بار دیگر از خانواده ها و دانش آموزان خواست آموزش غیرحضوری را در اولویت قرار دهند و اظهار امیدواری کرد تعاملی بین مدرسه و خانواده اتفاق افتد تا با آموزش دانش آموزان با کمترین مشکل انجام شود و افزود: در هفته های آینده با پیگیری روند ابتلا به کرونا در مدرسه و جامعه شاید به جمع بندی های دیگری برسیم، ولی فعلا باید با احتیاط پیش برویم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: اصفهان - دانش آموزان - وضعیت قرمز - آموزش غیرحضوری - کرونا - مرکز بهداشت - آموزش - وضعیت - خانواده ها - بهداشت - بیمار - پیشگیری از کرونا - خانواده - قرمز - دانش - اولویت - شیوع - بیماری - رایگان - ارائه خدمات - منتخب - مدرسه - مدارس - قرار - گفت و گو - پیشگیری - آزمایش - درمانی - رسیدگی - ارتباط

آخرین اخبار سرویس:
هپاتیت C، بیماری دردسرساز بی واکسن آینده

پوکی استخوان، سالانه 36 هزار سال از زندگی ایرانیان می گیرد

ابتلا به کرونا، همچنان صعودی + فیلم

تاثیر یکجانشینی بر مغز انسان

متخصص زنان و زایمان: اثرات روحی و روانی کرونا در زنان بیشتر است

ورزشگاه ملی لهستان بیمارستان مبتلایان به کرونا شد

آمار بیماران مبتلا به کووید 19 در زنجان از 22 هزار نفر گذشت/ لزوم تغییر رفتار مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی

جدیدترین اخبار درباره استخدام پرستاران

شمار کرونایی ها در قاره آفریقا به یک میلیون و 652 هزار نفر رسید

تاثیر یکجانشینی بر مغز انسان

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: در بدترین شرایط کرونایی هستیم

کمبود جدی تخت در بیمارستان های تهران

جهانپور: هدف از ارائه انسولین با کد ملی، احراز هویت بیمار دیابتی است

اثرات روحی و روانی کرونا در زنان بیشتر است

روحانی: آزمایش کرونا را به 40 هزار نفر در روز افزایش می دهیم

موافقت وزیر کشور با «درج نام مادر به روی کارت ملی»

جدیدترین توصیه های دکتر فاوچی درباره کرونا

تخصیص پنج دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان ولایت دامغان 

کادر درمان خط مقدم تحت فشار زیادی قرار دارند

روحانی: نباید مردم را بترسانیم / جریمه ماسک برای کمک به مردم است

رسیدیم به 700 مرگ در روز: پیشنهاد 7 ماده ای برای کاهش سرعت کرونا و جلوگیری از قتل عام حتمی

برای سرماخوردگی چی خوبه بخوریم ؟

پاندمی کرونا باعث برهم خوردن زنجیره تولید غذا در جهان شده است

آنتی بادی ها تا چه مدت بعد از کرونا ماندگار هستند؟

کرونا می تازد، تهران تعطیل می شود؟ | علت فرار ستاد کرونا از تعطیل کردن سیاسی است | وزارت بهداشت: ستاد کرونا تصمیم بگیرد

7 نشانه غیرعادی ابتلا به کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم به کرونا مبتلا شد

کمی اضطراب کرونایی لازم است

دو رقمی شدن آمار روزانه فوت شدگان بر اثر کرونا

دلیل روحانی برای تعطیل نکردن در اوج کرونا | افزایش فوتی ها آژیر خطر است | کرونا تا 2 سال دیگر هست | برای جریمه ماسک کیسه ندوختیم

احسان علیخانی هم کرونا گرفت +عکس

شکاف بیش از پیش در غربالگری و تشخیص پوکی استخوان

3 هزار و 837 مورد بازدید بهداشتی طی 27 روز/ همه صنوف برای پیشگیری از شیوع کرونا پای کار باشند

آمار کرونا استان فارس 28 مهر؛ 20 فوتی و 1113 ابتلای جدید

بیش از 600 جلسه ویدئو کنفرانس در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

آمار کرونا آذربایجان غربی 28 مهرماه ؛29 فوتی و نزدیک به 200 ابتلای جدید

آمار کرونا کرمان 28 مهرماه؛ 9 فوتی و 88 ابتلای جدید

کمردرد به علائم کرونا اضافه شد!

واکنش عجیب جهانپور به کمبود انسولین+عکس

ابتلای هزار و 300 زن میانسال به کرونا

کنترل فوری افت فشار خون در منزل

استخوان های چند درصد از زنان بر اثر پوکی استخوان می شکند؟

خبرهای خوش برای پرستاران

شناسایی 28 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: در بدترین شرایط کرونایی هستیم

تشییع پیکر شهید مدافع سلامت دکتر «محمد زارع جوشقانی»

روستا اصلی ترین کانون تامین مواد غذایی در کشور

برای کرونا چی بخوریم ؟ توصیه های کارشناس مسئول تغذیه

برپایی نمایشگاه مجازی سلامت روان در هلال احمر

مشکلات پوکی استخوان در دوران پاندمی کرونا

توزیع انسولین قلمی با کد ملی با هدف جلوگیری از قاچاق معکوس

نقطه ضعف کرونا کشف شد

هزینه سنگین بیماران کرونایی در آلمان

هدف از ارائه انسولین با کد ملی، احراز هویت بیمار دیابتی است

روز سیاه کرونا

رواج پدیده «برندینگ» در حوزه تقاضای عمومی دارو

باقر لاریجانی: مرگ و ناتوانی ناشی از بیماری های غیر واگیر در دوران اپیدمی افزایش یافته است

25 درصد بیماران اچ آی وی در استان تحت درمان

مشکلات پوکی استخوان در دوران پاندمی کرونا

چگونه آرامش روانی کودکان را در دوران کرونا تامین کنیم؟

رکوردها شکسته شد؛ تلخ ترین روز کرونایی ایران: 337 فوت در 24 ساعت گذشته /مجموع جان باختگان کرونا در کشور به 30712 نفر رسید / مجموع مبتلایان به 534631 نفر افزایش یافت

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز / دوشنبه 28 مهر 99

اگر عدد فوتی ها از 200 به 300 برسد، به معنای آژیر خطر است

وداع با پیکر شهید مدافع سلامت، محمدزارع جوشقانی

پاندمی کرونا باعث برهم خوردن زنجیره تولید غذا در جهان شده است

افزایش بیماران بحرانی نسبت به بستری ها در خوزستان / آفت دورهمی های خانوادگی

روحانی: نباید مردم را بترسانیم / جریمه ماسک برای کمک به مردم است/ شمار تست های روزانه کرونا در کشور به 40 هزار مورد می رسد

بیش از 80 درصد زنان یائسه نقص تراکم استخوان دارند

چند درصد مردم ناقل بی علامت کرونا هستند؟

خواص غذایی کرفس

کرونا هر 50 دقیقه جان یک نفر را در آذربایجان غربی می گیرد

بانوان، فرهنگ ساز اصلی طرح نذر خون و شکرانه سلامت هستند

فوت 29 نفر دیگر مبتلا به ویروس کرونا در دو روز اول هفته در آذربایجانغربی

تزیین کاپ کیک به شکل سبدگل

احسان علیخانی به کرونا مبتلا شد؟

درج نام مادران در کارت ملی به کجا رسید؟

55 مورد بستری جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

عوامل مهم در آلودگی خشکبار به آفات را بشناسیم

فوت یک نفر طی هر 50 دقیقه بر اثر کرونا در آذربایجان غربی

بیمارستان های اهواز مملو از بیماران کرونایی/ تصاویر

یک نفر طی هر 50 دقیقه بر اثر کرونا در آذربایجان غربی فوت می کند

وزیر بهداشت: شدت سرایت ویروس کرونا بیشتر شده است

نویز سفید برای نوزادان مضر است

فوت 590 زنجانی بر اثر ابتلا به کرونا

90 درصد ظرفیت بیمارستان پیرانشهر پر شد

واکنش وزیر کار به مهاجرت پرستاران به خارج از کشور

برای کاشت مو چه چیزهایی باید بدانیم ؟

روحانی: نباید مردم را از کرونا بترسانیم، باید سبک زندگی مردم را تغییر دهیم

ثبت 55 بیمار بستری جدید و یک فوتی در استان

بازرسی و نظارت کارشناسان بهداشت از اصناف اهواز شدت میگیرد

تشییع پیکر رییس بیمارستان شهید لبافی نژاد

آیا هر خارش پایی بیماری “پای ورزشکار” است؟

خداحافظی با رییس مدافعان سلامت بیمارستان لبافی نژاد + فیلم

شناسایی 157 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در خراسان جنوبی

قبل از ورزش حتما لبنیات مصرف کنید

تست های اینترنتی و خانگی، کرونا را نشان نمی دهد/ تخت خالی برای بستری کودکان نیست

قرار گرفتن استان همدان برای نخستین بار در بین استان های با بروز بالای ویروس کرونا

تشخیص کرونا با این روش در خانه +عکس

همه قدرشناس تلاش های کادر درمانی و پزشکی هستند

کرونا در قم/ رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: 91 بیمار کرونایی از بیمارستان ها مرخص شدند/ 17 نفر جان خود را از دست دادند

بایدها و نبایدهای پیشگیری از کرونا در مدارس/معاینه و تست رایگان کرونا در مراکز منتخب

بایدها و نبایدهای پیشگیری از کرونا در مدارس/معاینه و تست رایگان کرونا در مراکز منتخب