مطالب مرتبط:
روحیه کمال طلبی پژوهشگران جهاد دانشگاهی، این نهاد را به موسسه ای پیشرو در مسیر توسعه کرده است
در نشست خبری رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر چه گذشت؟ /فیلم
نیاز تشکل های دینی به ایده پردازی های نوین جهاد دانشگاهی
برطرف کردن نیاز استان اولویت جهاد دانشگاهی است
روحیه کمال طلبی پژوهشگران جهاد دانشگاهی، این نهاد را به موسسه ای پیشرو در مسیر توسعه کرده است
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 مرداد 1399 ساعت 12:552020-08-06اقتصادي

جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ ایجادکننده فصلی نوین در توسعه اجتماعی کشور


رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: پژوهش های صورت گرفته در جهاددانشگاهی با توجه به بازخوردها، به عنوان یک منبعی معتبر، فصل نوینی در زمینه توسعه اجتماعی پیش­ روی سیاستگذاران و برنامه ریزان ارشد و صاحبنظران کشور قرار گرفته است.

- جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ ایجادکننده فصلی نوین در توسعه اجتماعی کشور " رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: پژوهش های صورت گرفته در جهاددانشگاهی با توجه به بازخوردها، به عنوان یک منبعی معتبر، فصل نوینی در زمینه توسعه اجتماعی پیش­ روی سیاستگذاران و برنامه ریزان ارشد و صاحبنظران کشور قرار گرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مسعود شهرجردی، رییس جهاد دانشگاهی این استان گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی و غیردولتی، دارای شخصیت مستقل و از لحاظ اداری، استخدامی و مالی تابع مقرراتی است که در چارچوب اختیارات قانونی به تصویب هیئت امنای جهاد دانشگاهی می رسد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان مرکزی پس از تشکیل جهاد دانشگاهی کشور تشکیل شد و بر مبنای روحیه جهادی و با کمترین امکانات و با تحمل سختی ها و مشکلات فعالیت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خود را به تدریج توسعه و گسترش داد.

شهرجردی اظهار کرد: هویت جهاد دانشگاهی و رسالت ها و نقش آن در سند بیست ساله نظام جمهوری اسلامی ایران تعریف شده و در سایه ایمان و کوشش جهادگران دانشگاهی سراسر کشور، در مسیر تحقق آرمان ها و اهداف والای انقلاب اسلامی، قانون اساسی و انقلاب فرهنگی، تلاش خواهیم کرد.

رویکرد جهاد دانشگاهی بر همین مبنا، حفظ و ارتقا روحیه انقلابی و هویت اسلامی، تربیت منابع انسانی کارآمد و تاثیرگذار و پیشرو بودن در شناسایی و رفع نیازهای استان و کشور است.

جهاد دانشگاهی نهاد فرهنگی است وی در خصوص تاثیرات جهاد دانشگاهی در سطح استان و کشور اظهار کرد: جهاد دانشگاهی، نهادی فرهنگی است و آنچه از کار فرهنگی انتظار می رود، تأثیر تدریجی است.

کار فرهنگی در بستر زمان و شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی معنا پیدا می کند؛ بنابراین برای بررسی تأثیراتی که جهاد دانشگاهی در سطح استان و کشور داشته باید تاریخ چهل ساله این نهاد را مورد مطالعه قرار داد و دستاوردهای آن را به نمایش گذاشت.

شهرجردی تصریح کرد: پیرسالی جمعیت کشور یک چالش بزرگ منطقه ای است و جهاد دانشگاهی به عنوان پرچم دار و مؤسس پژوهش های مرتبط با سلول های بنیادی و درمان ناباروری در کشور مطرح و در دنیا نهادی شناخته شده در این عرصه است.

جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز با ورود به این عرصه، تنها مرکز درمان ناباروری در غرب کشور را تاسیس کرده و با فعالیت این مرکز نه تنها بار بزرگی از دوش متولیان امر در این استان در حوزه درمان ناباروری برداشته شد، بلکه خدمات رسانی به بیمارانی از استان های همجوار تاثیرگذاری مثبت این اقدام را در حوزه کمک به بخش بهداشت و درمان کشور بیش از پیش نمایان کرد .

تربیت سرمایه انسانی کارآمد؛ مهمترین دستاورد جهاد دانشگاهی وی درخصوص مهمترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی در این سال ها با توجه به همه فراز و نشیب هایی که داشته گفت: مهمترین دستاورد این نهاد نه تنها در استان بلکه در کشور سرمایه های عظیم انسانی آن است.

کارشناسان، مدیران و متخصصینی که در سایه خوداتکایی، تلاش، توکل و علم، بدون درگیر شدن در پیچ و خم های زندگی کارمندی و رفتارهای بروکراسی همیشه آماده خدمت هستند، را می توان بزرگترین دستاوردی دانست که در سایه فعالیت این نهاد در این سال ها پرورش داده شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: در واقع همان چیزی که باعث شده است جهاد دانشگاهی در میان این همه رقیب در زمینه های فرهنگی، پژوهش، درمان، صنعت و اشتغال حرفی برای گفتن داشته باشد همان ویژگی هم باعث شده است که این نهاد نیروی انسانی خاص خود را داشته باشد.

وی در خصوص فعالیت های شاخص پژوهشی این نهاد در استان مرکزی گفت: فعالیتهای شاخص علمی و پژوهشی متعددی در حوزه معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد استان اتفاق افتاده است که از جمله آنها می توان به تولیدات علمی و پژوهشی شامل تحقیقات سیاست­پژوهانه کاربردی، چاپ و انتشار کتب، مقالات و گزارش های مدیریتی، برگزاری نشست های تخصصی برآمده از فعالیت های پژوهشی، راه ­اندازی مرکز دیده ­بان اجتماعی اشاره کرد.

شهرجردی گفت: شاید بتوان شاخص­ ترین رویداد پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی که باعث افزایش سطح اعتبار علمی و پژوهشی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی استان مرکزی نیز شده است را اجرای موفقیت آمیز طرح ملی بررسی وضعیت شاخص های توسعه اجتماعی در استان های کشور دانست که به نظر می رسد این پژوهش می تواند با توجه به بازخوردها، به عنوان منبع معتبر، فصل نوینی در زمینه توسعه اجتماعی پیش­ روی سیاستگذاران و برنامه ریزان ارشد و صاحبنظران کشور قرار دهد.

این پژوهش برای اولین بار توسط اعضای هیئت علمی گروه پژوهشی توسعه اجتماعی واحد و به سفارش سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده است.

شهرجردی ارائه خدمات در حوزه سلامت را قابل قبول توصیف کرد و با اشاره به توسعه دفتر انتقال تکنولوژی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار کرد: البته برنامه هایی همچون راه اندازی کلینیک زخم، کلینیک اهدای جنین و امثال آنها از برنامه های پیش روی واحد است که در بعضی موارد در شرف راه اندازی هستند، از سوی دیگر آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی استان مرکزی با استفاده از مدرن­ ترین تجیهزات و ابزار، خدمات ارزنده ای را در راستای سنجش و پایش آلاینده های محیط زیستی در زمینه های هوا، صدا، فیزیک و شیمیایی و بیولوژی با هدف کمک به بهبود شرایط زیستی و طبیعی و نهایتا سلامت جامعه انجام داده ­است.

ارائه آموزش های اشتغال محور برای درمان بیکاری وی در ادامه با اشاره به مهم ترین فعالیت های این نهاد در حوزه آموزش تصریح کرد: ارزیابی شایستگی مدیران استان در جهاد دانشگاهی از فعالیت های این حوزه است که مرحله سوم اینکار در حال انجام است، این خدمت برای استان بسیار حیاتی است، همچنین برگزاری آزمون های متمرکز استخدامی نهادهای دولتی به این حوزه واگذار شده و تاکنون دو آزمون در کمال سلامت و امنیت برگزار شده است.

خدمات آموزشی که در حال حاضر از سوی معاونت آموزشی این نهاد ارائه می شود، برنامه های متنوعی از فعالیت های مختلف آموزشی در حوزه آموزش های مهارتی و تخصصی کوتاه مدت است که در دو بخش آموزش های تخصصی کوتاه مدت عمومی و آموزش های تخصصی کوتاه مدت سازمانی ارائه می شود.

شهرجردی در خصوص فعالیت های فرهنگی این نهاد نیز گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی، خبرگزاری های ایسنا و ایکنا به عنوان معتبرترین خبرگزاری های استان را در اختیار دارد که هر دو خبر گزاری به دلیل صحت، سلامت و سرعت در مخابره اخبار مؤثر و امیدبخش، رسانه های مطرحی در استان هستند.

وی با اشاره به اقداماتی که از سوی این نهاد در راستای کمک به اشتغال دانش آموختگان در قالب فعالیت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی و مراکزی همچون مرکز رشد واحدهای فناور محلات و نیم ور انجام می شود، توجه به اشتغال دانش آموختگان یک ضرورت انکارناپذیر عنوان کرد که مورد توجه جهاد دانشگاهی قرار گرفته است.

حرکت در مسیر سوق دادن دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه به فعالیت های اشتغال محور و تسهیل امور برای آنان در این مسیر از اقدامات این نهاد در راستای کاهش معضل بیکاری در استان است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - استان مرکزی - رییس جهاد دانشگاهی - توسعه اجتماعی - جهاد - استان - مرکزی - اجتماعی - جهاددانشگاهی - توسعه - کشور - نوین - برنامه - رییس - روابط عمومی - عمومی - پژوهش - قرار - فصلی - ارشد - صورت - استخدامی - روابط - گزارش - مستقل - مسعود - ایکنا - شخصیت - نهاد

آخرین اخبار سرویس:
اتمام طرح های انتقال آب، رافع چالشهای اساسی نصف جهان

بروجن پیشرو در اجرای سامانه های نوین آبیاری

صعود دلار در معاملات خارجی

486 نوع محصول در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم تولید می شود

هیچ کشوری ظرفیت ترانزیتی ایران را ندارد/ اکو؛ مکمل ظرفیت ژئواکونومیک

خسارت بیش از 850میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی

دوچرخه سواری شهروندان قم در روز جهانی بدون خودرو

استخدام مسئول نرم افزار و کارشناس نرم افزار در زنجان

استخدام کارمند فروش، سرپرست فروش خانم در البرز

قیمت روز گوشی موبایل امروز 2 مهر 99

اعتراض شدید فرزند شهید مطهری درباره اهمال در برخورد با متعرضان به جان و مال و ناموس مردم در خیابان ها

کمبود و گرانی کود و سموم کشاورزی؛ قیمت ها سربه فلک کشید

عوارضی تردد در مسیر محمدیه و مهرگان کاهش یافت

بازار با کمبود70 درصدی نهاده های دامی مواجه است

از «چاپ اسکناس بی پشتوانه» تا «بازگشت قیمت مسکن به کانال 12 میلیون تومان»

عامل پنهان نزول بورس | نقش ربات های معاملات الگوریتمی در تشکیل صف های فروش سهام

486 نوع محصول در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تولید می شود

دوچرخه سواری در خیابانی بدون خودرو

گندم کاران سمنان در دوراهی کاشت یا تغییر کشت

استخدام 11 عنوان شغلی از اصفهان جهت کار در زنجان

موج جدید سیگنال گرانی در بازار موبایل؛ قیمت تلفن همراه با خریداران راه نمی آید

استاندار زنجان: امسال 27 پروژه مهم استان به دولت معرفی شد

استخدام مدیر تولید و مدیر انبار تولیدی در تهران

تونل کبیرکوه گرفتار در پیچ و خم اعتبارات/ مطالبات پیمانکار پرداخت نشد

سروستان فارس در مسیر توسعه و آبادانی

ضرورت تسهیل و تسریع در روند تجارت فرامرزی در پایانه مرزی نوردوز

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز 2 مهر 99 +جدول

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و سهام عدالت 500 هزار تومانی امروز چهارشنبه 2 مهر 99

برداشت 10 هزار و 200 تن پیاز در فارسان

طلای 18 عیار نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز چهارشنبه 2 مهر 99+ جدول

قیمت روز خودرو های سایپا 2 مهر 99 + جدول قیمت خودرو در بازار

گردش چرخ های حمل و نقل زیر فشار کرونا

لزوم جلوگیری از توسعه بی دلیل حریم شهر ها در آذربایجان شرقی

دعوت به همکاری نماینده فروش بیمه عمر و تامین آتیه در گیلان

عادی انگاری کرونا و استمرار بر وضعیت قرمز

قیمت روز خودرو های مدیران خودرو امروز چهارشنبه 2 مهر 99 + خرید اقساطی محصولات مدیران خودرو

یزد تنها 5 محصول کشاورزی با نشان استاندارد دارد؛ ضرورت کمک به بخش تولید

قیمت خودرو های مدیران خودرو 2 مهر 99 + قیمت ام وی ام در بازار

استخدام کارشناس سیستم های برق به صورت تمام وقت در تهران

روزنامه های اقتصادی| افزایش 4 درصدی تورم نقطه ای شهریور، موج تازه تورم تایید شد

کشت پاییزه کلزا در 70 هکتار از اراضی کشاورزی خانمیرزا

طرز تهیه پلو مرغ هندی تند و خوشمزه

ویدیو| آیا عصر نفت به سر آمده است؟

افزایش 65 درصدی ظرفیت پالایش گاز در 7 سال گذشته

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش خانم با حقوق، مزایا در اصفهان

استخدام مدیر تولید آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا (کپی رایتر) در تهران

استخدام کارشناس خرید و تدارکات با حقوق ومزایا در خراسان رضوی

سیلندر گاز مایع کالایی کمیاب و قیمتی در آبادان

استخدام کارشناس مرکز تماس خانم در مجموعه استاد بانک در البرز

استخدام تکنسین تاسیسات آشنا به تعمیرات و عیب یابی در مشهد

نان گران شد

«آستان قدس» کلزاکاران خراسان شمالی را حمایت می کند

صدای بیشتر یا هزینه ای بیشتر؟

منافع چه کسانی در واردات کره با ارز 4200 تومانی در میان بود؟+ ویدیو

امشب یارانه تخم مرغ واریز می شود!

استخدام کارشناس فروش منطقه آقا در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در شرکت شیرآلات شودر در فارس

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت تولیدی قطعات خودرو در البرز

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش آقا در تهران

استخدام فروشنده آقا در یک مزون فروش لباس مردانه در تهران

قیمت پراید در بازار امروز چهارشنبه 2 مهر 99

تاریخ روز معلم در سال 99

جدول قیمت طلا ارز دلار سکه طلا یورو امروز چهارشنبه 2 مهر 99

استخدام کارشناس فروش مجرب با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه در تهران

ویدیو| وضعیت همه بازارهای مالی در شهریور ماه+ فیلم

مایکروسافت از تولید نمایشگر 85 اینچی خبر داد

ویدیو| پس اندازهای مردم کجاست؟

ویدیو| جزییات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مهر

عوامل افزایش قیمت گوشی موبایل/ چرا مردم تمایلی به خرید یا تعویض گوشی ندارند؟

استخدام کارشناس تضمین کیفیت خانم در قزوین

استخدام کارشناس ساخت و تولید آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام پشتیبان فروش خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

نرخ تورم شهریورماه به 26 درصد رسید

استخدام کارشناس فروش مواد شیمیایی با حقوق و پورسانت در تهران

ویدیو| چرا بورس مثبت نمی شود؟

چهار دارایی پربازده تابستان کدام ها بودند؟

تشدید نظارت های کرونایی در هشترود

تازه ترین قیمت آپارتمانهای زیر 100متر در تهران

استخدام منشی خانم در شرکت ارکان آرا تجارت البرز در تهران

قاچاقچیان کالا و ارز در آذربایجان شرقی بیش از 687 میلیارد ریال جریمه شدند

استخدام سرپرست فروشگاه و ویزیتور فروش در تهران

استخدام اپراتور ماهر تراش دستی و cnc، کارشناس مکانیک در اصفهان

استخدام کارمند فروش با حقوق مطلوب ، پورسانت و مزایا در البرز

استخدام نیروی انتظامات، کارشناس بازرگانی و تراشکار در مشهد

استخدام کارشناس صادرات در شرکت سینا پیشگام دارو نوین در تهران

استخدام مدیر فروش آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مدیر تولید و مسئول فنی در یک شرکت صنایع غذایی در تهران

مزایای استفاده از خودروهای گازسوز چیست؟

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در یک شرکت معتبر در قم

هیچ کشوری ظرفیت ترانزیتی غنی مانند ایران ندارد/ اکو؛ مکمل ظرفیت ژئواکونومیک

واگذاری 50 معدن از طریق بازار سرمایه

لوفتهانزا 22 هزار نفر را اخراج می کند

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه درکنسرسیوم دیالیز ایران در البرز

رونق تولید خانگی در خسرویه

بی تفاوتی بورس به حقوقی ها

استخدام پیک موتوری آقا در گروه رفتاری در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی داخلی در شرکت پارس کرون در تهران

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت تبلیغاتی در تهران

استخدام مهندس مکانیک سیالات و جامدات در یک شرکت معتبر در البرز

جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ ایجادکننده فصلی نوین در توسعه اجتماعی کشور

جهاد دانشگاهی استان مرکزی؛ ایجادکننده فصلی نوین در توسعه اجتماعی کشور