مطالب مرتبط:
ظریف: جامعه جهانی باید استقلال لبنان را به رسمیت بشناسد
جامعه جهانی باید استقلال لبنان را به رسمیت بشناسد
ظریف:جامعه جهانی باید استقلال لبنان را به رسمیت بشناسد
ظریف:جامعه جهانی باید استقلال لبنان را به رسمیت بشناسد
ظریف: جامعه جهانی باید استقلال لبنان را به رسمیت بشناسد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 23:002020-08-14بين الملل

ما انتخابی جز انتخاب مردم لبنان نداریم/ جامعه جهانی باید به استقلال لبنان اعتراف کند


ظریف در گفتگو با شبکه المیادین گفت:ما انتخابی جز انتخاب مردم لبنان نداریم.

ما با هردولتی که مردم لبنان انتخاب کردند همکاری کردیم و با هردولتی که مردم لبنان انتخاب کنند نیز همکاری خواهیم کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر"، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که در بیروت حضور پیدا کرده بود در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: لازم می دانم در این شرایط سخت به مردم لبنان به مناسبت سالگرد پیروزی لبنان و مقاومت بر صهیونیست ها تبریک بگویم، مردم و مقاومت لبنان توانستند طی سی و سه روز در برابر در حمله تجاوزکارانه صهیونیست ها مقاومت کنند و پیروز شوند.

این سالروز بسیار مهم است که نشان می دهد مقاومت مردم لبنان هر مشکلی را حل کند و ما هم که در این فاجعه بسیار عظیم همراه مردم لبنان هستیم و در کنار مردم لبنان هستیم و تسلیت می گوییم به مردم این کشور به خاطر اینکه در این فاجعه شماری از شهروندان لبنان به شهادت رسیدند و همچنین عده ای از مردم لبنان در این حادثه مجروح شدند و برخی نیز بی خانمان شدند.

اعتقاد داریم اگر مردم لبنان متحد و منسجم باشند این واقعه می تواند یک شروع خوب برای لبنان باشد، اما اگر اجازه داده بشود که دیگران -همان هایی که هیچ وقت خیر لبنان را نخواسته اند و حتی در شرایط سخت امروز نیز تحریم ها و فشارهای شأن علیه بانک های لبنان ادامه دارد- میان مردم لبنان جدایی بیاندازند آنگاه با نگرانی هایی برای آینده لبنان مواجه هستیم.

اما ما اطمینان داریم که لبنانی ها همچنان که در چنین روزی بر اسراییل پیروز شدند می توانند بر این مشکلات هم پیروز شوند.

مجری المیادین این سوال را مطرح کرد که آیا شما ناوگان های دریایی و کشتی های جنگی ای که در شرق دریای مدیترانه و در سواحل لبنان بسیج شده اند امری عادی است یا حاکی از فشار بر لبنان و مقاومت است و صاحبان این ناوگان ها به دنبال گرفتن امتیاز از لبنان و مقاومت هستند.

وزیر خارجه ایران در پاسخ گفت: حتماً طبیعی نیست که ناوگان های خارجی هزاران کیلومتر دورتر از بنادر و منطقه خودشان حضور بیابند و خود را به لبنان برسانند، و مردم لبنان یا مقاومت لبنان -که همان مردم لبنان است- را تهدید بکنند، از این رو این سیاستی است که برخی دولت ها همیشه دنبال کرده اند، اما مقاومت مردم لبنان باعث خواهد شد که این حرکت ها اثری نداشته باشد همچنان که نمایش تبلیغاتی که بین ابوظبی و رژیم صهیونیستی صورت گرفته اثری بر مقاومت نخواهد داشت بلکه مقاومت را نیز تقویت می کند، این حرکت نمایشی هیچ تأثیری نخواهد داشت، زیرا در جنگ سی و سه روزه که صهیونیست ها همه امکانات را فراهم کرده بودند در آن زمان موفق نشدند.

محمدجواد ظریف درباره دیدارهای خود با مسئولان لبنانی گفت: ما در دیدار با مسئولان لبنان دو بحث داشتیم، یکی در مورد آمادگی ایران برای کمک به لبنان بود.

ایران از اولین کشورهایی بود که طبق وظیفه انسانی خود اقدام به ارسال کمک های پزشکی برای مردم لبنان و برای آسیب دیدگان انفجار کرد.

ما آمادگی داریم که این کمک ها را در حوزه پزشکی ادامه دهیم.

همین طور که مردم لبنان و مسئولان لبنان در زمینه انرژی، سوخت و بازسازی و برق از ما خواسته اند ما امکان کمک و همکاری با آن ها را داریم و بخش خصوصی ایران و برخی از دستگاه های دولتی ایران می توانند در بازسازی لبنان مشارکت کنند، اما این مساله منوط به تصمیم هایی است که دولت لبنان اتخاذ می کند و این پیام نخستی بود که من در دیدار با مسئولان لبنانی با آن ها در میان گذاشتم.

پیام دوم ما این بود که جامعه جهانی باید به استقلال لبنان اعتراف کند و از دخالت در امور لبنان اجتناب کند.

بی تردید دولت لبنان با توجه به داشتن قضاتی بسیار مبرز توانمندی تحقیق درباره این فاجعه را دارد و می تواند مسئولان این حادثه را به جزای اعمال شأن برساند، دنیا هم به آن ها کمک می کند، اما حاکمیت آن ها نباید خدشته دار شود.

همچنین اصلاحات در لبنان نیز باید به صورت داخلی انجام شود و مسئولان لبنانی خود باید عهده دار امر اصلاحات شوند و مردم لبنان نیز خواهان اصلاحات هستند، اما نباید کسی تصور کند که می تواند شرایط ویژه اقتصادی لبنان بعد از این فاجعه را بهانه و مستمسکی برای تحمیل نظرات خودش قرار بدهد و برای پیشبرد اهداف خود به لبنان فشار بیاورد.

آنکه چنین می کند معلوم است که به دنبال منافع خودش هست نه به دنبال منافع مردم لبنان.

من به مسئولان لبنان که با آن ها صحبت کردم این اطمینان خاطر را دادم که جمهوری اسلامی ایران در کنار رهبری و مردم لبنان قرار دارد و آمادگی دارد که در حوزه هایی که از ما خواسته می شود کمک کنیم نه اینکه به دنبال تحمیل شرایطی بر لبنان باشیم.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به این اتهام که ایران به دنبال دخالت در امور لبنان است، گفت: ما از انتخاب مردم لبنان همیشه حمایت کرده ایم و از مقاومت مردم لبنان در برابر حضور بیگانگان حمایت به عمل آورده ایم.

ما در کنار مردم لبنان بوده ایم و هیچگاه دیدگاه های خود را بر هیچ گروهی در لبنان تحمیل نکردیم.

هیچگاه از لبنان برای پیشبرد مسائل خودمان استفاده نکردیم.

بسیاری از فشارهایی که ما از سوی آمریکا و اسراییل تحمل می کنیم، بسیاری از فشارهایی که ایران از سوی غرب تحمل می کند به خاطر این است که در کنار لبنان ایستاده است و در کنار مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

ما نیامده ایم که لبنان را وجه المصالحه اختلافات خودمان قرار دهیم، برای اینکه حاضر شده ایم در کنار مردم لبنان بایستیم و فشارهای ناشی از این ایستادن در کنار مردم لبنان را تحمل کنیم.

شما به چهل سال گذشته نگاه کنید و ببینید ایران چه استفاده ای از لبنان کرده است جز اینکه در کنار لبنان بوده و همراه با لبنان بوده و به مقاومت لبنانی ها افتخار کرده است و در افتخار کرده در برابر تنها ملتی که توانسته اند دشمن صهیونیستی را شکست دهند، یکبار در سال 2000 که با عقب راندن دشمن صهیونیستی از سرزمین های جنوب لبنان به پیروزی رسیدند و یکبار نیز در جنگ سی و سه روزه به پیروزی رسیدند و ما افتخار کردیم که مردم لبنان چنین برای امت عربی و امت اسلامی افتخار آفریدند و ما هم این افتخار را داشتیم که در کنار آن ها باشیم.

غسان بن جدو از ظریف پرسید آیا ایران مثلاً به انتخاب یک نوع خاص از دولت در لبنان توصیه می کند و یا آنکه مثلاً برای اینکه یک شخص خاص در لبنان به نخست وزیری منصوب شود اعمال فشار می کند، یا برای اینکه دولت لبنان یک رویکرد خاص در پیش بگیرند دخالت می کند؛ محمد جواد ظریف در پاسخ به این سوال گفت: هیچ وقت، هیچ وقت، ما هیچگاه در امور داخلی لبنان دخالت نکردیم و نخواهیم کرد، ما همواره توصیه ای که به دوستان مان در لبنان و مسئولان لبنانی کرده ایم این بوده است که از اختلاف داخلی پرهیز کنند، انسجام داخلی را ایجاد کنند به خاطر اینکه ما همگی در برابر معضلات بزرگ تر منطقه ای و یک چالش بزرگ منطقه ای به نام اشغال رژیم صهیونیستی و تجاوزات این رژیم قرار داریم.

از این رو همواره این مساله، تنها نکته ای بوده که بر آن اصرار کرده ایم.

هنوز هم اعلام می کنیم که انتخاب مردم لبنان انتخاب ما است.

امنیت لبنان امنیت ما است.

پیشرفت لبنان پیشرفت ما است.

ما انتخابی جز انتخاب مردم لبنان نداریم.

ما با هر دولتی که مردم لبنان انتخاب کردند همکاری کردیم و با هر دولتی که مردم لبنان انتخاب کنند نیز همکاری خواهیم کرد.

ما هیچگاه فردی را -به ضرر فردی دیگر- برای عهده دار شدن مسئولیت دولت لبنان انتخاب نکرده ایم.

خیلی از کشورهای دیگر در منطقه و بیرون منطقه هستند که همین امروز هم نامزدهای مشخصی برای نخست وزیری لبنان دارند.

جمهوری اسلامی می تواند با صراحت اعلام کند که ما هیچ نامزدی برای نخست وزیری لبنان نداریم و از هر نامزدی که مورد اتفاق مردم لبنان و مسئولان لبنانی باشد حتماً حمایت می کنیم.

وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا تصور نمی کنید غربی ها و حتی آمریکایی ها در برهه اخیر تمایل پیدا کرده اند که فرانسه -با هماهنگی دولت ترامپ- عهده دار پرونده لبنان شود، خاطرنشان کرد: حتماً جهان غرب در درون خود اختلافاتی دارد، اما من یک واقعیتی را برای شما بیان می کنم که در واقع از زبان من نیست بلکه از زبان خود آمریکا است و آن اینکه جهان غربی تمام شده است، امروز غرب همه مقدرات دنیا را در اختیار ندارد، سه سال پیش عنوان کنفرانس مونیخ که شاید امنیتی ترین کنفرانس امنیتی جهان باشد، این بود که دنیای پس از غرب .

می دانید که امسال عنوان کنفرانس مونیخ چه بود؟ عنوان این کنفرانس جهان بدون غرب بود.

اینجور نیست که غرب یک واحد منسجم باشد و امروز اختیار تصمیم گیری حتی در مورد خودش را داشته باشد چه برسد که در مورد بقیه جهان بخواهد تصمیم گیری کند.

ما معتقدیم که پرونده لبنان باید در اختیار مردم لبنان باشد و بقیه چه غربی ها و چه شرقی ها و منطقه ای ها باید کمک کننده مردم لبنان باشند، آن ها باید تسهیل گر باشند.

ممکن است کشورهای مختلف وارد میدان شوند بالاخره فرانسه سابقه ای در لبنان دارد، ممکن است فرانسه با برخی لبنانی ها و یا برخی لبنانی ها با فرانسه همدلی داشته باشند، همچنین ممکن است ما با برخی گروه های لبنانی یا با همه گروه های لبنانی ارتباط هایی و همدلی هایی داشته باشیم.

همه ما باید کمک کنیم که آینده ای بهتر در لبنان رقم بخورد نه اینکه برای این کشور تصمیم گیری کنیم.

البته متأسفانه برخی حرف های اولیه همراه با فشارهایی که از آمریکا آمد تغییر کرد.

ما نباید تلاش کنیم که بر اساس آنچه از واشنگتن مطرح می شود حرف و تشخیص خودمان را برای آینده لبنان تغییر دهیم.

ظریف درباره همکاری ایران و فرانسه درباره پرونده لبنان و مفاد گفتگوی تلفنی حسن روحانی و امانوئل مکرون گفت: شما می دانید که فرانسه با گروه های مختلف لبنانی در ارتباط است؛ و در جلسه ای که آقای مکرون در بیروت برگزار کرد نمایندگان حزب الله هم حضور داشتند و در نتیجه اینگونه نیست که فرانسه از گفتگو با حزب الله ناتوان باشد.

اما جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که در هر تلاش مفید و بی طرفانه بین المللی برای کمک به لبنان شرکت کند.

اما ما این آمادگی را نداریم که برای لبنان یا برای هر کشور دیگری تصمیم گیری بکنیم.

ما همین سیاست را در مورد سوریه داشتیم و همین سیاست را در مورد سایر کشورها داشته ایم.

ما همیشه به کشورهای عربی گفته ایم که باید تصمیم گیری برای منطقه باید توسط خود منطقه انجام شود.

تصمیم گیری برای سوریه باید توسط مردم سوریه انجام شود.

تصمیم گیری برای لبنان، برای افغانستان باید توسط خودشان انجام شود.

ما می توانیم در کنار آن ها تسهیلگر باشیم نه آنکه به جای آن ها تصمیم بگیریم.

نکته ای که آقای حسن روحانی به آقای مکرون در تماس تلفنی گفتند همین مساله بود که ما آمادگی داریم با فرانسه و با هر تصمیم بین المللی در چارچوب سازمان ملل متحد همکاری کنیم و این کارها را در چارچوب تسهیل گیری انجام دهیم نه اینکه دست به تصمیم گیری بزنیم.

آنچه مکرون از آقای روحانی خواست این بود که ما برای عبور لبنان از این مرحله کمک کنیم و هم مشکلات فوری و هم مشکلات دراز مدت این کشور حل و فصل شود و اینکه امکان دارد گروهی بین المللی برای کمک به لبنان در نیویورک حضور پیدا کند.

ما هم اعلام کردیم که در چارچوب این اصل که تصمیم باید با مردم لبنان باشد و ما باید کمک کننده به تصمیم لبنانی ها باشیم، آمادگی داریم که هم به صورت دوجانبه و هم به صورت چندجانبه با فرانسه و با سایر کشورها همکاری کنیم.

غسان بن جدو از ظریف پرسید آیا امانوئل مکرون تنها به عنوان رییس جمهور فرانسه با حسن روحانی گفتگو کرد یا به حسن روحانی اعلام کرد او پس از تماس با ترامپ دارد با رییس جمهور ایران گفتگو می کند؛ ظریف در پاسخ به این سوال گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم وی به عنوان رییس جمهور فرانسه با ما صحبت کردند و نه به عنوان ناقل پیام دونالد ترامپ.

مجری المیادین پرسید آیا مکرون در این گفتگو درباره جزییات امور با شما سخنی در میان گذاشت مثلاً اینکه گفته باشد ما به دنبال تشکیل دولتی هستیم که حزب الله لبنان در آن حضور نداشته باشد؛ وزیر خارجه ایران گفت: من چنین چیزی را نشنیدم و او وارد جزییات مسائل نشد.

اگر او وارد چنین حوزه هایی می شد ما به او می گفتیم این مسائل مربوط به مردم لبنان است.

مجری المیادین پرسید آیا در صورتی که در تحقیقات مربوط به انفجار بندر بیروت است بازرسان خارجی به ویژه آمریکایی و از اف بی آی حضور پیدا کنند، این مساله باعث نگرانی شما می شود، ظریف گفت: ما همواره مثل مسئولان لبنانی اعتقاد داشته ایم که این تحقیقات باید تحقیقاتی لبنانی باشد و حاکمیت لبنان باید در این تحقیق حفظ شود و باید دولت لبنان این تحقیق را هدایت کند، اما ما هیچگاه در امور لبنان دخالت نکرده ایم و به این مساله ورود نکرده ایم که دولت لبنان برای کار خودش از چه کسی کمک بگیرد.

ما با دوستان مان در واقع چنین رابطه ای نداریم که به آن ها بگوییم که با چه کسی تماس بگیرند و با چه کسی تماس نگیرند، یا اینکه از چه کسی کمک بگیرند و از چه کسی کمک نگیرند.

برخی عادت کرده اند که خودشان این کار را می کنند و بقیه را مجبور می کنند که با چه کسی همکاری کرده و با چه کسی همکاری نکنند.

آمریکا کشوری است که کشورها و شرکت هایی را که بخواهند با ایران همکاری کنند مورد تحریم قرار می دهد.

یعنی در واقع آن کس که می خواهد قانون بین المللی را رعایت کند توسط آمریکا تحریم می شود و این از عجایت است.

ما اینطور نیستیم ما اعتقاد داریم که دولت لبنان مسئول این کار باشد و از هر کس که می خواهد کمک بگیرد واین جز اختیارات لبنان است و اگر از ما نیز بخواهند ما هم به آن ها کمک فنی و کارشناسی خواهیم کرد و این تنها در صورتی است که از ما خواسته شود.

غسان بن جدو این سوال را مطرح کرد که برخی اوضاع لبنان را به اوضاع عراق تشبیه می کنند به این صورت که همچنان که در عراق کار تشکیل دولت به مشکل برخورد ایران و آمریکا با هماهنگی همدیگر مصطفی الکاظمی را بر سر کار آوردند و در لبنان نیز اوضاع به همین صورت است که گمان می رود که ایران و آمریکا توافق کنند که فردی در لبنان بر سر کار بیاید که کاملاً به واشنگتن نزدیک باشد و در مقابل اوضاع در این کشور آرام شود، نظر شما درباره این مساله چیست؟؛ ظریف در پاسخ گفت: ما در عراق معتقد نیستیم که آمریکا باید برای آینده عراق تصمیم بگیرد.

پیامی هم که ما به مردم عراق و به گروه های عراقی قبل از انتخاب مصطفی الکاظمی دادیم این بود که هرکسی را که شما انتخاب کنید مورد حمایت ما خواهد بود.

پیامی که ما امروز به مسئولان لبنانی دادیم این است که هرکس را که شما انتخاب کنید مورد حمایت ما است ما اصولاً قبول نداریم که خارجی ها برای کشورها تصمیم بگیرند از این رو ما این تصور و پیش فرض را قبول نداریم که ما یا آمریکا بتوانیم با توافق همدیگر و مخالفت مردم حکومتی را انتخاب کنیم.

هیچگاه در عراق چنین چیزی رخ نداده است.

ما هیچگاه با آمریکا در خصوص دولت عراق توافق نکرده ایم.

ما حتی در مورد نخست وزیر نیز چنین توافقی نداشته ایم.

آنچه ما توافق کردیم با گروه های عراقی بود که هرچه شما بخواهید ما حمایت می کنیم.

این تنها توافق ما بود؛ و این همان توافقی است که ما با لبنان داریم و به مسئولان لبنانی می گوییم که هرچه شما بخواهید ما از همان حمایت می کنیم.

اگر آمریکایی بخواهند شرط بگذارند لبنانی ها این شروط را قبول نمی کنند همچنان که عراقی ها شروط آمریکایی ها را نپذیرفتند و خودشان دست به انتخاب زدند.

ما این عقلانیت را داشته ایم که هر دولتی که عراقی ها انتخاب کرده اند ما پذیرفته ایم و با آن دولت کار کرده ایم و اینگونه نبوده است که اگر عراقی ها یک فردی را انتخاب می کردند ما با آن کار نمی کردیم و اگر فرد دیگری را انتخاب می کردند ما با او کار می کردیم.

ازابتدای تشکیل جمهوری جدید عراق در سال 2003 دولت های مختلفی در عراق بر سر کار آمده اند که برخی از آن ها اختلاف دیدگاه هم با ما داشتند، اما ما با همه این دولت ها کار کردیم.

همچنان که ما با هر دولتی که در لبنان بر سر کار بوده کار کرده ایم.

ما هیچ وقت نگفتیم که باید این فرد در رأس دولت لبنان قرار داشته باشد یا آن فرد باید قرار داشته باشد یا اینکه اگر فلان شخص نخست وزیر لبنان باشد ما با او کار نمی کنیم.


کلید واژه ها: لبنان - انتخاب - مردم - مقاومت - صهیونیست ها - جمهوری اسلامی ایران - المیادین - صهیونیست - انتخابی - شبکه تلویزیونی - محمدجواد ظریف - شبکه المیادین - جمهوری اسلامی - همکاری - مقاومت لبنان - پیروز - گفتگو - وزیر خارجه - شرایط سخت - شبکه - ظریف - خبرگزاری - اختصاصی - استقلال - اعتراف - مناسبت - سالروز - پیروزی - اسلامی - سالگرد

آخرین اخبار سرویس:
فرماندهی عملیات عراق: تروریست ها حمله موشکی به اربیل را انجام دادند

مرکل: آلمان در مورد پرونده ناوالنی با اتحادیه اروپا رایزنی می کند

تصویب بودجه موقت در سنا، دولت آمریکا را از تعطیلی نجات داد

گورباچف: اگر شوروی می ماند جهان بهتر می شد

تظاهرات در سودان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی

مرکل: آلمان در مورد پرونده ناوالنی با اتحادیه اروپا رایزنی می کند

آمریکا باید از سوریه خارج شود/ ضرورت تداوم مبارزه با تروریسم

ماکرون و پوتین خواستار آتش بس فوری در قره باغ شدند

ترویج نژادپرستی در آینده آمریکا مشکل ساز خواهدشد

سناتورهای جمهوریخواه: مناظره بایدن و ترامپ، خشن و مایه شرمساری بود

حمله راکتی به پایگاه نیروهای ائتلاف ضدداعش در اقلیم کردستان عراق

روزنامه ایران ورزشی| مهارناپذیر

برکناری رییس ستاد کل ارتش کویت

روزنامه شوت| باخت تا گور!

ماکرون و پوتین خواستار آتش بس فوری در قره باغ شدند

تظاهرات در تل آویو علیه سیاست های «بنیامین نتانیاهو»

ادعاهای بی پایه و اساس عربستان در مجمع عمومی سازمان ملل علیه ایران

رونمایی از خطرناک ترین رییس جمهور تاریخ آمریکا در مناظره

ترامپ باوجود باخت مناظره های 2016 ، رییس جمهور شد

مردم آمریکا عدم کناره گیری ترامپ از قدرت را تحمل نخواهند کرد

مناظره ترامپ و بایدن ، شرمساری ملی بود

9 کشته و بیش از 18 زخمی در 2 انفجار شمال غرب پاکستان

چین: روزانه بیش از 20 هزار بار مورد حمله سایبری قرار می گیریم

ترامپ برای سومین بار برای دریافت جایزه صلح نوبل پیشنهاد شد

رویترز | اروپایی ها رغبتی به مناظره بایدن و ترامپ نشان ندادند

بدترین عملکرد اقتصاد آمریکا در 73 سال گذشته به ثبت رسید

پروازهواپیماهای انگلستان در آب های خلیج فارس

موافقت عراق با ورود زائران خارجی اربعین صحت ندارد

روزنامه گل| کمال «آل کثیر»

مناظره با سلاح سبعیت

ادامه ریزش های بورسی اروپا و آسیا

مردم آمریکا عدم کناره گیری ترامپ از قدرت را تحمل نخواهند کرد

درخواست پومپئو از واتیکان؛ در برابر چین بایستید

تونس و آمریکا سند همکاری امضا کردند

سرآشپز مشهور خودکشی کرد

نخست وزیر انگلیس: در مرحله حساس کرونایی قرار داریم

خلبانان خطوط هوایی یونایتد آمریکا به جای اخراج کاهش حقوق را پذیرفتند

عکس| ترامپ و دخترش بعد از مناظره جنجالی

تصاویر | افتتاح اولین کافی شاپ ورود با سگ در عربستان

صحنه های باورنکردنی از مناظره ترامپ و بایدن

گزیده روزنامه های 10 مهر 1399

آشوب در کاخ سفید منتشر شد

پایگاه نظامیان آمریکا در اربیل عراق هدف قرار گرفت

ادامه ریزش های بورسی اروپا و آسیا

پایتخت اسپانیا قرنطینه می شود

مناظره  بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد

اسلام هراسی، نقطه مشترک مواضع نامزد های انتخابات 2020 آمریکا

بیانیه کردستان عراق درباره شلیک راکت به فرودگاه اربیل

همسر بایدن در محل مناظره ترامپ و بایدن +تصویر

مناظره  بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد

آمریکا یک مقام ارشد کوبایی را تحریم کرد

5 آزمایش هولناک آلمان نازی بر روی زندانیان + تصاویر

احتمال تقابل روسیه و ترکیه در مناقشه قره باغ/پشت پرده کمک رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان چیست؟

بحران نژادی آمریکا و کاذب بودن حقوق بشر آمریکا

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ادعاهای جدید نتانیاهو

مجبور شدن ترامپ به برائت جستن از گروه های نژادپرست

روزنامه فرهیختگان ورزشی| کثیر الصعود

افت بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی بعد از اولین مناظره انتخاباتی در امریکا

عملکرد اقتصادی ترامپ چگونه بوده است؟/ امکان سنجی آماری وعده های بایدن

گل سوم بایرن مونیخ به دورتموند توسط کیمیچ+ویدئو

مستند «اسراییل بدون مجازات»

نگاهی به سرنوشت «برگزیت»

کارمند سفارت آمریکا در اوکراین کشته شد

موافقت عراق با ورود زائران اربعین صحت ندارد

تظاهرات در تل آویو علیه سیاست های «بنیامین نتانیاهو»

فیلم | زائران عراقی از دلتنگی برای جامانده های ایرانی می گویند

سندرز: ترامپ خطرناک ترین رییس جمهور آمریکا است

موافقت عراق با ورود زائران خارجی اربعین صحت ندارد

گل دوم دورتموند به بایرن مونیخ توسط هالند+ویدئو

اصابت راکت به مجاورت پایگاه نیروهای ائتلاف ضد داعش در اربیل

چین شهر هوشمند «ضد کرونا» می سازد

جنبش الفتح عراق: مواضع مقتدی صدر تغییر کرده است

مدیر پیشین اف.بی.آی نسبت به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد

حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل عراق

حمله راکتی به پایگاه نیروهای ائتلاف ضدداعش در اقلیم کردستان عراق

دو گل عیسی آل کثیر مقابل پاختاکور با گزارش عربی

آذربایجان نیازی به استفاده از مزدوران خارجی ندارد

حفره 15 میلیارد دلاری برای تأمین واکسن کشورهای فقیر را پر کنید

انفجار در نزدیکی پایگاه آمریکایی در اربیل عراق

اگر در این 7 ماه کرونا نگرفتیم، یعنی دیگر نمی گیریم؟ (فیلم)

من در مقام تهدید کردن نیستم اما پرونده ترور سردار سلیمانی بسته نشده است

دستیار ارشد ظریف: آمریکا از خاک سوریه خارج شود

روزنامه شهرآرا ورزشی| برگشتم کار ناتمام را تمام کنم

شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف فعالیت نظامی در منطقه قره باغ

اصابت چند راکت به نزدیکی پایگاه نظامیان آمریکا در اربیل

رییس سابق کمیته ملی حزب جمهوری خواه: به بایدن رأی می دهم

توییت ترامپ درباره مناظره دیشب با جو بایدن

ویدئو | لحظه توقیف 30 تن حشیش در اسپانیا

انفجار در نزدیکی پایگاه آمریکایی در اربیل عراق

بازدید امیر کویت از کارخانه پیکان + عکس

رییس سابق کمیته ملی حزب جمهوری خواه: به بایدن رأی می دهم

برخورد موشک به اطراف فرودگاه اربیل عراق

شهادت دو یمنی درپی حمله توپخانه ای ارتش متجاوز سعودی

آمریکا باید از سوریه خارج شود

ابراز نگرانی روسیه از انتقال شبه نظامیان از سوریه و لیبی به قره باغ

نگاهی به خشونت جنسی فراگیر در اسراییل

ظریف: پرونده ترور سردار سلیمانی بسته نشده است

مدیر پیشین اف بی آی به وقوع جنگ داخلی پس از انتخابات هشدار داد

اصابت راکت به مجاورت پایگاه نیروهای ائتلاف در اربیل

گل اول دورتموند به بایرن مونیخ توسط برانت دقیقه 39 دورتموند 1 بایرن مونیخ 2+ ویدیو

ما انتخابی جز انتخاب مردم لبنان نداریم/ جامعه جهانی باید به استقلال لبنان اعتراف کند

ما انتخابی جز انتخاب مردم لبنان نداریم/ جامعه جهانی باید به استقلال لبنان اعتراف کند