موضوعات داغ: - باشگاه استقلال - احمد سعادتمند - هيئت مديره استقلال - هيات مديره باشگاه استقلال - باشگاه پرسپوليس - فرهاد مجيدي - هيئت مديره باشگاه استقلال - سخنگوي وزارت بهداشت - نهضت سوادآموزي - ليگ قهرمانان - اسامي نامزدها - قضا - ستاد تدبير - ناوا - زندانيان جرايم امنيتي - هديه هاي متفاوت - بازديدكنندگان - دستگاه هاي الكترونيكي - شهرستان سپيدان - شهردار هشترود - صفي خاني - امكانات ورزشي - فدراسيون نجات غريق

مطالب مرتبط:
بررسی مشکلات فعالان اقتصادی با حضور رییس سازمان مالیاتی کشور
راه اندازی نخستین واحد تولیدی هیدرات ویژه ریزدانه در کشور وارد مرحله مناقصه شد
توضیحات معاون حقوقی پرسپولیس در مورد عدم اعلام تاریخ برای شکایت برانکو در دادگاه CAS
جدیدترین آمار کرونا در کشور تا ظهر 18 تیر 99/ شناسایی 2691 بیمار جدید
روایت اهل قلم/ مقدم در گفتگو با شفقنا از چالش های رسانه ای در دوران فعالیتش تا تأثیرات کرونا بر فضای ارتباطاتی کشور می گوید
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 تیر 1399 ساعت 01:252020-07-08سياسي

بررسی ماهانه 700 شکایت از عملکرد دادسراها در دادستانی کل کشور


ماهانه بیش از 700 شکایت از عملکرد دادسراها به اداره رسیدگی به شکایات و مراجعات مردمی معاونت نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور واصل می شود.

- ، عبدالصمد خرم آبادی معاون نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل کشور به وظایف این معاونت اشاره کرد و گفت: معاونت نظارت دادستانی کل کشور یکی از ارکان دادستانی کل کشور است که چهار وظیفه مهم نظارت بر عملکرد دادسراهای عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور، نظارت بر اقدامات زندان های سراسر کشور، نظارت بر عملکرد ضابطین سراسر کشور و نظارت بر نحوه اجرای احکام کیفری صادره از محاکم سراسر کشور را بر عهده دارد.

اظهار کرد: اداره کل نظارت بر امور ضابطین، زندان ها و اجرای احکام نیز یک قسمت دیگر از تشکیلات معاونت نظارت دادستانی کل کشور است که وظیفه نظارت بر اجرای احکام و زندان ها و ضابطین را بر عهده دارد و وظایف خود را از طریق 3 اداره تحت عنوان اداره نظارت بر اجرای احکام، اداره نظارت بر زندان ها و بازداشتگاه ها و اداره نظارت بر ضابطین انجام می دهد.

خرم آبادی خاطرنشان کرد: مدیریت بررسی انتصاب قضات دادسراها نیز بخش دیگری از تشکیلات معاونت نظارت دادستانی کل کشور است که در اجرای ماده 289 قانون آیین دادرسی کیفری وظیفه پیشنهاد، انتصاب و جابجایی دادستان ها و سایر قضات دادسرا را بر عهده دارد.

وی در ادامه به تشریح چگونگی نظارت بر دادسراها پرداخت و گفت: نظارت دادستانی کل کشور بر دادسراها از طرق و روش های مختلفی انجام می شود.

در این معاونت 6 روش برای انجام نظارت وجود دارد.

نظارت بر دادسراها از طریق بازرسی های دوره ای و برنامه ریزی شده که با اعزام هیأت بازرسی و بررسی عملکرد هر یک از شعب دادسراها انجام می شود.

خرم آبادی خاطرنشان کرد: نظارت با استفاده از روش بازرسی های موردی و سرزده، در روش بازرسی سرزده بدون این که از قبل برنامه ریزی شده و اطلاع داده شده باشد، بازرسان معاونت نظارت به یک دادسرا مراجعه و با شنیدن مشکلاتی که ارباب رجوعان مطرح می کنند و با بررسی پرونده هایی که در شعب دادسرا وجود دارد عملکرد قضات و کارکنان اداری مورد بررسی قرار می گیرد و اگر اشکالی وجود داشته باشد تذکر داده می شود و اگر عملکرد آن ها مثبت باشد همکاران مورد تشویق قرار می گیرند.

این مقام قضایی تصریح کرد: نظارت الکترونیکی نیز یکی از روش های مهم نظارت بر دادسراست.

با توجه به این که هر پرونده ای که در دادسرا تشکیل می شود یک نسخه الکترونیکی دارد که در دادستانی کل کشور به آن دسترسی داریم.

بخش اعظم نظارت بر دادسراها از طریق نظارت الکترونیکی انجام می شود.

این روش بسیار کم هزینه و پربازده است، در عین حال بازرسی بسیار باسرعت انجام می ­شود.

معاون نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل کشور به دیگر روش های نظارت بر دادسراها نیز اشاره کرد و گفت: نظارت از طریق رسیدگی به شکایاتی که مردم حضوراً و یا از طریق پست از نحوه عملکرد دادسراها مطرح می کنند.

یکی از روش های مؤثر نظارت رسیدگی به شکایات مردم است از این طریق نقاط ضعف و قوت دادسراها برای دادستانی کل کشور مشخص می شود.

خرم آبادی کرد: رسیدگی به شکایات و انتقاداتی که مردم از طریق صندوق های نصب شده در داخل ساختمان های دادسراها به ما اعلام می کنند و رسیدگی به شکایات و انتقاداتی که مردم از طریق فضای مجازی و پایگاه اینترنتی دادستانی کل کشور از نحوه عملکرد دادسراها مطرح می کنند دو مورد دیگر از روش های نظارت این معاونت بر دادسراهاست.

وی خاطرنشان کرد: مردم شکایات و انتقادات خود از عملکرد دادسراها را در سایت دادستانی کل کشور به نشانی dadsetani.

ir بارگذاری می کنند و یکی از همکاران دادستانی کل کشور مسئول بررسی شکایات و انتقاداتیست که از این طریق مطرح می شود و هر روز بلااستثنا این شکایات مورد بررسی قرار می گیرند و پاسخ افراد نیز داده می شود.

معاون دادستان کل کشور در رابطه با نظارت الکترونیکی بر دادسراها نیز گفت: در دادسراهای سراسر کشور یک شبکه رایانه ای داخلی یا به تعبیر دیگر یک سامانه الکترونیکی وجود دارد که سامانه مدیریت پرونده قضایی نامیده می شود و اختصاراً به آن CMS یا سمپ گفته می شود.

وفق مقررات به محض تشکیل یک پرونده در دادسرا این پرونده باید در سامانه سمپ ثبت شود و کلیه اقدامات و تصمیماتی که قاضی و یا مدیر دفتر شعبه بر روی این پرونده انجام می دهند باید در این سامانه درج شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: دادسراهای سراسر کشور از طریق این شبکه رایانه ای به مرکز وصل هستند و از مرکز می توان اقداماتی را که شعب دادیاری، بازپرسی و دادستانی یا معاونین دادستان بر روی پرونده ها انجام می دهند، مشاهده کرد و بر اقدامات آن ها نظارت کرد.

خرم آبادی ادامه داد: در معاونت نظارت دادستانی کل کشور یک واحد نظارت الکترونیک وجود دارد و همکاران قضایی و اداری که بر امور رایانه تسلط دارند در این واحد انجام وظیفه می کنند و بر اقدامات قضات دادسراهای سراسر کشور از طریق الکترونیکی نظارت دارند.

وی اظهار کرد: تعداد پرونده های وارده و مختومه هر یک از شعب دادسراها و اقداماتی که بر روی این پرونده انجام شده است، تعداد قرارهای بازداشت، جلب به دادرسی، تعلیق تعقیب، منع و موقوفی تعقیب هر یک از شعب از طریق سامانه های الکترونیکی موجود در واحد الکترونیکی معاونت نظارت در اختیار قضات و کارمندان این واحد قرار می گیرد.

معاون نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور افزود: واحد نظارت الکترونیک به صورت دوره ای بر اقدامات هر یک از شعب دادسراهای سراسر کشور نظارت دارد، معاون نظارت و هر یک از ادارات کل گزارش کار واحد نظارت الکترونیک را مورد بررسی قرار داده و براساس گزارشات واصله تصمیماتی را اتخاذ می کند و نتیجه تصمیمات به دادستان کل کشور و سایر مسئولان عالی قضایی ارائه می شود و بر اساس این گزارشات تصمیمات مهمی اتخاذ می شود.

این مقام قضایی عنوان کرد: به عنوان مثال در سال 1398 در اجرای دستور ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور کلیه پرونده های مسن هر یک از دادسراهای سراسر کشور به تفکیک شعب و به تفکیک سن هر یک از پرونده ها از سامانه ها استخراج و برای دادستان های مراکز استان ارسال و از آن ها خواسته شد با توجه به وظیفه ای که ماده 27 قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص نظارت دادستان مرکز استان بر دادسراهای شهرستان های استان دارد از دادستان های شهرستان ها و قضات شاغل در شعب دادیاری و بازپرسی که پرونده مسن در شعبه آن ها وجود دارد، علت تاخیر در رسیدگی به پرونده را سوال نموده و اقدام لازم برای رسیدگی به این پرونده ها به عمل آورند و نتیجه را به دادستانی کل کشور اعلام کنند.

وی ادامه داد: این پیگیری ها که نتیجه نظارت الکترونیکی بود نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشت و موجب شد که بسیاری از این پرونده ها مورد رسیدگی قرار گرفته و تصمیم مقتضی در مورد آن ها اتخاذ شوند.

خرم آیادی در توضیح فوائد نظارت الکترونیکی گفت: نظارت الکترونیکی بر دادسراها مکمل نظارت ها و بازرسی های فیزیکی است و حتی می تواند جایگزین آن باشد و در بسیاری از موارد می توان به جای بازرسی فیزیکی از نظارت الکترونیکی استفاده کرد و در وقت و هزینه های مالی صرفه جویی کرد.

نظارت الکترونیکی موجب می شود که ناظر در مدت کوتاه اطلاعات مهم و راهبردی دسترسی پیدا کنند و تصمیمات مؤثری را اتخاذ کند.

این مقام قضایی به یکی از کارکردهای مثبت نظارت الکترونیک اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال معاونت نظارت دادستانی کل کشور در سال 1398 از طریق نظارت الکترونیکی آنلاین تعداد پرونده های وارده به هر یک از دادسراهای سراسر کشور را به تفکیک مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسید که حدود پنجاه شهرستان از شهرستان هایی که دادسرا در آن ها تشکیل شده است در واقع به لحاظ کم بودن تعداد پرونده های وارده ظرفیت تشکیل دادسرا را نداشته اند و تشکیل دادسرا در آن شهرستان ها از ابتدا اشتباه بوده و به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

خرم آبادی افزود: موضوع به دادستان کل کشور گزارش شد و دادستان کل کشور نیز از ریاست قوه قضاییه درخواست کرد که دادسرا در حدود 50 شهرستان حذف شوند و دادگاه های شهرستان در آن مناطق با روش دادگاه بخش به پرونده ها رسیدگی کنند.

وی اظهار کرد: حذف دادسرا در این 50 شهرستان هم باعث صرفه جویی در بودجه و نیروی انسانی قوه قضاییه و هم باعث تسریع در رسیدگی به پرونده های مردم در دادگاه خواهد شد.

در آن شهرستان ها که دادسرا حذف شده است رییس دادگاه وظیفه دادستان و مدعی العموم را نیز بر عهده دارد.

معاون دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: یکی از موارد دیگری که نظارت الکترونیکی موجبات تحول را فراهم کرد، نظارت الکترونیکی بر شعبه اجرای احکام کیفری در سال 1398 بود.

معاونت نظارت دادستانی کل کشور با توجه به اطلاعات حاصل از نظارت الکترونیکی بر پرونده های موجود در شعب اجرای احکام کیفری مکاتباتی را با دادستان های مراکز استان و رؤسای کل دادگستری انجام داد.

خرم آبادی عنوان کرد: در دادسراهایی که شعبه اجرای احکام کیفری با تراکم پرونده مواجه بودند، مقرر شد که با افزایش کارمند و یا با تشکیل شعب جدید و ارسال تعدادی از پرونده ها از شعب پرتراکم به شعب جدید و شعب کم تراکم تعدیل لازم در توزیع پرونده ها بعمل آمده و در اجرای احکام کیفری تسریع شود.

همچنین مقرر شد در دادسراهایی که تعداد شعب اجرای احکام بیش از حد نیاز بود با ادغام شعب با انحلال برخی از شعب از قضات و کارمندان شعب منحل شده در جای دیگری استفاده شود.

معاون نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل کشور در ادامه به تشریح برخی شاخص ها در جهت ارزیابی عملکرد دادسراها پرداخت و گفت: شاخص های ارزیابی عملکرد دادسرا بر اساس وظایف قانونی که قضات در هنگام رسیدگی به پرونده ها بر عهده دارند، تعیین شده است.

وی اظهار کرد: این شاخص ها مواردی همچون میزان دانش و ابتکار قضایی، میزان انگیزه برای احقاق حق و اجرای عدالت، رعایت نظم در انجام امور و ورود و خروج، میزان نظارت و مدیریت بر مجموعه تحت نظارت، سرعت در انجام امور محوله، دقت در انجام امور محوله، میزان حسن شهرت، خوش رفتاری با مراجعان، میزان تلاش و پشتکار انجام امور محوله و تقید به ارزش های اسلام و انقلاب هستند.

خرم آبادی در رابطه با بیشترین شکایات واصله به این معاونت گفت: در حال حاضر ماهیانه بیش از 700 شکایت از طرق مختلفی که ذکر شد از عملکرد دادسراها به اداره رسیدگی به شکایات و مراجعات مردمی معاونت نظارت بر دادسراهای و کفیل، عدم تعیین تکلیف در خصوص اموال ناشی از جرم، عدم توجه به دلایل و محتویات پرونده، عدم پاسخگویی صحیح قضات و مدیران دفاتر به مراجعین، خروج قضات از بی طرفی، ندادن مرخصی به زندانیان، بدرفتاری مأموران زندان با زندانیان، توجه نکردن به مدارک پزشکی برای مداوای زندانیان و عدم تعویق در اجرای حکم زندانیان و بدرفتاری ضابطین با شکات و متهمان عنوان کرد.

معاون دادستان کل کشور موارد دیگری همچون عدم اهتمام قضات به جلب و دستگیری متهمان، عدم اجرای دستور جلب متهمان توسط ضابطان، عدم اهتمام قضات اجرای احکام نسبت ادغام پرونده های مربوط محکومیت های متعدد زندانی ها، شکایت نسبت به دادن مرخصی زیاد به محکومین، شکایت در خصوص ضبط وثیقه ها و وجه الکفاله، اعتراض نسبت به متواری شدن زندانیانی که با قرار تأمین خفیف به مرخصی رفته و متواری می شوند و عدم جدیت در اجرای احکام کیفری را از دیگر شکایات واصل شده به معاونت نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور اعلام کرد.


کلید واژه ها: دادستانی کل کشور - نظارت - دادستانی - کشور - معاون - معاونت - عملکرد - زندان ها - احکام - زندان - عمومی و انقلاب - اداره - شکایت - وظایف - وظیفه - عبدالصمد - اداره کل - اقدامات - هماهنگی - رسیدگی - شکایات - انقلاب - یکی از - عمومی - مردمی - نظامی - ارکان - صادره - دیگر - نهار

آخرین اخبار سرویس:
گشت ارشاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

مرمت قلعه پرتغالی های هرمز در انتظار تصویب طرح

استخدام کارمند در شرکت روشنگران الکترونیک آراست در تهران

اسماعیل جلیلی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی شد

تجلیل از پرسنل ایثارگر ، جانباز و خانواده شهدای سازمان منطقه آزاد انزلی / تصاویر

راه اندازی هیات های اندیشه ورز نماز در مدارس کرمان

سه شنبه 8 مهر 99؛ تلخ ترین روز کرونایی در تهران

روایت جنگ | ناگفته ای که نگاه به دفاع مقدس را تغییر دهد نداریم

آگاهی بخشی و روشنگری رسالت مهم رسانه ها

گروسی: در یک سال 400 بازرسی از ایران انجام دادیم

جمعیت کشور باید سالم پیر شوند

جانشین معاونت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح: اراذل و اوباش نباید جرأت عرض اندام پیدا کنند / حمایت از برخورد مقتدرانه پلیس با اشرار

دیروز؛ تلخ ترین روز کرونا در پایتخت | زالی: رکورد مرگ و میر و بستری در تهران زده شد

پیام تسلیت بشار اسد به امیر جدید کویت

مستند نگاری عملیات پروازی با مصاحبه خلبانان پیشکسوت امکان پذیر است

فرمانده نیروی هوایی ارتش:ضعف در مستندنگاری نیروی هوایی باید برطرف شود

گشت ارشاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

پلمب 57 واحد صنفی متخلف  با دستور قضایی

پیام تسلیت بشار اسد به امیر جدید کویت

محدودیت های کرونایی باید در تهران اجرا شود/افزایش موارد بستری

تمام پهپادهای نیروهای مسلح در داخل کشور تولید می شود

اسماعیل جلیلی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی شد

پیوستن هافبک فصل گذشته صنعت نفت به آلومینیوم

برگزاری همایش ملی اربعین پژوهی

طب ایرانی شامل چه حوزه هایی در علوم پزشکی می شود؟

افتتاح نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران

شهروند در مسیر بورسی شدن

تشکیل کارگروه مشترک گردشگری دینی بین وزارت میراث فرهنگی و حوزه های علمیه

اسماعیل جلیلی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

تیپ 55 هوابرد در جنگ تحمیلی شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کرد

گزارش همتی از وضعیت اقتصادی کشور به مجمع تشخیص مصلحت نظام

اعضای هیئت مدیره جدید انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی معرفی شدند + اسامی

روحانی یک عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی را منصوب کرد

اخبار تلویزیون| آن شرلی از فردا پخش می شود/ رادیو اربعین صاحب خبر شد

مناظره بایدن و ترامپ چهره واقعی آمریکا را به نمایش گذاشت/ احتمال هرج و مرج و زد و خورد پس از انتخابات زیاد است

چرا بسیاری از ناظران بایدن را پیروز مناظره اول می دانند؟/ گفت وگوی تسنیم با ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا

با حکم رییس جمهوری؛ اسماعیل جلیلی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

در لباس سربازی

با حکم روحانی؛ اسماعیل جلیلی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی شد

کشورهای عربی تحت تأثیر تفرقه افکنی آمریکا با فلسطین دشمن شده اند

فرمانده نیروی هوایی ارتش:ضعف در مستندنگاری نیروی هوایی باید برطرف شود

به آینده درخشان صنعت گردشگری امیدواریم

اختصاص اعتبار کالاهای اساسی به خانوارها

اسماعیل جلیلی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

«گردشگری» دیپلماسی ویژه توسعه پایدار آذربایجان شرقی

اختیارات ستاد استانی مقابله با کرونا افزایش یابد

یادمان چهل سالگی دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در بهزیستی ری برگزارشد

24 درصد بودجه توانبخشی سازمان بهزیستی به ناشنوایان اختصاص دارد

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

اطلاعیه رسمی از سوی دولت عراق برای پذیرش زائر نداشته ایم

احمد ریاحی چهارمین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

استخدام کارشناس حسابداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

پیوستن 830 شهر دنیا به شبکه جهانی ایجاد محیط دوستدار سالمند

استان مازندران بر روی صادرات تمرکز کند/ نقش آفرینی در بین کشورهای cis

آیت الله تسخیری مبلّغ تقریب مذاهب اسلامی بود

ستاد مرکزی اربعین: ایران به عراق زائر اعزام نمی کند

مطالبات بیماران پروانه ای را در مراجع بین المللی پیگیری خواهیم کرد

کوتاه از کرونا

پرونده ترور سردار سلیمانی بسته نشده است

کاهش نظارت بررعایت پروتکلها منجر به افزایش قربانیان کرونا شده است

مردم طبق فرموده رهبری در منازل آیین اربعین را برگزار کنند

مردم همانند زمان دفاع مقدس در سیل و کرونا کنار همدیگر هستند

خیزش احساسات جدایی طلبانه در آمریکا

مجمع بررسی لایحه مناطق آزاد را چندماه به تأخیر بیندازد

یکی از سروده های رهبر انقلاب نماهنگ شد+فیلم

استخدام تکنسین بیهوشی خانم در مرکز جراحی افرا در تهران

استخدام نیروی جوان جهت همکاری در سوپرمارکت در مشهد

رها سازی آب سد وشمگیر گلستان

فرمانده لشکر 21 حمزه ارتش بر نشر معارف دفاع مقدس تاکید کرد

مشاور روحانی: اجازه ندهیم دشمنی با ایران، محور رقابت انتخاباتی آمریکا شود

«همرفیقِ» شهاب حسینی، مجوز دوم را هم گرفت

قالیباف درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت

تلاش مدیریت شهری اصفهان پیوستن به شبکه شهرهای دوستدار سالمند جهان است

پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت امیر کویت

پیام تسلیت رییس مجلس در پی درگذشت امیر کویت

رشد 15 برابری ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور

اسماعیل جلیلی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

شهادت مکتب انسان سازی و پرورش معنوی است

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

پویش مردمی «شوق حضور» در فضای مجازی برگزار می شود

وضعیت قرمز در خوزستان / تعطیلی نمازهای جماعت و جمعه

با تمدید مهر اجازه خروج دانشجویی بدون نیاز به مراجعه حضوری موافقت شد

ایران جزو پنج کشور برتر جهان در صنعت پهپادسازی است

محدودیت های کرونایی هر چه زودتر اعمال شود

شرکت داروپخش لرستان نیاز استان های همجوار را نیز برطرف می کند

5 ترفند ساده برای قهوه درست کردن در خانه

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت بازرگانی در مشهد

روحانی یک عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی را منصوب کرد

تصاویر/ بازدید حجت الاسلام والمسلمین فرحانی مسئول دبیرخانه دائمی دستاوردهای حوزه از رسانه رسمی حوزه

قالیباف درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت

وزارت بهداشت: پیگیر تعطیلی تهران هستیم

اسماعیل جلیلی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منصوب شد

پیشکسوتان دفاع مقدس نورچشم ما و مولد انرژی نهاجا هستند

زندگی در دنیای بدون صدا/ اینجا دست ها حرف می زنند

تایید استفاده بایدن از واژه ان شاء الله

راه اندازی دو نیروگاه خورشیدی در امامزادگان احمد وسید صالح

برگزاری جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران در بیمه ایران

کاین عاقبت وطن پرستی است

گزارش رییس کل بانک مرکزی به اعضای مجمع تشخیص مصلحت

بیانیه نمایندگان ولی فقیه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل

بررسی ماهانه 700 شکایت از عملکرد دادسراها در دادستانی کل کشور

بررسی ماهانه 700 شکایت از عملکرد دادسراها در دادستانی کل کشور