مطالب مرتبط:
پروتکل ‎های سخت گیرانه در کنکور/ نظارت سازمان های مردم نهاد بر اجرای آزمون سراسری
مصوبات مهم نشست تعیین سرنوشت برگزاری کنکور | جلسه با حضور چه کسانی برگزار شد؟
مصوبات مهم نشست تعیین سرنوشت برگزاری کنکور | جلسه با حضور چه کسانی برگزار شد؟
ببینید | توضیحات وزیر بهداشت در خصوص برگزاری کنکور
از تشدید نظارت بر بازار تا آمادگی برای برگزاری کنکور سراسری در چهارمحال و بختیاری
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 مرداد 1399 ساعت 06:552020-08-04پزشكي

توافق برای برگزاری متفاوت ترین کنکور | چه کسانی برای کنکور تصمیم گرفتند؟ | بسیج و سازمان های مردم نهاد نظارت می کنند


عصر دیروز جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، - توافق برای برگزاری متفاوت ترین کنکور چه کسانی برای کنکور تصمیم گرفتند؟ بسیج و سازمان های مردم نهاد نظارت می کنند " عصر دیروز جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و با تأکید نمایندگان در این نشست، امسال شاهد برگزاری یک کنکور متفاوت خواهیم بود.

  به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، نشست تخصصی بررسی چگونگی برگزاری کنکور با حضور رؤسای کمیسیون های آموزش و بهداشت مجلس با وزیر بهداشت و وزیر علوم برگزار و مقرر شد با رعایت تمهیدات ویژه کنکور سراسری و ارشد در موعد زمانی خود برگزار شود.

بر این اساس روزهای واپسین مرداد ماه شاهد برگزاری متفاوت ترین، حساس ترین و چه بسا مهم ترین کنکور در تاریخ کشور خواهیم بود.

درحالی فشارها روی دولت برای برگزار نشدن کنکور شدت یافته بود که عصر دیروز جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و با تأکید نمایندگان در این نشست، امسال شاهد برگزاری یک کنکور متفاوت خواهیم بود.

گرچه در این میان همچنان بخشی از جامعه مخالف برگزاری کنکور است و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز معتقد به لغو و یا تعویق آن هستند.

عده ای هم وضعیت پیش آمده را زمان مناسبی برای لغو کنکور می دانند.

اما دولت معتقد است این مسئله ابعاد زیادی دارد و به راحتی نمی توان درباره آن تصمیم گرفت.

وزیر بهداشت هم در پایان جلسه امشی تاکید کرد که در رابطه با احتمال حذف کنکور در سال های آتی قرار شد تصمیم منطقی صورت گیرد و به آن موضوع نیز پرداخته شود.

اما این کنکور متفاوت قرار است چگونه برگزار شود؟ کنکور در هر حوزه فقط با 20 درصد تراکم داوطلبان برگزار می شود منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در این باره گفت: پس از مأموریتی که رییس مجلس به کمیسیون آموزش محول کرد این کمیسیون جلسه فوق العاده ای را روز گذشته برگزار کرد که در این جلسه، نمایندگان راضی به برگزاری کنکور با شرایطی که کنکور دکتری برگزار شد، نبودند و بر همین مبنا امروز نشستی در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت و علوم، رؤسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در وزارت بهداشت برگزار شد.

وی در گفت و گو با خانه ملت ادامه داد: در این جلسه مقرر شد علاوه بر عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری، هر حوزه تنها 20 درصد از ظرفیت پذیرای داوطلبین باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بر اساس تأکید رییس مجلس، بزرگترین دغدغه ما سلامت داوطلبان است، افزود: حاصل این گفت وگو و جلسات چند روز اخیر این شد که سازمان سنجش، پروتکل ها را با سختگیری بیشتری نسبت به آزمون دکتری پیاده سازی کند.

سه مرحله نظارت سختگیرانه فاصله داوطلبان 2 متر خواهد بود رییس کمیسیون آموزش تصریح کرد: در سه مرحله نقل و انتقال داوطلبان به داخل حوزه امتحانی، ورود و خروج با سختگیری انجام شود و پروتکل های سختگیرانه در این مبادی در نظر گرفته شود.

منادی سفیدان یادآور شد: همچنین قرار شد فاصله گذاری 2 متری رعایت شود، ماسک برای داوطلبان تامین شود و تنها از 20 درصد فضای مکان های برگزاری آزمون استفاده شود.

ناظرینی از سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد بر کنکور نظارت خواهند داشت .

وی افزود: همچنین مقرر شد ناظرینی از سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد بر برگزاری کنکور نظارت داشته باشند.

وی اضافه کرد: نهایتا تصمیم به برگزاری کنکور در تاریخ مقرر 31 مرداد گرفته شد تا داوطلبان از اضطراب خارج شوند.

نظارت های قوی بر اجرای پروتکل ها خواهیم داشت تا حتی یک نفر هم به کرونا مبتلا نشود.

رییس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به برنامه های کمیسیون آموزش و مجلس برای حذف کنکور گفت: کمیسیون آموزش برنامه های جدی برای حذف کنکور دارد که این برنامه ها را برای سال های آتی در چارچوبی منطقی دنبال خواهد کرد.

سخنان وزیربهداشت درباره برگزاری کنکور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری کنکور سراسری با رعایت پروتکل های بهداشتی در تاریخ مقرر (از 30 مردادماه) خبر داد.

سعید نمکی "روز دوشنبه پس از برگزاری جلسه ای با وزیر علوم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه برگزاری کنکور سراسری بیان کرد: بزرگترین دغدغه همه ما حفظ سلامت عزیزان ملت ایران است و هر فرزند این سرزمین را فرزند خودمان می دانیم.

جلسه مفصلی برگزار و بحث های زیادی انجام شد و برای خروج از این بلاتکلیفی، موارد مورد جمع بندی قرار گرفت تا بتوانیم نتیجه مطلوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: کمیته ای تشکیل می شود که روسای دو کمیسیون مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس در کنار همکاران ما در وزارت بهداشت و وزارت علوم و سازمان سنجش یک بار دیگر پروتکل ها را مرور کرده و سخت تر از آزمون دکتری در نظر خواهند گرفت.

وزیر بهداشت گفت: با سختگیری بیشتر در سه مرحله مهم شامل نقل و انتقال داوطلبان به حوزه امتحانی، داخل حوزه امتحانی و هنگام خروج و با پروتکل های سختگیرانه دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که در مناطق مختلف، پروتکل های بهداشتی تغییر کند.

در استان های گرمسیر مثل سیستان و بلوچستان و هرمزگان، در چنین شرایط و آب و هوایی باید فاصله ها و موارد را متفاوت در نظر بگیریم.

قرار شد حدود 20 درصد فضای اشغال هر سالن نباشد و فاصله گذاری ها حداقل 2 متر باشد.

همچنین قرار شد اگر داوطلبی ماسک یا پک بهداشتی نداشت، برای او تهیه شده و تحویل داده شود.

نمکی گفت: قرار بر این شد که ناظرها با اشتراک بین وزارت بهداشت و مجلس و بسیج و سازمان های مردم نهاد انتخاب و نظارت قوی انجام شود.

وزیر بهداشت افزود: در مورد کنکور سراسری و برخی رشته ها که داوطلب کمتری دارد نیز تلاش می شود که فضای مناسب تری فراهم شود.

وی بیان کرد: تصمیم بر این شد که با توان مندی و قدرت، کنکور سراسری در 31 مرداد برگزار شود تا هم عزیزان ما از اضطراب در بیایند و هم تکلیف برگزار کنندگان روشن شود؛ اما این تضمین را هم خواهیم داشت که با رعایت مردم و همراهی عزیزان، نظارت بر اجرای پروتکل ها به قدری قوی باشد که کسی دچار بیماری نشود.

وی عنوان کرد: مقرر شد بازنگری درخصوص کنکور سراسری صورت گیرد و رشته هایی که داوطلبین کمتری دارد تلاش می شود تا بار آنها را تا روز کنکور از دوش تعداد شرکت کننده ها کم کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در رابطه با احتمال حذف کنکور در سال های آتی قرار شد تصمیم منطقی صورت گیرد و به آن موضوع نیز پرداخته شود، امیدواریم همانطور که در کشور تصمیمات بزرگی گرفتیم کنکور نیز به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

اجرای دقیق تر پروتکل های بهداشتی در کنکور 99 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پروتکل های بهداشتی در کنکور سراسری 99 دقیق تر اجرا می شود.

ابلاغ می کند.

وی افزود: پروتکل های کنکور کارشناسی ارشد 99 معلوم است و به دلیل فاصله دو روزه داشتن تا این آزمون حتما بررسی های لازم صورت می گیرد.

غلامی گفت: در واقع این پروتکل ها با تاکید و دقت بیشتری برای آزمون کارشناسی ارشد اجرا خواهد شد.

به گفته غلامی، به دلیل جمعیت بیشتر کنکور سراسری، این پروتکل ها باید با دقت بیشتری اجرا شود.

وی درباره استفاده از سالن های ورزشی وزارت ورزش برای برگزاری کنکور سراسری 99 تاکید کرد: این مکان ها باید ابتدا بررسی شوند و اگر شرایط لازم را داشتند، مورد استفاده قرار می گیرد غلامی تاکید کرد: ما باید به داوطلبان آرامش دهیم تا با خیال راحت در آزمون شرکت کنند.

نباید نگران سلامتی شان باشند چرا که پروتکل هایی برای این آزمون پیش بینی شده است و نهایت تلاش برای حفظ سلامتی آنها به عمل می آید.

وی گفت: ما باید به مردم آرامش دهیم و کنکور با خیال راحت برگزار می شود.

نباید نگران سلامتی شان باشند چرا که پروتکل هایی برای این آزمون پیش بینی شده است و نهایت تلاش برای حفظ سلامتی آنها به عمل می آید.

در جلسه امشب مسوولان وزارت علوم و بهداشت همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس مقرر شد کنکور سراسری در روزهای 29، 30 و 31 مردادماه و اول شهریور ماه به مدت چهار روز برگزار شود.

چه کسانی برای کنکور تصمیم گرفتند؟ احمد نادری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در گفت وگو با فارس در تشریح جزییات نشست عصر امروز با موضوع برگزاری آزمون های کنکور سراسری و کارشناسی ارشد که با حضور وزرای بهداشت، علوم و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر طولانی اعضای این نشست مقرر شد آزمون های کنکور سراسری و کارشناسی ارشد در موعد مقرر و با رعایت پروتکل های سخت گیرانه بهداشتی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست علاوه بر سعید نمکی وزیر بهداشت و منصور غلامی وزیر علوم و خدایی رییس سازمان سنجش، تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله منادی رییس کمیسیون آموزش، شهریاری رییس کمیسیون بهداشت، ویس کرمی، وحیدی، سنگدوینی و قاضی زاده از اعضای کمیسیون آموزش، بهداشت و فرهنگی مجلس حضور داشتند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله شهریاری، سنگدوینی و من موافق تعویق برگزاری کنکور آزمون سراسری بودیم.


کلید واژه ها: بهداشت - برگزاری - برگزار - کنکور - سازمان های مردم نهاد - نمایندگان مجلس - نمایندگان - کنکور سراسری - کمیسیون - متفاوت ترین - مجلس - آموزش - متفاوت - درمان و آموزش پزشکی - مردم نهاد - بررسی - حضور - سراسری - سازمان - وزیر بهداشت - آموزش پزشکی - تصمیم - نظارت - توافق - وزارت - بسیج - نهاد - نشست - ستاد - مردم

آخرین اخبار سرویس:
کرونا و خطر ورشکستگی بیمارستان های دولتی

لزوم پرهیز از موازی کاری در اجرای تست وزن دانش آموزان

آنفلوآنزا از کِی شروع می شود؟

ریزیدرونات؛ موارد مصرف، عوارض جانبی

جدیدترین عارضه بیماری کرونا در بدن را بشناسید

واکسن آنفلوانزا از هلند وارد شده است/ تا شش ماه آینده به واکسن کرونا دسترسی نداریم

20 عادت سالم که کیفیت زندگی تان را بهبود می بخشد (2)

دلایل و عوامل خطر برای لخته های خون

فروش غیر داروخانه ای واکسن آنفلوانزا ممنوع است

آتنه فقیه نصیری بعد از سه سال مبارزه با بیماری ام اس+عکس

هشت تیم تخصصی درمانی عازم مناطق کمتربرخوردار کرمانشاه شد

تغذیه پاییزی را بشناسیم| پرهیز از خوراکی های خشکاننده بدن

تزیینات خطرناک کرونایی

آنفلوآنزا چه زمانی آغاز می شود؟

وضعیت وخیم 11 بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان

تغذیه پاییزی را بشناسیم/ پرهیز از خوراکی های خشکاننده بدن

20 عادت سالم که کیفیت زندگی تان را بهبود می بخشد (1)

روایتی از تجربه جنگ با موذی ترین ویروس دنیا

انتقاد متخصص عفونی از تجویز یک داروی کرونا

گلایه کرونایی دکتر قدیر از بستنی فروشی ‎ها و نانوایی های قم

از ضعیف شدن هماهنگی بین دستگاه ها تا دفاع از تصمیمات ستاد کرونا

آنفلوآنزا از کی شروع می شود؟

عارضه خطرناک دیگر کرونا

خواص نارنگی؛ از سلامتی تا زیبایی

چگونه کبد خود را سالم نگهداریم؟

نارسایی حاد کلیوی؛ عارضه دیگر کرونا

21 درصد دانش آموزان استان زنجان اضافه دارند

معجزه ی پسته تازه برای سلامتی

آنفلوآنزا از کِی شروع می شود؟

فروش غیر داروخانه ای واکسن آنفلوانزا ممنوع است

21 درصد دانش آموزان استان زنجان چاقی و اضافه دارند

غربالگری مستمر معلمان و دانش آموزان زنجانی در اولویت قرارگیرد

افراد دارای اعتیاد به مواد مخدر بیماری کووید 19 را با شدت بیشتری تجربه می کنند

تاثیر ژنتیک در سطح ابتلای افراد به کرونا

تعطیلی یک هفته ای در انتظار مدارسی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند

غفلت از خشونت رو به رشد علیه کودکان

آموزش خود مراقبتی به عموم مردم، مهمترین اصل در پیشگیری از خودکشی

شوخی مردم با جدیت کرونا

وضعیت 11 بیمار کرونایی در هرمزگان وخیم است

هشدار: مرغ زنده نخرید!

چقدر مجاز هستیم از غذاهای یخچالی استفاده کنیم؟

در پاییز به این خوراکی ها لب نزنید

خوردن انار برای چه کسانی ممنوع است؟

تحویل 50 دستگاه تجهیزات پزشکی و اختصاص 8 پزشک متخصص در الیگودرز

ابتلا و سطح درگیری افراد با کرونا ریشه در ویژگی های ژنتیکی دارد

آنفلوآنزا از کِی شروع می شود؟

نارسایی حاد کلیوی؛ عارضه دیگر کرونا

4 درصد مراجعات به پزشکان به خاطر سردرد است

درمان افسردگی بیماران ام اس با موسیقی درمانی

ارائه خدمات دندان پزشکی به بیش از 69 هزار نفر از سوی تأمین اجتماعی خراسان شمالی

مهدی خانلری برداشت ذرت در شهرری

کاهش چربی خون با گیاهی که «بمب خاصیت» است !

نتایج اولیه آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

جشنواره قارچ !! انواع غذا با قارچ

نارسایی حاد کلیوی؛ عارضه دیگر کرونا

بازگشایی اولین کافه حشیش در هنگ کنگ

موج سوم اپیدمی کرونا در راه کرمان

ابتلای نزدیک به هفت و نیم میلیون آمریکایی به کرونا

موج سوم اپیدمی کرمان در راه کرمان

اینفوگرافیک / شش منبع غذایی مهم برای پیشگیری از اضطراب

مفیدترین گیاهان خوراکی برای کاهش وزن

احتمالا موج سوم اپیدمی را در کرمان تجربه کنیم

دود کمبود کادر درمان به چشم مردم می رود

در مورد سلامت خواب نوزاد چه می دانید؟

انتقاد متخصص عفونی از تجویز یک داروی کرونا

اختصاصی| واکسن سرطان دهانه رحم چه زمانی توزیع می شود؟

تغذیه پاییزی را بشناسیم/پرهیز از خوراکی های خشکاننده بدن

نارسایی حاد کلیوی؛ عارضه دیگر کرونا

سهم چهارمحال و بختیاری از واکسن آنفلوآنزا 10 برابر شد

انتقاد تند متخصص عفونی برای تجویز یک داروی کرونا

چند پیشنهاد تغذیه ای برای پیشگیری از آلزایمر

علل مصرف ملون برای زنان باردار چیست؟

آب بدنتان را با مصرف این میوه تامین کنید

ارتباط رنگ مو و سرطان چیست؟

عکس | تزیینات خطرناک کرونایی

توافق 156 کشور برای تخصیص عادلانه واکسن کرونا

استخدام تکنسین دارویی و کارشناس اتاق عمل با مزایا در تهران

علت و راه های درمان ترس از خون یا هموفوبیا

فارس من| قوچان در لیست سطح بندی وزارت بهداشت برای دریافت ام.آر.آی قرارگرفته است

استخدام کارشناس تجهیز فروشگاهی آقا در تهران

هیچ داروی ضدکرونایی به مرحله تایید نرسیده است +عکس

استخدام خدمات درکلینیک چشم پزشکی نیکان در تهران

خواص درمانی ترکیب سیر با عسل با معده خالی

طرز تهیه کاچی خوشمزه به سبک مادربزرگ ها

استخدام طراح و گرافیست در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام اپراتور لیزر زیبایی پوست و زنان با مزایا در تهران

377 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در برزیل

استخدام خانم جهت مدیریت فروش مواد معدنی در همدان

3 مکان خطرناک در دوران کرونا

استخدام نیروی اداری مسلط به ICDL در مشهد

برای رفع کسالت و بی حالی چی بخوریم؟

از خنثی کردن خمپاره در قلب بیمار تا خون پزشکی که جان رزمنده را نجات داد

استخدام تحصیلدار در شرکت ایمن سلامت کاسپین در تهران

فیلم| کمبود مواد شیمیایی در مغز عامل اعتیاد

استخدام برنامه نویس Full-Stack مسلط به HTML5 و CSS3 در مشهد

ناخوشایندترین سن برای انسان ها

فواید درمانی این میوه خوش طعم پاییزی را بشناسید

آیا کودکان برای پیشگیری از کرونا باید ماسک بزنند؟

استخدام ویزیتور مویرگی در شرکت پخش رویال پیشگام شرق در تهران

بهترین سن برای انجام ارتودنسی

توافق برای برگزاری متفاوت ترین کنکور | چه کسانی برای کنکور تصمیم گرفتند؟ | بسیج و سازمان های مردم نهاد نظارت می کنند

توافق برای برگزاری متفاوت ترین کنکور | چه کسانی برای کنکور تصمیم گرفتند؟ | بسیج و سازمان های مردم نهاد نظارت می کنند