مطالب مرتبط:
سید حسن نصرالله: پاسخ حزب الله به اسراییل همچنان پابرجاست و لغو نشده است
سید حسن نصرالله: پاسخ حزب الله به اسراییل همچنان پابرجاست
سید حسن نصرالله: عادی سازی روابط امارات و اسراییل یک خوش خدمتی انتخاباتی برای ترامپ بود
سید حسن نصرالله: پاسخ به اسراییل همچنان پابرجاست
پیام تبریک ظریف به همتای لبنانی و سید حسن نصرالله
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 22:202020-08-14بين الملل

سید حسن نصرالله: اگر مسئولیت اسراییل در انفجار بیروت ثابت شود، حزب الله سکوت اختیار نخواهد کرد


دبیرکل حزب الله لبنان در سالگرد جنگ 33 روزه تاکید کرد که عادی سازی روابط امارات و اسراییل یک خوش خدمتی انتخاباتی برای دونالد ترامپ بود.

- دبیرکل حزب الله لبنان در سالگرد جنگ 33 روزه تاکید کرد که عادی سازی روابط امارات و اسراییل یک خوش خدمتی انتخاباتی برای دونالد ترامپ بود.

به گزار ش ایسنا، به نقل از المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان کمی پیشتر به مناسبت چهاردهمین سالگرد پیروزی جنگ تموز آغاز شد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در سالگرد پیروزی تاریخی در جنگ ژوییه، در رویارویی با دشمن صهیونیستی، ما هر سال مراسم ها و جشن های مردمی برگزار می کردیم اما امسال به دلیل کرونا، به این سخنرانی در این سالگرد بزرگ اکتفا می کنیم.

وی تصریح کرد: به تمامی شما لبنانی ها و تمامی آزادگان جهان این پیروزی را تبریک می گویم.

شکر، اول و آخر از آن خداست.

قدردانی از تمامی کسانی که در این نبرد و در ساختن حماسه ای از پایداری و پیروزی نقش داشتند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: از تمامی شهدایی که در نهایت بخشش و عطا بودند، شهدای مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی و گروه های مقاومت و غیرنظامیان، قدردانی میکنم، بالاخص شهید عماد مغنیه و شهید مصطفی بدر الدین که این جنگ را راهبری می کردند.

باید حضور شهید قاسم سلیمانی را نیز یادآور شویم که با ما در اتاق عملیات حضور داشت.

از خانواده های شهداء نیز که از آنها جز صبر و تسلیم در مقابل خداوند ندیدیم، قدرانی می کنیم.

وی اظهار کرد: در مساله پذیرش مهاجران، از برادرانمان و مردمانمان در سوریه قدردانی می کنم که در جنگ، میزبان هزاران لبنانی بودند.

همچنین از امیل لحود قدرانی می کنم که تلاش های بسیاری کرد تا دولت به سمت خطر منحرف نشود.

همچنین از نبیه بری قدرانی می کنم که تمامی مذاکرات دشوار را از نخستین روز جنگ تا پایان راهبری می کرد.

از تمامی رهبران ملی و مراجع ملی و تمامی اقشار جامعه و تمام افراد و کشورهایی که در کنار لبنان ایستادند، تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: آنچه که در ژوییه 2006 رخ داد، یک جنگ واقعی بود، این چیزی است که دشمن نیز آن را اعلام می کند و دشمن این رخداد را از یک عملیات به یک جنگ توصیف کرد و آن را جنگ دوم لبنان نام نهاد.

این یک جنگی بود که دشمن با تصمیم آمریکا آن را تحمیل کرد.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: لبنان در سطح نظامی به تنهایی جنگید و از جانب نظامی، در مقابل رژیم غاصب، تنها ایستاد، دشمنی که ارتش آن از قوی ترین ارتش ها در جهان به حساب می آید.

33 روز گذشت و مقاومت، ملتش و لبنان پایداری کردند و پیروزی هایی را ساختند تا اینکه اسراییل مجبور شد تا تعدی خود را متوقف کند و از شروط خود عقب گرد کرد و پایان جنگ با قطعنامه 1701 بود.

وی ادامه داد: این جنگ نتایج استراتژیکی در چندین سطح داشت، من به بیان سه نتیجه اکتفا می کنم، نخست اینکه طرح خاورمیانه جدید شکست خورد و ناکام ماند؛ همان طرحی که آمریکا آن را اداره می کرد و کاندولیزا رایس بشارت آن را داده بود و تمامی اسناد تاکید کردند که جنگ بر لبنان بخشی از این طرح بود.

این برنامه ریزی شده بود که لبنان تحت سلطه آمریکا قرار بگیرد تا مساله فلسطین نابود گردد و سپس نقشه جدیدی برای خاورمیانه نهادینه شود که در آن، اسراییل محور هر آن چیزی باشد که در منطقه رخ می دهد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: آمریکا در حال حاضر تلاش می کند تا اسراییلِ ترسان و وحشت زده را تثبیت کند و آنها در هراس خطر موجودیتی و بقای این رژیم سرطانی به سرمی برند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه دوم این بود که جنگ ژوییه حقیقت این رژیم و سطح سستی در منظومه نظامی، امنیتی و جبهه داخلی آن و توانایی اش برای پایداری را برملا ساخت.

به همین دلیل جهانیان به توقف جنگ متوسل شدند.

نتایج جنگ تاثیرات عمیقی را تا به امروز برجای گذاشته است.

14 سال گذشته و همچنان پیامدهای شکست باقی مانده است و ما همچنان نشانه ها و آثار پیروزی و اعتماد و امید به آینده را داریم.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: نتیجه سوم این بود که مقاومت در جنگ ژوییه توانست قواعد و اصول درگیری را تثبیت کند که از لبنان حفاظت می کند، دستاورد 2000 همان آزادسازی و دستاورد 2006 همان حفاظت است.

امروز معادله ای وجود دارد که از لبنان حفاظت می کند که نام آن، توازن بازدارندگی است و روز به روز بیشتر می شود و این چیزی است که اسراییل و اربابانش آن را می دانند.

وی ادامه داد: این معامله ای است که از لبنان حفاظت می کند، نه اتحادیه عرب و نه قطعنامه های بین المللی از لبنان حفاظت نمی کنند، آن چیزی که از لبنان از 14 سال قبل حفاظت می کند، این معادله و توازن بازدارندگی است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: امروز، در حقیقت، مشکل ما در لبنان با آمریکا و اسراییل است، مشکل آنها با ما قدرت مقاومت و منافع اسراییل است، مقاومت مانعی در مقابل چشم طمع اسراییل است، اگر بپذیریم که از مقاومت شانه خالی کنیم که این پیشنهاد همواره وجود داشته است، اگر این را بپذیریم و از این مسیر شانه خالی کنیم، ما را از فهرست تروریسم خط خواهند زد و دراین صورت، آنها تمام تلاش خود را می کردند تا ما در دولت مشارکت داشته باشیم و عزیزترین دوستانشان شویم، آمریکایی ها و اروپایی ها مشکل اساسی شان این است.

وی عنوان داشت: سلطه حزب الله بر حیات سیاسی، یک دروغی است که آنها ابداع کرده اند، اگر ما نبرد با اسراییل را متوقف می کردیم، آنها ما را از فهرست تروریسم خط می زدند.

آنها در جنگ نظامی شکست خوردند و می دانند که هر جنگ آتی اسراییل نخواهد نخواست که حزب الله را تضعیف کند و آنها به ابزارها و دام های دیگری متوسل می شوند و آنچه که در لبنان در حال حاضر صورت می گیرد، بخشی از این نبرد است.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: در پایان این بخش می گویم که برای ما، مقاومت یک مساله موجودیتی است و همچون هوایی است که ما از آن برای زنده ماندن نفس می کشیم.

وی گفت: مقاومت برای لبنان و ملت لبنان یک شرط موجودیتی است و ویژگی های اضافی نیست که بتوان از آن بی نیازی جست، مقاومت گزینه ما است، حال فشارها هرچقدر باشد.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: بیش از دو هفته قبل، اسراییل تعدی به فرودگاه دمشق داشت که این تجاوز به شهادت یک نیروی حزب الله انجامید.

اسراییل می دانست که حزب الله پاسخ خواهد داد و ساکت نخواهد ماند.

اسراییل دست به اقداماتی در طول مرزها از الناقوره تا جولان زد تا به هیچ یک از سربازانش لطمه ای وارد نشود یا حزب الله نتواند واکنشی را نشان دهد.

تصمیم ما این بود که پاسخ دهیم.

تصمیم برای دادن پاسخ که ما خواهان آن هستیم، هدفش تثبیت قواعد درگیری است و باید سنجیده شده و جدی باشد.

وی ادامه داد: ما به دنبال اقدامات نمایشی نیستیم، اصول و قواعد درگیری پابرجا است و ما خواهان تثبیت آن هستیم.

به همین دلیل، آنچه که از روز نخست شهادت علی محسن رخ داد، بخشی از مجازات بود و از سه هفته قبل، ارتش اسراییل منتظر پاسخ مقاومت است و این بخشی از مجازات است و آنها باید انتظار بکشند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: ما از اقدام برخی از حاکمان در امارات غافلگیر نشدیم، بلکه این بخشی از مسیر طبیعی بود که آنها دنبال می کردند.

زمان اعلام توافق میان امارات و اسراییل، تاکیدی بر این است که برخی از نظام های عربی، خدمت گزارانی برای آمریکا هستند.

وی ادامه داد: آنچه که امارات انجام داد، یک خوش خدمتی انتخاباتی برای ترامپ و یک خوش خدمتی شخصی و انتخاباتی برای نتانیاهو بود.

ما باید از حالا تا انتخابات آمریکا منتظر این باشیم که برخی نظام های عربی توافق های صلح با اسراییل امضا کنند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: تا زمان انتخابات، ترامپ به دوشیدن نظام های حاشیه خلیج فارس از لحاظ مالی، اخلاقی و دینی در راستای خوش خدمتی به خود و دوستش نتانیاهو ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: روز به روز ثابت می شود که صحبت برخی از رسانه های حاشیه خلیج فارس در مورد دشمن ایرانی، یک بمب دودزا برای آشتی با اسراییل بوده است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: برافتادن نقاب ها و علنی شدن آنچه که در گذشته به صورت محرمانه صورت می گرفت، مساله خوبی است.

زمانی که جبهه های امت از تمام کسانی که ضربه می زدند و توطئه می کردند، پاک شود، این مساله خوبی است؛ هرچند که دردناک باشد.

آن اجماع نظر عربی و طرح صلح عربی در مقابل توافقی که امارات به تنهایی با اسراییل امضا کرده است، کجاست.

وی درخصوص انفجار بیروت گفت: حزب الله هیچ روایتی در مورد انفجار بندر بیروت ندارد، ما طرفی نیستیم که تحقیقات را انجام می دهیم.

به صورت نظری، دو فرضیه درمورد دلایل انفجار بندر بیروت وجود دارد یکی اینکه این انفجار تصادفی باشد دیگر اینکه اقدامی خرابکارانه باشد.

حزب الله به مساله امنیت مقاومت می پردازد و ما قادر نیستیم که مسئولیت تمام امنیت ملی را با بُعد داخلی آن برعهده بگیریم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اگر ثابت شود که علت انفجار بیروت، اقدامی خرابکارانه بوده است، باید افرادی که کوتاهی کرده اند، بازخواست شوند، اما باید درمورد طرفی که در پشت این انفجار بوده است، تحقیقات را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: اگر اسراییل ارتباطی با انفجار بندر بیروت داشته باشد، در سایه مشارکت اف بی آی در تحقیقات، به حقیقت دست نیافته خواهد شد.

اگر مسئولیت اسراییل در انفجار بندر بیروت ثابت شود، حزب الله در مقابل جنایتی با این حجم سکوت اختیار نخواهد کرد.

اگر مسئولیت اسراییل در این جنایت ثابت شود، بهای جنایت خود را خواهد پرداخت.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: مساله خطرناک تر اینکه در مقابل فاجعه ملی با این حجم، اطلاعات حکایت از این دارد که یک طرحی برای سرنگون کردن نظامی سیاسی لبنان وجود داشت.

خبر در حال تکمیل
کلید واژه ها: دبیرکل حزب الله لبنان - دبیرکل حزب الله - سید حسن نصرالله - حزب الله لبنان - حسن نصرالله - حزب الله - سالگرد - عادی سازی روابط - الله - دونالد ترامپ - نصرالله - اسراییل - لبنان - سید حسن - دبیرکل - پیروزی - سخنرانی - امارات - دونالد - انفجار بیروت - روابط - ترامپ - روزه - گزار - سازی - عادی - آزادگان - انفجار - برگزار - مناسبت

آخرین اخبار سرویس:
کشته شدن 16 غیر نظامی جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان آمار قربانیان درگیری های قره باغ را اعلام کرد

تاکید لاوروف و بورل بر لزوم یک آتش بس کامل در قره باغ

اسپر بر آمادگی واشنگتن برای کمک به حل بحران لیبی تاکید کرد

سرقت 7ثانیه ای پراید توسط دزد تهرانی

اسپر بر آمادگی واشنگتن برای کمک به حل بحران لیبی تاکید کرد

آغاز محدودیت های کرونایی در البرز

یک مرزبان در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید

یک مرزبان در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید

شمار کرونایی ها در قاره آفریقا به یک میلیون و 489 هزار نفر رسید

تانک ذوالفقار برتری های ارزشمندی بر تانک های جهان دارد

پیام پادشاه عربستان برای امیر جدید کویت

تاکید الکاظمی بر حفظ امنیت امکان دیپلماتیک درعراق

ترامپ: در مناظره به آسانی بر بایدن پیروز شدم

آمریکا کمترین میزان مهاجران را پذیرش خواهد کرد

درخواست فرانسه از اتحادیه اروپا برای اتخاذ موضع قاطع در برابر ترکیه

پیام پادشاه عربستان برای امیر جدید کویت

واشنگتن حمله موشکی به فرودگاه اربیل را بررسی می کند

میکروفن «ترامپ» و «بایدن» در صورت ناسزاگویی قطع می شود

حضور پررنگ پلیس در هنگ کنگ همزمان با روز ملی چین

ادعای جمهوری خودخوانده قره باغ: یک بالگرد آذربایجان را ساقط کردیم و لاشه آن در خاک ایران افتاد

رویارویی ترکیه و فرانسه در جنگ آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ

نام بیمارستان «بن زاید» در صنعاء به «فلسطین» تغییر کرد

تاکید پوتین و مکرون بر حل مناقشه قره باغ

صهیونیست ها 21 فلسطینی را بازداشت کردند

ایران در کجای مناقشه قره باغ ایستاده است؟

ذوالفقاری: مشکل خاصی از نظر امنیتی در مناطق شمال غرب کشور نداریم

پاپ درخواست دیدار پامپئو را رد کرد

پاپ درخواست دیدار پامپئو را رد کرد

چرا ایالات متحده عراقی‎ها را تهدید می‎کند؟

توافق طرف های درگیر لیبی برای از سرگیری مذاکرات

آسیب سیل سالِ قبل به لوله های انتقال آب + پاسخ مسوول

ایران باید از اقدام مشروع نیرو های آذربایجانی در باز پس گیری مناطق اشغالی دفاع کند

تصاویر| همسر جو بایدن در جریان مناظره با ترامپ

شهردار لندن از نشست شهرداران گروه 20 در عربستان انصراف داد

شهردار لندن از نشست شهرداران گروه 20 در عربسان انصراف داد

صهیونیست ها 21 فلسطینی را بازداشت کردند

تظاهرات صدها اسراییلی در تل آویو و قدس علیه نتانیاهو

دنیا مدنی و خواهرش در کودکی / عکس

پوتین و مکرون درباره قره باغ گفتگو کردند

یک مرزبان در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید

سوریه بار دیگر خواستار پایان اشغال گری رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان شد

چرا ایالات متحده عراقی‎ها را تهدید می‎کند؟

تصاویر رویترز از جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ

تغییر نام یک بیمارستان در صنعا به نام «فلسطین»

کرونا رتبه بندی دانشگاههای جهان را تغییر داد/ دانشگاههای برتر در تحقیقات کرونایی

بحران پیری با سهل اندیشی سیاست گذاران در راه است/ سهم یک درصدی سالمندان از مجموع قوانین تصویب شده!

پادشاه عربستان برای امیر جدید کویت پیام فرستاد

حمله به اهداف ارتش ارمنستان در قره باغ

مقام آمریکایی: هیچکس جرأت گفتن حقیقت را به ترامپ ندارد

پوتین و مکرون بر حل و فصل مناقشه قره باغ تاکید کردند

پیام پادشاه عربستان برای امیر جدید کویت

پدیدار شدن کمبود برخی اقلام ضروری در انگلیس

بیکار شدن صدها هزار نفر در عربستان در پی انتشار ویروس کرونا

آغاز فصل جدید همکاری های دو کشور با امضای برنامه 25 ساله ایران و چین

صدور حکم اعدام ترامپ و شاه سعودی

استخدام نیروی زمینی ارتش

73 میلیون نفر مناظره اول بایدن - ترامپ را تماشا کردند؛ 13 درصد کمتر از مناظره اول ترامپ - هیلاری کلینتون

فرانسه خواستار برخورد شدید با ترکیه شد

آیا نشت هوا در ایستگاه فضایی بین المللی جدی است؟

پاپ درخواست دیدار پومپئو را رد کرد

معاون استاندار خوزستان: شایعه موافقت دولت عراق برای ورود زائران خارجی به این کشور صحت ندارد

منتقد پوتین: او عامل مسموم شدن من است!

چین درباره گوگل تحقیق می کند

جمهوری آذربایجان مدعی انهدام یک کاروان نظامی ارمنستان شد

حمله موشکی تروریستی به اربیل

صدور حکم اعدام ترامپ و شاه سعودی

سوریه بار دیگر خواستار پایان اشغال گری رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان شد

هشدار روسیه درباره اعزام مزدوران خارجی به منطقه قره باغ

ابراز نگرانی شدید سناتورهای آمریکایی از بستن سفارت آمریکا در بغداد

ترامپ، ملک سلمان و ولیعهد سعودی به اعدام محکوم شدند

استایل شیک و جذاب امیرحسین رستمی / عکس

پیام پادشاه عربستان برای امیر جدید کویت

قطر خواستار پایان محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد

احتمال نامزدی نجیب میقاتی برای نخست وزیری لبنان

تماس تلفنی نخست وزیر عراق با امیر جدید کویت

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سخنان فریبکارانه نتانیاهو در سازمان ملل/ وحشت نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ببر ایرانی

ترامپ: من برنده مناظره انتخاباتی شدم!

ادعاهای تکراری و بی اساس کابینه سعودی علیه ایران

پمپئو از ژاپن، مغولستان و کره جنوبی بازدید می کند

حشد شعبی: ارتباطی با حمله موشکی به فرودگاه اربیل نداریم

استایل پاییزه گلاره عباسی/ عکس

زنانی که سودای کاخ سفید دارند

شهردار پاریس هم در اجلاس شهرهای بزرگ گروه 20 ریاض شرکت نمی کند

شهردار لندن، نشست مجازی ریاض را تحریم کرد

صدور حکم اعدام برای ترامپ، شاه و ولی عهد سعودی در یک دادگاه یمن

بازگشت مهاجران غیرقانونی به پاکستان

صدور حکم اعدام برای ترامپ، شاه و ولی عهد سعودی

نبردهای شدیدتر؛ جبهه بندی های آشکارتر

ایران جزو 5 کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است

پوتین در تماس با مکرون: مداخله خارجی در بلاروس غیرقابل قبول است

صدور حکم اعدام ترامپ و شاه سعودی

هشدار سناتور های آمریکایی درباره بسته شدن سفارت آمریکا

صدور حکم اعدام ترامپ و شاه سعودی

ادامه تنش در قره باغ؛ شلیک توپخانه و استفاده از سلاح های سبک

صدور حکم اعدام برای ترامپ، شاه و ولی عهد سعودی

حشد شعبی دست داشتن در حمله به اربیل را تکذیب کرد

ناوالنی: پوتین عامل مسموم شدن من است

فرانسه: اتحادیه اروپا در برابر ترکیه بایستد

چرنوبیل؛ شهر ممنوعه گردشگران

سید حسن نصرالله: اگر مسئولیت اسراییل در انفجار بیروت ثابت شود، حزب الله سکوت اختیار نخواهد کرد

سید حسن نصرالله: اگر مسئولیت اسراییل در انفجار بیروت ثابت شود، حزب الله سکوت اختیار نخواهد کرد