مطالب مرتبط:
حضور 51 درصد جمعیت جهان در شبکه های اجتماعی
چگونه از حریم خصوصی خود در شبکه های اجتماعی محافظت کنیم؟
اجازه نمی دهیم سلامت مردم با حضور مسافران به خطر بیفتد
عفاف و حضور اجتماعی / انواع حجاب از منظر آیات قرآن چیست
چگونه از حریم خصوصی خود در شبکه های اجتماعی محافظت کنیم؟
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 مرداد 1399 ساعت 09:202020-08-15اقتصادي

حضور بیش از نیمی از مردم جهان در شبکه های اجتماعی


افزایش تعداد کسانی که با شیوع کرونا مجبور شدند در قرنطینه بمانند، زمینه ساز نقطه عطفی در شبکه های اجتماعی شد.

زارش ها نشان می دهند به دنبال شیوع کووید 19حالا دیگر بیش از نیمی از کل جمعیت جهان در شبکه های اجتماعی حضور دارند و از امکانات آن استفاده می کنند.

- "، یوع کرونا و افزایش تعداد افرادی که مجبورشدند برای مدتی طولانی در قرنطینه بمانند زمینه ساز ایجاد یک نقطه عطف برای شبکه های اجتماعی شده است.

گزارش ها نشان می دهند به دنبال شیوع کووید 19حالا دیگر بیش از نیمی از کل جمعیت جهان در شبکه های اجتماعی حضور دارند و از امکانات آن استفاده می کنند.

هر ثانیه 12کاربر جدید شبکه اجتماعی تازه ترین گزارش Digital 2020 که هرسال با همکاری مؤسسات پژوهشی Hootsuite و We Are Social ارائه می شود نشان می دهد در ژوییه 2020 (تا اوایل مرداد امسال) برای نخستین بار، بیش از نیمی از کل جمعیت جهان به شبکه های اجتماعی راه یافته اند.

همچنین گزارش تحلیلگران کمپانی پژوهشیDataReportal نشان می دهد که امروزه 3.

96 میلیارد نفر از شبکه اجتماعی استفاده می کنند که نشان از رشد 10درصدی نسبت به سال گذشته دارد و معادل 51درصد کل جمعیت دنیاست.

به بیان دیگر اکنون ضریب نفوذ کاربران فعال شبکه های اجتماعی در جهان به 51 درصد رسیده است که اگر کووید 19 در جهان گسترش نمی یافت به این زودی ها انتظار نمی رفت ضریب نفوذ به این رقم برسد.

این نقطه عطف وقتی جالب تر می شود که بدانیم بیشتر شبکه های اجتماعی استفاده از پلتفرم هایشان را برای افراد زیر 13سال محدود کرده اند، پس این ارقام نشان می دهد حدود 65 درصد یعنی دوسوم از جمعیت واجد شرایط جهان درحال حاضر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

موضوع دیگری که در گزارش Digital 2020 به آن اشاره شده، این است که در 12ماه گذشته شمار کاربران شبکه های اجتماعی جهان با میانگین روزانه یک میلیون نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایشی 10درصدی داشته است.

اضافه شدن بیش از 376 میلیون کاربر تازه از ژوییه 2019 تاکنون نشان از این دارد که هر ثانیه حدود 12 کاربر جدید به عضویت شبکه های اجتماعی در می آیند.

اما وقتی نوبت به مناطق جغرافیایی مختلف می رسد داستان کمی متفاوت می شود.

به عنوان مثال امروزه حدود 70درصد از کل جمعیت امریکای شمالی به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند درحالی که وقتی نوبت به آفریقای مرکزی می رسد این رقم تنها 7 درصد است.

در این منطقه که شامل کشورهایی ازجمله آنگولا، کامرون، چاد، کنگو، گینه و گابون می شود بیشترمردم در فقر شدید به سر می برند و عملاً به اینترنت، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دسترسی بسیار کمی دارند.

البته وقتی جمعیت بالای 13سال را درنظر بگیریم وضعیت کمی تغییر می کند و این رقم به 12درصد می رسد اما بازهم بدین معناست که از هر 8 فرد بالای 13 سال تنها یک نفر کاربر شبکه اجتماعی است.

کرونا و کاهش شکاف جنسیتی آنلاین یکی دیگر از مواردی که در گزارش Digital 2020 مورد توجه قرار گرفته، عدم توازن جنسیتی کاربران شبکه اجتماعی در برخی نقاط جهان است.

به طور میانگین در جهان 1.

2 کاربر مرد شبکه اجتماعی نسبت به هر یک کاربر زن وجود دارد اما بازهم در مناطق و نواحی جغرافیایی مختلف ارقامی متفاوت دیده می شد به عنوان مثال در امریکای شمالی بیش از نیمی از کاربران شبکه های اجتماعی یعنی 55درصد آنها زن هستند اما در جنوب آسیا این رقم به 25 درصد می رسد که بسیار کمتر از امریکای شمالی است.

در آفریقا هم به ازای هر 5 کاربر مرد شبکه های اجتماعی کمتر از 2 زن دیده می شود اما جالب است بدانید به دنبال کرونا و آغاز قرنطینه، این شکاف جنسیتی در حال کمتر شدن است چراکه نسبت کاربران شبکه های اجتماعی در جهان از 45:55(زن به مرد) به نسبت 46:54 در 2020 رسیده است.

عضویت هر کاربر در 9 شبکه اجتماعی یکی دیگر از مواردی که در این گزارش به آن اشاره شده، این است که در سال جاری و به دنبال شیوع کرونا کاربران به تعداد بیشتری از شبکه های اجتماعی روی خوش نشان داده اند و به طور متوسط هر کاربر شبکه اجتماعی در جهان اکنون در 9 پلتفرم حضور دارد.

در دوران کرونا تعداد زیادی از مردم بیشتر وقتشان را در اینترنت گذراندند و به همین دلیل به اپلیکیشن های جدید هم روی خوش نشان دادند.

اگر هم بخواهیم نگاهی به محبوبیت شبکه های اجتماعی داشته باشیم باید گفت فیس بوک همچنان محبوب ترین پلتفرم جهان است و در ژوییه 2020 بیش از 2.

6میلیارد کاربر فعال ماهانه داشته است درحالی که 2 میلیارد نفر هم از پیام رسان محبوب آن یعنی واتس اپ استفاده می کنند.

اینستاگرام هم به نقطه عطف جدیدی از نظر تعداد مخاطب دست یافته و اکنون 854.

5 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد درحالی که این رقم در 2019 حدود 766.

4 میلیون کاربر بود.

با اینکه اینستاگرام از نظر تعداد کاربر فعال ماهانه همچنان از تیک تاک در جهان پیشی گرفته اما رشد سریع اپلیکیشن ویدئوهای کوتاه کمپانی چینی ByteDance شاید این معادله را به هم بزند.

از سوی دیگر با اینکه تیک تاک اکنون 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد ولی برخی موانع ازجمله تنش های امریکا و چین و ممنوعیت آن در این کشور و همچنین هندوستان می تواند پیشتازی تیک تاک را در هاله ای از ابهام قرار دهد.

هندوستان یک چهارم کل کاربران جهانی تیک تاک را در دل خود جای داده و ممنوعیت آن، احتمالاً این پلتفرم را با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد.

از دیگر پلتفرم های ویدئوهای کوتاه موفق بجز تیک تاک می توان به Douyin و همچنین Kuaishou نمونه های چینی آن اشاره کرد که اکنون حداقل 400 میلیون کاربر فعال ماهانه دارند.

Sina Weibo هم یکی دیگر از پلتفرم های ویژه ویدئوی کوتاه است که رشدی سریع داشته و با 550 میلیون کاربر فعال ماهانه، رشدی 18درصدی نسبت به ژوییه 2019 نشان می دهد.

هر ثانیه 11کاربر جدید آنلاین همچنین این گزارش نشان می دهد که در یک سال گذشته 346 میلیون نفر برای نخستین بار آنلاین شده اند که نشان از رشد سالانه 8.

2 درصدی تعداد کاربران جهانی اینترنت دارد.

این آمار نشان می دهد به طور متوسط برای نخستین بار از ژوییه 2019 تاکنون هر ثانیه 11 کاربر جدید در جهان آنلاین شده اند.

ازسوی دیگر هرچند محدودیت های قرنطینه در برخی کشورهای جهان برداشته شده ولی گزارش ها نشان می دهد بسیاری از رفتارهای دیجیتال جدید مردم تغییر نکرده است و به طور میانگین هر کاربر روزانه 6 ساعت و 42 دقیقه از اینترنت بهره می گیرد.

بیش از 40 درصد کاربران اینترنت هم زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذرانند که این رقم در برخی کشورها مثل فیلیپین به 60 درصد می رسد.

کاربران شبکه های اجتماعی به طور متوسط 2 ساعت و 20 دقیقه از زمان آنلاین بودن خود را در شبکه های اجتماعی حضور دارند.

4 نفر از هر 10کاربر اینترنت هنوز زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و یکی از هر 7 کاربر هنوز هم چون دوران قرنطینه به تولید و آپلود محتواهای ویدئویی می پردازند.

طبق این گزارش، بیش از4.

5 میلیارد نفر کاربر اینترنت هستند و از هر 10 کاربر اینترنت همچنان 7 نفر نسبت به قبل از دوران کرونا زمان بیشتری را در گوشی هوشمند خود سپری می کنند(70درصد) و حدود نیمی از کاربران(47 درصد) هم زمان بیشتری به لپ تاپ خود چسبیده اند.

33 درصد کاربران نسبت به قبل از کرونا همچنان زمان بیشتری را در کامپیوترهای شخصی خود سپری می کنند و این رقم برای تبلت به 23 درصد و برای تلویزیون های هوشمند به 32 درصد می رسد.

در کنسول های بازی همچنان شاهد افزایش 18 درصدی زمان استفاده کاربران هستیم و این رقم برای اسپیکرهای هوشمند به 14درصد و برای ساعت های هوشمند هم به 9.

1 درصد تعداد کاربران می رسد.

گوشی های هوشمند محبوب کاربران تحقیقات کمپانی اریکسون هم نشان می دهد تعداد کاربران شبکه های اجتماعی که از طریق تلفن هوشمند به این پلتفرم ها دسترسی پیدا می کنند، 3.

91 میلیارد نفر است پس 99 درصد کاربران از گوشی های هوشمند برای سر زدن به پلتفرم های محبوبشان استفاده می کنند که این موضوع در دوران کرونا نمود ویژه ای داشت.

از هر 10 کاربر تلفن همراه بیش از 8 کاربر عنوان کردند تکنولوژی به آنها کمک کرد تا دوران قرنطینه را راحت تر بگذرانند و 74 درصد عنوان کردند موفق به برقراری تماس با خانواده و دوستان خود شده اند.

تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، بهبود کیفیت زندگی سالمندان، خرید آنلاین و.

همگی از مزیت های زندگی دیجیتال امروز بوده است.

بنابراین با اینکه بسیاری نگران استفاده زیاد کاربران از اینترنت و حضور در فضای مجازی هستند اما کرونا یک بار دیگر یادآوری کرد که تکنولوژی پدیده ای در جهت رفاه مردم است فقط باید از آن به درستی استفاده کرد.

اگر از اپلیکیشن های ویدئوکنفرانس بخواهیم یاد کنیم هم باید گفت روزانه 300 میلیون نفر از زوم برای حضور در کنفرانس ها و نشست های کاری خود بهره گرفتند که این رقم برای Google Meet به روزانه 100میلیون نفر، برای مایکروسافت تیمز به روزانه 75میلیون نفر، برای اسکایپ به روزانه 40 میلیون نفر و برای Cisco Webex به ماهانه 500 میلیون نفر رسید.


کلید واژه ها: شبکه های اجتماعی - اجتماعی - جمعیت جهان - شبکه - جهان - نقطه عطف - جمعیت - امکانات - قرنطینه - استفاده - نشان - شیوع - حضور - افزایش - شبکه اجتماعی - گزارش - کرونا - نقطه عطفی - نقطه - دیگر - نخستین - پژوهشی - طولانی - همکاری - مرداد - مردم - جدید

آخرین اخبار سرویس:
کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در کنارک

خبر خوش مجلسی ها برای کارگران هفت تپه/ پرداخت حقوق و تمدید دفترچه بیمه کارگران

جدول قیمت گوشی شیائومی امروز چهارشنبه 9 مهر 99

استخدام مدیر اداری در یک شرکت معتبر در مشهد

150 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی 175 بقعه گیلان

گل دوم پرسپولیس مقابل پاختاکور و دبل آل کثیر

سالانه 100 تا 120 میلیون دلار چادر وارد ایران می شود

هدف گذاری تولید برای قطع سه هزار میلیارد دلار واردات

دومین نفت کش حامل سوخت ایران به سواحل ونزوئلا رسید

استخدام مدیر منابع انسانی ، طراح و نقشه کش صنعتی در تهران

استخدام آشپز آقا در یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام اپراتور خط تولید آقا با حقوق، بیمه و مزایا در تهران

استخدام انباردار آقا در شرکت همگام صنعت ایستا اهواز در تهران

مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد

نشست کمیسیون بیو تروریسم کهگیلویه و بویراحمد

شرکت ها برای شروع کسب وکار نیازی به شماره اقتصادی ندارند

بورس سبزپوش شد/ واریز یازدهمین مرحله یارانه معیشتی فردا شب / افزایش زیان انباشت خودروسازان به 70 هزار میلیارد تومان

افزایش 13 میلیون تنی ذخایر مواد معدنی خراسان جنوبی

وزیر اقتصاد: روز های خوش در انتظار بورس / رشد بازار سرمایه فقط رشد شاخص نیست

افتتاح بازار سنتی فیدوس آبادان

دولت ریسک شرکت های دانش بنیان را پذیرفته است/ باید به جوانان و فارغ التحصیلان اعتماد کنیم

وزیر اقتصاد: روز های خوش بورس می رسد

وزیر اقتصاد: رونق به بازار بورس باز می گردد

دولت ریسک شرکتهای دانش بنیان را پذیرفته است

وزیر اقتصاد: روز های خوش در انتظار بورس

بازار سنتی اسلامی در آبادان افتتاح شد

مراسم تجلیل از برترین های بخش صنعت و معدن

استخدام کارشناس کنترل پروژه مسلط به MSP و مهندس جوش در تهران

استخدام فروشنده آقا با مزایا در مجموعه شیفر در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی سازمانی، مدیر کنترل پروژه در تهران

انتقاد از ناقضان پروتکل های بهداشتی/ دریافت 27 درصد از یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی توسط وزارت بهداشت

کاهش 17.1 درصدی احداث واحدهای ساختمانی شهر تهران در سال 98

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام| امروز چهارشنبه 9 مهر 99

قیمت میوه و صیفی در میدان عمده فروشی

استاندار زنجان: مراسم پیاده روی اربعین نخواهیم داشت

مهم ترین خبر های جامعه که در 9 مهر ماه رخ داد

استخدام کارمند فروش خانم در یک موسسه زبان انگلیسی در تهران

واگذاری 9230 پورت ADSL به مشتریان کردستانی

افزایش 10 درصدی تولید شمش فولاد

تصمیم مهم هیئت رییسه مجلس برای خودرو ها

شاخص بورس ارتفاع 1.5میلیون واحد را پس گرفت

قیمت میوه و صیفی در میدان عمده فروشی

کاهش 17.1 درصدی احداث واحدهای ساختمانی شهر تهران در سال 98

دولت ریسک شرکتهای دانش بنیان را پذیرفته است

شرکت ها برای شروع کسب وکار نیازی به شماره اقتصادی ندارند

درآمد 5 هزار و 699 میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری

مبدل های کارخانه CTA2 پتروشیمی شهید تندگویان بومی سازی شد

درآمد 5 هزار و 699 میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری

اعطای 8 نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان از طریق بانکها

صدور جواز صنعتی در مازندران 27 درصد افزایش یافت

مدیران بانکی رویکرد فعلی خود که سودآوری است را در مواجه با شرکت های دانش بنیان تغییر دهند

استخدام تکنسین فنی آقا با حقوق مکفی و بیمه در تهران

تبریز رتبه نخست تولید ماسک در کشور را دارد

پیشرفت 70 درصدی راه آهن جوین اسفراین

واگذاری 9230 پورت ADSL به مشتریان کردستانی

ارزش شرکتهای دانش بنیان در بورس برابر با 250 میلیارد ریال است

گامی برای توسعه کشت دانه های روغنی در گلستان

80 درصد روستاییان نهبندان در سامانه الکترونیکی سوخت ثبت نام کردند

فوت روزانه بیش از 30 بیمار کرونایی در تبریز

رکوردشکنی ستاد اجرایی فرمان امام در تولید ماسک بهداشتی

112 هزار و 63 تن کالای غیرنفتی از راه آهن آستارا صادر شد

نمادهای تاثیرگذار بازار بورس در روز چهارشنبه 9 مهرماه 99

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارگر ساده در یک شرکت معتبر بازرگانی - معدنی در تهران

فوت روزانه بیش از 30 بیمار کرونایی در تبریز

افتتاح چند طرح در روستا های بخش مرکزی لارستان

استخدام تری دی کار در یک شرکت دکوراسیون داخلی در تهران

ازسرگیری پروازهای کیش - دبی + جزییات

زیان صاحبان سهام عدالت از فاصله سفارش تا فروش

برقراری مجدد پرواز های کیش به دبی

اولویت های 35 گانه وزارت صمت ابلاغ شد

افزایش سفرهای مردم در روز گذشته+ شلوغ ترین جاده ها

تکمیل امام زادگان آستارا با بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار

خودروهای دنا به نمایندگان مجلس فروخته نمی شود

 36 واحد تولیدی هرمزگان با رفع موانع و مشکلات احیا شد

3 بانکی که بیشترین اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان داشتند

قیمت خانه در تهران بدون محاسبه منطقه 1 چه قدر است؟ +نمودار

سخنگوی هیئت رییسه مجلس: خودروهای دنا به نمایندگان مجلس فروخته نمی شود

3 سیگنال مهم مناظره ترامپ و بایدن برای بازار ها

لزوم هم افزایی دستگاه ها برای تحقق هشت محور محیط دوستدار سالمند

مخالفت کمیسیون عمران با ورود مسکن به بورس

میزان بارش های پاییزی برای یزد کمتر از حد نرمال

به روز رسانی سامانه های خدماتی بانک پاسارگاد

اپلیکیشن کیپاد امنیت پول و تسهیل خدمات را همزمان دارد

ارتباط مستقیم مدیرعامل بانک مهرایران با کارکنان و مشتریان در مرکز ارتباط مشتریان

حضور فعال بانک رفاه کارگران در نمایشگاه ملی دفاع مقدس

سرپرست روابط عمومی بانک مرکزی منصوب شد

175 بقعه در گیلان بازسازی می شود

بانک رفاه کارگران بیش از 133 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت کرد

تصویب قانونی برای افزایش اختیارات در اعمال محدودیت های جدید در انگلیس

توسعه مشاغل خانگی، راهی برای رونق اقتصاد و رفع مشکل بیکاری

سخنگوی هیئت رییسه مجلس: خودروهای دنا به نمایندگان مجلس فروخته نمی شود

نحوه تامین ارز واردات دارو و کالاهای اساسی از زبان جهانگیری

خودروهای دنا به نمایندگان مجلس فروخته نمی شود/خودروها در مالکیت مجلس

شاخص های اشتهای ریسک اعتباری بانک توسعه تعاون بررسی شد

جذب 3.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در شش ماه اول امسال

آخرین آمار کرونا در جهان؛ بیش از 34 میلیون مبتلا، 25 میلیون بهبودیافته و یک میلیون قربانی

ازسرگیری پروازهای کیش دبی + جزییات

استخدام کارگر فنی در یک شرکت معتبر در تهران

برداشت بیش از 9 هزار تن خرما در شهرستان سرباز

حضور بیش از نیمی از مردم جهان در شبکه های اجتماعی

حضور بیش از نیمی از مردم جهان در شبکه های اجتماعی