مطالب مرتبط:
شروط جدید مجلس برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
شروط جدید مجلس بر سر راه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
روایت هاشمی رفسنجانی از مشکلات بر سر راه کاندیداتوری آیت الله خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 09:552020-09-21بين الملل

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در حالی که نگرانی های داخلی در آمریکا نسبت به تشدید تنش های انتخاباتی و احتمال بی ثباتی های بیشتر در نظام سیاسی این کشور جریان دارد، - " مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا با اعلام نگرانی نسبت به اوضاع داخلی این کشور در پی تشدید تنش های انتخاباتی معتقد است که اگر اقدامی برای کنترل اوضاع داخلی آمریکا صورت نگیرد، هیچ کس در این انتخابات پیروز نخواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در حالی که نگرانی های داخلی در آمریکا نسبت به تشدید تنش های انتخاباتی و احتمال بی ثباتی های بیشتر در نظام سیاسی این کشور جریان دارد، حال نویسندگان متعددی نسبت به آینده پس از انتخابات در آمریکا هشدار داده اند.

در واقع از شواهد و روند تحولات جاری آمریکا مشخص است که انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور، سرآغاز فصل جدیدی هم در عرصه های اجتماعی و هم سیاسی آمریکا خواهد بود و بسیاری در داخل آمریکا نسبت به روند این تحولات به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

از جمله اندرو گاوتورپ، تحلیلگر سیاسی مسائل آمریکا در ارزیابی خود از روند جاری در این کشور همزمان با شیوع کرونا معتقد است که شیوع ویروس کرونا در آمریکا منازعه میان دولت فدرال و ایالت ها را افزایش داده و فدرالیسم را در این کشور به چالش کشیده است.

این درحالی است که دخالت های ترامپ خارج از این قواعد جریان دارد و به عمد یا سهوی دیکتاتوری را به شکل تازه به نمایش گذاشته ودر این شرایط نیز منتقدان وی تاکید دارند که ترامپ تصویری از یک آمریکای بی صاحب را ترسیم کرده است.

گاوتورپ همچنین معتقد است، فقدان رهبری مسئولانه در کاخ سفید به ناکارآمدی نظام سیاسی آمریکا منتج شده است.

همچنین هم سو با این هشدارها، دن کوتس ، مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا در سال های 2017 تا 2019 با انتشار یادداشتی در نیویورک تایمز ، نسبت به روند تحولات جاری و اوضاع آمریکا به شدت ابراز نگرانی کرده و خواستار اقدام فوری کنگره این کشور برای مقابله با شرایط نامساعد داخلی فعلی شده است.

کوتس در یادداشت خود می گوید: تا کنون بسیار شنیده ایم که انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا مهمترین و سرنوشت سازترین انتخاباتی است که تا کنون در زندگی خود دیده ایم.

اما اهمیت این انتخابات فقط به این نیست که کدام نامزد و یا کدام حزب سیاسی قرار است پیروز شود.

بلکه بسیاری از رای دهندگان با این سوال مواجه هستند که تجربه دموکراسی آمریکایی به عنوان یکی از ابتکارات سیاسی تاریخ بشر، باقی خواهند ماند یا خیر؟ شکل گیری این سوال به دلیل شرایط مبهم و خطرناک فعلی در آمریکاست که برای رای دهندگان پیش آمده است.

هشدار نسبت به مغشوش بودن نتایج انتخاباتیدر ادامه این یادداشت نویسنده با توجه به طرح اتهاماتی در ارتباط با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا معتقد است: مخالفان دموکراسی آمریکا، چه در داخل و چه در خارج همواره به این موضوع تاکید دارند که سیستم رای گیری این کشور معیوب و متقلب است و این توطئه ها، خواسته ها و آرزوهای سیاسی مردم آمریکا را بر باد خواهد داد.

از سوی دیگر معیوب نشان دادن نظام انتخاباتی آمریکا همراه با پیش داوری ها، جریان های رسانه ای و خواسته های غیرطبیعی به انحراف در جریان امنیت ملی آمریکا منجر شده و در نهایت به ایجاد نگرانی و تضاد و تنش در جامعه منجر خواهد شد و عدالت و صلح اجتماعی در آمریکا را نیز به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اگر نتایج انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، آشفته و مغشوش باشد، مهم نیست که چه کسی برنده انتخابات خواهد بود، بلکه مهم این است که ما هم بازنده خواهیم بود.

هیچ آمریکایی و حتی هیچ رهبر آمریکایی نباید چنین شرایط و چنین نتیجه ای را بخواهد.

نویسنده با نگرانی نسبت به آینده آمریکا می گوید: تخریب کامل دموکراسی آمریکا و تبدیل آن به یک شوره زار، یک فاجعه کامل فراتر از یک شکست است و سمی مهلک برای نسل های آینده خواهد بود.

در شرایط این چنینی اصلا پیروزی انتخاباتی معنی نمی دهد و پیروزی انتخاباتی به معنای پیروزی هیچکسی در این وضعیت نیست.

قضاوت تاریخی در این ارتباط خواهد گفت که این شرایط مرگ بسیار بزرگ دموکراسی است که این مرگ بسیار سخت و دردناک است.

فوری ترین اقدام لازم در اوضاع خطرناک فعلی آمریکاگزارش نیویورک تایمز با ترسیم اوضاعی خطرناک برای نظام سیاسی آمریکا به رهبران این کشور توصیه می کند: فوری ترین و ضروری ترین وظیفه رهبران آمریکایی در شریط فعلی این است که اطمینان خاطر خود را در این مورد اعلام کنند که نتایج انتخابات را به عنوان موضوعی مشروع و قانونی خواهند پذیرفت.

مشروعیت انتخاباتی عامل و پایه و اساس فرهنگ سیاسی است و ما باید چالش ها را از همین الان درک کنیم و بدانیم در چه شرایطی حساسی قرار داریم.

مهمترین و حیاتی ترین اقدام موثر ما در حال حاضر و در نهایت این است که تلاشی اصیل، همه جانبه و فراحزبی را برای نجات دموکراسی دنبال کنیم.

اگر امروز نتوانیم اقدامات فراحزبی را در آمریکا و در مرکز نظام سیاسی آن که به شدت در معرض خطر قرار گرفته، دنبال کنیم، پس از این هم ما هرگز نخواهیم توانست چنین اقدامات ضروری را انجام دهیم.

مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا معتقد است: هدف اصلی ما در آمریکا باید اطمینان خاطر از انجام اقداماتی برای نجات آن از خطر نابودی باشد.

لازم است تا خیلی روشن و قاطعانه برای آمریکایی ها این اطمینان خاطر ایجاد شود که رای آنان شمرده خواهد شد و آنان سهمی در این کشور دارند.

این خیلی مهم است که مردم آمریکا احساس کنند از طریق رای توانسته اند نظر و پیشنهاد خود را مطرح کنند و برایشان این موضوع مورد تردید قرار نگیرد و بهتر است که کنگره آمریکا ساز و کاری برای اطمینان خاطر در جهت دستیابی به این هدف را ایجاد کند و کمیسیونی فراحزبی را برای نظارت بر انتخابات آمریکا ایجاد کند تا برای مردم آمریکا اطمینان خاطر نسبت به نتایج انتخابات ایجاد شود تا بتوان نتایج انتخابات را به صورت قابل تاییدی ارائه نمود و این کمیسیون بتواند بدون تعصب سیاسی و جهت گیری های انتخاباتی تخلفات را رصد کند.

مقام امنیتی سابق آمریکا که به شدت نسبت به اوضاع کشورش نگران است، در ادامه پیشنهاد خود به کنگره این کشور می گوید: این کمیسیون همچنین باید تلاش کند تا از ورود آسیب ها و تحریف ها به انتخابات آمریکا جلوگیری کند.

اقدامات این کمیسیون در معرض نظارت و قضاوت عمومی قرار خواهد گرفت و نتایج آن به نهادهای امنیت ملی و قانونی مناسب ارجاع داده خواهد شد.

البته چنین کمیسیونی لازم است تا با عضویت و شامل رهبران و افراد متعهدی باشد که به دور از تعصبات حزبی و سیاسی بتوانند اعتماد و اطمینان عمومی را کسب کنند.

این کمیسیون می تواند شامل اعضای هر دو حزب، رهبران کنگره، فرمانداران سابق و فعلی، روسای جمهوری بازنشسته، رهبران امنیت ملی و حتی قضات دیوان عالی و حتی رهبران اقتصادی و همچنین شرکت های رسانه ای و اجتماعی باشد.

برندگان و بازندگان انتخاباتنویسنده در ادامه از کنگره آمریکا می خواهد که به صورت فوری و هر چه زودتر سازو کار تشکیل چنین کمیسیونی را پیگری کند و از هر دو نامزد انتخاباتی آمریکا درخواست کند تا نتایج این کمیسیون را مورد پذیرش قرار دهند و از هر اقدامی برای تضعیف بیشتر ساختار سیاسی فعلی آمریکا پرهیز کنند.

گزارش در پایان تاکید دارد و هشدار می دهد که اگر کنگره آمریکا و رهبران و مسئولان این کشور نتوانند در حال حاضر تلاشی را برای اطمینان خاطر از سلامت انتخابات و کنترل اوضاع و شرایط فعلی انجام دهند، برندگان انتخابات پرچالش و جنجالی پیش رو جوبایدن و یا ترامپ نخواهند بود.


کلید واژه ها: انتخابات - آمریکا - انتخابات ریاست جمهوری - نتایج انتخابات ریاست جمهوری - نگرانی - ریاست جمهوری - داخلی - نظام سیاسی - بین الملل - کشور - خبرگزاری - تشدید - اطلاعات - احتمال - جمهوری - گزارش - سیاسی - ریاست - اوضاع - نویسندگان - مدیر - گروه - نظام - هشدار - اعلام - پیروز - آینده - کنترل - روند - صورت

آخرین اخبار سرویس:
روسیه انعقاد پیمان صلح بین طرفین مناقشه در لیبی را گامی مهم می داند

فرانسه، سفیرش را از ترکیه فراخواند

پشت پرده طرح ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا

گفت وگوی تلفنی لوکاشنکو و وزیر خارجه آمریکا

ابراز همدردی ایران با ملت و دولت افغانستان

روایت پمپئو از رویاهای ترامپ در خاورمیانه

روزنامه موندو| انفجار کومان

ملت سودان سازش را نمی پذیرند

اوباما: ترامپ حتی نتوانست از خودش محافظت کند

عضو ارشد القاعده در افغانستان کشته شد

یک شهروند عربستان در شلیک به پهپاد یمنی زخمی شده است

ورود نماینده سازمان ملل در امور سوریه به دمشق

استقبال اتحادیه اروپا از توافق سازش میان خارطوم-تل آوی

واکنش اروپا به توافق اسراییل و سودان

کشته شدن عضو کلیدی القاعده در افغانستان/ کشته و زخمی شدن 100 تن در حمله انتحاری داعش

شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها

شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها

هنیه: توافق با دشمن صهیونیستی موجب نخواهد که نقشه منطقه طبق مراد اسراییل ترسیم شود

ممنوعیت سقط جنین در لهستان به خاطر خطر کاهش جمعیت + آمار

گسترش کرونا درحلقه اطرافیان معاون رییس جمهور آمریکا

عضو ارشد القاعده در افغانستان کشته شد

عضو ارشد القاعده در افغانستان کشته شد

مخالفت جناح های سیاسی برجسته سودان با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

ایستا، روستایی که تکنولوژی را نمی پذیرد/ کلید اسرار روستایی عجیب در طالقان

دلواپسی عربستان از نتایج انتخابات آمریکا

سفارت انگلیس در تهران به رنگ آبی درآمد + عکس

سرایا القدس در غزه اعلام بسیج عمومی کرد

واکنش اتحادیه اروپا به توافق سازش میان خارطوم-تل آویو

پشت پرده طرح ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا

فلسطینی ها علیه عادی سازی روابط خارطوم و تل آویو تظاهرات کردند

رییس کارخانه سامسونگ درگذشت

پربیننده ترین تصاویر خبری امروز

سرایا القدس در غزه اعلام بسیج عمومی کرد

هیأت نمایندگی رژیم صهیونیستی به سودان سفر می کند

سرکرده القاعده در شبه قاره هند به هلاکت رسید

ببینید: فاصله گذاری اجتماعی بیرون از خانه

موسوی با مقامات آذربایجان درباره قره باغ گفت و گو کرد

روزنامه گاتزتا| پادشاه روملو از آن مراقبت می کند

شرایط منطقه آبستن تحولات جدید است/ با توجه به شرایط زمانی و مکانی باید در سیاست های خود بازنگری کنیم/ مسائل اقتصادی رابطه مستقیمی با سیاست خارجی دارد

شهردار کی یف به کرونا مبتلا شد

واکنش اتحادیه اروپا به توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و سودان

رایزنی سفیر ایران با مقامات جمهوری آذربایجان درباره درگیری های قره باغ 

فرانسه، سفیرش را از ترکیه فراخواند

پیشنهاد سه گانه چین برای صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس

فرانسه، سفیرش را از ترکیه فراخواند

وزارت امور خارجه عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی را شرم آور خواند

آمریکا پرچم جنگ و صلح را بر اساس منافعش بالا می برد

امریکا و روسیه دیگر ابرقدرت اقتصادی نیستند/ چین و آلمان قدرتهای دنیای جدید هستند

دلواپسی عربستان از نتایج انتخابات آمریکا

سیاست های «جو بایدن» درباره ایران پس از پیروزی احتمالی در انتخابات

عملیات پهپادی ارتش یمن به 2 فرودگاه و پایگاه نظامی در عمق عربستان

سرکوب رأی مردم آمریکا از 2006 تا 2020/ لابی قدرت سران جمهوری خواه با حذف 53 هزار رای سیاهپوستان

بیلبوردهای تحریم کالاهای فرانسوی در خیابان های کویت + عکس

معمای ناپدید شدن همسر رهبر کره شمالی + عکس

دلواپسی عربستان از نتایج انتخابات آمریکا

در صورت شهادت الاخرس، تل آویو را موشک باران می کنیم

ورود نماینده سازمان ملل در امور سوریه به دمشق

ابتلای مقام دیگرکاخ سفید به کرونا

سرکرده به القاعده هلاکت رسیده است؟

کشته شدن عضو کلیدی القاعده در افغانستان/ کشته و زخمی شدن 100 تن در حمله انتحاری داعش

سرکرده القاعده هلاکت رسیده است؟

سرکرده القاعده هلاکت رسیده است؟

واکنش خطیب زاده به حادثه تروریستی روز شنبه در کابل

یک عضو ارشد القاعده در افغانستان کشته شد

برگزار ی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح به صورت مجازی در شیراز

واکنش تند ایران به تصمیم شرم آور سودان

هلاکت سرکرده القاعده در شبه قاره هند

کاشان گردی به سبک «حامد بهداد»/ عکس

صدای مخالفت سودانی ها بلند شد

6025 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک

حمله پهپادی یمنی ها به 2 فرودگاه و یک پایگاه سعودی/اتهام وزیر اماراتی به آزار جنسی یک زن انگلیسی/ وعده ترامپ در مورد عادی سازی روابط عربستان و اسراییل/ واکنش روسیه به توافق عادی سازی روابط با اسراییل

جنگنده های آذربایجان تانک ها و مواضع ارمنستان را منهدم کردند

کشته شدن عضو کلیدی القاعده در افغانستان/ کشته و زخمی شدن 100 تن در حمله انتحاری داعش

هیچ کشوری از آثار تحمیل رقابت تسلیحاتی به منطقه مصون نخواهد بود

رکورد تازه ابتلا به کرونا در آمریکا؛ ثبت 85 هزار مورد جدید در 24 ساعت

درخواست گوترش برای حل مسالمت آمیز اختلافات در گینه

سیاست های بایدن درباره ایران پس از پیروزی در انتخابات اعلام شد

رکورد تازه ابتلا به کرونا در آمریکا؛ 85 هزار مورد جدید در 24 ساعت

پلیس رژیم صهیونیستی معترضان به سیاست های نتانیاهو را بازداشت کرد

تظاهرات ضد نتانیاهو

آمار کرونا آمریکا؛ 8 میلیون و 827 هزار و 932 نفر

عادی سازی روابط سودان با اسراییل خیانت به فلسطین است

تک تیراندازان هنگام رای دادن ترامپ+عکس

پشت پرده ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا

مذاکرات توتال برای سرمایه گذاری در پروژه های گازی عراق

ببینید | رژیم صهیونیستی از پیروزی ترامپ ناامید شده است؟

سیاست اروپا درباره ایران بعد از انتخابات آمریکا | ترامپ یا بایدن؛ چه تفاوتی می کند؟

مناظره های انتخاباتی آمریکا، برنده و بازنده ندارد

آمریکایی ها انتخابات را چطور می بینند؟

ترکیه آماده استقرار سامانه های «اس-400» می شود

مرگ 18 دانش آموز افغانستانی

فعالیت کدام شغل ها از فردا ممنوع است؟

ویدئو / از عادی سازی روابط سودان و اسراییل تا آتش بس در لیبی

«پوریا پورسرخ» از گذشته تا حال/ عکس

اوباما: ترامپ واقعیت اتفاقی که برای آمریکا روی می دهد را نمی داند / اقدام ما طی این 10 روز برای دهه های آینده مهم خواهد بود

حمله مار پیتون به زن خانه دار تایلندی!

سیاست ترامپ در قبال اروپا مبتنی بر سود و منفعت شخصی است/ حکمرانی بی اعتمادی بر روابط کاخ سفید و اروپا/ مهمترین ویژگی ترامپ، یک جانبه گرایی و ایجاد تنش بود

آیا جنگنده های ایرانی به ونزوئلا صادر می شوند؟

نویسنده آمریکایی: نژادپرستی ریشه تروریسم داخلی آمریکاست

تظاهرات مسلمانان خشمگین از سخنان مکرون ضد پیامبر اسلام

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری

نگرانی مدیر سابق اطلاعات ملی آمریکا درباره مغشوش بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری