موضوعات داغ: - تيم فوتبال بارسلونا - سرزمين هاي اشغالي - رژيم صهيونيستي - سردار سليماني - تيم پرسپوليس - تيم ملي ازبكستان - استاندار اصفهان - خدمات پزشكي - ترور سردار سليماني - ليگ قهرمانان آسيا - امنيت اينترنتي - نشست سران قوا - ايستادگي و مقاومت - ادغام بخش درمان - مراسم شبهاي احيا - واران - نمايندگان پرسپوليس - نمايشگاه بين المللي كتاب تبريز - فرماندار نجف آباد - موديانو - شهر كهنه - گردشگران چيني - مودم اينترنت

مطالب مرتبط:
گرانی در تهران پردیس را شلوغ کرد / مافیای مسکن در شهر پردیس از چه نوعی است؟
اجاره میلیاردی خانه های بالا شهر تهران +جدول قیمت
رشد تردد در جاده های برون شهری/ حباب سکه کاهش یافت/ تحویل مسکن مهر پردیس طی هفته آینده
اجاره میلیاردی خانه های بالا شهر تهران +جدول قیمت
اجاره میلیاردی خانه های بالای شهر تهران
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 مرداد 1399 ساعت 12:252020-08-08اقتصادي

مافیای مسکن در شهر پردیس از چه نوعی است؟ / گرانی در تهران پردیس را شلوغ کرد


هدایت، مدیر عامل شهر جدید پردیس با تاکید بر اینکه پرونده پروژه مسکن مهر در پردیس که نسبت به سایر شهرها دیرتر آغاز شده بود در سه ماهه اول سال آینده بسته می شود گفت: - مافیای مسکن در شهر پردیس نه مثل تهران اما به شکلی دیگر وجود دارد و میزان مهاجرت به این شهر بعد از رشد قیمت مسکن در تهران بیشتر شد.

اکبر محمودی؛ بازار: شهر جدید پردیس یکی از شهرهای مهم در نزدیک پایتخت است که به واسطه احداث پروژه مسکن مهر در این شهر به شدت در سالهای اخیر مورد توجه و افزایش جمعیت شده است.

شهر جدید پردیس در 17 کیلومتری شرق تهران در مسیر جاده هراز واقع شده است.

پردیس از شمال به سلسله جبال البرز، از غرب به منطقه جاجرود، از جنوب به روستای کرشت، سیاه سنگ و طاهر آباد و از شرق به بومهن محدود می شود.

با رشد قیمت مسکن در چند سال گذشته متقاضیان ناتوان از خرید مسکن بهترین مکان برای خرید و سکونت را این شهر انتخاب کردند.

رشد قیمت مسکن تاثیربسزایی در ارزش افزوده این شهر داشت و به گفته مدیر عامل شهر جدید پردیس بعد از افزایش قابل توجه قیمت مسکن در تهران، این شهر نیز متاثر از این افزایش قیمت، رشد قیمت مسکن داشته و میزان مهاجرت به این شهر که عمدتا هم تهرانی های ساکن در شمال شرق تهران بودند افزایش یافته است.

هدایت معتقد است که مافیایی مسکن آنطور که در تهران مطرح می شود در شهر پردیس وجود ندارد اما به هر حال هستند هر شهری که دارای بیشترین واحدهای مسکونی خالی از سکنه و بیشترین تحویل است به طور طبیعی حضور دلالان نیز زیاد است.

او می گوید: پردیس بالاترین نرخ رشد جمعیت را در کشور به خود اختصاص داده و از زمانی که قیمت مسکن در تهران افزایش یافت پردیس هم متاسفانه متاثر از تهران افزایش قیمت را تجربه کرد.

و تهرانی ها به دلیل رشد قیمت ها پردیس را برای سکونت انتخاب کردند.

مدیر عامل پردیس همچنان با بیان اینکه از میزان دقیق آورده مرحله دوم مسکن ملی نمی توان با قاطعیت اظهارنظر کرد گفت: 15 هزار واحد مسکونی در اواخر مرداد ماه افتتاح خواهد شد و تا پایان امسال تلاش می شود که تحویل واحدهای مسکن مهر را ادامه دهیم.

در نهایت تلاش می کنیم با افتتاح معدود واحدهای مسکونی مهر در سه ماهه نخست سال آینده پرونده مسکن مهر در شهر پردیس را به اتمام برسانیم.

مشروح گفت و گوی خبرنگار بازار با مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس را با هم می خوانیم: پردیس بالاترین نرخ رشد جمعیت را در کشور به خود اختصاص داده و از زمانی که قیمت مسکن در تهران افزایش یافت پردیس هم متاسفانه متاثر از تهران افزایش قیمت را تجربه کرد.

و تهرانی ها به دلیل رشد قیمت ها پردیس را برای سکونت انتخاب کردند * در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر در شهر جدید پردیس بفرمایید که چه تعداد واحد مسکونی باقی مانده است؟ پروژه مسکن مهر شهر جدید پردیس بزرگترین پروژه مسکونی تاریخ ایران است که در حال تکمیل است.

شاید تعداد واحدهای مسکونی مهر در شهر پرند بیشتر از شهر پردیس باشد اما سقف مالی پروژه مسکن مهر پردیس و حجم گسترده در ابعاد مختلف در پردیس به عنوان اولین مدل ساخت شهر شامل ساخت مساجد، مدارس، درمانگاهها، فضای سبز، شبکه های آب و فاضلاب، مخازن، تصفیه خانه های فاضلاب و خطوط انتقال و شبکه برق تماما توسط شرکت عمران شهر پردیس انجام می شود.

پس بنابراین پردیس به عنوان بزرگترین پروژه مسکونی در کشور مطرح است و در حال تکمیل شدن است.

شهر جدید پردیس در مقیاس 82 هزار واحد مسکونی مهر از سال 86 و سپس از سال 91 شروع شد که بخش اعظم این پروژه ها که حدود 71 هزار واحد مسکونی بود از سال 91 شروع شد.

تا امروز و با پیگیریهای صورت گرفته 45 هزار واحد مسکونی افتتاح شده است که فرایند تحویل آن در حال انجام است و هر متقاضی که مراجعه کند از این 45 هزار واحد مسکونی به محض اینکه دفترچه اقساط را دریافت کرد واحد مسکونی را تحویل می گیرد.

15 هزار واحد نیز آماده شده است و تحویل آن به متقاضیان را نیز آغاز کرده ایم.

اما افتتاح آنها را از اواخر مرداد ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسوولان کشوری انجام خواهیم داد.

معدود واحدها و پروژه هایی در مقیاس 2 یا 3 هزار واحد مسکونی برای سه ماهه اول سال 1400 باقی می ماند که پروژه هایی خواهند بود که برای کسر واحدهای پردیس شروع به ساخت آنها شده بود * آیا پرونده مسکن مهر در پردیس در سال 99 بسته خواهد شد؟ در واقع در اواخر مرداد ماه جاری افتتاح ها به 60 هزار واحد مسکونی می رسد.

10 هزار واحد مسکونی نیز برنامه ریزی شده است که تا آخر آبان ماه تکمیل شود و حدود 12 هزار واحد مسکونی تا پایان امسال تکمیل و تحویل مالکان خواهد شد.

معدود واحدها و پروژه هایی در مقیاس 2 یا 3 هزار واحد مسکونی برای سه ماهه اول سال 1400 باقی می ماند که پروژه هایی خواهند بود که برای کسر واحدهای پردیس شروع به ساخت آنها شده بود.

در تلاش هستیم که این واحدها را هم بخش تکمیل بنُایی را امسال به سرانجام برسانیم.

در هر صورت بیش از 95 درصد واحدهای مسکن مهر پردیس امسال تکمیل می شود و پروژه مسکن مهر بسته می شود.

* برخی واحدهای مسکن مهر که معارض داشتند چطور؟ مشکل پروژه های معارض دار را حل کردیم و باید گفت که یک پروژه متوقف هم در پردیس نداریم.

اما 2 تا 3 هزار واحد مسکونی داریم که عملیات اجرایی آنها امسال شروع شد.

آنها یک مقدار پیشرفت فیزیکی عقب تری دارند که باید آنها را هم به یک پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برسانیم.

* از زمانی که مجددا به پردیس بازگشتید و مدیر عامل شهر جدید پردیس شدید چه تعداد مسکن مهر افتتاح شده است؟ تصور می کنم حدود 20 هزار مسکن مهر افتتاح و تکمیل شده باشد.

* آیا در شهر جدید پردیس از تبدیل شدن واحدهای مسکونی مهر 99 ساله به خودمالکی استقبال شد؟ بالا بودن ظرفیتهای قابل توجه در شهر پردیس و قیمت واحدهای مسکونی مهر در این شهر، هیچ پروژه ای که نیاز باشد ما آن را خودمالکی کنیم نداشتیم.

در پردیس تعدادی واحد مسکونی کمبوددار داشتیم که بخاطر مازاد ثبت نامی بود، بنابراین مجبور شدیم برای پاسخگویی به تقاضا 2 یا 3 هزار واحد مسکونی احداث کنیم تا آن کسریها را جبران کنیم.

به هر صورت در پردیس واحدهایی که بخواهند به خودمالکی تبدیل شوند نداریم.

* سرعت پیشرفت مسکن مهر در پردیس چطور است؟ آیا کُندتر شده است؟ در بخش مسکن مهر تمام امکانات را بسیج کرده ایم.

تمام ظرفیتهای مالی که در پردیس داریم 1000 میلیارد تومان وامی که از محل تبصره 8 داشتیم که تا امروز 275 میلیارد تومان آن پرداخت شده است و مابقی هم با پیشرفت فیزیکی پرداخت خواهد شد.

در بخشهای مختلف کار را پیش می بریم.

عملیات اجرایی تصفیه خانه شماره 2 پردیس طی روزهای آینده با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان شروع خواهد شد.

در کنار تکمیل پروژه مسکن مهر پردیس در بخش پروژه های روبنایی نیز اقدامات خوبی انجام داده ایم که بتوانیم در کنار سکونت مردم خدمات را در بخش های مختلف تامین کنیم.

امسال حدود 2700 میلیارد تومان پروژه روبنایی کلنگ زنی خواهیم کرد که حدود 400 میلیارد تومان آنرا طی ماههای گذشته انجام دادیم و مابقی هم در ماههای مختلف تا آخر امسال کلنگ زنی خواهد شد.

اقداماتی که ما انجام می دهیم با محوریت مرکز محله است.

هر مرکز محله شامل یک باب مسجد و مدرسه و بعضا واحد درمانی و یا پارک محلی که خدمات متنوعی دارد و در حال انجام است.

از محل ساخت و ساز واحدهای تجاری که داریم منابع این پروژه ها را تامین می کنیم.

هدف ما این است که در افق طرح جامع پردیس وقتی که مردم در پردیس ساکن شدند بتوانیم تمام سرانه های استاندارد را در بخش های مختلف برای ساکنان پردیس فراهم کنیم.

در بخش حمل و نقل ایمن نیز یکی از اصلی ترین مولفه های رشد شهرهای جدید حمل و نقل ایمن است.

* متروی پردیس نیز در همین راستا قرار دارد؟ به همین منظور متروی پردیس را دنبال می کنیم و یک تفاهمنامه مشارکتی به عنوان اولین مدل قرارداد مشارکت در بخش ریلی با مجموعه سازندگی قرارگاه خاتم الانبیاء به امضاء رساندیم و در حال حاضر در مرحله اخذ مصوبه از هیات دولت هستیم که به محض اخذ مصوبه از هیات دولت، عملیات اجرایی متروی پردیس را که 24 کیلومتر است و در دو تونل دو قلو و یک پل 700 متری در آن تعبیه شده متروی پردیس را راه اندازی خواهیم کرد.

در این مسیر که فقط 700 متر آن پل است، هیچ معارضی در مسیر نداریم.

پیش بینی ما این است که وقتی قرارگاه خاتم الانبیاء مستقر شد این پروژه ها در همان زمان بندی مشخصی که تعهد کرده ایم به اتمام برسد.

* متروی پردیس چه زمانی به شهر پردیس می رسد؟ پیش بینی ما این است که تا چهار سال آینده بتوانیم مترو را به شهر پردیس برسانیم و به معنای واقعی به مردم شمال شرق تهران سرویس بدهیم.

* متروی پردیس قطعا می تواند یک ارزش افزوده خوبی برای شهر ایجاد کند؟ قطعا همینطور خواهد بود.

مترو می تواند ارزش افزوده خوبی برای شهر پردیس ایجاد کند.

حتی شهرهای بومهن، رودهن، فیروزکوه و دماوند نیز می توانند از متروی پردیس استفاده کنند و حتی برای این شهرها نیز ارزش افزوده ایجاد خواهد شد.


کلید واژه ها: پردیس - شهر جدید پردیس - مسکن - تهران - قیمت مسکن - شهر پردیس - مسکن مهر - جدید - افزایش جمعیت - پروژه - جاده هراز - سال آینده - مدیر عامل - شرق تهران - خرید مسکن - طاهر آباد - قیمت - خرید - متقاضیان - سیاه سنگ - روستای - پایتخت - پرونده - افزایش - بهترین - مهاجرت - یکی از - نزدیک - سلسله - منطقه

آخرین اخبار سرویس:
توسعه روستا با گردشگری چگونه ممکن است؟

آقای روحانی شما دیگر چرا؟! /‏آدرس درست؛ کاخ سفید یا پاستور؟! /‏چرا غیر از گلایه و آه و ناله کاری نمی کنید؟

گندم و امید به روزهای طلایی

استخدام اپراتور تولید آقا در شرکت کارتک سیستم در قزوین

کدام کشورها بیشترین ذخایر ارزی را دارند؟

استخدام تکنسین تولیدی شیمیایی آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام حسابدار ،کارشناس بازرگانی، کارشناس فنی در تهران

بیش از یکصد هزار بیمار کووید - 19 در مصر

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران

موشی که برای خنثی سازی مین مدال طلا گرفت+عکس

رشد شدید نقدینگی در صورت تصویب طرح جهش تولید مسکن

استخدام مهندس برق خانم یا حقوق و مزایا در یک شرکت معتبر در قم

وضعیت بزرگ ترین اقتصاد اروپایی چطور خواهد بود؟

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت تولیدی بازرگانی در تهران

آغاز ثبت نام مسافربرهای شخصی در طرح تبدیل به دوگانه سوز تا دو هفته آینده

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در شرکت رونیکس در تهران

کروناویروس و کاهش 1.2 میلیارد گردشگر در جهان

استخدام کارشناس آمار خانم (رشته مالی،اقتصاد،آمار) در تهران

استخدام مدیر فروش زنجیره ای آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس HSE آقا با سابقه کار مفید در تهران

کدام کشورها بیشترین ذخایر ارزی را دارند؟

استخدام کارشناس فروش خانم (رشته مهندس مکانیک) در تهران

استخدام مسئول طراحی و تبلیغات خانم در اصفهان

بازگشت وضعیت قرمز کرونا و محدودیت ها در خوزستان

واگذاری 97 بنای تاریخی فرهنگی به بخش خصوصی

اعمال مجدد محدودیت های وضعیت قرمز کرونا در خوزستان

واگذاری 97 بنای تاریخی فرهنگی به بخش خصوصی

استخدام مهندس صنایع در شرکت صنایع غذایی پرپروک در تهران

اعتبارات موجود جوابگوی مرمت و نگهداری جاده های خراسان رضوی نیست

آغاز مرمت و بازسازی امامزادگان هفده تن گلپایگان

جزییات مجازات های ورود سفارش های یک و 10 سهمی در بازار سرمایه

کروناویروس و کاهش 1.2 میلیارد گردشگر در جهان

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مهندس برق و کارشناس بازرگانی خارجی در تهران

استخدام راننده جرثقیل در یک شرکت در استان تهران

اعتبارات موجود جوابگوی مرمت و نگهداری جاده های خراسان رضوی نیست

عضو ستاد کرونا: مراکز درمانی تخت خالی ندارند

روشی کاملاً جدید برای تولید ارزان و ایمن مواد دارویی

اختصاص ارز 4200 تومانی به کالا های اساسی

استخدام نیروی کار جهت کارواش در همدان

چرخ رانندگان از مسیر گرانی خارج می شود؟

استخدام مدیریت استراتژیک و مدیر فروش و بازاریابی در تهران

کارتون| خوش اشتها!

روشی کاملاً جدید برای تولید ارزان و ایمن مواد دارویی

وضعیت بزرگ ترین اقتصاد اروپایی چطور خواهد بود؟

افت خفیف دلار جهانی

استخدام کارشناس شیمی آقا در یک شرکت معتبر تولیدی در تهران

تولید خودرو با مواد اولیه تجدید پذیر

استخدام مونتاژ کار برد الکترونیک در شرکت آلتون رای در تهران

افت خفیف دلار جهانی

تامین کالاهای اساسی سال آینده با ارز 4200 تومانی

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در سهروردی

جمع آوری بیش از 10 هزار مترمربع تور ماهیگیری از سد زاینده رود

افت خفیف دلار جهانی

درهای اقتصاد چین به روی جهان باز می شود

مسابقات قهرمانی قایقرانی آب های آرام کشور

نرخ جدید سپرده قانونی بانک ها و موسسات اعتباری اعلام شد

درهای اقتصاد چین به روی جهان باز می شود

شکوفایی درختان آکاسیا در سوچی

وضعیت بزرگ ترین اقتصاد اروپایی چطور خواهد بود؟

باد های سوزان

چرخ رانندگان از مسیر گرانی خارج می شود؟

کدام کشورها بیشترین ذخایر ارزی را دارند؟

بلاتکلیفی بیمه 15 هزار تاکسیران تهرانی

ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی +مقاصد جدید

استخدام خدمات و میزبان در مجموعه تجاری گالریا در تهران

چرخ رانندگان از مسیر گرانی خارج می شود؟

40 میلیون دلار درآمد جهانگردی ایران

حد نصاب جدید برای صادرات کشور

ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی +مقاصد جدید

بخش خصوصی جدا از مردم نبود

ثبات بازار سرمایه با ممنوعیت نوسان گیری روزانه

بازگشت محدودیت های کرونایی به استان ها

استخدام پشتیبان پایانه های فروشگاهی آقا در تهران

ویدیو کامنت| محروم ترین نقطه شهرستان کم برخوردار گیلان کجاست؟

ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی +مقاصد جدید

نوبخت: نفت در بودجه 1400 پیش فروش می شود/ ارز نفتی سال آینده برمبنای 42000ریال محاسبه خواهد شد

احیای 10 واحد صنعتی در سوادکوه شمالی

گپ وگفت با یک «سنگ قبر فروش»/ هیچ محدودیتی نداریم!

کدام کشورها بیشترین ذخایر ارزی را دارند؟

50 درصد تولید تخم مرغ در آذربایجان شرقی مازاد بر نیاز است/ تولید 10 درصد تخم مرغ در کشور در استان

برداشت 273 هزار تن انگور از تاکستان های آذربایجان شرقی

توسعه روستا با گردشگری چگونه ممکن است؟

توپ همچنان در زمین کروناست!

بیمه 15 هزار تاکسیران تهرانی بلاتکلیف است

چیزهایی که نباید با سرکه تمیز کرد

تکاپو برای تدارک بسته های معیشتی در روز اربعین

ضعف سامانه بازارگاه باعث ایجاد فساد در توزیع خوراک دام می شود

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در فولادفام در تهران

پرداخت تسهیلات تشویقی به کلزاکاران استان آذربایجان شرقی

استخدام اپراتور ثبت سفارش، گرافیست، پروموتر در اصفهان

ثبات بازار سرمایه با ممنوعیت نوسان گیری روزانه

سازوکار فعالیت مشاوران املاک اصلاح می شود

ثبت نام برای انتخاب فعالان نمونه اقتصادی فارس

کاهش تصادفات جاده ای در ممسنی

قطع گاز در بعضی از نقاط شهرستان زرقان

جذب 23 هزار مشترک جدید گاز در فارس

مفهوم و کارایی معاملات برخط بازار سرمایه

استخدام راننده آقا در یک شرکت تولیدی معتبر در اصفهان

استخدام 10 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

مافیای مسکن در شهر پردیس از چه نوعی است؟ / گرانی در تهران پردیس را شلوغ کرد

مافیای مسکن در شهر پردیس از چه نوعی است؟ / گرانی در تهران پردیس را شلوغ کرد