موضوعات داغ: - شوراي امنيت - كنكور سراسري - تركيب احتمالي استقلال - تركيب احتمالي - ليگ قهرمانان آسيا - كنكور سراسري سال - كميسيون برنامه و بودجه مجلس - كنكور سراسري 99 - قهرمانان آسيا - نفرات برتر كنكور سراسري - اسپا - اليور استون - ركود بازار مسكن - فخرالسادات خامسي هامانه - ساشا سبحاني - نيكلاس مادورو - تشكل غيردولتي - پارك ملي لار - اعضاي هيأت علمي - مراسم گلدن گلوب - انجمن سينماداران - حيدر بهاروند - سازماني

مطالب مرتبط:
رییسی: باید راه را برای قانون مداران باز و برای متخلفین سد کنید
باید راه را برای قانون مداران باز و برای متخلفین سد کنید
باید راه برای قانون مداران هموار و برای متخلفین سد شود
راه را برای قانونمداران باز و برای متخلفین سد کنید
باید راه را برای قانونمداران باز و برای متخلفین سد کنید
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 مرداد 1399 ساعت 16:052020-08-13سياسي

رییسی: راه را برای متخلفین سد کنید


شوراهای شهر و روستا را همکاران دستگاه قضایی می دانیم.

- آفتاب نیوز : "سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه امروز پنجشنبه طی سخنانی در شورای عالی استان ها با تبریک ایام با برکت ماه ذی الحجه به ویژه عید سعید غدیر و ولادت امام موسی کاظم، اظهار داشت: امیدواریم همه ما از برکات ماه ذی الحجه و روز مباهله که روز بزرگی برای بشریت است بهره مند شویم؛ خداوند متعال به برکت خون مطهر شهیدان به ویژه شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی برکاتش را بر جمع ما و نظام و اسلام نازل فرمایند.

رییسی با اشاره به ویژگی های شهر سالم یا آرمان شهر یا مدینه فاضله از منظر حکما و فلاسفه و بزرگان، گفت: از قدیم الایام و از زمان آغاز حیات بشری حکما و فلاسفه و بزرگان تعبیرات و نظراتی را در باب شهر سالم و مدینه فاضله بیان داشتند و همین امر بیانگر آن است که ایجاد شهر سالم، از قدیم الایام یک هدف و نقطه مطلوب مشخص بوده است.

رییس قوه قضاییه با اشاره به وجه تسمیه مفاهیمی همچون قبیله، طایفه و ملت، گفت: در واژگان اسلامی، خداوند مفهوم امت را قرار داده است، امت از ریشه امّه است و به معنای مردمی است که دارای هدف و مقصد واحد هستند؛ عنصری که در امت وجود دارد عنصر حرکت است، امت همیشه در حال حرکت است و هیچگاه ایستا نیست؛ امت پویا است؛ در امت، عنصر امام و مقتدی دیده شده است؛ تمام ظرفیت هایی که در امت وجود دارد چه ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و چه ظرفیت های مادی باید در راه رسیدن آن هدف بزرگ و حرکت به سمت خدای متعال به کار گرفته شود.

***ویژگی های شهر سالم وی در ادامه با اشاره به خصوصیات شهر اسلامی و شهر سالم، گفت: شهر اسلام و شهر سالم، شهری است که مبتنی بر معنویت، اخلاق، عقلانیت و عدالت باشد؛ این ها پایه های یک شهر سالم یا آرمان شهر هستند؛ در قانون اساسی ما در اصول 101 و 102 به ویژه اصل 100 فلسفه تشکیل شورا ها مورد اشاره قرار گرفته و تصریح شده که شورا ها برای پیشرفت امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و عمرانی شهر ها ایجاد می شوند؛ لذا باید تلاش کرد این فلسفه و جهتی که قانون اساسی در امر تشکیل شورا ها بدان تصریح کرده، گم نشود.

رییسی تأکید کرد: تلاش شورا های شهر و روستا باید ناظر بر پیشرفت شهر ها و روستا ها از جهات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و عمرانی باشد؛ شورا ها جلوه حضور و اراده مردم هستند و تجلی نقش آفرینی مردم در خدمات رسانی محسوب می شوند.

***اعضای شورا های شهر و روستا دژ محکمی در مقابل فساد باشند رییس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت پیگیری و مبارزه با تخلف از سوی شورا های شهر و روستا، گفت: اعضای شورا ها باید دژ محکمی در مقابل نفوذ، رانت خواری، کژی و فساد باشند و در مقابل هر امری که حقوق عامه و حقوق مردم شهر و روستا را ضایع می کند بایستند؛ این دژ محکم و مستحکم شورا ها باید سدی در برابر هرگونه کژی باشد که بخواهد حقوق عامه را ضایع کند و به منابع طبیعی و ذخایر کشور و جنگل ها و مراتع آسیب برساند.

وی گفت: شورا های شهر و روستا باید مانع تضییع حقوق عمومی در اموری نظیر تغییر کاربری ها و آسیب رسانی به جنگل ها و مراتع و زمین خواری باشند و ما اعتقاد داریم که شورا ها در این جهت، به منزله همکار بخش های قضایی در کشور محسوب می شوند و آن ها نیز همچون مراجع قضایی در برابر زیاده خواهی ها، رانت خواری ها و فساد باید ایستادگی کنند.

رییسی با بیان اینکه ما شورا ها را همکار خودمان در مقابله با تضییع حقوق عامه می دانیم، گفت: بعضاً برخی افراد زیاده خواه در صدد این برمی آیند که حق عمومی بهره مندی از آب و هوای سالم و بهره مندی از محیط زیست و آب و خاک را ضایع کنند که برای مقابله با این امر شورا ها همکار دستگاه قضایی هستند.

***توسعه اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است رییس قوه قضاییه با بیان اینکه هرگونه توسعه اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است، گفت:ما مخالف توسعه اقتصادی نیستیم و حتما از توسعه حمایت می کنیم، اما اگر احداث کارخانه یا کارگاهی در نقطه ای باعث آلودگی و تخریب محیط زیست می شود باید در تأسیس آن کارخانه یا کارگاه تجدید نظر شود؛ به عبارت دیگر پیشرفت های اقتصادی نباید حقوق عامه را تضییع کند و به محیط زیست آسیب برساند.

وی با اشاره به حقوقی که در قانون برای شوراهای شهر و روستا و شورای عالی استان ها تعریف شده است، گفت: حق و حقوق در کنارش تکلیف می آورد؛ بر این اساس در کنار حقوقی که به شوراها داده شده باید دید که آیا آنها توانسته اند تکالیفی که بر عهده دارند را به صورت صحیح و مطلوب اجرا کنند یا خیر؟ رییسی با اشاره به موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی، گفت: گاهی مشاهده می شود که با تغییر کاربری های صورت گرفته، یک منطقه روستایی به محیطی برای ویلا سازی تبدیل می شود؛ البته ما مخالف این نیستیم که در مناطق خوش آب و هوا با رعایت قوانین و مقررات و حفظ حقوق عامه، افراد ساخت و ساز کنند، اما این امر نباید باعث تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تغییر حریم باغات و حریم شهرها و روستاها شود؛ همچنین هیچ کمیسیون و ماده ای نباید باعث تضییع حقوق عامه شود؛ باید نسبت به حفظ حقوق عمومی در ارتباط با شهرها و روستاها، کار کرد.

اولین جایی که باید در برابر زیاده خواهان و متخلفان و زمین خواران بایستند شوراها هستندرییس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه نخستین مانع تخلفات و مفاسد در شهرها و روستاها باید اعضای شوراها باشند، گفت: همانگونه که دادستان های ما و مجموعه های نظارتی فعال در استان ها باید مأمنی برای قانون مداران باشند و در دل کسانی که می خواهند قانون شکنی کنند خوف ایجاد کنند به همان صورت نیز اعضای شوراهای شهر و روستا باید نسبت به کسانی که بخواهند به حقوق مردم و بیت المال دست درازی کنند، مانع باشند؛ ما معتقدیم که مراجعه به دستگاه قضایی آخرین راهکار است و اولین جایی که باید در برابر زیاده خواهان و متخلفان و زمین خواران بایستند شوراها هستند.

وی تصریح کرد: مطلوب ما این است که خود اعضای شوراهای شهر و روستا در برابر تخلفات و زیاده خواهی ها و زمین خواری ها بایستند و اصلاً اجازه ندهند که کار به مرحله قضایی بکشد؛ شوراها ایجاد شدند که حافظ حقوق مردم و عامل پیشرفت باشند لذا باید جلوی هرکسی را که عامل تضییع حقوق مردم و مانع پیشرفت است بگیرند؛ بنابراین اولین مرجع حافظ حقوق مردم و منابع طبیعی و جنگل ها و مراتع و ذخایر این کشور شوراهای شهر و روستا هستند.

رییسی گفت: اصلاً ای کاش در امر مقابله با تضییع کنندگان حقوق مردم و زمین خواران نوبت به مرجع قضایی نرسد و شوراهای شهر و روستا در نخستین گام، کار خود را در مقابله با عاملین تضییع حقوق مردم درست انجام دهند که اگر چنین باشد ما هم تشکر می کنیم.

رییس قوه قضاییه گفت: ما می خواهیم شوراهای شهر و روستا نخستین مدعی مبارزه با تخلف باشند و این مطلوب ما است؛ اما اگر عده ای با نفوذ در یک شورا یا در یک رکن شورا به اهداف خود برسند، آنگاه مسئله ما علاوه بر بررسی پرونده آن تخلف رسیدگی به مسئله آن شورا و اعضای شورا هم می شود.

***ضرورت آسیب شناسی فعالیت شوراهای شهر و روستا وی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی فعالیت شوراها، گفت: شورای عالی استان ها باید نسبت به وضعیت و عملکرد شوراها یک آسیب شناسی داشته باشند؛ ایجاد سامانه ای برای شناسایی نارسایی ها که رییس شورای عالی استان ها از آن سخن گفت موضوع مبارکی است؛ شورای عالی استان ها اجازه ندهد که یک عنصر متخلف در شوراها چهره شوراهای اسلامی شهر و روستا را مخدوش کند؛ ما اعتقاد داریم که شوراها در کنار برخی نارسایی ها منشأ خدماتی نیز هستند؛ همچنین معتقدیم برخی از این نارسایی ها ساختاری است.

رییسی در ادامه با تاکید بر اجرای ساز و کارهای نظارتی قوی در درون شوراها، اظهار کرد: در همه جا نظارت درون سازمانی بر نظارت برون سازمانی مقدم است.

رییس قوه قضاییه گفت: نظارت هایی را دستگاه قضایی، وزارت کشور و دستگاه های دیگر دارند؛ اما تقویت نظارت درون سازمانی در شورا ها مقدم است.

***ضرورت نهادینه سازی نظارت درون شورایی وی خطاب به اعضای شورا ها افزود: باید ساز و کارهایی ایجاد کنید که در درون خود شورا ها این نظارت نهادینه شود.

اگر شورا ها با یک تخلف مواجه شدند، فریادشان بلند شود و زنگ خطر به صدا دربیاید؛ این زنگ خطر در درون خود شما باید به صدا درآید و آسیب را خودتان حل کنید.

رییسی با بیان اینکه یکی از افتخارات ما در نظام اسلامی این است که با رای مردم همه نهادهایش شکل می گیرد، عنوان کرد: مردم با یک انتظاری پای صندوق رای می آیند و با یک امیدی به اعضای شورا ها رای می دهند.

وی گفت: مردم می خواهند اتفاقاتی در جهت آبادانی، بهداشت و مسائل اجتماعی بیفتد؛ اگر انتظارشان محقق نشود، ناامید می شوند.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: در ارتباط با شورا ها اگر نیاز به اصلاح ساختار داریم؛ پیشنهاد قوانین دست خودتان است و در این جهت پیشنهاد کنید تا مقررات و قوانین مورد نیاز به ویژه در امر نظارت دیده شود.

***لزوم ایجاد اصلاحات در امور رفتاری در کنار امور ساختاری رییس قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد اصلاحات در امور رفتاری در کنار امور ساختاری، گفت: کسی می خواهد ساخت و ساز کند و خانه ای بسازد بداند که کدام زمین مناسب است، مقررات در آن رعایت و جواز شهرداری نیز صادر می شود.

باید راه را برای قانونمداران باز و برای متخلفان سد کنیم.

وی خطاب به اعضای شورا ها خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که شما می توانید در شورا ها انجام دهید این است که اگر جوانی خواست کسب حلال و خوب داشته باشد راه قانونی برایش باز شود و نه اینکه تمام راه ها بسته شود و برود تخلف کند.

وی افزود: راه های زندگی درست، سالم و قانونمند را باید باز کرد و از آن طرف نیز جلوی تخلفات را گرفت.

***شورا های با جسارت مقابله کننده با زمین خواری و فساد حتما مورد حمایت ما هستند رییسی ادامه داد: شوراهای قانونمدار، شجاع و با جسارت در مقابل تخلفات، زمین خواران و زیاده خواهان، حتما مورد حمایت دستگاه قضایی و دادستان ها هستند، چون این شورا دارد کار ما را در این قضیه جلو می برد.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: ممکن است در هر شورایی حقوقدان نباشد، اما ارتباط با حقوقدانان در شهرداری ها امکان پذیر است که حتما تصمیمات، تصمیمات قانونی و دقیق باشد.

وی در خصوص کمیسیون ماده 100 شهرداری ها نیز بیان کرد: مسئله ماده 100 که در یکی از جلسات گفتم و در اینجا نیز اشاره کردند، باید حل کنیم، تخلف خریدن، کار درستی نیست.

در یک کوچه ای چند نفر آمدند و کوچه را اشغال و سدمعبر کردند، می گویند پولش را می دهیم، این حرف درست است؟ شما این حرف را می پسندید؟ رییسی افزود: اینکه هر روز جلوی چشم پیر و جوان و مرد و زن تخلفی علنی در شهری می شود و طرف بگوید پولش را می دهم، درست نیست، اگر این کار تخلف است نباید صورت گیرد.

***لزوم تدبیراندیشی در خصوص درآمد شهرداری ها رییس قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر لزوم تدبیراندیشی در خصوص درآمد شهرداری ها بیان کرد: در خصوص درآمد شهرداری ها باید فکری کرد که منابع درآمد شهرداری ها از کجا باشد.

وی اظهار کرد: تخلفاتی که رخ می دهد مسائلی است که دارد حقوق عمومی را ضایع می کند، حق تنفس را از مردم می گیرد و شش های شهر را مورد تهدید قرار می دهد.

رییسی ادامه داد: هر شهر و روستایی شش هایی دارد که بسیار مهم است، نمی شود با خریدن و پول، مساله را حل کرد.

رییس دستگاه قضایی اذعان کرد: امیدواریم هم اشکالات ساختاری با توجه به ظرفیتی که شوراها در قانون اساسی دارند و هم اشکالات رفتاری دنبال شود.

ما هم به عنوان دستگاه قضایی امیدواریم شوراها در خط مقدم برخورد با تخلفات، فساد و زیاده خواهی ها و قانون شکنان قرار گیرند.

وی عنوان کرد: اگر یک نفر از اعضای شوراها به هر دلیلی دارد آلوده می شود، قبل از اینکه کس دیگری بخواهد این آلودگی را دنبال کند، اولین مدعی این آلودگی خود مجموعه شوراها باشد نه اینکه در شهر بپیچید فلان فرد از وقتی که عضو شورا شده چنین اتفاقاتی افتاده است.

قطعا شما هم می دانید و در شهر و بازار نیز می گویند و لازم نیست همیشه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی بگویند و بعد برخورد صورت گیرد.

وی تاکید کرد: شهرداری ها نهادی هستند که شورا باید بر عملکردشان نظارت کند.

شهرداری ها امکاناتی دارند و این امکانات باید در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد.

رییسی خطاب به حاضرین گفت: هر اقدام قانونی شما در جهت گره گشایی از زندگی آحاد مردم، کشاورزان، فعالان اقتصادی و کارآفرینان ، حتما مورد حمایت است.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: برای همه ما عمر خدمت محدود است.

باید در این مدت نهایت استفاده را در جهت خدمت به مردم و گره گشایی از زندگی مردم کنیم.

وی افزود: این خدمت ماندگار است و امری است که هرگز با گذشت زمان از بین نخواهد رفت و نزد خداوند اجر و پاداش دارد؛ اما اگر زمان گذشت و تبدیل به خدمت و گره گشایی از زندگی مردم نشد، موضوع متفاوت است.

رییسی با اشاره به جایگاه شوراهای شهر و روستا، گفت: این قدرت یک نفر نیست و اراده مردم آن شهر است که تبلور در اعضای شورای آن شهر پیدا کرده است.

شوراها خیلی کارها می توانند انجام دهند، این گشایش به دست شما پیگیری و انجام می شود.

***برخورد با یک عضو شورای شهر متخلف، تقویت شوراست، نه تضعیف آن رییس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم حساسیت شوراها نسبت به تخلفات گفت: یقین داشته باشید برخورد با یک عضو شورای شهر متخلف، تقویت شوراست و نه تضعیف آن.

برخورد با یک شهردار متخلف تقویت شهرداری و شهرداران است، برخورد با یک وکیل متخلف تقویت نهاد وکالت است؛ یعنی ما معتقدیم برخورد مناسب با یک فرد متخلف تقویت آن مجموعه است کمااینکه شرط امنیت اقتصادی در کشور برخورد با فساد اقتصادی است و امنیت اقتصادی بدون برخورد با رشوه، فساد و رانت خواری امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: هر کارآفرینی نیاز دارد که فضای کار و فضای شهر سالم باشد، رانت خواری و رشوه فضای کار را ناسالم و ناامن می کند؛ لذا کارآفرینی، سرمایه گذاری و پیشرفت اقتصادی در گرو یک روند اقتصادی سالم است و روند اقتصادی سالم در گرو با برخورد هرگونه روابط ناسالم اقتصادی است.

رییسی تصریح کرد: اقتصاد سالم نیازمند مراقبت است و هر امر که اقتصاد را ناسالم و ناامن می کند، باید از بین برد.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم ایجاد شفافیت در امور شوراها و شهر، گفت: شفاف سازی خیلی می تواند در جهت کاهش و از بین بردن بسیاری از بدبینی ها کمک کند و کار را شفاف در مقابل چشمان مردم قرار دهد.

وی در پایان از حاضرین قدردانی کرد و گفت: قانون اساسی برای شما جایگاهی گذاشته که حق دارید به مجلس شورای اسلامی قوانین را پیشنهاد کنید و این خیلی ظرفیت خوبی است.

لازم است تا از این ظرفیت نهایت استفاده شود.

بسیاری از این تغییر کاربری ها و مشکلات را می توانید با پیشنهاد کارشناسی خودتان حل کنید؛ چرا که اطلاعات شما مردمی است، نه سازمانی؛ این ظرفیت می تواند گره گشا باشد.

در ابتدای این جلسه، علیرضا احمدی رییس شورای عالی استان ها با اشاره به عضویت 75 نماینده از 31 استان در این شورا و همچنین عضویت 145 هزار و 992 نفر در شورا های اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، طی سخنانی به موضوعاتی از قبیل مراودات کاری دستگاه های ذیل قوه قضاییه اعم از دادستانی ها و سازمان بازرسی کل کشور در استان ها و شهر ها و مناطق مختلف کشور با شورا های اسلامی شهر و روستا، طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری و روستایی و تخلفات کمیسیون ماده 100 و همچنین ایجاد سامانه ملی ثبت تخلفات شورا های شهر و روستا، پرداخت و از حضور رییس قوه قضاییه در نشست شورای عالی استان ها قدردانی کرد.


کلید واژه ها: رییس قوه قضاییه - شهر سالم - مدینه فاضله - رییس - قوه قضاییه - شورای عالی استان ها - قضایی - حاج قاسم سلیمانی - رییسی - شورای عالی استان - رییسی رییس قوه - ابراهیم رییسی - سالم - عالی استان ها - بزرگان - قاسم سلیمانی - دستگاه قضایی - شوراهای شهر - مدینه - برکات - شورای عالی - آرمان شهر - امام موسی - ویژه - برکت - قدیم - بیان - شهید - بشری - بهره مند

آخرین اخبار سرویس:
اعلام وصول 2 طرح در مجلس

سهل انگاری پیمانکاران در مدیریت مصرف آب

آیا هواپیمای اوکراینی با «جنگ الکترونیک» آمریکا ساقط شد؟/ سناریوی که توسط یکی از فرمانده ارشد نظامی کشور مطرح شد

تغییر سرپرست کمیته داوران فدراسیون کشتی/مصلایی پور جانشین فروتن شد

فراکسیون مستقلین ولایی با حضور نمایندگان اصلاح طلب و مستقل تشکیل شد

60 عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در گرمسار برگزار می شود

استخدام سرپرست شعبه آقا در شرکت لبنیات صباح در شعبه مشهد

اجرای 60 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری

ورک شاپی با موضوع دفاع مقدس

نماینده مجلس: آبرسانی از سد تالوار به همدان تکمیل شود

200 عنوان طرح پژوهشی حوزه دفاع مقدس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی

با کدامیک نجات پیدا می کنید؛ MBA یا DBA؟

قم سومین کلانشهر سبز ایران شد

کرونا، شهره سلطانی را دست به عصا کرد

عمویی: فعال سازی مکانیسم ماشه خیالی مشروعیت ندارد / آمریکایی ها شکست حقوقی سنگینی خورده اند

تبیین ارزش های دفاع مقدس با تولید و پخش بیش از 50 عنوان برنامه

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با حضور روحانی برگزار شد

حاجی میرزایی: وضعیت فنی و حرفه ای در کشور مطلوب نیست

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

برپایی همایش دوچرخه سواری در منطقه 15

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود

تعریف نخبه در نگاه جامعه باید عوض شود

سمنانی ها 65 میلیارد ریال برای خدمات بهتر به اماکن متبرکه کمک کردند

پورمحمدی رییس صداوسیما می شود؟

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدام نمی کند

وضعیت استفاده از منابع آب در بوستانهای تهران وخیم است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد خوزستان شد

ورک شاپی با موضوع دفاع مقدس

پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری شهرداری همدان معطل مانده است

آسیب های روابط اینترنتی و خطرات عاطفی آن

طرح تعیین وظایف فرمانداری های ویژه اعلام وصول شد

پویش ملی مشق حماسه و ایثار در شهرها و روستاهای کشور

نمایش دستهایت کو مم حسن در جزیره کیش به روی صحنه می رود

روند بازسازی میدان حسن آباد کُند است

بازداشت تعدادی از اعضای شورای روستا و کارکنان دهیاری محمودآباد کرج

سهل انگاری پیمانکاران در مدیریت مصرف آب

جزییات دومین گردهمایی سراسری فعالان فضای مجازی

برگزاری جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی

مجلس در مقابل اقدام آمریکا کار انقلابی انجام دهد

استان فارس در آستانه مشکل جدی کرونایی

دشمن تا امروز هر غلطی خواسته، کرده است/ ماشه این بار بدون تیر خواهد بود

نصیری؛ جنجالی یک کیهانیِ سابق درباره حجاب

تحلیل مفهوم روایت «من تعلم القرآن ثم نسیه» در فصلنامه «حدیث پژوهی»

انتقاد زیباکلام از روحانی | ای کاش مسئولیت بالا رفتن آمار کرونا را می پذیرفتید

تشییع 2 شهید دوران دفاع مقدس در شیراز

دفاع مقدس باعث رهایی کشور از وابستگی نظامی شد

تغییر کاربری زمین های بایر و بدون استفاده منطقه 22 | متـروکه ها سبز می شوند

توسعه زیرساخت ها اولویت اصلی شهر شاهو است

انتشار کلید سئوالات دو آزمون دانشنامه پزشکی

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد

نمایشگاه شهدای تامین اجتماعی کرمان در دفاع مقدس گشایش یافت 

کتک کاری مدیران شبکه «من و تو» با مهمان

ایجاد مرکز فرهنگی و موزه در روستای افشرد زادگاه شهید حسن باقری/ ساماندهی گلزار شهدا باید با نظر خانواده شهدا باشد

مدیریت شهری در پایتخت؛ شهرداری با تهران چه کند؟

فیلم | تولد دوباره هراچ

مژده پیروزی روحانی شبیه تبلیغات چیپس و پفک بود | اظهارات تند یک نماینده علیه روحانی

تکیه های قدیمی تهران احیا شود/خانه اتحادیه پاتوق تهران دوست ها

مکانیسم ماشه حاصل اعتماد به دشمن است

سال تحصیلی حوزه های علمیه آغاز شد

مبلغی: مجلس خط فقرزدایی را سرلوحه خطوط اصلی فعالیتش قرار دهد

اشرف بروجردی: مداخله در انتخاب مردم، ماهیت جمهوریت را متزلزل می کند

نقل و انتقال سهام چگونه انجام می شود؟

استخدام مشاور تلفنی امور ثبتی و حقوقی خانم با مزایا در تهران

عکس | نصب المان های دفاع مقدس در ارومیه

رتبه 7 کنکور: استرس کرونا را با کنکور مهار کردم

چرا بسیاری از بازیگران هالیوودی دروغ گفتند تا نقش بگیرند؟

100 مقصد جهانی گردشگری مُهر گواهی ایمن دریافت کرده اند

اجرای طرح های 4 گانه «ناظر» پلیس /برخورد با بی حجابی در خودرو ،پاساژ و پیاده راهها

تذکر هفت عضو شورا به فرایند باز پس گیری املاک در اختیار غیر/شهامت و اراده لازم در شهرداری وجود ندارد

نشست تخصصی «تجاوز صدام و مقاومت مردم ایران» در ژاپن برگزار شد

استخدام منشی خانم در مجموعه اسکیپ می در تهران

ویترین روزنامه ها/ هشدار «فرهیختگان» درباره کاسبان روانشناسی موفقیت/ گزارش «رسالت» درباره فعالیت رسمی سایت های قمار آنلاین/ روایت «همشهری» از زندگی روزمره کارگران در مرکز تفکیک و امحای زباله های عفونی تهران

دوره حدیث خوانی غیرحضوری «کامل الزیارات» برگزار می شود

دفاع مقدس باعث رهایی کشور از وابستگی نظامی در دنیا شد

الجزایر به دنبال تغییر در قانون انتخابات

تجلیل از خادمان هیات های مذهبی دهه اول ماه محرم  در مشهد

تقدیر از کارمندان برگزیده جشنواره شهید رجایی

افزایش کشفیات مواد مخدر در کرمان

سیل و آبگرفتگی سه مسیر را در تالش مسدود کرد

کمیته امداد سمنان از ایده های نوین فرزندان تحت پوشش حمایت می کند

بلوغ زودرس، ره آورد فعالیت در شبکه های اجتماعی

سرکشی به مناطق باید در دستور کار مدیران اجرایی باشد

درخواست ابتکار برای درج نام مادر در کارت ملی هر ایرانی

پروژه آب رسانی به 59 روستای استان کرمانشاه افتتاح می شود

نوبت دهی دریافت خدمات نظام مهندسی قم اینترنتی شد

ایجاد سمن سرا بدون مجوز شورای شهر تخلف است

بخشدار : مسیر گردشگری بخش مرکزی میبد بازسازی شد

پیام ایران به آمریکا روشن است، به جامعه جهانی برگرد/ آمریکا فقط یک یاغی گری دیگر را به لیست گردن کشی هایش اضافه کرد

13 برنامه شاخص حوزه هنری کردستان در هفته دفاع مقدس برگزار می شود

پیام وزیر ارشاد برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس

ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به عقب کشیده می شود

چهل سالگی صداوسیمای مرکز بوشهر همزمان با چهل سالگی دفاع مقدس

آخرین مهلت تشکیل و ارائه هسته های پژوهشی

اجرای طرح های 4 گانه «ناظر» پلیس /برخورد با بی حجابی در خودرو ،پاساژها و پیاده راهها

پایان مسابقات قرآنی «سفیران نور» استان در شاهرود

درخواست شورای شهری ها از حناچی جهت ساماندهی فوری املاک شهرداری

ساعت رسمی کشور 30 شهریور یک ساعت به عقب کشیده می شود

شهردار تهران گزارش ساماندهی املاک شهرداری را منتشر کند/ عزمی برای ساماندهی املاک در شهرداری نیست

سد تالوار از بلاتکلیفی خارج شود/ دستگاه های نیروگاه مفتح فرسوده شده است

نشست ترویج علم بنیاد مصطفی (ع)| پخش زنده از ایران پرس

رییسی: راه را برای متخلفین سد کنید

رییسی: راه را برای متخلفین سد کنید