مطالب مرتبط:
نماینده دادستان: اسدبیگی متهم به پرداخت رشوه به مدیران بانک مرکزی، کشاورزی و وزارت صمت است
اسدبیگی: باید به من مدال افتخار بدهید | رشوه های سرگیجه آور در پرونده مدیران بانک مرکزی | از آپارتمان 700 هزار دلاری تا لکسوس 2 میلیاردی
ببینید | کیف اعجاب انگیز در دادگاه امروز مدیران سابق بانک مرکزی
وزیر راه: وام ودیعه مستاجران در یک قدمی واریز | منتظر موافقت بانک مرکزی هستیم
جزییات رشوه 200 سکه ای اسدبیگی، مدیرعامل هفت تپه به برخی مدیران بانک مرکزی
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 تیر 1399 ساعت 06:402020-07-12اقتصادي

رشوه بگیران بزرگ بانکی را بشناسید | روایتی از رشوه پاشی های عجیب؛ از بانک مرکزی تا وزارت صمت


اولین جلسه دادگاه مدیران بانک مرکزی از جهت گره خوردن این پرونده با پرونده ارزی هفت تپه و امید اسدبیگی و شرکایش، بسیار پرخبر بود.

این جلسه به قرائت کیفرخواست اتهامات مدیران بانک مرکزی گذشت و پرده از مبالغ میلیاردی رشوه هایی که اسدبیگی ها میان برخی از مسئولان پخش کرده بودند، - رشوه بگیران بزرگ بانکی را بشناسید روایتی از رشوه پاشی های عجیب؛ از بانک مرکزی تا وزارت صمت" اولین جلسه دادگاه مدیران بانک مرکزی از جهت گره خوردن این پرونده با پرونده ارزی هفت تپه و امید اسدبیگی و شرکایش، بسیار پرخبر بود.

این جلسه به قرائت کیفرخواست اتهامات مدیران بانک مرکزی گذشت و پرده از مبالغ میلیاردی رشوه هایی که اسدبیگی ها میان برخی از مسئولان پخش کرده بودند، برداشت؛ از بانک مرکزی تا وزارت صمت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از شرق، محسن صالحی و رسول سجاد، دو مدیر سابق بانک مرکزی، در این جلسه دادگاه همراه سایر متهمان کیفرخواستشان خوانده شد.

به گفته نماینده دادستان، این دو رشوه هایی در قالب صدها سکه و خودروی BMW گرفتند تا به اصطلاح کار اسدبیگی ها را راه بیندازند.

رشوه 700 سکه ای مدیرعامل هفت تپه به مدیر سابق بانک مرکزی خودروی میلیاردی در میان رشوه ها جزییاتی از گزارش اطلاعات سپاه" رسول سجاد البته نامش در پرونده سالار آقاخانی نیز بود.

در این پرونده یکی از اتهامات آقاخانی، پرداخت رشوه به متهم رسول سجاد، مدیر بین الملل معاونت ارزی بانک مرکزی، بابت خرید یک دستگاه خودرو و یک جفت ساعت امگا و پرداخت هزینه سفر هوایی به کیش و اقامت در هتل برای سجاد و اعضای خانواده اش بود.

اکنون سجاد در پرونده هفت تپه نیز متهم به دریافت 700 سکه و آپارتمان و شمش طلاست.

سیاهه رشوه های پرداختی اسدبیگی و همکارانش نشان می دهد دست هایی در سیستم بانکی و دستگاه های دولتی چگونه توانسته پازل یک پرونده قاچاق ارزی بزرگ را تکمیل کند.

امید اسدبیگی البته هنوز از کارگران هفت تپه صحبت می کند و می گوید در پنج سال گذشته هیچ تسهیلاتی نگرفتم و سؤال من این است کارمندی از هفت تپه که هشت میلیون حقوق می گیرد، چرا اصلا سر کار نمی رود .

نماینده دادستان هم با اشاره به تلاش های اسدبیگی برای حضور در رسانه ها در قالب مصاحبه گفت: شما در رسانه ها نیز فعال بوده و به دنبال حاشیه سازی برای پرونده خود هستید.

پرونده شما شفاف است.

شما گفتید باید مدال افتخار به من بدهند، درحالی که دادسرای تهران به کسی که ارز دولتی را در بازار آزاد می فروشد و رشوه داده و جعل می کند، مدال افتخار نمی دهد بلکه برای او کیفرخواست صادر می کند.

مدیران سابق بانک مرکزی در فهرست رشوه بگیران بزرگ به گزارش سایت قطره و به نقل ازمیزان، شاه محمدی، نماینده دادستان گفت: متهم امید اسدبیگی ارتباط بسیار نزدیکی با دو نفر از مدیران سابق اداره اموال بین الملل بانک مرکزی به اسامی محسن صالحی و سیدرسول سجاد داشته است.

گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان تهران نشان دهنده ارتباطات غیرمتعارف متهم امید اسدبیگی با سیدرسول سجاد است و جهت کارگزاری بانک مرکزی و تخصیص نوع ارزهای دولتی برای واردات خط تولید شرکت، رشوه هایی را به متهم رسول سجاد پرداخت کرده است.

رشوه 700سکه ای اسدبیگی به سجاد به گفته نماینده دادستان، متهم مجتبی کحال زاده به صراحت اظهار کرده شرکت معتمد پارسه و امید اسدبیگی در موارد متعددی مبالغی را به صورت سکه و ارز به مدیران سابق بانک مرکزی از جمله رسول سجاد و محسن صالحی پرداخت کرده اند؛ به طوری که یک مرتبه 50 عدد سکه تمام بهار آزادی به دستور امید اسدبیگی از سوی یکی از مدیران سابق خود به نام سیدوحید حسینی تهیه و در بانک مرکزی تحویل رسول سجاد شده است.

متهم کحال زاده در اقاریر خود از پرداخت 50 سکه تمام بهار آزادی برای دو ماه قبل از دستگیری و 200 سکه تمام بهار آزادی از سال 91 تا 96 و اینکه امید اسدبیگی بابت قرارداد کارگزاری 200 سکه تمام بهار آزادی به متهم محسن صالحی داده، سخن گفته است.

متهم رسول سجاد اظهار کرده که تعداد 700 سکه تمام بهار آزادی از امید اسدبیگی دریافت شده و 500 سکه را فروخته است.

خودروی BMW سهم یک فقره رشوه گیری صالحی نماینده دادستان همچنین از پوشش های این متهم ها برای ارتکاب جرم صحبت کرد.

متهم محسن صالحی با به خدمت گرفتن افراد و ایجاد دفتر پوششی تحت عنوان کارگزاری بورس، با کارگزاران بانک مرکزی در این خصوص جلساتی داشته است؛ همچنین مشخص شد محسن صالحی یک ماه قبل از بازداشت، از یکی از کارگزاران بانک مرکزی یک دستگاه خودروی BMW به ارزش یک میلیاردو 600 میلیون تومان دریافت کرده که سند خودرو به نام شوهرخواهرش یعنی محمدرضا حسینی است که این خودرو شناسایی و توقیف شد.

طبق تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده محسن صالحی، به عنوان یکی از مدیران سابق بانک مرکزی، از زمانی که سرپرستی یکی از اتاق های بانک مرکزی را بر عهده گرفت، با افرادی که به نام برده مراجعه داشتند، ارتباطات ناسالمی را برقرار می کرده و مبالغ نامشروعی را به صورت وجوه نقد و وجوه ارزی و دلاری و سکه های تمام بهار آزادی، املاک متعدد و ماشین های مدل بالا برای خود تحصیل و از ضعف نظارت سیستم بانکی استفاده می کرد.

رشوه پاشی اسدبیگی از بانک مرکزی تا وزارت صمت نماینده دادستان در بخش دوم کیفرخواست که مربوط به مشخصات متهمان و نوع اتهام آنها بود، گفت: امید اسدبیگی فرزند احسان الله، متهم ردیف اول پرونده است.

وی متهم به پرداخت رشوه های متعدد به مدیران بانک مرکزی، بانک کشاورزی و وزارت صمت شامل یک میلیاردو 500 میلیون تومان وجه نقد، صد سکه تمام بهار آزادی و 12 هزار دلار آمریکا به متهم محسن صالحی و 800 سکه تمام بهار آزادی به متهم سیدرسول سجاد است.

همچنین وی متهم به پرداخت رشوه به متهم فرشاد طالبی به میزان یک میلیاردو 500 میلیون تومان وجه نقد و 50 هزار دلار آمریکاست.

اسدبیگی: می خواستم منابع ارزی بلوکه شده را به کشور بازگردانم در ادامه، قاضی خطاب به متهم اسدبیگی گفت در جایگاه حاضر شود؛ سپس ضمن ارائه اتهامات وی مندرج در کیفرخواست، به او گفت: آیا این اتهامات را قبول دارد؟ متهم اسدبیگی گفت: خیر متهم اسدبیگی گفت: بنده کارگزار رسمی بانک مرکزی بودم و طبق قرارداد کارگزاری که بسته بودم، تلاش داشتم تا بتوانم منابع مسدودشده ارزی کشور را وارد کشور کنم و قرار بود بنده یک ضمانت تعهد پرداخت را به بانک مرکزی پرداخت کرده و در ازای آن ارز گرفته و کار کارگزاری انجام دهم.

وی ادامه داد: بنده ارتباط خاصی با صالحی و سجاد نداشتم و میزان کار کارگزاری بنده 0.

3 و حتی 0.

2 زیر قیمت کارگزاری دیگران بود.

او افزود: بعد از آنکه با بحرانی روبه رو شدم، برای پرداخت حقوق پرسنل خود تنها راهم آن بود که از این ضمانت نامه استفاده کنم؛ بنابراین یوروهای بانک مرکزی را برای حقوق مصرف کردم، موضوعی که در آن زمان جرم نبود.

متهم اسدبیگی درباره ارتباط خود با صالحی گفت: روزی صالحی به من گفت می خواهی برایت سهام بخرم؛ چراکه من می توانم برایت کد بورسی بگیرم؛ بنابراین من یک ونیم میلیارد تومان با او معامله کردم و سهام بورسی خریدم.

اما زمانی که در پرداخت حقوق پرسنل خود با مشکل روبه رو شدم، از او خواستم سهامم را بفروشد که 300 تا 400 میلیون تومان ضرر کردم و بینمان اختلاف حساب پیش آمد.

اسدبیگی: کارمند هفت تپه سر کار نمی رود و حقوق می خواهد این متهم ادامه داد: در پنج سال گذشته هیچ تسهیلاتی نگرفتم.

سؤال من این است کارمندی از هفت تپه که هشت میلیون حقوق می گیرد، چرا اصلا سر کار نمی رود؟ من روزانه 800 میلیون حقوق می دهم، درحالی که سر کار نمی روم، اگر یکی، دو ماه دیگر نیز سر کار نروم، شرکت هفت تپه از بین می رود.

اگر نماینده دادستان دلش برای کشور می سوزد، من هم دلم برای کشور می سوزد.

20 نفر می خواهند شرکت را دولتی کنند.

نماینده دادستان به اسدبیگی: شما دنبال حاشیه سازی هستید نماینده دادستان خطاب به متهم اسدبیگی گفت: من اسناد جعلی شما را در جلسات مختلف نشان دادم.

جعل شما در دو مرحله بوده است؛ یکی در مرحله ثبت سفارش و جعل دیگر با همکاری رستمی صورت می گرفته است که در حوزه جعل پروانه سبز گمرکی و جعل برگه استعلام از گمرک خرم آباد است.

وی ادامه داد: شما گفتید باید مدال افتخار به من بدهند، درحالی که دادسرای تهران به کسی که ارز دولتی را در بازار آزاد می فروشد و در بازار ارز کشور اخلال ایجاد می کند و رشوه داده و جعل می کند، مدال افتخار نمی دهد بلکه برای او کیفرخواست صادر می کند.

شاه محمدی یادآور شد: شما از مسئولان نام می برید و در رسانه ها نیز فعال بوده و به دنبال حاشیه سازی برای پرونده خود هستید؛ پرونده شما شفاف است.

نماینده دادستان کیفی پر از سکه را در دادگاه نشان داد و گفت: کتمان کافی است، اینها قریب به 400 سکه است که بسته بندی سکه ها مربوط به صرافی پسرعموی شماست؛ این سکه ها از منزل سجاد و صالحی کشف شده است.

وی افزود: کحال زاده گفته اسدبیگی به ما گفته بود به بانک مرکزی سکه دهید، ما هم در مراحل مختلف رشوه دادیم.


کلید واژه ها: بانک مرکزی - بانک - مرکزی - وزارت صمت - پرونده - مدیران - رشوه - کیفرخواست - میلیاردی - وزارت - اتهامات - مسئولان - هفت تپه - دادگاه - خوردن - قرائت - اولین - امید - ارزی - پرده - میان - هایی - بزرگ - آنلاین - همشهری - صالحی - گزارش - محسن

آخرین اخبار سرویس:
تورم آلمان منفی شد

هیچ در هیچ تنها مشوق دولتی برای فرزندآوری زوجین ایرانی!

یکی از مشکلات اصلی کشور خود تحریمی است

بازدید رییس نظام مهندسی کشاورزی استان یزد از صنایع اردکان

پر احتمال ترین عواملی که منجر به ناباروری زنان می شوند، کدامند؟

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

برخی از واحد های صنعتی و تولیدی اشکذر به دلیل مشکلات تعطیل شدند

بهره برداری از صدو هشتمین طرح پویش هر هفته الف-ب- ایران به میزبانی همدان

امسال چقدر تلویزیون در ایران تولید شد؟

افزایش 9 درصدی صدور اسناد حدنگار در فارس

پرداخت 70 درصد وام کرونایی رانندگان بین شهری+جزییات

کامیون داران در بن بستی به نام نوسازی!

افزایش نزدیک به 80 درصدی تولید تلویزیون

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسکاندیناوی با نرخ بیکاری دو رقمی روبه رو است

جزییات ساخت 21 هزار مسکن برای کم درآمدها

تولید و توزیع روزانه 16 میلیون ماسک در کشور

افزایش نزدیک به 80 درصدی تولید تلویزیون

آغاز به کار گروه های اطلاع رسانی سیار حاوی پیام های هشدار دهنده در مورد ویروس کرونا در تبریز

کامیون داران در بن بستی به نام نوسازی!

پرداخت 70 درصد وام کرونایی رانندگان بین شهری+جزییات

آیا فقط ایران تغییر ساعت را تجربه می کند؟ / 4.5 میلیون مشترک در تهران مصرف کننده 10 درصد از انرژی کشور!

آخرین قیمت پاوربانک شیائومی در بازار +جدول

قطعه ی ده راه آهن بوشهر-شیراز

هر داروخانه، 10 واکسن!

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

قطعه ی ده راه آهن بوشهر-شیراز

وضعیت قرمز قاچاق کالاهای اساسی/ تالار شیشه ای باز هم کدر!/ گرانی خودرو، قفلی که با هیچ کلیدی باز نشد

جزییات اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل

بانک ها تمایل به تملک واحدهای تولیدی ندارند

احداث جاده کمربندی سرخه- فیروزکوه

مصر اسکناس پلاستیکی می سازد

تویوتا راوفور چند؟ +جدول

آخرین قیمت انواع موبایل سامسونگ در بازار +جدول

نرخ بیکاری سوئد در حال دو رقمی شدن

فراهم شدن امکان صادرات کالا از طریق مرز مهران

چه شرایطی برای تولید گوشی داخلی نیاز است؟

آخرین قیمت خودرو در بازار

برای خرید دستگاه تصفیه هوا چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع خودروی 206 در بازار +جدول

کمک 16 میلیارد ریالی خیرین به دانش آموزان نیازمند

واکسن تمام مشکلات ما را حل نمی‎کند

360 دفتر پیشخوان روستایی در لرستان فعال است

قیمت جدید انواع یخچال فریزر (1399/6/30)

انواع لپ تاپ لنوو چند ؟ +جدول

آخرین قیمت انواع خودروی پژو پارس در بازار +جدول

مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی تمدید نمی شود

مالیات بر عایدی سرمایه در نوبت رسیدگی هیئت دولت/آمار مسکن در شهریور با ساختار جدید منتشر می شود

مشکلی برای تامین سموم مورد نیاز زمین های کشاورزی نداریم

ریماک کانسپت وان؛ حراج خودرویی که فقط 8 دستگاه از آن در جهان وجود دارد(+عکس)

آسفالت 2 میلیون و 200 هزار مترمربع از معابر شیراز در ماه گذشته

ورق گالوانیزه با پوشش تی.او.سی در چهارمحال و بختیاری تولید شد

شهرک تخصصی گچ در سمنان احداث شد

آیا قاچاق دام زنده صحت دارد؟

گران ترین فلش مموری های بازار +جدول

آخرین قیمت خودروی سمند در بازار +جدول

نقص فنی هواپیمای تهران - گرگان و چند خبر کوتاه از گلستان

دستور رییس کل بانک مرکزی در واکنش به یک ویدئو در فضای مجازی

چرا سگ ها وفادار هستند ؟ بررسی با دلایل علمی

کاهش شاخص بورس در معاملات امروز استان قزوین

ساخت دوچرخه ای که با بخار آب کار می کند! +عکس

عملیات ضد فساد در عراق با نظارت نخست وزیر

گمانه زنی درباره حمایت از بورس

ارزان قیمت ترین تبلت های بازار چند؟

5 کالای اساسی بدون تشریفات گمرک ترخیص می شوند

بررسی مشکلات صنعت چای در وزارت کشور

بهسازی معابر شهری معطل اجرای شبکه فاضلاب است

پشت پرده منفی شدن شاخص کل / بورس امروز چه می شود؟

دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری 10روزه پاسخ استعلام های سرمایه گذاری را ارائه دهند

قیمت روز گوشی موبایل در 31 شهریور

قیمت انواع فشار سنج چقدر است؟

قیمت گوشی موبایل سامسونگ سری Note

مالیات بر ارزش افزوده، چه بود و در ایران چه شد؟

«جعفری» بیمه سینا را از زیان خارج کرد

عزیزم بیا 7متر خونه برات خریدم!

ابهام در قیمت واکسن آنفلوآنزا؛ تا 200 هزار تومان

عکس نوشته های جدید اسم حلیمه برای پروفایل

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

استان سمنان 560 هزار نفر جمعیت شهری دارد

وقتی قمی ها کرونا را جدی نمی گیرند تا وضعیت کمبود آب شرب در روستاهای خوزستان چه شد؟ + فیلم

میزان کارآمدی تسهیلات بانکی در بخش تولید

عزیزم بیا 7متر خونه برات خریدم!

آخرین قیمت خودرو در بازار

الاغ، دارایی ارزشمند مردم یمن

اطلاعیه سازمان هواپیمایی درباره زمان پروازها با تغییر ساعت رسمی

آذربایجان غربی رتبه دوم صنایع تبدیلی

ارز چند نرخی عامل آشفتگی بازار

قیمت اقلام اساسی در 30 شهریور

خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کد شناسایی استاندارد ممنوع است

کاربران خبرآنلاین: بار مالی مالیات بر خانه های خالی به مستاجران منتقل شد

تولید روزانه 16 میلیون ماسک در کشور/ ماسک ارزان می شود؟

آئودی A3 اسپرت بک G-Tron گازسوز رونمایی شد

مقایسه خودرو JMC S350 و سئات لئون

آسفالت 2 میلیون و 200 هزار مترمربع معابر شیراز

کوچک بودن قطعات و ناکارآمد بودن بازرگانی محصولات اساسی ترین چالش کشاورزی

تصویب افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت در بورس در جلسه امروز هیات دولت

معاون قضایی دادستان کل کشور: دست کم 2 هزار واحد تولیدی تعطیل شده در کشور وجود دارد

فاصله عجیب قیمت خودرو از کارخانه تا بازار/ پژو پارس 187 میلیون تومان شد

رشوه بگیران بزرگ بانکی را بشناسید | روایتی از رشوه پاشی های عجیب؛ از بانک مرکزی تا وزارت صمت

رشوه بگیران بزرگ بانکی را بشناسید | روایتی از رشوه پاشی های عجیب؛ از بانک مرکزی تا وزارت صمت