مطالب مرتبط:
مهار آتش در انبار پشم شیشه در اهواز
برخورد جدی با متخلفان فاقد بارنامه حمل کالا در لرستان
برخورد جدی با متخلفان فاقد بارنامه حمل کالا در لرستان
تشکیل 88 پرونده قاچاق کالا در شاهرود 
منتظر چندین سبد کالا تا پایان سال باشید
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 مرداد 1399 ساعت 07:202020-08-12اقتصادي

انبارهایی که اتاق شیشه ای کالا شده اند


ایرنا- رصد انبارهای کالا و سردخانه ها و اجرای طرح رصد کالا در سامانه جامع انبارها، یک گام در راستای مقابله و جلوگیری از احتکار و قاچاق کالاست که اجرای این طرح در دولت تدبیر و امید آغاز شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، راه اندازی سامانه جامع انبارها در سطح کشور براساس بند"ث" ماده 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سوم دی ماه سال 92 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

در این بند وزارت صنعت، معدن و تجارت، موظف شده با همکاری دستگاه های اجرایی و با استفاده از سامانه نرم افزاری برای شناسه دار کردن تمام انبارها و مراکز نگهداری کالا و ثبت مشخصات مالک کالا، نوع و میزان کالاهای ورودی و خروجی از این اماکن با هدف شناسایی و مقابله با قاچاق اقدام کند.

در راستای اجرایی شدن این سامانه مالکان و بهره برداران انبارها و مراکز نگهداری با مراجعه به سامانه جامع انبار و مرکز به آدرس www.

nwms.

ir مشخصات انبار و مرکز نگهداری کالا و موجودی کالا را ثبت و اعلام می کنند.

پنج هزار انبار در چهارمحال و بختیاری کد شناسایی دریافت کردند معاون بازرسی نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون پنج هزار انبار در استان شناسایی شده است که کد شناسایی انبار دریافت کردند.

بیژن بهرامی در گفت و گو با ایرنا افزود:از این تعداد انبار شناسایی شده 450 انبار معادل 10 درصد انبارهای شناسایی شده پر تراکنش و فعال هستند و مابقی انبارها کم بار و بی بار هستند.

وی با اشاره به فعال شدن سامانه " داشبورد"در سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: در این سامانه انبارها به صورت الکترونیکی کنترل و رصد می شوند.

معاون بازرسی نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در این سامانه به محض ورود بار به انبار از طرف سامانه جامع انبار یک پیامک به سامانه داشبورد ارسال می شود و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اموال این انبارها را روزانه پایش می کنند.

بهرامی افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت با رصد روزانه انبارهای ثبت شده و فعال در استان میزان ورود کالا و خروج کالا و پیگیری یا امتناع از فروش کالا را رصد و پایش می کنند.

وی با تاکید بر اینکه این سامانه از بروز احتکار و یا قاچاق کالا در انبارها جلوگیری می کند، افزود: در سامانه جامع انبارها 2 شاخص رصد و پایش انبارها و همچنین رسید و صدور حواله مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته وی، در این طرح انباردار کالا وارد شده به انبار را ثبت و میزان ورود کالا به انبار و خروج کالا از انبار را ثبت می کند.

وی اظهار داشت:چهارمحال و بختیاری در اجرای طرح پایش و رصد انبارها و همچنین صدور تعداد رسید حواله در جایگاه استان های میانه قرار دارد.

بهرامی، با تاکید بر اینکه بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی و همچنین انبارها و واحدهای نگهداری کالا در استان به صورت مشترک با دستگاه های اجرای دیگر و همچنین اتاق اصناف و یا بازسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت انجام می شود، گفت: از ابتدای امسال تا 15 مردادماه پرونده هایی در حوزه قاچاق کالا، امتناع از عرصه کالا ثبت و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه 70 درصد انبارهای استان خاص اصناف و عمده فروشان، خرده فروشان، شرکت های پخش و صنف انبارداران است، گفت: مابقی انبارها خاص صنعت، ادارات و بخش کشاورزی است.

بهرامی با تاکید بر اینکه جلوگیری از قاچاق کالا از مهمترین برنامه های این سازمان است، افزود: برای مقابله با قاچاق کالا، علاوه بر اینکه انبارها رصد می شود، اصناف و واحدهای صنفی نیز رصد و ارزیابی می شوند.

وی، با اشاربه به اینکه قاچاق کالا در انبارها با قاچاق کالا در واحدهای صنفی متفاوت است، افزود: در انبارها اگر از طرف انباردار اعلام موجودی ثبت نشود و یا ورود و خروج کالا ثبت نشود، کالای قاچاق محسوب می شود، ولی در واحدهای صنفی به کالاهایی قاچاق گفته می شود، که خارجی باشد.

بهرامی ،به انبارداران توصیه کرد، اگر اطلاعات و موجودی انبار را ثبت نکردند به سامانه جامع انبار مراجعه و انبار را ثبت کنند.

به گفته وی، انباردارانی که ثبت اطلاعات کردند و انبار پربار دارند نیز در هنگام تخلیه بار و ورود و خروج کالا از انبار موجودی کالا را در سامانه ثبت کنند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاریبه مردم توصیه کرد، در صورتی که انبار مشکوک را مشاهده کردند و یا جابجایی کالای مشکوک را از یک انبار مشاهده کردند، به شماره 124 اطلاع دهند، تا از طریق بازرسان به این موضوع رسیدگی شود.

بهرامی اظهار داشت: برخی انبارها هستند که عدم ثبت موجودی دارند و کالاهایی را در انبار ذخیره کرده و به قیمت مناسب کالا را فروختند، به دلیل اینکه موجودی انبار را در سامانه جامع اموال ثبت نکرده است، به جرم انجام ندادن تکلیف صنفی متخلف محسوب می شوند و در تعزیرات حکومتی به تخلف آنها رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: نظارت بر فعالیت انبارها بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و پس از تشکیل پرونده، به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

امسال 22 هزار و 621 بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای فرودین تا 15 مرداماه امسال 22هزار و 621 بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده است.

بهرامی اظهار داشت: در این مدت 789 پرونده تشکیل 850 تخلف به ارزش ریالی 114 میلیارد و 188میلیون ریال کشف شده است.

به گفته وی، گرانفروشی با 179 تخلف، کم فروشی با 27 تخلف، تقلب با 27 تخلف، درج نکردن قیمت با 201 تخلف، صادر نشدن فاکتور با 21 تخلف، رعایت نکردن بهداشت با 95 تخلف، عرصه خارج از شبکه با 22 تخلف، اختفا و امتناع ، احتکار و اعلام نکردن موجودی انبار با 12 تخلف و سایر با 171 تخلف در این مدت تشکیل پرونده شده است.

وی گفت: در این مدت سه هزار و 401 مورد بازرسی مربوط به کشف کالای قاچاق انجام شده که 21 مورد منجر به تشکیل پرونده شده است.

بهرامی ارزش ریالی این پرونده ها را 538 میلیون و 593 هزار ریال عنوان کرد و گفت: پرونده های تشکیل شده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گفته وی، در این مدت 2 هزار و 401 بازرسی ویژه شکر در استان انجام شده که 17 مورد منجر به تشکیل گزارش تخلف شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا یک مورد پرونده احتکار شکر به ارزش ریالی 280 میلیارد ریال و یک مورد مربوط به پرونده اختفا و امتناع از عرضه به ارزش ریال 53 میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی گفت: در این مدت 2 مورد پرونده اعلام نکردن موجودی پودر شوینده، رب و ماکارانی به ارزش ریالی یک میلبیارد و 200میلیون ریال و یک پرونده اعلام نشدن موجودی موتورسیکلت به ارزش ریالی 8 میلیارد و 990 میلیون ریال نیز ثبت شده است.

بهرامی از کشف یک مورد پرونده احتکار برنج به ارزش ریالی 33 میلیون و 600هزار ریال خبر داد وگفت: در این مدت 723 مورد گشت مشترک بازرسی با سایر ادارات انجام شده که در این گشت های مشترک 247 مورد پرونده تخلف کشف و ضبط و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در این مدت چهار هزار و 706 مورد بارزرسی مربوط به طرح ویژه کرونا انجام شده که 231 مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای صنفی و عرضه کنندگان کالاها موظفند اول هر ماه کالاهای موجود در انبار خود را در سامانه جامع انبارهای کشور ثبت کنند، گفت: در غیر این صورت مشمول تخلف قاچاق و احتکار می شوند.

تقویت سردخانه های کشاورزی امنیت غذایی و خودکفایی را به همراه دارد مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: وجود و تقویت انبارها و سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی ، امنیت غذایی جامعه و خودکفایی را به همراه دارد.

طهمورث فتاحی با اشاره به اینکه انبارها و سردخانه های محصولات کشاورزی استان ظرفیت 200 هزار تن را دارد، افزود: 100درصد این انبارها توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

به گفته وی ، انبارهای موجود شامل انبارهای سردخانه 2 مداره زیر صفر و بالای صفر درجه، انبارهای سرد، انبارهای چند منظوره و انبارهای اختصاصی تولیدکنندگان محصولات کشاورزی است.

وی گفت: با توجه به استقبال بخش خصوصی در چند سال گذشته برای احداث انبار و سردخانه محصولات راهبردی در استان، سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بخش در دولت کنونی 2 برابر شده است.

فتاحی افزود: از مجموع این انبارها 120 هزار تن انبار مدرن و استاندارد است که تمام استانداردهای بین المللی را دارد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مابقی ظرفیت انبارهای استان شامل انبارهای و سردخانه های مکانیزه و انبارهای معمولی است که برای نگهداری علوفه، روغن نباتی و سایر محصولات استفاده می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به وسعت و جمعیت استان و همچنین میزان تولید محصولات کشاورزی در زمینه احداث انبار و سردخانه جایگاه برتر کشور را داریم.

فتاحی، به نزدیک بودن این استان به 2 استان صنعتی و ترانزیت بودن محورهای این استان اشاره کرد و گفت: برخی انبارهای استان توسط کشاورزان استان های اصفهان و فارس تکمیل ظرفیت می شود.

وی اظهار داشت: 15 درصد انبارهای استان در مرکز استان، 60 درصد در شهرستان بروجن و مابقی در دیگر شهرستان های استان توسط بخش خصوصی از استان و سایر استان ها احداث شده است.

به گفته وی، 20 انبار و سردخانه استان استاندارد است.

وی، با اشاره به توجیهه اقتصادی احداث انبار و سردخانه برای بخش خصوصی افزود: بیشتر تولیدکنندگان استان و همچنین کشاورزان عمده در تلاش هستند که انبار و سردخانه اختصاصی ایجاد کنند.

وی گفت: هم اکنون تمام انبارهای زیرنظر جهادکشاورزی استان در سامانه جامع انبارهای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ثبت شده است.

فتاحی افزود: از سال گذشته تاکنون مجوز احداث 100 هزار تن انبار و سردخانه در استان برای بخش خصوصی صادر شده است و بیش از 100میلیارد تومان دراین حوزه سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار داشت: یک سردخانه با ظرفیت 10 هزار تن به بیش از 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای احداث نیاز دارد.

برای چهار پرونده احتکار در انبارهای تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد معاون اجرایی تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای سالجاری چهار پرونده احتکار کالا در انبارهای استان کشف و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

قاسم رفیعی افزود: این پرونده ها شامل 371 تن شکر قاچاق در یک انبار، یک پرونده احتکار 8 هزار و 100 جفت دستکش لاتکس و احتکار 18 هزار جفت دستکش یکبار مصرف و همچنین احتکار ماسک بوده است.

وی با بیان اینکه این پرونده ها در دست رسیدگی است، گفت: برای پرونده های تشکیل شده رای صادر نشده که حکم برائت و یا محکومیت آنها مشخص شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، هم اینک بیش از 30 هزار و 538 واحد صنفی شامل 6 هزار و 207 واحد تولیدی، 16 هزار و 33 واحد توزیعی و هشت هزار و 298 واحد خدماتی در چهارمحال و بختیاری فعال است.


کلید واژه ها: انبار - سامانه جامع انبارها - کالا - سامانه - قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز - نگهداری - قاچاق کالا - دستگاه های اجرایی - مجلس شورای اسلامی - دولت تدبیر و امید - قاچاق - قاچاق کالا و ارز - مبارزه با قاچاق - مقابله - جامع - مشخصات - مرکز نگهداری - شورای اسلامی - تدبیر و امید - دولت تدبیر - راه اندازی - برداران - شناسایی - سردخانه - استفاده - شیشه ای - دستگاه - مبارزه - احتکار - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

عکس نوشته اسم حوریه برای پروفایل

بروز رسانی لیست بیمه رانندگان تاکسی؛ بزودی

عکس نوشته های اسم مبین برای پروفایل

افزایش 9 درصدی صدور اسناد حدنگار در فارس

قبل از خرید خودروی دست دوم چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

افتتاح 84 واحد صنعتی و معدنی در لارستان

تعطیلی برخی از پاراکلینیک ها به دلیل عدم تناسب بین هزینه ها و درآمد ها

دلیل افزایش قیمت میلگرد چیست؟

ارز آوری آب انار 15 برابر نفت!

عکس نوشته اسم فرزان برای پروفایل

فال روزانه 99/06/30

تصاویر لو رفته از ساعت های فیت بیت 3 و فیت بیت سنس

هر ماسکی ماسک نیست!

افزایش ابتلای کارمندان شهرداری به ویروس کرونا با لغو دورکاری

6 خودرو اسپرت ارزان در سال 2020

عکس نوشته های جدید اسم حنا برای پروفایل

عکس نوشته اسم گل نسا برای پروفایل

داستان پارکینگ های مملو از خودرو

عکس نوشته اسم حوریه برای پروفایل

توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی میان نیازمندان در خرمشهر

پژو پارس دوگانه سوز یا سمند LX-EF7 گاز سوز، کدام را بخریم؟ + مشخصات فنی

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در پیروزی

ماجرای دستور شفاهی حذف قفل سیستمی اظهار کالاهای گروه چهار و خودروهای وارداتی چه بود؟+سند

«معجزه آبخیزداری»|نجات روستاهای کشور از مرگ خاموش با آبخیزداری

چرا نباید با چراغ روشن بنزین رانندگی کنید؟

ثبت روزانه یک میلیون تست کووید -19 در آمریکا

خستگی روانی چگونه ایجاد می شود؟

7506 قربانی کووید - 19 در ترکیه

مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت رسیدگی هیئت دولت

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

نرخ بیکاری سوئد در حال دو رقمی شدن

قطعه ی ده راه آهن بوشهر-شیراز

امسال چقدر تلویزیون در ایران تولید شد؟

تورم آلمان منفی شد

راهکارهایی برای جلوگیری از فیشینگ اطلاعات

عرضه اسکوتر برقی تاشدنی با قیمت مناسب

جمعیت ایران 25 میلیون و نیم نفر است

آغاز پخش برنامه های تلویزیون دولتی

تازه ترین جزییات وام ودیعه مسکن

اصلاحات با 3 راهکار

گشایش های ارزی در راه است

الزامات رشد اقتصادی

ترمیم دفرمگی چاه ها با جک چاه کنی هیدرولیک

آخرین قیمت خودروی تیبا در بازار +جدول

ارزش سهام عدالت من چقدر است؟ (30 شهریورماه)

تورم آلمان منفی شد

هیچ در هیچ تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!

یکی از مشکلات اصلی کشور خود تحریمی است

بازدید رییس نظام مهندسی کشاورزی استان یزد از صنایع اردکان

پر احتمال ترین عواملی که منجر به ناباروری زنان می شوند، کدامند؟

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

برخی از واحد های صنعتی و تولیدی اشکذر به دلیل مشکلات تعطیل شدند

بهره برداری از صدو هشتمین طرح پویش هر هفته الف-ب- ایران به میزبانی همدان

امسال چقدر تلویزیون در ایران تولید شد؟

افزایش 9 درصدی صدور اسناد حدنگار در فارس

پرداخت 70 درصد وام کرونایی رانندگان بین شهری+جزییات

کامیون داران در بن بستی به نام نوسازی!

افزایش نزدیک به 80 درصدی تولید تلویزیون

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسکاندیناوی با نرخ بیکاری دو رقمی روبه رو است

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

تولید و توزیع روزانه 16 میلیون ماسک در کشور

افزایش نزدیک به 80 درصدی تولید تلویزیون

آغاز به کار گروه های اطلاع رسانی سیار حاوی پیام های هشدار دهنده در مورد ویروس کرونا در تبریز

کامیون داران در بن بستی به نام نوسازی!

پرداخت 70 درصد وام کرونایی رانندگان بین شهری+جزییات

آیا فقط ایران تغییر ساعت را تجربه می کند؟ / 4.5 میلیون مشترک در تهران مصرف کننده 10 درصد از انرژی کشور!

آخرین قیمت پاوربانک شیائومی در بازار +جدول

قطعه ی ده راه آهن بوشهر-شیراز

هر داروخانه، 10 واکسن!

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

قطعه ی ده راه آهن بوشهر-شیراز

وضعیت قرمز قاچاق کالاهای اساسی/ تالار شیشه ای باز هم کدر!/ گرانی خودرو، قفلی که با هیچ کلیدی باز نشد

جزییات اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل

بانک ها تمایل به تملک واحدهای تولیدی ندارند

احداث جاده کمربندی سرخه- فیروزکوه

مصر اسکناس پلاستیکی می سازد

تویوتا راوفور چند؟ +جدول

آخرین قیمت انواع موبایل سامسونگ در بازار +جدول

نرخ بیکاری سوئد در حال دو رقمی شدن

فراهم شدن امکان صادرات کالا از طریق مرز مهران

چه شرایطی برای تولید گوشی داخلی نیاز است؟

آخرین قیمت خودرو در بازار

برای خرید دستگاه تصفیه هوا چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع خودروی 206 در بازار +جدول

کمک 16 میلیارد ریالی خیرین به دانش آموزان نیازمند

واکسن تمام مشکلات ما را حل نمی‎کند

360 دفتر پیشخوان روستایی در لرستان فعال است

قیمت جدید انواع یخچال فریزر (1399/6/30)

انواع لپ تاپ لنوو چند ؟ +جدول

آخرین قیمت انواع خودروی پژو پارس در بازار +جدول

مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی تمدید نمی شود

مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت رسیدگی هیئت دولت/آمار مسکن در شهریور با ساختار جدید منتشر می شود

مشکلی برای تامین سموم مورد نیاز زمین های کشاورزی نداریم

ریماک کانسپت وان؛ حراج خودرویی که فقط 8 دستگاه از آن در جهان وجود دارد(+عکس)

آسفالت 2 میلیون و 200 هزار مترمربع از معابر شیراز در ماه گذشته

ورق گالوانیزه با پوشش تی.او.سی در چهارمحال و بختیاری تولید شد

انبارهایی که اتاق شیشه ای کالا شده اند

انبارهایی که اتاق شیشه ای کالا شده اند