موضوعات داغ: - باشگاه پرسپوليس - مقام معظم رهبري - مفاسد اقتصادي - تيم فوتبال پرسپوليس - صندوق بازنشستگي - اجاره آپارتمان - بسته اينترنتي - بورس اوراق بهادار تهران - نقل و انتقالات استقلال - پارك هاي ملي - عباس علي مرادي - تيم ملي فوتبال تركيه - كاهش سايز - محكوميت - خاوري - بازرسي صنفي - جام حذفي انگليس - انتخاب خودرو - دوربين ديجيتال - محمدحسين ميثاقي - برنامه آموزشي - دانشگاه هاي علوم پزشكي - عفونت ريه

مطالب مرتبط:
درخواست حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف 16 سهمیه کنکور
حذف سهمیه های کنکور با مشارکت مجلس امکان پذیر است
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 تیر 1399 ساعت 14:302020-07-09دانش

درخواست حذف 16 سهمیه کنکور


- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشنهاد وزارت علوم مبنی بر حذف 16 سهمیه کنکور از 19 سهمیه فعلی، گفت: این موضوع با مشارکت و تعامل مجلس ساماندهی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرو زنو : به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 343 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

عاملی در این جلسه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، سند دانشگاه اسلامی را محور کار خود قرار داده است، ضرورت دارد هم افزایی در سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی انجام شود؛ چراکه سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگر هستند.

وی افزود: سند نقشه جامع علمی کشور نیز در برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار برنامه آن دانشگاه درخصوص اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، لحاظ شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور به عنوان 4 سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاکید کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تأکید مقام معظم رهبری بر چابک سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به روزرسانی و در مورد چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.

استاد دانشگاه تهران با تأکید بر ضرورت توجه به مصلحت عمومی کشور در امور، گفت: بخش اعظمی از وقت مدیریتی مسئولان در جلسات گذرانده می شود؛ بنابراین با ادغام بعضی از شوراهای تخصصی زمینه تمرکز بیشتر و کاهش جلسات می تواند محقق شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بحث سهمیه های کنکور، اظهار داشت: بهشی از سهمیه های کنکور مصوبه مجلس شورای اسلامی شدن است که با همکاری مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی می توان آن را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: بخشی از سهمیه های کنکور نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، به عنوان مثال سهمیه بومی گزینی که انتقادات و پیشنهاداتی در این خصوص به شورا ارسال شده است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران تأکید کرد: دغدغه اصلی جامعه دانش آموزی در ارتباط با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس، موضوع کنکور و بحث سهمیه ها است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد کرد که با توجه به کار کارشناسی انجام شده در دبیرخانه شورای عالی و آمادگی سازمان سنجش و وزارت علوم، موضوع جلسه آتی شورای اسلامی شدن به موضوع سهمیه های کنکور اختصاص یابد.

کمیته های چهارگانه اجرای سند اسلامی شدن را رصد و ارزیابی کنند حجت الاسلام والمسلمین روح الله شاطری، دبیر شورای اسلامی دانشگاه ها و مراکز آموزشی در پیش از دستور جلسه با اشاره به گذشت پنج سال از ابلاغ سند دانشگاه اسلامی گفت: اولین دوره بازنگری و ارزیابی چگونگی اجرای سند از طریق کمیته های چهارگانه انجام و این گزارش ها در جلسات شورا و دبیرخانه بررسی و ارزیابی شده است.

وی تأکید کرد: بررسی نقاط قوت و ضعف در فرآیند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی و اعلام آن به شورا از وظایف دبیرخانه است.

حجت الاسلام شاطری ادامه داد: گزارش هایی به شورای اسلامی مبنی بر اینکه در برخی دانشگاه ها روند اجرای آیین نامه ارتقای اساتید در بخش ماده یک با اهداف ذاتی آن همخوانی ندارد، ارسال شده است و دلیل آن برداشت های متفاوت به دلیل برخی ابهامات و شفاف نبودن این آیین نامه عنوان شده است.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه اجرایی آیین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی، ابلاغ شده توسط وزارت علوم، دانشگاه ها و مؤسسات مربوطه مجاز هستند برنامه های تکمیلی را بر حسب نیازهای خود، در دوره های مهارتی و معرفتی تدوین و پس از تصویب در شورای مؤسسه، اجرا کنند.

وی افزود: بخش مهارتی از اختیارات دانشگاه هاست و طبق مفاد آیین نامه دوره های دانش افزایی مصوبه شورای اسلامی شدن طراحی دوره های معرفتی به عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با محوریت دفتر هم اندیشی است.

به گفته شاطری، عنوان همکاری دانشگاه ها در این مصوبه برای بعضی از دانشگاه ها محل ابهام شده و با طراحی دوره هایی با عنوان دانش‎افزایی، منجر به نادیده گرفته شدن سرفصل های مصوب پنج گانه در دوره های معرفت افزایی و کنُد شدن فرآیند شده است.

وی با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: هدف از تدوین بندهای دهگانه، ارتقاء و تقویت نقش فرهنگی دانشگاهیان و اساتید بوده است اما به دلیل عدم وجود وحدت رویه در طراحی دستورالعمل و آیین نامه های اجرایی، آیین نامه های مختلفی در دانشگاه ها طراحی شد که ضرورت دارد بازنگری انجام شود.

شاطری اظهار داشت: در فرایند اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، اولویت با اقدامات پیشران و اقدامات تکمیلی است که باید توسط دستگاه ها اجرا شود.

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها با بیان اینکه فرآیند نظارت باید از طریق کمیته های چهارگانه انجام شود، افزود: یکی از وظایف کمیته های چهارگانه رصد و ارزیابی میزان و چگونگی اجرایی شدن سند است که باید از دستگاه ها، اجرای سند را مطالبه کنند.

ضرورت انجام کار میدانی برای ارزیابی پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی در ادامه جلسه منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بحث طراحی درس های مهارتی تأکید کرد: بخش دانش افزایی نباید حذف شود بلکه نیازمند شفاف سازی است.

وی در مورد آیین نامه های اجرایی مختلف در دانشگاه ها گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هیأت های ممیزه می توانند آیین نامه و شیوه نامه های مختلفی تدوین کنند اما نباید با آیین نامه ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی تناقض داشته باشد.

غلامی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در بخش های فرهنگی، نهاد نمایندگی و مجموعه مدیریتی دانشگاه ها برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی انجام شده است.

به گفته وزیر علوم، برای ارزیابی میزان اجرایی شدن و شناسایی نقاط ضعف در اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی، کار میدانی انجام شود.

وزیر علوم گفت: با اقدام نوآورانه ای مانند طراحی سامانه می توان اجرایی شدن سند را ارزیابی و با شناسایی نقاط ضعف در حوزه اجرا، سند دانشگاه اسلامی به روزرسانی شود.

بازنگری آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی محمدعلی کی نژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ماده یک فعالیت های فرهنگی آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی گفت: این ماده در ارتقاء و تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی تأثیرگذار است و با توجه به گذشت زمان ضرورت دارد آیین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیأت علمی بازنگری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها به صورت غیرحضوری انجام می شود، پیشنهاد داد: با توجه به فراهم بودن شرایط برای تغییر ساختارها، کمیته ای برای بازنگری تشکیل شود.

بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی با موضوع "برنامه جامع پنج ساله راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه سند دانشگاه اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی" پرداخت و گفت: برای اسناد نوشته شده، مدل اجرایی شدن آن تهیه نمی شود و بیش از یکسال است که در دانشگاه آزاد برای پیاده سازی سند اسلامی شدن کار کارشناسی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: سند دانشگاه اسلامی به فراخور دانشگاه های مختلف به صورت بومی سازی در دانشگاه ها پیاده سازی و اجرا می شود.

رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برای پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی 14 رویکرد در نظر گرفته شده است، گفت: دانشگاه تمدن ساز، دانشگاه مرجعیت ساز، دانشگاه کارآفرین، دانشگاه حل مسأله، دانشگاه عفیف، دانشگاه با گسترش فضای انقلابی، دانشگاه با فضیلت، دانشگاه دین مدار، دانشگاه تربیتی، دانشگاه الهام بخش و نقش آفرین در جهان اسلام، دانشگاه اجتماعی، دانشگاه مروج سبک زندگی، پرورشگر قوه عاقله و در نهایت دانشگاه کارآمد، به عنوان اصل شیرازه پیاده سازی سند اسلامی شدن در دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

وی بر ضرورت بسترسازی و فرهنگ سازی برای اجرایی سازی سند اسلامی شدن تأکید کرد و اظهار داشت: در رویکرد اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی، بسته های کاری، ذیل آن برنامه، پروژه و راهکار تعریف شده است و حل مسئله در محیط واقعی صورت می گیرد.

وی تأکید کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و الزامات راهبردی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درمورد دانشگاه آزاد، مبنای راه آینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

رییس دانشگاه آزاد ادامه داد: برای دانشگاه سرآمد و پاسخگو، باید قابلیت حل مسأله ارتقاء یابد که در دانشگاه آزاد برای تحقق این امر برنامه و پروژه و به صورت موازی اقدامات بسترساز و فرهنگ ساز طراحی شده است.

وی گفت: مجموعه برنامه علمی شامل 18هزار زمینه پژوهشی در اختیار محققان دانشگاه آزاد قرار گرفته که به واسطه آن نظام ارتباطی بین استاد و دانشجو برقرار شد و سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقی با عنوان پژوهشیار برای این امر طراحی شده است.

طهرانچی اظهار داشت: در حال حاضر 162 هزار کنشگر فعال، دانشجو و استاد در سامانه پژوهشیار عضو هستند و برنامه های علمی دانشگاه آزاد در آن بارگذاری شده و بیش از 10 درصد دانشجویان به نظام موضوعات رجوع کرده اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه به سایر دانشگاه ها نیز پیشنهاد الحاق به این سامانه را داده ایم، افزود: امید است یک نظام مدیریت دانش در پژوهش های تحصیلات تکمیلی، مبتنی بر سند دانشگاه اسلامی شکل بگیرد.

مشارکت ذی نفعان برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است محمد ابراهیم سقزچی، معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی در مورد گزارش دانشگاه آزاد گفت: این سوال مطرح است که اگر سند اسلامی شدن ملاک نباشد چه تفاوتی در فرآیندها و خروجی دانشگاه آزاد ایجاد می شود؟ وی ادامه داد: متأسفانه یک فاصله جدی بین اصول و مبانی و اقدامات و راهبردهای اولیه و خروجی وجود دارد.

به گفته سقزچی، مشارکت ذی نفعان و برنامه ریزی غیر متمرکز و مشارکتی و رویکرد پایین به بالا برای اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی ضروری است.

معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی اظهار داشت: برای اجرایی سازی سند نباید نگاه جزیره ای داشت و نگاه یکپارچه سازی برای داشتن دانشگاهی که پرورش دهنده متخصصین متعهد است، ضروری است.

دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند عبدالله جاسبی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آموزش عالی کشور در بخش دولتی و غیر دولتی توانایی حل مسائل را دارد، گفت: بدنه دانشجویی کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی قابلیت حل مسائل را دارند.

وی تأکید کرد: دانشگاه ها باید با مجموعه حاکمیت ارتباط داشته باشند و به جای متمرکز شدن برای نگارش مقالات، پایان نامه ها بر اساس مشکلات موجود کشور و ارائه راهکار انجام شود.

ضرورت تعیین شاخص برای ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در کمیته های چهارگانه آموزش، پژوهش و فناوری، مدیریت و فرهنگی ـ تربیتی باید شاخص ها به منظور ارزیابی اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی تدوین شود.

وی بر ضرورت تعیین شاخص به منظور نظارت و ارزیابی اجرایی شدن سند تأکید کرد و خواستار این مسأله شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها را در بحث های بودجه ای و.

حمایت کند.

مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است در پایان این نشست، غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ارزیابی دانشگاه ها در اجرایی شدن سند اسلامی شدن باید به صورت عملکردی سنجیده شود، افزود: ضرورت دارد آورده دانشگاه با آنچه که مطلوب سند دانشگاه اسلامی شدن مقایسه شود.

غفاری در مورد تعیین شاخص ها گفت: مهم ترین ویژگی شاخص، امکان پذیر بودن است و در موضوعات فرهنگی و رتبه بندی دانشگاه ها، تعیین شاخص در وزارت علوم انجام شد.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - سند نقشه جامع علمی کشور - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - نقشه جامع علمی کشور - سند دانشگاه اسلامی - انقلاب فرهنگی - دانشگاه - شورای عالی - اسلامی - دانشگاه آزاد اسلامی - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - شورای - فرهنگی - انقلاب - دانشگاه آزاد - شورای اسلامی شدن دانشگاه - سهمیه کنکور - اسلامی شدن دانشگاه ها - عالی - سهمیه - کشور - برنامه - نقشه - جامع - دبیر - علمی - مراکز آموزشی - شورای اسلامی - عاملی - کنکور

آخرین اخبار سرویس:
چشمگیرترین تصاویر از سیاره مریخ

پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی نور به 2 روش سوابق تحصیلی و آزمون

آزمون دوره کارشناسی ارشد پزشکی آغاز شد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه 1000 پرس غذا بین نیازمندان توزیع کرد

عضو هیات علمی دانشگاه رازی به عنوان سرآمد علمی کشور انتخاب شد

دانشمندان نورانی ترین ماده دنیا را ساختند / کاربردی به گستردگی از پنل های خورشیدی تا ابزار های پزشکی

آغاز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی

آغاز کنکور کارشناسی ارشد پزشکی با حضور بیش از 49 هزار نفر / 495 داوطلب مبتلا به کرونا هستند

چرا دستیاران پزشکی از تحصیل انصراف می دهند؟

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاه های علوم پزشکی

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاه های علوم پزشکی

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در تولید قطعات صنعتی با روش ریخته گری

تقدیر رییس سابق دانشگاه آزاد از حرف های جنجالی فتاح

تولید سلول های قلب با فناوری چاپ سه بعدی

جدول برگزاری آزمون سراسری منتشر شد

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاههای علوم پزشکی

تقدیر رییس سابق دانشگاه آزاد از شجاعت فتاح

آموزش های موسسه آموزش عالی امام جواد مهارت محور است

آغاز رقابت برای تصاحب صندلی های ارشد دانشگاههای علوم پزشکی

تقدیر رییس پیشین دانشگاه آزاد از شجاعت پرویزفتاح

غواصی دلهره آور در میان کوسه ها+عکس

ثبت نام دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در دو مرحله از 4 شهریور آغاز می شود / اعلام نتیجه نهایی در هفته اول و دوم مهرماه

فناوری که آب دریا را در 30 دقیقه قابل آشامیدن می کند

انسان دوستی از منظر مولانا به روایت دکتر قربان ولییی

انجمن های علمی دانشگاه یزد 3 مقام کشوری جشنواره حرکت را کسب کردند

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

شناخت 8 چالش بحران حاشیه نشینی توسط دانشگاه آزاد اسلامی/ کدام پایان نامه ها به حل حاشیه نشینی می پردازند؟

مجله «بازیافت مواد آلی در بخش کشاورزی» چگونه جهانی شد؟

اقیانوس زیرزمینی گسترده در سیاره ای کوتوله/ تلاش برای یافتن حیات در سرس

پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی و کاردانی در مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از 28 مردادماه توزیع می شود

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد، پاسخگوی مشکلات این بخش در استان یزد است

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد، پاسخگوی مشکلات این بخش در استان یزد است

انجمن های علمی دانشگاه یزد 3 مقام کشوری جشنواره حرکت را کسب کردند

بیش از 80 درصد دانشجویان موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) بومی هستند

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

پایش فعالیت های مالی و انضباط کاری یک نیاز اصلی در دانشگاه آزاد اسلامی است

جدول برگزاری آزمون سراسری منتشر شد

استفاده از نخستین محموله تشعشعی در ماهواره ناهید 2

درک الگوهای پرواز پرندگان با کمک مدل های ریاضی آلن تورینگ

انسان دوستی از منظر مولانا به روایت دکتر قربان ولییی

سرمایه های مادی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی باید به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد

تاکید بر مساعدت دانشگاه ها با تحصیل دانشجویان در شهرهای خوشان/ در صورت تداوم شرایط فعلی امکان برگزاری کلاس های حضوری وجود ندارد

اولین محموله تشعشعی برای ماهواره «ناهید 2» ساخته شد

کلاس های دانشگاه فردوسی مشهد به صورت مجازی برگزار می شود

کلاس های نیم سال جدید تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت مجازی برگزار می شود

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

آغاز توزیع کارت کنکور 99 از 28 مرداد/ جزییات رفع نقص کارت آزمون

آغاز توزیع کارت کنکور 99 از 28 مرداد/ جزییات رفع نقص کارت آزمون

برگزاری آزمون های اخیر در دزفول بدون قطعی برق انجام شد

تصمیم نهایی برای کنکور اراده وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از 28 مرداد

80 درصد دانش آموختگان دانشگاه امام جواد(ع) یزد جذب بازار کار می شوند

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

لزوم جذب افراد مستعد و نخبه در جهاد دانشگاهی

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

توزیع کارت کنکور از 28 مرداد

کارت کنکور سراسری از 28 مرداد توزیع می شود

خاکی صدیق: ارزیابی طول ترم دانشجویان دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد

هشت شهرستان استان یزد در وضعیت قرمز

بازدید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی از سرای نوآوری فناوری های صنعت زعفران

ارائه 30 مستند تجربه فناوری در نمایشگاه اینوتکس

دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای اصفهان و مشهد قرارداد همکاری امضا کردند/ آغاز کار کانون فرهنگی «سفیر»

رزمایش کمک مؤمنانه با توزیع بسته های 300 هزار تومانی در آستارا

هیئت های اندیشه ورز بسته پیشنهادی میان مدت حکمیانه تدوین کنند/ تصویب راه اندازی دانشکده حکمرانی

جلسه هیات امنای دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد

امضای تفاهم نامه همکاری میان دو پردیس دانشگاهی در کیش

12 رشته جدید به واحد های دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

وجود و توسعه زیست بومی های علمی در کشور

85 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون جذب می شوند

دانشگاه ها به دنبال جذب دانشجویان بین المللی بر بستر آموزش مجازی باشند

توانمندی دانشگاه برای رفع وابستگی به کشورها و رهایی از بند تحریم

راهیابی 137 دانش آموز هرمزگانی به مرحله کشوری جشنواره علمی پژوهشی

جلسه هیات امنای دانشگاه الزهرا(س) با حضور وزیر علوم برگزار شد

دانشجویان برای ایجاد ارزش افزوده درس بخوانند

اصول اولیه آموزش الکترونیکی از سوی معاونت آموزشی دانشگاه فردوسی منتشر شد

اهدای خون توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

رقابت 88 دانشجو در المپیاد علمی علوم پزشکی

معرفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی رشت

خاکی صدیق: ارزیابی دانشجویان در طول ترم در دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد

ارزیابی دانشجویان در طول ترم در دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد

جهانگیری یکی دیگر از مصوبات ستاد نقشه مهندسی فرهنگی را ابلاغ کرد

ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی همدان مزین به نام سردار دل ها شد

5 نفر از بیماران کرونایی استان قم در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند

سرا های دانشجویی دانشگاه ایلام ارتقا می یابند

کارگاه آموزشی «بیان تجربه در اخذ گرنت بین المللی» امروز 22 مردادبرگزار می شود

جلسه هیات امنای دانشگاه الزهرا با حضور مجازی وزیر علوم برگزار شد

کتاب سیمای سرطان در جنوب کرمان رونمایی شد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی – کاربردی زنجان

جدول زمانی و آمار داوطلبان کنکور 99

درخواست حذف 16 سهمیه کنکور

درخواست حذف 16 سهمیه کنکور