مطالب مرتبط:
آبرسانی سیار به 57 روستای شهرستان اردستان
حذف 300 روستای کرمان از چرخه آبرسانی سیار/منبع آپارتمان های شهری با تانکر آب شدند!
آبرسانی سیار به 57روستای شهرستان اردستان
گزارش تصویری| تمرین استقلال همچنان بدون بازیکنان کرونایی
گزارش تمرین استقلال| مجیدی پا به توپ شد،2 بازیکن اختصاصی تمرین کردند
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 تیر 1399 ساعت 07:202020-07-15اقتصادي

گزارش| آبرسانی سیار به 57 روستای اردستان/ آب شور سهم روستاییان شد


57 روستای اردستان با تانکر آبرسان می شود و در این راستا مشکلات زیادی برای روستاییان ایجاد کرده به نحوی که ممکن است چند روز هفته آب شر نداشته باشند.

- از اردستان، یکی از اقداماتی که توسط دولتمردان و مدیران شهرستانی مورد نظر بوده و باید به جدیت پیگیری شود موضوع آبرسانی به روستاهایی است که از نظر آب شرب در تنگناه قرار دارند و بعضا با تانکر به آن ها آبرسانی می شود و بعضا چند روزی را هم بدون آب شرب سپری می کنند.

آبرسانی سیار به عنوان یکی از راه های تامین آب شرب به منظور روستاهایی که با مشکلات حاد آب مواجه هستند چند سالی است که در اردستان انجام می شود اما آنچه در این راستا مهم است ایجاد یک آب پایدار برای روستاییان بوده تا موجب مهاجرت آنها به شهرها نشود.

حجت الله یکی از ساکنان روستاهای بخش برزاوند اردستان که آب شرب آن ها با تانکر تامین می شود؛ وی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: روستای مارچوبه، اشینه و کجی که به صورت موردی آبرسانی می شوند معمولا چند روز هفته را بدون آب شرب سپری می کنند.

وی ضمن اشاره به آب شرب فعلی در این روستا افزود: با توجه به اینکه این مناطق کم آب بوده و آب موجود هم شور است نمی توان از آن به عنوان آب شرب استفاده کرد که از مسئولان می خواهیم نسبت به یک آب پایدار با کیفیت برای این مناطق نظر مثبتی را داشته باشند.

محمد رضا یکی از روستاییان نیسیان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: روستای نیسیان، کهنگ و قهساره چند سالی بود با مشکل کمبود آب شرب شیرین روبرو بودند که با پیگیری های انجام شده توسط دهیاران و آب و فاضلاب شهرستان نسبت به تامین آب با تانکراقدام شده و تقریبا روزانه آب به قدر کافی موجود است.

وی ضمن تاکید بر تلاش همه جانبه مسئولان در رفع کمبود آب این روستاها افزود: با توجه به کمبود آب در روستای نهوج در این منطقه کمی کمبود آب وجود دارد که باید نسبت به اینگونه روستاها هم مسئولان نظر مساعدی را داشته باشند که مردم در این منطقه بدون آب نمانند.

رضا یکی از شهروندان روستایی بخش همبرات در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در یکسال گذشته نسبت به داشتن یک آب پایدار توسط مسئولان قدمهای مثبتی برداشته شده که با اقدام های انجام شده شاهد ایجاد مجتمع آبرسانی خواهیم بود که مشکل آب پایدار مردم هم برطرف خواهد شد.

وی افزود: یکی از مشکلات بزرگ فعلی این روستاها کمبود آب نیست بلکه در ایام تعطیل و در بعضی از فصول سال همچون تابستان افرادی که در شهرستان ها ساکن هستند با سفر به اینگونه روستاها و استفاده از آب تانکرها روستا را با کمبود آب مواجه می کنند که باید برای اینگونه موارد هم برنامه و راهکاری را ترسیم کنند.

رضا دهقانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه بخشی از روستاهای اردستان تحت پوشش آبفا نیستند، اظهار داشت: در حال حاضر آب و فاضلاب اردستان تعداد 57 روستا را آبرسانی سیار انجام می دهد که 35 مورد از این روستاها تحت پوشش آبفا نبوده و از منبع فلزی شش هزار لیتری استفاده می کنند.

وی افزود: آبرسانی به روستاهای شهرستان نسبت به سال گذشته کاهش داشته که در بخش همبرات شهرستان شش روستا از مدار آبرسانی سیار خارج شده و در بخش برزاوند که منطقه کوهستانی هستند تعداد پنج روستا به مدار آبرسانی اضافه شده اند و در روستاهای سرهنگچه، مارچوبه و گل اشکنان با ارسال آبرسانی سیار به جهت اینکه منابع آب آن فقیر بوده با کمبود آب مواجه می شوند که در بعضی این روستاها آب بودجه بندی می شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان اردستان گفت: به منظور خارج شدن روستاهای اردستان از مدار آبرسانی، موضوع ساخت مجتمع آب در چند نقطه شهرستان اردستان شروع شده است که به همین منظور پیگیر مجتمع آب بخش همبرات هستیم که با بهره برداری از آن 27 روستا تا 32 روستا که غیر تحت پوشش هستند از این مجتمع منشعب خواهد شد و از آب پایدار برخوردار خواهند شد.

وی ابراز داشت: مجتمع آب بخش برزاوند در حال ساخت است که در سال گذشته توسط وزیر نیرو کلنگ زنی شده و حدود 9 کیلومتر از شبکه آن اجرا شده است که در صورت تکمیل شدن فاز اول فاز دوم آن آغاز خواهد شد و اینگونه طرح ها در مکان هایی اجرا می شود که در همان سال به بهره برداری برسد که با بهره برداری از این مجتمع 19 روستا از آب سالم و پایدار برخوردار خواهند شد.

دهقانی ضمن اشاره به تلاش در خصوص تکمیل مجتمع آبرسانی بخش برزاوند بیان کرد: به منظور تکمیل مجتمع آبرسانی بخش برزاوند بیش از 90 میلیارد تومان بودجه نیاز است که در سفر معاون برنامه ریزی و بودجه قول مساعدی در خصوص بخشی از این هزینه ها داده شده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان اردستان با توجه به اینکه روستاهای شهرستان اردستان با پنج دستگاه تانکر آبرسانی می شود بیان کرد: یک دستگاه تانکر آبرسانی سیار نیز توسط مدیر عامل آب و فاضلاب استان اصفهان به عنوان ذخیره برای شهرستان اردستان در نظر گرفته شده و با توجه به فرسوده بودن این دستگاه ها اما همچنان روستایی بدون آب نمانده است.

وی تاکید کرد: در سه نقطه شهرستان اردستان تست آب گرفته شد که میزان کیفیت آن به یکدیگر نزدیک بود و با توجه به اینکه آب دریافتی از اصفهان مخلوط می شود کیفیت آب تنزل پیدا می کند و به منظور استفاده بهداشتی از شیرهای برداشت آب، تعداد هشت مورد شیرهای پدالی با کمک خیران در اردستان، 12 مورد در شهر زواره و در مهاباد دو مورد نصب شده است.

دهقانی تصریح کرد: به منظور بهره برداری آب با کیفیت و شرب در روستاها در یکسال گذشته فعالیت های خوبی انجام شده که در روستای کهنگ تعویض و اصلاح شبکه داخلی آبرسانی آن بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال، تعویض و اصلاح شبکه روستای یافت آباد به طول 900 متر بالغ بر 400 میلیون ریال هزینه داشته است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان اردستان افزود: تعویض و اصلاح شبکه داخلی آب روستای نیسیان با تمامی انشعابات و همچنین لایروبی و کف کشی چاه روستای فران بالغ بر 810 میلیون تومان هزینه داشته است؛ شروع عملیات پروژه مجتمع آبرسانی بخش برزاوند اردستان به طول 9 کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تمان آغاز شده و در حال تکمیل شدن فاز اول است.

دهقانی بیان کرد: حفاری چاه سرابه و وصل مخزن روستای ونین با اعتبار 130 میلیون تومان، خرید لوله و اتصالات لوله روستای تلک آباد با اعتبار 300 میلیون تومان و همچنین نصب سامانه گندزدایی الکترولیز نمک طعام در مجتمع اونج- ظفرقند با اعتبار 150 میلیون از جمله فعالیت ها به منظور تامین آب شرب سالم بوده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان اردستان تاکید کرد: به منظور بهره برداری بهداشتی از آب روستایی در این زمینه راه اندازی سامانه گندزدایی الکترولیز نمک طعام در ایستگاه کلرزنی روستای امیران و در گردنه روستای جنبه و مکان و تعویض سامان گندزدایی ایستگاه کلرزنی موغار با اعتبار بالغ بر 26 میلیون تومان از جمله فعالیتها در این زمینه بوده است.

وی تصریح کرد: به منظور توسعه آب شیرین کن در شهر مهاباد به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان و نصب چهار عدد شیر برداشت و همچنین پیگیری جهت برون رفت از بن بست توسعه شبکه فاضلاب شهر اردستان با جذب سرمایه گذار قدم های مثبتی برداشته شد است.

سید رضا مرتضوی نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: جمعیت روستایی بخش مرکزی اردستان بالغ بر پنج هزار نفر است که از نظر خدمات گاز، برق و تلفن مشکلی وجود ندارد و موضوع آب هم در بعضی از روستاها مشکلاتی دارند که با آب رسانی سیار در حال حاضربرطرف شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد مجتمع های آبرسانی باعث دسترسی بخش عظیم روستاها به آب آشامیدنی پایدار می شود، افزود: با پیش بینی های انجام شده تعدادی مجتمع آبرسانی در حال ساخت است که با افتتاح آن بخش عظیمی از روستاها دارای آب آشامیدنی سالم و پایدار خواهند شد.

بخشدار مرکزی شهرستان اردستان گفت: وضعیت آب در بعضی روستاها همچون دیزلو و چاه ریسه با کمبود آب مواجه هستند و علت آن احتمالا باغاتی است که در روستای باقرآباد از این طریق آبیاری می شود و همچنین فرسودگی لوله و منبع آب موجود مزید بر علت شده است و با توجه به اینکه از آب فاز اول اصفهان اردستان استفاده می کنند باید تا زمان بهره برداری از فاز دوم آب اصفهان به اردستان صبر کنند.

فرماندار اردستان نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با توجه به وسعت جغرافیایی زیاد شهرستان اردستان و پراکندگی جمعیت درنقاط مختلف شهرستان به خصوص روستایی موضوع تامین خدمات یکی از دغدغه های مدیریتی است که در این قسمت موضوع آب به لحاظ اینکه با چالش تامین آب هم با شرایط خشکسالی های اخیر گره خورده از شرایط و حساسیت و اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی ضمن اشاره به آبرسانی بخش اعظم روستاهای اردستان به واسطه خودروهای آبرسان افزود: با توجه به وضعیت منابع آب در منطقه اردستان تعداد قابل توجه ای از روستاهای شهرستان اردستان که بالغ 57 روستا می شود به وسیله تانکرهای سیار آبرسانی می شوند.

فرماندار اردستان گقت: ما از دو سال پیش با هدف پایان آبرسانی سیار روستاها و ایجاد یک شبکه آب پایدار ساخت مجتمع های آبرسانی را در دستور کار قرار دادیم که تاکنون اجرای این هدف و این طرح منجر به ساخت چند مجتمع آبرسانی شده که مجتمع آبرسانی بخش برزاوند که در سفر سال گذشته وزیر آب کلنگ زنی شده است.

وی ابراز داشت: مجتمع آبرسانی روستایی موغار، مجتمع آبرسانی همبرات و مجتمع آبرسانی ریگستان در دستور کار قرار گرفته که هر کدام تعدادی از روستاها را تحت پوشش آبرسانی قرار می دهند و تامین آب این مجتمع ها بخشی از آن توسط منابع آبی در اختیارشان توسط اداره آب از چاه و قنوات تامین می شود و بخشی از آن هم از خطوط انتقال آب اصفهان به اردستان تامین می شود.

تاملی بیان کرد: اجرای این مجتمع های آبرسانی روستایی اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان را نیاز دارد که با توجه به ظرفیت خوبی که امسال در قالب تامین اعتبار مجتمع های روستایی از محل اعتبار صندوق ملی تامین شده که به تبع مجتمع های آبرسانی اردستان نیز از وضعیت اعتباری خوبی برخوردار خواهند شد.

فرماندار شهرستان اردستان ضمن ابراز امیدواری از آبرسانی پایدار تمامی روستاهای این شهرستان با اقدامات صورت گرفته تاکید کرد: با پیگیری هایی که از طریق فرمانداری و نماینده مجلس در سطح ملی در حال انجام است امید داریم بتوانیم در سه سال آینده تمامی روستاهای شهرستان اردستان را تحت پوشش شبکه آبرسانی پایدار قرار دهیم.

وی در خصوص کیفیت آب شهرستان با توجه به مطالبات مردمی در این زمینه تصریح کرد: با توجه به اینکه تامین آب شهرستان از زاینده رود تامین می شود از لحاظ کیفیت خوب بوده و در صورت کمبود از آب چاههای موجود استفاده می کنند که در طول سالهای اخیر با یک راهکار نصب شیرهای برداشت سعی شده مشکل کیفیت آب برطرف شود.

تاملی افزود: پروژه فاز دوم ابرسانی اصفهان به اردستان و بادرود که از سنوات قبل آغاز شده و به بهره برداری خواهد رسید می تواند با تخصیصی که برای آن پروژه در نظر گرفته خواهد شد کیفیت آب را بهتر کنیم که این پروژه چندین سال متوقف بوده و در سال های گذشته با پیگیری نماینده مجلس مسائل اجرایی آن پیگیری شده و در سفر اخیر نوبخت به اصفهان و اردستان نیز با توجه به هزینه 500 میلیاردی طرح پیشنهاد مشارکت سرمایه گذار داده شد که باید منتظر اقدامات بعدی باشیم.

گزارش از حمید فرخیانتهای پیام/802/ش
کلید واژه ها: اردستان - روستای - آبرسانی - روستاییان - روستاهای - آبرسانی سیار - آب شرب - یکی از - تانکر - مشکلات - تامین آب شرب - تامین - دولتمردان - آب پایدار - شهرستانی - تامین آب - خبرنگار - گفت وگو - مدیران - پیگیری - پایدار - مهاجرت - آب شور - موضوع - مورد - توسط - قرار - روزی - هفته - سالی

آخرین اخبار سرویس:
ادعای توزیع سهام عدالت بین 20میلیون ثروتمند!

قیمت ارز در صرافی ملی (99/05/17)

شاسی بلند جدید شرکت سایپا رونمایی شد

فرودگاه های اروپایی با بحران کاهش ذخایر مالی رو به رو هستند

توسعه صنایع کوچک خوزستان در گرو تامین مواد اولیه

کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در پارس جنوبی تشکیل شد

معاملات بورس دو زمانه می شود

مالیات یک خانه با ودیعه 50 میلیونی و اجاره 2 میلیونی چقدر است؟

سهم 92 درصدی نیروگاه های حرارتی در تولید برق کشور

کاهش 300 هزار تومانی حباب سکه

تمامی محصولات فولادی در بورس عرضه می شود

صادرات چین در ماه ژوییه افزایش یافت

دور کاری کارمندان فیس بوک تا ژوییه 2021

رکوردزنی قیمت طلا ادامه دارد

قیمت جهانی طلا رکورد جدید ثبت کرد/ افت دوباره ارزش دلار آمریکا

تعداد کانون های بیماری دامی در استان مرکزی 70 درصد کاهش یافت

تولید بیش از 16 میلیون تنی کنسانتره آهن در 4 ماهه امسال

تصاویر رسمی از خداحافظی با پراید

تعداد کانون های بیماری دامی در استان مرکزی 70 درصد کاهش یافت

اولتیماتوم ستاد تنظیم بازار به تولیدکنندگان فولاد

تمدید مهلت واریز وجه فروش فوق العاده ایران خودرو تا 20 مرداد

پرداخت 2/5میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار

سهم 92 درصدی نیروگاه های حرارتی در تولید برق کشور

پیش بینی افزایش دما در اصفهان/ اصفهان گرمتر می شود

افزایش کد سهامداری به بیش از 50 میلیون در سال جاری

آخرین تحولات قیمت خودرو در هفته گذشته

خرید حمایتی گوجه برای کنترل نرخ بازار در صورت افت قیمت انجام می شود

کاهش 300 هزار تومانی حباب سکه

پیش بینی افزایش دما در اصفهان/ اصفهان گرمتر می شود

تولید 14.7 میلیون تنی گندله سازان در 4 ماه

ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند

بیکاران آمریکایی از 54 میلیون نفر بیشتر شدند

گروه آمریکایی، رم را خرید

تحویل 13 هزار و 400 مسکن مهر پردیس در روزهای آینده

خودرو های پر مصرف داخلی کدامند؟

تولید آهن اسفنجی 11 درصد رشد داشت

پالوتا رسماً باشگاه رم را به گروه «فِرِدکین» فروخت

توضیحات معاون دفتر رییس جمهوری درباره وعده «گشایش اقتصادی» روحانی

ذخیره  700 تن مرغ منجمد در سمنان 

تاثیر کرونا بر مصرف بنزین؟

ادامه وضعیت قرمز کرونا در تهران؛ محدودیت ها تمدید شد

توزیع 150 بسته غذایی در بین آسب دیدگان کرونا در شهر کلوانق هریس

مالیات خانه های خالی شش برابر مالیات اجاره است نه شش برابر اجاره

افت اکثر شاخص های آسیا اقیانوسیه پیش از اعلام داده های ماه جولای

دو وعده جدید به وعده های کهنه اضافه شد/ انتظار خبرنگاران برای وام 10میلیونی و بیمه کرونایی

تمدید مهلت واریز وجه فروش فوق العاده ایران خودرو تا 20 مرداد

بزرگ ترین پروژه عمرانی شهرستان نقده، افتتاح شد

طلا تا 2072دلار هم بالا رفت

صدور مجوز به آزمایشگاه های بخش خصوصی مازندران

چالش تأمین غذا در لبنان پس از انفجار تنها سیلوی غلات بندر بیروت

چند خبر کوتاه از گوشه و کنار هرمزگان

نافله خوزستانی، غذای خوشمزه محلی جنوب

مالیات خانه های خالی شش برابر مالیات اجاره است نه شش برابر اجاره

بازگشت تعطیلی؛ در صورت افزایش مبتلایان وجانباختگان کرونا در کرمان

بازگشایی نیمی از سینماهای دنیا در سایه کرونا/تضمینی برای سود نیست

مالیات خانه های خالی شش برابر مالیات اجاره است نه شش برابر اجاره

جزییات اعطای وام مرابحه به فرهنگیان

افزایش 20 میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق

جدیدترین احتمال از گشایش اقتصادی روحانی

پلاسما فروشی در بازار سیاه عراق

تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق العاده ایران خودرو

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک

قشم در مسیر توسعه با سرمایه گذاری 31 هزار میلیاردی

تمدید مهلت واریز وجه فروش فوق العاده ایران خودرو تا 20 مرداد

پرداخت 2/5 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار

رشد 67 درصدی تولید شمش آلومینیوم

افزایش کد سهامداری به بیش از 50 میلیون در سال جاری

شاخص سهام بورس های اروپایی در نوسان

طلا در مرز 2 هزار و 100 دلار

بهره برداری از 99 طرح تا سال 1400 در قشم

شاسی بلند جدید شرکت سایپا رونمایی شد

گمانه زنی ها از گشایش اقتصادی روحانی

شاسی بلند جدید شرکت سایپا رونمایی شد

بیکاران آمریکایی از 54 میلیون نفر بیشتر شدند

بلاتکلیفی یک هزار و 100 خودروی وارداتی در گمرک

طلا در مرز 2 هزار و 100 دلار

کاهش بهای نفت برنت

ام تی ان ، ایران و ایرانسل را ترک می کند

افزایش 82 دلاری انس جهانی، بازار را آشفته نکرد

توصیه مهم مدیرعامل بورس به سرمایه گذاران | معاملات بورس از هفته آینده دو زمانه می شود

کاهش اندک قیمت سبد نفتی اوپک

آجر شدن نان رستوران ها و هتل ها در ایتالیا با شیوع کرونا + فیلم

نافله خوزستانی، غذای خوشمزه محلی جنوب

بلاتکلیفی یک هزار و 100 خودروی وارداتی در گمرک

زنگ خطر انبارهای شیمیایی تهران

گمرک هند محموله وارداتی 740 تنی chr(034)نیترات آمونیومchr(034) را توقیف کرد

بررسی آخرین وضعیت انتقال انبار نفت شهران از بافت مسکونی پایتخت

کمیته ویژه ای نوسانات بازار ارز را بررسی می کند

استقبال دیپلمه ها از طرح یارانه دستمزد/سهم بالای خدمات در جذب نیرو در این طرح

مجمع فولاد به تقسیم سود 225 ریالی رای داد

پرداخت 2/5 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار

مرز میلک پس از یک هفته تعطیلی، بازگشایی شد

18 استان کشور در خطر فرونشست زمین /56 میلیون ایرانی در معرض خطر

کرونا و ریتم تازه کسب وکار

برنامه گشایش اقتصادی روحانی چیست؟

قیمت دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تصویب نشده است

مهلت واریز تمدید شد

ترامپ دوباره تعرفه 10 درصدی آلومینیوم کانادا را برقرار کرد

رشد 16 درصدی تولید شرکت فولاد مبارکه در سال 98

رزمایش کمک مؤمنانه عید غدیر به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال

گزارش| آبرسانی سیار به 57 روستای اردستان/ آب شور سهم روستاییان شد

گزارش| آبرسانی سیار به 57 روستای اردستان/ آب شور سهم روستاییان شد