مطالب مرتبط:
204 بیمار کرونایی در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند
وجود مغایرت های طرح تفصیلی، ابهری ها را رنج می دهد
راه اندازی مراکز تعویض پلاک در شهرستان های مهران و چرداول
مراقب کادر درمانی باشیم
کمبود نیرو در اورژانس اجتماعی فریدونشهر
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 مرداد 1399 ساعت 13:152020-08-13اجتماعي

«کمبود امکانات» دردی که مراکز درمانی سرخه را رنج می دهد


ارتقای یک بخش به شهرستان همواره با هدف ارتقای کیفیت خدمات در آن شهرستان به مردم صورت می گیرد و اگر این ارتقا با افزایش ارائه خدمات صورت نگیرد؛ - دردی از مردم دوا نمی کند.

، فراهم سازی امکانات در حوزه های مختلف از فرهنگی گرفته تا اجتماعی، آموزشی، درمانی، بهداشتی، تفریحی و دیگر حوزه ها همه از مهم ترین مواردی است که باید مدیران و مسئولان هر استان و شهرستان و شهر و بخشی به دان توجه داشته باشند تا رضایت مردم جلب شود.

در پی پاسخ به یک سؤال که چرا درمانگاه مادر سرخه مجهز به برخی امکانات درمانی نظیر سونوگرافی و تصویربرداری دندان و .

نیست، به سراغ مسئولان امر رفتیم تا پاسخ سؤال شهروندان سرخه ای را در این زمینه از زبان متولیان امر بشنویم.

علی محمد مؤیدی زاده فرماندار سرخه می گوید: تأمین و ارتقای امکانات درمانی شهرستان سرخه پیشرفت خوبی در چند سال اخیر داشته است که نمونه بارز آن در احداث و بهره برداری درمانگاه مادر در سفر ریاست جمهوری به استان سمنان در سال 97 بود.

وی اضافه می کند: پس ازآن نیز امکانات و تجهیزات پزشکی هم در درمانگاه مادر و درمانگاه شبانه روزی افزایش یافته است و حتی در دوران شیوع کرونا یکی از معدود مراکزی که تست کرونا می گرفت و می گیرد درواقع درمانگاه شبانه روزی سرخه است.

وی ادامه می دهد: در خصوص افزایش فضاهای بهداشتی و درمانی نیز سال گذشته با تخصیص اعتبار عملیات احداث مرکز بهداشت در میدان شهید بهشتی سرخه آغاز شد که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد با این اقدام طبقه دوم درمانگاه شبانه روزی نیز جهت امور امورات درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرماندار سرخه در مورد احداث اورژانس در روستای افتر نیز وعده افتتاح آن را در سال آینده داده و بیان می کند: ساختمان آن نیز با تخصیص اعتبار سال جاری تا قبل از پایان سال 1400 بهره برداری می رسد.

مؤیدی زاده در مورد کمبود تجهیزات پزشکی و وسایل آزمایشگاهی اظهار می کند: می بایست دستگاه ذی ربط پیگیری لازم را به عمل آورند.

وی با بیان ادعا اینکه تجهیزات پزشکی نیز در حد مقدورات شهرستان موجود است بروز برخی از کمبودها در این حوزه را ناشی از 2 علت عمده دانسته و می گوید: کمبود اعتبار و جمعیت اندک شهرستان سرخه سبب شده است تا آن گونه که ما مطالبه می کنیم؛ تجهیزات به مراکز درمانی سرخه اختصاص نیابد؛ چراکه بسیاری از دستگاه آزمایشگاهی بر اساس نرم جمعیتی تخصیص می یابد.

خدمات 24 ساعته داریملیلا اسکندری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه نیز می گوید: خدماتی که به صورت 24 ساعته در سرخه انجام می شود؛ خدمات پزشکی و پرستاری است.

بدین معنی که یک پزشک و پرستار خانم و یک پزشک و پرستار آقا به صورت 24 ساعته خدمات ارائه می دهند.

وی اضافه می کند: در نوبت صبح و تا پایان وقت اداری از سایر قسمت ها بهداشت خانواده که مراقبت مامایی، مراقبت کودکان نوجوانان جوانان و میان سالان و سالمندان و کلیه مراقبت ها از قبل تولد تا بعد از حد فوت هم شامل مراقبت هایی است که از سوی مرکز بهداشت انجام می شود.

وی اذعان می کند: دیگر خدمتی که در این مرکز انجام می شود آزمایشگاه است که در نوبت صبح انجام می شود و خدمات بهداشت محیط نیز در این مرکز در نوبت صبح و وقت اداری ارائه می شود و علاوه بر این ها بهداشت مدارس خدمات را انجام می دهیم که مدارس فعلاً تعطیل است ولی زمان برگزاری آزمون کلاس ها و کنکور و هرزمانی که نیاز است؛ خدمات بهداشت مدارس انجام می شود.

واحد دیگر این مرکز بهداشت را واحد تغذیه عنوان کرد و می افزاید: در این واحد به افراد پرخطر خانم های باردار و آقا و خانم اعم از سالمند، جوان و نوجوان که به رژیم تغذیه نیاز دارند خدمات انجام می شود.

اسکندری یادآور می شود: از خدمت دیگر نیز فیزیوتراپی است که در مرکز نیست و با کمی فاصله در یک مرکز مجهز انجام می شود و در زیرمجموعه مرکز بهداشت است البته فیزیوتراپی توسعه خدمات سطح یک نیست یعنی جزء اولویت های مرکز بهداشتی درمانی نیست ولی با توجه به اینکه در ابتدای کار با حضور یک خیر این کار انجام شده بعد از حضور ایشان دانشگاه خدمات را متوقف نکرده و انجام می شود.

وی می گوید: خدمت دیگر که جزء وظایف مراکز بهداشتی و درمانی نیست و جز خدمات سطح 2 است؛ اما در سرخه انجام می شود؛ حضور پزشکان متخصص است.

البته باوجوداینکه بسیار تلاش می کنیم که متخصصی که می آوریم تا حداقل تعداد بیمار قابل توجهی را ویزیت کند؛ متأسفانه استقبال مردم از این ظرفیت بسیار ضعیف است.

این مقام مسئول بهداشتی و درمانی شهرستان سرخه این گونه ادامه می دهد: حتی بعضی مواقع مجبور شدیم پزشک متخصص را از مهدی شهر هم بیاوریم؛ اما به طور میانگین در هفته 2 نفر مراجعه می کنند و یا متخصص زنان که با بسیاری از خانم های باردار تماس گرفته می شود و می گویند تحت نظر فلان پزشک در سمنان هستیم و مراجعه نمی کنند و متأسفانه باعث می شود که پزشکان متخصص احساس کنند که جای دیگر می توانند بهتر مفید باشند و قطعاً جایی می روند که تعداد بیماران بیشتر بوده و هم ازنظر مالی و هم مفیدتر خواهد بود.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان سرخه با بیان اینکه ما در این مرکز خیلی بالاتر از حداقل ها را داریم عنوان می کند: برای یک مرکز بهداشتی در هر شهرستان و مرکز بهداشت یک تعریفی دارد که باید تمام ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری انجام می شود و اینکه می بینید پزشکی 24 ساعته جز خدمات بهداشتی نیز درمانی است فراتر از خدمات بهداشتی است.

اسکندری ادامه می دهد که متخصص، فیزیوتراپی هم جزء خدمات درمانی است و حتی آزمایش هایی که اینجا گرفته می شود نیز آزمایش هایی است که بالاتر از سطح مرکز بهداشت بوده و برای شهرستان سرخه با توجه به جمعیت یک مرکز بهداشتی دیده شده است؛ نه مرکز درمانی .

وی تصریح می کند: مرکز درمانی مانند یک بیمارستان - که ما قاعدتاً با توجه به جمعیتی که داریم در سرخه نمی توانیم یک بیمارستان داشته باشیم و فاصله نزدیکی که با یک مرکز درمانی مثل کوثر و مرکز استان داریم- قاعدتاً وزارتخانه این اجازه را نمی دهد که کل منابع اینجا صرف شود.

اسکندری با بیان اینکه ما نمی توانیم مردم را متقاعد کنیم که برای بهره گیری از متخصص به این مرکز حضور پیدا کنند در تشریح این ادعای خود می افزاید: مردم سرخه فکر می کنند که اگر همه خدمت را از بیمارستان بگیرند؛ بهتر است؛ درحالی که ما خیلی بیشتر از خدمات ابتدایی درمانی را در سرخه ارائه می دهیم.

خدمات متناسب با چارت تشکیلاتی استو اما پاسخ سید مجتبی اکرم مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان به نبود برخی امکانات در درمانگاه تأمین اجتماعی سرخه این گونه است که چارت تشکیلاتی و مجوز فعالیت درمانگاه تأمین اجتماعی در شهر سرخه به عنوان درمانگاه عمومی سطح یک با خدماتی شامل ویزیت پزشکان عمومی، خدمات دندانپزشکی، خدمات مامایی، تزریقات، آزمایشگاه و خدمات دارویی و در یک نوبت صبح است .

وی اضافه می کند: همچنین بر اساس دستورالعمل های جدید سازمان تأمین اجتماعی با موضوع اجرای طرح نظام ارجاع در مراکز ملکی سازمان به جهت هدایت مناسب بیماران جهت بهره مندی از خدمات تخصصی، امکان حضور پزشک متخصص در درمانگاه عمومی سطح یک فعلاً وجود ندارد.

اکرم عنوان می کند: حضور پزشکان متخصص بیمارستان شفا در درمانگاه 2 نوبته مهدی شهر نیز با توجه به فعالیت بیش از 20 سال آن مرکز و تعداد جمعیت تحت پوشش سازمان و همچنین بر اساس مجوزهای صادره سازمان در سنوات قبل است.

در خصوص انجام خدمت سونوگرافی نیز قابل ذکر است که این خدمت فقط در بیمارستان شفا قابل انجام بوده و در هیچ مرکز ملکی دیگری در سطح استان ارائه نمی شود.

وی می گوید: ارتقای خدمات تخصصی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی با توجه به مؤلفه هایی مانند جمعیت تحت پوشش سازمان، اتمام زمان بندی و مراحل گسترش خدمات، میزان استقبال بیمه شدگان از خدمات عمومی و درنهایت تأیید و صدور مجوز توسط ستاد سازمان امکان پذیر است.

به هر حال کمبود امکانات دردی است که مراکز درمانی سرخه را رنج می دهد و شاید همین کمبود امکانات علت عدم استقبال مردم شهرستان سرخه باشد که بیمارستان های سمنان را به مراکز درمانی سرخه ترجیح می دهند.

گزارش از محترم امامیانتهای پیام/363/ی
کلید واژه ها: امکانات - شهرستان - درمانی - سرخه - ارتقا - ارتقای - مدیران و مسئولان - مسئولان - فرماندار سرخه - مردم - شهرستان سرخه - مراکز درمانی - تصویربرداری - کیفیت خدمات - ارائه خدمات - خدمات - رضایت مردم - سونوگرافی - درمانگاه - فرماندار - صورت - پاسخ - شهروندان - حوزه - مهم ترین - متولیان - سرخه ای - پیشرفت - فرهنگی - تفریحی

آخرین اخبار سرویس:
تدوین ضوابط دریایی پیش نیاز توسعه پایدار دریایی

زنجانی ها 25 میلیارد ریال در شور عاطفه ها کمک کردند

250 کردستانی بصورت آنلاین خدمات تعویض پلاک دریافت کردند

هفته ملی کودک امسال به صورت مجازی برگزار می شود

آغاز ساخت یک باب مدرسه خیرساز در لوداب

حل مشکل بی آبی چهار روستای شهرستان خواف

«سپیده خداوردی» و استایل جدیدِ پاییزی اش/ عکس

پهپاد متجاوز در آذربایجان شرقی ساقط شد+ عکس

بهزیستی یا آموزش و پرورش؛ کدام یک متولی بهتری برای مهدهای کودک هستند

هوای 4 شهر ناسالم است

شهرداری آماده ترویج سفر مسئولانه و رونق گردشگری است

روایت کلانتری از تبعات هولناک خشک شدن دریاچه ارومیه | دریاچه ارومیه خشک می شد، چند میلیون نفر باید جابجا می شدند؟

سجاد طلوعی راز ماندگاری دبیرستان قدیمی جنوب تهران

لزوم شناسایی علت ترک تحصیل دختران

کاهش عجیب انتخاب رشته داوطلبان مجاز در کنکور 99

اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی

پیش بینی وزش باد از عصر امروز در جنوب آذربایجانغربی

هفته ملی کودک مجازی برگزار می شود

فعالیت مراکز خانواده و کودک دارای اختلال شنوایی/238هزار فرد معلول

فعالیت مهدهای کودک در دوران کرونا

1600 پک محتوای آموزش سلامت و امور بهداشتی در مدارس توزیع شد

افزایش 10 درصدی تنوع زیستی در تالاب های خوزستان

بارش شدید باران در افوس

آموزش دانش آموزان استثنایی در شرایط کرونا

پلمب دو واحد فولادی در شهرک شهید سلیمی

پیش بینی وضع هوا در شهر های استان

اجرای طرح همبازی جهت دانش آموزان نیازمند در استان اصفهان

معلمان در شرایط کرونا همچون رزمندگان 8 سال دفاع مقدس تلاش می کنند

زنجان سومین استان سرد کشور شد

16 هزار دانش آموز کم شنوا داریم

پایداری هوای گلستان تا آخر هفته

تحصیل دانش آموزان استثنایی در فصل کرونا/ تصاویر

ممنوعیت ایجاد ایستگاه های صلواتی و موکب اربعین در همدان

رهاسازی یک بهله سارگپه در طبیعت باغملک

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو

استخدام 6 عنوان شغلی از اردبیل جهت کار در عسلویه و کنگان

9300 سالمند استان بوشهر از خدمات حمایتی برخوردار هستند

ویژه برنامه های «نکوداشت شمیران» در هفته تهران تشریح شد

اعمال محدودیت های جدید کرونا در پایتخت پیشنهاد شد

معلمان در شرایط کرونا همچون رزمندگان 8 سال دفاع مقدس تلاش می کنند

روانی ترافیک در جنوب تهران / اجرای اصلاح هندسی معابر پرتردد

برف و مه در ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود

تحصیل 500 دانش آموز در مدارس علوم و معارف اسلامی کردستان

استخدام 6 عنوان شغلی از بوشهر جهت کار در عسلویه و کنگان

منتخب تصاویر امروز جهان- 8 مهر

آغاز بارش های پاییزی اصفهان از امروز

2 واحد آلاینده زیست محیطی در شهرک شهید سلیمی آذرشهر پلمب شد

برگزاری مجازی هفته ملی کودک

بررسی علت مرگ ماهیان در رودخانه زردی

دمای هوا در برخی مناطق خراسان شمالی به زیر صفر رسید

70 درصد از معابر گچساران برای نابینایان نامناسب است

اعلام فراخوان طرح پژوهشی «بررسی روش های مطلوب و استاندارد حفظ قرآن» در کردستان

تلاش برای شکست سکوت

دوره های آموزش مجازی دروس علوم انسانی در کرمان برگزار می شود

امروز ، هوای اهواز ناسالم برای همه

جاده چالوس از امروز بسته شد

استخدام 6 عنوان شغلی از سمنان جهت کار در عسلویه و کنگان

کلنگ زنی سوله فراوری گیاهان دارویی استان گلستان

اعمال محدودیت های جدید کرونا در پایتخت پیشنهاد شد

تمدید پروانه دامداری ها منوط به پلاک کوبی دام است

شهرداران چهار شهر البرز آماده پاسخگویی به مردم شدند

دمای هوا در استان مرکزی تا 6 درجه سانتیگراد سردتر می شود

مراکز نیکوکاری البرز برای کمک به دانش آموزان نیازمند بسیج شوند

خوزستان چهارشنبه بارانی می شود

طرح گردشگری میانکاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است

برخورد پلیس راهور با وانت بارهای ایجاد کننده سد معبر در اراک

افزون بر یکهزار نفر در نمیروز از خدمات کاروان سلامت بهره مند شدند

دستگیری 426 متخلف شکار و صید در خوزستان

لزوم پیشگیری از آلایندگی زیست محیطی واحدهای مستقر در شرکت پالایش نفت تبریز

آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی برگزار می شود

زیستگاه های سمنان، مامنی برای گونه های در معرض انقراض

ویژه برنامه های «نکوداشت شمیران» در هفته تهران تشریح شد

85 درصد تصاویر کتاب های درسی مربوط به مردان است | نقش مادر؛ ریختن چای و پاک کردن سبزی!

اجرای مجدد طرح تدریس شاهنامه در مدارس منتخب مشهد

17 تقاطع اصلی شهر کرمانشاه مجهز به سیستم برق اضطراری شد

برقراری پروازهای فرودگاه تبریز در مسیر استانبول

بازگشت حج عمره پس از بازگشایی کنسولگری های ایران در عربستان

بهزیستی یا آموزش و پرورش؛ کدامیک متولی بهتری برای مهدهای کودک هستند

پیش بینی وزش باد و بارش باران در لرستان

تعامل نیروی انتظامی و آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات اجتماعی را برطرف می کند

کشف 10 پرنده کمیاب در عملیات تخریب 4 باب کوخه در تالاب شادگان حوزه استحفاظی آبادان

وضعیت آلودگی هوای اصفهان سه شنبه هشتم مهر 1399

کاهش دما و آغاز بارش ها از اواخر هفته جاری در آذربایجان غربی

شادیاخ ، معبر شاهراه بزرگ شرق

استخدام روان درمانگر کودک و نوجوان در مرکز روانشناسی ذهن آرا

تخریب 7 باب کوخه شکار پرنده در هندیجان

چراغ راهنمایی تقاطع های سطح شهر کرمانشاه به سیستم برق اضطراری مجهز شد

تشکیل کلاس ها در بستر فضای مجازی رصد می شود

حفظ تالاب بین المللی زریوار مهمترین اولویت برنامه های تببین شده است

میانگین دمای سیستان و بلوچستان خنک تر از نرمال شد

میانگین دمای سیستان و بلوچستان خنک تر از نرمال شد

مهمترین اولویت تمامی برنامه های تببین شده در تالاب بین المللی زریوار حفظ آن است

چراغ های راهنمایی کرمانشاه به سیستم برق اضطراری مجهز شد

هواشناسی بوشهر: خلیج فارس مواج می شود

نوبت دهی مراکز تعویض پلاک لرستان اینترنتی شد

17میلیون تن آلودگی در هوای ایران

کودک کار زنجانی، هنرمند برتر قلم زنی کشور

افتتاح 318 خانه هلال احمر روستایی و مرکز توانبخشی در کرمانشاه

علل مرگ ماهی های رودخانه زردی در دست بررسی است

برخورد با خودروهای دوگانه سوز غیراستاندارد در همدان

«کمبود امکانات» دردی که مراکز درمانی سرخه را رنج می دهد

«کمبود امکانات» دردی که مراکز درمانی سرخه را رنج می دهد