مطالب مرتبط:
یک گلستانی در سکوی سوم کنکور کرونایی / محمد تیموری ماسوله: کلاس های خصوصی راه رسیدن به رتبه تک رقمی در کنکور نیست
رتبه تک رقمی کنکور در خوزستان: معلمی را انتخاب می کنم
روایت نفر نخست آزمون سراسری از شکست غول کنکور/ به کلاس های کمکی اعتقادی نداشتم/ کرونا حریفم نشد
رتبه برتر کنکور سراسری: بچه های شهرستانی هم می توانند در کنکور حرفی برای گفتن داشته باشند
اصفهان|رتبه 2 کنکور هنر: بی برنامگی ها به روحیه داوطلبان صدمه می زند
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 07:252020-09-21اجتماعي

روایت رتبه های برتر از کنکور کرونایی قرن


اگرچه در یکی از مناطق محروم اصفهان و مدرسه ای معمولی تحصیل کرده، اما با سخت کوشی بسیار و حمایت مادر معلم و پدری زحمت کش موفق به کسب رتبه 7 علوم انسانی در کنکور سراسری 99 شده است.

- ایسنا/اصفهان اگرچه در یکی از مناطق محروم اصفهان و مدرسه ای معمولی تحصیل کرده، اما با سخت کوشی بسیار و حمایت مادر معلم و پدری زحمت کش موفق به کسب رتبه 7 علوم انسانی در کنکور سراسری 99 شده است.

کنکور سراسری 99 با فراز و نشیب های فراوان و پس از چند بار تعویق به دلیل شیوع ویروس کرونا سرانجام در روزهای آخر مرداد ماه امسال برگزار شد و یک میلیون و 146 هزار داوطلب در بیش از 3300 حوزه امتحانی با هم به رقابت پرداختند.

از 84 هزار و 458 داوطلب کنکور سراسری 99 در استان اصفهان، امروز با اعلام سازمان سنجش نام 5 دانش آموز اصفهانی در میان رتبه برترهای تک رقمی کشور می درخشد.

جرقویه سفلی یکی از مناطق محروم اصفهان با جمعیتی حدود 16 هزار نفر است که امسال در پنجاه و هفتمین آزمون سراسری کشور، نام این بخش از اصفهان با درخشش یکی از دانش آموزان این منطقه در کنکور جلوه ای ویژه پیدا کرد، به همت دانش آموزی سخت کوش که مادری معلم و پدری کشاورز دارد.

یک دانش آموز از خمینی شهر، دو نفر از دبیرستان فرزانگان و یک نفر از شهید اژه ای اصفهان دیگر سهم های استان اصفهان از رتبه های تک رقمی کنکور کرونایی امسال هستند.

رتبه 7 علوم انسانی کنکور 99: روزی 15 ساعت درس می خواندم مهدی ضیایی آذرخورانی، رتبه هفت علوم انسانی کنکور سراسری امسال که در یکی از روستاهای جرقویه سفلی و در یک دبیرستان عادی درس خوانده به ایسنا، گفت: مدرسه ما یک مدرسه عادی با معلمانی دلسوز است که برای بچه ها وقت می گذاشتند.

کلاس ما 18 دانش آموز داشت و همه در یک شرایط عادی درس خواندیم.

او با بیان اینکه امسال دانش آموز سال آخر رشته انسانی بود، ادامه داد: امسال در پی شیوع ویروس کرونا، همه چیز غیرحضوری شد و حتی کلاس ها و بسیاری از آزمون ها به صورت غیر حضوری برگزار شد.

رتبه برتر کنکور سراسری 99 تاکید کرد: کرونا شرایطی ایجاد کرد که مجبور بودیم همه در خانه بمانیم و این فرصتی شد تا تمام وقتم را در خانه به درس خواندن صرف کنم و سعی کردم اجازه ندهم کرونا بر من تاثیری داشته باشد.

روزی حدود 15 ساعت درس می خواندم.

ضیایی آذرخورانی، شروع درس خواندن جدی برای کنکور را از تابستان سال گذشته عنوان کرد و گفت: نه کلاس اضافه می رفتم و نه مشاوره داشتم.

خودخوان در خانه درس هایم را می خواندم و از معلم هایم کمک می گرفتم.

از تابستان سال گذشته شروع به درس خواندن کردم و از همان موقع تصمیم گرفتم رتبه تک رقمی را در کنکور کسب کنم.

او آزمون امسال را به خصوص در برخی دروس مشکل توصیف کرد و گفت: برخی دروس مانند عربی، جامعه شناسی و اقتصاد را 100 درصد زدم، اما در برخی دروس هم کمی دچار مشکل شدم.

برای مثال ادبیات کمی برایم سخت بود و آن را 60 درصد زدم و به طور قطع کسی که می خواهد در کنکور موفق شود باید شناخت بالا از کنکور داشته باشد و برای هدفش تلاش کند.

او که خانواده اش را مشوق اصلی خود در کسب این موفقیت دانست و افزود: مادر و برادرم معلم هستند و در این راه مشوقان اصلی من بودند.

برادرم در رشته علوم تربیتی تحصیل کرده و برای این موفقیت همواره به من انگیزه می داد از سوی دیگر پدرم یک کشاورز است که در این مسیر مرا بسیار همراهی کرد.

رتبه هفت علوم انسانی کنکور 99 که هنوز در مورد رشته مورد علاقه اش برای تحصیل در دانشگاه کمی مردد است، گفت: هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام، اما به مشاوره و آموزش زبان بسیار علاقه مند هستم و بین هر دو آنها تردید دارم.

اگرچه بسیاری با این رتبه علاقه مند برای ورود به رشته حقوق هستند، اما فکر نکنم حقوق بخوانم و به احتمال زیاد برای ادامه تحصیل دانشگاه های استان اصفهان را انتخاب کنم.

ضیایی آذرخورانی، همچنین یادآور شد: یکی دیگر از همکلاسی هایش رتبه 25 کنکور را کسب کرده است و مشوقش را مادر و برادر معلمش معرفی کرد که به همراه پدرش برای او شرایط مناسبی برای درس خواندن فراهم کردند.

رتبه 4 علوم انسانی کنکور 99: خودم بودم و کتاب هایم و میز مطالعه ام محسن سیاه مرد، رتبه چهار علوم انسانی از خمینی شهر دیگر داوطلب اصفهانی است که نامش در میان رتبه های تک رقمی کنکور می درخشد.

او از علاقه اش به رشته علوم قضایی در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران به ایسنا، گفت: دیپلم تجربی داشتم و سال گذشته فارغ التحصیل شدم، اما به دلیل علاقه ام به این رشته، تصمیم گرفتم یک سال درس های علوم انسانی را بخوانم و به این رشته برسم.

او که یک سال به صورت خودخوان رشته علوم انسانی خوانده، معتقد است؛ دانش آموزان در هنگام انتخاب رشته باید بسیار هوشمندانه عمل کنند و انتخاب آگاهانه ای داشته باشند و صرف اینکه معدلشان در درسی 20 است، آن را انتخاب نکنند.

برای مثال من معدلم 20 بود و رشته تجربی را انتخاب کردم، اما بعد از مدتی متوجه شدم این رشته برای من مناسب نیست و تغییر رشته دادم و توانستم به هدف خود برسم.

رتبه چهار علوم انسانی کنکور 99 تاکید کرد: در این مدت، اصلا کلاس درس و مشاوره استفاده نکردم و خودم بودم و کتاب هایم و میز مطالعه ام.

سیاه مرد، در مورد شرایط پیش آمده امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: در شرایط کرونا، مشکلات برای همه یکسان ایجاد شد و به عقیده من برد با کسانی است که در شرایط سخت فرصت می سازند.

توصیه ام به کنکوری ها این است که اجازه ندهند شرایط بر آنها غلبه کند.

او گفت: البته در برهه ای از زمان از درس خواندن خود در شرایط کرونایی ناامید و حتی احساس نارضایتی داشتم، اما سعی کردم به روزهای اوج خود بازگردم و نگذارم استرس و ناامیدی من را از هدفم دور کند.

رتبه چهار علوم انسانی کنکور 99 که در مدرسه نمونه دولتی شهید مطهری خمینی شهر درس خوانده در مورد دبیرستان خود، گفت: مدرسه ما از نظر بار علمی در رده بالایی قرار دارد و هر سال رتبه های برتر کنکور دارد.

سیاه مرد که در خانواده نخستین رتبه تک رقمی است، اضافه کرد: اکنون شرایط کرونا برای همه است و افرادی موفق هستند که در تهدیدها فرصت بسازند و برد با آنهایی است که ناامید نشوند و تلاش کنند و مطمئن باشند با تلاش به آنچه در ذهن دارند، می رسند.

این داوطلب، کنکور امسال را یک سرو گردن بالاتر از سال های گذشته دانست و گفت: فلسفه، روانشانسی و جامعه شناسی را 100 درصد زدم و با توجه به اینکه سال گذشته به صورت آزمایشی کنکور داده بودم، کنکور امسال کمی سخت تر بود، البته برخی درس ها انصافا آسان تر و برخی سخت بود.

رتبه 4 علوم ریاضی کنکور 99: علاقه ام تحصیل در رشته کامپیوتر شریف است آرمین ثقفیان، رتبه چهارم علوم ریاضی و فنی کنکور سراسری 99 از اصفهان نیز با بیان اینکه تعویق کنکور امسال برای همه بد بود و استرس به کنکوری ها وارد کرد به ایسنا گفت: شرایط کرونا به صورت ناگهانی ایجاد شد و چاره ای وجود نداشت، اما این شرایط گاهی باعث شد از تسلطم بر درس خواندن کاسته شود، اما تلاش خود را برای غلبه بر این شرایط کردم.

رتبه چهار علوم انسانی کنکور 99 که در سال آخر در دبیرستان شهید اژه ای 1 منطقه یک اصفهان تحصیل کرده است، در مورد رشته مورد علاقه اش در دانشگاه، گفت: به احتمال زیاد کامپیوتر شریف را به دلیل علاقه انتخاب کنم.

ثقفیان به داوطلبان کنکور توصیه کرد: سعی کنند درگیر حاشیه های کنکور نشوند، خصوصا این فکر را نکنند که دیگر داوطلبان کلاس های مختلف می روند و معلم دارند، بلکه تنها به هدفشان فکر کنند و با قدرت ادامه دهند.

او تاکید کرد: به جز کلاس های مدرسه از هیچ کلاس اضافه ای برای موفقیت در کنکور استفاده نکردم و تنها در سال دوازدهم به کلاس ریاضی رفتم.

اعتقادم این است که کلاس اضافه بر مدرسه، نیاز نیست البته به شخص نیز بستگی دارد و در شرایط کرونا کلاس اضافه بیشتر احساس می شود.

رتبه 3 زبان کنکور 99: برای کنکور کلاس اضافه نرفتم آنیتا محمدی، رتبه سه گروه آزمایشی زبان در کنکور سراسری 99 از اصفهان نیز با بیان اینکه رشته اصلی تحصیل اش تجربی است به ایسنا، گفت: به دلیل اینکه در سال های دهم و یازدهم درگیر المپیاد زیست شناسی بودم، زیاد نتوانستم برای کنکور وقت بگذارم و از اسفند امسال شروع به خواندن کنکور کردم.

او ادامه داد: تعویق کنکور به دلیل کرونا کمی به نفعم تمام شد و موجب شد، بیشتر درس بخوانم.

در رشته خودم (علوم تجربی) رتبه 159 منطقه یک و 470 کشور شدم و برای ادامه تحصیل، به رشته بیوتکنولوژی علاقه مند هستم، البته خانواده ام رشته پزشکی را به من پیشنهاد می کنند.

رتبه سه گروه آزمایشی زبان در کنکور سراسری 99 که در دبیرستان فرزانگان اصفهان تحصیل کرده و هر سال رتبه های تک رقمی کنکور از این مدرسه هستند، در مورد شیوه درس خواندنش، گفت: ابتدا از روزی 5 ساعت شروع کردم و در نهایت به روزی 10 ساعت رسیدم، البته کرونا زیاد تفاوتی در درس خواندنم ایجاد نکرد و به جز مدرسه کلاس اضافه نرفتم و معتقدم کلاس رفتن وقت تلف کردن است.

او معتقد است دانش آموزان برای موفقیت باید خودشان تلاش کنند و بهترین کار این است که از کتاب درسی مطالب را به خوبی بخوانند و برای درس ها تست بزنند و اشکالات را از معلم خود بپرسند.

محمدی، زبان انگلیسی را گرچه بسیار دوست دارد و همیشه در کلاس های فوق برنامه زبان انگلیسی شرکت کرده است، اما برای تحصیلات آکادمیک دانشگاه، تمایلی به تحصیل در این رشته ندارد و تصمیم دارد در آینده یک زبان دیگر را فرا گیرد.

رتبه 2 هنر کنکور 99: به دلیل علاقه ام به نمایش گروه هنر را انتخاب کردم حانیه منصوری، رتبه دوم گروه آزمایشی هنر در کنکور سراسری 99 نیز به ایسنا گفت: رشته اصلی من ریاضی فیزیک بود و هنر را به عنوان رشته شناور امتحان ندادم و صرفا برای هنر درس می خواندم.

او ادامه داد: سال 12 اختصاصا برای کنکور هنر درس می خواندم و از روزی 3 تا 9 ساعت درس خواندن را تجربه کردم و هفته های آخر به روزی 12 ساعت هم رسیدم.

رتبه 2 هنر کنکور سراسری 99 با اشاره به شیوع کرونا و پیامدهای آن برای کنکوری ها اظهار کرد: کرونا کمی وضعیت را سخت تر کرد و کلاس های فوق برنامه ما را دچار اختلال کرد.

اما از سویی یک ماه که به زمان کنکور اضافه شد، فرصتی برای درس خواندن ایجاد کرد.

منصوری با تاکید بر اینکه شرایط پیش آمده و تعویق های کنکور از لحاظ روانی مشکلاتی هم داشت، گفت: اینکه یک هفته قبل از کنکور خبر لغو آن آمد و پس از آن گفتند که کنکور برگزار می شود، کمی ما را دچار مشکل کرد.

او با بیان اینکه برای کنکور کلاس خاصی نمی رفته، افزود: در مدرسه فرزانگان 1 و رشته ریاضی درس می خواندم.

از کلاس هنر مخصوص کسانی که هنرهای زیبا نبودند استفاده کردم و تصمیم دارم در دانشگاه هنرهای زیبای تهران زیرگروه نمایش (بازیگری، کارگردانی و یا سینما) تحصیل کنم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کنکور سراسری 99 - کنکور سراسری - اصفهان - مناطق محروم - کنکور - سراسری - به دلیل شیوع ویروس کرونا - علوم انسانی - یکی از - رتبه - شیوع ویروس کرونا - مناطق - محروم - هزار - داوطلب - داوطلب کنکور - سازمان سنجش - ویروس کرونا - حمایت - مدرسه - تحصیل - کرونا - دانش آموز - پدری - برتر - معلم - موفق - علوم - مادر - اصفهانی

آخرین اخبار سرویس:
ترافیک در آزادراه قزوین-کرج سنگین است/ بارش پراکنده باران در استان گیلان

احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی مناطق هرمزگان

هوای تهران در مرز آلودگی/تعداد روزهای پاک پایتخت

بارش پراکنده باران در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی

12 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری علمدار در کرمان ارسال شد

کرونا نباید باعث تعطیلی مراکز نگهداری از معتادان متجاهر شود

مراسم قرعه کشی طرح اقدام ملی مسکن درکنگاور

شهروندان از توزیع مواد غذایی در وادی رحمت تبریز خودداری کنند

راه اندازی 15 نیروگاه برق خورشید در موقوفات خراسان جنوبی

دریاچه عباس آباد بهشهر

اولین ماه پاییز 99 آلوده ترین مهر طی پنج سال اخیر

کلانتری: انتقال یوزپلنگ ها به پارک توران اقدامی ارزشمند برای زادآوری است

انتقال یوزپلنگ ها به پارک توران اقدامی ارزشمند برای زادآوری است

مرمت عمارت تومانیانس و مدرسه تاریخی وینق رو به اتمام است

اوقات شرعی امروز پنج شنبه به افق شهرکرد

تعطیلی همه مدارس، دانشگاهها، تالارهای پذیرایی و مراکز تفریحی تربت حیدریه

طرح اخوت سپاه و ناجا

جریمه های رانندگی گران نمی شوند

پیش بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی+ جزییات تردد

پل های عابر پیاده شهرکرد برای تردد بانوان امن تر می شود

کاهش تدریجی دمای یزد

کیفیت هوا در 7 منطقه مشهد ناسالم است

توجه ویژه شورای شهر اصفهان به معلولان

وزش باد همراه با گرد و خاک محلی در کرمانشاه

وقف در کنار سالمندان سنندجی

هواشناسی| آسمان تهران طی 5 روز آینده صاف خواهد بود

دختر دانش آموز ارومیه ای خودکشی کرد/ آیا علت این خودکشی هم نداشتن گوشی موبایل بود؟

هواشناسی ایران 99/8/1|تداوم بارش باران در برخی مناطق/ ماندگاری توده هوای سرد تا شنبه

اصلاحات احکام حقوق بازنشستگان از آبان ماه اجرا می شود

هوای مشهد برای سومین روز پیاپی آلوده است

زهر چشم فناورانه از کرونا

افزایش 3.6 درصدی تردد در جاده های کشور

غبارمحلی میهمان شهرستان های آبادان و خرمشهر

پیش بینی دمای استان گلستان، پنجشنبه یکم آبان ماه

134 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در روستاهای قزوین ارایه شد

جدول دروس مدرسه تلویزیونی پنج شنبه یکم آبان

پیش بینی دو میلیون سفر برای روز های آتی

مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 1 آبان 99

دهستان آب انار در دو قدمی محرومیت زدایی/ سپاه محرومین را تنها نمی گذارد

ثبت بیشترین میزان بارندگی در رامسر

همه ناشاد از شاد + عکس

قد بلندترین کودک جهان +تصاویر

ارائه خدمات شهر به معلولان اصفهان فراتر از دستورالعمل های قانونی

تکذیب خودکشی یک دانش آموز به خاطر موبایل

کیش برویم یا قشم ؟

مدرسه تلویزیونی پنج شنبه 1 آبان 99

هوای مازندران در اولین روز آبان نیمه ابری است

شرایط «باران»، بچه شامپانزه تهران چگونه است؟

جمع آوری برگ های پاییزی از سطح شهر اصفهان

زمان پخش مدرسه تلویزیونی پنج شنبه 1 آبان 99

تغییر کاربری بناهای تاریخی حیات دوباره میراث اجدادی

برنامه های درسی اول آبان

عضو شورا : شهرداری کرج سطل های مکانیزه در محله ها جانمایی کند

تصاویر | لباس های عجیب و غریب مردان در هفته مد تایوان 2021

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 1 آبان در تمام مقاطع تحصیلی

خلاصه ای از رویداد های خبری سیستان و بلوچستان

چالش مومو و دغدغه های والدین

تعطیلی مراکز تفریحی و مسدودی مسیرهای تفرجگاهی گیلان تداوم دارد

کلانتری: انتقال یوزپلنگ ها به پارک توران اقدامی ارزشمند برای زادآوری است

عجیب ترین و لاکچری ترین طرح ها برای دکوراسیون خانه + تصاویر

افزایش تدریجی دما و وزش باد در اردبیل

اتمام عملیات ساختمانی بیش از 2 هزار واحد مسکونی زلزله زده

پیش بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی/ جزییات تردد

آلوده ترین «مهرماه» در پنج سال اخیر

پیش بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی+ جزییات تردد

«پِکان»، گردویی مکزیکی در کرمان

پیشنهاد جدید برای شروط تردد خودروها در روزهای آلوده پایتخت

7 شرط استفاده از فناوری برای افزایش اثرگذاری آموزش در بحران

7 شرط استفاده از فناوری برای افزایش اثرگذاری آموزش در بحران

کاهش 100 هزار نفری مسافران مترو تهران در یک هفته اخیر

آلوده ترین «مهرماه» در پنج سال اخیر

پیش بینی دو میلیون سفر برای روز های آتی

رزمایش همدلی نیروی انتظامی فارس

حاجیلی خاطرات دوران سربازی اش را یاد کرد

‏زندان سلیمان، یکی از عجیب ترین و مخوف ترین سازه های طبیعی دنیا

حضور 20 درصدی دانش آموزان سوادکوهی در مدارس

آلوده ترین «مهرماه» در پنج سالی که گذشت

پیش بینی دو میلیون سفر برای روزهای آتی+ جزییات تردد

چرا رنگ ستاره های آسمان با هم متفاوت است؟

آلوده ترین «مهرماه» در پنج سال اخیر

رنگ ستاره ها با هم متفاوت است؟

پارک کردن متفاوت ماشین لا کچری یکتا نا صر + عکس

درد دل والدین از مصائب آموزش مجازی

اندراحوالات مدارس هوشمند در روزهای کرونایی/ عدالت آموزشی با مدارس دانا محقق می شود؟

اوقات شرعی اول آبان در سمنان

برنامه های آموزشی شبکه شاد و تلویزیون یکسان می شود

جرایم نوظهور در فضای مجازی روز به روز در حال افزایش است

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان پنجشنبه اول آبان

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان پنجشنبه اول آبان

گلونی، نمادی از قوم لر

برنامه مدرسه تلویزیونی ایران برای پنج شنبه اول آبان 99

برنامه های درسی پنج شنبه 1 آبان شبکه های آموزش، چهار و قرآن

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه 1 آبان

وزیر آموزش و پرورش: مدرسه تلویزیونی و «شاد» یکسان خواهند شد

معاون وزیر کار: 80 درصد آموزش ها باید رنگ بوی مهارت آموزی داشته باشد

پویش نذر کتاب در مدارس استان خراسان جنوبی اجرا شد

جزییات مشاهده بارش شهابی جباری در آسمان

جزییات مشاهده بارش شهابی جباری در آسمان

بیشترین قربانیان تصادفات در ایران مربوط به کدام گروه سنی است؟ | سوانح جاده ای؛ دومین عامل مرگ ومیر در ایران

آسمان استان سمنان بارانی می شود

روایت رتبه های برتر از کنکور کرونایی قرن

روایت رتبه های برتر از کنکور کرونایی قرن