مطالب مرتبط:
10 سؤال بسیج دانشجویی در حوزه حجاب و عفاف از معصومه ابتکار
کیش باید الگوی عفاف و حجاب کشور باشد
هفت میلیارد ریال به شرکت های حوزه حجاب و عفاف استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد
لزوم تدوین سیاست مدون در حوزه عفاف و حجاب
لازمه رعایت عفاف و حجاب تغییر نگرش در جوانان است
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 تیر 1399 ساعت 11:402020-07-12اقتصادي

متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم / ضعف شدید 2 قانون در حوزه عفاف و حجاب


رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب، ضمن تشریح دلایل خود در خصوص ضعف جایگاه کارگروه ساماندهی مد و لباس برای اجرای قانون عفاف و حجاب، گفت: - دو قانون موجود به حدی ضعیف است که عملاً متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم.

سیدمهدی جوادی، از فعالان عرصه مد و لباس کشور، مدیر مؤسسه پوشاک اسلامی حیا و رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب است.

وی در گفت وگو با ایکنا، به نقد عملکرد نهادهای دولتی در امر ترویج عفاف و حجاب پرداخت و گفت: در این خصوص ابتدا باید ببینیم چه زیرساخت و پشتوانه های حقوقی و قانونی برای عملکرد این نهادها داریم و این پشتوانه ها چه تکالیفی را برای چه نهادهایی تعیین کرده است.

عدم تعیین وظیفه مؤثر برای دستگاه ها در حوزه عفاف و حجاب وی با اشاره به اینکه هر وقت در مورد عفاف و حجاب صحبت می کنیم، دو پشتوانه مهم حقوقی احصا می شود که یکی قانون ساماندهی مد و لباس مصوب مجلس شورای اسلامی و دیگری مصوبه گسترش عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای 28 نهاد و دستگاه در حوزه عفاف و حجاب وظیفه تعریف کرده است اما وقتی این قانون را به دقت مطالعه و به وظایف دستگاه ها دقت می کنیم، عملاً می بینیم که نواقص بسیار زیادی دارد و تحقیقاً این قانون هیچ وظیفه مؤثری را برای دستگاه ها تبیین و تعریف نکرده است که ماحصل آن بخواهد در سطح جامعه اتفاق صحیحی را رقم بزند.

وقتی تمام وظیفه یک نهاد، چادر هدیه دادن است رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب، ادامه داد: در این مصوبه واژه ها کلی و پر ابهام و وظایف غیرشفاف و بدون ضمانت اجرایی هستند و مسلماً هیچ دستگاهی مبتنی بر این پشتوانه حقوقی برای تکلیف خاصی نمی تواند برای خود متصور شود و حتی برخی از وظایفی که برای دستگاه نوشته شده به حدی ضعیف و حاشیه ای است که از اینکه این موضوع به عنوان یک مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده، تعجب می کنید.

مثلاً تمام وظایفی که بر عهده یکی از سازمان ها قرار داده این است که روز عفاف و حجاب به بانوان شاغل در آن سازمان چادر هدیه دهند.

وی همین ضعف ها و نواقص را دلیل بررسی و تجدیدنظرهای مکرر در این مصوبه دانست و گفت: خود شورا نیز پذیرفته، سندی که ابتدا تصویب شد، ناکارآمد است و وقتی قانون ضعیف باشد، به واسطه آن نمی توان از دستگاه ها مطالبه قوی داشته باشیم.

جوادی در خصوص قانون ساماندهی مد و لباس کشور ابلاغی در سال 85 که براساس آن کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور تأسیس شده است نیز گفت: قرار بود این کارگروه هماهنگ کننده بین دستگاه ها باشد و به ساماندهی مد و لباس ایرانی ـ اسلامی بپردازد اما کارگروهی که باید هماهنگ کننده بین دستگاهی می شد، تبدیل به نهاد متصدی و وارد تصدی گری در حوزه عفاف و حجاب و مد و لباس شده است، البته عفاف و حجاب کمتر و مد لباس بیشتر؛ این قانون و کارگروه از دو حیث ساختاری و محتوایی دارای مشکل است.

وی تشریح کرد: از حیث شکلی و ساختاری اشکال کارگروه این است که ذیل معاونت هنری وزارت ارشاد قرار داده شده، معاونتی که زمینه مفهومی آن نگاه هنری به موضوعات است و به این کارگروه دستور داده شده سایر بخش ها مانند وزارت سمت، صدا و سیما، اصناف، گمرک و .

را در حوزه پوشاک هماهنگ کند؛ اما آیا دبیر یک کارگروه که ذیل یک معاونت از وزارت ارشاد قرار دارد می تواند سایر بخش ها که از جایگاه بالاتری برخوردار هستند را برای انجام یک کار هماهنگ کند؟ جایگاه کارگروه با مسئولیتی که بر عهده دارد هم خوانی ندارد جوادی افزود: آیا دبیر یک کارگروه قدرت این را دارد که صدا و سیما یا گمرک را در حوزه کاری سرخط کند؟ از لحاظ ساختاری کارگروه در داخل ساختاری است که ظرفیت اجرای قانون ساماندهی مد و لباس کشور را ندارد و البته هیچ فرقی نمی کند که دبیر کارگروه چه کسی است؛ مسئله این است که جایگاه کارگروه با مسئولیتی که بر عهده دارد هم خوانی ندارد و ضعیف تر و ناکارآمد تر است.

این فعال حوزه عفاف و حجاب، در پاسخ به این سؤال که آیا تشکیل کارگروه را غیرضروری می دانید؟ گفت: در حال حاضر کارگروه وظیفه اعطای مجوز به مزون ها و .

را بر عهده گرفته در حالی که قبل از آن اتحادیه پوشاک همین وظیفه را انجام می داد.

اگر سطح کاری کارگروه را در حد صدور مجوز صرف و برگزاری رویدادهای فشن تنزل دهیم، باید گفت اتحادیه پوشاک که در همین حوزه فعال بود و بین صنعت، عرضه، طراحی و .

ارتباط برقرار می کرد، نیز همین فعالیت را داشت.

وی تصریح کرد: اگر شأن کارگروه را فراسازمانی به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده می بینیم، اصلاً این ساختار ظرفیت چنین کاری را ندارد.

اگر کارگروه را در مقام تصمیم سازی می بینیم و قرار بود محلی برای اصلاح تصمیمات کلان و سیاست گذاری های حوزه پوشاک کشور باشد نیز باید گفت که تاکنون در این عرصه عملکردی ندیده ایم و باز هم از نظر ساختاری نمی تواند چنین کاری انجام دهد.

نگاه هنری یا هنرزده به مقوله مد؟ رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب با مطرح کردن این پرسش که آیا کارگروه از لحاظ سیاسی و ساختاری برای هماهنگی چندین دستگاه کارآمدی دارد یا خیر؟ ادامه داد: نکته دوم در خصوص ماهیت کارگروه است؛ از کارگروهی که در بدنه هنری وزارت ارشاد حضور دارد اصولاً باید انتظار خروجی هنری و نگاه هنری نسبت به مقوله مد داشته باشیم نه نگاه سیاست گذار کلان و سامان دهنده؛ البته اگر منظور ما از هنر به معنای هنر متعالی تعریف شده در ادبیات شهید آوینی است، این هنر متعهد نافی عفاف و حجاب نیست ولی اگر در مفهوم هنر برای هنر صحبت کنیم و نگاه ما به مقوله مد یک نگاه هنرزده است، خروجی مد ما می شود فریاد وا اسفا از طرح هایی که اکنون در جامعه ارائه می شود.

جوادی با اشاره به اینکه اگر وظایفی که برای کارگروه دیده شده است را مرور کنیم برای مثال تکالیف مشخصی را برای وزارت بازرگانی، وزارت کار، بانک ها در خصوص ارائه تسهیلات و .

دیده است، اظهار کرد: در ماده 9 آن آمده است تمامی دستگاه ها باید بخشی از بودجه رفاهی خود را برای خرید لباس ایرانی ـ اسلامی هزینه کنند.

اگر همین ماده اجرایی می شد حمایت مالی گسترده ای از پوشاک اسلامی صورت می گرفت اما عملاً این ماده تاکنون اجرا نشده است.

اجرای موضوع ساماندهی مد و لباس در نازل ترین سطح وی با انتقاد شدید از اینکه وزارت ارشاد موضوع ساماندهی مد و لباس را در نازل ترین سطح اجرا کرده است، گفت: وزیر ارشاد مکلف به تشکیل این کارگروه و انتصاب یک نماینده تام الاختیار بوده است که معاونت هنری را به عنوان نماینده تام الاختیار خود انتخاب کرده است، اما معاونت هنری وزارت ارشاد از ابتدای تشکیل کارگروه تاکنون چند بار در جلسات کارگروه شرکت داشته است و چه قدر برای این کارگروه وقت صرف کرده است که انتظار دارد سایر دستگاه ها وقت بگذارند.

به غیر از شرکت در اختتامیه ها و افتتاحیه های جشنواره ها چه عملکردی در این خصوص داشته است؟ جوادی در جمع بندی این بخش از سخنان خود گفت: از لحاظ ساختاری این کارگروه در نازل ترین سطح قرار گرفته و ناکارآمد است اما از نظر محتوایی اتفاق بدتری رخ داد و از ابتدای تشکیل این کارگروه تاکنون یک گروه متشکل ثابت کارگردان اصلی این کارگروه هستند.

افرادی که غالباً نگاهشان از دیدگاه فشن به حوزه مد و لباس است و مقولات هنری را اولی بر مقولات اجتماعی، مذهبی و دینی در حوزه مد و لباس می بینند.

ترکیب جشنواره های فجر چه داوران و چه شورای سیاست گذاری را در سال های اخیر در دولت های مختلف ببینید؛ تقریباً این ترکیب ثابت بود و خواستگاه افرادی که وارد این ترکیب می شوند نیز ثابت است.

وی افزود: همین تفکر باعث می شود لباسی را در جشنواره های فجر ببینید که با تأیید وزارت ارشاد به عنوان لباس اجتماع معرفی می شود اما به قدری از لحاظ پوششی ناعفیفانه و غیرعفیفانه است که تعجب می کنید چطور چنین لباسی را به عنوان لباس اجتماع معرفی کرده اند و همین تفکر باعث می شود که در کارگروه مد و لباس هدف از بکارگیری واژه عفاف و حجاب صرفاً گزارش سازی و بیلان سازی باشد و نگاه به مقوله حجاب را به عنوان زینت المجالس در نظر گیرند.

رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب، اظهار کرد: همین نگاه موجب شده است که بخش عفاف و حجاب جدا از سایر بخش ها در جشنواره مد و لباسی فجر برگزار شود و مسئله عفاف و حجاب منحصر به یک بخش باشد و در سایر بخش ها هر طرح و لباسی ارائه شود.

در حوزه قانون گذاری عفاف و حجاب چه کرده اید؟ وی تصریح کرد: وقتی پشتوانه قانون مربوط به ترویج عفاف و حجاب، دو قانون ناکارآمد است، باید به سراغ نهادهای قانون گذار رفت و پرسید طی این 40 سال در حوزه قانون گذاری عفاف و حجاب چه کرده اید؟ شورای عالی انقلاب فرهنگی! آیا کل خروجی شما در موضوع مهم حجاب، همین دستورالعمل راهکارهای گسترش عفاف و حجاب است؟! کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس موضوع حجاب مسئله ای امنیتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و .

است چرا خروجی مجلس شورای اسلامی فقط 11 ماده گنگ در قانون ساماندهی مد و لباس بوده است و به پشتوانه کدام قانون می توان از نهادهای اجرایی در حوره عفاف و حجاب مطالبه کرد؟ وی در ادامه گفت: مشکل اصلی این است که قانوناً متولی برای حوزه حجاب در کشور نداریم.

البته نمی گویم متولی حوزه حجاب کارگروه ساماندهی مد و لباس است که اگر چنین ادعایی مطرح شود، باید بپرسیم پس طی این 15 سال که از تشکیل کارگروه گذشته است، در حوزه ترویج عفاف و حجاب چه کرده اید؟ جالب است که تکلیف برگزاری نمایشگاه های مد به وزارت بازرگانی داده شده در حالی که اکنون وزارت ارشاد مجوز برگزاری نمایشگاه های مد را می دهد یعنی خودشان در حال نقض قانون هستند.

جوادی با انتقاد از مشکلاتی که در پی دخالت کارگروه در فعالیت های بخش خصوصی ایجاد می شود، گفت: اگر کارگروه متولی عفاف و حجاب است باید بگوید طی 15 سال در این حوزه چه کرده است و اگر متولی نیست پس چرا در برخی از حوزه ها ورود می کند.

در نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب که از سوی انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب برگزار شد، کارگروه به جای حمایت به صدا و سیما نامه نوشته و با تبلیغ این نمایشگاه در صدا و سیما مخالفت کرده است.

وی با ابراز تأسف از تصدی گری دولتی و رقابت دولت با بخش خصوصی در این حوزه، گفت: متأسفانه ذات نهادهای حاکمیتی این شده که به جای تولی گری تصدی گری کنند و وقتی به سراغ تصدی گری می روند به تضاد منافع برمی خورند، وقتی بخش حاکمیتی بخواهد تصدی گری کند با بخش خصوصی که تصدی امور اجرایی است تضاد منافع پیدا می کند و با قدرت حاکمیتی بودن می خواهد بخش خصوصی را به حاشیه ببرد و تضعیف کند.

در این حالت است که بخش دولتی رقیب بخش خصوصی می شود.

جوادی در پایان گفت: در جمهوری اسلامی موضوع حجاب بلاتکلیف ترین ، بدون متولی ترین و بی حمایت ترین مقوله ای بوده که وجود داشته است و هیچ ارگانی خود را متولی این مسئله نمی داند.

حجاب در زمره موضوعات جدی حاکمیت فقط در مقام شعار باقی مانده و در مقام عمل هیچ اتفاقی در حیث قانون گذاری، اجرایی و حمایتی رخ نداده است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: عفاف و حجاب - حجاب - قانون - کارگروه ساماندهی مد و لباس - تولیدکنندگان - پشتوانه - عفاف - نهادها - قانونی - مد و لباس - حوزه - محصولات - کشور - عملکرد - حقوقی - انجمن - متولی - ساماندهی - رییس - لباس - کارگروه - زیرساخت - گفت وگو - دستگاه - اسلامی - فعالان - پرداخت - دولتی - پوشاک - وظیفه

آخرین اخبار سرویس:
جزییات تغییر در طرح قیر تهاتری/ به جای حواله قیر رایگان پول آن به پروژه ها تخصیص می یابد

چگونه تشخیص دهیم سیستم ترمز خودرو نیاز به تعمیر دارد؟

مشکلاتی که سرِ صنعت سنگ لرستان را شکست/ تعطیلی واحدهای سنگ بری

غار کتله خور؛ شگفتی در دل کوه

ادامه ریزشهای لیر

عکس کرونا هرچه دلخراش تر، بهتر!

ادامه ریزشهای لیر

سیستم هشدار زلزله تلفن همراه چگونه کار می کند؟

ادامه ریزشهای لیر

مدیران نمی خواهند از کارشناسان حقوقی استفاده جدی کنند

کاهش مصرف CNG پس از شیوع کرونا

کشت 1100 هکتار زراعت چوب در لرستان

موانع حضور فعال زنان در ورزش ایران!

مدیران نمی خواهند از کارشناسان حقوقی استفاده جدی کنند

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت کردند

خدمات شهری و جمع آوری پسماند مکانیزه می شود

معرفی اولین گوشی با فناوری کوآنتوم توسط سامسونگ

برجام؛ عامل سخت شدن بازپس گیری بدهی ها

5 ویروسی که خطرناک تر از کرونا هستند

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت کردند

کاهش 30 درصدی اهدای خون در تهران / بهبودیافتگان کرونا، پلاسما نذر کنند

هفتمین جشنواره پسته ایران در مجموعه تاریخی چشمه علی دامغان برگزار شد

آیا وایتکس و یخ عمر گل را بیشتر می کند؟

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت کردند

کاهش قیمت طلای جهانی | چرا نرخ ارز و سکه در ایران پایین نمی آید؟

برنامه های مختلف متروی تهران برای افزایش سرانه مطالعه مردم

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

مسیر بورس های جهانی از هم جدا شد

اقتصاد هلند زمینگیر شد

هر کیلو مرغ چقدر قیمت خورد؟

اقتصاد هلند زمینگیر شد

اقتصاد هلند زمینگیر شد

کاهش 30 درصدی اهدای خون در تهران / بهبودیافتگان کرونا، پلاسما نذر کنند

برلیانس بخریم یا رنو ساندرو اتوماتیک ؟ + مشخصات فنی

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در مرتضی گرد

وزارت صمت در سال جهش تولید بدون وزیر ماند

چرا قیمت ماسک در داروخانه ها، متفاوت است؟

کاهش قیمت طلای جهانی | چرا نرخ ارز و سکه در ایران پایین نمی آید؟

چرا قیمت ماسک در داروخانه ها، متفاوت است؟

حل مشکل لاستیک تا چند روز دیگر

55 میلیارد ریال ودیعه مسکن دولت به مددجویان بهزیستی مرکزی تخصیص یافت

بیکاری در کره جنوبی برای پنجمین ماه متوالی افزایش یافت

برخورد جدی بازرسان اصناف با بازاریان متخلف روستاها و ییلاقات استان یزد

دولت از مشورت نهادهای تخصصی اقتصادی استفاده کند

توزیع 10 هزار بسته کمک معیشتی

قیمت خودروی تیبا در بازار +جدول

ایستگاه بعدی قیمت طلا

پیام خداحافظی مدرس خیابانی چه بود؟

کاهش مصرف CNG پس از شیوع کرونا

پرورش ماهیان خاویاری در 22 استان با صادراتی بسیار محدود

فروش اوراق قرضه ملی

آغاز مهاجرت معکوس به مناطق مرزی

از انکار دولت تا اقبال به دولت

تثبیت اعتماد لرزان

منشأ افت 5 درصدی شاخص بورس

پته های نفتی در انتظار آیین نامه اجرایی

انجام تست کرونا در منزل تحت پوشش بیمه نیست

چله کشی فرش اصفهان در تار و پود تعرفه و تحریم

برنامه خاصی برای توسعه صنعتی استان وجود ندارد

حل مشکل لاستیک تا چند روز دیگر

رشد پروازهای عبوری از آسمان ایران

قاچاقچی کالا در زاهدان نقره داغ شد

مسیر بورسهای جهانی از هم جدا شد

مالیات خریداران سکه در سال 98 تعیین شد

قیمت طلا، سکه و ارز  امروز 99/05/24 + جدول

گران ترین لپ تاپ های بازار +جدول

زنان روستایی هم می توانند بیمه شوند

رییس کانون صرافان: صرافی ها حق خرید و فروش ارز دیجیتال را ندارند

مصالح ساختمانی گرفتار گرداب تورم/ تلنگر دارا دوم به بازار سرمایه/ مالیات از خانه های خالی به جایی نرسید

معافیت سرمایه گذاران در پرداخت عوارض گمرکی

اعطای 73 میلیارد ریال تسهیلات به کارگاه های بزرگ صنایع دستی

عرضه اولیه هفته آینده چیست؟

صدای سهامدار 1399/05/25

مسیر بورسهای جهانی از هم جدا شد

پیش بینی اهالی توییتر از روند این هفته بازار

دلار در مقابل یورو و پوند کم آورد

مخالفان و موافقان حذف دامنه نوسان

برنامه خاصی برای توسعه صنعتی استان وجود ندارد

حل مشکل لاستیک تا چند روز دیگر

با ارزش ترین شرکت های خودروسازی جهان کدامند؟ +عکس

10 شرکتی که در دوران رکود اقتصادی به موفقیت رسیدند

هفتمین جشنواره پسته ایران در مجموعه تاریخی چشمه علی دامغان برگزار شد

تمام جایگاه های CNG منطقه و مشهد استاندارد است/کاهش مصرف CNG پس از شیوع کرونا

دلار در مقابل یورو و پوند کم آورد

آیا وایتکس و یخ عمر گل را بیشتر می کند؟

چرا سکه ارزان نمی شود؟

آیا وایتکس و یخ عمر گل را بیشتر می کند؟

شاخص کل بورس (روند هفتگی) 1399/05/25

واکنش بورس به تعدیل انتظارات تورمی

8/ 1 میلیون جامانده سهام عدالت در انتظار تعیین تکلیف

اثر ریسک رفتار سیاست گذاران بر بورس

پارادوکس شرکت ها در وال استریت

بازار 1399/05/25

مجوز خرید اوراق قرضه دولتی از سوی بانک مرکزی شیلی صادر شد

خودروهای 200میلیونی بازار +جدول

حیله های قیمت گذاری در عصر جدید بازارها

قیمت روز گوشی موبایل در 25 مرداد

مشکلاتی که سرِ صنعت سنگ لرستان را شکست/ قفل بی تدبیری بر واحدهای سنگ بری

چالش لاغری به سبک وزارت ارشاد

نبود بانک در بخش الوار گرمسیری اندیمشک تا ساحل خواری در ایزدشهــر

متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم / ضعف شدید 2 قانون در حوزه عفاف و حجاب

متولی قانونی برای حوزه حجاب در کشور نداریم / ضعف شدید 2 قانون در حوزه عفاف و حجاب