مطالب مرتبط:
زنوزی: سفت و محکم پای باشگاه تراکتور ایستاده ام و از آن حمایت می کنم
شایان مصلح: ورود پول به فوتبال باعث ایجاد فساد شده است/ برای جلوگیری از موفقیت سپاهان راه دیگری انتخاب کنند
شایان مصلح: ورود پول به فوتبال باعث ایجاد فساد شده است/ برای جلوگیری از موفقیت سپاهان راه دیگری انتخاب کنند
زنوزی: اشتباهات خودم مانع قهرمانی تراکتور شد
شایان مصلح: ورود پول به فوتبال باعث ایجاد فساد شده است/ برای جلوگیری از موفقیت سپاهان راه دیگری انتخاب کنند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 مرداد 1399 ساعت 19:052020-08-12ورزشي

زنوزی: انتخاب های اشتباهم باعث عدم موفقیت تراکتور شد/ سفت و محکم پای باشگاه ایستاده ام


اشتباهاتی که خود من در انتخاب هایم و یا در برخی مسائل داشتم، باعث عدم موفقیت تراکتور شد و بیشترین ضرر را نیز خود من کردم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، گفت وگوی جذاب و خواندنی محمدرضا زنوزی مطلق مالک باشگاه تراکتور در خصوص حواشی و برنامه های آتی با رسانه رسمی این باشگاه را در زیر بخوانید.

رویکرد باشگاه تراکتور در سومین سال فعالیت در قالب بخش خصوصی چیست؟ برخی ها جوی راه انداخته اند که ما باشگاه را واگذار می کنیم، هرچند که شاید خود من یکی دو بار این بحث را مطرح کرده ام، اما اکنون دقیقا بخاطر ادعاهای این آقایان و به خاطر هواداران این باشگاه بزرگ که ارادت خاصی به آن ها دارم و با زحمات آنان، این باشگاه به تراکتور بزرگ تبدیل شده است، برای این که بدانند من منت دار این هواداران هستم، این کار را انجام نخواهم داد و سفت و محکم پای باشگاه ایستاده ام و از آن حمایت می کنم و امیدوارم به هدفی که برای هواداران و باشگاه تعریف شده است، برسیم.

شاید چند ماه پیش به خاطر عده ای از این آقایان، چنین تصمیمی داشتم، اما وقتی صفحات هواداری مختلف را رصد کردم و دیدم که هواداران چگونه پشت باشگاه و من هوادار ایستاده اند، کسی که شعور دارد، خودش را از خدمت رسانی به این هواداران معاف نکرده و به آنان پشت نمی کند؛ به همین دلیل به شدت این موضوع را تکذیب می کنم و به هواداران عزیز اطمینان خاطر می دهم همانطور که تا کنون خدمت رسان آنان بودم، بعد از این هم محکم تر از قبل خدمت رسان خواهم بود.

 چه عواملی باعث شد تراکتور در این دو سال نتواند به مقام قهرمانی برسد؟ خیلی شفاف می گویم اشتباهاتی که خود من در انتخاب هایم و یا در برخی مسائل داشتم، باعث این اتفاق شد و بیشترین ضرر را نیز خود من کردم.

اهدافی که برای باشگاه تعریف کرده بودم، در این دو سال نرسیدم و نتوانستم هواداران عزیز را به شارژ روحی که مد نظرم بود، برسانم و به وظیفه خودم جامه عمل بپوشانم.

من بخاطر این مردم عزیز و خوشحالی آنان از جیب شخصی هزینه می کنم، اما یکسری اشتباهاتی رخ داده و قرار نیست روی این اشتباهات چشم پوشی کنیم و معتقدم کسانی که اشتباهات خود را گردن دیگران می اندازند، هیچ گاه موفق نمی شوند و من هم از اشتباهات بزرگی که رخ داده شانه خالی نمی کنم.

در این بین، یکسری اشتباهات ریز هم رخ داده و برخی ها همچون بعضی کانال ها، غیرمسئولانه برای تیم حاشیه ایجاد کرده اند.

یکسری از مشکلات هم از جاهای دیگر به باشگاه تحمیل شده و در مصاحبه های قبلی ام درباره این موضوعات صحبت کرده ام و این اشتباهات کوچک، زنجیروار به هم متصل هستند و در کنار اشتباهات بزرگی که خود من مرتکب شدم، باعث می شوند که در کاری موفق نشویم.

سعی می کنیم از فصل آینده، تیم خوبی ببندیم و بتوانیم به آن اهدافی که برای باشگاه تعریف شده، برسیم.

برخی ها می گویند که فقط اسم تراکتور خصوصی است.

آیا واقعا شخص زنوزی برای تراکتور تصمیم گیری می کند؟ این مسائل در ذهن آدم هاست و من نمی توانم به تک تک این افرادی که چنین تفکری دارند، بگویم که بخش خصوصی هستم و وابستگی به هیچ ارگان یا سازمانی ندارم.

من کشورم را دوست دارم و انسان میهن پرستی هستم و عرق خاصی به منطقه و زبان خودم دارم.

این افراد مریض می توانند با مراجعه به ثبت شرکت ها، پاسخ سوالات خود را بگیرند.

چرا ثبات لازم در تراکتور وجود ندارد؟ ما تیمی همچون گسترش فولاد را ساختیم که از نظر حرفه ای و امکانات سخت افزاری، تا کنون تیمی در سطح آن به وجود نیامده و یک باشگاه متمایزی بود که اکنون به باشگاه ماشین سازی تبدیل شده است؛ اما نباید ذهنمان به این سمت برود که چون گسترش فولاد اینگونه بود، بتوانیم در همان سال اول، تراکتور را هم به این سطح برسانیم.

ما تا حدودی از نظر سخت افزاری، تراکتور را به سطح بالایی رسانده ایم، اما از نظر نرم افزاری و مدیریتی، این دو تیم مجزا از هم هستند.

ما در ایران سه تیم داریم که موج آن ها با دیگر تیم ها فرق دارد و نباید آن ها را با سایر تیم ها مقایسه کرد.

مخصوصاً تراکتور باشگاهی است که از نظر طرفداری بُعد بین المللی دارد و فراتر از یک تیم برای هوادارانش است.

بحث مدیریت در تراکتور به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و اصلی ترین پارامتر، خواسته هواداران است و حرف اول و آخر را در این باشگاه، هواداران می زنند.

ما برای رسیدن به خواسته هواداران، نیاز به زمان داریم و در این دو سال توانستیم بازیکنان بزرگی را جذب تراکتور کنیم، اما هنوز از نظر نرم افزاری و مدیریتی نتوانسته ایم باشگاه را به اهداف مدنظر برسانیم.

شاید یکی از اشتباهات من در خصوص این موضوع بود؛ چرا که فکر می کردم تراکتور با گسترش فولادی که آن را از لیگ استانی به لیگ برتر آوردیم، تفاوت چندانی ندارد، ولی موضوع تراکتور متفاوت با سایر تیم هاست.

البته خوشبختانه انحراف زیادی هم نداشتیم و سال گذشته برخی اتفاقات سهوی یا عمدی باعث شد که از کسب سهمیه دور شویم و امیدوارم امسال حداقل بتوانیم سهمیه آسیایی را کسب کنیم و به یکی از اهدافمان در این باشگاه بزرگ برسیم.

این که چرا در این دو سال ناموفق بودیم، به دلیل این است که تا وارد مجموعه تراکتور نشوی، متوجه نمی شوی که با چه تیم عظیمی مواجه هستی.

چرا بازیکنانی که جذب تراکتور شده اند، بدون نظر سرمربی تیم بوده است؟ شاید از نظر نرم افزاری و مدیریتی، ایراداتی به این تیم وارد باشد، اما از نظر سخت افزاری و جذب بازیکن، بسیار خوب عمل کردیم.

وقتی ما در ابتدای فصل گذشته تیم را در اختیار گرفتیم، بسیاری از بازیکنان این تیم را ترک کرده بودند و تراکتور تقریباً خالی شده بود و در وهله اول مجبور شدیم یکسری بازیکنانی را جذب کنیم که بتوانیم حداقل از آن شش سهمیه خودمان استفاده بکنیم و سپس سه بازیکن آزاد ایرانی جذب کردیم و سه کاپیتان تیم ملی را به این تیم آوردیم.

  برخی از کانال ها این موضوعات را نادیده می گیرند و از شرایط علیه تیم سوء استفاده می کنند.

بحث امسال با سال گذشته فرق می کند و ما در ابتدا مصطفی دنیزلی را به عنوان سرمربی جذب کردیم و سپس تمام بازیکنان مدنظر این مربی را در اختیار گرفتیم و حتی من خودم تعجب می کردم که چرا به دنبال جذب مهاجم نیست که او می گفت مهاجم به درد من نمی خورد و این باعث شد که کار به اینجا بکشد.

چرا این بحث مطرح است که دلال ها بازیکنان خارجی را به تیم تراکتور تحمیل می کنند؟ خوشبختانه لیستی که مد نظر آقای دنیزلی بود را همچنان در اختیار داریم و از این مربی دست نوشته داریم که چه بازیکنانی را می خواهد.

البته ما در این دو سال بازیکنان بی کیفیتی جذب نکردیم و همه آن ها باکیفیت بودند، اما بازیکنانی مثل استوکس و اروین مشکلاتی داشتند که یا خودشان بی انضباط بودند و یا نتوانستند در ایران بمانند و نمی شد به زور از آن ها بازی گرفت.

بازیکنی که در اختیار می گیری، باید بتواند حداقل با 80 درصد راندمان خود بازی کند و وقتی بازیکنی هرچند که باکیفیت باشد، نتواند با 50 درصد راندمان خود برای تیم بازی کند، دچار مشکل می شوی و باید مسائل روحی و روانی بازیکن را نیز مدنظر داشت.

بعضی از مسائل را هم نمی شود به صورت صریح به مردم اطلاع رسانی کرد.

خیلی از بازیکنان خارجی در طول سال های قبل، از صدای ضبط شده منشی مدیرعامل باشگاه سوء استفاده کردند و علیه باشگاه از آن استفاده کردند و در فیفا به نفع خود رای گرفته اند.

من در مصاحبه هایم درد این فوتبال را بیان می کنم و شاید برخی ها از شنیدن آن ناراحت شوند.

من در چند ماه اخیر برخی موضوعات را در رادیو و تلویزیون عنوان کردم و همه این مسائل از جمله فساد، اسپانسرینگ و یا بحث های حقوقی باشگاه ها، رفته رفته برای مردم آشکار شده و پیگیری رسانه ای و حتی امنیتی می شوند.

کیفیت بازیکنان داخلی که در این دو سال جذب تراکتور شده اند، برای همه مشخص است و نمی توانید اسمی پیدا کنید که از نظر کیفی ضعیف بوده باشد.

در خصوص بازیکنان خارجی هم، آقای دنیزلی آن ها را انتخاب کرده است و من هم تک تک نفرات لیست مدنظر این مربی را جذب کرده ام و این که این بازیکنان نتواسته اند خودشان را با شرایط وفق دهند و به مشکل برخورده اند، باعث ایجاد این حاشیه ها شده است.

خوشبختانه می توانم این موضوع را بیان کنم که در باشگاه تراکتور، هیچ بازیکن بی کیفیت خارجی جذب نکردیم و مشکل اینجاست که نتوانستیم از کیفیت اصلی آن بازیکنان در ایران بهره ببریم و این دو بحث کاملاً متفاوتی است و برخی ها بدون در نظر گرفتن این موضوعات، در صفحات مجازی جوسازی می کنند و اصلاً اینگونه نیست که دلال ها سر ما کلاه گذاشته باشند.

 آیا تجربه های ناموفق در جذب بازیکنان خارجی را یک ایراد مدیریتی نمی بینید؟ در خصوص کنستانت، اشتباه از من بود؛ چرا که با توجه به اطلاعاتی که گرفته بودم، احساس می کردم مریضی این بازیکن خوب خواهد شد و فورچونه را نیز با نظر سرمربی تیم جذب کردیم و این دو بازیکن از نظر کیفی، هیچ مشکلی نداشتند.

خود فورچونه نامه فسخ قرارداد به ما ایمیل کرده بود و می گفت که نمی توانم در ایران بمانم و بدون اجازه و اطلاع ما، شبانه به سمت کشورش پرواز کرده و ما صبح آن روز متوجه این قضیه شدیم.

بازیکنان آسیایی به راحتی خودشان را با ایران وفق می دهند و بازی های خوبی در لیگ انجام می دهند؛ اما بیشتر بازیکنان اروپایی، عملکرد ناموفقی در ایران داشته اند و ما فکر می کردیم می توانیم این موضوع را حل کنیم.

افزایش قیمت دلار در تصمیم گیری های شما برای جذب بازیکنان خارجی چقدر نقش داشته است؟ قیمت ارز در یک سال اخیر افزایش یافته است و آن تصمیماتی که گرفته شده، مربوط به قبل از بالا رفتن قیمت ارز می شود.

آیا ما در فوتبال مان فساد داریم؟ بر اساس گزارش هایی که از باشگاه به من می آید، برخی از بازیکنان باکیفیت با وجود قراردادهای بلندمدت، به دنبال فسخ قرارداد و جدایی از تیم هستند؛ چرا که برخی از کانال ها و افراد محدودی که ابزار در دستشان دارند، شرایطی ایجاد کرده اند که به آن بازیکنان و خانواده آنان، فحاشی شود و نباید انتظار داشت بازیکنی که شبانه روزی مورد فحاشی قرار می گیرد، با روحیه بالا بتواند در زمین بازی کند.

بیشتر بازیکنان ما سابقه بازی در تیم ملی را دارند و یا مدنظر سرمربی تیم ملی هستند و افرادی که مستقیم یا غیرمستقیم به این بازیکنان فشار می آوردند، باعث نابودی آن بازیکنان می شوند.

برخی ها به دلیل اهداف شخصی خود، به دنبال ایجاد فشار روی بازیکنان هستند؛ چرا که قبلاً بعضی از کانال ها بده بستان های مالی با بعضی بازیکنان داشتند و از وقتی که ما آمدیم، این ارتباطات قطع شده است و باعث شده که بخواهند روی باشگاه فشار بیاورند و دوست دارند که این تیم نتیجه نگیرد.

شاید تا امروز برخی تصمیماتی داشتم، اما به صراحت اعلام می کنم که پای تراکتور هستم و با کسانی که علیه خود من و سایر اعضای باشگاه جوسازی می کنند، می خواهیم رو در رو بجنگیم.

 من خودم را نوکر آن خبرنگار و رسانه ای می دانم که واقعیات را بنویسید و تحلیل درستی از جریانات داشته باشد و در کنار انتقاد، پیشنهاد سازنده هم به ما بدهد.

سیاست شما در خصوص جذب بازیکن برای سال آینده به چه شکلی خواهد بود؟ تیم تراکتور همیشه و تا ابد کهکشانی است؛ بعضی ها در تهران نشسته اند و هر روز علیه تراکتور مطلب می نویسند و ما هم تصمیم گرفتیم که با یک سایت و یک روزنامه، هیچ نوع همکاری نداشته باشیم.

تراکتور با هوادارانش کهکشانی است و هیچ تیمی در دنیا چنین هوادارانی ندارد که با تمام وجود به تیم خود عشق بورزند و من نوکر همه هواداران هستم.

اگر بهترین بازیکنان دنیا را هم جذب کنید، باید از نظر مدیریت و نرم افزاری هم آنان را هماهنگ کنید.

اگر از نظر مدیریتی مشکلی وجود دارد، آن ایراد به من برمی گردد و ربطی به تیم کهکشانی ندارد.

تراکتور همیشه کهکشانی است و خواهد بود.

شک نکنید که ستاره های این تیم همیشه بالاتر از سایر تیم ها خواهد بود و باید نرم افزار و مدیریت را نیز اصلاح کنیم.

برنامه هایی برای سال های آینده داریم و منتظر پایان این فصل هستیم و چه در حوزه فوتبال و چه در حوزه اقتصادی فوتبال، خبرهای خوشی برای هواداران داریم و کاری می کنیم که با کمک آنان، تیم را به بهترین شکل ممکن اداره کنیم.

 تراکتور مدل 1400 را برای هواداران ترسیم کنید.

می خواهیم سال آینده تراکتور را وارد بورس کنیم تا خود هواداران بتوانند در سهام این باشگاه مشارکت کنند.

از طرف دیگر، اپلیکیشن هواداران تراکتور (تراپ) را تقویت کنیم و اگر حاشیه ها اجازه دهد، یک تیم خوب در شأن هواداران خواهیم بست.

من همیشه گفته ام که تراکتور از خودش و برخی هوادارنماها و کانال ها و سایت های محدود ضربه می خورد.

هرچند که تعداد این افراد کم است، اما متاسفانه تحرک زیادی هم از قشر اکثریت نمی بینیم و اقلیت از این موضوع سوء استفاده می کنند و این موضوعات باعث عدم نتیجه گیری تیم شده است؛ باید به سمتی پیش برویم که افرادی را که سهواً یا عمداً از داخل به تراکتور ضربه می زنند، کنار بگذاریم و سپس به جنگ با رقبای بیرونی که به صورت ناجوانمردانه به تیم ضربه می زنند، برویم.

تعداد محدودی از رسانه های پایتخت نشین، تعصب زیادی روی تیم های تهرانی دارند و جوسازی های زیادی علیه تیم های شهرستانی، مخصوصاً تراکتور ایجاد می کنند.

از هواداران خواهش می کنیم که به هیچ وجه وارد حاشیه نشوند و خودشان با افرادی که ایجاد حاشیه می کنند، مقابله کنند.

زنوزی در سال 99 چقدر از حاشیه دوری می کند؟ افشاگری های کلانی که در خصوص فوتبال انجام می دهم، برای سالم سازی این فوتبال است که یکی از دلایل عدم نتیجه گیری تراکتور در چند سال اخیر است و به دنبال احقاق حق تیم های شهرستانی و رقابت در بستر سالم هستم.

به دنبال این هستم که درخصوص سیاست گذاری های کلان باشگاه نظر دهم، اما نمی خواهم درباره مدیریت این تیم وارد شوم و در پی این هستم که مثل دوران گسترش فولاد، مدیریت کنم.

اکنون می خواهیم مدل اقتصادی تراکتور را راه اندازی کنیم و به امید خدا خبرهای خوبی در خصوص بحث های اقتصادی خواهید شنید.

به عنوان مثال، در پی راه اندازی سایت اقتصادی تراکتور هم هستیم که به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد تا بتوانیم هواداران را راهنمایی کنیم و به آنان مشاوره هایی بدهیم تا در این شرایط بد اقتصادی، کمکی برای امرار معاش آنان شود.

چرا برخی ها به دنبال ایجاد تصویری خشن و پرخاشگر از هواداران تراکتور هستند؟  آیا کسی که حقوقش پایمال شود، پرخاشگر نمی شود؟! حقوق این هواداران، چندین بار در این فوتبال از بین رفته است و آیا انتظار دارید که چیزی نگویند؟ حتی دین و شرع ما هم روی این موضوع تأکید دارد که سکوت در مقابل ستمگری که حقوقت را پایمال کند، گناه است.

پس سکوت این هواداران پرشور نیز بی معنی است و هواداران تراکتور به دنبال احقاق حقوق خود هستند و این به معنای پرخاشگری نیست.

از طرف دیگر، هواداران ما از چند ساعت پیش از شروع بازی با زحمت فراوان به استادیوم می روند و حتی از کوچکترین امکانات نیز برخوردار نیستند.

آیا از هواداری که به زحمت در ورزشگاه حضور پیدا کرده و تیمش هم با اشتباهات داوری باخته و نتوانسته از کمترین امکانات بدیهی از جمله سرویس بهداشتی در ورزشگاه هم بهره ببرد، انتظار دارید که بگوید دست شما درد نکند؟! من خودم یکی از این هواداران هستم که امروز وظیفه خود دانسته ام که بخاطر هواداران تیمم، برای تراکتور هزینه کرده و به هم زبانان و همشهری هایم خدمت کنم.

در مورد هزینه ها، هواداران هرکدام خود را زنوزی می دانند و از هدر رفتن سرمایه ناراحتند.

این مردم در طول تاریخ، در مقابل هیچ ظلمی سرشان را خم نکردند که اکنون بخواهد در مقابل ظلم فوتبال سر خم کنند.

باید قبول کنیم که در فوتبال به این مردم ظلم می شود و نباید مردم را مقصر بدانیم.

عده ای تصمیم گرفته اند که جام از تبریز به جای دیگر بروند و این باعث از دست رفتن هزینه ها و زحمات این هواداران پرشور شده است.

 برنامه ی شما برای 50 سالگی تراکتور چیست؟ جشن 50 سالگی بزرگی خواهیم گرفت و پیشاپیش، 50 سالگی تراکتور بزرگ را به هواداران تبریک می گویم و از همین تریبون استفاده می کنم تا از تمام هواداران و زحمت کشان این تیم که منش بزرگی دارند، تشکر و قدردانی کنم.

من نماینده هواداران هستم و از مردم می خواهم که صبور باشند؛ چرا که به موفقیت های بزرگی خواهیم رسید.

وقتی تیم نتیجه نمی گیرد، هواداران بدانند که من هم به اندازه آنان ناراحتم.

سعی می کنیم اصلاحاتی انجام دهیم و از هواداران می خواهم که پشتیبان تیم خود باشند تا این چند بازی هم با موفقیت به پایان برسد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: باشگاه - تراکتور - باشگاه تراکتور - هواداران - برنامه های آتی - محمدرضا زنوزی - موفقیت - انتخاب - مالک باشگاه - زنوزی - بخش خصوصی - خبرگزاری - بزرگ - بیشترین - خواندنی - محمدرضا - برنامه - آقایان - فعالیت - حواشی - گزارش - خصوصی - مسائل - رسانه - خاصی - رسمی

آخرین اخبار سرویس:
خبری مهم برای استقلالی ها از انتخاب سرمربی

حاجیلو:مدام گفتیم که استرا می آید و ما یک جام را از دست دادیم/سعادتمند نتوانست انتظارات را برآورده کند

مهدی قایدی در راه حضور در لیگ ستارگان/ ستاره آبی ها هم جدا می شود؟

کابوس کرونا سری آ را لغو می کند؟ ؛ مثل رونالدو باشید / نگاهی به مطبوعات ایتالیا

یوسفی گزارشگر بازی پرسپولیس پاختاکور شد

وزیر ورزش خواهان بازگشت فرهاد مجیدی شد!

توافق کریمی با ترابزون+ عکس

آزمون، جهانبخش و قوچان نژاد نامزد عنوان بهترین لژیونر هفته فوتبال آسیا

یوسفی گزارشگر بازی پرسپولیس - پاختاکور شد

لیگ قهرمانان آسیا| تعویق یک ماهه مسابقات منطقه شرق!

استخدام مربی تکواندو و ایروبیک جهت باشگاه بانوان طبیعت مشهد

یوسف بلایلی قراردادش را با الاهلی عربستان فسخ کرد

شجاع: سرم هنوز گیج می رود و می افتم روی زمین!

ملی پوش پاراوزنه برداری: امیدوارم پاداش سال 98 قهرمانان پرداخت شود

گزارشگر دیدار پرسپولیس - پاختاکور مشخص شد

خبری مهم برای استقلالی ها از انتخاب سرمربی

رییس کمیته برگزاری بازی ها: المپیک با هر شرایطی برگزار خواهد شد

یحیی طلسم پاختاکور را می شکند؟

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پاختاکور

نایب رییس باشگاه ترابزون: سید مجید حسینی پیشنهادی ندارد!

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای دیدار با پاختاکور

هنوز بیکارم

پرسپولیس دومین تیم برتر قاره آسیا/ استقلال در رده هشتم + عکس

3 لژیونر ایرانی نامزد عنوان بهترین لژیونر هفته آسیا

جانشین نامجومطلق مشخص شد/ فرهاد مجیدی به استقلال بر می گردد؟

بیوگرافی هافبک استقلال در رسانه ترکیه+عکس

توافق کریمی با ترابزون+ عکس

شایعات مربوط به چیریچ صحت ندارد/ مربیان شنا در 7 ماه اخیر درآمدی نداشته اند

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پاختاکور

نایب رییس باشگاه ترابزون: سید مجید حسینی پیشنهادی ندارد!

هیئت باید برای ورزشکاران کم شنوا و ناشنوا شغل پیدا کند

حمایت علی کریمی از پرسپولیس گل محمدی در آستانه دیدار با پاختاکور

ملی پوش پاراوزنه برداری: امیدوارم پاداش سال 98 قهرمانان پرداخت شود

پیام مسی به بارسایی ها: اشتباهاتم را گردن می گیرم

شانس بالای پرسپولیس برای صعود به نیمه نهایی

فرهاد مجیدی در آستانه سرمربیگری استقلال!

خشم سرمربی پورتو به خاطر مجید حسینی!

دو جبهه تازه در فضای رسانه ای فوتبال ایران

جدال اینتر و یوونتوس بر سر جذب آلونسو

رییس کمیته برگزاری بازی ها: المپیک با هر شرایطی برگزار خواهد شد

جدال اینتر و یوونتوس بر سر جذب آلونسو

پاختاکور را تسلیم کن و هیچوقت تسلیم نشو

مجموعه خبر شبانگاهی استان بوشهر در 6 مهر

پرسپولیس در آستانه یک رکورد جدید

اجرای محدودیت های کرونایی از پنجشنبه در اصفهان

پرسپولیس در آستانه یک رکورد جدید/اتفاقی که سرخ ها را نگران می کند

شجاع: سرم هنوز گیج می رود و می افتم روی زمین!

آبشار بی توجهی مسئولان به والیبال خراسان شمالی

نعمتی: هنوز در شوک اخراجم مقابل السد هستم/ با روحیه همیشگی به مصاف پاختاکور می رویم

نعمتی: از اخراجم در بازی با السد هنوز هم در شوک هستم/ می خواهیم دوباره به فینال برسیم

بازگشت محمد پاپی به سپاهان

استقلال زمان را از دست ندهد؛ سرمربی آبی ها کیست؟

مسی عذرخواهی کرد و اشتباهاتش را پذیرفت

دیگو کاستا به پاریس می رود / کاوانی یار سوارس در اتلتیکو

یاران رضاییان با مربی بدنساز تمرین کردند/? لادروپ و لاموشی گزینه های هدایت الدحیل

نظرسنجی AFC|پرسپولیس یا پاختاکور به نیمه نهایی می رسند؟

عکس/ علی کریمی خطاب به پرسپولیسی ها؛ آخرین ضربه را محکم تر بزن!

بازگشت محمد پاپی به سپاهان

اکنون وقت اتحاد بارسایی هاست؛ خریدهای جدید رئال رسیدند / نگاهی به مطبوعات اسپانیا

اکنون وقت اتحاد بارسایی هاست؛ خریدهای جدید رئال رسیدند / نگاهی به مطبوعات اسپانیا

ببینید | کنایه بایدن به ترامپ: انشاالله ترامپ برگه پرداخت مالیاتش را نشان خواهد داد!

استقلال زمان را از دست ندهد؛ سرمربی آبی ها کیست؟

رونمایی از پیراهن تیم هندبال فرازبام خاییز دهدشت

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پاختاکور

دیگو کاستا به پاریس می رود / کاوانی یار سوارس در اتلتیکو

تعقیب تا دستشویی؛ جنجال جدید آقای خاص

ساعت دیدار پرسپولیس و پاختاکور امشب 9 مهر 99

مربی موقت تیم رضاییان مشخص شد

استوری ستاره پرسپولیس در آستانه بازی با پاختاکور

جدیدترین رده بندی باشگاه های آسیا؛ پرسپولس در جایگاه دوم

بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال جدی شد

اکنش ارسلان مطهری به شایعه جنجالی مثبت شدن دوپینگش

رکورد جدید محبوب ترین ستاره پرسپولیس

درخواست رستمی برای پرداخت جایزه تغییر رنگ مدال المپیکش

نعمتی: هنوز در شوک اخراجم مقابل السد هستم/ با روحیه همیشگی به مصاف پاختاکور می رویم

آزمون، جهانبخش و قوچان نژاد نامزد بهترین لژیونر هفته آسیا شدند+لینک رأی گیری

مدافع سیتی به جمع عقاب ها پیوست

تزریق روحیه به پرسپولیسی ها به سبک کریمی+عکس

پرسپولیس در آستانه یک رکورد جدید/اتفاقی که سرخ ها را نگران می کند

قرارداد خانم سرمربی همچنان روی میز آقای رییس!/ دور باطل فدراسیون در تمدید قرارداد!

مربی موقت تیم رضاییان مشخص شد

ساعت و زمان دیدار پرسپولیس و پاختاکور

کریمی در آستانه انتقال به ترابوزون ترکیه/عکس

استقلال زمان را از دست ندهد؛ سرمربی آبی ها کیست؟

اوتامندی:5 سال باشکوه را در منچسترسیتی تجربه کردم/از همه تشکر می کنم

استوری ستاره پرسپولیس در آستانه بازی با پاختاکور

خشم سرمربی پورتو به خاطر مجید حسینی!

ستاره استقلال با تیم ترکیه ای به توافق رسید؟ +عکس

جادوگر، پرسپولیسی ها را شارژ کرد+ عکس

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل پاختاکور

بیرانوند غایب دیدار ایران با ازبکستان

مربی موقت تیم رضاییان مشخص شد

اوتامندی:5 سال باشکوه را در منچسترسیتی تجربه کردم/از همه تشکر می کنم

قطری ها به دنبال مهاجم رقیب پرسپولیس

جادوگر، پرسپولیسی ها را شارژ کرد+ عکس

ستاره استقلال با ترابزون به توافق رسید؟ +عکس

مجوز برگزاری لیگ های تکواندو صادر می شود

رکورد جدید محبوب ترین ستاره پرسپولیس

مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور

درخواست اینستاگرامی علی کریمی از بازیکنان پرسپولیس: آخرین ضربه را محکم تر بزن/عکس

زنوزی: انتخاب های اشتباهم باعث عدم موفقیت تراکتور شد/ سفت و محکم پای باشگاه ایستاده ام

زنوزی: انتخاب های اشتباهم باعث عدم موفقیت تراکتور شد/ سفت و محکم پای باشگاه ایستاده ام