موضوعات داغ: - شجاع خليل زاده - هواداران پرسپوليس - تامين اجتماعي - ليگ قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - رئال مادريد - قهرمانان آسيا - فينال ليگ قهرمانان - سواد رسانه اي - فينال ليگ قهرمانان آسيا - دكتر علي اكبر ولايتي - حريم - دكتر مهدي علي نژاد - جشنواره تجسمي فجر - توليد نفت ايران - كارداني - آزادراه كرج - تهران - سروعليا - ضايعات صنعتي - خريد آپارتمان در مرزداران - سومين دوره - رانت اطلاعاتي - نهي از منكر كشور

مطالب مرتبط:
توسعه روابط با کشورهای عضو اکو بستر شکوفایی گردشگری فرهنگی اصفهان
مشکل 30 ساله حل شد؛ 85 میلیارد تومان زمین در اختیار اهالی دباغان قرار خواهد گرفت
مسیر رشد و توسعه شهر اصفهان را با افزایش تعاملات با دولت ادامه می دهیم
تغییرات در باشگاه ذوب آهن، آغاز فصل جدید توسعه برای سبزپوشان اصفهان
اختصاص اعتبار 200 میلیون تومانی برای تقویت صنایع دستی و توسعه گردشگری میمند٫تصاویر
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 شهریور 1399 ساعت 23:452020-09-18اقتصادي

70 هزار میلیارد تومان برآورد منابع برای پنج ساله آینده شهر/توسعه محورهای گردشگری اصفهان


برنامه راهبردی اصفهان 1405 به عنوان ششمین برنامه پنج ساله و سومین برنامه راهبردی شهر اصفهان اخیراً توسط شهرداری اصفهان تقدیم شورای اسلامی شهر شد تا پس از بررسی و تصویب اجرایی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، فرایند برنامه ریزی در شهرداری اصفهان برای اولین بار سال 1375 با برنامه پنج ساله اصفهان 22+ آغاز شد و در ادامه برنامه های پنج ساله اصفهان 85 ، اصفهان 90 ، اصفهان 95 و برنامه اصفهان 1400 برای افق 95 تا پایان سال 99 بود که به اجرا درآمد.

ششمین برنامه راهبردی شهر با عنوان اصفهان 1405 برای سال های 1400 تا پایان سال 1404 در دو سطح راهبردی و عملیاتی و بر اساس دو رویکرد هدف سو و مشکل سو تدوین شد که یکی از مهم ترین مشخصات این برنامه مشارکت ذی نفعان در فرآیند تدوین است چرا که در سطوح مختلف از نظرات ذی نفعان داخل و خارج شهرداری استفاده شده است.

برای آگاهی بیشتر در خصوص زوایا و محورهای مختلف برنامه راهبردی اصفهان 1405 گفت و گویی را با سعید ابراهیمی مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شهرداری اصفهان انجام داده ایم که مشروح آن در ادامه از نظرتان می گذرد: محورهای اصلی برنامه راهبردی اصفهان 1405 چیست؟ شهرداری اصفهان ششمین برنامه خود را به عنوان اصفهان 1405 تدوین و پیش نویس سند را به شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیم کرد؛ این برنامه برای سال های 1400 تا 1404 حول سه محور توسعه گردشگری ، کاهش آلودگی هوا و افزایش بهره وری است.

با این اقدام که مبتنی بر هدف گذاری و تبیین استراتژی و اقدامات در همه سازمان ها به ویژه در شهرداری اصفهان است، شهرداری با برنامه ریزی های درست و آگاهانه به شهروندان خدمات مناسب تری را ارائه کند.

در برنامه راهبردی اصفهان 1405 بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان برآورد منابع برای پنج ساله آینده شهر انجام شده که می تواند در ارتقا کیفیت زندگی شهروندان اثر گذار باشد، البته منابع در دو بخش طرح و پروژه تعریف می شود که یک بخش طرح و پروژه های جاری و مستمر است که فارغ از هر نوع برنامه ای شهرداری باید آن ها را ادامه دهد و بخشی دیگر طرح های راهبردی و پروژه هایی است که می تواند باعث ایجاد تحولات بنیادین در شهر شود.

یکی از موضوعاتی که در این روزهای کرونایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته، انجام اقدامات به صورت غیرحضوری است، در حوزه بهره وری برای انجام خدمات به صورت الکترونیکی چه تدابیری شده است؟ در حوزه بهره وری پیرامون چند محور اقدامات انجام می شود که یکی از موضوعات سازمان شهرداری اصفهان است، به هر حال سازمان یک ساختار، فرایند و نیروی انسانی است که این ساختار برای برآورده کردن اهداف توانمند باشد و نیروی انسانی آن دارای انگیزه و آموزش دیده باشد.

یکی دیگر از موضوعات حوزه های نگهداری و تعمیرات در سطح شهر است؛ در حال حاضر در این حوزه موضوع نگهداری فضای سبز، روشنایی شهر، نگهداری ابنیه مطرح است و نگهداری زیرساخت هایی که ایجاد شده همچون پل ها، تقاطع ها و معابر هزینه در بر دارد که اگر به صورت بهره ور عمل کنیم در صرفه جویی هزینه ها مؤثر خواهد بود.

در حوزه خدمات رسانی اقداماتی همچون میز خدمت، توسعه خدمات الکترونیکی، شهر هوشمند و اپلیکیشن هایی که بتواند به شهروندان خدمات ارائه دهد، انجام شده است.

کرونا فرصت مغتنمی فراهم کرد تا نه تنها شهرداری ها بلکه کل سازمان ها به حوزه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی توجه ویژه داشته باشند و زیرساخت های خود را تقویت و فرآیندها را اصلاح کنند.

شهرداری در این موضوع برنامه های ویژه ای مثل شهر هوشمند دارد که با برنامه ریزی های انجام شده امیدوار هستیم در این راستا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

یکی از چشم اندازهای برنامه اصفهان 1405 موضوع آلودگی هوا است، شهرداری چه برنامه ویژه ای در این باره دارد؟ اگر صحبت از تمرکز بر موضوع آلودگی هوا در برنامه اصفهان 1405 مطرح شده، بدان معنا نیست که در گذشته اقدامی در این راستا صورت نگرفته است زیرا توسعه فضای سبز و افزایش ظرفیت های حمل و نقل عمومی شهر انجام شده و البته حوزه های تردد، مدیریت زوج و فرد و… نیز در این راستا انجام شده است.

در حوزه آلودگی هوا به اهداف خرد از زاویه دید شهرداری اصفهان ورود پیدا کردیم، هر چند نقش سایر دستگاه های اجرایی در کنار شهرداری اهمیت بسزایی دارد، اما به سهم خودمان برای توجه جدی به موضوع آلودگی هوا تلاش کردیم.

بعضی از عناوین و اهداف خرد، موضوع حمل و نقل همگانی و حمل و نقل غیر موتوری است که ذیل اهداف کلان به آن توجه شده است؛ شهرداری در سال های اخیر به مسائلی همچون ارتقا ناوگان، یکپارچه سازی سیستم حمل و نقل همگانی، استفاده از دوچرخه، توسعه پیاده محوری، قطار شهری، هم پیمایی و حرکت به سمت تردد خودروهایی با سرنشین بیشتر در مقابل خودروهای تک سرنشین، مدیریت تردد موتورسیکلت ها و آلودگی های ناشی از تردد آن، تردد ناوگان حمل و نقل بار در شهر توجه داشته است.

برای توسعه فضای سبز و حوزه منابع آبی مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز که منابع آب زیرزمینی مد نظر قرار داده و استفاده از گونه های مقاوم به کم آبی حتی فضای سبز غیر در اختیار شهرداری که در شامل فضای سبز خصوصی یا سایر دستگاه های اجرایی است طرح هایی پیش بینی شده است.

یکی دیگر زمینه های آلودگی، موضوع پسماند است که در این حوزه مدیریت شیرابه ها، توسعه خطوط پردازش، پسماندهای ساختمانی و خانگی به آلاینده ای محیطی با تمرکز بر آلودگی هوا باز می گردد.

یکی از اهداف خرد در راستای کاهش آلودگی هوا استفاده هر چه بیشتر از دوچرخه است؛ چه امکانات و امتیازاتی در اختیار مردم برای افزایش استفاده از دوچرخه قرار می گیرد؟ سطح دوم برنامه اصفهان 1405 عملیات است بدان معنا که هدف های خرد در قالب طرح ها و پروژه ها شکسته می شود.

توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه، طرح تسهیلات برای موتورسیکلت های برقی و توسعه مترو زمینه هایی است که تحت عملیات سبد طرح، پروژه و اقدام قرار می گیرد و به سطح راهبردی گره می خورد و می تواند هدف گذاری های انجام شده را با استفاده از منابع مالی عملیاتی کند.

با توجه به برنامه راهبردی اصفهان 1405 برای پیشرفت های عمرانی و ترافیکی غیر از مشورت با پژوهشگران و دستگاه های اجرایی، آیا از نظرات جوانان صاحب تجربه استفاده خواهد شد؟ دایره وسیعی از ذی نفعان شامل نهادهای اجرایی، شهروندان، متخصصان در شهر وجود دارند که با برگزاری جلسات هم اندیشی از ایده های نوآورانه نمایندگانی از شهروندان، متخصصان، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها استفاده کردیم.

جمع نظرات این افراد در فرایند تصمیم گیری، شناخت مسئله و پیشنهاد طرح پروژه تأثیرگذار بوده است.

در برنامه ریزی های آینده این فرآیند ادامه پیدا خواهد کرد و برنامه هر سال رصد خواهد شد تا بدانیم برنامه چقدر به اهداف مورد نظر رسیده و در چه بخش هایی ضعف در اجرا وجود داشته است.

پایش و رصد برنامه اصفهان 1405 چگونه انجام می شود؟ برنامه اصفهان 1405 نخستین برنامه شهرداری است که از سطح چشم انداز اهداف کلان تا سطح عملیات آن شاخص دارد و شاخص های پیامدی در سطح کلان، شاخص های نتیجه ای تا شاخص های خروجی در دوره های زمانی حداکثر یک ساله پایش می شود و اگر به اهداف مورد نظر دست نیافته باشیم علت بررسی می شود که هدف گذاری اشتباه بوده و یا در اجرا کم کاری شده است.

توسعه گردشگری یکی دیگر از محورهای اصلی ششمین برنامه پنج ساله شهر اصفهان بوده در این باره چه برنامه و اهدافی در نظر گرفته شده است؟ زاویه نگاه شهرداری به بحث گردشگری پیامدهایی است که به همراه دارد و تنظیم فعالیت هایی است که شهرداری در راستای آن پیامدها انجام می دهد.

شهرداری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، شادی و نشاط برای شهروندان، برگزاری رویدادهای مختلف از جمله هفته فرهنگی اصفهان، جشنواره ها، زیباسازی و نمادهای شهری فعالیت های خوبی انجام می دهد که در این حوزه تلاش شده فعالیت ها معطوف بر جذب حداکثری گردشگری اعم از گردشگر داخلی و خارجی باشد.

برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات صنایع دستی، ایجاد نظام آماری حوزه گردشگری، توسعه محورهای گردشگری به جای جاذبه های تک نقطه ای در این راستا مورد توجه قرار گرفته است.

محور گردشگری تخت فولاد به عنوان محور گردشگری مذهبی توجه می کند، محور گردشگری محدوده مرکزی شهر، محورهای گردشگری رهنان و گورت، مادی ها و انهار و جاذبه های آنها، فضاهای سبز تفرجگاهی، پارک های جنگلی و گردشگری محله محور همچنین راه اندازی موزه در شهر اصفهان بعضی از پروژه های مورد نظر است که در این حوزه تمرکز داریم تا بتواند به افزایش گردشگر داخلی و خارجی کمک کند.

از همه شهروندان و متخصصان انتظار می رود با توجه به اینکه برنامه اصفهان 1405 محصول کار مشارکتی و فکری است، پس از تصویب و بارگذاری سند آن در سایت اصفهان 1405 به آدرس 1405.

esfahan.

ir نظرات، انتقادات خود را اعلام کنند.

تمام سطوح این برنامه شامل شاخص ها و طرح ها در سایت بارگذاری می شود تا شهروندان به عنوان مهم ترین بخش از دریافت کنندگان اثرپذیر و اثر گذار برنامه در جریان جزییات آن قرار گیرند.

امکان اصلاح برنامه وجود دارد؟ برنامه مکانیزم اصلاحی سالیانه دارد، به هر حال هنر برنامه ریزی انعطاف است و اگر نتواند خودش را اصلاح کند شکست برنامه رقم خواهد خورد، بنابراین قطعاً باید بازخورد داشته باشد از این رو شهروندان می توانند در حوزه هدف گذاری در تدوین و اجرا نظرات خود را اعلام کنند.

شهرداری اصفهان تلاش می کند شعار برنامه اصفهان 1405 که شهری زیست پذیر و رقابت پذیر است (زیست پذیری نگاه به زندگی مردم و رقابت پذیر نگاه به کسب کار شهروندان) را محقق کند.

گفت و گو از: راضیه کشاورز- خبرنگار سرویس کلانشهرهای
کلید واژه ها: اصفهان - برنامه - راهبردی - شهرداری اصفهان - شهرداری - ذی نفعان - گردشگری اصفهان - میلیارد تومان - شورای اسلامی - برنامه ریزی - پایان - تدوین - شهر اصفهان - اجرا - مهم ترین - عملیاتی - خبرنگار - گردشگری - محورهای - میلیارد - استفاده - مشارکت - برآورد - اسلامی - مشخصات - فرآیند - یکی از - تصویب - تومان - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای توقف خط تولید روغن در شرکت بورسی غبشهر / پای عربستان سعودی درمیان است؟

جهش تولید با رفع موانع فراهم می شود و سه خبر کوتاه از استان یزد

کاهش بیکاری در ایلام نمود عینی ندارد

سقوط 20میلیونی قیمت ماشین؛ ماشین شدیدا ارزان شد

10 شرکت سهامی عام پروژه راه اندازی می شود

جدیدترین آمار کرونا در جهان/ 43 میلیون نفر مبتلا شده اند

اعلام مان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

قیمت روز خودرو های داخلی 1399/08/04

افزایش نمونه گیری تست کرونا

اعمال محدودیت 22گانه یک هفته ای در کرمانشاه

اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی تا 20 آبان

بانک ها از صنعتگران و تولیدکنندگان حمایت بیشتری کنند

اختصاص بیش از 6میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی

قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه 1399/08/04

تولید انرژی خورشیدی

ثبت رکورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا / 85 هزار مورد در 24 ساعت

آخرین وضعیت راه های کشور در 4 آبان 99

ردپای شرکت داخلی در کمبود انسولین قلمی

ممنوعیت ورود استقبال کنندگان به ترمینال فرودگاه شیراز

برای توقف سقوط بورس چه باید کرد؟

چهره زشت بهنوش بختیاری بعد گونه گذاری! +عکس

صادرات استان اردبیل 34درصد افزایش یافت

آگهی فروش خانه های 35 میلیارد تومانی در گرگان برای کدام مشتریان؟/ مستاجران مبهوت قیمت های لاکچری می شوند

زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت

ازسرگیری تولید بنزین در پالایشگاه کاردون ونزوئلا

پالایش نفت هند به بالاترین رقم در 6 ماه اخیر رسید

لازم باشد محدودیت های کرونایی تداوم می یابد

آمار کرونا جهان چهارم آبان؛ 5598 فوتی و 452 هزار ابتلای جدید

انسولین قلمی ارزان می شود

زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت / سود سهامداران غیر مستقیم کِی واریز می شود؟

توزیع 100 تن روغن پخت و پز در زنجان

رشد منفی اقتصاد فرانسه در فصل پاییز به دلیل موج جدید کرونا

شگرد جدید قاچاقچیان لوازم خانگی برای فروش کالا و فریب مردم

اتاق تهاتری؛ مشکل گشای مشکلات ارز مورد نیاز واردات

پس لرزه های مناقشه قره باغ بر اقتصاد آذربایجان

زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد

نکاتی که هنگام پوشیدن بارانی باید بدانید

قیمت خودرو در بازار / کاهش 19 میلیون تومانی قیمت 207 اتوماتیک

خرید و فروش مسکن ملی ممنوع است

ثبت 30 هزار اختراع مرتبط با هوش مصنوعی در چین

ابتلا به کرونا در آمریکا باز هم رکورد زد

شرایط جدید فروش مدیران خودرو آبان 99 + قیمت روز خودرو های ام وی ام

تلاش برای بهره برداری از فاز نخست تئاتر مشهد در بهار 1400

دلال ها بازار را اداره می کنند/ قدرت خرید مردم نسبت به سال 98، به یک سوم کاهش یافت

قیمت انواع گوشی موبایل امروز یکشنبه 4 آبان 99 +جدول

50میلیارد تومان وام کرونا در خرم آباد پرداخت شد

سهم 60 درصدی عراق از بنزین صادراتی ایران

کاهش 30 درصدی تولید آلو در خراسان رضوی

افتتاح مرکز شبانه روزی فوریت های تولید و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز یکشنبه 4 آبان 99+جدول

کدام دستگاه ها به وظایف شان در اِسقاط خودروهای فرسوده عمل نکرده اند؟

5 میلیون نفر با ناوگان مسافربری چهارمحال و بختیاری جابه جا شد

قیمت خودرو های سایپا امروز یکشنبه 4 آبان 99+جدول

انتقاد نماینده بویراحمد از بانک ها/ پرداخت تسهیلات کرونا تمدید شد

تورم ماهانه کردستان در جایگاه 15 کشور قرار گرفت

عاملان گرانی طلا در سال آینده

زنجان عملکرد خوبی درزمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی نداشته است

کشت بیش از 100 هکتار پیاز خارج از فصل در بمپور

آغاز هوشمندسازی پل ها در شیراز

قیمت پراید در بازار امروز یکشنبه 4 آبان 99 + قیمت و ثبت نام لاستیک دولتی پراید

حضورپذیری، امنیت فضاهای شهری را افزایش می دهد

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه 4 آبان 99 +جدول

خانه های گرگان در برابر حوادث طبیعی پوشش بیمه ای ندارند

210 مرغداری در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کند

فروش بالابان یک و نیم میلیارد تومانی در مزایده قوشبازان قطر+فیلم و عکس

انجام آزمایش قبل از ازدواج تا پایان محدودیت های کرونایی در بوکان ممنوع شد

دود مناقشات قره باغ در چشم اقتصاد آذربایجان

ابتکار خلاقانه کارخانه تولید کننده کاشی سقف در ترکیه + عکس

210 مرغداری در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کند

افزایش 40 درصدی درآمد و ثبت موقوفات جدید در سردشت

تکمیل مرکز تحقیقاتی منطقه فسیلی مراغه

دلار گران شد، مسافران به مازندران هجوم بردند

تقویت یوآن برای جهانی سازی

ریزش قیمت نفت با شروع موج سوم کرونا

چین پیشتاز توسعه فناوری 5G در جهان شد

برداشت مرغوبترین زعفران جهان

آذربایجان غربی، استان نخست کشور در نسخه نویسی الکترونیک شد

آغاز برداشت زیتون روغنی در گلستان

طرحی تحقیقاتی که می تواند تولید پسته را متحول کند

هزار و 700 ایلامی در طرح نوین مشاغل خانگی شاغل می شوند

افتتاح کلاس درس تربیت بدنی در بروجن

کرونا بر فروش محصولات صنایع دستی هرمزگان اثر گذاشته است

54 هزار مشترک خراسان جنوبی مشمول طرح برق امید

ببینید | دردسرهای عصر کرونا با افزایش دائمی آمارهای تکان دهنده

خشکیدگی جنگل های بلوط، اکوسیستم زاگرس را نابود خواهد کرد

چرا معاملات «صندوق پالایشی یکم» در بورس آغاز نمی شود؟

دود مناقشات قره باغ در چشم اقتصاد آذربایجان

برنامه ی تازه نمایندگان مجلس برای منابع همسان سازی!/ دریافت بودجه کالابرگ از تامین اجتماعی «ایراد شرعی» دارد

ارزش افزوده استان های برخوردار در کشور توزیع شود

چه کسانی از پرداخت مالیات به دولت معاف می شوند؟ / آیا معافیت مالیاتی سلبریتی ها حذف می شود؟

از «امضای قرارداد تجاری بین ایران و دولت شوروی» تا «از بین رفتن حباب سکه»

سند مالکیت 100 موقوفه در گیلان اخذ شد

تمدید توقف ارائه خدمات کتابخانه های عمومی فارس تا 9 آبان

یکهزار میلیارد ریال برای ترمیم نقاط حادثه خیز رودخانه دز نیاز است

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز یکشنبه 4 آبان 99

قیمت مصوب کود اوره هم افزایش یافت

اروپا منتظر انتخابات آمریکا بر سر اینستکس است

دلار گران شد، مسافران به مازندران هجوم بردند/ اعمال محدودیت های تردد، تغییری در میزان سفرها ایجاد نکرد/ بومگردی و ییلاقات مورد استقبال مسافران/ معرفی 109 تالاب برای توسعه حوزه گردشگری

کلاس های آموزشی نا ایمن در استان مرکزی 23 درصد کاهش یافته است

کشاورزان فاروجی صورت خود را با سیلی سرخ می کنند/ زیرساخت هایی که هیچ گاه برای زعفران فراهم نشد!

70 هزار میلیارد تومان برآورد منابع برای پنج ساله آینده شهر/توسعه محورهای گردشگری اصفهان

70 هزار میلیارد تومان برآورد منابع برای پنج ساله آینده شهر/توسعه محورهای گردشگری اصفهان