مطالب مرتبط:
نقشه فرار ثروتمندان آمریکایی؛ سنگر های خصوصی برای گریز از آخرالزمان!
مقام آمریکایی: ترامپ و الکاظمی درباره خروج کامل آمریکا از عراق بحث نمی کنند
نقشه راه توسعه همکاری ها دو کشور ترسیم شده است
کاهش پرونده های فرار از خدمت در دادسرای نظامی چهارمحال و بختیاری
جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته بیست وهشتم/ فرار پیکان و توقف مدعیان به سود استقلال
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 مرداد 1399 ساعت 03:352020-08-10بين الملل

نقشه فرار ثروتمندان آمریکایی؛ سنگرهای خصوصی برای گریز از آخرالزمان!


چرا ثروتمندان آمریکایی با وجود امکانات زیاد و املاک متعددی که دارند برای خود پناهگاه های زیرزمینی می خرند؟ در سال های اخیر بازار خرید پناهگاه های زیرزمینی توسط ثروتمندان آمریکایی داغ شده؛ - کشیده شد ترامپ و خانواده اش برای ساعتی به پناهگاه زیرزمین کاخ سفید فرار کردند.

انتشار این خبر توسط سی ان ان به گمانه زنی گسترده رسانه ها درباره این پناهگاه منجر شد ایده ای که ثروتمندان پسندیدند! ایده ساخت پناهگاه های زیرزمینی که بانکر(bunker) یا شلتر(Shelter) نامیده می شوند از پناهگاه های اسکان اضطراری سیاستمداران در سال های جنگ جهانی دوم آمد.

در آمریکا زیر محوطه کاخ سفید پناهگاهی مشهور به East Wing و با نام رسمی مرکز عملیات اضطراری ریاست جمهوری وجود دارد که اطلاعات مربوط به آن به کلی محرمانه است.

این پناهگاه در زمان جنگ جهانی دوم به دستور فرانکلین روزولت رییس جمهور وقت ساخته و کمی بعد توسعه یافت.

سال های طولانی نیز تقریبا بلااستفاده بود تا اینکه در روز 11 سپتامبر 2001 همزمان با حمله به برج های دوقلو، مقامات ارشد دولت آمریکا به جز جورج بوش پسر که به شهر دیگری سفر کرده بود گذرشان به این پناهگاه افتاد.

همان جا بود که ایده ساخت پناهگاه های زیرزمینی مدرن شکل گرفت؛ چون مشاوران رییس جمهور به این نتیجه رسیدند که این پناهگاه دیگر به درد نمی خورد و به جایش پروژه ای گران قیمت برای ساخت یک پناهگاه زیرزمینی مدرن (احتمالا در بخش شمالی کاخ سفید) ارائه شد.

پناهگاهی احتمالا در 5 طبقه که در مقابل حملات شیمیایی، بیولوژیکی و هسته ای مقاوم باشد، برای چند ماه ذخیره غذایی کافی داشته باشد و البته احتمالا 2 راه فرار مخفیانه نیز برای رییس جمهور و اطرافیانش در آن تعبیه شده باشد.

خیلی زود ثروتمندان آمریکایی از چنین طرحی خوششان آمد و ترس هایشان موجب شد دنبال چنین پناهگاهی برای خودشان باشند.

بلافاصله شرکت هایی هم دست به کار شدند تا به این نیاز مشتری ثروتمند آمریکایی پاسخ دهند.

به کره زمین بود.

حمله به آمریکا! احتمال حمله اتمی یا بیولوژیکی به آمریکا می تواند ترسی جدی برای ثروتمندان باشد.

آمریکا در دنیا دشمن زیاد دارد و فقط این نیست؛ آمریکا ستیزی یک پدیده معاصر است.

از نظر تاریخی شاید جنگ ویتنام و یورش بی دلیل و بی فرجام آمریکا به این کشور فقیر و کشتار بی رحمانه و فجایع انسانی کم نظیر، نقطه شروع این پدیده جهانی باشد ولی تاثیر جهانی سیاست های آمریکا نیز در دهه های بعدی به افزایش آمریکا ستیزی منجر شد.

جنگ افغانستان، جنگ عراق، بحران مالی سال 2008 و بسیاری اتفاقات دیگر، به آمریکاستیزی در جهان دامن زده است و این یعنی نفرت انباشته و خصومت مستقیم در ابعاد بین المللی؛ چیزی که حتما برای ثروتمندان آمریکایی ترسناک است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو که یک اندیشکده آمریکایی در واشینگتن است نشان داده نگرش مطلوب نسبت به آمریکا از سال 2000 تا 2006 به دلیل بروز جنگ افغانستان و جنگ عراق به شدت کاهش یافته و در آلمان از 78 درصد به 37 درصد رسیده است؛ در فرانسه از 62 به 39، در انگلستان از 83 به 56 و در اسپانیا از 50 به 23 درصد.

نمونه دیگر از میان تعداد زیادی تحقیق و بررسی در این زمینه، اینکه در سال 2008 حدود 85 درصد مردم فرانسه دولت و بانک ها و موسسات مالی آمریکا را مسئول بحران مالی جهانی می دانستند.

نمونه به روزتر اینکه موسسه آمریکایی گالوپ با نظرسنجی و تحقیق در 135 کشور جهان، میزان محبوبیت جهانی آمریکا در سال 2019 را تنها 33 درصد اعلام کرده است؛ پایین ترین حد در تاریخ معاصر.

در اروپا رکورد تازه ای ثبت شده است؛ نارضایتی 61 درصدی از سیاست های آمریکا.

در آسیا نیز فقط 32 درصد مردم نسبت به آمریکا نگرش مثبت دارند.

" پناهگاه مشهور به کاندو (Survival Condo) دیوارهای بتنی قوی و 15 طبقه زیرزمینی دارد.

این پناهگاه باقی مانده از جنگ سرد در ایالت کانزاس حالا برای ثروتمندان تبدیل به اقامتگاهی لوکس و امن در برابر تهدیدات خارجی شده است ترس به خاطر ثروت! آمریکا از نظر توزیع ثروت، نابرابرترین کشور جهان است.

گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در سال 2018 بر این موضوع تاکید دارد و می افزاید: 79 درصد ثروت آمریکا در اختیار یک درصد از خانواده های ثروتمند این کشور قرار دارد.

این، همه ماجرای ثروت و ثروتمندبودن در آمریکا نیست؛ داستان تلخ تر از این حرف هاست.

موسسه اعتبارسنجی مودیز که یک موسسه بزرگ خدمات مالی در آمریکا و یکی از معتبرترین موسسات اعتبارسنجی مالی در جهان است در سال 2018 گزارش داد: در 2 دهه اخیر، نابرابری ثروت و درآمد در آمریکا افزایش یافته است و افراد دارای درآمد بالا و بسیار بالا توانسته اند سهم بیشتری از درآمد و ثروت را به خود اختصاص دهند.

یک دهک بالای درآمدی جامعه آمریکایی از سال 1995 تاکنون توانسته اند در حدود 200 درصد بر دارایی خالص خود بیفزایند.

در حالی که 4 دهک پایینی درآمدی در همین مدت، شاهد سقوط میانگین دارایی هایشان بوده اند.

در آمریکا معروف است که حدود 3 هزار خانواده، ثروت و قدرت را در اختیار دارند؛ خانواده هایی که سهام داران اصلی برترین شرکت های سودآور آمریکا و همچنین تجارت های بین المللی هستند.

نظام سیاسی این کشور نیز به گونه ای است که صاحبان ثروت، قدرت را هم در دست دارند چون به شیوه های قانونی و عرفی یا حتی روش های مخفی و پشت پرده می توانند در انتخابات تاثیر بگذارند؛ از جمله از طریق حمایت رسانه ای و مالی از نامزدهای نزدیک به خود.

بالطبع این تاثیرگذاری بر سیاست، با هدف اقتصادی انجام می شود و این گونه است که 185 خانواده ثروتمند آمریکا که مجله فوربز فهرست کرده از جمله والتون، واربرگ، مارس، کارگیل، دوپونت، جانسون، هیرست، دانکن و براون درمجموع بیش از 1200 میلیارد دلار ثروت دارند.

در چنین شرایطی ثروتمندان بیش از دیگران از تغییر ناگهانی و غیرقابل کنترل این وضعیت هراس دارند.

به ویژه اینکه در آمریکا مالکیت سلاح مجاز است و وضعیت این گونه است که شبکه خبری سی ان ان در سال 2019 گزارش داد تعداد سلاح های شخصی در آمریکا از تعداد جمعیت بیشتر شده و به 390 میلیون قبضه رسیده است.

پس چندان هم عجیب نیست که ترس ثروتمندان با همکاری پول ، به سفارش یا خرید یک پناهگاه امن برای آینده منجر شود.

البته چون پول دست بعضی ها خیلی زیاد است بعضی از این پناهگاه ها هم تبدیل می شوند به خانه های میلیون دلاری لوکس با امکانات رفاهی در حداکثر میزان ممکن! " تصویری از یک پناهگاه لوکس در جمهوری چک - در سال 2017 سی ان ان گزارش داد که تقاضا برای پناهگاه های زیرزمینی در سال 2016 نسبت به سال قبلش بیش از 700 درصد رشد داشته است.

مدیر یک شرکت سازنده این پناهگاه ها نیز به این شبکه گفته است: بسیاری از ثروتمندان از جمله مدیران بانک ها و مدیران عرصه فناروی هزینه زیادی را صرف خرید پناهگاه های زیرزمینی برای خانواده و اطرافیان خود می کنند.

شهرهای زیرزمینی! پناهگاه های زیرزمینی فقط برای ابر ثروتمندان نیستند و کمی پولدارترها نیز می توانند یک پناهگاه برای خودشان بخرند؛ پناهگاه هایی که به صورت کانکس های بزرگ، تولید و زیر زمین جاگذاری می شوند.

این گونه است که تجمع برخی پناهگاه های کوچک در یک مکان، شهری زیرزمینی پدید می آورد که البته هنوز خالی است! ساخت و فروش این گونه پناهگاه ها توسط شرکت های تخصصی با نوعی از تبلیغات تجاری همراه است که بیشتر بر جنبه های آخرالزمانی یک جنگ جهانی یا حمله هسته ای به آمریکا تاکید دارند.

ایده ساخت آنها نیز از زمان جنگ سرد به ذهن برخی رسید؛ پناهگاهی کوچک و ضد بمب برای روزی که شوروی به آمریکا حمله کند.

" پناهگاه های زیرزمینی در ایالت داکوتای جنوبی، امکانات یک شهر کوچک از جمله سینما، مدرسه، پارک، ورزشگاه و بیمارستان را در اختیار دارند پناهگاه ها کجا هستند؟ در سال های اخیر شرکت های معروفی برای ساخت پناهگاه های زیرزمینی فعال شده اند.

شرکت هایی نظیر ویووس، لری هال، رایزینگ اس بانکرز و اطلس معروف ترین ها هستند و اطلاعاتی که درباره این پناهگاه ها داریم از سخنان و تبلیغات مدیران این شرکت هاست.

از نظر تعداد که حساب کنیم بیشتر پناهگاه ها در آمریکا قرار دارند و اغلب در اماکنی که قبلا پایگاه های موشکی یا مراکز حساس نظامی بوده اند.

اما شرکت های آمریکایی در آلمان و جمهوری چک نیز پناهگاه هایی ساخته و برای فروش آن ها تبلیغ می کنند.

و البته همه این ها بخش آشکار ماجراست.

بخش پنهان به پناهگاه های زیرزمینی مخفی ابرثروتمندان آمریکایی اختصاص دارد که طبیعی است درباره شان اطلاع رسانی نمی شود.

با این حال مشهور است که بسیاری از ثروتمندان آمریکا در نیوزلند املاک مخفی، پناهگاه های زیرزمینی و ارتش خصوصی دارند.

ارتش خصوصی اصطلاحی است برای خدماتی که شرکت های تامین امنیت فردی و خانوادگی ارائه می دهند؛ ماموران حفاظتی به همراه تجهیزات امنیتی و نظامی و مراقبتی ویژه.

کار به جایی رسیده که دردسرهای ساخت و فروش پناهگاه های زیرزمینی در نیوزلند سبب شد این کشور در سال 2018 برای خرید املاک توسط خارجی ها محدودیت بگذارد.

" تصویری از مراحل ابتدایی ساخت یک پناهگاه در نیوزلند- نشریه ایندیپندنت اردیبهشت ماه امسال گزارش داد که برخی ثروتمندان آمریکایی از ترس همه گیری کرونا راهی پناهگاه های زیرزمینی یا به قول این نشریه سنگرهای خصوصی در نیوزلند شده اند.

چه قیمتی دارند؟ قیمت آن دسته از پناهگاه های سفارشی که برای ابرثروتمندان و در املاک خصوصی شان ساخته می شود بالطبع محدودیتی ندارد.

اما قیمت پناهگاه هایی که برایشان تبلیغ می شود، می تواند به میلیون ها دلار هم برسد.

برای مثال شرکت رایزینگ اس بانکرز پناهگاه هایی با قیمت 9 میلیون دلار هم می فروشد.

در همه انواع این پناهگاه ها ذخیره غذایی حتی تا چند سال، گلخانه های کوچک برای پرورش گیاهان خوراکی، امکانات دسترسی به منابع آب زیرزمینی و تجهیزات تصفیه و بازچرخانی آب، امکانات رفاهی نسبی، تجهیزات حفاظتی پیشرفته در برابر حملات شیمیایی و.

وجود دارد.

در واقع این پناهگاه ها قرار است سدی ضدنفوذ ایجاد کند برای در امان ماندن از هر گونه تهاجم خارجی به مدت طولانی.

" تصویری از یک پناهگاه مجلل در آلمان - درباره بیل گیتس شایع است که در بسیاری از املاک خصوصی اش پناهگاه های مخفی و بسیار مجهز دارد.

شبکه سی ان ان در گزارشی در آگوست 2019 به این موضوع اشاره کرد و البته افزود بسیاری از ثروتمندان از جمله گیتس تصمیم گرفته اند پناهگاه هایی مخفی برای خانواده و حتی کارمندان خود طراحی کنند.

وقتی شرایط ناگهان تغییر کند! شرکت ویووس (vivos) یکی از پرسروصداترین شرکت های ساخت پناهگاه برای ثروتمندان است و نشریه گاردین نیز اواسط مارس 2020 گزارشی میدانی از پناهگاه های ساخت این شرکت در منطقه بلک هیلز ایالت داکوتای جنوبی منتشر کرد.

بخش هایی از گزارش گاردین وضعیت این پناهگاه ها را به خوبی نشان می دهد: ویووس مدعی اداره چند مرکز در نقاط مختلف آمریکاست.

همگی در نقاط دورافتاده و مخفی، دور از اهداف احتمالی هسته ای، گسل های زلزله خیز و نواحی بزرگ شهری که در دوران همه گیرشدن بیماری ها فاجعه بارتر از هر جای دیگر می شود.

آن ها برای یک پناهگاه در آلمان هم تبلیغ می کردند، یک انبار اسلحه بزرگ دوران شوروی سابق که در بستر صخره ای زیر یک کوه در تورینگیا ساخته شده بود.

ویووس اسم محل جدیدش در داکوتای جنوبی را ایکس پوینت گذاشته بود… تیم امنیتی ویووس می تواند هرکسی را که از فاصله 5 کیلومتری به این محل نزدیک می شود، تشخیص دهد؛ مکانی بزرگ، امن، ایمن، جداافتاده، خصوصی، قابل دفاع و پنهان.

یک تشکیلات امنیتی و نظامی، مبتنی بر توافقات قراردادی برای حفاظت از ثروت شخصی و خصوصی.

این اواخر فراگیرشدن ناگهانی اعتراض علیه تبعیض و نژادپرستی در آمریکا که دامنه آن به صدها شهر این کشور رسید و به استقرار گارد ملی در ایالت ها انجامید به روشنی نشان داد ترس های ثروتمندان آمریکایی بی دلیل نیست و شرایط ممکن است خیلی سریع و ناگهانی تغییر کند.

کسی چه می داند، شاید روزی نه چندان دور مجبور شوند از این کشور فرار کنند؛ روزی که پایان نظام سیاسی حاکم بر ایالات متحده و آخرالزمان ثروت اندوزی از نوع آمریکایی باشد!
کلید واژه ها: پناهگاه - ثروتمندان - زیرزمین - جنگ جهانی دوم - زیرزمینی - آمریکا - آمریکایی - جنگ جهانی - کاخ سفید - اضطراری - اسکان اضطراری - ریاست جمهوری - سیاستمداران - جهانی - بازار خرید - گمانه زنی - فرار - توسط - ایده - سفید - زمان - رسانه ها - امکانات - سی ان ان - اطلاعات - محرمانه - خانواده - انتشار - گسترده - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
هشدار وزیر امور خارجه یونان به ترکیه

وحدت نظر در تیم مذاکره دولت افغانستان وجود ندارد

ترامپ: اگر دوباره انتخاب شوم....

تاکید نمایندگی ایران در اتحادیه اروپا بر ضرورت موضع قاطع جامعه بین الملل در برابر آمریکا

ممنوعیت حرکت زائران به سمت مرز های ایران و عراق

پامپئو: کشورهای عربی را قانع کردیم برای تضمین امنیت شان با اسراییل همکاری کنند

ترامپ تا پمپئو شعار تبلیغاتی اش را بدل به جوک نکرده، تغییر مسیر دهد

احتمال دومین قرنطینه سراسری در انگلیس

ظریف: پمپئو در تور فریب خود گم شده

شمار مبتلایان کرونا در جهان از 31 میلیون نفر گذشت

تلاش لاک پشت برای فرار از دهان کروکودیل

هشت نظامی افغانستان در حمله انتحاری طالبان کشته شدند

الجزیره: جهان با تصمیم آمریکا درباره ایران مخالف است

ضرورت احترام به حاکمیت عراق و مخالفت با تجاوزات و دخالت ها

حماس: دولت آمریکا مسئول تبعات تحریکات علیه حماس و رهبران آن است

نخست وزیر جدید ژاپن با ترامپ گفت و گو کرد

کنایه ظریف به پمپئو

ظریف: جهان می گوید تحریم های سازمان ملل علیه ایران احیا نشده اند

رسانه های آلمان: اقدام آمریکا علیه ایران یک جانبه است

الجزیره: جهان با ادعای اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران مخالف است

کنایه ظریف به پمپئو

لاوروف: اقدامات نامشروع آمریکا عواقب قانونی بین المللی برای دیگر کشورها ندارد

انفجار در میدان وردک افغانستان/ 17 نظامی کشته و زخمی شدند

ظریف: پمپئو آمریکا را به مضحکه جهانی تبدیل کرد

مواضع القاعده در ادلب بمباران شد

ظریف: ترامپ مسیرش را تغییر دهد/ مبتلایان به جنون دروغگویی در تور فریب خود گم می شوند

رسانه های آلمان: اقدام آمریکا علیه ایران یک جانبه است

نخست وزیر جدید ژاپن با ترامپ گفت و گو کرد

درگذشت معاون نخست وزیر ازبکستان بر اثر کرونا

اظهارات صالح با سفیر آمریکا درباره لزوم عدم مداخله در امور عراق

مواضع القاعده در ادلب بمباران شد/ هلاکت و زخمی شدن دهها تروریست

رییس جمهور عراق با سفیر آمریکا در بغداد دیدار کرد

سفیر پیشین ایران در بریتانیا: ترامپ تا انتخابات به سمت تنش بیشتر با ایران می رود

ظریف: ترامپ پیش از آنکه پامپئو آمریکا را بیشتر به مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد

نشست مسئولان ایرانی و عراقی در پایانه مرزی شیب عراق

ظریف: ترامپ مسیرش را تغییر دهد/ مبتلایان به جنون دروغگویی در تور فریب خود گم می شوند

از سرگیری فعالیت در برخی از تاسیسات نفتی لیبی

روسیه تصمیم آمریکا برای راه اندازی مکانیسم ماشه را محکوم کرد

بخش امنیت منطقه ای سفارت آمریکا در بغداد هک شد

معترضان آلمانی خواهان تخلیه اردوگاه های پناهجویان در یونان شدند

ضرر 100 میلیون دلاری دو هتل ترامپ به خاطر حرف ها و اظهاراتش

الجزیره: جهان با ادعای اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران مخالف است

شعری که «فریدون مشیری» برای خواندنش تهدید شد!+ عکس

اظهارات صالح با سفیر آمریکا درباره لزوم عدم مداخله در امور عراق

حمله مزدوران اماراتی به معترضان یمنی در حضرموت

دیدار سفرای جدید عراق، نروژ و دانمارک با ظریف/ خداحافظی سفیر تونس از وزیر خارجه

ویدئو/ آموزش هایی به کودکان درباره کرونا

اوتسی 3251 اِم مرتفع ترین سکوی بازدید جهان

تهدید های باج خواهانه و تحریم ترکیه نتیجه ای نمی دهد

ظریف: جهان به برقراری مجدد تحریم های شورای امنیت سازمان ملل نه می گوید

هک شدن بخش امنیت منطقه ای سفارت آمریکا در بغداد

آیا کویت هم با اسراییل صلح می کند؟

استفاده رایگان از مترو شیراز

آمریکا با اعمال مکانیسم ماشه سعی در همراه کردن سایر کشور ها با خود دارد

واکنش ظریف به تلاش آمریکا برای بازگشت تحریم ها

گفتگوی خاطره انگیز و جذاب ابراهیم تهامی در برنامه نود+ویدئو

کنایه ظریف به پمپئو

ظریف: ترامپ مسیرش را تغییر دهد

واکنش حماس به اظهارات خصمانه مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا

تحریم های غذایی و دارویی علیه بی گناهان هر چه سریع تر متوقف شود

5 حرکت برتر شب گذشته بسکتبال NBA+ویدئو

تظاهرات مصری ها علیه عبدالفتاح السیسی

گزارش شینهوآ از تلاش نافرجام آمریکابرای فعال سازی مکانیزم ماشه

مذاکرات سودان با آمریکا برای خروج از لیست حامیان تروریسم

شورش آمریکای ترامپ علیه نظم بین المللی

از سرگیری فعالیت در برخی از تاسیسات نفتی لیبی

پس لرزه های مرگ یک قاضی؛ از خوش شانسی بایدن تا خودشیرینی ترامپ برای تندروها

وقتی شایان مصلح از قرنطینه شاکی شد!/عکس

معترضان مصری یک خودرو پلیس را به آتش کشیدند

ببینید | آمارهای عجیب از وضعیت رای دهندگان در انتخابات 2016 آمریکا

قربانیان اصلی کرونا: زنان، کودکان و کسب وکارهای کوچک

واکنش ظریف به تلاش آمریکا برای بازگشت تحریم ها

واکنش ظریف به ادعای آمریکا در مورد بازگشت تحریم ها با کنایه به پامپئو

اهمیت خط لوله نفت گوره به جاسک در بازدارندگی ژئوپلیتیک ایران

دولت مستعفی یمن خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

ظریف: جهان می گوید تحریم های سازمان ملل علیه ایران احیا نشده اند

توافق دوحه؛ مسیری منتهی به صلح یا ...

لاوروف: اقدامات نامشروع آمریکا عواقب قانونی بین المللی برای دیگر کشورها ندارد

از دوحه چه خبر؟ | پیشرفت در مذاکرات صلح کم، امیدواری ها زیاد

عادی سازی عربستان با اسراییل؛ اوج فاجعه برای جهان اسلام است

مذاکرات رییس شورای انتقالی سودان با هیئت آمریکایی در خاک امارات

ظریف: ترامپ پیش از آنکه پامپئو آمریکا را بیشتر به مضحکه جهانی تبدیل کند تغییر رویه دهد

ارسال نامه سمی برای ترامپ!

پیشنهاد امارات به پنتاگون برای انتقال پایگاه اینجرلیک از ترکیه

واکنش وزارت خارجه آلمان مقابل اقدام آمریکا علیه ایران

ظریف: جهان می گوید تحریم های سازمان ملل علیه ایران احیا نشده اند

پاسخ تند روسیه به ادعای آمریکا درمورد بازگشت تحریم ها ضد ایران

هشدار به جمهوری خواهان درباره انتخاب قاضی دادگاه عالی

لیبی|شروط دولت وفاق ملی برای مذاکره

پاسخ حماس به انتقاد مقام آمریکایی از سفر هنیه به لبنان

ظریف: جهان می گوید تحریم های سازمان ملل علیه ایران احیا نشده اند

رایزنی رییس جمهور عراق با سفیر آمریکا در بغداد

دخالت در امور داخلی عراق به نزاع در منطقه می انجامد

رسانه صهیونیست: قمار ترامپ بر سر مکانیسم ماشه، نقش آمریکا را در خاورمیانه تضعیف می کند

روسیه: رفتار واشنگتن به ایران نه، بلکه به سازمان ملل ضربه می زند

تهدید به تحریم کمکی به حل مشکل نمی کند

ترامپ: اگر دوباره انتخاب شوم....

ادامه دخالت های آمریکا و کلمبیا در امور داخلی ونزوئلا

ایتالیا برای جلوگیری از نجات مهاجران متهم است

احداث راه آهن بین موصل و ترکیه

نقشه فرار ثروتمندان آمریکایی؛ سنگرهای خصوصی برای گریز از آخرالزمان!

نقشه فرار ثروتمندان آمریکایی؛ سنگرهای خصوصی برای گریز از آخرالزمان!