مطالب مرتبط:
مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد در محل زندگی داوطلبان برگزار می شود
تمدید ثبت نام شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی
تمدید ثبت نام شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی
تمدید مهلت ثبت نام شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد
تمدید ثبت نام به مصاحبه دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 شهریور 1399 ساعت 15:152020-09-17دانش

برگزار جلسات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی در محل زندگی داوطلب


ثبت نام از متقاضیان شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 23 شهریور آغاز شد و تا شب گذشته ادامه داشت.

براساس اعلام رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شود.

- ثبت نام از متقاضیان شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 23 شهریور آغاز شد و تا شب گذشته ادامه داشت.

براساس اعلام رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شود.

دانشجویان می توانند هر واحدی که نزدیک به محل سکونت شان است را انتخاب کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا"، آزمون دکتری 99 پس از چند دور تعویق درنهایت 9 مردادماه برگزار و نتایج این آزمون ابتدای شهریورماه روی سایت سنجش قرار گرفت تا 116 هزار داوطلب مجاز به شرکت در مرحله دوم برای انتخاب دانشگاه های مدنظر خود اقدام کنند.

ثبت نام از متقاضیان شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 23 شهریور آغاز شد و تا شب گذشته ادامه داشت.

براساس اعلام رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شود.

82 واحد دانشگاهی که یا برگزار کننده دوره دکتری هستند و یا صلاحیت فنی کار را دارا هستند، برای حضور دانشجویان و احراز هویت آنها تعیین شده اند.

دانشجویان می توانند هر واحدی که نزدیک به محل سکونت شان است را انتخاب کنند.

در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 3 هزار و 500 عضو هیات علمی به صورت مجازی در جلسات مصاحبه حضور پیدا می کنند.

کاظمی درباره ضوابط برگزاری آزمون مصاحبه و احتمال تقلب در جلسات مصاحبه گفته به این دلیل که سوالات شفاهی است و استاد می تواند سوالش را عوض کند، امکان تقلب برای فرد وجود ندارد.

از طرفی دیگر داوطلب در واحد دانشگاهی حضور دارد و امکان تقلب در این شرایط ممکن نیست.

از طرفی دیگر در تمامی جلسات مصاحبه تصویر داوطلب قابل رویت است و فرد در محل واحد دانشگاهی احراز هویت می شود.

واحدها به گونه ای توزیع شده اند که در نزدیک ترین واحد محل سکونت دانشجو باشد.

فرهیختگان در این شماره به سراغ مسئولان واحدهای دانشگاهی رفته و کم و کیف برگزاری مصاحبه های دکتری را از آنها جویا شده که در ادامه می خوانید.

رشته های حقوق، معماری و تربیت بدنی بیشترین متقاضی دکتری در استان خراسان رضوی مهدی یعقوبی، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با اشاره به برگزاری جلسات مصاحبه دکتری گفت: با توجه به نقطه نظرات معاونان آموزشی دیگر استان ها، دستورالعملی در این رابطه صادرشده که به صورت یکپارچه آزمون برگزار شود و طبق این دستورالعمل، 5 تا 16 مهرماه برای این مهم درنظر گرفته شده، البته هنوز آماری از تعداد داوطلبان وجود ندارد.

او با بیان اینکه بیشترین متقاضی برای تحصیل در مقطع دکتری امسال در رشته های حقوق، معماری و تربیت بدنی هستند، افزود: قرار است مدیریت متمرکز را در بحث برگزاری مصاحبه ها داشته باشیم، البته جلسات مصاحبه به صورت غیرحضوری خواهد بود و از استان ها درخواست شده اساتید پیشنهادی خود را برای این کار معرفی کنند.

یعقوبی با اشاره به نگرانی داوطلبان برای قطع شدن اینترنت و تمهیدات دانشگاه در این زمینه اظهار داشت: تمام امکانات در خود ساختمان آموزشی مستقر شده است و یک هفته نیز کار را زودتر شروع کرده ایم و با توجه به تجربه گذشته، هیچ مشکلی از این بابت ایجاد نخواهد شد.

البته به رغم اینکه مصاحبه به صورت غیرحضوری است، اما قطعا هیات اجرایی و حتی اساتید در دانشگاه حضور خواهند داشت.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با توصیه به متقاضیان آزمون دکتری تصریح کرد: لازم است داوطلبان رزومه آموزشی-پژوهشی داشته و محورهای پیشنهادی تحقیق در دوره دکتری را نیز آماده کرده باشند.

همچنین باید مباحث پایه تخصصی در رشته تحصیلی خود را هم مطالعه کرده و توصیه نامه اساتید در دوره های تحصیلی خود را هم آماده کنند.

البته آنها باید فایل تمام مدارک خود را آماده کرده تا درصورت نیاز بتوانند آنها را از طریق ایمیل ارسال کنند.

اولویت استفاده از اساتید دانشگاه واحد اصفهان است نجفی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره برگزاری مصاحبه دکتری گفت: این جلسات از 5 مهرماه شروع شده و داوطلبان از ساعت 14 تا 20 در آن شرکت خواهند کرد و 16 مهرماه آخرین مهلت برای برگزاری مصاحبه دکتری است.

همچنین به داوطلبان توصیه می کنیم یک ربع قبل از شروع آزمون، سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز برای شرکت در جلسه آزمون را بررسی کنند تا مشکلی ایجاد نشود.

او با بیان اینکه اولویت استفاده از اساتید دانشگاه واحد اصفهان است، با این حال درصورت نیاز می توان از اساتید دیگر نیز کمک گرفت، اظهار داشت: اساتید به صورت حضوری در واحد هستند و هرکدام از آنها براساس زمان بندی موجود در دانشگاه حاضر می شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط حضور در دانشگاه برای داوطلبان سخت است، به سمت برگزاری مجازی این جلسات رفتیم و از آنجاکه امروز تجربه کافی را در این زمینه داریم، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

همچنین داوطلبانی که دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارند باید از الان به فکر تامین آن باشند؛ چراکه نباید فراموش کرد دانشجوی مقطع دکتری، دانشجوی پژوهشی محسوب می شود و قطعا باید چنین امکاناتی را دراختیار داشته باشد.

او درخصوص ارسال مستندات متقاضیان آزمون دکتری گفت: براساس تفاهمنامه ها، تمهیداتی در این خصوص در نظر گرفته شده است اما به داوطبان توصیه می کنیم به مانند ثبت نام دانشگاه، اقدام به ارائه چنین مستنداتی کنند.

مدیریت جلسات مصاحبه دکتری با مرکز آزمون است محمد سپهری، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نیز دراین باره گفت: مدیریت مصاحبه های آزمون دکتری به صورت متمرکز با مرکز آزمون خواهد بود، با این حال به داوطلبان توصیه می کنیم برای مصاحبه شفاهی دکتری که قطعا به صورت غیرحضوری برگزار می شود، حتما تجهیزات خود را پیش از شروع مصاحبه شان کنترل کنند تا مشکلی از این بابت ایجاد نشود.

همچنین آنها باید از اینترنت با سرعت مناسب برخوردار باشند و با درنظر گرفتن زمان دقیق مصاحبه شان، حداقل 15 دقیقه قبل از شروع جلسه آماده باشند.

او در همین زمینه افزود: داوطلبان درصورت امکان سعی کنند برای داشتن آمادگی علمی، مروری بر نکات مهم دروس مورد امتحان خود داشته باشند، علاوه بر آن رزومه ای از تجارب علمی و پژوهشی خود تهیه کنند تا بتوانند هنگام معرفی خود درصورت لزوم به آنها استناد کنند، البته باید از ارائه مدارک نامعتبر جلوگیری کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با بیان اینکه نحوه تعامل، ادب و احترام دانشجو می تواند تاثیر مطلوب بر مصاحبه کننده ها داشته باشد، تصریح کرد: متقاضیان اگر حین مصاحبه قادر به پاسخگویی برخی سوالات نیستند از ارائه پاسخ های تصادفی خودداری کنند.

لازم نیست حتما جواب تمام سوالات را بدانند و مضطرب نشوند.

بررسی سوابق علمی و توانمندی علمی داوطلبان دکتری اسحاق رسولی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه برگزاری و مدیریت جلسات مصاحبه به صورت متمرکز خواهد بود و تمامی جلسات غیرحضوری برگزار می شود، گفت: اکثر داوطلبان به دانشگاه محل سکونت شان مراجعه می کنند تا بتوانند در جلسات غیرحضوری شرکت کنند.

البته آنها باید در زمان تعیین شده به واحد نزدیک محل سکونت شان مراجعه کنند تا بتوانند در این جلسه شرکت کنند.

او درباره جزییات ارزیابی داوطلبان اظهار داشت: سوابق تحصیلی، علمی، آموزشی و پژوهشی داوطلب شرکت کننده در جلسه توسط اساتید مورد ارزیابی قرار می گیرد و صرفا داوطلبی که توانسته باشد در آزمون کتبی قبول شود، می تواند به این مرحله راه پیدا کند و بعد از برگزاری جلسه مصاحبه، مجموع امتیازات آنها مشخص خواهد شد.

رسولی با توصیه به داوطلبان آزمون دکتری خاطرنشان کرد: متقاضیان حتما باید آمادگی کامل داشته باشند تا بتوانند به سوالات در آرامش جواب دهند، همچنین آنها باید نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در واحد دانشگاهی حضور یابند تا بتوانند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در جلسه شرکت کنند.

احتمال تعیین استان های معین وجود دارد عزیز جوانپورهروی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی درباره برگزاری جلسات مصاحبه علمی داوطلبان دکتری گفت: تمامی آزمون ها به صورت غیرحضوری بوده و براساس دستورالعمل ابلاغ شده جلسات از 5 مهرماه شروع و تا شانزدهم ادامه خواهد داشت.

داوطلبان محل مصاحبه را توسط مرکز آزمون تعیین شده، انتخاب می کنند، البته باید به این مساله توجه داشته باشند که شهر انتخابی باید جزء شهرهایی باشد که واحدهای آن مجاز به برگزاری جلسات دکتری هستند.

او با بیان اینکه نیاز به حضور داوطلب در واحدهای دانشگاهی نیست، ادامه داد: داوطلبان باید سوابق و مستندات علمی خود را بارگذاری کرده تا اساتید در زمان برگزاری جلسه به آنها دسترسی داشته باشند، همچنین فراموش کرد که تنها خود مصاحبه به صورت مجازی برگزار می شود و داوطلبان برای پاسخ به سوالات 30 دقیقه زمان در اختیار دارند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی ای که توسط مرکز آزمون صورت گرفته است، قطعا تداخلی در روند برگزاری جلسات آزمون ایجاد نخواهد شد.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که از امکانات لازم برای شرکت در جلسه غیرحضوری مصاحبه برخوردار نیستند، باید به واحد دانشگاهی مراجعه کنند.

رییس واحد تبریز با تاکید بر اینکه داوطلبان همگی از تهران نیستند و قطعا اگر تعداد داوطلبان زیاد باشد، مرکز آزمون استان های معین انتخاب خواهد کرد، تصریح کرد: به داوطلبان توصیه می کنیم در وهله اول دستورالعملی که در مرکز آزمون است را مطالعه کرده و براساس آن اقدام کنند، همچنین مدارک را از قبل بارگذاری کنند تا در طول جلسه تنها به سوالات اساتید پاسخ دهند.

از سوی دیگر باید آمادگی لازم را داشته و پایان نامه خود را از قبل مطالعه کنند.

جلسات مصاحبه دکتر ی در محل زندگی دانشجو برگزار می شود فیروزفر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مطابق با دستورالعمل از 5 تا 16 مهرماه آزمون دکتری برگزار خواهد شد، گفت: باتوجه به شرایط شیوع کرونا در کشور و محدودیت هایی که این بیماری به وجود آورده قطعا امسال مصاحبه ورودی این دسته از داوطلبان به صورت مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود، با توجه به تمهیدات درنظر گرفته شده جلسات علمی متقاضیان ورود به تحصیل در مقطع دکتری در فضای بدون استرس و در آرامش خواهد بود.

فیروزفر ادامه داد: مصاحبه های مجازی در سیستم مدیریت ال ام اس سازمان مرکزی برگزار خواهد شد، البته جلسات غیرحضوری از الگوی مصاحبه های حضوری تبعیت خواهد شد.

متقاضیان و داوطلبان دوره دکتری برای انجام این مصاحبه مجازی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در واحدهای دانشگاهی حضور پیدا خواهند کرد و در این واحدها که از قبل برای داوطلب تعیین شده امکاناتی برای حضور مصاحبه مجازی فراهم خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان بیان داشت: به احتمال قوی متقاضیان دوره دکتری که به مصاحبه دعوت می شوند، به واحد دانشگاهی محل زندگی خود مراجعه می کنند تا مشکلی از این بابت نداشته باشند.

با این حال توصیه می کنیم داوطلبان مدارک احراز هویت خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در جلسه مصاحبه شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه داوطلبان مجاز به استفاده از وسایل ارتباط جمعی مثل تلفن همراه و وسایل مشابه آن نیستند، گفت: داوطلبان نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده آماده باشند، با این حال لازم است حتما در زمان مقرر در محل تعیین شده حضور پیدا کنند چراکه تاخیر در این زمینه برای آنها مشکل ساز خواهد شد.

فیروزفر یادآور شد: اساتیدی که جزء داوران این جلسه هستند نیز یا به صورت حضوری در محل تشکیل جلسه حضور دارند و یا از نقطه دیگری و به صورت مجازی در این جلسات شرکت می کنند.

هماهنگی استان فارس با مخابرات برای برگزاری مصاحبه دکتری محمدکاظم کاوه پیشقدم، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز گفت: مصاحبه داوطلبان دکتری براساس بخشنامه های سازمان مرکزی و توسط اساتید به صورت مجازی و کتبی از پنجم تا شانزدهم مهرماه برگزار می شود.

او با بیان اینکه اطلاع رسانی در این زمینه از سوی سایت سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی انجام خواهد شد، ادامه داد: قطعا اساتید به صورت مجازی با داوطلبان ارتباط خواهد داشت و ارزیابی های لازم در این زمینه را انجام می دهند، با این حال داوطلبان نیز باید مدارک خود را برای داوران ارسال کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته توسط سازمان مرکزی برای برگزاری جلسات مصاحبه دکتری امکان هیچ گونه تداخلی در روند برگزای جلسات وجود ندارد، باید به این مساله نیز اشاره کنم که سازمان مرکزی با وزارت ارتباطات درخصوص اینترنت رایزنی هایی انجام داده و ما نیز این مسائل را به اداره مخابرات استان گوشزد کرده ایم.

پیشقدم با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی از میزان داوطلبان در دست نداریم، گفت: به داوطلبان توصیه می کنیم مدارک علمی شان را بارگذاری کرده و همچنین از الان اینترنت پرسرعت خود را تهیه کنند تا در زمان مصاحبه با مشکل مواجه نشوند.

منبع:فرهیختگان انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد - دانشگاه - دانشگاه آزاد اسلامی - برگزار - دکتری - مصاحبه - آزاد - شهریور - متقاضیان - مجاز - مجازی - ثبت نام - آزمون دکتری 99 - انتخاب - یکشنبه - شرکت - سنجش - داوطلب - صورت - اسلامی - آزمون دکتری - آزمون - پذیرش - اعلام - تخصصی - گذشته - ادامه - دانشجویان - مرحله دوم - رییس

آخرین اخبار سرویس:
رضوانشهر هم نارنجی شد

جشنواره مجازی دانشجویی «نور محمد (ص)» برگزار می شود / مهلت ارسال آثار تا 15 بهمن

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

طراحی و ساخت سیستم اختصاصی آموزش مجازی

فضانورد ناسا برای اولین بار در ایستگاه فضایی بین المللی تربچه برداشت کرد+ عکس

همه بیمارستان های کشور به ونتیلاتور ایرانی مجهز شدند

«خواجو» فقط یک پُل نیست...

ساعت اندوه و انتقام / شماره 7 نشریه دانشجویی «حنیفا» منتشر شد

این کمد، لباس های داخل خود را ضدعفونی می کند!

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لرستان معرفی شد

«خواجو» فقط یک پُل نیست...

نام نویسی آزمون ارشد 1400 از فردا

استانداری همدان عملکرد خود در راستای توسعه دانشگاه فرهنگیان همدان را تشریح کند

زمان ثبت نام آزمون ارشد 1400

ثبت نام کنکور ارشد 1400 از فردا آغاز می شود

«مبانی مدیریت ورزش: رفتار سازمانی در ورزش» منتشر شد

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

تمدید مهلت ارسال مقاله به «پنجمین کنفرانس فیزیک ریاضی ایران»

دانشجویان فارس؛ پیشتاز راه مهندسی کشور

کاهش عیوب میکروپردازنده ها مناسب برای داروسازی در دانشگاه امیرکبیر

تمدید مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنفرانس فیزیک ریاضی ایران

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

روستای شیب دراز کجاست؟

چگونگی فعالیت دانشگاه تربیت مدرس از 15 آذر اعلام شد

پیشتازی دانشجویان فارس در طرح جامع راه مهندسی کشور

چین مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد

آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 از فردا

جزییات نحوه فعالیت دانشگاه ها از امروز

دانشجویان فارس پیشتاز راه مهندسی کشور

«شـهر هـمگان، شـهر بـدون مـانـع»

ساختار حقوق و دستمزد در دانشگاه آزاد اصلاح می شود

«شـهر هـمگان، شـهر بـدون مـانـع»

راهکار محققان دانشگاهی برای کاهش عیوب میکروپردازنده ها و ادوات جدید ذخیره سازی اطلاعات

راهکار محققان دانشگاهی برای کاهش عیوب میکروپردازنده ها و ادوات جدید ذخیره سازی اطلاعات

زمان ثبت نام آزمون ارشد 1400

مراسم 16 آذر با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شود

برگزاری مجازی نمایشگاه پژوهش در خوزستان

دانشجویان فارس پیشتاز راه مهندسی کشور

دانشگاه ها در این هفته به روال سابق فعالیت خواهند کرد

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

ساختار حقوق و دستمزد در دانشگاه آزاد اصلاح می شود

دانشجوی تراز انقلاب، فریاد های علمی سر می دهد

آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 از فردا

برگزاری نشست تخصصی «جنبش های دانشجویی و احزاب» در گلستان

ساختار حقوق و دستمزد در دانشگاه آزاد اصلاح می شود

کاهش عیوب میکروپردازنده ها و ادوات جدید ذخیره سازی اطلاعات با بکارگیری ذرات هسته

دانشگاه ها در این هفته به روال سابق فعالیت خواهند کرد

مراسم 16 آذر به صورت مجازی با حضور رییس جمهور برگزار می شود

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

مراسم 16 آذر با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شود

جزییات نحوه فعالیت دانشگاه ها از امروز/ تعطیلی سراسری در خوابگاه ها نداریم

تفاوت پژوهش های دانشجویان دکترای ایران با کشورهای دیگر

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

تفاوت پژوهش های دانشجویان دکترای ایران با کشورهای دیگر

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا یکشنبه

مراسم 16 آذر فردا با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شود

وبینار «جریان دانشجویی و مسائل سیاسی» 16 آذر از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام برگزار می شود

نمایشگاه پژوهش در خوزستان مجازی برگزار می شود

جزییات نحوه فعالیت دانشگاهها از امروز/ تعطیلی سراسری در خوابگاه ها نداریم

صفر تا صد فعالیت های مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیر / شرکت های ایده پرداز حوزه مبارزه با کرونا برای پذیرش در مرکز اولویت دارند

منابع آزمون های دانشنامه فوق تخصصی 1400 رشته اعصاب کودکان اصلاح شد

جلسه «تبیین نقش دانشجومعلم در جامعه» در پردیس آیت الله کمالوند خرم آباد برگزار می شود

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

منتشر نشود/// همایش بین المللی و دوسالانه مطالعات ایران معاصر در دانشگاه تهران برگزار می شود

زمان و شرایط ثبت نام در آزمون ارشد 1400

برای اولین بار یک دانشمند و مخترع نوجوان به عنوان کودک سال انتخاب شد+عکس

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

دکتری پراشتغال ترین مقطع تحصیلی دانش آموختگان شد

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

دکتری پراشتغال ترین مقطع تحصیلی دانش آموختگان شد

آغاز ثبت نام آزمون ارشد 1400 از فردا

60 دانشجوی افغانستان در دانشگاه چابهار مشغول به تحصیل شدند

اختراع راکتور چند مرحله ای تصفیه پساب های صنعتی توسط مخترع همدانی

ویدئو | ناسا صدای کهکشان را منتشر کرد | صداهایی که از اعماق کهکشان لایتناهی می آید

دستگاهی که داده ها را با نوک انگشتان از درون بدن به محیط بیرون منتقل می کند

رایگان کردن اینترنت دانشجویان؛ وعده ای که روی کاغذ ماند!

آخرین خبر از کنکور 0140 و قانون حجاب و عفاف

خوابگاه های دانشجویی که با هتل های لوکس برابری می کنند+تصاویر

خوابگاه های دانشجویی که با هتل های لوکس برابری می کنند+تصاویر

دوره کارشناسی ارشد و دکتری نیازی به کنکور ندارند/ برای کنکور سراسری سال 1400 اتفاق جدیدی را شاهد نخواهیم بود

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

کمد لباسی که محتویات خود را از کرونا ضد عفونی می کند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: این شیوه کنکور فقط در کشور ما و کوبا وجود دارد!

کشف تشعشعات کیهانی جدید در فضای بین ستاره ای

دکتر عاملی: «شبکه ی ملی اطلاعات ظرفیت بزرگی برای مدیریت صحیح جامعه است و نه کنترل مردم»

این شیوه کنکور فقط در کشور ما و کوبا وجود دارد!

این شیوه کنکور فقط در ایران و کوبا وجود دارد! | خبر مهم درباره تفکیک «سنجش» از «پذیرش» در کنکور

این شیوه کنکور فقط در ایران و کوبا وجود دارد! | خبر مهم دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تفکیک سنجش از پذیرش در کنکور

برگزار جلسات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی در محل زندگی داوطلب

برگزار جلسات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی در محل زندگی داوطلب