مطالب مرتبط:
ببینید | لحظات جنجالی ادعاهای فتاح و واکنش های سریع و صریح به آنها
ببینید | لحظات ادعاهای جنجالی فتاح و واکنش سپاه و احمدی نژاد به آنها
موشن گرافیک | لحظات جنجالی ادعاهای فتاح و واکنش های سریع و صریح به آنها | از جوابیه سپاه و ارتش تا دفتر خاتمی و احمدی نژاد
موشن گرافیک | لحظات جنجالی ادعاهای فتاح و واکنش های سریع و صریح به آنها | از انتقاد سپاه و ارتش تا دفتر خاتمی و احمدی نژاد
مقایسه پرویز فتاح با حشمت طبرزدی توسط حسین شریعتمداری/ شما می دانستید حرفهایتان واقعیت ندارد
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 مرداد 1399 ساعت 07:502020-08-12سياسي

واکنش حسین شریعتمداری به اظهارات جنجالی فتاح؛ باور کردنی نبود | نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرد


چرا جناب فتاح از تابلوی افشای سوءاستفاده ها - با عرض پوزش - سوءاستفاده کرده و به بهانه و یا به خیال آنکه از نارواها سخن می گوید، - واکنش حسین شریعتمداری به اظهارات جنجالی فتاح؛ باور کردنی نبود نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرد" مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: چرا جناب فتاح از تابلوی افشای سوءاستفاده ها - با عرض پوزش - سوءاستفاده کرده و به بهانه و یا به خیال آنکه از نارواها سخن می گوید، نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرده است! به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از فارس، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان سخنی با برادرم فتاح نوشت: با شناختی که از برادر عزیزمان جناب مهندس فتاح داشتم، اظهارات ایشان در برنامه نگاه یک سیما برایم باور کردنی نبود، نه اینکه سخن گفتن از سوءاستفاده ها را ناروا بدانیم چرا که با جرأت می توان گفت و نسخه های روزنامه نیز بهترین و مستندترین گواه آن است که کیهان در افشای مفاسد اقتصادی و مطالبه بی ملاحظه حقوق ملت از مسئولان، در هرپست و مقامی که بوده و هستند، پیشتاز بوده است و همچنان نیز چنین است.

حیرت نگارنده از این بود و هنوز هم هست که چرا جناب فتاح از تابلوی افشای سوءاستفاده ها -با عرض پوزش- سوءاستفاده کرده و به بهانه و یا به خیال آنکه از نارواها سخن می گوید، نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرده است! برای نگارنده اگرچه نوشتن در این خصوص آسان نیست ولی دوستی ها نباید مانع بیان حقایق و دفاع از نظام مظلومی باشد که دشمنان غدار و خونریز از همه سو به آن تاخته و می تازند.

و اما، در این باره گفتنی هایی هست؛ 1- حشمت الله طبرزدی، یکی از عوامل کنونی ضدانقلاب، در دهه 70 نشریه ای را با عنوان پیام دانشجوی بسیجی منتشر می کرد که بعدها با اعتراض بسیج این پسوند حذف شد و نشریه با نام پیام دانشجو به انتشار هفتگی خود ادامه داد.

طبرزدی خود را یک بسیجی تمام عیار می دانست و اولین بار واژه امام خامنه ای از جانب او مطرح شد.

نشریه طبرزدی در چاپخانه کیهان چاپ می شد.

در یکی از شماره های این نشریه، یادداشت تُند و زننده ای علیه مرحوم هاشمی رفسنجانی چاپ شده و نسبتی به ایشان داده شده بود که تهمتی آشکار بود.

بنده با مشاهده این یادداشت از چاپ نشریه خودداری کردم.

آقای طبرزدی بعد از اطلاع از ماجرا با اینجانب تماس گرفت و علت را جویا شد.

به ایشان اعتراض کردم این چه یادداشتی است که علیه آقای هاشمی نوشته اید؟ با تعجب گفت؛ خود شما که بارها در کیهان به ایشان انتقاد کرده اید؟ گفتم؛ ما در انتقاداتمان با دشمن مرزبندی داریم و اجازه نمی دهیم دشمنان نظام از انتقادات ما به نفع خود و علیه نظام و انقلاب سوءاستفاده کنند.

ما آقای هاشمی را بیرون از دایره اسلام و انقلاب تعریف نمی کنیم ولی یادداشت شما با آنچه دشمنان بیرونی علیه آقای هاشمی می نویسند و می گویند تفاوتی ندارد.

به همین جهت حاضر نیستیم با چاپ نشریه تان در دروغ بافی و تهمت پراکنی شما علیه ایشان سهیم باشیم و اضافه کردم آیا تاکنون حتی یک نمونه هم سراغ دارید که رسانه های دشمن از انتقادات کیهان سوءاستفاده کرده و برای آن بَه بَه و چَه چَه کرده باشند؟! 2- اظهارات آقای فتاح در برنامه تلویزیونی نگاه یک، بلافاصله با استقبال گسترده رسانه های دشمن و سایت های ضدانقلاب روبه رو شد.

اگر ایشان در سخنان خود به واقعیاتی هرچند تلخ اشاره کرده بودند، تنها جرمشان این بود که چرا به عنوان یک مسئول نظام، سفره دل خود را در میدان دید دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب گشوده اند! که هرچند اقدامی ناپسند بود ولی فقط از ناپختگی ایشان حکایت می کرد.

اما، آنچه تاسف آور و سؤال برانگیز است اینکه بسیاری از اظهارات ایشان واقعیت نداشت و برخی دیگر نیز وارونه مطرح شده بود و تاسف آورتر آنکه جناب فتاح نمی توانست از غیر واقعی بودن آنچه مطرح کرده بود بی خبر باشد! و دقیقاً همین نکته است که اظهارات ایشان در برنامه نگاه یک را غیرقابل توجیه می کند!.

3- بعد از مصاحبه یادشده آقای فتاح، مراکز و مسئولانی که مخاطب ایشان بودند، با صدور بیانیه ها و جوابیه های مستند به ادعاهای ایشان پاسخ گفتند ولی جناب فتاح تاکنون هیچ پاسخی برای ادعاهای خود نداشته اند! اگرچه واقعیت امور بدون پاسخ ایشان نیز به آسانی قابل کشف و درک است.

به عنوان نمونه - و فقط یک نمونه- آقای فتاح می گوید یک جای خوب ما در کوهک در اختیار نیروی دریایی ارتش است .

و نیروی دریایی با صدور بیانیه ای توضیح می دهد که پادگان کوهک، ستاد نیروی دریایی ارتش بوده است که این مکان، از پیش از انقلاب اسلامی در اختیار این نیرو بوده و بعد از انقلاب نیز به عنوان ستاد فرماندهی از آن بهره برداری می کند و بر اساس مصوبات ابلاغی مقرر شده اراضی پادگان کوهک بالمناصفه بین نیروی دریایی ارتش و بنیاد مستضعفان تقسیم شود و در مسیر اجرای این مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان حَکم عمل خواهد کرد.

بر این اساس تمامی عواید حاصل از اعیان اراضی پادگان کوهک (ساخت و سازهای انجام شده در محدوده پادگان) متعلق به نیروی دریایی ارتش خواهد بود و بنیاد موظف به پرداخت ارزش آن به نیروی دریایی است .

واقعیت آن است که بنیاد موظف است ارزش ساخت و سازهای انجام شده در محدوده پادگان را به ارتش بپردازد ولی برادر عزیزمان آقای فتاح، نیروی دریایی ارتش را به تصاحب غیرقانونی متهم کرده است! آیا جناب آقای فتاح از این واقعیت خبر نداشته است؟! اگر پاسخ مثبت است پرسش بعدی این است که چه کسانی به ایشان اطلاعات غلط داده اند؟! 4- در اظهارات آقای فتاح و اعتراض های ایشان دقت کنید.

هیچ جا سخن از فساد اقتصادی و یا سوءاستفاده شخصی در میان نیست.

موضوع درباره چند مرکز و نهاد وابسته به نظام است چرا فلان زمین بنیاد در اختیار نیروی دریایی ارتش است؟! که معلوم شد متعلق به خود ارتش بوده است.

و یا چرا کاخ مرمر در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام است؟! و حال آنکه سال 97 تخلیه شده و بیش از 2 سال است که مجمع به محل سابق مجلس شورای اسلامی منتقل شده است.

تصمیم گرفتیم کاخ مرمر را به موزه تبدیل کنیم.

این تصمیم از جانب بنیاد نبوده است و اساساً موزه در حوزه اختیارات سازمان میراث فرهنگی است! چرا سپاه ولی امر(ع) فلان زمین بنیاد را در اختیار دارد؟! این ادعا در حالی است که به گفته اعلام شده سردار جباری فرمانده سپاه ولی امر(ع)، واگذاری ملک و مکان های مورد نیاز برای اجرای مأموریت های این نهاد و نیز سازمان های دیگر هم راستا، بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و شورای امنیت کشور صورت می پذیرد و ملک مذکور هم در سال 81 طی فرآیندی قانونی در راستای اجرای مأموریت های این نهاد در اختیار یگان حفاظت سپاه قرار گرفته است.

پس از انتصاب آقای فتاح به ریاست بنیاد مستضعفان، در همان روز اخذ حکم مسئولیت توسط ایشان، آمادگی خود را برای واگذاری ملک جماران (که در واقع یک زمین و سوله مخروبه با کاربری پارکینگ است)، به ایشان اعلام کردم و توضیح می دهد که به رغم پیشقدم بودن سپاه ولی امر برای واگذاری این مکان (ملک جماران) به بنیاد مستضعفان، تنها پس از چند روز از توافق وگفت وگوی صورت گرفته، جناب آقای فتاح با ارسال نامه ای آزادسازی مکان مذکور را مطالبه کردند، در حالی که از حدود دو ماه پیش در تعامل با بنیاد، توافقات قطعی برای حل و فصل موضوع استرداد این محل با معاونین ذیربط در بنیاد مستضعفان صورت پذیرفته و عدم آگاهی ریاست بنیاد از عزم جدی ما برای واگذاری ملک مذکور و توافقات حاصله بین دو مجموعه تعجب برانگیز است ! اظهارات جناب فتاح درخصوص ملک واگذار شده به آقای حداد عادل نیز مخدوش است و با واقعیت فاصله دارد و.

! 5- باید از برادر عزیزمان جناب فتاح پرسید که آیا به بازتاب اظهارات خود در رسانه های دشمنان تابلودار نظام توجه فرموده اید؟ چرا برای شما که فرزند انقلاب و از مسئولان شیفته خدمت هستید، اینهمه کف و سوت می زنند؟! آیا غیر از این است که جنابعالی با اظهارات غیرواقعی خود بسیاری از پایگاه های نظام نظیر سپاه و ارتش را که دشمن بارها از آنها زخم های کاری برداشته و سیلی های سخت خورده است، زیر سؤال برده و با ادعاهای غیر واقعی خود به سوءاستفاده! متهم کرده اید؟! حتماً سخن حکیمانه و توصیه عالمانه حضرت امام(ره) را به خاطر دارید که هرگاه دشمن زبان و قلم به تمجید از شما گشود، بدانید که به خطا رفته و در زمین دشمن به کار گرفته شده اید.

(نقل به مضمون) برادر عزیز برفرض که ادعای جنابعالی صحت داشته باشد -که ندارد- آیا اگر فلان ملک بنیاد در اختیار فلان بخش ارتش و سپاه قرار گرفته باشد سوءاستفاده شخصی شده است؟ و یا گناهی بزرگ و خطایی نابخشودنی رخ داده است؟ که در صفحه تلویزیون ظاهر می شوید و آنها را چنان به باد انتقاد می گیرید که گویی ارتش و سپاه دشمن هستند؟! 6- و در خاتمه این سخن نیز گفتنی است که هنری کیسینجر افعی مار خورده آمریکایی در وصف حضرت امام رضوان الله تعالی علیه می گفت او در برخورد با دشمنانش هم صادق بود و از حضرت آقا به خاطر دارم که می فرمودند؛ حتی وقتی درباره دشمنان هم سخنی می گویید یا مطلبی می نویسید توجه داشته باشید که باید در محضر خدا پاسخگو باشید.

با شناختی که از آقای فتاح دارم اظهارات ایشان برایم باور کردنی نیست و این احتمال وجود دارد که ماجرای یاد شده از سوی برخی مشاوران ناهمخوان و یا کم دان رقم خورده باشد! و اگر از جانب خود ایشان باشد که.

! و بالاخره برادر عزیزم آقای فتاح از میزان ارادت نگارنده به خود با خبر است و از این روی امیدوارم با مطالعه وجیزه پیش روی ابرو درهم نکشند و این نوشته را سخنی دلسوزانه از برادری به برادر دیگر تلقی فرمایند.

در همین زمینه واکنش سپاه پاسداران به اظهارات فتاح آقای فتاح احتمالا بی اطلاع است" سومین واکنش آشنا به اظهارات جنجالی فتاح خریداران جدید املاک طاغوتیان چه کسانی هستند؟
کلید واژه ها: سوءاستفاده - مدیر مسئول روزنامه کیهان - حسین شریعتمداری - شریعتمداری - روزنامه کیهان - فتاح - اظهارات - مظلوم - روزنامه - برنامه نگاه یک - نظام - حسین - باور - برادر - واکنش - کیهان - بهانه - مدیر - سخن گفتن - نگاه یک - برنامه - آنلاین - همشهری - گزارش - ایشان - مهندس - سیما - چگاه

آخرین اخبار سرویس:
اساتید کارآفرین راهکاری جدی برای مهارت افزایی دانشجویان/کارآفرینی دانشگاه ها باعث رشد اقتصادی می شود

کدام سامانه های موشکی سپاه پاسداران در خلیج فارس مستقر هستند؟

974/ شهید نصرت الله سرایی: خار چشم منافقین باشید

وقتی وزیر جوان، سورپرایز روحانی را لو می دهد

معاون ظریف با دبیرکل اوپک دیدار و گفت وگو کرد

حضور مردم در انتخابات کاهش می یابد؟

محکومیت خیانت امارات و بحرین در مجمع علمای یمن

واکنش ها به مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا | کنایه آشنا به احمدی نژاد با هشتگ عملیات روانی

تعبیر خواب آسمان

سرنوشت نامعلوم کودکان بدون هویت و بی فردا

دونالد ترامپ در شورای امنیت به دنبال چیست؟

با تفسیر جدید «زنان» می توانند کاندیدا شوند؟

واکنش به مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا

دعوت به مناظره؛ با جان فرزندانمان بازی نکنیم

نمایشگاه دفاع مقدس خراسان رضوی در حال آماده سازی است

ببینید | فرار لاکپشت از آرواره های مرگ بار کروکودیل

صفحه نخست روزنامه های شنبه

کدام مسوولان کشوری به خراسان رضوی سفر کردند؟

باهنر:رییس جمهور مستقر را باید هم نظارت کرد هم حمایت/ اگر نماینده بودم به وزیر پیشنهادی صمت رای می دادم

تکذیب قطع انگشت سه کودک به جرم سرقت

باهنر:رییس جمهور مستقر را باید هم نظارت کرد هم حمایت

پس از ساعت ها تلاش و جستجو، کودک چهارساله پیدا شد

باهنر: از هرچیز با ربط و بی ربطی بهانه سیاسی درست می کنند/ 60 درصد مشکلات به ناکارآمدی های داخلی باز می گردد

پرواز های فرودگاه اصفهان در بیست ونهم شهریور

جزییات طرح جهش و رونق تولید مسکن از زبان یک عضو کمیسیون عمران

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق توضیح داد:چرا حجاب انتخابی نیست؟

تکلیف نهاد جایگزین شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بزودی روشن تر می شود

قرارگاه حمایت از ایثارگران خراسان شمالی راه اندازی شد

مجمع عمومی هفتاد و پنجم سازمان ملل؛ چالش بزرگ چندجانبه گرایی

اصولگرایان علیه مهدی نصیری

بایدن یا ترامپ؟  

رمزگشایی از بایکوت جهانگیری در دولت

تصاویر/ ایستگاه صلواتی«لبیک یا رسول الله» در یزد

مخالفت مدیرمسئول سابق کیهان با حجاب اجباری | اصولگرایان علیه مهدی نصیری

اصولگرایان علیه مهدی نصیری چه گفتند و نوشتند؟

تصاویر/ دیدار مدیر حوزه علمیه هرمزگان با مبلغین مدرسه علمیه شهرستان پارسیان

حضور نظامیان در ریاست جمهوری؟ | تصویب این طرح منجر به دولت نظامیان می شود

هشت حمام تاریخی البرز مرمت و فعال سازی می شود

مهمترین نشانه ها و دلایل بروز آلزایمر

طلاق عاطفی چگونه اتفاق می افتد/ردپای ناکامی های قبل از ازدواج

غریب آبادی: عربستان در فعالیت های هسته ای همان مسیر رژیم صهیونیستی را طی می کند

مجلس به استفاده از ظرفیت نهضت قطعه سازی صنایع دفاعی توجه کند

برای عکاسی در جبهه کتک خوردم!

مرحله سوم رزمایش «کمک مؤمنانه» در سرخه اجرا می شود

اهمّیّت فضای مجازی و لزوم راه اندازی شبکه ملّی اطّلاعات

اجرای 61 برنامه شاخص دفاع مقدس در شاهرود

جزییات برنامه اورژانس بانوان در کشور

مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت

ببینید | جو بایدن: به دانشمندان گوش دهید نه حرف های ترامپ

امروز و فردا اتفاقی می افتد؟ | رویترز: ترامپ فرمان جداگانه صادر می کند

شایعه سازی علیه روحانی و واعظی /عزل و نصب ها در دولت از چه کانالی صورت می گیرد؟

فرمانده کل ارتش: آنچه را بخواهیم می توانیم بسازیم

مامور اطلاعات سپاه که تروریست ها برای هر کیلو وزن بدنش جایزه تعیین کردند

عربستان در بحث هسته ای همان مسیر رژیم صهیونیستی را می پیماید

از حرف ها و کارهایم پشیمان نیستم /بازجویی می کنید از من؟

یکشنبه؛ روز سرنوشت مکانیسم ماشه | تبریک روحانی ؛ واکنش ظریف

مناظره کم سابقه تلویزیونی درباره پوشش زنان | رعایت حجاب «الزام» است؟

حجاب، آنچه که به زنان عفت، به مردان غیرت و به جامعه عزت می بخشد

استایل جدید باران کوثری در عکس جدیدش

احمدی نژاد، بابا تو دیگه کی هستی!؟

انتقال خون در شورای مدیریت بحران برخی استان ها جایگاهی ندارد

تعبیر خواب وال

دیدار امام جمعه تبریز با خانواده نوجوان جان باخته

عکس جوانی آیت الله جنتی

هفت نقطه پُرتصادف در مسیرهای ارتباطی استان زنجان ایمن سازی شد

مردم به شدت از حسن روحانی ناراضی هستند

ایجاد شهرک سلامت؛ مطالبه مهم شهروندان بوشهر

میزگرد شعر دفاع مقدس| سکه و سیمرغ نمی خواهیم، شعر دفاع مقدس را بازتاب دهید

رویت یوفوی ناشناس درخشان بر فراز نیوجرسی!

97 مدرسه استثنایی در کشور تا مهر 1400 آماده بهره برداری می شود

هفته نقطه پُرتصادف در مسیرهای ارتباطی استان زنجان ایمن سازی شد

قصرشیرین شهر نخل های سوخته اما ایستاده

واکنش به مصاحبه احمدی نژاد با رادیوفردا

روایت رهبر انقلاب از اهمیت حجاب در جامعه

واکنش ها به مصاحبه احمدی نژاد با رادیوفردا

تغییر نگرش در احیای دریاچه ارومیه، تهدیدی که فرصت شد

دعای چهل و سوم صحیفه سجادیه+ترجمه/دعای امام سجاد(ع) به هنگام دیدن هلال ماه نو

پشت پرده مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا

عکس/ صفحه اول روزنامه های شنبه 29 شهریور

تعبیر خواب ابلیس

کدخدایی: مراقب باشیم در زمین «ترامپ» بازی نکنیم

طریقه خواندن نماز اول ماه قمری

رازهای ناگفته «آخرین دیپلمات»/ پرتره اردشیر زاهدی چگونه مستند شد؟

روث گینزبرگ، قاضی ارشد لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت

تعبیر خواب آش رشته

باهنر: رییس جمهوری مستقر را باید نظارت وحمایت کرد

ببینید | می توانیم رییس جمهور زن داشته باشیم؟

آمریکا قصد حمله نظامی به ایران را داشت؟ /سردار تنگسیری: در روز واقعه جنازه آمریکایی ها را روی تابوت های ایرانی از تنگه ی هرمز خارج خواهیم کرد

وکیل جولیان آسانژ: ترامپ به بنیانگذار ویکی لیکس پیشنهاد عفو مشروط داده بود

مسن ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشت

مدل جذابیت- امکان پذیری برای سیاستگذاری

حدیث روز | مبغوض ترین انسان نزد خدا

دلنوشته زیبا درباره شهادت سردار قاسم سلیمانی

از تقویت ظرفیت ها تا رفع مشکلات قرآنی روستاییان / رویش چهره های جدید

تعبیر خواب کشتن و سر بریدن انسان

یکی از قضات دیوان عالی آمریکا درگذشت

تعبیر خواب وسایل خانه

در جواب قابلی نداشت چه بگوییم

دیدار معاون وزیر خارجه ایران با دبیرکل اوپک

مجموعه شعر درباره شهادت سردار قاسم سلیمانی

واکنش حسین شریعتمداری به اظهارات جنجالی فتاح؛ باور کردنی نبود | نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرد

واکنش حسین شریعتمداری به اظهارات جنجالی فتاح؛ باور کردنی نبود | نظام مظلوم را آماج تهمت های ناروا کرد