مطالب مرتبط:
گلایه از UNODC در خصوص عدم انتشار گزارش تریاک در افغانستان
ورود قوه قضاییه به مسائل شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم ها !
آفتاب سوختگی چگونه درمان می شود؟
سقز، صاحب زیپ لاین می شود
راهکار هایی برای درمان ورم پا در بارداری
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 مرداد 1399 ساعت 08:502020-08-15پزشكي

درمان «پروانه ای» با کرم مخترع همدانی/ گلایه صاحب «نیکا»: کو گوش شنوا؟!


مادر یک بیمار پروانه ای در شیراز از درمان دخترش با کرم محمد کاظم رشیدی؛ مخترع همدانی کرم اورگانیک «نیکا» می گوید، اما همین مخترع از بی تفاوتی بسیاری از مسوولان به اختراعش گلایه مند است، - خبرگزاری فارس - همدان: گریه های شب و روز زینب به سمفونی دردهای بی امان مادر تبدیل شده است، دیگر تاب دیدن درد جانکاه کودکش را ندارد، زخم روی زخم، زخم های بی پایانی که در تمام زندگی با اوست، چطور می تواند اینها را نبیند و دست روی دست بگذارد؟ شاید دردی که او متحمل می شودد بیش از فرزندش باشد، آن جا که هر روز مجبور است زخم های کودکش را پانسمان کند، از این سر شهر تاا آن سر شهر دنبال دارو باشد تا نبیند اشک های پاک کودکانه دخترکش را.

می گویند تنها فرزندش به بیماری نادری مبتلا شده است، یکی اسمش را EB می گذارد و دیگری می گوید پروانه ای ، چه می دانست EB چیست یا پروانه ای ؟، تنها آنچه می بیند زخم روی زخم است و مبهوت این حجم از زخم؟ دردی که بدن دختر معصوم اش را به رنگ سرخ درآورده است.

با خود عهد بسته که نگذارد زینب کوچولویش درد و رنج زیادی را متحمل شود، به قول خودش شده است نپوشد و نخورد اما با حقوق کارگری همسرش نمی گذارد این اتفاق بیافتد، او به آینده دخترش می اندیشد و امیدوار از اینکه برخی با وجود این بیماری توانسته اند زندگی موفق و تحصیلات عالیه داشته باشند.

هرجا خبر از درمان بیماران پروانه ای باشد روزنه امیدی است در درون این مادر که همین اخیرا خبرهای منتشر شده از یک مخترع همدانی در درمان این بیماران او را بیشتر امیدوار کرده است.

EB  یا پروانه ای یکی از سخت ترین بیماری های دنیاست، این بیماری در پوست و غشای مخاطی تاول و زخم های دردناکی ایجاد می کند.

یک بیماری ارثی بافت های پوستی ناشی از یک جهش ژنتیکی درر کراتین یا کلاژن است و در پوست و غشای مخاطی ایجاد تاول های خون ریزی دهنده دردناک می کند اما واگیر ندارد.

 شدت بیماری در مبتلایان پیشرونده و افزاینده است و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود.

در نتیجه این بیماری، پوست به شدت شکننده شده و با کوچکترین خراشی لایه لایه شده و کنده می شود.

تاول های زیاد از بارزترین علائم این بیماری است، اغلب افراد مبتلا به EB  آن را از طریق ژن های معیوبی که از یکی از والدین یا هر دوی آن ها به ارث برده اند، دریافت می کنند.

 با وجود اینکه گفته می شود EB  دردی است که درمان ندارد اما یکی از مخترعان همدانی می گوید این بیماران را درمان می کند؛ مادر زینب هم یکی از کسانی است که نتیجه خوبی در استفاده از این دارو گرفته است.

به سراغ او رفتیم تا چند کلامی صحبت کنیم و از روند درمان بیماری بدانیم.

فارس: از بیماری دخترتان بگویید چه زمانی متوجه این بیماری شدید؟ دخترم، زینب وقتی به دنیا آمد پشت دست و پاهایش تاول داشت و پوستش جدا می شد، پزشکان بعد از بررسی تشخیص دادند که بیماری پروانه ای است، او را به بیمارستان سعدی شیراز بردیم و آنجا هم تشخیص دادند که درگیر همین بیماری شده و باید برایش پانسمان و دارو استفاده کنیم.

به چند دکتر نشانش دادیم که داروهای متفاوتی دادند و از آنها استفاده کردیم، بارها به داروخانه های مختلف شیراز رفتم و ترمیم کننده های بسیار قوی و گرانقیمت خریدم اما هیچکدام آنچنان فایده ای نداشت و تنها یک کرم نوو خوب بود که وقتی پوست تاول می زد و آن را تخلیه می کنم، روی زخمم می زنم.

البته این کرم تنها برای خشک کردن تاول است اما جای زخم را نمی برد و پوست را سفت وو ضخیم نمی کند تا باردیگر تاول نزند و در واقع التهاب را هم از بین نمی برد.

اخیرا با کرم آقای رشیدی آشنا شده ام، ایشان کرمی به نام نیکا را برایم فرستاده اند که اثر خوبی روی پوست دخترم دارد و پوست بعد از مدتی محکم  شده و آنچنان شکننده نیست و خشکی آن را هم از بین می برد.

بیماران پروانه ای پوست خشک دارند که با یک ضربه کوچک پوست آنها جدا و زخم بزرگی ایجاد می شود که با کوچکترین ضربه بزرگترین زخم به وجود می آید اما استفاده از کرم نیکا زخم های دخترم را کمتر کرده و پوستش مقاومت نشان داده است، خوشبختانه قرمزی پوستش هم خیلی بهتر شده است.

فارس: دخترتان چند سالش است و از چه زمانی کرم نیکا را استفاده می کنید؟ زینب سه سال و هفت ماه دارد، کل زندگی ام شده درمان بیماری او و تقریبا هشت ماهی می شود که برایش از کرم نیکا استفاده می کنم.

فارس: قبل از اینکه این کرم را استفاده کنید چه کاری برای درمان انجام داده بودید؟ زینب لکه های قرمز زیادی داشت که عکس های قبل از استفاده کرم نیکا را دارم و الان خیلی فرق کرده است.

خیلی دچار خارش پوست می شد و روزی 10 بار دارو می زدم تا خوب شود، یک کرمی که بهترینن ترمیم کننده بود و ال سی ام که بعد از یک جراحی و لیزر فوری قرمزی را از بین می برد را روی پوستت دخترم استفاده می کردم اما هیچ تاثیری را نمی دیدم و پوست او داشت از بین می رفت و دارویی شیمیایی هیچ جواب نمی داد.

 فارس: چطور با آقای رشیدی آشنا شدید؟ یکی از دوستانم از طریق اینترنت ایشان را معرفی کرد، در مورد کرم نیکا برایم گفت و خواست که آن را بخرم و برای زینب استفاده کنم.

او تاکید کرد که این همه کرم استفاده کردم یک بار هم از آن بزنم کهه طبیعی است و از عسل و روغن زیتون و .

تهیه شده و عوارضی هم ندارد.

خیلی از خاصیت این کرم گفت که چطور حتی زخم بستر را هم خوب می کند در مورد قیمتش هم که مناسب است.

فارس: از اینکه اهل شیرازید چطور کرم نیکا را تهیه کردید؟ دوستم شماره آقای رشیدی را پیدا کرد و با ایشان تماس گرفتم و شرایط را گفتم، عکس های زینب را هم برایش فرستادم و کرمی را برام پست کرد و استفاده کردم و اتفاقا جواب هم داد.

شاید اولین کسی باشم که در استان فارس از کرم نیکا برای دخترم استفاده کرده ام، برخی هم بعد از من خریداری و استفاده کرده اند اما نمی دانم به بدن آنها سازگار بوده یا نه، ممکن است به بدن کسیی سازگاری داشته باشد و به بدن کسی نه اما برای دخترم خوب بود و در کل باید امتحان کرد.

بچه های پروانه ای استان فارس با یکدیگر فرق دارند یعنی درصد، شدت و نوع بیماری آنها با یکدیگر متفاوت است  و به همین خاطر کرمی بوده که به پوست فرزند من ساخته اما به دیگران نساخته است.

فارس: پزشکان در مورد علت بیماری پروانه‎ ای زینب چه می گویند؟ بین اقوام کسی به بیماری پروانه ای مبتلا نیست و و دخترم اولین کسی است که این بیماری را دارد، در مورد علت آن آزمایش داده ایم هنوز جوابش نیامده است.

فارس: چقدر برای درمان زینب هزینه ای کرده اید؟ راستش خیلی، هفته ای 500، 600 یا 700 هزار تومان.

ترمیم کننده های قوی می خریدم درحالی که پدرش کارگر است و حقوق آنچنانی ندارد، هرچه درآمد داریم برای دخترم خرج می کنیم و همچنان هم این مخارج هست.

شاید در ماه از حقوق همسرم بیشتر از 200 یا 300 هزار تومان خرج خودمان نکنیم  و بقیه را دارو می خریم.

فارس: شما که درگیر این بیماری هستید به نظرتان حمایت از بیماران پروانه ای چطور است؟ خانه EB  برایمان پانسمان می فرستد، مرکز نیکوکاری قلب های سبز شیراز هم هر از چندگاهی دارو می فرستد، خدا خیرشان بدهد خیلی کمک حالمان هستند اما در کنار اینها هزینه بچه های پروانه ای بالاست، در حال حاضر چشم های زینب درگیری دارد و گوشه های چشمش چسبندگی گرفته است، به همین خاطر قطره هایی استفاده می کنیم که بسیار گران است و با یک مصیبتی می توانیم به دکتر ببریم و دارو بخریم.

فارس: تنها چسبندگی در ناحیه چشم بوده یا انگشتان دست و پا هم درگیر شده است؟ خیر.

خوشبختانه تنها گوشه های چشمش است چون از هفت ماهگی برای او بانداژ استفاده کردم و یک سال و شش ماه شد سفارش آتل دادم و هر شش ماه یک بار هم آتل استفاده می کنم.

فارس: کرم نیکا چقدر برای شما هزینه داشته است؟ در ماه پنج کرم می خرم و تنها صد هزار تومان برای آقای رشیدی واریز می کنم، او پول زیادی نمی گیرد و تنها هزینه دو کرم را می دهم چون از بچه های پروانه ای حمایت می کند.

شاید اصلا هزینه ای که پرداخت می کنم پول پستش بشود و هزینه دارو را نمی گیرد.

فارس: امیدوارم حال دخترتان روز به روز بهتر شود، به عنوان حرف پایانی صحبتی دارید؟ متشکرم .

خیر صحبتی ندارم و تنها امیدم به خوب شدن دخترم است، امیدوارم بیشتر از این بیماران پروانه ای حمایت شوند چون خیلی از خانواده ها توان خرید دارو و پانسمان  را ندارند.

طی دو سال گذشته چندین گزارش از محمدکاظم رشیدی؛ یک مخترع همدانی در خبرگزاری فارس کار کردیم که صحبت های زیادی از اختراعات خود داشت و یکی از آنها؛ درمان بیماران EB  بود.

با صحبت های این مادر باردیگر به سراغ ایشان رفتیم تا از روند آخرین اقداماتش بدانیم.

فارس : آقای رشیدی آخرین باری که با شما صحبت کردیم سال گذشته بود، گویا از آن زمان تاکنون اقدامات خاصی انجام داده اید؟ بله.

پیگیری جدی درمان بیماران EB  هستم، بیماران پروانه ای یکی از مشکلات امروز دولت است اما متاسفانه مسوولان ما منتظرند از کشورهای دیگر برای این بیماران دارو بیاید و درمان شوند در حالی کهه خود می توانیم و کرم نیکای من طبق نظر پزشک و بیمار درمان خوبی دارد.

پدر یکی از بیمارانم می گفت که کرم نیکا فرزندش را نجات داده و این اتفاق خیلی ارزشمند است، کاش بقیه بیماران هم  زیر نظر پزشک از آن استفاده کنند که قطعا اثربخش خواهد بود.

معتقدم همه بیمارانن پروانه ای با استفاده از این کرمم درمان خواهند شد.

روی کیست تخمدان خانم ها هم کار کرده ام، با کمک دانشگاه علوم پزشکی همدان به مدت یک سال  کارآزمایی بالینی انجام دادم که پرونده اش را هم به تهران فرستاده ام.

یکی از بزرگترین مشکل خانم ها کیست تخمدان است که برای درمان یا رحم آنها را برمی دارند یا قرص ال دی تجویز می کنند که درمانن قطعی نیست اما با کرم نیکا ثابت شده که بدون برگشت کیست مداوا می شود.

پزشکان کیست تخمدان بیماران را عمل و رحم را برمی دارند و قرص ال دی تجویز می‎کنند اما چند ماه بعد بار دیگر برمی گردد و باز مجبورند قرص هایی تجویز کنند و هزینه های زیادی را بیماران متحمل شوند.

 در واقع عفونت دهانه رحم را نمی توانند درمان کنند و مرتب آنتی بیوتیک تجویز می کنند درحالی کهه تاثیر ندارد اما کرم نیکا این کیست را پاک می کند و دیگر کیست هم برنمی گردد؛ تمام اینها را از خودم نمی گویم و دانشگاه علوم پزشکی ثابت کرده است.

کرم نیکا تمام عفونت را تخلیه می کند و فرد تازه برای بچه دار شدن آماده می شود در حالی که با برداشتن رحم دیگر این امکان فرزندآوری نیست، با این کرم نه تنها دهانه رحم پاکسازی کامل می شود بلکه تقویتت کننده هم است.

مستندات حرف هایم موجود است و تمام مدارک نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی آن را با کرم خارجی مقایسه کرده و متوجه شده که کرم نیکا هیچ گونه مواد شیمیایی ندارد و کاملا ارگانیک است و بهه داروی خارجی ارجح است.

حتی محققان این دانشگاه در گزارش های خود نوشته اند که مشابه آن در بازارر وجود ندارد، آقای دکتر غفاری این کار را انجام داده و روی 140 بیمار امتحان کرده است.

نامه ای در خصوص درمان کیست بانوان به آقای شانه ساز، رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت نوشته ام و ایشان دستور اکید داد که پرونده ها رسیدگی شوند اما کو گوش شنوا؟ اصلا بها نمی دهند! کارهای زیادی انجام داده ام چون به کارم یقین و ایمان دارم اما به دلیل اینکه حمایت نمی شوم دلسردم.

آنچه مرا بیشتر رنج می دهد این است که به محض اینکه بیمار دیابتی پایش سیاه می شود پزشکان شروع به قطع آن پا می کنند در صورتی که با کرم نیکا درمان می شود، رسالت رسانه هاست که این موضوعات راا به گوش جراحان برسانند خصوصا در شرایط امروز کرونا که باید بار بیمارستان ها را کم کرد.

نگران بیماران EB  هستم، باور کنید به خاطر پول نیست که کرمم را بخرند چون نمی خواهم تبلیغ کنم و حتی آن را به قیمت پنج سال پیش می دهم در حالی که نسبت به سالهای گذشته تمام اجناس چند برابر شده اند، هدفم درمان است و پول مهم نیست.

من با یک قشر محروم جامعه درگیر شده ام و مسوولیتی بر عهده گرفته ام که مشکلات آنها را حل کنم چون با هر درد و رنج بیمار و خانواده آنها ناراحتی ام بیشتر می شود و دنبال راه چاره هستم.

دکتر فرزانه آزاد می گوید تاکنون کرمی همچون نیکا که بخواهد جوابگوی بیماران پروانه ای باشد ندیده ام و در حال حاضر این کرم را به عنوان دارو نسخه و به بیماران تجویز می کند.

فارس: راستی در مورد دختران شین آبادی بگویید؟ معتقد بودید که اگر حمایت شوید آنها را هم درمان خواهید کرد.

بله همینطور است.

به همین خاطر سه مرتبه تیمی را خدمت دکتر فاطمی؛ فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و سرپرست تیم درمان دختران شین آبادی فرستادم تا با ایشان صحبت کنند و نامه ای کتبی خدمت ایشان نوشتم  و گفتم ما می توانیم  این دختران را درمان کنیم اما اصرار می کنند که نمی توانید! باید چطور بگوییم که حمایت نمی شویم.

بار دیگر هم نامه ای نوشتم و گفتم می توانیم اما متاسفانه گوش نمی دهند، شاید به گوش آقایان برسد که یک فرد خارجی می تواند بهتر است و طب ایرانی به گوش آنها نمی رسد!! حرفم این است که کم دست خود را به سوی کشورهای خارجی دراز کنیم چون ما هم توانایی دارم و همه چیز فراهم است تنها باید بخواهیم.

درمان دختران شین آبادی کاری ندارد و ما مشابه آنها هزاران نفر را بدون تیغ جراحی درمان کرده ایم.

باور کنید مادیات برایم مهم نیست و تنها بنشینم خانه و به باغاتم برسم راحت می توانم زندگی کنم و استراحت هم داشته باشم اما حرص می خورم نمی توانم در حق کسانی کاری انجام دهم  چون انسانیت حکم می کند، وجدان داریم و نمی توانیم بی تفاوت باشیم.

در مجموع برای تمام حرف هایم سند دارم و هرکسی و هر مقامی در مورد آنها صحبت کند و عکسش را  بگوید، سند دارم و می توانم دفاع کنم.

فارس: مطالعات جدیدی هم آغاز کرده اید؟ بله.

اما واقعا گاهی اوقات خسته ام می کند چون عدم پاسخگویی مسوولان باعث می شود این روحیه را بگیرم، اینکه بخواهم با دکتر شانه ساز ارتباط بگیرم و  وقت و انرژی زیادی را صرف کنم اما وقتی بی نتیجهه می شود دیگر سرد می شوم البته از کارهایم دست برنمی دارم و روی خیلی چیزها مطالعه دارم ولی بهتر است نگویم.

فارس: برگردیم به موضوع درمان بیماران پروانه ای با استفاده از کرم تولیدی شما، در این مورد بیشتر توضیح دهید.

مدت ها پیش بعد از تبلیغ این کرم، یک بیمار پروانه ای به من مراجعه کرد و از خواص کرم پرسید که توضیحات لازم را دادم، بعد از شنیدن حرف هایم درخواست کرد این کرم را به او ارزان بفروشم، به او گفتم مبلغی در قبال آن دریافت نمی کنم اما در مصرف آن قواعدی هست که باید رعایت کند، یعنی باید زیر نظر پزشک استفاده شود.

چند بیمار پروانه ای از این دارو استفاده کرده اند که اثرات خوبی داشته است، حتی خانم دکتری به صورت کتبی در سربرگی نوشته که از داروهایم برای بیماران پروانه ای استفاده کرده و اثرگذار بوده است و هیچگونه عوارضی ندارد، البته باز هم تأکید می کنم استفاده از این دارو برای بیماران باید زیر نظر پزشک باشد.

 بیماران پروانه ای به واسطه زخم های عجیب و دردناکی که روی بدنشان ایجاد می شود در رنج و عذاب هستند و این موضوع را باید مسوولان بدانند، به ویژه اینکه نسبت به ورود برخی از داروها تحریم هستیم.

معتقدم کرم تولیدی ام می تواند به این بیماران کمک کند و عوارضی هم نداشته باشد چون صد درصد ارگانیک است.

وقتی پای تحریم ظالمانه دشمن در میان است باید خودمان به فکر باشیم و از تولیدات داخل و حمایت از نخبگان و مخترعان روی پای خود بایستیم.

از آن جا که روی پوست بیمار پروانه ای هیچ کلاژنی وجود ندارد، کرمی که بنده تولید کرده ام کلاژن می سازد و کمبودها را برطرف می کند، پوست بیماران پروانه ای کمی عفونی است و این کرم می تواند عفونت آنها را برطرف کند.

این بیماران نباید دارو و مواد شیمیایی استفاده کنند که کرم من هم فاقد مواد شیمیایی است، پوست آنها خشک است و باید آبرسانی انجام شود که این مشکل هم با این کرم برطرف می شود.

 مسوولان باید از این بیماران حمایت کنند؛ وقتی کودکان پروانه ای را می بینم که چطور در رنج هستند، خود را مسوول می دانم که به آنها کمک کنم.

فارس: از توضیحات شما سپاسگزارم و از مصاحبت با شما بسیار لذت بردیم، اگر موردی هست که بفرمایید استقبال می کنم.

بنده هم از شما سپاسگزارم و آرزویم این است که اختراعات همین سرزمین به بشریت خدمت کنم که امیدوارم آن را به گوش مسوولان برسانید.

--------------------- زهره عباسی صالح --------------------- انتهای پیام/89026/
کلید واژه ها: پروانه - مخترع - بیمار پروانه ای - خبرگزاری فارس - همدانی - بیمار - گلایه - درمان - دیگر - مادر - خبرگزاری - پانسمان - مسوولان - شب و روز - کودکانه - دخترکش - سمفونی - بیماری - دیگری - زندگی - نادری - شیراز - فارس - دارو - زینب - صاحب - محمد - امان

آخرین اخبار سرویس:
شرایط دوگانه بهبود یافتگان کرونا

علت و درمان تیک عصبی در کودکان

نسخه دارو های شیمی درمانی، الکترونیک می شود

روزهای بد کرونایی

با بیماری های ویروسی چه باید کرد؟

استخدام تعدادی آقا جهت کارگاه mdf در همدان

نسخه نویسی داروهای شیمی درمانی، الکترونیک می شود + جزییات

افزایش تعداد مبتلایان موج سوم کرونانسبت به دو موج اول

اگر با فرد دچار کرونا تماس داشتم باید فورا آزمایش بدهیم؟

ویتامین E در رشد مناسب سیستم عصبی ضروری است

موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

نسخه نویسی داروهای شیمی درمانی، الکترونیک می شود + جزییات

اگر با فرد دچار کرونا تماس داشتم، باید فورا آزمایش بدهم؟

موج سوم کرونا رکورد شکست

شیوه جدید خدمات پزشکی در دوران کرونا

موج سوم کرونا رکورد شکست/ تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

افزایش بی سابقه شمار مبتلایان کرونا در نیویورک

مصرف داروی دیابت روند زوال شناختی را کُند می نماید

ارتباط کلسترول بالا در اوایل عمر با بروز مشکلات قلبی در میانسالی

ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی به هزار زندانی در شیراز

محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم

دلمان برای مادر پیرمان تنگ شده!

ببینید | تهران در آستانه تعطیلی یک هفته ای/کدام گروه از مشاغل ابتدا تعطیل می شوند؟

ارتباط کلسترول بالا در اوایل عمر با بروز مشکلات قلبی در میانسالی

موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

مصرف داروی دیابت روند زوال شناختی را کُند می نماید

دلیل مشترک پیرپوستی و آب مروارید

ویتامین E در رشد مناسب سیستم عصبی ضروری است

با تنظیم خواب تان بر روی کاهش وزن خود برنامه ریزی کنید

چرت نیمروزی و افزایش مشکلات قلبی عروقی

سه شیوه تهیه واکسن

موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل

هوش مصنوعی تنهایی شما را تشخیص می دهد

موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

طرز تهیه ترشی سبزیجات

دلایل پنهان اضافه وزن

تاکنون چه تعداد دانش آموز بر اثر کرونا فوت کرده اند؟

هوش مصنوعی تنهایی شما را تشخیص می دهد

9 نشانه ای که سن واقعی زنان را برملا می کنند

اقدام به بارداری و درمان ناباروری در دوران پاندمی کرونا

اقدام به بارداری و درمان ناباروری در دوران پاندمی کرونا

ستاد فرماندهی مدیریت کرونا: در حال حاضر در پیک بیماری کرونا در تهران به سر می بریم

هشدار حریرچی: ممکن است جایی برای پذیرش بیماران کرونا نداشته باشیم | نمودارهای ابتلا و مرگ کرونا در سه استان انفجاری

دانستنی هایی درباره آنفلوآنزا و کرونا

30 هزار دوز واکسن آنفلوانزا در اصفهان توزیع می شود

جولان رمالان و فالگیران در فضای مجازی

تهران در پیک کرونا به سر می برد

افزایش 3 برابری بستری های کرونایی در کاشان نسبت به 10 روز قبل

موج سوم کرونا چه زمانی تمام می شود؟ | بستری ها در برخی استان های بی سابقه است

ویدئو | پیش بینی وضعیت بدتر کرونا در تهران

افزایش 3 برابری بستری های کرونایی در کاشان نسبت به 10 روز قبل

30 هزار دوز واکسن آنفلوانزا در اصفهان توزیع می شود

موج سوم کرونا چه زمانی تمام می شود؟ | پاسخ معاون کل وزیر بهداشت را ببینید

با مصرف این میوه ها روند سفید شدن مو را کندتر کنیم

احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه های تهران | کدام اصناف در موج سوم کرونا تعطیل می شوند؟

مهران رجبی: به خاطر یک سلفی کرونایی شدم

اعمال محدودیتها در صورت تداوم روند افزایشی کرونا در آذربایجان غربی

مرگبارترین ویروس های جهان

اینترفرون درمانی؛ فاز جدید مبارزه با کرونا + فیلم

استخدام لیسانس بهداشت حرفه ای و یا hse در مشهد

وضع کرونا در جنوب غرب خوزستان نگران کننده است

فال روزانه یکشنبه 6 مهر 99

ویدئو | پیش بینی برای وضعیت بدتر کرونا در تهران

پیام وزیر بهداشت به مناسبت افتتاح تلویزیون اینترنتی اربعین

واکسن آنفولانزا خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد؟

مصونیت در برابر کرونا با ابتلا به تب دنگی

موج سوم شیوع کرونا خطرناکتر از دو موج قبل

وضعیت نگران کننده کرونا در جنوب غرب خوزستان

سردرد سمت چپ خطرناک است، حتما این نوع سردرد را جدی بگیرید

آیا آنتی بادی ها تولیدشده در بدن بر ضد کرونا باعث محافظت ما می شوند؟

بیمارستان بزرگ تهران پر از بیمار کرونا شد | افزایش 3 تا 5 برابری بستری های کرونا در پایتخت

وضعیت نگران کننده کرونا در جنوب غرب خوزستان

افزایش آمار بیماران کرونا درآذربایجان غربی/3750واحدواکسن توزیع شد

ببینید | اینترفرون درمانی؛ فاز جدید مبارزه با کرونا

مادران باردار حتما این مکمل ها را مصرف کنند

افزایش آمار بیماران کرونا درآذربایجان غربی/3750واحدواکسن توزیع شد

شربت گیاهی پدی کاف

7 خاصیت شگفت انگیز نارنگی برای سلامتی+اینفوگرافیک

میانگین استفاده از ماسک دراستان اردبیل پایین است

بیش از 35 هزار مبتلا به کرونا در لبنان

شرایط دوگانه بهبود یافتگان کرونا

جلسه نوبخت و وزیر بهداشت به منظور حل مشکلات کادر بهداشت

آیا دچار شدن به کروناویروس باعث محافظت در برابر عفونت دوباره با آن می شود؟

مهم ترین خبر های جامعه که در 5 مهر ماه رخ داد

تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟

اصفهان| مرحله نخست واکسن آنفلوآنزا به بیماران پرخطر و مادران باردار اختصاص می یابد

تمدید دوباره مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون استخدامی دانشگاه های پزشکی

استاندار اصفهان خبر داد: اعمال محدودیت ها به مدت یک هفته در استان اصفهان

چرا برخی از افراد به کووید-19 شدید مبتلا می شوند؟

120 پزشک خطاب به رییس جمهور: تست قند خون و انسولین دیابتی ها را تأمین کنید

جلسه نوبخت و نمکی برای حل مشکلات کادر بهداشت

آمار دو میلیون قربانی برای کرونا محتمل است

شیوه جدید خدمات دوراپزشکی در دوران کرونا

مارپله کرونا بر پایه بخت و اقبال نیست+عکس

تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم

2830 محل برگزاری عزاداری در یزد مورد بازرسی قرار گرفت

چرت نیمروزی و افزایش مشکلات قلبی عروقی

سه روش راحت برای کاهش مصرف نمک/ عوارض مصرف بیش از حد کافیین

مصرف سیگار و توانایی دهان برای مقابله با عفونت

کرونا گرفتن دانش آموز دختر 11 ساله سبزواری

درمان «پروانه ای» با کرم مخترع همدانی/ گلایه صاحب «نیکا»: کو گوش شنوا؟!

درمان «پروانه ای» با کرم مخترع همدانی/ گلایه صاحب «نیکا»: کو گوش شنوا؟!