مطالب مرتبط:
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه از 19 سهمیه کنکور
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 تیر 1399 ساعت 16:352020-07-09دانش

پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور


با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف 16 سهمیه کنکور از 19 سهمیه فعلی گفت: باید موضوع سهمیه ها با مشارکت و تعامل با مجلس ساماندهی شود و با توجه به کار کارشناسی انجام شده در دبیرخانه شورای عالی و آمادگی سازمان سنجش و وزارت علوم موضوع جلسه آتی شورای اسلامی .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی،  جلسه 343 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از استماع گزارش برنامه جامع پنج ساله راهبردی دانشگاه آزاد بر پایه سند دانشگاه اسلامی، ضمن تشکر از فراهم کردن زیرساخت لازم برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، سند فوق را محور کار خود قرار داده است، ضرورت دارد هم افزایی در سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی انجام شود؛ چراکه سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگر هستند.

 عاملی پیشنهاد داد: سند نقشه جامع علمی کشور نیز در برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار برنامه آن دانشگاه درخصوص اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، لحاظ شود از طرفی باید بگویم بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می شود؛ لذا با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می تواند محقق شود.

وی با اشاره به اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور به عنوان 4 سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری بر چابک سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به روزرسانی و چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت توجه به مصلحت عمومی کشور در امور، تصریح کرد: بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می شود؛ لذا با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می تواند محقق شود.

وی با اشاره به بحث سهمیه های کنکور، تصریح کرد: بخشی از سهمیه های کنکور مصوبه مجلس شورای اسلامی است که با همکاری مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی می توان آن را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: بخشی از سهمیه های کنکور نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که به عنوان مثال سهمیه بومی گزینی انتقادات و پیشنهاداتی را به همراه داشته است درواقع دغدغه اصلی جامعه دانش آموزی در ارتباط با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس، موضوع کنکور و بحث سهمیه های کنکور است.

عاملی با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف 16 سهمیه کنکور از 19 سهمیه فعلی تصریح کرد: ضرورت دارد این موضوع با مشارکت و تعامل با مجلس ساماندهی شود با توجه به کار کارشناسی انجام شده در دبیرخانه شورای عالی و آمادگی سازمان سنجش و وزارت علوم موضوع جلسه آتی شورای اسلامی شدن به موضوع سهمیه های کنکور اختصاص یابد.

* کمیته های چهارگانه اجرای سند اسلامی شدن را رصد و ارزیابی کنند در ابتدای جلسه حجت الاسلام  روح الله شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی در پیش از دستور جلسه با اشاره به گذشت 5 سال از ابلاغ سند دانشگاه اسلامی گفت: اولین دوره بازنگری و ارزیابی چگونگی اجرای سند از طریق کمیته های چهارگانه انجام و این گزارش ها در جلسات شورا و دبیرخانه بررسی و ارزیابی شده است.

وی تأکید کرد: بررسی نقاط قوت و ضعف در فرآیند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورا از وظایف دبیرخانه است.

حجت الاسلام شاطری ادامه داد: گزارش هایی به شورای اسلامی مبنی بر اینکه در برخی دانشگاه ها روند اجرای آیین نامه ارتقاء اساتید در بخش ماده یک با اهداف ذاتی آن همخوانی ندارد، ارسال شده است و دلیل آن برداشت های متفاوت به دلیل برخی ابهامات و شفاف نبودن این آیین نامه عنوان شده است.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه اجرایی آیین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی، ابلاغ شده توسط وزارت علوم، دانشگاه ها و مؤسسات مربوطه مجاز هستند برنامه های تکمیلی را بر حسب نیازهای خود، در دوره های مهارتی و معرفتی تدوین و پس از تصویب در شورای مؤسسه، اجرا کنند.

وی تصریح کرد: بخش مهارتی از اختیارات دانشگاه هاست و طبق مفاد آیین نامه دوره های دانش افزایی مصوبه شورای اسلامی شدن طراحی دوره های معرفتی به عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با محوریت دفتر هم اندیشی است و مسئول و  متولی دو امر تأمین محتوا و مدرس با همکاری دانشگا ه ها است.

حجت الاسلام شاطری افزود: عنوان همکاری دانشگاه ها در این مصوبه برای بعضی از دانشگاه ها محل ابهام شده و با طراحی دوره هایی با عنوان دانش‎افزایی، منجر به نادیده گرفته شدن سرفصل های مصوب 5 گانه در دوره های معرفت افزایی و کنُد شدن فرآیند شده است.

وی با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: هدف از تدوین بندهای دهگانه، ارتقاء و تقویت نقش فرهنگی دانشگاهیان و اساتید بوده است اما به دلیل عدم وجود وحدت رویه در طراحی دستورالعمل و آیین نامه های اجرایی، آیین نامه های مختلفی در دانشگاه ها طراحی شده است که ضرورت دارد بازنگری انجام شود.

 حجت الاسلام شاطری گفت: در فرایند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، اولویت با اقدامات پیشران و اقدامات تکمیلی است که باید توسط دستگاه ها اجرا شود.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها با بیان اینکه فرآیند نظارت باید از طریق کمیته های چهارگانه انجام شود، افزود: یکی از وظایف کمیته های چهارگانه رصد و ارزیابی میزان و چگونگی اجرایی شدن سند است که باید از دستگاه ها، اجرای سند را مطالبه کنند.

تأکیدوزیر علوم بر ضرورت انجام کار میدانی برای ارزیابی پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی  منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بحث طراحی درس های مهارتی گفت: نباید بخش دانش افزایی حذف شود و ضرورت دارد آیین نامه دانش‏افزایی شفاف سازی شود.

وی درمورد آیین نامه های اجرایی مختلف در دانشگاه ها افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیأت های ممیزه می توانند آیین نامه و شیوه نامه های مختلفی تدوین کنند اما نباید با آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی تناقض داشته باشد.

همچنین ضرورت دارد برای ارزیابی میزان اجرایی شدن و شناسایی نقاط ضعف در اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، کار میدانی انجام شود.

غلامی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در بخش های فرهنگی، نهاد نمایندگی و مجموعه مدیریتی دانشگاه ها برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی انجام شده است.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد برای ارزیابی میزان اجرایی شدن و شناسایی نقاط ضعف در اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، کار میدانی انجام شود.

وزیر علوم گفت: با اقدام نوآورانه ای مانند طراحی سامانه می توان اجرایی شدن سند را ارزیابی و با شناسایی نقاط ضعف در حوزه اجرا، سند دانشگاه اسلامی به روزرسانی شود.

 غلامی ادامه داد: در وزارت علوم تلاش بر این است که سند دانشگاه اسلامی اجرا شود و امید است با هم فکری ها و همدلی ها در دوره اجرای گام دوم انقلاب اسلامی به اجرایی شدن سند کمک شود.

* بازنگری آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: این ماده در ارتقاء و تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی تأثیرگذار است و با توجه به گذشت زمان ضرورت دارد آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی بازنگری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها به صورت غیرحضوری انجام می شود، پیشنهاد داد: با توجه به فراهم بودن شرایط برای تغییر ساختارها، کمیته ای برای بازنگری تشکیل شود.

* تأکید طهرانچی بر لزوم بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی با موضوع "برنامه جامع پنج ساله راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه سند دانشگاه اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی" پرداخت و گفت: متأسفانه برای اسناد نوشته شده، مدل اجرایی شدن آن تهیه نمی شود و بیش از یکسال است که در دانشگاه آزاد برای پیاده سازی سند اسلامی شدن کار کارشناسی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: سند دانشگاه اسلامی به فراخور دانشگاه های مختلف به صورت بومی سازی در دانشگاه ها پیاده سازی و اجرا می شود.

رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برای پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی 14 رویکرد در نظر گرفته شده است، گفت: دانشگاه تمدن ساز، دانشگاه مرجعیت ساز، دانشگاه کارآفرین، دانشگاه حل مسئله، دانشگاه عفیف، دانشگاه با گسترش فضای انقلابی، دانشگاه با فضیلت، دانشگاه دین مدار، دانشگاه تربیتی، دانشگاه الهام بخش و نقش آفرین در جهان اسلام، دانشگاه اجتماعی، دانشگاه مروج سبک زندگی، پرورشگر قوه عاقله و درنهایت دانشگاه کارآمد، به عنوان اصل شیرازه پیاده سازی سند اسلامی شدن در دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

همچنین سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و الزامات راهبردی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درمورد دانشگاه آزاد، مبنای راه آینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

طهرانچی بر ضرورت بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن تأکید کرد و اظهار داشت: در رویکرد اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، بسته های کاری، ذیل آن برنامه، پروژه و راهکار تعریف شده است و حل مسئله در محیط واقعی صورت می گیرد.

وی تأکید کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و الزامات راهبردی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درمورد دانشگاه آزاد، مبنای راه آینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد ادامه داد: برای دانشگاه سرآمد و پاسخگو، باید قابلیت حل مسئله ارتقاء یابد که در دانشگاه آزاد برای تحقق این امر برنامه و پروژه و به صورت موازی اقدامات بسترساز و فرهنگ ساز طراحی شده است.

وی گفت: مجموعه برنامه علمی شامل 18هزار زمینه پژوهشی در اختیار محققین دانشگاه آزاد قرار گرفته که به واسطه آن نظام ارتباطی بین استاد و دانشجو برقرار شد و سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقی با عنوان پژوهشیار برای این امر طراحی شده است.

 طهرانچی اظهار داشت: در حال حاضر 162 هزار کنشگر فعال، دانشجو و استاد در سامانه پژوهشیار عضو هستند و برنامه های علمی دانشگاه آزاد در آن بارگذاری شده و بیش از 10 درصد دانشجویان به نظام موضوعات رجوع کرده اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه به سایر دانشگاه ها نیز پیشنهاد الحاق به این سامانه را داده ایم، افزود: امید است یک نظام مدیریت دانش در پژوهش های تحصیلات تکمیلی، مبتنی بر سند دانشگاه اسلامی شکل بگیرد.

* مشارکت ذی نفعان برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است  محمدابراهیم سقزچی معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی درمورد گزارش دانشگاه آزاد گفت: این سوال مطرح است که اگر سند اسلامی شدن ملاک نباشد چه تفاوتی در فرآیندها و خروجی دانشگاه آزاد ایجاد می شود؟ وی ادامه داد: متأسفانه یک فاصله جدی بین اصول و مبانی و اقدامات و راهبردهای اولیه و خروجی وجود دارد.

وی افزود: مشارکت ذی نفعان و برنامه ریزی غیر متمرکز و مشارکتی و رویکرد پایین به بالا برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است.

معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی ادامه داد: برای اجرایی سازی سند نباید نگاه جزیره ای داشت و نگاه یکپارچه سازی برای داشتن دانشگاهی که پرورش دهنده متخصصین متعهد است، ضروری است.

* دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند  عبدالله جاسبی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در حال حاضر خوشبختانه آموزش عالی کشور در بخش دولتی و غیر دولتی توانایی حل مسائل را دارد، گفت: بدنه دانشجویی کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی قابلیت حل مسائل را دارند.

وی تأکید کرد: دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند و به جای متمرکز شدن برای نگارش مقالات، پایان نامه ها بر اساس مشکلات موجود کشور و ارائه راهکار انجام شود.

* ضرورت تعیین شاخص برای ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی حجت الاسلام  مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در کمیته های چهارگانه آموزش، پژوهش و فناوری، مدیریت و فرهنگی ـ تربیتی باید شاخص ها به منظور ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی تدوین شود.

وی بر ضرورت تعیین شاخص به منظور نظارت و ارزیابی اجرایی شدن سند تأکید کرد و خواستار شد: شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها را در بحث های بودجه ای و.

حمایت کند.

* مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ارزیابی دانشگاه ها در اجرایی شدن سند اسلامی شدن باید به صورت عملکردی سنجیده شود، گفت: ضرورت دارد آورده دانشگاه با آنچه که مطلوب سند دانشگاه اسلامی شدن مقایسه شود.

 غفاری درمورد تعیین شاخص ها افزود: مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است و در موضوعات فرهنگی و رتبه بندی دانشگاه ها، تعیین شاخص در وزارت علوم انجام شده است.

*  استاد محور اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه ها است علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حدوداً 10میلیون دانش آموخته در حوزه آموزش عالی داشته ایم که 6میلیون نفر دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه محور اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه ها موضوع استاد است، افزود: برای رسیدن به اهداف سند باید اقتضای مسائل درنظر گرفته شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - شورای عالی - دانشگاه - شورای - سند دانشگاه اسلامی - اسلامی - وزارت علوم - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - فرهنگی - انقلاب - شورای اسلامی - دانشگاه آزاد - شورای اسلامی شدن دانشگاه - سهمیه کنکور - عالی - سهمیه - اسلامی شدن دانشگاه ها - دبیر - علوم - وزارت - پیشنهاد - سعیدرضا عاملی - خبرگزاری فارس - برگزار - مراکز آموزشی - سازمان سنجش - گزارش - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
ایجاد خط پدافندی تبیین در برابر خط تحریف

برگزاری کنکورهای سراسری سال 99 در شرایط متفاوت

دانشگاه مازندران ظرفیت کلاس مجازی خود را به پنج هزار نفر رساند

برگزاری کنکورهای سراسری سال 99 در شرایط متفاوت

دانشجوی دختری که مشغول کار در خدمات نظافت شهری است/عکس

18 داوطلب کرونایی در آخرین روز برگزاری کنکور ارشد 99 شرکت دارند/ رقابت 6 داوطلب تهرانی در بیمارستان طالقانی

اسپیس ایکس به دنبال زندگی در چند سیاره / زندگی در مریخ محقق خواهد شد

آزمون کارشناسی ارشد امروز با رقابت 89 هزار داوطلب به پایان می رسد

آزمون کارشناسی ارشد امروز با رقابت 89 هزار داوطلب به پایان می رسد

حمید گودرزی و مادرش | تصویری از حوید گودرزی در شب تولدش در کنار مادرش

آخرین فرصت ارائه درخواست گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت دانشجویان اعلام شد

آزمون کارشناسی ارشد امروز با رقابت 89 هزار داوطلب به پایان می رسد

درخشان ترین فلورسنت ساخته شد

آخرین روز رقابت های کارشناسی ارشدآغاز شد

آخرین فرصت دانشجو یان برای گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت / آغاز بررسی درخواست ها از 19 مرداد

آخرین فرصت دانشجو ها برای گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت/ آغاز بررسی درخواست ها از 19 مرداد

فعالیت هایی که اهداف غدیر را به انحراف می برد

امروز آخرین مهلت ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی

رقابت کنکور کارشناسی ارشد 99 به ایستگاه پایانی رسید

دفترچه سوالات نوبت 17 مردادماه کنکور ارشد 99 منتشر شد

آخرین وضعیت سیل زدگان زاچ و داربست / اصرار اهالی برای اسکان دائم در محل کمپ های موقت!

برگزاری کنکور ارشد 99 به روز آخر رسید / رقابت حدود 89 هزار داوطلب برای 64 رشته امتحانی

رقابت کنکور کارشناسی ارشد 99 به ایستگاه پایانی رسید

اختتامیه کنکور کارشناسی ارشد 99 آغاز شد

وبینار ملی «ابلاغ ظهور» برگزار می شود

درخواست ها دانشجوها برای گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت از 19 مرداد بررسی می شود

اخذ مجوز فعالیت 3 انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر

رقابت کنکور کارشناسی ارشد 99 به ایستگاه پایانی رسید

آخرین فرصت دانشجوها برای گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت/ آغاز بررسی درخواست ها از 19 مرداد

آخرین فرصت دانشجوها برای گذراندن دروس عملی در دانشگاه محل سکونت/ درخواست ها از 19 مرداد بررسی می شود

شغل دانشجویی در خدمات نظافت شهری

فارس من| امکان عودت شهریه دانشجویان وجود ندارد

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

شهریه دانشجویان در ترم جدید کاهش نمی یابد

عمق بخشی به ارتباط دانشگاه و دانشجو با فعالیت های فرهنگی/ افزایش خودباوری در دانشجویان چگونه ممکن است؟

پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی غدیر شیراز

درخشان ترین ماده روی زمین ساخته شد

اطعام 5 هزار نفری به مناسبت عید سعید غدیرخم انجام می شود

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد پزشکی از فردا 18 مرداد

سرپرست اداره کل تشکل های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

اهدای 500 بسته کمک معیشتی در خرمشهر

اهدای 500 بسته کمک میعیشتی در خرمشهر

دانلود آهنگ جدید سعید رمضانی بنام رفت

دانشگاه آزاد اصفهان میزبان 1420 داوطلب کنکور کارشناسی ارشد/ نوجوان 13 ساله جوانترین داوطلب

دانشگاه آزاد اصفهان میزبان 1420 داوطلب کنکور کارشناسی ارشد/ نوجوان 13 ساله جوانترین داوطلب

مسابقه بزرگ کتابخوانی از سوی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود

برگزاری دومین روز از آزمون کارشناسی ارشد در یزد

پایان دومین روز برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 در دانشگاه سمنان

علت درگذشت ماه چهره خلیلی چه بود + جزییات

عبدالله قوچانی درگذشت + عکس

اعلام آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه فردوسی مشهد اصلاحیه تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 را منتشر کرد

عبدالله قوچانی درگذشت

میزبانی دانشگاه پیام نور قزوین از داوطلبان کنکور ارشد

رقابت یک هزار و 100 داوطلب کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول

میزبانی دانشگاه پیام نور قزوین از داوطلبان کنکور ارشد

سایه یک خفاش غول پیکر در تصویر هابل

رقابت یک هزار و 46 داوطلب کارشناسی ارشد 99 در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر

مسابقه بزرگ کتابخوانی غدیر برگزار می شود

آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

تور مجازی فرهنگی حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود

اطعام 14 هزار نیازمند در قالب طرح ضیافت علوی

250 بسته اقلام خوراکی بین خانواده های کم برخوردار زنجان توزیع شد / حمایت باغداران سلطانیه از جهادگران

نابغه 13 ساله ای که داوطلب آزمون کارشناسی ارشد است/ سید مهدی مدنی: «سن» برای من یک عدد است

رقابت یک هزار و 500 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

اعضای مصنوعی حس لامسه پیدا می کنند / پوست الکترونیکی در مرحله آزمایش

رسالت خبرنگاران در عصر کنونی چیست؟/ خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستند

درخشان ترین ماده روی زمین ساخته شد

خبرنگاران نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی مردم و مسئولان دارند

شکایت سازمان سنجش از یک استاد دانشگاه

حضور هزاران سیاره سیاه چاله ای در اطراف سیاه چاله ها!

صالحی عمران: سال تحصیلی جدید دانشگاه فنی حرفه ای از 15 شهریورماه آغاز خواهد شد

دانشجویان فارغ التحصیل علوم و فنون دریایی خرمشهر از 15 شهریور به دانشگاه مراجعه کنند

رییس دانشگاه آزاد روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت

حضور هزاران سیاره سیاه چاله ای در اطراف سیاه چاله ها!

اکران تئاتری که نمایشنامه اش را دست های آهنی نوشتند

اعلام آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

زرین آمیزی: پایان رقابت بیش از 28 هزار داوطلب کنکور ارشد 99 در دومین روز برگزاری / تاکنون گزارشی از تخلف ارائه نشده است

اعلام آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

رقابت 3 هزار و 361 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

استفاده از ظرفیت های جهاددانشگاهی برای توسعه استان اردبیل

دومین روز آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

1000 بسته لوازم التحریر در مناطق محروم قزوین توزیع می شود

سال تحصیلی جدید دانشگاه فنی حرفه ای از 15 شهریورماه آغاز خواهد شد

روزبهانی سرپرست اداره کل تشکل های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد شد

جزییات برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد 99 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان

سرپرست اداره کل تشکل های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

روزبهانی سرپرست اداره کل تشکل های سیاسی-اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی شد

شناسایی زباله های فضایی در روز با فناوری لیزری

رسانه می تواند نقش پررنگی در تولید علم ایفا کند/ انجمن های علمی به دور از حواشی و برنامه های زرد عام پسند گام بردارند

سازمان سنجش به حاشیه کنکور ارشد در فضای مجازی پاسخ داد

پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور

پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور