مطالب مرتبط:
راه اندازی سومین بخش آی سی یو در بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند
329 بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند
روایتی غم انگیز از بخش کرونای بیمارستان کودکان
بانک رفاه به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، تسهیلات پرداخت می کند
زباله های عفونی 15 بیمارستان اردبیل بی خطرسازی می شود
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 تیر 1399 ساعت 02:552020-07-14اقتصادي

پر شدن بخش های عفونی و آی سی یو بیمارستان امام خمینی


رییس بخش بیماری های عفونی بیمارستان امام خمینی با بیان نگران کننده بودن وضعیت کرونا در کشور گفت:«« بیمارستان امام خمینی به دلیل ازدحام بیماران در حال انفجار است و نه تنها بخش های عفونی و آی سی یو این بیمارستان پر شده است بلکه در حال خالی کردن بخش های دیگر .

- ، دکتر حمید عمادی، رییس بخش بیماری های عفونی بیمارستان امام خمینی در پاسخ به اینکه با توجه به رکورد بی سابقه فوت 221 نفر در یک روز و سه رقمی شدن آمار فوت شدگان کرونا، وضعیت کرونا را در کشور چطور ارزیابی می کنید، گفت: وضعیت کرونا در کشورمان نگران کننده است البته برخی کشورهای دیگر دنیا هم چنین هستند.

اما در کشور ما دولت به دلیل تحریم ها تحت فشار است و به دلیل مسائل اقتصادی محدودیت های کرونایی را برداشتند چون دولت نمی تواند هزینه های اصناف را جبران کند.

برداشتن این محدودیت ها منجر به این شد که آمار مبتلایان به شدت زیاد شود و در حال حاضر در سطح شهر تهران وضعیت بسیار وخیم تر از اسفند و فروردین ماه شده و بسیار نگران کننده است.

پر شدن بخش های عفونی و آی سی یو بیمارستان امام خمینی اخبار اجتماعی"- وی افزود: بیمارستان امام خمینی به دلیل ازدحام بیماران در حال انفجار است و نه تنها بخش های عفونی و آی سی یو این بیمارستان پر شده است بلکه در حال خالی کردن بخش های دیگر برای بیماران مبتلا به کرونا هستیم.

امروز بخش جراحی 3 و 4 را باز کردیم و هر روز یک بخش را در بیمارستان برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا خالی می کنیم این وضعیت بسیار نگران کننده است.

بعد از مشاهده علایم کرونا به چه متخصصی مراجعه کنیم؟ وی درباره اینکه افراد با مشاهده علایم کرونا در مرحله اول چه اقدامی باید انجام دهند و آیا مراجعه به پزشک ضروری است و باید به چه پزشکی مراجعه کنند، گفت: برخی از بیماران مبتلا به کرونا بدون علامت هستند یا علایم خفیفی دارند و الزاما صد در صد بیماران با مشاهده علایم بیماری نیازی نیست به پزشک مراجعه کنند ولی بیمارانی که دارای علایمی همچون تب،سردرد، تیر کشیدن گوش، آبریزش بینی،گلودرد، عطسه، سرفه ، خستگی و کوفتگی بدن، از دست دادن حس بویایی و چشایی، بی اشتهایی، حالت تهوع، اسهال هستند، باید به پزشک مراجعه کنند.

معمولا پزشکانی که در این زمینه تبحر بیشتری دارند متخصصان عفونی هستند و البته با توجه به اینکه شایع ترین عضو در بدن که در زمان ابتلا به کرونا درگیر می شود ریه است بیماران می توانند به متخصصین و یا فوق تخصص ریه مراجعه نیز نیز کنند.

چه زمانی لازم است تست کرونا بدهیم؟ استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ اینکه بیماران تا چند وقت بعد از مشاهده علایم کرونا برای تست کرونا مراجعه کنند، گفت: واقعیت این است که ضرورتی ندارد همه حتما آزمایش کرونا بدهند و اگر علایم بالینی افراد منطبق با کرونا باشد تشخیص همان بیماری کرونا است.

اگر افراد خیلی شک دارند و یا لازم است به محل کار خود گواهی ارائه کنند می توانند این آزمایش را انجام دهند اما به طور معمول اگر یک نفر در یک خانواده به کرونا مبتلا شده و تست کرونا در وی مثبت شده است و بقیه اعضای خانواده هم علایم کرونا را داشته باشند دیگر نیازی به انجام آزمایش برای آنها نیست.

نباید حجم مراجعه به آزمایشگاه ها را زیاد کرد ما دارای محدودیت کیت هستیم و قیمت این نوع آزمایش هم گران است.

تست pcr برای تشخیص قطعی کرونا وی خاطرنشان کرد: بنابراین لازم نیست همه افرادی که علایم کرونا را مشاهده می کنند تست کرونا بدهند.

ولی اگر کسی باید آزمایش بدهد در یک هفته الی ده روز ابتدای بیماری باید آزمایش pcr بدهد.

یک اشتباه رایجی که بسیار اتفاق می افتد این است که افراد به جای تست pcr تست سرولوژی می دهند.

تست سرولوژی یا آنتی بادی نوعی آزمایش خون است که در این تست ما می آییم آنتی بادی و پادزهری که بدن بیمار نسبت به کرونا می سازد را چک می کنیم.

در روزهای ابتدایی ابتلا به کرونا تست سرولوژی ندهید دکتر عمادی افزود: واقعیت این است از موقعی که ویروس وارد بدن فرد مبتلا به کرونا می شود تا موقعی که بدن وی بخواهد آنتی بادی بسازد حداقل حدود دو سه هفته و شاید بیشتر زمان لازم دارد لذا اگر بیماری که به تازگی به کرونا مبتلا شده است تست سرولوژی بدهد طبیعتا پادزهری در بدن وی ساخته نشده است در نتیجه انجام تست های سرولوژی در روزهای ابتدایی ابتلا به کرونا صحیح نیست و جواب آن منفی می شود و ممکن است که فرد را به اشتباه بیندازد که به کرونا مبتلا نیست در حالی که کرونا دارد.

همچنین برای افرادی که علایم حاد بیماری کرونا را دارند نباید از تست سرولوژی استفاده کرد.

احتمال خطا در تست pcr وی در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد در اوایل بیماری جواب تست pcr منفی باشد، گفت: اینکه آیا تست pcr در همه موارد مثبت می شود، خیر چنین نیست.

حساسیت این تست 50 الی 60 درصد است به عبارت دیگر 40 تا 50 درصد افرادی که قطعا کرونا دارند وقتی تست pcr بدهند جواب تست آنها منفی می شود و این ناشی از محدودیت این تست می باشد و چنین نیست که اگر کسی علامت بالینی کرونا داشته ولی تست pcr وی منفی شد حتما بگوییم جواب تست وی منفی است.

اگر جواب تست مثبت شود مطمئن می شویم فرد واقعا به کرونا مبتلا است ولی اگر جواب آن منفی شود باز احتمال ابتلا را رد نمی کند.

تاثیر کیفیت کیت های تشخیص کرونا در نتایج تست وی در پاسخ به اینکه آیا کیفیت کیت های تشخیص کرونا در بروز خطا در جواب تست موثر است، گفت: بله کیفیت کیت ها در بروز خطا در جواب تست ها موثر است ولی نمی خواهم بگویم اگر فردی کرونا داشت ولی جواب ازمایش وی منفی بود آزمایشگاه بی کیفیت بوده و یا کم کاری کرده است خیر چنین نیست ماهیت تست pcr چنین است که بیش از 50 تا 60 درصد حساسیت ندارد و در تمام دنیا هم حساسیت این تست در همین حول و حوش است و در بهترین مراکز و با بهترین امکانات حساسیت آن 75 درصد است یعنی باز ممکن است جواب تست 25 درصد منفی کاذب باشد.

ویروس کرونا تا چند وقت در بدن بیمار باقی می ماند؟ وی در پاسخ به اینکه ویروس کرونا تا چند وقت در بدن فرد مبتلا باقی می ماند و فرد چه زمانی می تواند از قرنطینه خارج شود و به اجتماع برگردد، گفت: این سوال سختی است به دلیل اینکه در مورد هر فردی ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی اگر فردی هیچ علامت بالینی نداشته باشد حدودا یک الی دو هفته بعد از بهبودی ویروس از بدنش پاک می شود.

اگر بیمار مبتلا علامت بالینی شدیدی داشته باشد به طوری که در بیمارستان بستری شود حدودا 4 تا 6 هفته بعد از ابتلا ممکن است هنوز ویروس در بدن وی باقی باشد بنابراین هر بیماری که حالش خوب می شود الزاما به این معنی نیست که ویروس در خون و ترشحات بدن وی وجود ندارد.

هزینه بالای تست pcr وی در ادامه گفت: در برخی مبتلایان ممکن است مدت زمان ماندگاری ویروس بیشتر هم باشد و در برخی دیگر ممکن است ویروس سریع تر از بدن بیمار پاک شود لذا نمی توان به صورت دقیق تعیین کرد که بدن هر فرد مبتلایی چه زمانی از ویروس کرونا پاک می شود و برای اطمینان باید تست pcr داد که البته این کار مقرون به صرفه ای نیست و هزینه این آزمایش حدودا 500 تا 600 هزارتومان است و تست گرانی است اگر بیماری افراد خفیف است دو هفته بعد از بهبودی به سرکار بروند و اگر بیماری در آنها شدید است یک ماه بعد بازگشت به کار داشته باشند خواهش من این است که بهبودیافتگان حتما در محل کار از ماسک استفاده کنند که اگر احیانا آلوده هستند دیگران را آلوده نکنند.

چه زمانی از بیمار مبتلا به کرونا اسکن ریه گرفته می شود؟ وی در پاسخ به اینکه آیا هر فردی که به کرونا مبتلا می شود لزوما ریه هایش درگیر می شود ، گفت: خیر چنین نیست، کرونا گاهی اوقات درگیری گوارشی می دهد و گاهی اوقات باعث از دست رفتن حس بویایی و چشایی می شود الزاما همه افرادی که کرونا می گیرند تمام علایم بالینی کرونا را پیدا نمی کنند.

وی در پاسخ به اینکه چه زمانی از بیمار مبتلا به کرونا اسکن ریه گرفته می شود، گفت: زمانی که بیمار مشکل تنفسی و تنگی نفس دارد و سطح اکسیژن خون وی کمتر از 93 درصد است وی را اسکن ریه می کنیم تا ببینیم که کرونا ریه وی را چقدر درگیر کرده است.

آیا انجام اسکن ریه برای بهبودیافتگان کرونا نیاز است؟ دکتر عمادی در پاسخ به اینکه آیا انجام اسکن ریه برای بهبودیافتگان کرونا نیاز است،گفت: اسکن ریه یک آزمایش پرهزینه ای است و حدود 100 الی 150 هزارتومان هزینه دارد و از این مهمتر با اسکن ریه اشعه زیادی به بدن فرد می رسد.

از طرف دیگر مراجعه بیش از حد و در موارد غیرضروری باعث افزایش بار کاری مراکز تصویربرداری شده و ممکن است دقت آنها در تشخیص پایین بیاید از طرفی با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سر می بریم ممکن است به دلیل حجم بالای مراجعات و انجام سی تی اسکن ، تیوب دستگاه های سی تی اسکن بسوزد و از همه مهمتر این است که این حجم اشعه ای که به مردم می دهیم باید منتظر این باشیم که در آینده ممکن است سرطان پستان به عنوان مثال افزایش پیدا کند لذا باید تا جایی که امکان داشته باشد کار تشخیصی و درمانی اضافه بر نیاز انجام ندهیم برای همین از مردم خواهش می کنیم به اصرار از پزشکان درخواست آزمایشات و سی تی اسکن نکنند.

وی افزود: فقط در مواقع ضروری مثلا بروز تنگی نفس در بیمار باید از وی سی تی اسکن بگیریم تا نوع درمان وی را انتخاب کنیم.

الان در تمام مراکز تصویربرداری شاهد مراجعه بالای مردم هستیم که این دقت کار را کم می کند و بیمارانی که لازم است برای آنها سی تی اسکن کنیم را محروم می کنیم.

مبتلایان به نوع خفیف کرونا به دارو نیازی ندارند این متخصص بیماری های عفونی در پاسخ به اینکه افرادی که در قرنطینه به سر می برند آیا لازم است داروی خاصی مصرف کنند، گفت: بیماری کرونا درمان قطعی ندارد اما ما در این زمان تجربیات زیادی را درباره مصرف داروهای متعدد پیدا کرده ایم و احتمالا در آینده یک اتفاق نظری در مورد این داروها حاصل می شود.

برای افرادی که بیماری آنها خیلی خفیف است و علامت بالینی قابل توجهی ندارند درمان خاصی را توصیه نمی کنیم و اصل درمان بر استراحت بیمار است اما برای بیمارانی که به نوع شدید کرونا مبتلا می شوند براساس شدت بیماری، گزینه های درمانی مختلفی داریم.

برخی از این درمان ها در مرحله ترایال است و برخی از ترایال های اولیه سربلند بیرون آمده است.

لذا درمان های متنوعی برای بیماران وجود دارد.

هر بیمار براساس شرایطی که دارد برایش یک نوع دارو را تجویز می کنیم.

داروهایی از جمله هیدروکسی کلرکین، آزیترومایسین، فاویپیراویر، رمدیسیویر، توسیلیزومب، اینترفرون،رسیژن و پلاسمادرمانی در بیمارستان ها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و هر کدام هم اندیکاسیون و عوارض خود را دارد.

باید در مورد اینکه برای بیمار چه درمانی شروع شود را به پزشک واگذار کنیم.


کلید واژه ها: بیمارستان امام خمینی - بیمارستان - امام خمینی - بیماری های عفونی - کرونا - کشور - خمینی - محدودیت های کرونایی - امام - وضعیت - محدودیت - مسائل اقتصادی - بیماری - رییس - دیگر - دولت - آمار - تحریم ها - تحت فشار - کشورمان - کرونایی - اقتصادی - بیماران - ارزیابی - انفجار - ازدحام - هزینه - اصناف - رکورد - مسائل

آخرین اخبار سرویس:
روزهای تعطیل مسافران استان گلستان افزایش می یابد/ واحدهای پذیرایی بیشترین اخطار و تذکر را دریافت کرده اند

تهران همچنان در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارد

امکان جابجایی انبار نفت تهران وجود ندارد

انبار نفت تهران جا به جا نمی شود

عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار: ریزش شاخص بورس نگران کننده نیست

قیمت جهانی طلا امروز 99/05/21| کاهش قیمت طلا به 2018 دلار

علت منتفی شدن عرضه دارا دوم چه بود؟

ماجرای پرحاشیه «دارا دوم»

درآمد پایدار خورشیدی!

راز سارق بدهکار با حساب بانکی اش لو رفت

قیمت خودرو های سایپا امروز سه شنبه 21 مرداد 99 + جدول

قیمت جهانی نفت امروز 99/05/21| قیمت نفت از مرز 45 دلار گذشت

کاهش نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت

استفاده از مدیران کارآمد برای تحقق جهش تولید

توسعه خدمات بیمه ای ویژه کارکنان شهرداری سمنان

شناسایی 6 تبعه خارجی شاغل غیرمجاز در خراسان شمالی

1400 میلیارد تومان اعتبار در سفر دوم هیئت دولت به استان سمنان در نظر گرفته شد

نوسازی؛ باری که شهرداری تنها بر دوش می کشد

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه 21 مرداد 99 + جدول

گزارش روزنامه شرق در باره زنان مستمندی که برای دیگران باردار می شوند/ خدا کند به نوزادی که بدنیا می آید وابسته نشوم

استفاده از مدیران کارآمد برای تحقق جهش تولید

صادرات 29 هزار تن محصولات کشاورزی و دامی لرستان

این تویوتا کمری خریدن دارد

مردم با کتاب و کتابخوانی قهر نکرده اند/قیمت کتاب عامل اصلی کاهش سرانه مطالعه در کشور

هشدار احمد توکلی به رییس جمهور: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟

اپل در آستانه دو تریلیون دلاری شدن

مالیات کسب وکارهای کم درآمد افزایش نمی یابد

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در محدوده سی متری جی چقدر است؟

ظرفیت تولید ماسک در همدان به روزانه 300 هزار عدد می رسد

مدیریت یکپارچه سازمان ها با نرم افزار راهکاران بخش عمومی

آیا لغو پذیره نویسی دارا دوم قانونی است؟

احتمال عدم تکمیل پروژه محور بجنورد به جنگل گلستان تا پایان سال

صادرات 29 هزار تن محصولات کشاورزی و دامی لرستان

توسعه حرم امامین جوادین (ع) درکاظمین از سر گرفته شد

بورس تا 3 ماه آینده نزولی خواهد بود/ ارتباط کاهش قیمت ارز و ریزش شاخص بورس در روز گذشته

فاطمی:405 موضوع در اولویت ساخت مستند قرار گرفت/ راه اندازی بانک اطلاعات مستندسازان کشور

ببینید | نظر وزارت نفت درباره ماجرای جنجالی عرضه سهام پالایشی ها در صندوق دارا دوم!

مقایسه خودرو بایک X25 و بایک سابرینا هاچ بک

زیان 700 میلیاردی واحدهای صنعتی لرستان از کرونا

غارهای تاریخی روستای کنزق سرعین موزه و مجموعه اقامتی می شود

منظور از اصل غرامت در بیمه چیست؟

ضرورت همراهی مسئولان شهری در ایجاد میدان گاه های تعزیه در فضای باز

ظرفیت تولید ماسک در همدان به روزانه 300 هزار می رسد

ترمز افزایش قیمت خودرو کشیده شد

کهگیلویه و بویراحمد|تصادفات فوتی در جاده ها کاهش یافت

بازی جوابیه ها و تاثیر منفی دعوای 2 وزارتخانه روی بورس

صدور پروانه های صنعتی در گناباد 300 درصد افزایش یافت

دوگانه سوزکردن رایگان خودروهای عمومی در تربت حیدریه آغاز شد

کیا سراتو یا رنو سیمبل؛ کدامیک برای خرید بهتر است؟ + مشخصات فنی

منتفی شدن عرضه دومین صندوق ETF | «دارا دوم» نیامد

اتصال چهارمحال و بختیاری به راه آهن سراسری در سه قطعه در حال اجرا است

گزارش روزنامه شرق در باره زنان مستمندی که برای دیگران بچه به دنیا می آورند/ خدا کند به نوزادی که بدنیا می آید وابسته نشوم

شهرستانی با یک بانک در جنوب سیستان و بلوچستان

55 درصد واحدهای مسکونی روستایی در گلستان فرسوده است

سبک معماری ایرانی در جدال با نماهای رومی

ببینید: عمل زیبایی با نصف قیمت!

قانون فقط برای ما جنوبی هاست نه پایتخت نشینان!/ ماهانه 4 میلیارد تومان در استان بوشهر بیمه بیکاری پرداخت می شود

چرا در ایران با کار کردن نمی شود به جایی رسید؟

برداشت 10 درصد از شالیزارهای گیلان

برخورداری 10 میلیون نفر از روستاییان از آب پایدار در دولت تدبیر و امید

مرغ باز هم گران شد/ پستهٔ تازه به بازار قزوین رسید

ارزانترین گوشی های هوآوی را چند بخریم؟

وزارت خارجه به ظرفیت اقتصادی کشورهای در حال توسعه بی توجه است

55 درصد واحدهای مسکونی روستایی در گلستان فرسوده است

طرح اقتصادی باید کارشناسی شده باشد/رکورد شکنی قم در تولید ماسک

12 میلیارد تومان مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شد

آپارتمانهای نقلی کم است و گران/ جدول قیمت آپارتمانهای زیر60متر در تهران

مشکلات شرکت خودروسازی بم و کارخانه روغن نباتی گلناز روی میز حمایت از تولید

1900 شغل در روستاهای سبزوار ایجاد شد

شاخص هم وزن چیست؟

مانور خاص جنگنده اف 35

منطقه آزاد سیستان، سراب توسعه / عملگی مدرن در مناطق آزاد!

تصمیمات مهم دولت برای ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان؛ تغییرات حقوق و مزایا | جزییات همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان

70درصد برنج رشت آماده برداشت

تحقیق و تفحص از خودروسازان باید در کمیسیون صنایع بررسی شود/ خودروهای تولید شده به جای مصرف کننده واقعی به دست دلالان می رسد

کوره های آجرپزی و مرگ خاک در سکوت

کاهش نرخ رشد جمعیت چالش نیازمند مدیریت و برنامه ریزی

بازنشستگان طبق وعده همسان سازی حقوق می گیرند / موارد خطا را به شعب بیمه اعلام کنید

مقصر اصلی لغو عرضهETF دوم کیست؟

بهره برداری از طرح های کشاورزی

سازمان راهداری مخالف حذف سامانه صدور حواله

توضیحاتی درباره عرضه نشدن صندوق ETF پالایشی

اهدای خون در آذربایجان غربی 20 درصد کاهش یافت/نیازاستان برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا

آیا لغو پذیره نویسی دارا دوم قانونی است؟

تولید برق با مولدهای خورشیدی؛ درآمدی پایدار برای اقشار آسیب پذیر

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز سه شنبه 21 مرداد 99

ریزش شاخص بورس نگران کننده نیست

رییس سازمان سنجش: احتمال لو رفتن سئوالات کنکور درصورت اجرای پروتکل های جدید وزارت بهداشت افزایش می یافت

آیا لغو پذیره نویسی دارا دوم قانونی است؟

بافت فرسوده شهرها گنج پنهان صنعت گردشگری

گوگل جریمه شد

کسادی بازار همدان در سایه کرونا

یک بام و دو هوای دولت در واگذاری دارا دوم

متوسط حقوق و مزایا در دولت روحانی چقدر افزایش یافت؟

35 هزار تن گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان توزیع شد

خسارت واردشده به بازار کتاب با طرح تابستانه جبران نمی شود

جزییات ارائه کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد

جزییاتی از دو عرضه اولیه در هفته جاری

اشتغالزایی برای 4 هزار و 800 نفر از طریق مشاغل روستایی در زنجان

آگهی استخدام مهندس مکانیک - استخدام امروز 21 مرداد 99

پر شدن بخش های عفونی و آی سی یو بیمارستان امام خمینی

پر شدن بخش های عفونی و آی سی یو بیمارستان امام خمینی