مطالب مرتبط:
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به میانجیگری آلمان میان آمریکا و ایران
فارس من| تجمع دوباره نیروهای شرکتی وزارت بهداشت/ گلایه مدافعان سلامت را بشنوید
توصیف واعظی از ویژگی های گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت
وزارت اطلاعات 5 تیم جاسوسی را دستگیر کرد
مخالفت کمیسیون اجتماعی با تفکیک وزارت صمت از بازرگانی
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 مرداد 1399 ساعت 07:452020-08-12سياسي

گام آخرتا وزارت


«گام آخر تا وزیرشدن حسین مدرس خیابانی.

» او که پیش تر برای معرفی به مجلس از رقبای خود سبقت گرفته بود، امروز در نخستین رویایی نمایندگان مجلس یازدهم با دولت دوازدهم در صورت کسب رای اعتماد، - گام آخر تا وزیرشدن حسین مدرس خیابانی.

او که پیش تر برای معرفی به مجلس از رقبای خود سبقت گرفته بود، امروز در نخستین رویایی نمایندگان مجلس یازدهم با دولت دوازدهم در صورت کسب رای اعتماد، می تواند بر صندلی وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت تکیه بزند و برنده ماراتن انتخاب وزیر صمت پس از ماه ها انتظار لقب بگیرد.

هرچند شنیده ها حکایت از فضای مثبت مجلس نسبت به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صمت دارد، اما غیرقابل پیش بینی بودن نمایندگان این دوره از مجلس ممکن است هر اتفاقی دیگری را نیز رقم بزند.

گام آخر تا وزیرشدن حسین مدرس خیابانی.

او که پیش تر برای معرفی به مجلس از رقبای خود سبقت گرفته بود، امروز در نخستین رویایی نمایندگان مجلس یازدهم با دولت دوازدهم در صورت کسب رای اعتماد، می تواند بر صندلی وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت تکیه بزند و برنده ماراتن انتخاب وزیر صمت پس از ماه ها انتظار لقب بگیرد.

هرچند شنیده ها حکایت از فضای مثبت مجلس نسبت به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صمت دارد، اما غیرقابل پیش بینی بودن نمایندگان این دوره از مجلس ممکن است هر اتفاقی دیگری را نیز رقم بزند.

البته اخبار دریافتی تعادل حکایت از این دارد که مجلس اصولگرای یازدهم دست رد به سینه وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم نخواهد زد.

با این حال، مدرس خیابانی، باید بداند مخالفانی دارد که ممکن است عملکرد کاری او را در بازه 3 ماهه فعالیتش در وزارت صمت، زیر سوال ببرند.

پایان ماراتن انتخاب وزیر جدید چهاردهم مردادماه 99 سرانجام رییس دولت دوازدهم پس از سه ماه از برکناری رضا رحمانی وزیر سابق صمت، از گزینه نهایی و پیشنهادی وزارت صمت رونمایی کرد.

او کسی نبود، جز حسین مدرس خیابانی .

فردی که توانست به راحتی و بدون رقابت سخت، سایر رقبایش از جمله علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی را کنار بزند و نامش را در معرفی نامه دولت به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صمت به ثبت برساند.

حال از روزی که معاون پارلمانی رییس جمهور از منتفی شدن طرح تفکیک وزارت صمت و معرفی مدرس خیابانی برای تصدی این وزاتخانه خبر داد، هشت روز می گذرد و حالا او میهمان نمایندگان ساختمان هرمی شکل مجلس است تا بلکه با رای مثبت آنها برای اولین بار بر صندلی وزارت تکیه بزند.

22 مردادماه 99 و حضور مدرس خیابانی در بهارستان را می توان نخستین تقابل دولت حسن روحانی و نمایندگان مجلس یازدهم عنوان کرد.

یک رویایی که برنده و بازنده اش، کسی نیست، جز مدرس خیابانی .

اما مجلسی ها از گزینه پیشنهادی دولت برای سکانداری وزارت صمت چگونه استقبال خواهند کرد؟ قطعا امروز برای مدرس خیابانی هم روز مهمی خواهد بود؛ آیا او خواهد توانست پارلمان تقریبا یکدست اصولگرا را متقاعد و با گرفتن رای اعتماد از آنها، نام خود را بر تابلوی رای دهندگان بهارستان به عنوان وزیر صنعت، معدن وتجارت حک کند یا خیر؟ هر چند هنوز مشخص نیست، چه تعداد رای موافق یا مخالف به کاندیدای پیشنهادی رییس جمهور به صندوق رای مجلس ریخته خواهد شد، اما بررسی ها حکایت از جو مثبت مجلس نسبت به مدرس خیابانی دارد و شنیده ها نیز حاکی از این است که مجلسی ها به مدرس خیابانی چراغ سبز نشان داده اند.

از این رو، به نظر می رسد، او در حالی راهی بهارستان می شود، که چندان نگران گرفتن رای اعتماد از خانه ملت نباشد.

آنطور که سخنگوی هیات رییسه مجلس نیز گفته است: احتمالا رییس جمهور در جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی صمت حضور نخواهد داشت.

این عدم حضور می تواند بر راحتی کار مدرس خیابانی در گرفتن رای اعتماد از مجلسی ها، نیز گواهی دهد.

همچنین براساس توضیحات محمدحسین فرهنگی، در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت، یک ساعت وقت برای دفاع رییس جمهور از وزیر پیشنهادی پیش بینی شده سپس دو نماینده مخالف و دو نماینده موافق وزیر پیشنهادی هر کدام به مدت 15 دقیقه فرصت صحبت دارند.

البته آنها می توانند بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهند.

او با بیان اینکه وزیر پیشنهادی نیز به مدت 30 دقیقه برای ارایه برنامه ها و دفاع از صلاحیت خود فرصت دارد، نیز بیان کرده که پس از استماع سخنان تمام سخنرانان، صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت به رای نمایندگان مجلس گذاشته می شود.

موافقان چه نظری دارند؟ با وجود نظر مساعد مجلس به معرفی گزینه پیشنهادی رییس دولت دوازدهم، اما بازهم شاهد تقابل دو دیدگاه در این باره هستیم.

برخی مدرس خیابانی را گزینه مناسبی برای تصدی بر وزارتخانه صمت می دانند و درتحلیل دیدگاه خود می آورند که سرپرست فعلی وزارت صمت تلاش زیادی در تنظیم بازار و تثبیت قیمت ها در سه ماه گذشته داشته و هم این را نقطه قوت کار او عنوان می کنند.

چراکه به گفته آنها، بازار خودرو و دیگر بازارها پیش از ورود مدرس خیابانی به ساختمان سمیه، با چالش های زیادی همراه بود، اما با انتصاب او به عنوان سرپرست، اقدامات خوبی برای کنترل و مهار نوسانات بازار صورت گرفته است.

موافقان همچنین در تایید گزینه پیشنهادی دولت، او را فردی باانگیزه، پرتلاش ودر عین حال باتجربه در سمت های قبلی اش معرفی می کنند.

برخی دیگر اما جلسه امروز رای اعتماد مجلس به گزینه پیشنهادی وزارت صمت را نخستین رویارویی دولت با مجلس یازدهم و نمایندگان آن با دولت می دانند.

به گفته آنها، اما از آنجایی که چهره های اصولگرا زیادی با مدرس خیابانی همراه شده اند، این احتمال بسیار قوی است که بهارستان نشینان امروز دست رد به سینه این کاندیدای جوان نزنند.

با این حال برخی هم معتقدند که مجلس یازدهم به عنوان یکی از غیرقابل پیش بینی ترین نهادهای کشور در چهل سال گذشته شناخته می شود و عملکرد ساختاری آن تاکنون نشان داده که هیچ یک از اقدامات نمایندگان مجلس یازدهم قابل پیش بینی نیست.

این صحبت ها می تواند به این معنا باشد که امروز می تواند هر اتفاقی دیگری نیز رقم بخورد.

اما اخبار دریافتی تعادل از مجلس، گویای این است که مدرس خیابانی می تواند رأی اعتماد مشروطی را از نمایندگان خانه ملت دریافت کند.

ناگفته نماند که طی روزهای گذشته برخی فعالان اقتصادی، صنعتگران، تولیدکنندگان از بدنه بخش خصوصی و برخی اصنافی ها نیز، از گزینه جدید وزارت صمت حمایت کرده و او را فردی مناسب برای برعهده گرفتن سکان تولید وتجارت دانستند.

دفاع رییس دفتر از گزینه پیشنهادی اما در این میان دفاع روز گذشته محمود واعظی رییس دفتر روحانی، از مدرس خیابانی نیز در نوع خود جالب بود.

به طوری که تلویحا این گمانی زنی که او در معرفی مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی به رییس جمهور نقش داشته است، را تایید کرد.

موضوعی که تعادل در گزارش پیشین خود با عنوان برنده دوئل واعظی - جهانگیری کیست نیز بدان پرداخت و از نظر مساعد روحانی نسبت به مدرس خیابانی خبر داده بود.

حال، واعظی در اظهارات روز گذشته ودر دفاع از گزینه پیشنهادی دولت صراحتا اعلام کرد، که گزینه مورد تایید او، کسی نبوده، جز مدرس خیابانی.

البته او دلیل اصلی معرفی این گزینه پیشنهادی به رییس دولت، را موفقیت مدرس خیابانی در ساماندهی بازارها عنوان کرد.

رییس دفتر روحانی، همچنین در توصیف مدرس خیابانی او، را جوانی پرکار باسلامت عملکرد وتدین و انقلابی بودن معرفی کرد و تخصص و اشراف بر دو بخش بازرگانی و صنعت را از ویژگی های برجسته وزیر پیشنهادی صمت به مجلس عنوان کرد.

او در عین حال ابراز امیدواری کرد که مجلس با یک رای خوب مدرس خیابانی را تایید کند تا ایشان بتواند با قوت این وزارتخانه بسیار بزرگ و مهم را اداره کند.

مخالفان سرسخت اما اندک چه می گویند؟ اما رای اعتماد گرفتن از مجلس هم به این آسانی ها نیست؛ چراکه قطعا هستند کسانی که ساز مخالف بزنند یا به دنبال امتیاز گیری باشند.

البته برخی هم با نگاهی کارشناسانه به موضوع نگاه می کنند و ازدلایل مخالفتشان می گویند.

به طور نمونه آن دسته از کسانی که مخالف حضور مدرس خیابانی در وزارت صمت هستند، معتقدند، با توجه به اینکه وزارت صمت با زندگی و معیشت مردم سر و کار دارد، ارایه برنامه های مناسب و راهگشا از سوی مدرس خیابانی برای دوران وزارت از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که باید نمایندگان مجلس با حساسیت زیادی این موضوع را بررسی کنند.

آنها همچنین می گویند: سوابق اجرایی مدرس خیابانی نشان می دهد، او پیش از آنکه گزینه مناسبی برای تصدی پست وزارت صمت به عنوان سکاندار اصلی تولید در دولت باشد، بهترین گزینه برای مدیریت امور بازرگانی و تجارت است.

از نگاه آنها، رییس جمهور باید با نگاهی به سابقه سیاست گذاری های اقتصادی، مدیریت نهادی همچون گمرک را به او واگذار می کرد.

برخی دیگر اما پا را از این فراتر گذاشته و می گویند که عملکرد تقریباً ضعیف مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت در سه ماه گذشته حاکی است که وی برنامه جدی و بلندمدت برای بهبود وضعیت کنونی بازار خودرو که به یکی از معضلات اصلی جامعه تبدیل شده و مهارنشدنی به نظر می رسد ندارد و برای مدیریت قیمت اقلام اساسی و کالاهای مصرفی مهم مردم که با کوچک شدن سفره شان افزایش قیمت قابل توجهی داشته سیاست گذاری دقیقی نکرده است.

بنابراین نمایندگان مجلس با علم به این موضوعات، موافق انتخاب مدرس خیابانی نیستند و به او رأی اعتماد نخواهند داد.

اگر مدرس خیابانی رای اعتماد نگیرد؟ در سوی دیگر مخالفت با گزینه پیشنهادی دولت، برخی جریانات نوشتند که چون مدس خیابانی در زمینه مدیریت بازرگانی در دولت های حسن روحانی و حتی اصلاحات، فعالیت داشته، پس او را باید یک کاندیدای نزدیک به اصلاح طلب بدانیم ونزدیک ترین و کلیدی ترین مهره به محمد شریعتمداری وزیر مستعفی صمت.

از این رو، انتظار می رود منتخبان مجلس که مدعی دفاع از منافع مردم و نظام و کشور هستند، باید به فردی رای بدهند که هم مورد اعتماد بدنه این وزارتخانه باشد، هم کهنه کار در صنعت وتجارت.

حال اگر مجلس به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت رای اعتماد ندهد، چه اتفاقی می افتد؟ در صورتی که مجلس یازدهم دست رد به سینه وزیر پیشنهادی وزارت صمت بزند و به او رای اعتماد ندهد، روابط دولت با این مجلس که از ابتدای شکل گیری اش با ابهامات فراوانی همراه بوده وارد فاز جدید از چالش های سیاسی خواهد شد و به تبع آن اغلب بازارهای مهم و نوسان پذیر کشور با موج جدیدی از نوسانات همراه می شوند تا کارنامه دولت دوازدهم رییس جمهور که اکنون به نظر نمی رسد گزینه دیگری برای پیشنهاد به مجلس داشته باشد، در وضعیت بدتری قرار بگیرد.

با همه اینها، رصد اخبار حکایت از فضای مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی دولت برای ساختمان سمیه دارد.

حال چنانچه امروز مدرس خیابانی بتواند نظر نمایندگان خانه ملت را جلب کند، او می ماند با لیستی از توقعات و انتظارات برجای مانده در عرصه تولید، تجارت ومعدن.

البته ناگفته نماند که علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس عصر روز گذشته از مخالفت این کمیسیون با طرح تفکیک وزارت صمت از وزارت بازرگانی و مخالفت با تشکیل این وزارتخانه خبر داد.

فرشته فریادرس/ روزنامه تعادل انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایندگان مجلس - نمایندگان - مجلس - دولت دوازدهم - مجلس یازدهم - نخستین - وزیر - معرفی - وزارت - امروز - یازدهم - سبقت - دولت - حسین - مدرس - وزارتخانه - وزارت صمت - صورت - پیش بینی - شنیده ها - وزیر صمت - انتخاب - انتظار - ماراتن - دیگری - صندلی - گزینه - برنده - بینی - دوره

آخرین اخبار سرویس:
اقدام نظارتی قوه قضاییه درباره شرکت کشت و صنعت دشت مغان استمرار خواهد داشت

عباس عبدی: فشار دموکرات ها می تواند بیشتر از جمهوری خواهان باشد/ دوست دارم بایدن انتخاب شود!

برای بازگرداندن سرمایه گذاران بومی به سیستان و بلوچستان تلاش کنیم

پیغام فتح| 12 بار جبهه رفتم/ جوانان امروز همان جوانان دیروز هستند چرا که مدافعان حرم را رقم زدند+عکس

بدون تعارف با استاندار/ درآمدهای معادن مس و طلای آذربایجان کجا می رود؟

مراقب تحریف دفاع مقدس در مدارس باشید

انتصاب رییس جدید اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان اشتهارد

سرخط فارس|تلاش برای اصلاح قانون انتخابات در لحظات پایانی

دامنه مجازات سلب حیات باید در جامعه کاهش یابد/ مراجع تقلید با به کارگیری فقه پویا، مجازات اعدام را تعدیل کنند/ محدود بودن نوع مجازات ها ایراد اصلی قوانین کیفری ما است

نام شهدای زن، روی تابلوی خیابان ها می نشیند؟

گفت و گوی تلفنی اسماعیل هنیه و محمود عباس

عباس عبدی: شخصا دوست دارم بایدن رای بیاورد اما یادمان باشد در زمان ترامپ برعکس دوره اوباما و بوش،جنگ نشد

«تـعرفـه هـای چـنـد کـیـلوبـایـتـی»

آیا باید در محیط های بسته هم ضدآفتاب بزنیم؟

از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی خوزستان جلوگیری شود/دستگاه قضایی با تسهیل کنندگان این امر برخورد قاطع خواهد کرد

درباره شهید داریوش گودرزی کیا

وجود 22 هزار نسخه کتاب در کتابخانه امام خامنه ای سنندج

موشن گرافیک | همسانی گفتار و عمل‏

تهدیدهای آمریکا ناشی از ثمربخشی مقاومت است

عباس عبدی: مساله اصلی ما اصلاح سیاست داخلی است/ به دنبال تغییر ساختار باشیم نه افراد/سیستم دچار فرسایش انسانی شده است/تا ستیز مبنای سیاست است شرایط تغییر نمی کند

نمایش پروژه حائل و پهپاد های حازم توسط نیروی پدافند هوایی ارتش

اعلام فراخوان کنگره ملی شعر آیینی «سوگواره ایل» در کردستان

مهمترین اخبار و رویدادهای البرز در هفته ای که گذشت

شکست حصر آبادان؛ ایثار و همدلی رمز پیروزی

ستاد مبارزه با کرونا: شدت موج سوم کرونا کاملا به رفتار مردم در سطح جامعه وابسته است

نیروهای مسلح ایران کارهای ناممکن را ممکن کردند

مستند «غیر رسمی» | دیدار راویان دفاع مقدس با رهبر انقلاب

ضرورت توجه به مساله حقوق زنان

استخدام حسابدار ارشد خانم در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران

اجمالی/ آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان استان گلستان

تلاوت کبیر قلندرزاده از سوره های «قمر» و «الرحمن»

نمایش پروژه حائل و پهپاد های کلاس حازم توسط نیروی پدافند هوایی ارتش

معلم و شاگردی که با هم راهی جبهه های جنگ شدند

دفاع مقدس سرلوحه رشد کشور است

افتتاح پایگاه میراث فرهنگی و گردشگری در علیصدر

حضور غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور در نمایشگاه دستاورد های دفاع مقدس قوه قضاییه

دانشگاه علم و فرهنگ، رتبه یک نوآوری کشور

روایتی از زنان رزمنده دفاع مقدس / حضور در جبهه شرط اصلی ام برای ازدواج بود

همرزم شهید چمران: از روزی که با «ام یک» شروع کردیم تا روزی که «آر کی یو» آمریکایی روی زمین نشاندیم

تقدیر از 4 کارشناس نظامی آجا

ستاد کرونا: بی خیالی مردم موج سوم کرونا را سهمگین تر خواهد کرد

هیچ کس به اندازه امام حسن(ع) به کربلا خدمت نکرد

سیاست های غلط نمی گذارند تحریم ها را دور بزنیم

تقدیر هنیه از سخنان عباس در مجمع عمومی سازمان ملل

انتقادات عجیب روزنامه کیهان از آیت الله سیستانی /تعیین تکلیف حسین شریعتمداری برای مرجع تقلید شیعیان

تهیه یک مجموعه 100 قسمتی انیمیشن برای آموزش شهروندی در حوزه مدیریت پسماند

سبقت «واکسن آنفلوآنزا» از «دنا پلاس»

ارزش های والای دفاع مقدس باید به نسل امروز و نسل های فردا منتقل شود

گزارش| گام بلند متخصصان جوان ایرانی برای خودکفایی در صنعت فولاد / چگونه فولاد کاوه پوزه تحریم صنعت فولاد کشور را به خاک می مالد؟

رزم حسینی به فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب می رود

آرزوی سلامتی جادوگر برای یک استقلالی/عکس

صلح و سازش پرونده اختلاف ملکی 7 میلیاردی با تلاش اعضای شورای حل اختلاف

عملیات ثامن الائمه (ع) سرآغاز فتوحات بعدی در دفاع مقدس بود

روستاگردی و گردشگری کشاورزی می تواند گردشگری تفریحی پسا کرونا باشد

عباس عبدی: شخصا دوست دارم بایدن رای بیاورد اما یادمان باشد در زمان ترامپ برعکس دوره اوباما و بوش،جنگ نشد

افتتاح دوره هشتم دکتری فرماندهی عملیات مشترک دافوس

سردار رودکی:نهضت خاطره گویی فرماندهان و رزمندگان در سراسر کشور رونق یابد

هر کسی در آمریکا روی کار بیاید به راحتی سیاست های ترامپ را کنار نخواهد گذاشت

نمایش پروژه حائل و پهپادهای کلاس حازم توسط نیروی پدافند هوایی ارتش

اینفوگرافیک/ اگر در خانواده کسی دچار کرونا شد، چه کنیم؟

پرواز به عتبات عالیات در ایام اربعین برای چه کسانی برقرار است؟

طرح نذر کتاب در بیستون اجرا می شود

ملاقات رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیش از 60 نفر از مراجعین

ربیعی: مشکل اصلی ما این است که هیچ یک از نخبگان سیاسی بر این باور نیستند که در شرایط دفاعی به سر می بریم

گردآوری بیانات رهبر در مورد کنگره های شهدا توسط پژوهشگر لرستانی

واکنش جالب «ده نمکی» به دریافت دناپلاس از سوی نمایندگان/ عکس

همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه الخلیج عمان

برنامه های رزم حسینی امروز بررسی می شود/ وزیر صمت نباید صرفا ماشین امضاء باشد

تجدید بیعت کارکنان دادگستری آذربایجان غربی با آرمان های انقلاب

برخورد با فساد موجب افزایش مشارکت در انتخابات آتی خواهد شد

معاون اول رییس جمهور وارد بندرعباس شد

عکس متفاوت از پسر و نوه کمتر شناخته شده امام راحل

جهانگیری وارد بندرعباس شد/ افتتاح فاز دوم شرکت فولادکاوه جنوب کیش

تهیه یک مجموعه انیمیشن برای آموزش شهروندی در حوزه مدیریت پسماند

سکوت رزمنده ای که سال ها پس از 8 سال دفاع مقدس در یک کتاب شکسته شد

آیت الله سید محمد حسین حکیم درگذشت

زنان در جنگ تحمیلی، واحدهای رزمی سازمان یافته نداشتند

کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال رفع رسوب کالا در گمرکات/ تاخیر130 روزه در تعیین وزیر صمت پذیرفتنی نیست

توزیع ماسک توسط ستاد اجرایی فرمان امام در خراسان جنوبی

ببینید | نجات نوزاد ربوده شده پس از 5 روز

نمایندگان در هر دوره چه خودرویی سوار شده اند؟

رهایی 13 محکوم به قصاص در مازندران با گذشت اولیای دم

چرا سیاست اعلامی بایدن درمورد ایران امیدوارکننده نیست؟

عباس عبدی: شخصا دوست دارم بایدن رای بیاورد اما یادمان باشد در زمان ترامپ برعکس دوره اوباما و بوش،جنگ نشد

تبیین دستاورد های دفاع مقدس در مقابله با جریان تحریف

همرزم شهید باکری: رزمندگان عاشورایی نترس بودند

تقویت فرهنگ مقاومت برای حفظ ارزش ها ضروری است

ترامپ وحشیانه تر از صدام زندگی ایرانیان را در معرض خطر قرار داده است

فقط در صورت تقلب رییس جمهور نخواهم شد

همرزم شهید چمران: از روزی که با ((ام یک)) شروع کردیم تا روزی که ((آر کی یو170)) آمریکایی را به روی زمین می کشانند

توسعه روابط در حوزه های اقتصادی و انرژی بین ایران و تاجیکستان

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

نقش غیرانتفاعی ها در حضوری شدن مدارس/ دریافت اسناد جدید تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان

رهایی 13 محکوم به قصاص در مازندرانه با گذشت اولیای دم

روایت شنیده نشده زنان رزمنده دفاع مقدس خراسان شمالی

تکرار ادعای انتخاباتی ترامپ درباره توافق با ایران

آفتاب یزد: گردن تحریم ها نیندازید، دولت تدبیر ندارد

از سیاه چادر عشایر تا حضور در جبهه ی حق علیه باطل

سازمان محیط زیست و وزارتخانه های مرتبط برای ساماندهی زباله ها ورود کنند

رییس کمیته مرکزی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سازمان تامین اجتماعی منصوب شد

گام آخرتا وزارت

گام آخرتا وزارت